tand: en Juinêauw Stad en Omqevina DE LANGENDÏJKER GROENTEN- VÊILINGEN. h het is alleen maar voor de lang- tSfsvïrTom 'dit voor te dragen. j rondvraag bracht de heer Huiberts Bij de jat de kleederbewaarder niet aar -had gehandeld. Dit is echter in han- crg {3]T Lt instuur, zoodat hier mets aan te den ^an d°^ heer Van Zeiler meende als reservedra- gepasseerd te zijn voor de functie van v^°voorzatter antwoordde dat dit zit in nostuur van den drager. De nieuwe dra- moet ongeveer in lichaamsgroote overeen SLen met den voorganger, ne heer P- Bijpost vroeg naar den leeftijd nieuwe leden voor dubbel tarief. ^Dit is vanaf 16 jaar. rv heer de Vries dankte als scheidend be- hfurslid voor de prettige samenwerking. De voorzitter dankte den heer de Vries •oor de ve'e werkzaamheden door hem in Jet belang der vereeniging gedaan. Daarna sluiting- WOGNUM. Kolendampvergiftiging. Gistermorgen werd te Wognum een ernstig jgval van kolendampvergiftiging ontdekt. Het trok de aandacht van een buurvrouw, dat in het gezin van den heer W. Zwaan, dat bestaat uit man, vrouw en 2 kinderen, alles stil bleef. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd en toen men de woning was bin nengedrongen, vond men den heer Z. buiten bewustzijn op den vloer liggen. De echtge- noote en de beide kinderen vond men, even eens buiten bewustzijn, te bed liggen. In het geheel huis rook het sterk naar kolendamp, jvten bracht alle vier naar buiten. Hun toe stand is thans zoodanig, dat er geen ernstige ongerustheid meer voor hen bestaat. De kolendamp is waarschijnlijk door een lek in de pijpleiding naar buiten getreden WARMENHUÏZEN. Naar wij vernemen zal ons fanfarecorps T.A.V.E.N.U. deelnemen aan het Nationaal Concours, dat in Juli a.s. te Alkmaar gehou den zal worden. BEVERWIJK. Jeilingov er zicht Groenten en Fruit. Wij staan op het oogenblik aan den Vooravond van eene kentering van tuin- bouwvoortbrengselen aan de diverse veilln gen. Aan de eene veiling die lang de grootste niet is ziet men reeds een 2-tal weken de eer ste voorjaarsgroenten, n.1. spinazie terwijl aan de grootste veiling nog uitsluitend mia- winterproducten worden ingebracht. Prei wordt bij aanzienlijke kwantums aan gevoerd en vooral bij vorstig weer is de stemming voor dit artikel goed, voor le soort wordt per bos betaald van 915 ct. voor 2e soort 5'A8A ct. De aanvoeren van gebroeide rabarber wor den steeds grooter tot heden weten zich de prijzen nog te handhaven. Nu het op een scheiden van de markt aankomt hebben spruiten veel belangstelling gepaard gaan de met eene vlugge handel. Voor 1ste soort is de prijs 1020 ct., voor 2e soort 610 ct. per Kg. Witlof van eigen bodem begint nu ook wat meer los te ko men. Vrijdag kwam uit Limmen een belang rijke zending aan, waarvan de kwaliteit schitterend genoemd mag worden. Enkele weken terug werd dit artikel ter nauwernood aangekeken doch thans is het blad omgekeerd. Het lof is thans zeer ge wild en wordt voor le soort betaald met 18 26 ct. en 2e soort van 1017 ct. per Kg. Nog steeds behoort boerekool tot de massale aanvoer doch hierin is en blijf de stemming flauw. Nog erger is dit het geval met be- waarkool, deze is zoo goed las onverkoop baar. De laatste restantjes herfstkool zijn opge- suim. De eerste Spinazie is begrijpelijkerwijs duur en gold per Kg. van 3035 ct. Uien, slalotten en aardappelen prijshou dend. W ARMENHUIZEN. Men schrijft ons: In de zaal van den heer Slikker was Vrij dagavond een vergadering belegd met als spreker een redacteur van „Ons Landbouw blad", orgaan van het Nederl. Boerencomité. In een logisch