(DHDCDIL TUIMELTJE BELEEFDEN Behoudt Uw gezondheid! Vele ziekte-kiemen komen in het lichaam door den mond! Daarom bevelen de artsen in alle werelddeelen aan, den mor.d 's morgens en 's avonds met Odol te spoelen. - Odol vormt in de mondholte een ragfijn antiseptisch laagje, dat de schadelijke bacterieën in hun ontwikkeling belemmert. JtcowncUud TUmws KOEDIJK. SCHOORL. zongen, ik cijfers gencemd, doch de tuinders kosten meer dan de arbeiders Wethouder van Kampen: Het zou het beste zijn om deze 500 in voorschot te feven op het te komen crediet. Dan komen we e tuinders, indien het crediet nog uitblijft, eenigszins tegemoet. De heer Snel nam hiermede genoegen en diende het voorstel in gewijzigden zin in. De heer Lek ondersteunde het. De heer M. Duif: De weg naar het Arm bestuur is toch open? Het geld zal wel spoe dig komen. Weth. Muurling: Gebrek aan kunstmest is de grootste factor. Met dit bedrag is nog niemand geholpen. Besloten werd om 500 in voorschot be schikbaar te stellen voor de noodlijdenste tuinders. De voorzitter. Zooals u bekend is, heoben we nog een aanvrage om steun behandeld en is het bedrag vcor de gemeente verhoogd van 17059.50 tot 18709.50. De heer Lek: Daarover zou ik nog wel eens een woordje willen spreken. De betreffende credietaanvrage was verworpen, dus heb ik het niet noodig geacht om daar nog over te vergaderen en ben ik niet op deze vergade ring geweest. De voorzitter: Het is in comité behandeld en de heer Lek heeft evenals de andere raads leden een uitnoodiging ontvangen. Weth. Muurling: De heer Lek achtte het niet noodig om te komen en nu zou hij wel willen bespreken. Wie weg blijft, moet zich aan de besprekingne, welke uit zoo'n vergade ring voortvloeien, houden. De heer M. Duif: Het kan geen licht ver dragen, niemand wist wie regeeringscrediet was toegewezen of wie niet. Dat noemen ze nu comitévergaderen, 't Is een zoodje en daarom ben ik weggeloopen uit die vergade ring De voorzitter: Dat dit is uitgelekt, zit in de raadsleden zelf. De heer Lek: Ik ben niet op die vergade ring gekomen, omdat dit punt was afgehan deld. Het was reeds 3 maal besproken. Den raad wordt een rad voor de oogen gedraaid De schuldenstaat is niet voldoende opgege ven. Het is een schandaal, dat zooiets voor valt. Ik ben dan ook niet van plan om dit zonder meer te laten loopen en ik zal mij wenden tot de regeering of Ged. Staten. De heer M. Duif: De voorzitter heeft heeft medegedeeld, dat het geheele bedrag 56800 was. Daarvan zou de gemeente 30 dragen en nu moet dat hooger worden. Daar leen ik me niet voor en daarom ben ik als een kwajongen weggeloopen. De heer SnelEr waren nog vier brood vechters. Die is het ook toegestaan, De heer Lek: Wij mogen niet geven, dan wanneer er bedrijfszekerheid bestaat. De heer M. Duif: Het bedrijf bestaat niet eens meer. Naar mij van bevoegde zijde is medegedeeld, is het overgenomen door zijn zoons. De heer Snel: Er is geen bedrijfszekerheid genoeg, maar welk bedrijf is thans zeker! Weth. Muurling: Het besluit is genomen. Dat de heer Lek niet komt, staat hem niet te prijzen en dat de heer Duif wegloopt, plei4 ook niet in zijn voordeel. De heer Lek: De heer Snel heeft gezegd: er zal wel meer wegblijven wegens bedrijfs- onzekerheid.- Die andere vier moesten nu ook maar hebben. Door die eene komen de anderen ook in aanmerking. Ik blijf er bij, waar geen be drijfszekerheid is, moet niet-worden geholpen. De voorzitter: Dit punt is nu genoeg be sproken en ik verlang stemming. Met 5 stemmen voor werd het voorstel tot verhooging aangenomen. De heeren Duif en Lek stemden tegen. Ingekomen was het bekende verzoek om adhaesiebetuiging van de gem. Bloemen- daal inzake Scholenbouw. B. en W. waren van meening, dat dit naar de vereeniging van Ned. Gem. moet en wenschten geen adhesie te betuigen. Aldus besloten. Vaststelling verordeningen veld wachter. Er werd besloten een ontwerp aan het mi nisterie toe te zenden, dat door den voorzitter werd