^Rechtszaken \Stad en Omgeving. jBuzgedijke Stand. ZMchtvaact £aatste Bedekten JUavinciaal Tlieuws £and: en 5 Jhheepsüjxlmgen Ietsel' 50 b°ete °f 50 ^agen TREINBOTSING IN ROEMENIE. 10 Dooden. ZUIDSCHARWOUDE. WIERINGEN Verloting. Noodslachtingen. Bouwterreinen. SCHERMERHORN. HENSBROEK. CASTRICUM. STOOMVAARTLIJNEN. E, koopman, Alkmaar, ge- Üerd m^epHcWighcid aan boven- ietinMP óoging. 6 jaar gevangenisstraf, genie'?® ^,c Letuwarden, voorheen te Ue^der, verduistering van 50, vrijge- K Graft, toebrengen van zwaar h nïn^NVilb B., Alkmaar, hooger be- veroordeeling overtr. ijkwet, vrij- r°eP* k n geid'r \nth. G., Uitgeest, hooger beroep „i« overtreding polderreglement. iSis bevestigd. tfendr Petr V., Alkmaar, hooger be- overtreding ijkwet, vonnis beves- r.° o x 0-50 boete of 2 X 1 dag hecht. Bastiaan K., Helder, thans in voorar- st diefstal met braak, meermalen ge pleegd, 3 maanden gev. voorw met 3 P ^mon^Jan R Helder, thans gedeti neerd als voren. 10 maanden gev. voor waardelijk met 3 proefjaren. ÓNTROUW POSTAMBTENAAR. Voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch keft gisteren terecht gestaan de 46-jarige u j p, v. d. L., adjunct-commies der Ned posterijen te Utrecht, door de Bredasche rechtbank veroordeeld tot 4 maanden ge vangenisstraf, ter zake dat hij zich te Roo sendaal op 3 Nov. een aan den dienst toe vertrouwden brief, inhoudende twee zilver igs bestemd voor eer Missiehuis, heeft toe geëigend. Verd. is geschorst en hoopte op voorwaardelijke veroordeling, daar anders definitief ontslag volgt. De adv.-gen. eischte echter bevestiging van het vonnis. HET TORENDRAMA. Een interlocutoir arrest. Het gerechtshof te Amsterdam wees he den een interlocutoir vonnis in de strafzaak tegen den leidekkerspatroon Maring, tegen wien de procureur-generaal mr. Bauduin wegens moord op zijn compagnon Arken bout, die gepleegd zou zijn op 29 Maart 1929 op den toren van de Majellakerk te Amsterdam, levenslange gevangenisstraf eischte. Het Hof overwoog in zijn arrest, dat het onderzoek der terechtzitting niet volledig is geweest. Op Vrijdag 18 Maart om 10 uur zal het getuigenverhoor worden voortgezet. j(Van de reeds gehoorde getuigen zullen o.m. wederom gehoord worden, de oud-knecht van Maring, Wessendorp en inspecteur van poli tie van Slobbe. Als nieuwe getuigen zullen o.m. worden opgeroepen D. v. Niet, beheer der van de bank van leening te Den Haag, de ontvanger van de directe belastingen te "Amsterdam, de ontvanger der registratie te vDen Haag en de bouwkundige opzichter L. T. v. d. Meer. Zoowel de financieele toestand en gedragingen van verdachte als van Wes sendorp zullen bij dit getuigenverhoor nauw- keurig worden vastgesteld. v EEN ONNOOZEL BRANDJE. En een vrij ernstig indirect gevolg. Vanmorgen te ongeveer half negen wer den politie en brandweer gewaarschuwd, dat er een „uitslaande brand" was in de Regu lierslaan. Dit seintje was natuurlijk voldoen de, om met bekwamen spoed uit te rukken, want een uitslaande brand bij een halven storm, dat leek zeer ernstig. Men kwam dus ijlings naar het bedreigde perceel gerend, doch toen de vuurbestrijders gearriveerd waren, bleek de brand (die toen slechts een schoorsteenbrandje bleek te zijn!) reeds met een paar emmers water gebluscht door de bewoners. De brandweer kon dus gelukkig weer in rukken en de bewoner van het bedreigde per ceel, de heer T. IJ., kon er zich over verheu gen, dat de materiëele schade slechts gering was. Echter.