Speet £uchtvaaU tBucgedijke Stand Jteck ói SxAool J-iidschciften ^Uackt&edchtm aan het hoofd en een schedelfractmir naar het Onze Lieve Vrouwengasthuii vervoerd. Zijn toestand is ernstig. BRANDEN. Fabrieksbrand te Vlaardingen. Door onbekende oorzaak is Zondagnacht om vier uur het kantoorgebouw der N. V. Magnesit- en Amerilfabrieken te Vlaardin gen geheel uitgebrand Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat al spoedig de vlam men uit het dak sloegen. De brandweer heeft het vuur met zes stralen aangetast, zoodat na een klein uur het gevaar voor uitbreiding •was geweken. De malerij, gelegen onder het kantoorgebouw, kreeg veel waterschade. Ver zekering dekt de schade. Boerderijtje afgebrand. Zondagavond is het boerderijtje van den kippenkoopmau Wesseis te Wezep bij Zwolle 'tot den grond toe afgebrand. Slechts enkele voorwerpen bleven voor het vuur gespaard. De schade wordt niet door verzekering ge dekt. De brand is ontstaan door vonken uit den schoorsteen. BRANDSTICHTERS OP HEETER- DAAD BETRAPT. De politie te Monster had er de lucht Van gekregen, dat in den nacht van Zondag op Maandag eenige personen zouden trachten brand te stichten in een .onbewoonbaar verklaard huis in de Choorstraat aldaar, toebehoorende aan iemand uit Den Haag. Twee agenten hebben zich Zondagavond verdekt in de woning opgesteld. Inderdaad kwamen laat in den avond twee mannen in het huis, die, naar hun gesprek en hande lingen te oordeelen, van plan waren het huis in lichtelaaie te zetten. De op de 'loer liggende politiemannen lieten de brandstichters begaan, aldus de Tel., totdat dezen werkelijk een hoop brand baar materiaal hadden aangestoken. Toen kwamen zij te voorschijn en ar resteerden de mannen Het vuurtje werd gemakkelijk gedoofd. De brandstichters bleken inwoners van Poeldijk te zijn. De een zou bevriend zijn met den eige naar van het huis. Deze zou gezegd heb ben, dat het hem wel wat waard zou zijn, indien het pand verbrandde. Wdar het vermoeden bestond dat de eigenaar de mannen tot hun daad had aangezet, is hij Maandag in Den Haag gearre steerd. Na door de politie te zijn ver hoord werd hij vrijgelaten, omdat zijn vrouw ernstig ziek is. De twee andere mannen worden in arrest gehouden. ONGELUK MET PETROLEUM. Zondagmiddag trachtte mej. A M. Borsen te Blaricum ten huize van haar vader aan den Burgemeester de Jong- weg 5 met petroleum de brandstoffen in een kachel, die reeds brandde, wat vlugger te doen ontbranden. De vlam sloeg plotseling omhoog, waardoor haar kleeren vlam vatten. Gillend liep zij naar het achterhuis, waar haar vader en haar broer haai' de kleeren van het lichaam scheurden en het vuur met emmers water bluschten. Haar broer kreeg hierbij brandwonden aan beide handen. De vrouw had ernstige brand wonden aan handen, armen en beide beenen. DIEFSTAL IN EEN CONSISTORIE KAMER. Tijdens den kerkdienst werd er in gebroken. Zondagavond hebben dieven ingebro ken tijdens dep kerkdienst in de Nieuwe