Per Snelgoederendiensl „Alkmaar-Packet" Agenda {taaiste Aeckhten SNELGOEDERENGIEHST „Alkmaar-Packet". JUouwcuud Tlieuws tBucqediike Stand Stad en Omgeving. DE EERSTE KAMER. MUITER!! AAN BOORD VAN EEN FRANSCHE TORPEDOJAGER. Officier vermoedelijk over boord geworpen. HEVIGE SNEEUWVAL IN ZUID BEIEREN. Verkeer grootendeels gestremd. ERNSTIG ONGELUK OP TANDRADBAAN. STUDENTENSTAKING IN .FRANKRIJK. EINDE FEBRUARI 6.128.000 WERKLOOZEN IN DUITSCHLAND. 2.701.173 WERKLOOZEN IN ENGELAND. DE AANSLAG OP TWARDOWSKI. Dagelijks jLm. 12 uur van Alkmaar naar Amsterdam. OUDKARSPEL. BERGEN. ALKMAAR. MKATES verzonden goederen worden denzelfden dag besteld. Overzicht. Betooverend lachen is slechts mogelijk met mooie witte tanden en mooie witte tanden kan men alleen krijgen door het gebruik van Chlorodont-tandpasta. Per tube 35 cent Woensdag 9 Maart. 10—12 en 2—4 kunsttentoonstelling in het stedelijk museum. 2.30 uur, Victoria-theater, kindervoorstel ling: hoofdnummer Kwatta-soldaten. 7.30 uur, Cinema Americain: Zeeschui mers (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De roos van Marokko (rom.), 2. De opi umsmokkelaars (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Mijn hart ver langt naar liefde (kom.); voor alle leeftij den. 7.30 uur, Bioscoop Harmonie: Het geheim van den derden nacht (sens.); boven 18 jaar 8 uur, Waakt en Bidt, middernachtzen ding-avond, spreker de b<er P. P. Harten- dorf uit Haarlem. 8 uur, De Unie, lezing Ned. Vegetariërs- bond door den heer B. C Kool uit Den Haag. 8 uur, „De Graanhandel" Luttik-Oudorp, lezing met lichtbeelden door den heer M. Adeliaar: Waarom tegenstander van begra- ven. 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, op voering kinderzangspel door kinderkoor Harmonie. Donderdag 10 Maart. 10—12 en 2—4 kunsttentoonstelling in het stedelijk museum. 7.30 uur, Cinema Americain: Zeeschui mers (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: T. De roos van Marokko (sens.), 2. De opi umsmokkelaars (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Mijn hart ver langt naar liefde (kom.); voor alle leeftij- 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden door den heer A. Pieters voor de N. R. V. Zondag 13 Maart. 10—12 en 2—4 kunsttentoonstelling in het stedelijk museum. 7 uur, Logebouw Nieuwesloot, wijdings- dienst Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmo- nia", afd. Alkmaar. '8 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering zangver- eeniging „De stem des volks". Ongecorrigeerd. Vergadering van heden. De heer Serrarens verdedigt de koop krachttheorie welke bewijs vindt in de ge weldige productiestijging en productiemoge lijkheden. Het is hem een raadsel hoe een in ternationale loondaling den afzet van pro ducten zou kunnen bevorderen. Spr. wijst op de resultaten bij Ford, Filene en Bata. De regeering late zich niet voor het wagen tje der algemeene loonsverlaging spannen. De heer Wibaut vraagt of bouwcredieten ook aan de gemeenten- en woningbouwveree- nigingen zullen worden verleend. De heer Dans bestrijdt de opvatting als zou verlaging van loonen de koopkracht kun nen bevorderen. Voorts bepleit hij verbete ring van steun aan werkloozenkassen, die door de langdurige crisis in moeilijkheden zijn geraakt. Voorts dient de beperking van den arbeids duur alle bedrijven te omvatten. De heer ter Haar meent, dat moet wor den voorkomen, dat de gemeentebesturen door grondmonopolie de particuliere wo ningbouw belemmeren. De heer Koster juicht toe, dat verlaging van productiekosten zal worden bevorderd. Hij bestrijdt de protectiemaatregelen en te sterke contigenteering, die de concurrentie mogelijkheden onzer industrie, verzwakt. TWEEDE KAMER. De interpellatie-Wijnkoop (comm.) over eenige zaken van buitenlandsche politiek met betrekking tot Sjanghai wordt toegestaan op een nader te bepalen dag. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot verhooging van eenige ac cijns en heffing van invoerrechten op zuid vruchten. Het amendement-ter Laan, om de invoer rechten op zuidvruchten te laten vervallen, wordt verworpen met 5228 stemmen. Het amendement-ter Laan, om de verhoo ging der suikeraccijns te laten vervallen, wordt verworpen met 4822 stemmen. Aan boord van de Fransche torpedoboot Vesco, die te Toulon voor anker ligt, is gis teren verzet uitgebroken, dat door de mari neautoriteiten als muiterij wordt beschouwd. Toen de dienstdoende officier de ronde deed, trof hij een der matrozen niet op zijn post. Toen hij den matroos daarvoor ter verant woording riep, namen eenige andere matro zen het voor hun maat op en vielen tenslot te den officier aan. Omtrent het verloop van het verzet is weinig bekend, ten eerste omdat de autoriteiten weinig mededeelingen doen, doch voornamelijk doordat de betrokken of ficier sedert dien verdwenen is, zoodat men vermoedt, dat hij door de matrozen over boord is geworpen. De matrozen die bij het verzet betrokken waren, zijn terstond gear resteerd. In den afgeloopen nacht is in geheel Zuid- Beieren een groote hoeveelheid sneeuw ge vallen. Te München slaagde men er niet in de sneeuw op te ruimen, zoodat het verkeer keer hedenmorgen vroeg bijna geheel ge stremd was. Ook was er geen sprake van dat de treinen op de normale tijden konden ver trekken. Ook o\> het land heeft de hevige sneeuwval ernstige verkeersstoringen ver oorzaakt. 3 dooden, 3 zwaar gewonden. Gistermorgen is een ernstig ongeluk ge beurd op een tandradbaan in de nabijheid van Nizza, alwaar de wagen plotseling van een hoogte van 100 M. naar beneden vloog en met ontzaggelijke snelheid 't punt van vertrek naderde. De muur van het station werd door den doorrennenden wagen volko men verwoest. Van de 6 inzittenden waren 3 op slag dood, de overige werden levensge vaarlijk gewond. Gister heeft in geheel Frankrijk een alge meene staking van studenten in de rechten plaats gevonden als protest tegen de aan neming van een wet, waarbij het toelatings examen tot de universiteit wordt afgeschaft als noodzakelijke voorwaarde voor de rech tenstudie. Ongeveer 11000 studenten hebben aan deze staking deelgenomen. Einde Februari bedroeg het aantal bij de arbeidsbeurzen als werkloos ingeschreven personen 6.128.000, d.i. ongeveer evenveel als medio Februari. Volgens een officieele mededeeling van het Engelsche ministerie van Arbeid, bedroeg het aantal werkloozen per 22 Februari 1932 2.701.173, d.i. 27.238 minder dan per 25 Januari j.1., doch 83.515 meer dan verleden iaar. In verband met den aanslag op den Duit- schen legatie-secretaris von Twardowski heeft de Gpoe nog 5 personen gearresteerd, wier namen niet zijn medegedeeld. Het amendement-Bierema, om de verhoo ging der wijnaccijns te laten vervallen, wordt verworpen met 737 stemmen. De heer ter Laan trekt zijn amendement op Art. 9 in, om de sigaretten accijns niet te ver- hoogen. Dit artikel wordt aangenomen met 