-, als een brandweerauto uitrukt, beteekent dat voor een groote categorie men- schen het flein, om een snelheidsrecord te verbeteren. Men wil nu eenmaal graag zoo'n brand zien, ook al weet men, dat „het 's avonds toch in de krant staat". Of het nu kwam door de groote haast, om op tijd aanwezig te zijn, of het wellicht kwam door de onverwachte zwenking van voor hem rijdende fietsers, plotseling zag de wielrijder H D., die uit de stad kwam, ter hoogte van de Juliana v. Stolberglaan een auto voor zich, die uit de richting Heiloo kwam. Een botsing was onvermijdelijk en de fietser vloog over zijn stuur pardoes door de voor ruit van den auto. Met snijwonden aan hoofd en oor werd hij opgenomen en door de politie voorloopig ver bonden. Op advies van den G. G. D., die den gewonde hoorde klagen over pijn in de rug en rechterarm, werd deze per ziekenauto van de Kennemer Autogarage naar het Cen- Iraalziekenhuis vervoed. De fiets werd grootendeels vernield. Van schuld is niets gebleken. DE 1ERSCHE „SWEEPSTAKE" VERBODEN. De minister van justitie heeft thans in een circulaire aan de procureurs-generaal bij de gerechtshoven met betrekking tot de Iersche -.sweepstake" medegedeeld, dat het dezer da- "on zijnerzijds ingesteld onderzoek heeft uit gewezen, dat genoemde buitenlandsche lote- 1 'j valt onder artikel 1 der loterijwet. Krach tens artikel 2 is het verboden, om aandeelen 'n die loterij hier te lande te verkoopen, te koop aan te bieden of te leveren, uit te deelen of ten verkoop of uitdeeling in voorraad te "ebben, of op eenige andere wijze de deelne- ming open te stellen of openlijk te bevorde ren. £v<!rtreding van dit verbod is ingevolge ftkel 6 der wet strafbaar. VEREENIGING VAN GEZINS VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Fe- «uari 107 patiënten en legden 1637 bezoe ken af, waarvan 485 bet. bez., 930 bez. voor 't A.Z.A. en 222 gratis bezoeken. Er werd 5 maal den dokter geassisteerd en 4 x de laatste hulp verleend bij 't afleggen. De wijkkraamverpleegsters verpleegden 9 pa tiënten, brachten 192 bezoeken en hebben 5 x den dokter geassisteerd. GESLAAGD. Op het te Den Haag gehouden examen op 3, 4 en 5 Maart slaagden de dames Fie Rui ter, Alkmaar; Alie Dekker, Oudorp en Aafje Pappen, Marken-Binnen voor coupeuse, cos- tuum- en mantelvak. BETALINGSVERKEER OOSTENRIJK —NEDERLAND. Bij de Kamer van Koophandel is heden morgen bericht ontvangen, dat de Oosten- rijksche Nafionalbank zich bereid verklaard Schillingsaldi, afkomstig van exporttransac ties naar Oostenrijk, aan Nederlandsche ex porteurs vrij te geven met het doel, dat Ne derlandsche importeurs deze gelden kunnen bezigen ter betaling van goederen, welke uit Oostenrijk naar Nederland worden geëxpor teerd. Nadere bizonderheden hieromtrent worden verstrekt door de Kamer van Koop handel, Oudegracht 182. FAILLISSEMENTEN. De rechtbank heeft failliet verklaard den heer E. Vonkeman te Noordscharwoude. Tot rechtercommissaris is benoemd mr. H. M. Fruin en tot curator mr. P. S. Winkel. Uitgesproken is het faillissement van J. Stavenuiter, winkelier te Enkhuizen. R.c. mr. J. Krabbe. Cur. mr. Eecen te Oudkarspel. