Amstecdamsche ïBeucs £and= en 3-uinèouux OPENING DER NIEUWE LOODS VAN DE ALKMAARSCHE EXPORT VEILING. 3Umnieims £uchUxaact DE POSTVLUCHTEN VAN EN NAAR INDIE. DE BRITSCH-INDISCHE LUCHT POST TIJDELIJK PER K.L.M. Jieck tS. SxJiool JCunst m Wetenschap yicouificiaal Jlieuws KEILOO. Crosse-country van de Lande lijke Rijvereeniging en de Kennemermanege. Jiadkt&ecicfite*i li3/, 3 Alkmaarsche Boys-nieuws. Men schrijft ons: Daar het eerste elftal een vijftal spelers af JDoest staan voor den proefwedstrijd van Óen N. H. V B. te Wieringen, was men hier vrij van spelen in competitie-verband. Ook de tweede en derde elftallen hadden vrijaf. De Bovs-junioren trokken naar de Zaan om de K' F. C. dito's te gaan bekampen De SCoogers bleken aanvankelijk geen gemakke lijke slachtoffers te zijn. Voor de rust die met een 32 voorsprong voor de Boys in ging gaven zij kranig partij, doch na rust waren de Alkmaarders over alle linies ster ker en het einde kwam met een 82 Boys zege. De Boys b-adspiranten bekampten de „Alkmaar" b-adspiranten aan den Wester- weg. Ook hier een Boys-zege, doch met 6—2. De nationale en stadsvlaggen aan het ge bouw van de Alkmaarsche Exportveiling toonden heden aan, dat aldaar heden een feestelijke gebeurtenis plaats had. De officiee- Ie opening van de nieuwe loods zou n.1. plaats hebben en de groote opkomst van be langstellende tuinders* handelaren, stadsbe stuurders en bestuurders van tuinbouworga nisaties, bewees, dat men met dit feit ten zeerste was ingenomen. Het is zeker iets bijzonder dat een derge lijk groot werk, waarmee in December werd aangevangen en waaraan, om iets te noe men, 38 ton ijzer is verwerkt, op tijd is klaargekomen. Terecht werd daarvoor aan den architect, den heer Oosterlee uit Noord- Scharwoude en de aannemers de heeren Koo- men, Rempt en Bruin, een woord van dank gebracht. In de loods was een tijdelijk podium ge maakt, dat met palmen door de Directie van onze stadsplantsoenen aardig was versierd en waarop een aantal bloemstukken een plaatsje hadden gevonden, zoodat een en ander een feestelijken aanblik bood.- De voorzitter van de Exportveiling, de heer Van der Stok, bracht het stadsbestuur, waarvan aanwezig waren de burgemeester en de secretaris, alsmede de wethouders van Slingerland en Westerhof, dank voor de steeds aan de veiling betoonde medewerking. Hierna verleende hij het woord aan burge meester Wendelaar voor de officieele ope ning. Deze ving aan met er op te wijzen, dat hem de chaos bij het afgesneden kanaalvak als burgemeester steeds een doorn in het oog was geweest. Hij bracht in herinnering, hoe- velen een schade voor het stadsbeeld hebben gevreesd door het stichten van de veiling, doch hij was overtuigd dat ook dezen thans wel zullen erkennen dat het beeld daardoor is verfraaid geworden. Van den aanvang af, is er tusschen het veilings- en het stadsbe stuur altijd groote samenwerking geweest. Reeds in 1917 besloot de Raad aan de vei ling een stuk grond te verhuren. In October 1919 stelde de Raad 40.000 gulden als ka- pitaalbijdrage beschikbaar, in 1920 werd dit bedrag met 9000 verhoogd en in de oor logsjaren had men van de veiling zelfs de verwachting dat de omzet zou stijgen tot 1 millioen per jaar. Die verwachting werd echter niet verwezenlijkt en in de na-oorlogs jaren moest zelfs een inzinking worden ge constateerd. Reorganisatie bleek noocng, waarbij de gemeente een bittere pil te slik ken kreeg. Bij besluit van Februari 1928 ver minderde het gemeentebestuur zijn vordering op de veiling met 25.000. Dit zou zeker niet zijn geschied, wanneer ook niet de veiling harerzijds bereid was geweest de toestand eerlijk en zuiver onder de oogen te zien en de aandeelhouders het offer brachten door 60 pCt. af te schrijven. Met nadruk verze kerde spr., dat hij tot op den huidigen dag dankbaar is gebleven voor