60—21 stemmen en het geheele wetsontwerp daarna eveneens met dezelfde stemmenver houding. Hierna wordt voorgtzet de behandeling van de Indische begrooting. Kortenhorst bestrijdt den heer Kramer, waarin deze betoogde dat een nauwere eco nomische aaneensluiting van Indië en Neder land niet in het belang is van de Indische be volking. Spr. betoogde, dat het stelsel der meest begunstiging meer en meer plaats maakt voor dat van preferentie. Wij moeten dien weg volgen, om passiviteit voor onze betalingsbalans en daarmede gevaar voor in flatie te voorkomen. De minister stelle een constructief plan vast. Spr. acht het na den val van de Japansche yen van belang, dat de Nederlandsche industrie niet van de markt van Indië verdwijnt. Hier is ook het gevaar van een monopolie aanwezig. Ledenvergadering van den Bond voor Staatspensionneering op Dinsdag 8 Maart ten huize van den heer V. de Hart. De voorzitter, de heer Chr Olthof, opende de vergadering met een woord van welkom Uit het jaarverslag van den secretaris stip pen we het volgende aan: 6 bestuursvergaderingen zijn gehouden en één ledenvergadering, één propagandafeest- avond werd gegeven op 12 Dec. 1931 bij den heer J. de Bakker. Zeer betreurde het bestuur het niet meer te kunnen rekenen op „Het kleine Tooneel". Een avond is gehouden met de propaganda film „Oud en Arm". De Federatievergaderingen zijn steeds be zocht door den secretaris of door den heer H. Bakker. Ook naar het congres zijn afge vaardigden gegaan. Jammer is het, dat het ledental niet op peil bleef. Dit toch is met het oog op de propa- gande niet bevorderlijk. Hierna volgde 't ver slag van den penningmeester, den heer Jb. Mosk. Als ontvangsten zijn geboekt 376.22, uit gaven 409.94. Alzoo is er een nadeelig sal do van 27.72, hierbij gevoegd het nadee lig saldo van 't vorige jaar is dit samen 75.70. Als kasnazieners werden aangewezen de heeren P. Visser en P. Rezelman. Bij monde van den heer P. Visser werd verslag uitgebracht. Alles was in orde be vonden. Hierna werd den penningmeester en de kasnazieners dank gebracht. De afgetreden bestuursleden, J. Bruin en L. de Wit, werden met meerderheid van stem men herkozen. Hierna werden de heeren H. Bakker en J[n. Bruin als afgevaardigde naar de Federatie vergaderingen herkozen, die hun benoeming wederom aannamen. Hierna volgde de rondvraag. De heer E. Slooves vroeg met het oog op het nadeelig saldo of het bedrag voor het hoofdbestuur niet wat lager kon. De voorzitter antwoordde hierop, dat elk lid recht heeft op zijn maandblad. Hiervoor moet een zekere som afgedragen worden aan het hoofdbestuur en om met twee leden sa men te lezen gaat toch ook vaak niet door 'iet niet doorgeven der bladen. De heer K de Hart wilde liever ieder jaar een anderen afgevaardigde naar de Federatie- vergadering zenden. Dan kwamen meerderen op de hoogte met de verschillende zaken, vooral voor de bestuursleden vond spr. dit beter. De voorzitter: bij het benoemen van een afgevaardigde hebben we graag de overtui ging, dat deze er ook heen gaat en dat is met de nu benoemde afgevaardigden altijd trouw het geval. De bestuursleden hebben altijd toegang tot de Federatievergaderingen. Nog gaf de heer Hart in overweging om een propaganda-avond te houden en Daan Pool eens te vragen. Deze is niet zoo duur als „Falkland" en is best in staat een ge- heelen avond te vullen. Nog werd medegedeeld, dat de film, welke hier werd vertoond, slechts 75 men- schen trok. Ook in andere plaatsen in N.