betoog werd "een zakelijke wereldbeschouwing ten aanzien van de groote wereldcrisis naar voren gebracht. De feiten en zakelijkheden waren voor velen niet aange naam om aan te hooren, maar de waarheid is 'Zelden aangenaam De werkelijkheid is altijd scherp en fel, soms gruwelijk. De plaats, die boeren en tuinders innemen in de samen leving van thans, heeft een zeer somber perspectief en dat vooral is dezen avond aan getoond. Voor valsche hoop of ongemotiveerd optimisme is geen plaats. Angstwekkend is °nze toekomst. Honger, ellende, armoede, dat alles brengt de naaste tijd voor onsals er geen andere lijn in het beheerschen van het wereldgebeuren wordt gevolgd, dan gaan wij nare en ondragelijke tijden tegemoet. Onder groote aandacht van ongeveer 70 rnenschen legde de spreker dit alles onmee- doogend bloot, 't Was een avond, die'doet denken en ie nawerking zal zijn helder in zicht en een ander maatschappelijk inzicht tevens bij velen. Vrijdagavond vergaderde de Neutrale o°nd van Tuinders, afd. Warmenhuizen, in Jj'lokaal van den heer Slikker. Ongeveer ou bezoekers waren ter vergadering aanwe- 'g. waaronder ook van buiten onze gemeen- Den heer G. Groet, hoewel geen voorzit- van den bond, was verzocht de ver- 5 "er'n? te openen. Spreker voor dezen 1 aJiu Was heer Koch, redacteur van Ons sj dbouwblad,_met het onderwerp „De cri- de h" a vooruitzichten". Spreker memoreer- het l ,onkere tijden en besprak de crisis in and- en tuinbouw- en veehoudersbedrijf. van iyemoroerde de z.i. verkeerde inzichten senin e'eJ3' o a- Pr°t- Minderhout uit Wa- blar1 ?enk redactie van Ons Landbouw- üeeft dit beter ingezien en meende, dat de crisis in de tuinbouw hierna terdege zou inslaan op het veehoudersbedrijf. De crisis is ontstaan in 1929 en gekomen uit Amerika door overproductie. Voor wat in gebieden als Australië werd geteeld vond men geen afzetgebied. Zoo ging het ook -net de industrie. Van tarwe, cacao, koffie enz. werden cij fers van de aanwezige voorraden gegeven in 1928 tot thans. Uit deze cijfers bleek duide lijk, dat de crisis nog niet ten einde is. Deze crisis treft ook het kapitalisme. Spr. meende, dat het kapitaal de rorzaak is van deze crisis. Door het stilleggen van industrieën en braak laten liggen van gronden, kcv .1 we k loosheid en worden lage looi.... uitbetaald Het minder produceeren van producten kan oorzaak zijn, dat de crisis verdwijnt en wordt overwonnen. Juist dft uitzieken wordt zoo gevoeld door de arbeiders in de steden en de bevolking van het platteland. De vraag is nu maar, kan het zoo lang volge houden worden dat alles, vredig blijft? Vervolgens zeide spr., dat Duitschland zich er op toe legt om eigen groenten te ver bouwen. Hij wees op de hooge spoorwegta rieven waarvan de vracht nog hooger is dan de kostprijs der groenten die in een wagon verzonden worden. Spr. zag in, dat de kleine tuinders en boeren zoo zoetjes aan ten gron de gaan en dat zoo langzamerhand hun eigendommen in andere handen overgaan. Niet dat zij van den grond verdreven zullen worden, maar als zetboer of iets dergelijks zullen zij dienst doen en zij zullen hun spaar duitjes verloren zien gaan en hun vroegere eigendommen in handen der hypotheekhou der zien overgaan. De werkende menschen van stad en land kunnen cok weigeren de crisisoplossing door te werken zooals het kapitaal het wil. Spr. noemde als voorbeeld de hardnekkige stakin gen in het textielbedrijf en de karton-in dustrie. De boerenbevolking heeft ook heel lang rustig geleeft. Spreker zag de toestand thans duister in en gaf als voorbeeld den strijd met China