ASPIRIN Qememtetaden WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN legen e e n i g op de wereld PEND z^oVi Let op den oren je bend en het Beyerkruis. Prijs 75 ets. heer J. H. Wiggers werd dienaangaance gehoord en op diens advies requireerde Ge officier 3 maanden gev. met 3 jaar proeftijd. Uitspraak: overeenkomstig eisch. Het bleek dat de benaaeelde de bollen hac terug ontvangen, zoodat de geleden schade zeer gering zal zijn. EEN KANNIBAALSCHE EN VERNIELZUCHTIG AANGELEGDE DAME. Mej. Wilhelmina Gerardina B. vermoede lijk een iee uit een woonwagen, had zich op 11 Januari j.1. te Schagen schuldig gemaakt aan mishandeling door de getuige mej. Aafje Bron in de armen te bijten en een glasruit in een woonwagen te vernielen. Te dier zake werd tegen de vrouw, niet versche nen, gevorderd 30 boete of 30 dagen. De heer Goedhart liet zijn goed hart spre ken en verloste de belaagde juffrouw, want zei hij, mej. B. hield vast als een hond. Von nis: conform eisch. EEN VERRADERLIJKE TRAP. De 32-jarige manufacturier en caféhou der Jan M. Maria Sch., wonende te Ven huizen stond terecht ter zake mishandeling van den 43-jarigen reiziger M. J. G. van Rossum, wonende te Heiloo, die hem op 19 'Januari een wissel presenteerde en als toen zeer onvriendelijk werd ontvangen niet al leen, doch bij zijn vertrek werd onthaald op een schop, die hem van achter werd toege bracht en op 'n zeer gevaarlijke plaats raak te. De verdachte beweerde dat genoemde heer hem in zaken bedrogen had, wat de oorzaak was van zijn ontstemming. Tot driemaal had hij den heer van Rossum gesommeerd zijn woning te verlaten. Hoofdzakelijk uit bezorgdheid voor zijn zenuwachtige vrouw was hij zoo opgetreden, welke methode om zenuwachtige huisvrouwen te kalmeeren de politierechter nu juist niet bovenmatig kon bewonderen. De schop schreef verdachte toe aan de omstandigheid, dat hij over de kachel struikelde in zijn ijver om den reiziger de deur uit te werken. De heer M. Tönis uit Alkmaar, die buiten in den auto zat, had verdachte om de toonbank heen zien loopen en hem een schoppende beweging zien ma ken, méér kon getuige niet verklaren. Ook had hij nog gehoord de woorden: Ga je d'r uit of ik trap je d'r uit! Deze verklaring deea om zoo te zeggen, de deur dicht. De rijksveldwachter Weijland had de klacht van den mishandelde opgenomen, de zaak behandeld en procesverbaal opge maakt. Eisch 35 boete of 35 dagen. Uitspraak: 20 boete of 20 dagen. EEN BOTEREXPERTISE AAN HET WOORD. De 45-jarige Elisabeth. huisvrouw van Willem D. te And ijk, verscheen als verdachte naar aanleiding van het feit. dat zij op 19 Januari den kruidenier M. Koomen aldaar in het openbaar had toegevoegd: „Koomen. je bent een smeerlap en 'n bedrieger, jij ver koopt margarine voor natuurboter'. De ruzie was aangekomen om de kinderen en de heer Willem D., de echtgenoot van verdachte, had vooraf, tegen den kruidenier op ondub belzinnige, hoewel niet direct beleedigende manier, zijn meening gelucht. De gedagvaarde juffrouw erkende driftig te zijn geweest. Gevorderd werd 15 boete of 15 dagen hechtenis, waarop de politierechter haar ver oordeelde tot 12 boete of 12 dagen hechte nis. EEN LUTJEBROEKLP. VUISTVECHTER. Aan den heer Simoa Petrus S., niet aan wezig, werd ten laste gelegd dat hij op 17 Januari den heer B. Bakker uit Schellinkhout had geslagen en daarna ook diens uitver korene mishandelde. Het gebeurde in