voorgelezen, en zonder wijziging werd goedgekeurd. Rijksbijdrage steunverleening werk- loozen met wijziging der ondersteu ning. Voorloopig is van 28 Febr. tot 2 April een uniform-tarief door den minister vastgesteld voor uitgetrokkenen 8.50 per week met 0.50 voor ieder gezinslid bij meer dan 2 personen. Kostgangers 6 per week. Dit geldt voor georganiseerden. Voor ongeorga niseerden 7 per week en 0.50 voor ieder gezinslid boven twee. Kostgangers 5 per week. Deze regeling zal ingaan a.s. Maandag eu B. en W. stelden voor om dit over de arbeids bemiddelaar te laten loopen. Georganiseerden, welke nog niet zijn uitge trokken, blijven nog op het oude tarief staan. De heer Lek: Ik moet zeggen, dat het vrij gelijk is aan de regeling welke wij hebben ge troffen. De ongeorganiseerden komen in gun stiger conditie, ik heb daar nooit voor gestre den. omdat ik meen, dat de arbeiders ver plicht zijn zich te organiseeren. Dus dan zul len we thans 30 a 40 procent van het Rijk terug ontvangen. De heer C. Duif: Moeten ongeorganiseer den beslist arbeiders zijn? Er zijn toch men- schen, die gemeentesteun ontvangen en die geen tuinbouw arbeiders zijn. Deze zouden aan worden uitgesloten. De voorzitter: voorheen hadden we geen ministrieele regeling, thans zullen we voor die menschen een andere regeling moeten treffen. kXeth. v Kampen: Die menschen, wat voor vak ze dan ook hebben, kunnen toch als land arbeider bij de arbeidsbemiddelaar worden irgeschreven Dan zullen ze, indien een tuinder dit ver langt, na?r deze te werk moeten. Wet h Muurling: Wij moeten verantwoord zijn bij de minister, er zou navraag naar kun nen komen. De voorzitter: Dan moesten we de men schen, die geen landarbeiders zijn, op een aparte lijst plaatsen. De heer Lek: Als van den minister een an dere regeling voor deze groep komt, zou dat kunnen overgaan, zonder moeite. De heer Snel: Er is mij een geval bekend, dat een oude man met zijn 3 staatspen- sioen toe moet. Kan die dan cck niet op die aparte lijst worden geplaatst? De voorzitter: Dit is een geval voor het Armbestuur. Deze regeling betreft alleen arbeiders. Daarna sluiting. HLERHUGOWAARD. De voorzitter, de heer van Slooten opende Zaterdagavond de vergadering Coöp. Boe renleenbank in het lokaal Rus en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, zijn blijdschap er over uitsprekende, dat zoo tal rijken aan den oproep van het bestuur had den gehoor gegeven. Dieper op het verschijn sel .crisis" ingaan wilde hij ditmaal niet. De rekening werd in dank onveranderd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op 834.441.69, waarbij onder de uitgaven was begrepen een post van 20.561.61 in kas op 31 December 1931. Aan spaargelden bleek ingekomen 220.526.58, terwijl terugbetaald werd 230.658.57 en als op de reserve ge brachte winst voorkwam de post 1939.20. De balans gaf in actief en passief het be drag van 394.698.32, met als uitstaande voorschotten de post 194.496.40, te goed in loopende rekening 179.640.31, terwijl op de passiefzijde de post spaargelden vermeld waren als 319.434.41 en de post reserve fonds voorkwam met 20.885.03. Hierna volgde voorlezing van het jaar verslag door den voorzitter waarbij deze deed uitkomen dat de hoop, die in het vorig jaarverslag werd geuit niet bewaarheid was geworden en de tijden een nog ongun stiger aspect vertoonden dan toen. Dit was oorzaak, dat ook voor de boeren leenbanken niet alles zoo rooskleurig ge gaan was als men wel gaarne zou willen Het was niet gebrek aan geld dat het be stuur wel eens moeilijkheden bezorgd had, doch juist het punt der circulatie van het aanwezige geld, want de toestanden werk ten in de hand, dat er velen waren, die geld noodig hadden, terwijl juist het krijgen van borgen het punt was waarop de zaak wel eens stokte. Hieruit vloeide voort, dat de bank niet die gewone opgewekte levendigheid liet zien, die men gewoon was, doch het dit jaar hoofdzakelijk terugbetaling van ingelegde