en Japan. Hieruit kan voortvloeien een nieuwe wereldoorlog. De vraag is nu: blijft Neder land neutraal? De bezittingen van Neder land die 52 maal zoo groot zijn als Neder land zelf en zeer rijk aan grondstoffen, zijn voor de groote mogendheden een begeerlijk iets. Dit is dus een mooie prooi om een ander rijk door de crisis heen te helpen. Vervolgens deelde spr. mede, dat op het congres te Hoorn is besloten voor de demonstratie naar Haarlem een flinke groep boeren en tuinders uit Noord-Holland en ook uit Friesland bij een te brengen en onze grieven (aan Den Haag) kenbaar te maken. De vorige demonstratie heeft niet veel be- teekend, waarvan de oorzaak is. dat de bur gemeester de demonstranten door de stilste buurten en villaparken heeft laten leiden. Spr. verwachtte dat het in Haarlem meer resultaat zal opleveren. Men heeft al mede werking van organisaties aldaar toegezegd gekregen. De demonstratie zal plaats vinden op 12 Maart en de bijeenkomst om half twaalf in loaal Cicilia aan de Jansstraat. Nadat nog enkele vragen waren gesteld volgde sluiting. De bouwers constateerden, dat het voor de bewaarkool de laatste 14 dagen best weer was: de kool bleef vrij gaaf, de groente, die nog elders aanwezig kon zijn, was weggevro- ren, het was flink koud, zoodat er naar onze Langend ijker kool vraag begon te ontstaan, kortom de factoren waren aanwezig, ten ge volge waarvan in vorige jaren, als gold het een exioma, de koolprijzen op of zelfs boven peil kwamen te liggen. Helaas is het de laat ste weken anders geloopen. Gold het nog al tijd, dat het weer, de weersgesteldheid, de koopman was, m.a.w. dat met de atmosferi sche toestanden de prijzen op en neer gingen, en vooral op, als het echt winterweer was, de laatste weken is deze hypothese, die als zeker heid werd aangenomen, van haar grondves ten getuimeld en is een bewijs te meer komen bijdragen van de meening, dat men ook op het gebied van handel en economie niet meer van stellingen, die men op ervaring had op gesteld, moet uitgaan. Intusschen was het deze week dan ook weer slecht op de twee groote groentenveilingen aan Langendijk, waar ongeveer 3200 tuinders hun producten aanvoeren, waarvoor zoo goed als niets ge maakt wordt. Het komt voor, dat tuinders voor een partij kooi, die ze ter markt brengen, bijna niet meer ontvangen dan het loon, dat moet worden uitbetaald voor inladen, transport, veilen en lossen. Dat zijn toch on getwijfeld droeve toestanden en ieder vraagt zich af, waar het toch heen moet, als de om standigheden, waaronder de tuinbouwers leven, zich niet spoedig ten goede keeren. De roode kool vond afnemers voor zoo goed als alles wat werd aangevoerd. De beste kwaliteit, een kool van 2 K> a 3 pond, kon in de eerste helft der week tot ongeveer 2.80 opbrengen en voor de grootste van 6 pond kon 0.70, soms 0.80 worden gemaakt Voor doorschot werd 0.601.80 ge maakt, afwijkend naar kwaliteit en grootte. Ongelukkig konden deze prijzen, die toch al bijzonder laag waren, zich niet handhaven en kon in de tweede helft der week niet meer dan 2.30 voor het allerpuikste goed worden be dongen. Ook voor groote kool, eerste kwali teit, kon toen weer slechts 60 cent per 100 K.G. worden gemaakt, zoodat nog altijd voldoende reden bestaat voor de regeering om een toeslag op de koolprijzen te verleenen, daar gemiddeld geen 150 per spoorwagen zal zijn gemaakt. De totale aanvoer aan bei de veilingen beliep niet minder dan 150 spoorwagens van 10.000 K.G. Nog slechter was het met de gele kool. Die was deze week weer voor een deel onverkoop baar. Als dit het geval