dit besluit van de aandeelhoudersvergadering en van den Raad. Want deze daad van samenwerking is zoowel voor de stad, de veiling en de tuin ders, van groot belang gebleken. Voorts memoreerde spr.. dat enkele maan den geleden de Raad besloot om voor 10.000 borg te blijven voor deze nieuwe loods. De vooruitzichten stemmen tot pessi misme, men leeft in een tijd die voor het vei lingleven buitengewoon moeilijk is. De tijden zijn voor de tuinders zeer zwaar. De omzet ten zijn de laatste jaren sterk gedaald, maar toch kan spr. zeggen dat sedert de reorgani satie van 1928 de omzet wel niet vergroot is, maar toch geen reden geeft tot pessimisme. Die reorganisatie heeft in werkelijkheid de kroon gezet op het werk van de veiling. En wanneer de internationale toestanden een weinig veranderen dan zullen wij inderdaad krijgen de groote opleving, die wij zoo hard noodig hebben. Het gemeentebestuur heefr deernis met de tuinders in deze buitengewoon moeilijke tijden. Hij roept hen toe, niet te ver sagen maar vol te houden en overtuigd te zijn, dat als het gemeentebestuur helpen kan, het dit niet zal nalaten en dat dit het bestuur van de veiling krachtig zal blijven steunen Hierna herinnerde hij aan wethouder Lubbe, voorloopig niet voort te zetten. Op aandrang die van 1918 tot 1919 in de veiling de func tie van gemeentelijke commissaris heeft ver vuld. Deze werd in 1919 opgevolgd door wethouder Thomsen, die tot zijn dood, verle den jaar, een groot en warm voorstander van de veiling is geweest en spr. gelooft, dat het een schaduw op het feest van dezen dag is, dat hij, die de veiling een buitengewoon warm hart heeft toegedragen, deze mooie dag voor de veiling niet heeft mogen beleven In 1931 werd de heer Thomsen o^evolgd door wethouder van Slingerland, en spr hoopt en verwacht, dat hij in de toekomst de sporen van zijn voorganger zal drukken. Hierna huldigde hij den heer Mak, die er voor heeft gezorgd dat veel tot stand kwam in het belang van de veiling dat zonder hem zeker niet tot stand zou zijn gekomen. (Ap plaus.) Met een woord van gelukwensch aan het bestuur, dat in het belang van de zaak- zooveel heeft weten tot stand te brengen, be sloot spr., daaraan den wensch toevoegende dat de veiling eindelijk zal krijgen jaren van .voorspoed en dat de tuinders daarvan de voordeelen zullen mogen plukken. Tenslotte wenschte hij het bestuur hartelijk geluk mei de opening van deze nieuwe mooie loods. (Applaus.) Namens het Centraal bureau van de vei lingen en de prov. commissie uit Noordhol- land sprak hierna burgemeester Slot van Broek op Langendijk een woord van harte lijke gelukwensch roet de tot stand gekomen verbetering die van moed getuigt en onder nemingsdurf. Hij wees erop, dat de Alkmaar sche Exportveiling voor nationaal gfbruik is en daardoor in gunstiger omstandigheden verkeert dan de exportveilingen. Het feit dat de omzet het laatste jaar slechts met 10.000 is verminderd, mag, gezien de sterke daling van de prijzen, gunstig worden genoemd. In 1932 bedroeg de omzet 191.000 en bet vo rig jaar was die omzet 328.000. De cijfers vertoonen dus een climax en dit stemt tot hoop voor de toekomst van deze veiling. Deze veiling voor intensieve cultuur heett zeker toekomst. Hij hoopte dan ook dat de veiling in bloei zal toenemen tot heil en in het beiang van de kweekers. De heer Pander voerde hierna namens de georganiseerde handel het woord. Hij her innerde eraan hoe de veiling op initiatief van een vijftal personen, de tuinders Schip- - rs en van Twist en de kooplieden Wortel, istoor en Boersen tot stand is gekomen en uitte den wensch dat steeds een goede sa menwerking tusschen handel en tuinders zal heerschen. Namens de georganiseerde handel bood hij een bloemstuk en een groote bel aan. De heer F. Mooy sprak namens de L. T. B van Alkmaar, de tuindersvereeniging