spaargelden betrof. Had men aanvankelijk gedacht, dat ook de rentebetaling niet naar wensch zou gaan deze gedachte was ongegrond gebleken, aan gezien alle geldnemers er in geslaagd wa ren de renten op tijd te voldoen, al was het den voorzitter bekend, dat dit dikwijls met zeer groote moeite door de betrokkenen was geschied. Uiteraard was voor de terugbetaling van voorschotten dikwijls uitstel gevraagd en had het bestuur gemeend, dat in deze die soepelheid moest worden betracht, die de algemeene gang van zaken als gebiedende eisch voorschreef. Evenals de zusterbanken werd medege werkt aan het z.g. tuinderscrediet. Betreurd werd, dat de verstrekking van deze voor schotten, niet dat effect had opgeleverd, het welk men er van had verwacht. Aan spaargelden werd ongeveer 40 mille minder ontvangen dan in het voorgaande jaar. De teruggehaalde gelden gaven een minus-cijfer van 38000 te zien. Om reeds genoemde redenen waren de verstrekte voorschotten ongeveer 50 te rugbetaald werd ruim zooveel als in 1930. Was het cijfer van den omzet in loopende rekening ongeveer een ton lager dan het vo rige jaar, daartegenover stond een voordee- liger winstcijfer, hoofdzakelijk voortkomen de uit den lagen post onkosten en het feit, dat geregeld een klein bedrag bij de centra le bank behoefde te worden geplaatst, waar door het renteverlies kleiner werd. Het ledental ging met drie vooruit. In het bestuur werd de plaats van den heer Brugman ingenomen door den heer Kooij, terwijl in den Raad van Toezicht de heer Beers vervangen werd door den heer Dirkmaat. Door het bestuur werden de noodige maat regelen genomen cm de bank voor inbraken te vrijwaren in verband met de telkens ver meld wordende beroovingen en inbraken. De gewone bestuursvergaderingen bene vens eenige extra bijeenkomsten met den raad van toezicht werden gehouden, het welk steeds in de beste harmonie geschiedde Rustig werd door het bestuur doorgegaan op den ingeslagen weg en getracht in deze duistere tijden zooveel mogelijk de bank aan het doel te doen beantwoorden, waarvoor zij was opgericht. Het beheer van den kasier gaf aan de in spectie van de centrale bank steeds reden tot tevredenheid. In het algemeen kon gezegd worden, dat er ten opzichte van de bank alle reden tot tevredenheid was Waar dit van den gang van zaken in de bedrijven der leden niet gezegd kon worden, hoopte de voorzitter dat spoe dig betere tijden zouden aanbreken en moch ten nog moeilije dagen voor de deur staan, dat men zou begrijpen, dat met eendrachtis samenwerken te allen tijde meer bereikt was dan door bij de pakken neer te gaan zitten of door onderlinge critiek en verdeeldheid el kander te bemoeilijken. De hoop uitsprekende dat het ..steunt elkander" in het komende jaar betracht mocht worden en dat inderdaad het volgen de jaar het verslag een opgewekter toon mocht doen hooren eindigde de voorzitter zijn jaarverslag onder algemeenen bijval. Bij de h ma plaats vindende verkiezin gen werden herkozen, als lid van het bestuur de heer Wiebe van Slooten, als lid van den raad v. toezicht de heer Wuis. en als plverv. leden van het bestuur de H. H. P. Blauw Sr en Wuis. Besloten werd het bestuur machtiging te verleenen om, indien de rentestandaard het hooge type van den Iaatsten tijd mocht blij ven behouden, hierin regelend op te treden. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voorzitter hierna onder een woord van dank voor de gevoerde besprekingen de ver gadering. Naar ons werd medegedeeld, is de heer van den Berg, chef van het station Hugo- waard, als chef benoemd te Heiloo. HEEMSTEDE. De heer H. van Benthem zal op 15 dezer gedurende 25 jaar secretaris van deze ge meente zijn. Nadat hij op de secretarie te Castricum en te Limmen was werkzaam ge weest, is hij in 1907 tot secretaris van Heemskerk benoemd. De heer Van Benthem heeft zich in die jaren op velerlei gebied in de gemeente verdienstelijk gemaakt. Zaterdagavond werd in het iokaal van