is, is het duidelijk, dat het verkochte gedeelte weggaat voor prijzen, die alles te wenschen overlaten. Kon in de eerste helft der week voor kool 2'A pond nog ƒ1.80 worden gemaakt, later werd slechts 1.40—1.50 bedongen en kon de grootste, van de beste soort, niet meer dan 0.60 op brengen. Voor tweede soort werd nog 0.20 0.60 minder betaald, zoodat mag worden aangenomen, dat gemiddeld niet meer dan 80 per spoorwagen van 10 000 K.G. zal zijn gemaakt. Aan beide veilingen werden 130 spoorwagens aangevoerd. Voor de Denen scheen het aanvankelijk wel, of er een betere stemming doorbrak. Zoo werd Dinsdag aan de veiling te Noord- Scharwcude 1-202.60 besteed, en te Broek 0.702.60. Een prijs van 0.60 kwam dus niet meer voor en de kool van mid delgrootte bracht iets meer op dan gewoon lijk. Voor tweede soort werd toen zelfs 0.90 1.70 betaald. Al spoedig echter was het met deze, al was het ook geringe verbetering,, gedaan; de prijzen liepen weer terug en op het eind der week was 0.60 weer schering en inslag en kon voor het allermooiste goed, dat enkele dagen van tevoren nog 2.50 had opgebracht, nog slechts 1.40 betaald. De hoogste prijs voor doorschot was weer inge zakt tot 1.20 Bijzonder groot was de aan voer: 100 spoorwagens te Noord-Scharwou- de en 62 te Broek op Langendijk. Bijzonder opgewekt was de uienhandel. De prijzen van de laatste weken, die al hoog waren, stegen nog. Zoo werd voor gewone uien 11.30 13.40 per 100 K.G. be taald; grove uien brachten 1012.40, drielingen 1012.50. Voor nep werd 6.40 betaald. Dank zij de groote aanvraag uit het buitenland, kunnen deze beste prijzen worden gesteed. Aan beide veilingen werden in totaal 15 spoorwagens verhandeld. Voor peen steeg de belangstelling ook. De voorraden zijn slechts klein, waardoor het aanbod niet overheerschen was. Groote peen werd 4 6.60 betaald, voor kleine 1— 2.20. De aanvoer van bieten was gering. Er werd 2.302.70 voor betaald. EEN EIGENAARDIG PRAE-ADVIES. Men schrijft ons uit den Langendijk: Enkele maanden geleden besloot de ge meenteraad van Broek op Langendijk zijn medewerking te verleenen voor de stichting van een Christelijke tuinbouwschool in die gemeente. De afdeeling Zuid-Scharwoude „De Toekomst", aangesloten bij de L.G.C., was van oordeel, dat het noodzakelijk was, hiertegen stelling te nemen en dat, mocht de behoefte aan een tuinbouwschool in dit tuin bouwgebied bestaan, deze behoefte veel beter bevredigd zou worden, als deze school neutr. was, dan wanneer ze een exclusief karakter had in den vorm van een christelijke school. Op de algemeene vergadering van De Toe komst werd dan ook met algemeene stemmen besloten, een voorstel voor de jaarvergade ring van de L.G.C. in te dienen van den vol genden inhoud: de L.G.C. dringt er den mi nister op aan, dat, indien alhier een tuin bouwschool wordt gesticht, dit niet zal zijn een christelijke doch een neutrale school. De toelichting tot dit voorstel is in haar sober heid niettemin welsprekend: „Als er be hoefte is aan een tuinbouwschool, dan is het aan en neutrale maar niet aan een christe lijke". Op dit voorstel geeft het bestuur van de L.G.C. het volgende prae-advies: Door de afd. Broek op Langendijk aan den Chr. Boe ren- en Tuindersbond is een Chr. Tuinbouw school aangevraagd en dat recht kan nie mand haar ontnemen. Bovendien kunnen leerlingen van elke gezindheid van die school gebruik maken met volle rechten. „De Toe komst" heeft ook het recht om een principieele of neutrale school aan te vragen, zoodat aan neming van dit voorstel ten sterkste ontraden wordt en het beter is, zelf