te Schoorl en de tuinderspatroonsvereeniging Algemeen Belang te Alkmaar. Zijn inziens voldeed het gebouw aan de eischen die ge steld mochten, al was het volmaakte nog niet bereikt. Als bewijs van sympathie bood hij vier mooie stoelen aan voor de bestuurs kamer. (Applaus). De boekhouder, de heer Dirkmaat, bood, met eenige toepasselijke woorden, namens het personeel, een fraai inktstel aan, en hul digde de voorzitter door het aanbieden van een voorzittershamer. De voorzitter van de Kamer van Koop handel, de heer Arntz, eorde 1de de omzet cijfers niet slecht. Vooral niet, als men reke ning houdt met de kolossale prijsverschillen van vroeger. Z.i. was er dan ook alle reden om het bestuur te feliciteeren. De tariefmuren zullen wel niet zoo spoedig verdwijnen doch een lichtpunt was er reeds, een land heeft n.1. besloten de tarieven te verlagen. Spr. ein digde met de beste wenschen voor de bloei van de veiling. De heer de Vries voerde hierna nog het woord namens de vereeniging St. Isodorus. Ook hij wenschte het bestuur geluk, doch uitte den wensch dat er alsnog voor de paarden en de wagens een overdekte ge legenheid gemaakt zal worden De heer Bier steker uit den Helder hield hierna als Hel- dersch koopman een geestig speechje, waarin hij deed uitkomen dat de tuinders en de han delaren door samenwerking het beste hun belangen kunnen dienen en waarmee hij een krachtig applaus van de aanwezigen ver kreeg. De heer Godfried sprak namens de trans portarbeiders op de veiling werkzaam, woorden van waardeering voor de tot stand gebrachte verbetering die ook voor de arbei ders een zegen was, omdat zij nu niet meer zoo in weer en wind hun werk behoeven te verrichten. De voorzitter, sprak hierna woorden van dank tot de verschillende sprekers en deelde nog ter geruststelling aan den heer de Vries mede, dat van het gemeentebestuur reeds de toezegging was verkregen, dat medegewerkt za lworden voor een berging voor oaarden en wagens. Hierna bleef men nog gezellig in onderlin ge bespreking bijeen. dat gezonde moderne watersport laat zien. Al met al een goed verzorgd programma, een bezoek ten volle waard! HET OEHEIM VAN DEN DERDEN NACHT! Een spannende detective-film in de Harmonie. Na de gezellige Ufa-film „Bommen op Monte Carlo" thans een rolprent van een geheel ander genre: een Tjuitengewoon span nende detective-film van dezelfde maat schappij. Deze film, „Het geheim van den derden nacht" geheeten, heeft alle elementen in zich, om de aandacht gespannen te houden. Aller eerst een inbraak in een bankgebouw, nog geen 24 uur later een overval op een trein, die een zending goud vervoerd, en precies een dag daarna een moord in een berucht café! En alle drie misdaden staan in nauw verband met elkaar. De inbraak mislukt, omdat de politie juist op tijd gewaarschuwd wordt, en een der in brekers kan arresteeren, terwijl de andere spoorloos verdwenen is. De overval op den goudtrein echter gelukt wel en hoofdzakelijk door durf en koelbloe digheid: een sneltrein in razende vaart; daarnaast een renauto met een gemiddelde van 95 K.M., daar boven een vliegtuig met een gangetje van ver boven de 100 K M En terwijl de rechercheurs in den goudwagen kijken naar de race tusschen trein en auto, laat een onbekende zich uit het vliegtuig op den wagon zetten; hij werkt met lachgas, de rechercheurs vallen bewusteloos en het goud is verdwenen. Dan het onderzoek. Commissaris Bremer heeft een spoor. Dit leidt via een paarden spel naar een berucht café, waar een paar uur later collega commissaris Braun wordt neergeschoten 'n Onderzoek wordt koortsachtig doorge zet en commissaris Bremer vinden bewijs materiaal. Slechts één ding ontbreekt hem tenslotte, maar ook dat ontbrekende vindt hij. Het duistere misdrijf is opgelost! Er is spanning en sensatie in deze film. En hoe verder men