-Hol- land was het bezoek gering, terwijl deze zelf de film in Friesland zalen vol had. Hiermede werd zooveel mogelijk rekening Hierna ging de voorzitter over tot sluiting met een woord van dank voor de korte en za kelijke besprekingen. Ingekomen personen. A. Mekken, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Alkmaar. E. M. P. Ringnalda, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Ambtshalve. E. Usch- kamp, E.L., dienstbode, Breelaan 6, van Duitschland. H. Jorritsma, N.H., boeren knecht, Kerkedijk 32, van Wymbritseradeel. J. Joosten, N.H., boekhouder, St. Adelbertus- laan 11, van Alkmaar. Bakker (echtgen. J. Joosten), N.H z.b., St. Adelbertuslaan 11, van Heiloo. de Fouchier (wed. J. F. Tevelj E.L., z.b., Lijtweg 19, van Leerdam. F. van der Laan, G.K., landbouwer, Zakedijkje 37, van Den Helder. M. Ekkel, G.K., han delsreiziger, Bergerweg 52, van Apeldoorn. C. H. van der Meer, RK., z.b., Loudels weg 46, van Monster. S. Tijmstra, G.K., boerenknecht, Bergerweg 106, van Heiloo. Gelder (wed. Jb. Bus), N.H., huishoudster, Bergerweg 15, van Alkmaar. C. Kamper, RK., dienstbode, Kogendijk 26, van Haren karspel. A. Douma, geen, arbeider, Kanaal dijk 31, van Barsingerhorn. Th. Knijns- berg, geen, caféhouder, Oude Prinsweg 9, van Egmond aan Zee. W. J. Bouman, R.K., grondwerker, Zakedijkje 17, van Uit geest. A. Hoogland, R.K., z.b., Loudels weg 20, van Monnikendam. M. A. Bakker, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Oude Niedorp. M. J. Schouten, R.K., z.b., Oosterweg 30, van Amsterdam. A. Peetoom, R.K., z.b., Middenpad 1, van Alkmaar. G. Rietveld, R.K., boerenkn., Groeneweg 11, v. Schoorl. H. J. Hogenkamp, R.K., religieuse, Loudels weg 20, van Amsterdam. H. G. M. Lafce- man, R.K., onderwijzeres, Loudelsweg 20, v. Haarlem. W. H. Tielrooy, N.H., z.b., Dorpsweg 94, van Schagen. N. Roden burg, R.Kz.b., Loudelsweg 20, van Alkmaar. R. Indri, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Alkmaar. M. A. Jong, R.K., z.b., Loudels weg 20, van Zwaag. H. Lorenz, R.K., dienstbode, Zeeweg 23, v. Amsterdam. G. E. Glandorf, R.K., z.b., Loudelsweg 20, v. Purmerend. A. M. A. J. de Groot, R.K., geestelijk zuster, Lou delsweg 20, v. Hoedekenskerke. A. G. H. Lansen, R.K., z.b., Loudelsweg 20, v. Alk maar. J. C. van Lieshout, R.K., z.b., Lou delsweg 20, v. Haarlem. G. Laan, R.K., religieuse, Loudelsweg 20, v. Den Helder. H. B. B. Woltering, R.K., z.b., Loudelsweg 20, v. Alkfriaar. A. M. Pronk, R.K., z.b Loudelsweg 20, v. Heiloo. C. Jonker, N.H., z.b., Bergerweg 36, v. Beemster. A. Waij, R.K., z.b., Lijtweg 36 inw. v. Zijpe N.-H. S. Somogiji, R.K., z.b., Lijtweg 20, v. Oostenrijk. A. J. J. Verberne, R.K., bakker. Dorpstraat 80, v. Hoorn. B. Leh man, R.K., religieuse, Loudelsweg 20, v. Amsterdam. M. Telege, R.K., dienstbode, Komlaan 16, v. Amsterdam. S. Schorn, R.K., dienstbode, Eewuigelaan 12, v. Am sterdam. E. E. E. Wünsch, E.L., dienst bode, Zeeweg 30, v. Duitschland. P. Mul ler, E.L., koopman, Stroomerlaan 14, v. Am sterdam. j. Elema, N.H., tandarts, Kom laan 8, v. Alkmaar. H. Dijkstra, G.K., boerenknecht, Kanaaldijk 63, v. Akersloot. GEBOREN: Herman Cornelis z. v. Jan de Buijzer en Johanna van Boshuijsen Maij. Guurtje d. v. Pieter Peereboom en Adriana van der Wis sel. Jacobus z. v. Martinus Niele en Anna Schuit. Margaretha Alida Mathilde Corne- lia d. v. Bernard Meijer en Helena van Oer- le. Sibbeltje