den heer Jb. Groot, een openbare feestavond gehouden door de afd. der s. d. a. p. ter ge legenheid van de 1214-jarige zittingsperiode in de gemeenteraad van de heeren P. Hart en M. Mulder. De leiding van dezen avond was in handen van den voorzitter van het gewest Noordholland van de vereeniging van gemeente- en statutenlcden, de heer van de Vall. Aanwezig waren de heeren Wester hof en Zeeman. De voorzitter opende met gelukwenschen tot de heeren Hart en Mulder en hunne echt- genooten en riep het welkom toe aan partij- genooten en vrienden. Spr. zeide dat hij met de heeren Hart en Mulder veel heeft mede gemaakt. In het gewest staan zij hoog aan geschreven. Zij zijn pioniers in de landar beidersbeweging geweest en ook in de tum- bouwcrisis staan zij op de bres. Men spreekt zelfs wel eens van het Koedijker stelsel. De burgers kunnen trotsch zijn op zulke afge vaardigden. Daarvoor is noodig dat zij rug gesteun ontvangen en daarvoor is aanslui ting van tuinders en arbeiders noodig om een eenheidsfront te vormen. Hierna werden bloemen aangeboden (luid applaus). Door den heer Westerhof werd een feest rede uitgesproken. Hij behandelde het wer ken van de mannen en waardeerde het aan deel der vrouwen. Spr. memoreerde het op treden van de partij in Koedijk die in de Volkskiesvereeniging is begonnen, besprak den crisistoestand en wat in deze nog te doen is en hoopte dat de heeren Hart en Mulder niet zullen versagen. De strijd zal zwaar en moeilijk zijn maar wij gaan naar een beteren tijd, en roepen allen o>p tot toe treding bij de partij. Door de aanwezigen werd staande een partijlied gezongen. De voorzitter deed mededeeling van inge komen gelukstelegrammen, brieven en waart- jes. Burgemeester Kikkert en den gemeente-se cretaris de heer Sloof hadden schriftelijk blijk van hun waardeering gegeven Thans was er gelegenheid tot complimenteering. De heer Jb. de Vries, Sint-Pancras, be sprak het samenwerken met de heeren Hart en Mulder en wees er op, dat zij licht zui len brengen in deze donkere dagen namelijk het socialisme. De heer den Das sprak namens de afd Bergen en wees op de groote moeilijkheid in de kleine gemeenten voor de arbeiders raads leden. De heer Glas sprak namens de coöperatie „Vooruit" te Zuidscharwoude en wees op den krachtigen steun van de heeren Hart en Mulder ontvangen. De heer Stuffers hoofd der school waar deerde hun werken voor het onderwijs. De heer W. Butter sprak als vriend en wees op den steun van de heeren Hart en Mulder in den tuinbouw. Het statenlid Zeeman gaf een overzicht van het eerste optreden vanaf de verkiezing 1919 en de verdere samenwerking ten bate van het platteland. De heer Dijkstra sprak namens de arbei ders in het land- en tuinbouwbedrijf en mej. Molover namens de afd. V.a.r.a en Wo ningbouw. Vele toespraken werden vergezeld van ge schenken en bloemen. Tenslotte dankte de heer Hart voor de hulde dezen avond ge bracht. Hiermede was het officieele gedeelte afgeloopen en werd staande het partijlied aangeheven. Na een kleine pauze werd vertoond de film „Moeder Krause's Weg naar 't Geluk" die met aandacht gevolgd werd. Vervolgens had met goedkeuring van B en W. een verloting plaats waarvan de helft der baten ten goede kwam aan het plaatse lijk crisiscomité waarvoor een groot aantal prijzen gratis waren beschikbaar gesteld, vooral door de Coöperatie „Vooruit". De hoofdprijs een vulpen, viel ten deel aan den heer C. Beets alhier. Te ongeveer 2 uur sloot de voorzitter de zen goed geslaagden avond. ZUIDSCHARWOUDE. Daartoe uitgenoodigd woonden wij Za terdagmiddag de opening bij van de tweede Huisvlijttentoonstelling der Vrouwenclub „Onder Ons", welke gehouden werd in de kolfbaan van „De Roode Leeuw" die voor deze gelegenheid geheel in orde was ge maakt. Reeds bij het binnentreden wordt men verrast door den grortschen indruk welken de expositie der inzendingen teweeg brengt. De presidente, mevr. M. de BoerBerkhout, las haar openingsrede