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en moie:;ijlu:- gen en andere voertuigen te 18,20 uur licht op. INGEKOMEN PERSONEN: S. P. A. Klaver, slager, R.K., van Oude Niedorp naar Laat 142. W. M. Manuel, bediende, N.H., van Haarlem naar P. L. Tak- straat 5. A. J. van Schoten, opzichter we genaanleg, van Texel naar Metiusgracht 2. N. J. Speur, kapper, N.H., van Schoorl naar Achterdam 11a. C. Rutsen, z.b., en echtg., G.K. van Amsterdam naar Corfstraat 47. J. Grell, buffetjuffrouw, R.K., van Amsterdam naar Stuartstraat 59. T. Roos, dienstbode, G.K., van De Bilt naar le Tuin dwarsstraat 15. A. Klinkhamer, z.b., Rem. van Heemstede naar Juliana van Stolberg laan 5. A. C. de Wit, dienstbode, R.K., van Warmenhuizen naar Emmastraat 66. Wed. C. Schagen, pensionhoudster, en kinde ren, N.H., van Sijbecarspel naar Spoorstraat 13. G. Jager en gezin, G.K., van Wierin- gen naar woonwagenpark, woonwagen „Ap- pingedam 54". E. A. Jansen, dienstbode. R.K.. van Harenkarspel naar Heerenstraat 6. E. Grau, z.b., D.E., van Duitschland n. Nieuwesloot 32. Echtg. J. Bol, z.b., N.H., van Amsterdam naar Stocadestraat 20 van Amsterdam naar Omval 59. C. M. Brakeboer, dienstbode, R.K., van Opmeer naar Mient 17. A. Visser, kaasmaker, en gezin, N.H., van exel naar Heiligland 8. J. Horio, z.b., R.K., van Zuidscharwoude n. Karnemelksbuu'rt 12 VERTROKKEN PERSONEN: H. A. Swienty, h.i.d.h., R.K., van Coster- straat 27 naar Bottrop (D.). J. van Straa- ten, bankwerker, R.K., van Luttik Oudorp 31a naar Héiloo. C. oVnk, machinist ter koopvaardij, van Koornlaan 4 naar Singa pore (Br.-Indië). G. J. de Beer, z.b., R.K., en echtg., van Macl. Pontstraat 40 naar Am sterdam. J. Vergaij, los arbeider, N.H., van Bagijnenstraat 3 naar Grootschermer. E. Rees, musicus, R.K., van Uitenbosch- straat 67 naar Amsterdam. K. Kriener. kinderjuffrouw, R.K., van Emmastraat 37 naar Gelsenkirchen (D.). M. Kühnlein, strijkster, N.H., van Vondelstraat 6a naar Duitschland. H. R. Lemstra, kantoorbe diende, G.K., en echtg. en moeder, van Dahliastraat 1 naar Amsterdam. J. C. v. Zwanenburg, en echtg., bakker, N.H., van Uitenboschstraat 46 naar Oudorp. G. van Baar, dienstbode, R.K., van Westerweg 270 naar Wervershoof. J. Groote, dienstbode, N.H., van Ken nemerstraatweg 20 naar Bor ger. A. Klaassen, z.b., van Spoorstraat 89 naar Boskobp. M. Willemse, verpleeg ster, van Wilhelminalaan 11 naar Schagen. B. Muurilnk, plisseerster, R.K., van Hei ligland 7a naar Den Helder. Echt. J. van 't Woud, z.b., van Wildemanstraat 9 naar Amsterdam. M. M. A. Putker, dienstbode, R.K., van Luttik Oudorp naar Oudkarspel. J. M. Lemmers, dienstbode. R.K., van Ver- dronkenoord 113 naar Bergen (N.H.). S. Kooistra, h.i.d.h., N.H., van Costerstraat 25 naar Leeuwarden. C. Bakker, dienstbode, R K., van Nassaulaan 19 naar Berkhout. H. A. Wilbrink, dienstbode, N.H., van Eg- monderstraat 18 naar Limmen. G. War