Zuiderkerk aan den Westzeedijk te Rot terdam. Uit een kistje hebben zij een collectezak gestolen, welke ongeveer 70 bevatte. Vervolgens hebben zij den inhoud van de zakken van de overjassen van de diakenen en ouderlingen gein- specteerd en daaruit sigarenkokers, portefeuilles e.d. gestolen. KORTE BERICHTEN. De 64-jarige vrouw W. Knol uit de Schuitenmakersstraat te Groningen is gister middag doordat zi; met haar kleeren te dicht bij de kachel kwam. in brand geraakt en met ernstige brandwonden over het geheele li chaam naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. Men deelt ons mede, dat de tol te Ame- rongen in den weg naar het Eek en Wielsche veer met 1 Mei a s. opgeheven zal worden. Dit is een belangrijke verbetering voor auto mobilisten, die de Betuwe wenschen te be zoeken Zondagmorgen is de landbouwer Joh Huisert te Numansdorp door een stier aan gevallen. Met inwendige kneuzingen is hij naar een ziekenhuis te Rotterdam vervoerd Verschenen is de memorie van ant woord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het hoofdstuk IX der rijksbe- grooting voor 1932 (Waterstaat). Gister heeft te Tilburg de vierde her denking plaats gehad van den Dies natalis der R.K. Handelshoogeschool Voetbal. Per K. L. M. naar België—Holland. Evenals de vorige jaren zal de K. L M ook dit keer bij voldoende deelneming extra vliegtuigen inzetten om bezoekers van den voetbalwedstrijd België—Holland op 20 Maart a s. in de gelegenheid te stellen naar en van Antwerpen te vliegen. De K. L. M. beschikt over vliegtuigen voor 20, 15 en 8 personen. De vliegduur van Amsterdam naar Antwerpen bedraagt 1 uur en van Rotterdam naar Antwerpen 30 minu ten. Men verwacht dat ook dit jaar van de K L. M.-verbinding een druk gebruik zal worden gemaakt. De kampioenscompetitie van den lenscompetiti KNi r.. Gisteravond zijn te Den Haag de betrok ken afdeelingskampioenen (met uitzondering van afd. IV welke nog niet bekend is) bij eengekomen teneinde het programma voor de kampioenscompetitie vast te stellen. Dit ziet er als volgt uit: Thuiswedstrijden Ajax: 13 Maart Veendam; 10 April P S. V. 5 Mei Feijenoord; 5 Juni Enschedé. Thuiswedstrijden Enschedé: 13 Maart Feijenoord; 28 Maart P. S. V.(?); 24 April Ajax; 22 Mei Veendam. Thuiswedstrijden Feijenoord: 27 Maart Veendam; 10 April Enschede; 1 Mei Ajax; 22 Mei P. S. V.(?) Thuiswedstrijden Veendam: 20 Maart Enschedé; 3 April Ajax; 1 Mei P S. V.(?)15 Mei Feiienoord. Thuiswedstrijden P. S. V.(?): 3 April Feijenoord; 24 April Veendam; 5 Mei Enschedé; 16 Mei Ajax. Langs de N.H.V.B.-velden. Onze medewerker schrijft: In verband met den proefwedstrijd op het Succes-terrein te Wieringen, kreeg men op competitiegebied weinig „groot"' voetbal tc zien. De proefwedstrijd zelve heeft ongetwij feld perspectieven afgeworpen en we zullen hopen dat de E. C. van den N.H.V.B. de juiste samenstelling zal weten te formeeren, opdat Noord-Holland in de komende district-wedstrijden een buitengewoon gun stig figuur zal slaan. De samenstelling van de proef-elftallen, die aanvankelijk als volgt was: Elftal A: Van Beek (Andijk) v. Herwerden v. d. Bralen (N.