voor, waarin een hartelijk woord van verwelkoming werd gericht tot de genoodigden. Zij memoreerde de eerste ten toonstelling die vóór 5 jaar werd gehouden, en hoewel ook nu getracht is alles zoo goed mogelijk in de puntjes te doen verzorgen, zal het ook nu wellicht weer blijken, dat een of ander iets te wenschen overlaat. Onze eer ste tentoonstelling mag geslaagd genoemd worden en gaf ons moed om ook deze tweede te organiseeren. Ons doel zij steeds het be vorderen van nuttige en fraaie handwerken, verrijken van kennis en het veredelen van smaak, zoowel bij ouderen als jongeren. Na verkregen goedkeuring van den burge meester zal er ook een verloting gehouden worden. Hoewel wij met schroom een en ander ondernamen, gezien de treurige tijds omstandigheden vooral hier aan den Langendijk is het totaal inzendingen, dat ruim 400 bedraagt, bijzonder meegevallen en over kwaliteit en kwantiteit zijn wij zeer te vreden. Verder wees de presidente naar het tooneel^ dat door de „Sabine"-firma in een theetuiA was herschapen, waarvoor zij dank bracht en zich ook erkentelijk betuigde voor de koekinzending der firma's S. K. S. koek- fabriek te Bovenkarspel en „De Lindeboom" te Alkmaar. De aanwezigheid der zusterver- eenigingen „Tonegido" te Zuidscharwoude en „De Wol" te Noordscharwoude werd zeer op prijs gesteld. Den kerkeraad der Ned. Herv Gemeente werd dank gezegd voor het wekeliiksch ge bruik van de diaconiezaal. Hierna werd het woord gevoerd door de heeren S. de Boer Kz., J. Th. Kunnen, gem.- secretaris, C. de Boer Wz., namens den ker- keraad en P. Boon, namens de kerkvoogdij. Intusschen was de „eere-thee" met gebakjes rondgediend. In de tentoonstellingszaal waren de afdee- lingen gesplitst in: „Fraaie handwerken", „Nuttige handwerken" en „Ter opluistering" Het spreekt van zelf dat deze tentoonstelling voor dames meer interessant is dan voor heeren. Maar men begrijpt al spoedig, dat een dergelijke tentoonstelling van zeer veel nut is. Wat men onder nuttige en fraaie hand werken verstaat weet wel een ieder. Wegens de talrijkheid der inzendingen en bekroningen zullen wij deze maar niet pubiiceeren en ver melden alleen dat pl m. 50 eerste, tweede en derde prijzen en pl.m. 60 eervolle vermeldin gen werden toegekend. Het aantal bezoekers Zaterdagmiddag en Zondag bedroeg onge veer 1000. Schoorl's kinderkoor, onderdeel van Schoorl's gemengd koor, en evenals dit laat ste geleid door den heer Corn. jonker uit Alkmaar, gaf Zaterdagavond een goed geslaagde uitvoering in de zaal van den heer Schuijt. Het koor is verdeeld in twee klassen fw eerste klasse wordt gevormd door de a'd» kleinsten, en de tweede door grootere ren. De avond werd geopend door een drietal nummertjes van de eerste klasse, Vogelïi~* Vacantie en de Dokter. g De kleintjes, om de piano geschaard, direct onder 't oog van den meester. dat het een lust was, hun leutige, soms kluch! tige liedjes, 't Geheel is nog zwakjes, daar voor zijn de kleine keeltjes nog niet sterk ge noeg. Doch de zang is zuiver en boeit de hoorders. Een hartelijk applaus was daarvan het bewijs. Hierna kwamen de tweede klassers. Avondiiedje en Zomerochtendliedje deden het uitstekend. Hier ontdekten we al tamelijk ontwikkelde organen en geoefende zangers. Daarop volgde samenzang van beide klas. sen De directeur dirigeerde en mej Annie Nies uit Alkmaar begeleidde op de piano. Een viertal liedereu, onder welke 't meer gehoorde Vacantie-kinderfeest. vielen bijzon der in den smaak. Deze samenzang was te vens krachtig en vol. Vervolgens weder een drietal nummertjes voer de allerkleinsten. 't Laatste voor de pauze was een tweetal zangspelen voor beide klassen afzonderlijk, aardig van spel en mooi van aankleeding. Na de pauze werden nog een drietal num mers gezongen door de grooteren. 't Viel ons op dat de beide nummertjes met Duitschen tekst zoo zuiver var uitsoraak waren. Een heel lief nummertje was: „de Zon is slapen". Wat deed die kleine Pietsie Minkema 't beeldig Wat klonk dat stemmetje van 't kindje dat slapen moest helder en duidelijk! 