d. v. Hendrik Toes en Liekeltje Adema. OVERLEDEN: Maria Elisabeth Henze wed. Gerardus Diderik Clausing 82 jaar. Trijntje Davids gehuwd met Abram Bart 39 jaar. Cornelis Wever 3 maanden. alkmaar M I ENT2¥ BERGEN (Februari). Geboren Jacob, z. van Jacob Tromp en Grietje Schaak. Cornelia Hetty, d. van Cornelis Bijwaard en Hüdegard Rosa Maria Bertha Stephan. Gerda Margeretha, d. van Christiaan Hendricus Friedt en Maria Beek. Dirk Andreas, z. van Gerard Johan- nes Schuit en Geertruida van Dalen. Cor nelia Everarda, d. van Bote Spandaw en Hildeginü Sophia Boersma. Petronella Maria Theresia, d. van Johannes Cornelia van Gijscn en Berta Grossenberger. Maria Regina Wilhelmina, d. van Gerardus Her in anus Peters en Catharina Maria Beukers. Overleden: Grietje Stobben, echtge- noote van Christoffel Zandwijk, 55 jaar Adrianus Slingsbie Raucamp, weduwnaar van Klaasje Jongbloed. 75 jaar. Gerrit Jan Nettenbreijers, echtgenoot van Gertrudes van der Schueren, gescheiden echtgenoot van Johanna Maria Elisabeth Veldhuis, 61 jaar. Cornelis Boekei, echtgenoot van Grietje Zuurbier, oud 58 jaar. Anna Adriana Kroon, echtgenoote van Cornelis Dekker, 69 jaar. Getrouwd: Cornelis Klaver te Zaan dam, onlangs te Schoorl en Anna Catharina Elisabeth Hoogland. Adrianus Tamis en Gretchen Frieoa Wardepburg te Apen (Duitschland). Wiinand van Leeuwen te Vlissingen, onlangs te Den Helder en Jansje Kooij. HEEMSKERK (Februari). Bevallen: P. de Boer—Lieste, z. A. Klaassede Ruijter, d. Overleden: N. Kluft, 72 jaar. M. Schuijt, 23 jaar. HET VERGIFTIGINGSGEVAL TE BERGEN. In verband met een paar opmerkingen in ons verslag over het uitspreken van het von nis over het vergiftigingsgeval te Bergen, hadden wij heden een onderhoud met den president van de zitting, mr. Ledeboer, die ons mededeelde, dat ook hij het onaange naam heeft gevonden, dat direct na de ope ning het publiek de koude werd ingestuurd, in verband met de behandeling van een zit ting met gesloten deuren. Hij stelde er echter prijs op, dat wij mede deelden, dat zulks niet geschiedde uit gering schatting voor het publiek, doch een noodza kelijkheid was, omdat de ambtenaar van de reclasseering, die in deze zaak gehoord moest worden, voor een justitieel onderzoek met den trein van half elf moest vertrekken. Ware dit niet het geval geweest, dan zou de presi dent de gesloten deurenzaak stellig na de uit spraak in de vergiftigingszaak hebben behan deld. Voorts toonde mr. Ledeboer zich ontstemd over de mededeeling uit juridische kringen, dat de rechtbank zich blijkbaar bij den eisch van den officier had aangesloten, om te berei ken, dat hooger beroep wordt aangeteekend en de beslissing in hoogere instantie geno men wordt. Hij zag daarin de meening, dat de recht bank geen zelfstandige beslissing had geno men, ontkende dit met beslistheid en verwees ons daarvoor naar het vonnis er op wijzende, dat men had te bedenken, dat de vrouw ten hoogste 13 jaar had kunnen krijgen en de man SVa jaar. Wij hebben mr. Ledeboer de verzekering gegeven, overtuigd te zijn, dat de rechtbank op grond van nauwgezette overwegingen zelfstandig het vonnis heeft geveld en hem bovendien verzekerd, dat naar onze overtui ging de jurist, met de door ons medegedeelde opmerking niets onaangenaams voor de recht bank heeft bedoeld en dat men in deze op merking ook de veronderstelling kan lezen, dat de rechtbank door zich aan den eisch van den officier te houden, aan de verdachten een