de dans zaal van het café ,Dc Paus", alwaar ver dachte, den heer Bakker op de teenen trapte, waarop Bakker geestig zeide: „Doe dit liever op de schoenen, die ik thuis heb staan". Hij kreeg daarna een klap op zijn gezicht. Simon had vermoedelijk geen zin voor humor- I>e danseuse van Bakker, genaamd Afra Bakker, kreeg ook een klap. Juffrouw Afra twijfelde echter aan den opzet, dus kregen we juridisch een voorwaardelijke opzet. Eisch 25 boete op 5 dagen hechtenis. Vonnis conform. EEN ONHEBBELIJKE HEILSBIJEENKOMST-VERSTOORDER Het bleek, op 10 Januari den leider van het Leger des Heils te Helder, dat op dien Zon dag 'n godsdienstoefening hield, dat deze al zeer weinig werd geapprecieerd door zekeren Teunis Krdie :n het portaal van het iokaal op de alleronhebbelijkste wijze stond te schreeuwen en te schelden, zoodat de devote stemming ten zeerste werd gestoofd. De officieren van het Leger, de heeren Seqaar en de Groot legden heden, toen deze zaak verstoring van een geoorloofde Gods dienstige bijeenkomst (art. 145 Wetb. v. Str.) tegen den niet verschenen verdachte, getuige nis af De. officier vorderde f 25 boete of 25 dagen hechtenis, welke straf onverminderd werd opgelegd. WOORDEN. DIE GELD KOSTEN! De 54-jarige arbeider Corneüs M. te Schermerhorn. een stevige oude baas, stond terecht, niet wegens misbruik van zijn vuis ten, doch van zijn tong, aangezien hij op 15 Januari zijn buurman Jan Smit de niet bepaald lofprijzende bewoordingen toe voegde: „Dief, oplichter en schurk, jij met je valsche koopbrieven". De heer Corn. M., he den deswege terechtstaande, verklaarde drif tig te zijn geworden, omdat Jan Schoen maker de pas geschrobde straat met puin op nieuw verontreinigde. Het schijnt, dat de verstandhouding dezer buurtjes niet bijzonder acngenaam is Het gaat hoofdzakelijk om het recht dat Schoen maker tv weert te hebben om over den grond van verdachte te loopen. De politierechter adviseerde een minnelijke schikking. „Ik heb de bewaise van 't kadas ter", zei verdachte. „Het kadaster bewijst niks", repliceerde de politierechter. Den officier deed het genoegen eens per soonlijk kennis te maken met verdachte, want hij had al heel wat gezeur gehad met hem over een padje, waarop verdachte recht meende te kunnen laten gelden. De officier hoopte nu verdachte zijn woning verkocht heeft, van dien last bevrijd te zijn en eischte 12 boete of 12 dagen hechtenis, of 12 dagen hechtenis. Vonnis conform. DE ONWILLIGE ARRESTANT. De verdachte Pieter M., 22 jaar, arbeider te Heerhugowaard, kreeg direct een uitbran der van den politierechter omdat hij zoo on verschillig de zaal binnensiungelde. Het bleek dat hij zich met geweld had verzet tegen den Rijksveldwachter H. Visser, die hem wensch- te over te brengen naar het parket te Alk maar, aangezien verdachte was veroordeeld door den kantonrechter te Alkmaar tot 4 boete of 4 dage* hechtenis. Verdachte bleef in gebreke die boete te voldoen en was alsnu verplicht d<= hechtenis te ondergaan, in welk onvrijwillig logies hij blijkbaar geen zin had Maar lieve koekjes werden nu niet meer gebakken en dus moest met kracht worden opgetreden. De rijksveldwachter qualificeerde hem meer lomp dan opzettelijk onhebbelijk. De officier van meening zijnde, dat de politie moet worden beschermd tegen het op treden van dergelijke kerels, vorderde f 10 boete of 10 dagen hechtenis en 10 dagen ge vangenisstraf daarenboven. Uitspraak 10 boete of 10 dagen hechtenis en 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 proefjaren. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. (Meervoudige strafkamer). Zitting van Dinsdag 8 Maart. EEN STRAFZAAK DIE NIET VOOR PERS EN TRIBUNE GESCHIKT WAS. Een 26-jarige boerenknecht te Wognum thans verblijf houdende in het huis van bewa ring stond op 16 Februari met gesloten deu ren terecht ter zake handelingen, strafbaar gesteld bij Art. 247 Wetboek van Strafrecht, welke zaak met gesloten deuren werd be recht en thans op gelijke wijze werd voort behandeld met het hooren van den heer J. H Wiggers als adviseur van het genootschap Mr. Winkel verleende den verdachte juriai- schen bijstand. EEN BIJZONDER WERKZAME ZWIJNTJESJAGER. De losarbeider Wilh. Sw., thans in rijks pension te Haarlem stond terecht ter zake verschillende rijwieldiefsta'len door hem op onderscheidene tijdstippen in Noordhollands platte land gepleegd. Zoo pikte hij op 23 Dec. te Burgerbrug een fiets en een regenjas in. Het rijwiel behoorde aan den heer Nottel- man. Het karretje werd door verdachte zeer billijk verkocht aan zekeren heer Piet Snap, een 22-jarig dijkwerker ie Petten. Het was eigenlijk meer 'n ruilhandel. Verdachte kreeg 5 gulden toe op het rijwiel van Snip. Deze heer vond dat verdachte geen gezicht had voor een rijwieldief en handelde dus in 't vol ste vertrouwen. Op 20 Januari werd de heer P. v. d. Breugel te Oude Niedorp het slacht offer. Zijn karretje verdween eensklaps, dank zij de activiteit van verdachte. De bakkersknecht Klaas L. te Zuidschar- woude genoot eveneens de dubieuse eer, zijn fiets te moeten afstaan aan dezen getrainden rijwieldief. Voo:rts kwam Hubertus Spaansen die zijn rijwiel had geplaatst tegen een muur van een café te Dirkshom, aan de beurt. Zoo zag ie 'm en zóó zag ie 'm niet, zeide Spaansen verbaasd. Het scheen wel dat verdachte ook de edele goochelkunst verstond. Eindelijk kwam de 18-jarige arbeider Klaas Kuiper uit Koedijk vertellen, dat hij op den tweeden Kerstdag te Dirkshom zijn rijwiel en regenjas met handschoenen had moeten offeren aan de handigheid van dezen ver dachte. De getuige had inmiddels alweer een ander exemp'aar gekocht. De handschoe nen had verdachte verloren, maar de jas kreeg Klaas weer terug. De officier had ten opzichte van dezen onverschilligen verdachte, die over een wel gevuld strafregister beschikte, niet veel goeds mede te deelen en vorderde 1 jaar gevange nisstraf. Verdachte had nog 2 a 3 dergelijke zaken op te knappen. DE KRUK VAN EEN HANDWAGEN TEGEN ZIJN BUIK. Een 40-jarig rijwielhandelaar te Den Helder, de heer Eelce Nicolaas H., had zich te verantwoorden ter zake een hem telaste gelegde aanrijding op den Brakke Veldweg aldaar, welk feit was gepleegd op 10 Dec 1931. Het was alstoen een motreger g en het uitzicht door de portierraampjes tame lijk slecht. De bestuurder van den auto reed alsnu een handkar aan, die door den ge tuige H. Wienja geheel rechts van den weg was nqprgezet, met gevolg dat Wienja de kruk van de handkar tegen zijn buik kreeg, 'n zoo weinig zachtzinnige aanraking dat de heer Wienja eer. maand in het ziekenhuis moest vertoeven alvorens hij weer kon zeg gen. dat hij wat opgeknapt was. De verdachte rijwielhandelaar werd verdedigd door mr. Wijnne. Het kwam hier natuurlijk aan op de juridisch0 ontleding, maar wat welbespraaktheid betrof had de