denburg, dienstbode, E.L., van Langestraat 97a naar Bergen (N.H.). L. Bieuk. dienst bode, E.L., van Wilhelminalaan 10 naar Duitschland. J. L. Hellemons, slagerskn., R.K., van Westerweg 11 naar Velsen A. Meijroos, geleidster, N.H.. van Laat 123 n. Egmond aan Zee. A. L. Glaudemans, dienstbode, R.K., van Koorstraat 15 naar 's- Gravenhage. J. H. Prinz, banketbakker, R.K., van Dijk 21 naar Amsterdam. J. Kemmerling, z.b., R.K., van Oudorperdijkje 15 naar Duitschland. TEXEL (Februari). Geboren: Nicolaas, z. van Sijpke van Egmond en Maria Buijs. Nicolaas Maria, z. van Nicolaas Theodoor Graaf en Maria Antonia Clara Simon. Johanna, d. van Gijsbert Johannes Duinker en Maatje Wil- helmina van Wijk. Pieter Jan, z. van Geert Bodde en Geertruida Potter Klaas z. van Foppe N'ieland en Roelfien Boer. Jeltje, d. van Jan van Meekeren en Aa!t,e Veenstra. Cornelis, z. van Jan AdriJa1 Duinker en Wijntje Moojen. Grietje, d. van Cornelis Aris Eelman en Marretie, Vlaming. Siets, z. van Siets Ellen ei. Maatje Cornelia Verbrugge- Dina Hen- drika, d. var, Cornelis Barhorst en Theodora Witte. Nellie, d. van Jacob Westdorp en Pieternella v. d. Welle. Anna Elisabeth Louisa, d. van Jakobus Johannes van Swin- deren en Guurtje Bakker. Elisabeth, d. van Elize van Egmond en Trijntje Slot. Jo hanna Veronica en Veronica Johanna, drs. van Johannes Cornelis van der Star en Cor nelia Aagje Halsema. Cornelis Teunis, z. van Abraham van Lente en Tetje Zegel. Pietje, d. van Wouter v. Slikke en Cornelia Verhoeve Jan, z- van Jacob de Jong en Cornelia Troost Klaas, z. van Pieter v. d. Vis en Hületje Lof. Ondertrouwd: Cornelis Pieter Schaat- senberg en Grietje Rcorda. Labertus Bak ker en Juliana Louise Emma Wilhelmina de Ridder. Adriaan Jacob Huisman en Baukje de Jong. Jan Jager en Geertje lurjens. 1 1 DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Het op de uitreis zijnde vliegtuig „Duif" is gister te 5.41 uur uit Caïro vertrokken en te 7.49 uur te Gaza geland. Vandaar vertrok het toestel te S.43 uur. Te 15.22 uur landde het toestel te Bagdad. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Besloten wordt Donderdagavond te behan delen de interpellatie-Kortenhorst ov^ ds handelspolitiek. De heer Wijnkoop vraagt verlof, de regee ring te mogen interpelleeren over eenige aan gelegenheden betreffende het conflict te Sjanghai. Aan de orde is het wetsontwerp tot verhoo ging van eenige accijnzen en het heffen van invoerrechten op zuidvruchten. De heer Oud constateert, dat er in den laatsten tijd een belangrijke verschuiving plaats heeft van directe maar indirecte hef fingen. In dezen moeilijken tijd is spr. echter bereid zoover mogelijk met den minister mede te gaan. Met de suikeropcentenheffing gaat spr. mede, omdat daarmee een noodlijdende in dustrie gesteund wordt. Ten aanzien van den wijnaccijns vreest spr. moeilijkheden van handelspolitieken aard. Ook heeft spr. be zwaar tegen verhooging van den sigaretten- accijns, die al hoog genoeg is. Hij vreest ook vermindering van kwaliteit, hetgeen gevaar lijk is voor de volksgezondheid. Ten aanzien van een invoerrecht op zuidvruchten vraagt spr. of de doorvoer daarvan ook