-Niedorp) (Andijk) Trap Rijkers Michels (Helder 3) (Succes) (Al km. Boys) Indri Schuit Homan Faus Schaap (Alk.Boys) (Alkm) (Alkm.) (N.Nied.KM.F.C o Boots Dil Wolthuis Scheerman Bosschieter (Alk.Boys)(R.C.Z.)(M.L.D.) (Z.F.C.4) (I.V.V.) Buma v. d. Hilst Weel (M.F.C.) (Alkm. Boys) (Alkm. Boys) Koeleman Somer (Alkmaar) (Westzaan) Oongriep (Z.V.V. 3) E 1 f t a 1 B. had een kleine wijziging ondergaan Zoo werd bijv. dc Alkmaar-speler Homan, die niet van de partij kon zijn, vervangen door zijn clubgenoot Schuit, terwijl diens openge- komen plaats bezet werd door zijn clubge noot Kranenburg. De rechtsbuitenplaats in het B-elftal werd tijdens den wedstrijd bezet door den reserve-speler Engel, eveneens van onze plaatselijke vereeniging Alkmaar, waar door „Alkmaar" ook nog al sterk vertegen woordigd was. Zooals het in proefwedstrijden in K.N.V. B.-verband ook wel eens gebeurde, viel ook hier een overwinning de B-ploeg ten deel. De uitslag (4—3) geeft wel een zuiver beeld van de spanning in dezen geanimeerden wedstrijd. Hoe zal nu de verdere keuze lui den?! De eenigste vastgestelde wedstrijd in 1 A, K.F.C. III—Zilvermeeuwen II, kon ook al geen doorgang vinden. 2 B. Ook hier werd de ontmoeting Schoorl I Vrone II uitgesteld en bij het treffen tus- schen D.T.S. II—Uitgeest II. wisten de Uit- geesters een kleine 2—O-overwinning te be halen. 3 B. De Alkmaar-reserves hebben hun kans weer iets verkleind en het had maar weinig gescheeld of beide winstpunten waren verlo ren gegaan. De Bergenaren lieten zich aan den Westerweg van hun goede zijde zien en hadden ongeveer een kwartier voor het ein de nog een flinke 41-voorsprong. Evenals in Castricum konden de Alkmaarders juist nog gelijk maken (4—4). Alcmaria V kon het niet bolwerken en kreeg in eigen huis van Uitgeest III met 7O klop. De stand is nu: Alkm. Bovs 12 10 O 2 61—14 20 Alkmaar !l 13 9 2 2 61—24 20 Uitgeest III 12 8 2 2 46—26 18 K.S.V. I 14 8 1 5 37—35 17 Bergen II 14 6 1 7 44—40 13 C.S.V. II 12 4 2 6 29—40 10 Alcmaria V 13 2 0 11 31—72 4 D.T.S. III 12 0 0 12 12—70 0 4 E. Uitgeest IV liet de kans op het kampioen schap leelijk voorbij gaan. Een' overwinning te Castricum zou hier het afdeelings-kam- pioenschap gebracht hebben. C S.V. 111 stak echter een spaak in het wiel en won met 21. Vrone III kreeg klop met 41 van Schoorl II. De stand is nu: Uitgeest IV 11 8 1 2 33—15 17 Schoorl II 11 5 3 3 26—31 13 Bergen III 9 5 2 2 36—22 12 C.S.V. III 11 5 2 4 28—27 12 Alkm. Boys 111 9 5 13 42—21 11 Vrone III 9 2 16 14—31 5 K.S.V. II 12 0 2 10 11—43 2 De ontirceting Uitgeest IVBergen III is hier van groot belang! En nu toe slot, nog eens een kijkje in de lagere regionen. In de junioren-klasse hadden de Z.V.V. a-junioren maar weinig medelijden met hun jongeren b-broeders en conserveerden hen maar met 130. De Alkmaarsche Boys be hielden echter hun kans en deden het niet minder goed, door de pittige K F.C.