verdachte best een verdediger kunnen missen. Hij gaf althans een zeer omstandige verklaring van het ongeval, ten doel hebbende om aan te toonen, dat hier plaats had gevonden een samenloop van omstandigheden eu hij aan het gebeurde geen schuld had De heer Wienja erkende dat de handwagen nog on verlicht was. omdat de duisternis nog niet geheel was ingetreden. De auto reed in flin- ken gang en reed cte handkar aan met het hierboven gereleveerde gevolg De getuige was sinds een week of 7 geleden, weer tot werken in staat. De getuige verk'aarde voorts op de vraag van den verdediger, dat hij volkomen was schadeloos gesteld. Als getuige a charge werden nog gehoord de heeren C. Moerman en G. van Poel wijk, agent van politie. Deze laatste getuige ver- k.aarde dat de auto méér links dan rechts stond. Het was wel tijd, dat de voertuigen licht moesten voeren. Hierop volgde de ge bruikelijke „show" van de onmisbare situatie teekening. Op de vraag van den verdediger verklaar de agent van Poelwijk nog dat de remmen vermoedelijk in orde waren en verdachte ais chauffeur gunstig bekend stond. Kwam vervolgens de officier aan het woord cm te betoogen, dat verdachte niet de noo- cïge voorzichtigheid had betracht, ook in verband met het ongunstige weer en hij den verdachte voorts schuldig achtte en hij requi reerde 40 boete of 40 dagen hechtenis. De officier becritiseerde ook nog de on juiste plaatsing van de handkar, die ontegen zeggelijk te veel naar links stond. Mr. Wijnne wees op 't gunstig verleden van zijn cliënt als autobestuurder en verkondigde de meening dat absoluut niet vaststond het onverantwoordelijke rijden van verdachte In het vervolg van zijn pleitrede gin? verdediger het gebeurde nog eens in bijzonderheden na en kwam ten slotte tot de conclusie dat ver dachte, die zich bovendien zeer sympathiek had gedragen, zou moeten worden vrijge sproken, subsiöair slechts tot een meer gerin- ge boete veroordeeld. DE HOOFDSCHULDIGE IN DEZE STRAFZAAK WAS REEDS LANG DOOD EN BEGRAVEN. Bij de artikelen 69 en 75 van het Wetboek van Strafrecht wordt bepaald dat het recht van strafvordering en uitvoering der ooge- legde straf vervalt door den dood van den verdachte of veroordeelde. In dit geval moeten wij u evenwel een hooger beroepzaak voorleggen, waarin de schuldige al ettelijke maanden zijn leven had gelaten in het beruchte gaskastje, dat in Alkmaar maar al te dikwerf wordt gebezigd tot finale opruiming van ongewenschte huis dieren. Ook de herdershond, die in Februari 1931 het eigendom was van den heer R. K. W M koopman te Bergen, bleek (oen de eigenaar op 13 November 1931 voor den kantonrech ter werd gedaagd omdat zijn huishond op 18 Februari een kostbaar ooischaap van den heer J. Hartog zonder eenig voorafgaand meeningsverschil te lijf was gegaan en hevig met zijn scherpe slagtanden had gewond, op dien datum te zijn opgegaan, den weg, waarop geen ter dood veroordeelde hond ooit terug keert. Maar de heer M. werd door den eigenaar van het beschadigde schaap aan sprakelijk gesteld en deze heer verlangde 'n vergoeding van de schade, omdal ook van de 5 lammeren, door het schaap na den onder- ganen schrik en wreede behandeling, gewor pen, niet veel bijzonders was terecht geko men. De heer M. had nog door bemiddeling van Tamminga, den veldwachter, schadevergoe ciing aangeboden, doch deze onderhandeling had niet tot het gewenschte resultaat geleid