getroffen zal worden. De afschaffing der opcenten op de grondbelasting juicht spr. toe. De beer J. ter Laan merkt op, dat de regee ring steeds de bezittende klasse spaart. Dit voorstel draagt daarvan ook de sporen. Ons belastingstelsel buigt meer en meer om naar de indirecte belastingen. Dit ontwerp haalt weer 10 millioen uit de zakken der massa Wat hier voorgesteld wordt is dan ook een tergend schandaal. Inplaats van indirecte zijn directe crisisheffingen noodig. DE STORM. Tengevolge var^den storm is in den afgeloopen nacht een aan den heer de Vries toebehoorend zeilschip, een z.g.n. Westelander, beladen met zand, in den Ouden Rijn onder Alphen aan den wal liggend, gezo. ken. Persoonlijke onge lukken hebben zich niet voorgedaan. Op de lijn BoekarestConstanza zijn nabij het station Malthesi in den afge loopen nacht een personentrein en een trein met tankwagens met elkaar in botsing gekomen. De olie geraakte in brand en vele wagons gingen in vlam men op. Tot nog toe werden 10 personen gedood. De botsing is vedmoedelijk ver oorzaakt door een verkeerden wissel stand. Tengevolge van den hevigen vuurgloed kon men aanvankelijk den verongelukte treinen zeer moeilijk na deren, zoodat pas na eenigen tijd met het reddingswerk kon worden begonnen. De huisvlijttentoonstelling, door de Vrou wenclub „Onder Ons" op 5, 6 en 7 Maart in het lokaal van den heer P. Kramer gehou den, mag in algemeenen zin goed geslaagd genoemd worden. Het totaal aantal bezoe kers bedraagt 1235. Voor de verloting was eveneens veel animo. Van de meer dan 100 prijswinners noemen wij slechts de 3 eersten, n.1.: le prijs mej. D. de Geus, sprei; 2e pr. mej. A. van Twuijver, kapstokkleed; 3e prijs mej. Heelhuijzen, kussen. Het raden naar het aantal werkuren van een ontbijtlaken trok eveneens vele gegadig den. Het juiste aantal was 75 en er waren 5 deelnemers die dit getal raadden. Bij lo ting viel de prijs ten deel aan mevr. Gr. Schoenmaker te Koedijk. Toen het sluitingsuur kwam, werden allen, die bij de tentoonstelling betrokken waren, in den theetuin genoodigd. De presidente rele veerde nu het zeer vele werk dat voor deze tentoonstelling is verricht, gepaard met groote opoffering, waarvoor zij allen harte lijk dank bracht. Natuurlijk had de „Sabina"- firma een complimentje ir, ontvangst te nemen doordat zij met haar theetuin zooveel bijdroeg om de gezelligheid te verhoogen, en dit was ook het geval met de firma Hart en Kuyt, de bekende radio-firma te Oudkarspel, die voor mooie muziek zorgde. De eigenaar van de Roode Leeuw, de heer P. Kramer, had eveneens zeer medegewerkt. Ook hem werd dank gezegd. De presidente gewaagde ten- dotte van een uitstekend geslaagde ieidoon- telling. *D;> ltoomsch Kath. ver. voor t. b c - b' trijding Herwonnen Levenskracht, -- d VVieringen, heeft van het gemeente». testuur toestemming gevraagd en ver regen voor het houden van een verlo ting ten bate van een te vormen fonds voor steun bii uitzendine van Dlaatse- lijke patiënten. De trekking heeft plaats op 12 April. De Onderlinge Maatschappij „Klein Begin" te Westerland heeft zich met een adres tot het gemeentebestuur gewend, houdende verzoek