-ers in eigen huis met 8—2 te kloppen. De stand is hier nu: Z.V.V. a 13 12 0 1 104—18 24 Alkm. Boys a 8 7 0 1 5715 14 Z.F.C. a 9 7 0 2 58—17 14 O.S.V. a 12 6 0 6 45—49 12 Z.F.C. b 10 4 0 6 17—62 8 K.F.C. a 10 3 0 7 45—47 6 Z.F.C c 9 2 0 7 18—51 4 Z.V.V. b 10 0 0 10 14—94 0 Hoewel Z.F.C. a hier van de drie gegadig den de kleinste kans heeft, heeft zij haar lot nog geheel in eigen hand. Maar, dan zou zij in de eerste plaats den laatsten wedstrijd van Z.V.V. a in een nederlaag moeten om zetten en. dan natuurlijk nog de Alkm. Boys in eigen huis moeten kloopen. Een zeer zware taak dus, maar we denken onwille keurig aan Feijenoord! In de adspiranten-afdeeling F werd niet gespeeld, het wachten is hier nog op de drie thuiswedstrijden van de jeugdige Bovs. De stand is hier: Bergen a 9 7 11 31—10 15 Alkm. Boys a 7 7 0 0 35— 3 14 Alkmaar a 10 4 1 5 1517 9 Uitgeest a 9 4 0 5 20—21 8 D.T.S. a 9 2 16 10-31 5 Alcmaria a 10 1 1 8 937 3 In de afdeeling G verloor Alcmaria b van Bergen b met 2—1, GS.V. a van Alcmaria c met 4—1, terwijl Vrone a van Ursem a met 40 en Alkm. Boys b, Alkmaar b in eigen huis klopte met 5—2. De stand is hier nu: Bergen b 10 9 0 1 496 18 Schoorl a 11 8 2 1 50—11 18 Alkm. Boys b 10 8 1 1 36— 7 17 Alcmariab 14 5 2 7 22—19 12 Alkmaar b 13 4 2 7 1936 10 Alcmaria c 13 3 3 7 1559 9 C.S.V. a 11 4 0 7 15—24 8 Vrone a 10 1 4 5 11—30 6 Ursem a 8 0 2 6 5—30 2 Bridge. Wedstrijden te Noordscharwoude. Gisteravond had te Noord-Scharwoude in de groote tooneelzaal van Concordia de al- gemeene bridgewedstrijd plaats voor noor delijk Noord-Holland. Er waren niet minder dan 88 deelnemers, waarvan de helft uit Alkmaar en de overige uit de Langendijk Wamenhuizen, Bergen en Limmen. De regeling was uitstekend en er werd heel geanimeerd in de beste verstandhouding ge speeld. Er waren drie groepen, en in elke groep een oneven- en een even-rij. Elke rij speelde dezelfde kaarten. In de rijen van de groepen A en C. speelden 7 paren, in de rijen van greep B 8 paren. Nadat zonder overhaasting de wedstrijd was beëindigd, kon, dank zij de goede zor gen van den secretaris, spoedig de uitslag worden bekend gemaakt. Wij geven uit elke rij de nummers 1, 2 en 3. De nummers 1 en 2 ontvingen kunstvoor werpen als prijzen. Groep A. Oneven Nummers. 1. Heeren Kwant en Kemper te Warmen huizen 2340 p.; 2. heeren A. Kroon en P. Slot te Warmenhuizen -f- 1875 p.; 3. heeren S. Bruijn en P. Kamper te Alkmaar -)- 1790 punten. Even nummers. 1. Heeren P. v. d. Molen en C- Smit te Broek op Langendijk 1115 p.; 2. Heeren Slot en van Rijn te Warmenhuizen 220 p.; 3. mevr. Ooétwouder en mej. S. Kamper te Alkmaar 755 p. Groep B. Oneven nummers. 1. mevr. en dr. v. Oppen te Limmen 1980 p.2. mevr. de Vries en G. C. v. Gulik te Allonaar 1785 p.; 3. Mevr. en heer P. Schager te Broek op Langendijk 1415 p Even nummers. 