een school, wan neer dit noodig geacht wordt, aan te vragen". Er zal wel niemand zijn, die aan den Chr Boeren- en Tuindersbond het recht 'betwist, een Christelijke Tuinbouwschool aan te vra gen. Maar niemand zal aan de L.G.C. het recht betwisten, te trachten dit te voorkomen, omdat bij stichting van die school de moge lijkheid van. een neutrale school verkeken is En dat zou jammer zijn. Omdat, als er een tuinbouwschool noodig is, deze voor allen bestemd moet zijn. ja, ongetwijfeld heeft ook De Toekomst het recht een school aan te vra gen, maar het zou toch de meest ongemoti veerde nonsens zijn, om in een streek, waar met moeite het aantal leerlingen, benoodigd voor de stichting van een tuinbouwschool, zooveel scholen te stichten als er godsdiensti ge overtuigingen zijn. In 'n tijd waar de tuin- bonwers er over klagen, dat zoo weinig steun van de regeering wordt ontvangen en de regeering deze klacht beantwoordt met de verzuchting: geen geld, is het plicht niet te zoeken naar wat scheidt en verdeelt, maar naar wat vereenigt. Belachelijk is de voorstelling, dat leerlingen van elke leesgezindte van die school gebruik kunnen maken met volle rechten. Is een neu trale school dan niet toegankelijk voor alle gezindten en waar zou de overtuiging van de ouders der leerlingen en misschien ook wel van de leerlingen zelf beter geëerbiedigd wor den? Het ligt zeker oo den weg van de L.G.C om te voorkomen, dat de tuinbouwschool een exclusief karakter krijgt. TERAARDEBESTELLING LUCIE BAART. In ons nummer van gisteren maakten wij reeds in het kort melding van de ter aarde bestelling van Lucie Baart, die onder groote belangstelling gistermiddag ten 2 ure op de algemeene begraafplaats te Bergen plaats had. De baar, die bedekt was met de partij vlag en een aantal kransen, waaronder van het Partijbestuur der S. D. A. P., van het gestelij k bestuur,, van den Bond van Soc.-Dem. Vrouwenclubs en van de afdeeling Bergen der S.D.A.P. werd ge volgd, behalve door familie en vele vrienden, door vele leden van de afd. Alkmaar en Ber gen van de Soc.-Dem. Vrouwenclubs en door leden van de S.D.A.P. uit Bergen en Alk maar. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den heer Mazereeuw, oud-dir. van Het Volk; Suze Groeneweg, lid der Tweede Kamer; den heer J. Westerhof, wethouder van Alkmaar; de oud-raadsleden van Alk maar mevr. Jorritsma—Sjoers, mevr. Wester hofKoopal en den heer P. Dekker. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door den oud-voorzitter van de afd. der S.D.A.P., het raadslid, den heer L. d e n Das, die erop wees, dat Lucie Baart in den tijd, toen het nog een schande was, dat een vrouw propaganda maakte, tegen alle voor- oordeelen in propaganda maakte voor het socialistisch ideaal. Overdag praatte zij op haar eigen milde wijze met de vrouwen der arbeiders en des avonds sprak zij met de mannen. En het is mede haar werk, dat er in dit rayon een arbeidersbeweging tot stand is gekomen, die er mag zijn en waarvan de arbeiders thans reeds de vruchten plukken. Spr. bracht daarvoor Lucie Baart hartelijk dank en dankte haar ook persoonlijk voor de heerlijke, opbeurende woorden, die zij tot hem sprak, wanneer hij in den eersten tijd van zijn raadslidmaatschap, teleurgesteld door dingen en personen, in een sombere stem ming bij haar kwam. Steeds slaagde zij erin, hem een riem onder het hart te steken. Vervuld met deernis, vol eerbied en een hart vol dankbaarheid, aldus Suze Groe neweg, die namens het Partijbestuur van de S.D.A.P. het woord voerde, zijn wij geko men aan de groeve van Lucie Baart om van