om van ge meentewege een noodslachtplaats te stichten. Zuiderzeesteunwet. Door wijziging van de voorschrif ten van den Rijksdienst is het thans mogelijk geworden te voldaan aan den meermalen geuiten wensch van ouden van dagen, die een tegemoetkoming in gevolge de Zuiderzeesteunwet ontvan gen, om niet elke week het bedrag af te moeten halen. Alle uitkeeringen geschie den thans naar eigen keus der betrok kenen om do twee of vier weken. Er blijkt den laatsten tijd een groote vraag te bestaan naar bouwter reinen op het gemeenteterrein te Den Oever. Ettelijke aanvragen kwamen in dè laatste weken bij het gemeentebe stuur binnen, zoodat het zich laat aan zien, dat binnenkort op dit terrein een flinke bebouwing zal ontstaan. De propaganda-avond van den Bond voor Staatspensionneering Zaterdag ge houden is uitstekend geslaagd. Na opening door den voorzitter en sa menzang uit den bekenden liederen bundel hield ds. Westmijze uit Drachten een rede, welke onder ademlooze stilte werd aangehoord en een stormachtig applaus verwierf. Hierna volgde de op voering van het tooneelstuk „Geofferd" door de tooneelvereeniging „Hoop doet Leven", welk stuk keurig werd opge voerd. Onder dank aan den spreker, de tooneelvereeniging en andere medewer kenden sloot de voorzitter dezen suc- ce-vollen avond. De zaal was geheel bezet, terwijl de afdeeling 31 nieuwe leden verwierf. MEDEMBLIK. Alhier is ingebroken in het kantoor van den groenten-export-handelaar J. v. d. Lee, wethouder dezer gemeente. Ten kantore werd alles overhoop gehaald, doch weinig geld gevonden; in het aangren zend bewoond perceel is men in de slaap kamer doorgedrongen, waar een portefeuille met ong. 400 gld. uit de jas van den heer Van der Lee is gestolen. Verder worden ver mist eenige sieraden, waaronder een gouden horloge met dito ketting. Zondagavond is vanwege het hoofdbe stuur van den Bond voor Staatspensionnee ring voor de afd. Hensbroek de propaganda film gegeven, getiteld „Oud en Arm". De voorzitter der afd. de heer Joh. Koning open de met het welkom toe te roepen aan het niet talrijk opgekomen publiek. Ook heette spr. den heer Smit, die de film bediende, van harte welkom, tevens de heeren Immink en Bos kamp 'beiden leden van de federatie Alkmaar. Met de hoop dat deze avond voor de afd. H., wat het ledental aangaat, weer vruchten zal afwerpen, opende spr. deze bijeenkomst en gaf het woord aan den heer Immink. Deze zette in een kort woord de noodzakelijkheid uiteen van Staatspensioen zonder premiebe taling. Daarna kregen we de schitterende propagandafilm te zien, een stuk leven van harde Friesche werkers, die van kind af aan steeds hebben moeten ploeteren en tot loon voor al hun arbeid ten slotte toch nog hun laatste levensdagen in het armhuis mogen slijten. Na afloop sprak de heer Immink nog enkele woorden, waarna de voorzitter met een opwekking om allen lid te worden van de afd. dezen avond sloot. Men meldt ons uit Hensbroek, dat zich aldaar bij den heer D. Wit het bijzonder ge val heeft voorgedaan, dat een koe drie kal veren ter wereld bracht. Watergebrek in Ncordbukkitm. Naar wij vernemen, begint er waterge brek te komen in Noordbakkum. De