1. Mr. P. Boelman ten Spill en P. Vrijdag te Bergen 2015 p.; 2. Heeren B. Schouten en D. M. Postma te Alkmaar 825 p.: 3. Heeren A. de Groot en H. G. Rijs te War menhuizen 155 p. Groep C. Oneven nummers. 1. Mevr. en Hr. C. Schoorl te Alkmaar 845 p. 2. Heeren Pronk en Wit te Warmenhui zen 390 p. 3. Heeren B. Kuiper en C. de Lange, Alkmaar 280 p. Even Nummers. 1. Heeren G. Sevenhuysen en J. Kalver- dijk te Warmenhuizen 1685 p. 2. Heeren J. v. Diepen en C. Hoogeboom te Warmenhuizen 1020 p. 3. Heeren A. Jongejans en P. v. d. Mo len te Warmenhuizen 325 p. De resultaten der eerste drie in de groepen A en B oneven ontliepen elkander weinig. De verschillen tusschen de hoogste en laagste in de diverse rijen waren nog te hoog. Aan de heeren Deutekom werd hulde ge bracht voor hun uitstekende organisatie. 1TALIAANSCHE LUCHTVAARTVERBETERINOEN. Een nieuwe vliegdienst Tripoli— Cyrenaika. Een nieuw ingestelde vliegdienst op de lijn Tripoli—Bengasi zal, naar uit Rome gemeld wordt drie maal per week Tripoli met Cyrenaika verbinden. De diensten zijn zoo geregeld, dat ze aansluiten aan die van de lijn RomeSyracuseTripoli; daardoor staat Bengasi in directe verbinding met Rome. Op de nieuwe lijn worden 3-motorige toe steilen „Caprioni 101" (koloniaal type) ge bruikt. Uitbreidingsplan voor de haven van Palermo. Door den Ministerraad is een uitbreidings plan voor de vlieghawn van Palenno aange nomen. Deze haven, in korten tijd gebouwd, was reeds een der mooisten en zal binnen kort in grootte en moderniteit met de voor naamste Europeesche vüeghavens kunnen wedijveren. KOEDIJK. (Februari). Geboren: Elizabeth, d. van Dirk Klomp en Jannetje Burger. Neeltje, d. van Pieter Bol en Barbera Wiedijk. Grietje, d. van Jar Nieuwenburg en Grietje Swakman. Getrouwd: Lourencius van Duin met Aalttje Broertjes Overleden: Martinus Jacobus Hooge boom, oud 4 jaar. Trijntje van Essen, ge huwd met Jb. Groot, out' 58 iaar. Pieter Madderom, gehuwd me tA. Keizer, oud 54 jaar. ZUIDSCHARWOUDE. (Februari). Geboren: Anna, d. van Jacob Weel en Comelia Zijp. Oeertruida Catharina, d. van Johannes Bruin en Veronika Tesselaar. Wiihelmina Catharina, A van Antonius Bernardus Beemsterboer en Aafje den Nijs. Nellie, d. van Nicolaas Twisker en Geer tje de Geus. Greta, d. van Nicolaas Twis ker en Geertje de Geus. Hendrik Jan, z. van Arend Scholte en Dirkje Pellegrom. Frans, z. van Dirk Witte en Catharina Oroothuizen. Maria Catharina, d. van Jo hannes Martinus Zijp en Agnes Peereboom. Óetrouwd: Hendrik Borsten en Cor- nelia Maria Orootjes. O v e r 1 e d enMarie Schoenmaker, oud 5 dagen d. van Cornelis Schoenmaker en Geertje Stam. Clasina Elisabeth van der Vliet, oud 11 jaar, d. van Hendrikus Bernar dus van der Vliet en Cornelia Schuijt. CASTRICUM. (Februari). Geboren: Helena Maria. d. van P Meijne en W. Bruin. Nicolaas, z. van J. Beentjes en A. van Duijn. Overleden: Petrus Joannes Gerardus van Benthem, oud 5 maanden, zoon van L. A van Benthem en G. R. Heere. Wouter van Smirren, oud 65 jaar, wonende te Am