komt, hoe verrasender, hoe spannender het verhaal wordt. Totdat het einde de aljergrootste verrassing brengt. Het is hier niet de bedoeling, om het ge heim te verklappen, en om te zeggen, wie de groote misdadiger is. Wil men dat weten, dan moet men deze film zelf gaan zien. Doet men dat, dan heeft men een buitengewoon ge zellige uren en verlaat zeer voldaan de Har monie. Het voorprogramma is ook deze week weer heel uitgebreid en brengt naast journaal een paar kluchtige truc-films en een één-actertje, De Specht (uitreis) is gister uit Calcutta vertrokken om 5.13 uur en na eenige tus- schenlandingen om 16.15 uur te Bangkok geland. De Duif is gistermorgen op de uitreis te 6.54 uur van Athene vertrokken en te 12.45 uur te Mersa Matruh geland. Vandaar steeg het vliegtuig weer op te 13.25 en landde het te 16.02 uur te Cairo. De Reiger is gistermorgen om 6.10 uur uit Bangkok vertrokken en na eenige tus- schenlandingen om 17.16 uur te Calcutta ge land. Het retourvliegtuig Ekster is Zondagmid dag te 15.23 uur vlot op Schiphol geland. De bemanning bestond uit de piloten Duime- laar en Bot, Rubens, mecanicien en van Bruggen, marconist. De Londensche K. v. K. heeft reeds ver leden jaar er op aangedrongen meldt „De Courant" om de luchtverbinding tusschen Engeland en Australië zoo spoedig mogelijk tot stand te brengen. De Britsch-Indische re geering echter heeft in verband met de fi- nancieele crisis besloten de voorbereiding voor het luchttraject KarachiRangoon voorloopig niet voort te zetten. Op aandrank van de Kamer van Koophandel van Burma zoo melden de Engelsche bladen heeft de Londensche Kamer van Koophandel een voorstel bij de Britsch-Indische regeering in gediend om zoolang de Imperial Airways nog niet het traject Karachi—Rangoon kun nen vliegen, de luchtpost tijdelijk met den K. L.M.-vliegdienst mede te geven. De K.L.M.-directie, die zich zooals te begrijpen is voor deze kwestie zeer inte resseert, kon zich, waar nog niets definitiefs vaststaat, niet over deze aangelegenheid uit laten. Het zou intusschen voor den Ned.-In- dischen vliegpostdienst te hopen zijn, dat de Britsch-Indische regeering in dezen geest zou besluiten. Zondagmorgen werden in de Ned herv. kerk door Ds. v. d. Kieboom van Ber gen resp. als ouderling en diaken bevestigd de heeren P. Blauw Sr. en G. Dirkmaat De raad der gemeente Ooststellingwerf (Fr.) heeft met op twee na algemeene stem men besloten onderwijzeressen, die vóór haar 45ste jaar in het huwelijk treden, te ontslaan Tot predikant bij de herv. gem. te JulianadorpSluisduinen is beroepen de heer H. van Schothorst, cand. te Den Haag (toez.) DE STILLE OMGANG TE AMSTERDAM. In den nacht van Zaterdag pp Zondag hebben de deelnemers uit de provincie den Stillen Omgang te Amsterdam gehouden Het aantal bedroeg naar schatting een 40.000. Uit Brabant, Limburg en ook uit Friesland en Groningen was een groote ver meerdering van pelgrims geconstateerd. Tal van extra-treinen kwamen na middernacht aan het Centraal Station aan, terwijl het getal autobussen ook weer aanzienlijk ver meerderd was. In den onafzienbaren stoet liep een groot aantal geestelijken mede. Al les had een ordelijk en rustig verloop. De kerken waren den geheelen nacht druk be zocht. Om 4 u. mochten diverse café's en pa tronaatsgebouwen openen, waarin spoedig geen plaatsje meer onbezet was. Voor Ce venters met kleine eetwaren was het weer een buitenkansje. Deze maakten op het Dam rak en bij het Centraal Station goede za ken, toen tegen zes uur de groote uittocht van de pelgrims begon. Om zeven uur waren alle extra-treinen en bussen weer vertrok ken. Er was zeer veel politie op straat, die er voor zorgde dat de auto's op bepaalde plaat sen den stoet konden passeeren. In de Spui straat heeft de politie een man gearresteerd, die het den pelgrims lastig maakte. Hij werd