haar afscheid te nemen. Namens de Partij, die zij met onverzwakte trouw heeft gediend, bracht spr. haar dank voor het velet werk, door haar in dienst van die Partij verricht. Voor het oog van de wereld was zij een zwakke vrouw, maar voor wie haar nader kende, was zij een stoere persoonlijkheid met een helderen geest en een warm en ruim hart, bezield met een sterk beginsel, dat ons samenbond. Dat sterke geloof heeft haar in staat gesteld, het zaad uit te strooien, toen er nog geen uitzicht was op oogsten. Als vrouw van intellectueele scholing wist zij den weg te vinden tot de Arbeiders met de handen. Haar leven is voor mij een symbool van eenheid tusschen de arbeiders van geest en hand. In onze herinnering leeft zij voort als een vriendelijk licht, waarmede zij zelfs velen die sterker waren, bezielde. Met Lucie Baart is één van onze besten en trouwsten heenge gaan. Spr. bracht haar nog een persoonlijk woord van dank voor al het lieve, dat zij van haar mocht ondervinden. E>e heer J. Westerhof sprak voor het gewestelijk bestuur van de federatie Noord der S.D.A.P. een woord van afscheid. Hij schetste Lucie Baart als een van de besten in het gewest, als een vrouw, die in de moei lijkste tijden het werk van de socialistische voorlichting verrichtte. Het socialisme vulde haar leven en maakte haar rijk Steeds toon de zij zich de trouwe partijgenoote. In het stille dorpje Bergen heeft zij veel werk ver richt en haar leven is niet vergeefs geleefd. Zij heeft het socialisme als de blijde bood schap in Bergen gebracht en is op dit punt één van de grootste vrouwen geweest. Zij heeft mee onze partij groot gemaakt en her vertrouwen in de partij in kringen doen stij gen, waar geen vertrouwen was. Zij was het bezielend voorbeeld in duistere tijden. Aan het einde van haar dagen heeft zij de groote vreugde ervaren van de resultaten van haar strijd. Wij mogen gaan, aldus, spr maar blijven zal het lichtend socialisme.' Ook spr. eindigde met een persoonlijk woord van dank, waarin hij schetste, hoe mede Lucie Baart er toe heeft bijgedragen, dat hij, die vóór 15 jaar als een vreemde in deze omgeving wam, geen vreemde is geble ven. Hierna sprak de heer D. A. Klomp als vriend een kort woord, waarin hij belichtte, hoe Lucie Baart door haar onbaatzuchtig karakter ook bij de niet-Soc.-Dem. achting had verworven en hij verzekerde, dat velen in Bergen haar, die vooral veel tot de ont wikkeling der arbeiders heeft bijgedragen, niet zullen vergeten. De heer Hollebrands sprak hierna namens de familie en vooral namens de zus ter van de overledene een woord van dank, voor de laatste eer, aan Lucie Baart bewe zen. ONDERLINGE ALKMAARSCHE GLASVERZEKERING. Algemeene vergadering in het café van Gijzen. Deze vergadering was gisteravond be zocht door slechts 13 heeren. De voorzit ter, de heer J. Cloeck, wees er in zijn openingswoord op, dat onjuist is de mee ning, dat iemand, die bedankt als deelnemer, niet meer zou behoeven te betalen. Men moet bedenken, dat de omslag na afloop van het verzekeringsjaar wordt vastgesteld. Iemand die in den loop van een jaar bedankt, zal dus over het vorige jaar zijn omslag nog moeten betalen Het belang van de glasverzekering, zoo ging spr. voort, blijkt voldoende uit het feit, dat bij bijna de helft der deelnemers in 1931 minstens één ruit moest worden ver nieuwd en dat desondanks toch slechts een premie wordt geheven van 55 pCt. (voor hen die meer dan 10 jaar verzekerd zijn siechts 45 pCt.) Ieder, die bezuiniging nastreeft, geve zich op als lid. Een gevoel van saamhoorig- heid moest reeds daartoe