veehou ders aldaar hebben nog al veel water voor hun vee noodig en de wellen raken uitgeput, hetgeen zijn oorzaak vindt in het weinige regenwater, dat sedert October is gevallen Deze wijk is nog niet aangesloten aan de waterleiding en daardoor is natuurlijk ook het euvel, dat zich in deze streek, waar veel vee wordt gehouden, sterk doet gevoelen, niet makkelijk op te lossen. Men wacht nu met ongeduld op eenige flinke buitjes. NOORDSCHARWOUDE Opvoering van Hcijermans Droom koninkje door het Groot Volkstoo- neel. Zondagavond hebben wij in „Concordia" een opvoering bijgewoond van Heijermans „Droomkoninkje", door het Groot Volkstoo- neel, welk gezelschap reeds overal in den lande populair is geworden door de radio. De geheele zaal was bezet toen de heer J. v. d. Abeele namens het Instituut voor Ar beidersontwikkeling een kort openingswoord sprak, waarbij spr. opmerkte dat de ver wachtingen ten opzichte van 't Groot Volks- tooneel niet teleurstellend waren. Door de instelling van een spaarfonds is de zaal uit verkocht geraakt zeide spreker. Hierna werd begonnen met de opvoering. „Droomkoninkje" is voor het tooneel be werkt door den regisseur van het Groot Volkstooneel Herman Bouber en bestaat uit zeven tafreelen. Een beschrijving van dit too neelstuk achten wij overbodig, daar de in houd overbekend is. Wat het spel der verschillende personen betreft, dit kan in een woord geroemd wor den. Het was af tol in de kleinste puntjes toe. 'Wat een gevoelvol spel! De rol van Koertje werd vervuld door Sisca Kremer, wel bekend uit de opvoering van „Merijntje Gijzen". De 'overige medespeienden waren: De moeder Wetty Beek, de vader Jan Lemaire, Tante Toos. Aaf Bouber. Cobus Herman Bouber Gerrit, Jan Seves, Juffrouw Kerkhof, Riek Berkhout. De overige rollen werden eveneens ver vuld door Aaf Bouber, Riek Berkhout, Her man Bouber en Jan Seves De tooneelaankleeding enz. waren ook keurig in orde. De talrijk aanwezigen waren dan ook zeer onder den indruk van dit naar het leven sterk geteekende stuk. Wij zullen ongetwijfeld de tolk van alle aanwezigen zijn als wij het Groot Volks tooneel een hartelijk tot weerziens toeroepen. Ook een woord van dank voor het voor bereidende werk door het Instituut is wél cp zijn plaats. TARWE-ORGANISTIES VOOR NOORDHOLLAND EN VOOR ZUIDHOLLAND. Stopzetting van vervoer en verkoop, vervroegde levering. De tarwe-erganisatie in Noordholland en in Zuidholland hebben besloten de telers in de gelegenheid te stellen liun tarwe in de eerstkomende maanden (Maart, April en Mei) aan de organisatie zelf te verkoopen. De organistaie betaalt den vollen prijs uit, welke in die maanden geldt en slaat de tarwe verder voor eigen rekening bij bepaalde er kende handelaars cp, n.1. bii die handelaars, waarmede een desbetreffende overeenkomst zal worden afgesloten. De tarwe, welke reeds bij handelaars ligt opgeslagen, zal ook door de organisatie worden gekocht. Teneinde vast te kunnen stellen welke hoeveelheden voor opslag en aankoop door de organisatie in aanmerking komen, is vanaf Maandag 7 Maart 932 het vervoer en de verkoop van tarwe door de stelers stopgezet. Verkoop- en vervcervergunningen wórden niet meer af gegeven. Men kan zich om nadere inlichtin gen tot den districtssecretaris wenden. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan v. Oldenbarnevelt, uitreis, 4 Maart v. Genua. Pcelau Bras. uitreis, 6 Maart te Gravesend. Tabian, 6 Maart v. Batavia l, v. Londen te Amsterdam. Tarakan, uitreis, 6 Maart v. Suez. Rotterdamsche Lloyd. Kota Pinang, thuisreis, 6 Maart v. Sabang. Sibajak, 6 Maart v. Rott. n. Batavia. Slamat, thuisreis, 7 Maart te Belawan. HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk, 7 Maart v. Baltimore te Rott. Boschdijk, Rott. n. New-Orleans, 6 Maart te Houston. Damsterdijk, Pacifick n. Rott., 5 Maart v. Li- verpool. Delfdijk. Pacifick. n. Rott., 4 .Maart te Los Angeles. i Dinteldijk, Rott. n.d. Pacifick. 5 Maart van Swansea. Rotterdam, 6 Maart v. Larnaca te Haiifa. Nebraska, 3 Maart v. Vanc. n. Rott. 1 Kon. Holl. Loyd. Montferland. thuisreis, 7 Maart v. B. Ayres n. Montevideo. Salland, thuisreis, 5 Maart v. Las Palmas. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. 1 Ajax, 5 Maart v. Malta n. Algiers. Bacchus, 5 Maart v. Valencia n. A'dam. Ceres, óaMart v. Smyrna n. Constantinopel. Ceres, 7 Maart v. Salonica te Constantinopel Erato, 5 Maart v. Santander n. Musel. Ganymedes, 5 Maart v. Alexandrië n. Pi- reaus. Iris, 6 Maart v. A'dam te Nakskov. Jason, thuisreis, 5 Maart v. Cristobal n. Cu- ra?ao. Medea, 4 Maart v. New-York n. Venezuela. Merope, 5 Maart v. Oran n. Algiers. Oberon, 5 Maart v. Melilla te Carthagena. Orpheus, 5 Maart v. Kopenhagen n. Gdynia. Pluto. 6 Maart v. Stettin n. Hamburg. Van Rensselaer, thuisreis, 6 Maart v. Cura- ?ao n. Puerto Cabello. Rhea, uitreis, 5 Maart v. Port au Prince n. Puerto Plata. Simon Bolivar, 6 Maart v. Hamburg te Am sterdam. Stella, 7 Maart v. Hamburg te A'dam. Telamon, 6 Maart v. W.-Indië te A'dam. Theseus, 5 Maart v. Aalborg n. A'dam. Trajanus, uitreis, 6 Maart op 100 mijl Noord van Terceira. Triton, 6 Maart v. Smyrna n. Rethymno. Vulcanus, 6 Maart v. Valencia te A'dam. HollandAfrika Lijn, Amstelkerk 6 Maart v. Hamburg te Amst. Heemskerk (thuisr.) 7 Maart te East Lon- don. Meliskerk 6 Maart v. Bremen te Hamburg, vertrok 7 Maart n. Amst. Nijkerk 7 Maart v. Port Said. Springfontein (uitr.) 4 Maart v. East Lon- don n. Durban. Stoomvaart Mij. Oceaan. Machaon, Japan—Amst., 5 Maart v. Pe- nang. Menelaus, Japan n. Rott., 6 Maart te Sin gapore. Sarpedon 5 Maart v. Kobe n. Rott. Euralus, Japan—Rott.. 6 Maart v. Pt. Said Melampus. Batavia—Amst., 6 Maart v. Port Said. Java—New-York Lijn. Phemius, Java/New York 5 Maart te Bela wan. Kota Radja, New York n. Java, 6 Maart v. Port Soedan. Phemius, Batavia n. New York, 4 Maart te Penang. Saleier, Java n. New York, 6 Maart v. Oran. Silver—Java Pacific Lijn. Kota Baroe 5 Maart v. Vancouver te Cal- cutta. Emzetco Lijn. Jonge Johanna 6 Maart v. Londen te Rott. Holland—Australië Lijn. Talisse (uitr. 7 Maart te Svdney. Holland—Oost-Azië-Lijn. Gaasterkerk (uitr. 5 Maart v. Genua. HollandWest-Afrika-Lijn. Eemland 4 Maart v. Freetown n. Havre. Reggestroom (uitr.) 5 Maart v. Bardeamc r. I hs Ralmas.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3