naar het bureau Singel overgebracht. De volgende week is de beurt voor de Am sterdammers, de Haarlemmers en de deelne mers uit de stad Utrecht. TENTOONSTELLING PROF. WALTHER ILLNER. Zondagmiddag half drie had in het Stede lijk Museum alhier de officieele opening plaats van de tentoonstelling van werken van Prof. Illner. Onder de vrij talrijke aanwezigen merkten wij op wethouder Bonsema, de raadsleden Venneker, mr. Langeveld en Sietsma en den gem. archivaris den heer Dresch, benevens vele leden van het Teekengenootschap Kunst zij ons Doel. De burgemeester zeide met genoegen ge volg te hebben gegeven aan het verzoek deze tentoonstelling te openen. Het gem. bestuur stelt gaarne het Museum ter beschikking voor een schilderijen-expositie omdat wij in Alkmaar op dit punt niet verwend zijn. Bo vendien is in dezen slechten tijd een derge lijke tentoonstelling voor den kunstenaar dik wijls de eenige weg om zijn werk bekend te maken en daardoor opdrachten te verkrijgen. Toch is aan het toelaten van een expositie van onbekend werd eenig risico verbonden. Men weet niet vooruit wat men te zien krijgt. Hier echter was men voorgelicht door den heer Dresch en het tentoongestelde werk be wees wel, dat men zich niet vergist had. Mis schien zien sommigen het als een fout dat geen Nederlandsch schilder hier exposeert. Daartegen wilde spreker opmerken, dat prof. Illner door zijn jarenglang verblijf in ons land meer dan een halve landgenoot is ge worden terwijl hij daarenboven de hoop uit sprak, dat het exilosivisme waartoe helaas de tijdsomstandigheden ook ons dwingen zich niet zal gaan uitstrekken tot de kunst die universeel is. Spr. zou deze tentoonstelling openen met het uitspreken van den tweeledigen wensch, dat zij moge bijdragen de liefde voor de schilderkunst in onze gemeente aan te wak keren maar ook dat zij moge geven wat de organisator ervan verwacht: waardeenng voor zijn reeds vervaadigde werk en opdracht voor nieuw werk. Hierna werd met groote belangstelling de expositie bezichtigd. Zondagmorgen omstreeks negen uur deed vroolijk paardengetrappel in ons dorp ver wachten, dat onze ruiters een uitstapje gin gen maken naar de duinen. Toen we in het heerlijke duinterrein op het Provinciaal landgoed onder Bakkum een kijkje gingen nemen, bleek het vermoeden waarheid. Een 25-tal amazone's en ruiters bewogen zich door het met een heerlijk voorjaarszonnetje overgoten terrein. Een kleurig en sportief tafreel. Er stond voor dezen dag iets nieuws op het programma, n.1. een cross-country, of wel een hinderniswedstrijd langs een bepaald uitgezette baan. De cross voerde over enkele greppels, duin op duin neer, door met kreu pelhout bezet terrein, ja zelfs door een op gaand boschje. Eén voor één startten de amazone's en de ruiters en trachtten het parcours in den kortsten tijd af te leggen. Keurige staaltjes van ruitersport waren te zien, afwisselend werden paard en berijdster of berijder aan het gezicht onttrokken om iets verder op een heuvelrug in volle galop te voorschijn te komen en ten slotte met een flinke spurt de eindstreep te passeeren, waar de tijdopnemers gereed stonden om te contro leeren hoe lang er gereden was. Een kleine schare toeschouwers sloeg de verrichtingen van deelnemers gade. Toen de cross geëindigd was, werd een onderling springconcours gehouden, dat op nieuw toonde hoever meerdere leden van de manege en leden van de rij vereeniging het gebracht hebben in 't nemen van de hinder- nisbaan. De amazone, die met den eersten prijs ging strijken, wist de baan foutloos af te leggen. Een prachtige prestatie! Na deze welgeslaagde wedstrijden verza melden alle deelnemers zich en onder leiding van den heer Laan trok men welvoldaan naar de manege, waar de deelnemers koffie en brood wachtten. In de cross-country werden de snelste tij den gemaakt door