innerlijke strijd om al of niet in hooger be roep te gaan, heeft willen besparen, en de opgelegde straf als noodzakelijk en recht vaardig heeft geoordeeld. JUBILEUM. Op 12 Maart a.s. hoopt de heer A. J. Rob bers den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad van Noordnollandsch Landbouwcrediet N.V. aan den Voordam. Het zal den jubilaris dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. VERKEERSONGEVAL. Hedenmorgen te ongeveer half negen werd de 16-jarige wielrijder J. P. alhier, op den hoek DoelenkluftKoningsweg aangereden door een auto van den busdienst Hoorn- Alkmaar. Met een wonde aan het rechterbeen kwam de wielrijder, die zegt, geen signalen te hebben gehoord, er af. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. SCHOORSTEENBRANDJE. Met een paar handenvol zout bluschte de politie gisteravond tegen 6 uur een schoor steenbrandje bij den heer J. W., wonen de aan het Verdronkenoord. EERVOL ONTSLAG. Bij Kon. besluit van 5 Maart is, met in gang van 1 Juni, aan den heer J. P. Ko ning, referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie, directeur van het telegraaf- en telefoonkantoor te Alkmaar, als zoodanig op zijn verzoek eervol ontslag verleend. VAN WIE IS DIE HOND? Een kleine, donkere herder, reu, ipl.m. I jaar oud, is zijn baas kwijt geraakt en lo geert op het oogenblik bij den inspecteur van „Dierenbescherming", den heer Verwer, Oudegracht-hoek Baanstraat. De eigenaar wordt verzocht hedenavond tusschen 6 en 7 uur het dier te komen afhalen. VERLOTING VERDAAGD. Het bestuur van het dameskoor Pro Arte deelt mede dat de verloting is verdaagd van 1 Maart tot 1 Mei a.s. N.V. EIERVEILING VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER TE ALKMAAR. Aan aandeelhouders der N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar is het volgende verslag uitgebracht: De samenstelling van de Raad van Bestuur evenals het toezicht op de Vennootschap bleef ongewijzigd. In 1931 werden wederom 4 aandeelen ge plaatst, in overeenstemming met het besluit naar waarnemingen, verricht in den morsen van 9 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 778.8 mM t» Vardö en Ingö. Laagste barometerstand 745.0 mM. te Wemel. Verwachting, geldig tot den avond van 10 Maart: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen; half tot zwaar bewolkt; weinig of geen sneeuw; lichte vorst des nachts; overdag om het viespunt. De depressie die gisteren storm over onze omgeving bracht, trok snel naar het Oosten weg en vulde daarbij op, zoodat de storm achtige wind spoedig weer bedaarde. Achter haar breidde de hooge druk in het Noord oosten zich naar het Zuiden uit en ontwik kelde zich een strooming van koude lucht uit het vorstgebied over Scandinavië, die met een breed front naar het Zuiden voortgaande de vochtige en warme oceaan-lucht, die zich van de Golf van Biscaye over Frankrijk naar de Middellandsche zee beweegt, steeds ver der Zuidwaarts beweegt. Dit verdringen van de warme lucht door de koude geeft aanlei ding tot zwaren regen langs het front, ter wijl in het gebied der koude strooming lich te sneeuwbuitjes vallen. Het is te verwachten, dat de koude strooming uit het koude gebied nog zal aanhouden, en aanleiding geven tot Noordelijke winden met heldere, koude nach ten en lichte sneeuwbuitjes overdag. der Algemeene Vergadering, uitsluitend bij pluimveehouders. Voor de Veiling verliep het jaar 1931 lang niet ongunstig, weliswaar