dringen. Wij ontkenen aan de rekening en verant woording van den penningmeester, den heer L i nd, de volgende cijfers: Banksaldo 1 Jan. 1931 1144.75, omslag en rente over 1931 2899.76, totaal ontvangsten 4044.51, uit gaven f 500.29, saldo op 1 Jan. 1932 dus 3544.22 Kas: aanvangsaldo 139.78, polisgelden en omslag 96.18, totaal f 235.96; onkosten 18.60, saldo op 1 Jan. 1932 217.36. De commissie van onderzoek rapporteerde bij monde van den heer J. S. Ruiter, dat alles in volkomen orde was bevonden. De rekening enz. werd goedgekeurd. Jaarverslag commissaris-boekhouder, houder. De heer D. J. W o 1 d e n d o r p zei hierin o.a.: Ondanks de heerschende crisis is 1931 voor de Onderlinge geen ongunstig jaar ge weest. Weliswaar mochten wij geen belang rijken vooruitgang constateeren, maar het feit, dat wij ons vrijwel op het niveau van 1930 konden handhaven, met een toename van het verzekerd bedrag en het aantal deel nemers, strekt tot verheugenis. Het totaal verzekerd bedrag was op 1 Jan. j.1. 79.353 tegen 78.267 over 1930. Het aantal deelnemers bedraagt 626 en het aantal verzekerde perceelen 651. (Vorig boek jaar respectievelijk 614 en 656). De breuk bedroeg over het afgeloopen jaar 2059 tegen 2324 in 1930. Hiervoor wer den in 311 perceelen ruiten vernieuwd, met welk cijfer het record over de 21 jaar gedu rende het bestaan der vereeniging werd be haald. Het bedrag waarover de omslag moet worden berekend steeg tot 5782, Ter bestrijding van de breuk, onkosten en de reglementaire storting in net reservefonds stelt het bestuur voor een omslag te heffen van 55 pCt. aan te wenden als volgt: breuk 36 pCt. f 2081.52. onkosten 9 pCt. 520.38, reservefonds 10 pCt. 224.90, totaal 2826.80. Het reservefonds wordt door deze heffing 6377,64. Aan het reservefonds betalen niet meer mede de deelnemers toegetreden in de jaren 1911 tot en met 1921. Voor deze deelnemers bedraagt de premie dus slechts 45 pCt. Het behoeft geen betoog, dat de Onder linge met deze heffing volkomen voldoet aan haar opzet, namelijk door het dragen van elkanders lasten, de kosten \oor glas-assuran tie tot een minimum te beperken. Het 22e jaar kunnen wij met gerustheid in gaan. De Onderlinge Alkmaarsche Glasver zekering is een kerngezonde instelling en zal dat in de toekomst blijven ook. Het jaarverslag werd goedgekeurd. De omslag werd vastgesteld zooals in het jaarverslag genoemd. Tot Jid van de commissie voor onderzoek 1932 werd met meerderheid van stemmen herkozen de heer J. Apeldoorn. Als bestuursleden werden met bijna alge meene stemmen herkozen de heeren J. Cloeck en D. J. Woldendcrp. Naar aanleiding van een vraag, gesteld bij het laatste punt der agenda, „rondvraag", werd vastgesteld, dat ook de bewoners van de Heiloosche zijde van den Heilooërdijk bij de Onderlinge verzekerd kunnen zijn. Een andere vraag was: Zijn de leden aansprakelijk voor een eventueel tekort? De voorzitter antwoordde ontken nend en zei, dat het bestuur de verantwoor deliikheid draagt. Hierna sluiting. VERTROKKEN PERSONEN. J. Baltus, dienstbode, R.K., van Laat 194 naar Heiloo. S. Bleeker, kapper, R.K., van Verdronkenoord 15 naar Harenkarspel. P. de Boer en echtg,, verpleger, N.H., van Westerweg 129 naar Amsterdam. N. Kindt, dienstbode, N.H., van Landstraat 12 naar Oudorp. P. W. de Vries, bakker, G- K., van Huigbrouwerstraat 8a naar Aalten. M. Willberg, dienstbode, R.K., van Ver dronkenoord 23 naar Duitschland. J. G. Dun, onderwijzeres, N.H., van Wilhelmina- laan 23 naar Eindhoven. A. Scheringa, kantoorbediende, N.H., van Verdronken oord 31 naar Akersloot. J. Blok, z.b., N.