de heeren IJ. Spaan 1, R. Laan 2, C. Muis Jz. 3. In het springconcours behaalde mej. M. Spaan den eersten prijs voor dames, voor heeren 1ste prijs IJ. Spaan, 2e priis r ~T Jz., 3e prijs J. Klerk. ]S u Muis De organisatoren kunnen met veel VoW ning op dezen welgeslaagden dag terugzij ALKMAAR, 7 Maart 1932. Op de j, r* gehouden veemarkt waren aanvoer en n - s- u prn- zen als volgt: 57 Vette koeien 140 handel matig; 5 Vette kalveren 50fm' Vette kalveren per K.G. 0.80—1 20- Vtk Nuchtere kalv., slacht 3—9, handel stut. Vette Varkens per K.G. 0.26-ƒ 0 30 h&' del vlug. nan' AMSTERDAMSCHE VEEMARKT"™" AMSTERDAM, 7 Maart 1932 Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 600 vette koeien, le kw 74 —80 cent, 2e kw. 66—74 cent, 3e kw. 50— 60 cent, mindere soorten 4248 cent ner K.G., slachtgewicht; 110 Melk- en kalf. koeien 210—300; 191 Vette kalveren 2" kw. 0.500.60, 3e kw. 0.40—0.50 per K.G., levend gewicht; 265 Nuchtere kalveren 3—6; 36 Schapen; 980 varkens vleeschvarkens 90—110 K.G., 3435 ct.' zwar varkens 3233 cent, vette varkens 30 —32 cent per K G.; 73 Paarden 50— 120. BROEK OP LANGENDIJK. 7 Maart '32. Lar.gendijker Groentenveiling. 50.000 K.G. Roode Kool le s 0 702.20, 2e s0.60 1.40; 70.000 K.G. Gele Kool le s. 0.60 1.40; 48000 K.G. Deensehe Witte Kool f 0.80— f 1-70; 3500 K.G. Uien Uien f 11.501180, Grove Uien 10.10— 10.50, Drielingen 11—11.30, Nep 7.207.40, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 5 Maart 1932 Roo de Kool le s. f 0.601.90, 2e s0.60- f 1.60; Gele Kool le s. 0.60— f 1,30 2e s. 0.60; Witte Kool le s. f 0601.60, 2es. 0.60—0.90; Drielingen f 10.20— 10.90; Uien 10.9011.60; Grove Uien f 8.909.50; Peen 3.30— f 3.60; Bie- ten 0.80-2.20. Aanvoer: 97425 K.G. Roode Kool; 24300 K.G. Gele Kool; 75050 K.G. Witte Kool; 8800 K.G. Uien; 925 K.G Peen; 375 KG. Bieten. NOORDSCHARWOUDE, 5 Maart 1932. 20200 K.G. Uien, Drielingen 11.80— 12.40, Uien 10.4011.90 Grove Uien 9.30-11; 1200 K.G. Peen 4.80-/ 5, kleine Peen 4.805; 400 K.G. Kroten f 2.70; 255800 K.G. Roode Koo! 0.60— 2.30, doorschot 0 601.70; 230400 K.G. Deensehe Witte Kool 0.601.40, doorschot f 0.601.20; 89800 K.G Gele Kool 0.60 1 60, doorschot 0.601, alles per 100 K.G. van 7 Maart 1932. Opgave van Hoordhollaiidseh ■jai»fll>«iivvere<liet W« (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 4Y, Nederl. 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned Ind Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Kóchenm. Acc. Nederl. Ford Philips GloeiL Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel i Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. .«ii Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Koo Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber a SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. 851/i \7?U 87'/, 4Vl6 PROLONGATIE Vorige koers Vorige koers 975/s 9315/16 80'/2 53'/, bil/4 98 43 253/, 65 67a 147 77 1181/, 18 223/8 33U 24"/,e 67/ie 37/ib 51 "7a 2% 74 182i/4 139 89'/2 43 30 00 104 203/, 79 155V, 174'/, 1071/4 6'/i« 4'/.« 48 197» 25 2074 l3/l« 27a 15 15 65 172i/, 281/4 187 225V, Koers vao beden te: pl.m. 1.30 60 60 431/, 65V, 6 14P/, 77 1197, 187, 227, 47a 2b 77a 527, 186 139 90 44 103 21 78 150 167 1078/, 47ia 45»A 20 25 66 170 27 187 222 91 474 1 oCt. Heden 1 pl.m. pl.m. 1.45 2.00 597 43-1/, 6Vs 6-i/s 757, 1187,-9 1181-9) 22^/ia-I 241%; 5 78/ie 7-Va 2^6 184-J 101-1 102-4 167 s/, 167)-3/, 69/i8 451/4 45-7, 4W/16 4% pl.m. 2.15 437, 757, 1187,-9 22H/W 77a-V* 185 101 1671-7» 45j-6* 4Vm WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pCt NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië Vorige Koers op koers heden 2 uur 8.74 8.80 59.05 59.05 9.79 9.79 34.627, 34.65 48 05 48.027, 35 25 00 00 48.25 48 15 48.25 48 15 47.75 47.00 2.487/8 2.49Vw 12 90

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8