sterdam. Simon Schhuijt, oud 69 jaar. URSEM. (Februari). Geboren: Lucas, z. van Johannes Ken ter en Engeltje Molenaar. Simon, z. van Adries Stoop en Marie Catharina Bakker. Cornelis, z. van Gerrit de Groot en Dieuwer- tje Commandeur. Catharina Afra, d. van Nicolaas Hoogewerf en Dieuwertje Brouwer. Jan Derk, z. van Jan Derk Gerritsen en Maria Anna Kramer. Overleden: Johannes Langereis, wed., 78 jaar. WARMENHUIZEN. (Februari). Geboren: Greta Annie, d van Klaas Dekker en Maartje Biersteker. Maria, d. v. Bartho'emeus van Duin en Jacoha Groen. Petrus Jacobus, z. van Jacob Molenaar en Margaretha Catharina Ligthart. Di- vera Geertruida, d. van Jan Brar.dsen en Geertje Laan. Apolonia Maria, d. van Petrus Tesselaar en Adriana Cornelia Rut ten. Matthias, z. van Martinus Blanken- daal en Maria Nar.nes. Ondertrouwd: Jacobus Kaandorp, wonende te Schoorl en Catharina Agatha Groot. Bernardus Johannes Lensing, wo nende te Amsterdam en Grietje de Vet. Getrouwd: Jacobus Kaandorp en Ca tharina Agatha Groot. Overleden: Martinus Pronk, oud 61 jaar, gehuwd met Neeltje Q> ant. HARENKARSPEL. (Februari). Geboren: Johanna, d van Dirk Dek ker eii Geertruida Klaver. Agatha Geer truida, d. van Cornelis Dekkr en Agatha Veldman. Margaretha Anna, d. van Ja- cok Karsten en Catharina Boon. Maria Eva, d. van Theodorus Duin en Catharina Maria Reinders. Geertruida Catharina d. vn Theodorus En es en Trijntje Veldman Overleden: Trijntje Smit, oud 64 jaar, echtgenoote van Dirk Groothuiven. Jo hanna Bruin, oud 69 jaar, wonende te Oud karspel, weduwe van Pieter Rijkes. Pieter de Jager, oud 25 jaar, ongehuv/d. Alber- tus Pater, oud 51 jaar, echtgenoot van Yda Hoogeboom. OUDE NIEDORP. (Februari). Geboren Petrus Matthijs, z van Willem Kolkman en IJda Maria Boekei. Overleden Dirk Brouwer, 46 jaar. UITGEEST. (Februari). Geboren HiUigje, d. van Jan Pool en Jantina Nijmeijer. Helena Agatha. d. van Louwris Liefting en Lena Zonneveld. Petrus Maria, z. van Willem Meiten en Maria Rumphorst. Nicolaas, z. van Johannes Hoek en Grietje Koning. Cornelia Marie, d. van Lambertus Theodorus van Tongeren en Maaltje Smit. Jan, z. van Simon Jo hannes Koning en Theodora S. A. Hulskes. Klaaske, d. van Rinze Koerien en Akke Homma. Theodorus Jozef, z. van Petrus Johannes de Goede en Alida Maria Velze- boer. Johannes Jacobus, z. van Cornelis van den Kommer en Hendrica Anna Alber- dina Hoogendijk. Ondertrouwd: Cornelis Baars en Maria Elisabeth Brinkhoff. Overleden: Albertha Fijma, 43 jaar, cchtenoote van Klaas Tromp. Willem de Vries, 42 jaar, gehuwd niet Aafje Timme. Maria de Goede, 13 jaar. Pieter Blokker, J-i jaar. NOORD-SCHARWOUDE (Febr.) Geboren: Maria. d. van Adnanus Komen en Elisabeth Bakker. Nicolaas Theodorus, z. van Gerrit Kos en IJda Kos. Helena Johanna, *L van Arnoldus Servatius Henselmans en Anna Margaretha Koot. Overleden: Naatje Zeeman, 68 jaar, echtgenoote var. Corneüs Keeman. AKERSLOOT. (Februari). Geboren: Richard Willem, z. van W. Wester en