- H., van Wilhelminalaan 11 naar Egmond aan Zee. C. Verwol, l.l.verpl., N.H., van Wilhelminalaan 11 naar Schiedam. L. H. A. Kolsteren, winkelbediende, R.K., van Laat 223 naar Waalwijk. E. van Well, z.b., R.- K., van K. van 't Veerstraat 40 naar Amster dam. D. M. G. B. Spruijt, R.K., van Em- mastraat 56 naar Wervershoof. D. Brou wer, en gezin, caféhouder, N.H., van Oudor- perdijkje 25 naar Amsterdam. G. A. Phi- lippo, kinderjuffr., G.K., van Spoorstraat 47 naar Hilversum. G. Bakker, kleermaker, van Oudegracht 104 naar Zeist. L. Geut, timmerman, R.K., van Varnebroek 37 naar Zuidhorn. M. Ridderikhoff, bibliothecares se, N.H., van Julianastraat 28 naar Eindho ven. E. A. Isensee, z.b., E.L., van Voor- meer 35 naar Duitschland. G. H. J. Rengs, leerl. apoth., R.K., van Verdronkenoord 76 naar Weenen. A. H. T. Dreijer, directrice waschinrichting, R.K., van Langestraat 41a naar Haarlem. A. Molenaar, N.H., van Heul 19a naar Velsen. C. M. Jongkind, dienstbode, R.K., van Pr. Hendrikstraat 34 naar Purmerend. Echtg. J. Mooij en kin deren, van Baansloot 32 naar Den Helder. P. Posthumus, reiziger, van Eikelenberg straat 7 naar Haarlem. E. Wilhelm, fa brieksarbeider, van Verdronkenoord 33 naar Duitschland. Echtg. J. C. Klerk, N.H., van Helderscheweg 50 naar Oudorp. J. Elema, en echtg., tandarts, N.H., van Ken- nemerpark 20 naar Bergen (N.H.). C. J. Dekker en gezin, landbouwer, R.K., van Zeg- lis 35 naar Oterleek. Echtg. B. G. Lam- bertus, N.H., van le Kanaalstraat 16 naar Velsen. H. Hart, boterbezorger, H.A., van Eikelenbergstraat 14 naar Hoorn. G. v. d. Meij, z.b., R.K., van Landstraat 65 naar Be verwijk. R. Woerde, bediende, R.K., van Stationstraat 20 naar Amsterdam. Echtg. J N. Schuit, R.K., van Achterdam 2 naar Egmond-Binnen. N. Slooten, en gezin, N.H., van Koningstraat la naar Amster dam. A. A. Metselaar, l.verpl., R.K., van Van der Woudestraat 23 naar Noordwijker- hout. C. P. Thomsen, hulppredikster, N.- H., van Ritsevoort 27 naar Akersloot. A. van Til, onderwijzeres, N.H., van Ritsevoort 7 naar Rijssen. M. A. Smits, dienstbode, R.K., van Heerenstraat 6 naar Uitgeest. L van Olst, koopman in galanteriën, van KI. Nieuwland 2 naar Haarlem. J. Hof, los arbeider, R.K., van Trompstraat 24 naar Ab- bekerk, P. Cornielje, onderwijzer, van Dijkgraafstraat 54 naar Wieringen. C. Groothuizen, dienstbode, R.K., van Van E verdingenstraat 18 naar Beemster. Al. Kooijman, z.b., N.H., van Comansstraat 2i naar Hilversum. Wed. M. Houtman, en dochter, G.K., van Comansstraat 2i naar Hil versum. Wed. A. Hartland, en kinderen, N.H., van Kennemerstraatweg 12 naar Heemstede. A. M. van Etten, z.b., RK., van Kanaalkade 5a naar Koedijk. Echtg. J. A. Tamis, huishoudster, O.C., van Liefde laan 26 naar Egmond-Binnen. M. Hei mes. dienstbode, R.K., van Nassauplein 7 naar Duitschland. H. J. Paanakker, z.b., R K., en echtg., van Oudegracht 219 naar Amsterdam. E. Schutte, en echtg., be ambte N.S., N.H., van Luttik Oudorp 30 naar Westwoud. B. v. d. Wissel, constr.- werker, N.H., van le Kabelstraat 15 naar Heemskerk, N. Klerk, dienstbode, N.H., van Nieuwesloot 32 naar Bloemendaal. B. Snijder, z.b., geen, van Koningsweg 80 naar Amsterdam. KORTE BERICHTEN. De B. B. N. heeft den minister ver zocht niet in te gaan op het voorstel van B. m W. van Arnhem tot uitstel van den botnv eener vaste brug over den Rijn bij Arnhem. Ds. den Hertogh heeft zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer in de vacature- Lingbeek op de lijst van de Staatkundig Gereformeerde Partij niet aangenomen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7