waren de eier- prijzen belangrijk lager dan in 1930, waar door de veilingkosten naar evenredigheid verminderden, doch dit nadeel werd vrijwel geheel gecompenseerd door de toename van de aanvoer. Eieraanvoer 1930 9.5C3.538 stuks, gemid delde prijs kipeieren 5.65, gemiddelde prijs eendeieren 4.75. Eieraanvoer 1931 11.035.882 stuks, gemid delde prijs kipeieren 4.58, gemiddelde prijc eendeieren 3.96. In vergelijking met 1930 is derhalve de aanvoer met ruim i i4 milhoeu of circa 16 pCt. gestegen, terwijl de gemiddelde prijzen f 1.07 of bijna 19 pCt. zijn gedaald. Het Bestuur besloot in het gebouw der veiling een eigen veilingslokaal in te rich ten, waarvoor een nieuwe veilingsklok werd aangeschaft, omdat de oude klok niet meer aan de gestelde eischen voldeed. Op 6 Juni 1931 werd voor de eerste maal in het nieuwe lokaal geveild, bezwaren tegen de over plaatsing zijn niet gemaakt noch onder vonden. De vooruitzichten voor 1932 zijn zeer on gunstig, een scherpe prijsdaling zette in September 1931 reeds in, als gevolg van de waardevermindering van de Engelsche va luta. Spoedig daarop beperkte Frankrijk, dat een goede afnemer van onze eieren begon te worden, zijn invoer (contingenteering) en tot slot werd het buitengewoon moeilijk om in Duitschland ingevoerde eieren betaald te krijgen, (deviezenverordening) zoodat de uitvoer thasn overal ernstige bezwaren on dervindt, waardoor de eieren op een belang rijk lager prijs niveau zijn gebracht. Natuuriijk werken de verlaagde eierprijzen een meerder gebruik van eieren in ons eigen land sterk in de hand, terwijl ook dooi mid del van een eierreclame-campagne getracht zal worden de consumptie te verhoogen. De verkoop van eieren is onder de Waren wet gebracht, zoodat thans op de kwaliteit der eieren, die in het binnenland verhandeld worden, toezicht wordt gehouden, hetgeen eveneens een gunstige invloed op het gebruik zal hebben. Gelijk wij reeds in het vorige verslag heb ben vermeld, wordt vanwege het Nederl. Eiercontrole-bureau een controle uitgeoefend op de eieren die worden uitgevoerd. De op onze veiling aangevoerde kipeierec worden uitsluitend voor binnenlanösch ge bruik gekocht, zoodat het Bestuur daarvooi n°g geen aansluiting bij het Eiercontrole- bureau noodzakelijk achtte. De aangevoerde eendeitren zijn echter voornamelijk voor de export bestemd en daarvoor is de veiling wel aangesloten bij net NEB. De pluimveehouders zullen goed doen voor de toekomende tijden op de kleintjes te letten, zuinig te zijn op de uitgaven voor het voer (goed voer tegen lage prijzen)* oude, slechte of ziekelijke kippen onmidce'lijk op ruimen, zoodat alleen productieve dieren moeten worden gehouden. Vanwege Directie en Bestuur der veiling zal natuurlijk alles in het werk worden ge steld om de belangen der aanvoerders te be hartigen. De hoogste prijzen worden evenwel alleen betaald voor versche en schoon- geraapte eieren. De balans per 31 December 1931 heeft in debet en crediet een totaal cijfer van 52.569.29. De verlies- en winstrekening over 1931 geeft een totaal der baten van 17.740.65 er een winst van f 5.482.47. AANBESTEDING. Vanwege den directeur-generaal der Zui derzeewerken is heden aanbesteed den aanleg van wegen van Sluis III naar Sluis IV en van Sluis IV naar Sluis V met bijko mende werken. De raming was 150.000. Laagste inschrijver was de heer W. H. Klos te Wieringen voor 107900.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2