't Schimmelspel. waarbij de dokter met de nijptang een ware opruiming van allerhand keukengerei hield uit de maag van een pa tiënt. deed de zaal daveren van den lach, evenals 't zangspei: „De geleende koeken pan". waarbij de goede talenten van de dames Kossen en Minkema naar voren kwamen. Al met al. was 't een heele aardige avond en we vonden het allerleukst, toen de direc teur mededeelde dat Maandagmiddag 't •zelfde programma geheel gratis aan de schoolkinderen zou worden vertoond. SINT PANCRAS. Het is de tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" niet mogen gelukken het 20- jarig bestaan feestelijk te herdenken, door het bedanken van „Ulvadero" e.a. kon de op 4 Maart gestelde wedstrijd niet doorgaan. Echter hebben de leden niet stil gezeten en zij hebben hun leider een prachtige salon schemerlamp aangeboden. De heer Gerritsen was ten hoogste verrast met dit blijk van weerdeering en dankte op de hem humoristische wijze de leden van „Kunst naar Kracht", die hun fecilitatie kwa men brengen aan den leider, die vanaf de op richting regisseur is geweest. De begrafenisvereeniging „Memento Mori" hield haar jaarvergadering in het café van den heer Ottink, onder leiding van den heer Schuur. In zijn openingsrede memoreerde de voor zitter het groote nut van een dergelijke ver eeniging. Het personeel werd dank gezegd voor de keurige wijze waarop het zich steeds van zijn t?.ak heeft gekweten. Een der dragers werd wegens onordelijk heid ontslagen. Het bestuur is door het ver trek van een bestuurslid onvolledig, maar wilde geen aanvulling doen. In den loop van het vorige jaar is gelegen heid gegegen, om alsnog toe te treden als lid. Het bestuur heeft gemeend om tegemoet te komen en 8 jaar dubbele contributie te heffen. Hierdoor hebben we weer eenige le den gewonnen Uit het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester stippen wij het volgende aan: ontvangsten 1535.32, uitgave 1596.05, penningmeester in voorschot 60.73. Het be zit der vereeniging was op 31 Dec. 356.80. Het ledental bedroeg 31 Dec. 1931 1191, dit is 1 minder dan in 1930. De rekening werd goedgekeurd. Bestuursverkiezing. De heer Jb. de Vries wenschte wegens drukke werkzaamheden niet meer in aanmerking te komen. Hierdoor kan dan het bestuur van elf op negen perso nen worden teruggebracht. Aftredend zijn de heeren Jb. de Vries, W. Hes eft G. Booij Azn. De heeren W. Hes en G. Booij Azn. werden met bijna algemeene stemmen herkozen. De heer De Vries zeide, dat de secretaris beslist naar de Bondsvergadering moet, wat werd goedgevonden. Als mede-afgevaardig de werd gekozen de heer K. Madderom. De secretaris en de heer Verduin brachten verslag uit van de bondsvergadering. Het contract met den heer Wolfswinkel is alleen vcor de Langendijk van belang en eischt veel tijd. Het bestuur wilde dit op den be schrijvingsbrief laten plaatsen. Dit wil niet zeggen, dat het contract met den heer Wolfs winkel moet worden verbroken, want de be grafenissen worden in de beste orde uitge- 145. Tuimelt je zag dat ze zijn muts ergens verder op den grond zetten. Er waren een heeleboel kevertjes bijgekomen en die begonnen allerlei kunstjes uit te voeren. De moedigste van allen kroop op den muts en ging boven op het puntje staan, net als een clown. Och, wat vonden de andere torretjes dat geweldig. Ze probeerden ieder op hun beurt iets moois te doen en toen greep er plotseling een de muts beet. 146 Wat deed die met de muts? Ze nam hem op en vloog er hard mee weg. Heel hoog, tot aan het topje van een boom. De andere torretjes gingen het direct aan Tuimelt je vertellen en toen zei Tuimeltje tegen hen: „Als jullie me van de draad afhelpen zullen wij dat ondeugende torretje wel eens krijgen"- En zooals hij gevraagd had, ze hielpen hem van de draad en Tuimeltje kon weer loopen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6