C. A. Oudejans. Maria Johan na. z. van G. Groen en M. Admiraal. Wil- helmine, d- van W. van Atmners en J. Helder Martinus, z. van J. Kerssens cn M. C. Vrouwe. Getrouwd: C Kok en T. Bijl. Overleden: Jan Blokker, oud 61 jaar Maartje Slocten. oud 60 jaar. P. J. Putter oud 3 maanden. SINT PANCRAS. (Februari). Oeboren Sijtje, d. van Jan Kuilwaard en Trijntje Romkes. Jacob, z. van Cornelis Slijker en Anna Maria Kost Ondertrouwd: Johannes Nicolaas Blankman en Trijntje Groen Getrouwd: Johannes Ni. olaas Blank man en Trijntje Groen. HOOFDELIJKE. OMSLAG BIJ DE HEBV. GEM. TE BRUMMEN. De oppositie van de burgerij tegen de hef fing van den hoofcieiijken omslag is van dien aard, dat reeds een 90-tal lidmaten van de herv gemeente te Brunimen zich heeft laten royeereo. TANDHEELKUNDIG ONDERUIT AAN DE LEIDSCHE UNIVERS^eit In het oude academisch ziekenhui t den is onder leiding van dr J va f1' Meulen, conservator in de tandheelk,,^er een tandheelkundige afd. geopend, mi doel toekomstige medici meer tandheeii- dige kennis bij te brengen, vooral on het* bied der preventieve tandheelkunde en extra tie Magazine ,flova» „Variatie en een welverzorgd" is weder dé eerste indruk van het nieuwe nummer va„ „Nova". van Uit den inhoud stippen wij allereerst aan een lang en rijk met foto's geïllustreerd arti kel van L. D. Petit, „De geurende Boeddha" dat ons in de geheimzinnige sfeer van het Oosten binnenleidt. Van de humoristische bij dragen dienen vermeld te worden „De fieis- les, door J. G. Vermeulen en een geestige parodie van Joh. W. Broedelet „De schoone Gertrude". Erna Manuel vervolgt haar Howard-serie met „De gouden Spin der Maya's". In het filmsupplement heeft Max Tak het over Adolph Zukor, den grooten map van de Paramount en beschrijft Bern. Prins het nieuwe „Heim" van Willy Fritsch. Tusschen den tekst o.m. een prachtige foto van een Siameeschen tempel en voorts conter- feitsels van Mariene Dietrich, Dolly Haas en andere sterren van het wittedoek. UITSLAG VEILING. Gehouden bij opbod te Alkmaar, op Zater dag 5 Maart 1932, ten overstaan van mr. C. J. de Lange, notaris te Alkmaar, van I. De huismanswoning met schuur, erf, en eenige perceel en weiland en bouwland! aan den Oostdijk, nabij den Laanweg in de Schermeer gemeente Zuid en Noordschermer, te zamen groot 24.30.80 H.A., eigendom van en bewoond door den heer P. Kroon, geveild in 8 perceelen en wel. I. Huis, schuur en erf, groot 1.34.90 H.A.. 3130; 2. Wei- er. bouwland, groot 3.90.10 H.A., f 4647.50; 3. Bouwland, groot pl.m. 3.30.0Ó H.A., 1900 4. Bouwland, groot pl.m. 3.73.80 H.A.. 2100; 5. Bouwland, gr. pl.m. 2.42.75 H.A. 2660 6. Bouwland, groot pl.m. 3.31.65 II A., 2588.75; 7. Wei en bouwland, groot pl.m. 2.84.20 H.A., 1800; 8. Wei- en bouwland, groot pl.m 3.43.40 H.A., f 2023, totaal 20651,25. II. Een perceel Weiland, nabij de Zuider vaart, in de Schermeer, gem. Akersloot o-root 2.38.10 H.A., 2700. De afslag en combinatiën blijven bepaalc op Zaterdag 12 Maart 1932, des middags 12 uur, in het café „Central" aan de Nieuwe- sloot te Alkmaar. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 7 Maart 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks f 2.60; Bloemendaler kooi per 100 stuks 1.10—3.80; Boerenkool per 100 stuks 0.80—4; Bieten per 100 K.G. f 2 80; Gele Kool per 100 stuks f 0.80 f 1.60; Prei pe- 100 bos 2.60- f 6.60; Rabarber per 100 bos f 68; Roode Kool per 100 siuks 0.802.60; Selderie per 100 bos 1.60— f 2.60; Spinazie per bak 1.16f 1.38; Spruiten per zak 0.30 1.45; Uien per 100 K.G. 6.6012.20; Witlof les. per bak 1.252, 2e s. 0.75 -ƒ 1.10. PURMEREND, 8 Maart 1932. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en przijen als volgt: Kaas. 3 stapels, wegende 631 K.G. Boe renkaas 28 per 50 K.G.; 1027 K.G. Boter 0.90—1.20. Vee. 481 stuks Runderen, w.o. 225 vette, 68—76 cent per K.G.; 235 stuks Melk- en Geldekceien 120—275; 21 Stieren. Han del runderen stug. 18 Paarden 60—140, handel stug; 31 Vette kalveren 11-20, handel matig; 1047 stuks Nuchtere kalveren slacht 5—18 en fok 14—30, handel matig; 474 Vette varkens, voor de slacht 26 —30 cent per K.G., handel vlug; 45 Magere varkens 12—19, handel stug; 184 Big gen 5—8, handel vlug; 183 Schapen 1423, handel stug; 5 Bokken; Kip eieren 2.503.25; Eendcieren 2 60; Piepkuikens f 0.75—0.95. Eierenveiling. 37941 stuks kipeieren a 2.903.50; 350 - tuks kipeieren b 2-70 2.90; 10320 stuks Eendeieren a 2.80 BROEK OP LANGENDIJK, 8 Maart'32. I.angendijker Groentenveiling. 8800 K.G. Roode Kool le s. 0.70—2.40, 2e s. f 0.60 1.60; 108000 K.G. Gele Kool f 0 60— 1.80; 66000 K.G. Deensche Witte Kool .70—1.70; 6COO K.G. Uien, Uien 10.60 11.30. Grove Uien 9.30—9.70. Drie lingen 10.5010.90, Züvernep 6.50; 1850 K.G. Peen 4.50—4.70. kleine Peen 1.50—1.70, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 7 Maart 1932. 5800 K.G. Uien, Drielingen 10.80 11.10, Uien 11.10-/" 11.30. Grove Uien 9.20—9.80; 43400 K G. Roode Kool 0.602.20, doorschot 0.60f 1.50; 53800 K.G. Deensche Witte Kool 0.90 1.70. doorschot 0.60—f 1400000 K G Gele Kool 0.601.60, doorschot f 0.60, alles fier 100 K G. WARMENHUIZEN, 7 Maari 1932. Roo de Kool le s. 0.60—1 60, 2e s. 0.60; Witte Kool les. ".60: Uien f 11.50. Aanvoer: 3825 K G Rood" Kool; 500 K.G. Witte Kool: 925 K.G. Uien. PURMEREND, 7 Maart 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, P urmerend en Om streken". Witlof le s. 0.89—1 30 per 8 K.G.; Bloemkool 26— 80 cent per 8 K.u.» Roode Kool 0.60-/ 2.20 per 100; Witte Kool 1.70 per 100; Savoye Kool 0.90— 2.70 pe 100; Spruitkool 020—/ L'® per 15 K.G.; Boerekool 25—50 cent per kjst> Spinazie 1.562.70; Andijvie f 0.5j> 1.05 per kist; Selderij 9—10 per lw bos; Rabarber ƒ13 per 100 bos; Rap® 2.40 per 100; Beiten 3—7 per 10W. Wortelen 54—89 cent per zak: Uien LM -ƒ 2.85 per 25 K.O.; Prei 60-/ per 100 bos; Present van Engeland 30 per 100 KG; Zoete Bellefluer f tl— f 17 per 100 K.G,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10