De ambtenaar van het ojoenbaar ministerie was bij hooge uitzondering nu eens op de hand van den verdachte en requireerde vrij spraak, doch de kantonrechter stelde duchtig teleur door een geheel andere meening te ver kondigen en bij schriftelijk vonnis op 27 Nov. den heer M. te veroordeelen tot 8 boete of 8 dagen hechtenis, benevens schade- betaling van 50 aan den eigenaar van het schaap. De veroordeelde, die. gelet op het hoopvolle requisitoir, vermoedelijk een meer aangenaam vonnis had verwacht, nam dan ook met deze uitspraak geen genoegen en kwam in hooger beroep, dat heden door de meerv. strafkamer minutieus werd behandeld. Behalve de getuigen in eerste instantie gehoord, mej. Donselaar en de heeren Har tog en Tamminga. was thans ook nog gedag vaard de heer J. Stoet. De heer M., die niet beschikte over een verdediger, had zijnerzijdsch 6 getuigen a decharge mede gebracht. De officier deelde mede te willen afzien van het hooren zijner getuigen, waarop de heer Meveneens afzag van het hooren van zijn getuigen. De officier bleek zich voorts niet te kunnen vereenigen met het vonnis van den kanton rechter, zooals nader door hem werd aange toond en het O. M. requireerde ten slotte vernietiging van het vonnis en vrijspraak van den appellant. De heer M. hield tot afscheid een lang dradige speech, die geduldig werd aange hoord doch zonder schade van het geheel, gemist had kunnen worden. EEN (JURIDISCH MISSCHIEN) BELANGWEKKEND DRANK PROCES. De heer Dirk de H., oud 29 jaar en wijn handelaar te Hoorn, stond in hooger beroep terecht ter zake overtreding van de drankwet en wel dat hij in de eerste helft van 1931 zou hebben verkocht aan L. de Kok aldaar, 5 Liter cognac en 5 Liter schillen, zonder dat hij in het bezit was van de vereischte ver gunning. Appellant was in hooger beroep gekomen van een vonnis uitgesproken door den kantonrechter te Hoorn en werd juri disch bijgestaan door mr. Beltman uit Am sterdam De scheikundige, dr. D. Mo!, dir. van den Warendienst, werd gehoord als ge- tuige-deskundige en gaf een definitie over de vloeistof, die als sterken drank beschouwd kan worden. Dr. Mol noemde het in casu as een grensgeval, doch was persoonlijk eertuigd dat de desbetreffende vloeistof we! cicrkeurank was. De sterkte was 1714 pCt. en de nieuwe drankwet stelt als maxi mum sterkte 15 pCt. De technische bespreking in dit proces was heel wat droger dan het vocht in kwes tie, dat in een mandenflesch aanwezig was. De officier releveerde het spitsvoudige ver weer van verdachte die de 2 X 5 Liter bijeen had verkocht, terwijl de drankwet den ver koop in het klein op ten minste 10 Liter had vastgesteld. Vóór echter deze zaak werd voortgezet, wenschte de officier onderzoek van de cognac, ter zitting aanwezig. Hierop werd het woord verleend aan ver dediger, mr. Beltman, die de opvatting be streed, dat hier 10 Liter sterken drank aanwezig zou zijn, zooals hij nader stipu leerde. De officier vroeg naar jurisprudentie, die de verdediger hem niet kon leveren. Uitspraak volgende week. EEN LITTERARISCH AANGELEGD BOERTJE. De 53-jarige hardhoorige landbouwer Dirk B. uit Aartswoud werd verdacht in het twee de halfjaar van 1931 aan verschillende inge zetenen, onder anderen aan A. J- v. d. Wege, W. Koorn en mej. Hemke, per post anofiie- me brieven te hebben toegestuurd die van hoogst beleedigenr'en aard waren. Bovendien had hij palen en staldeuren gesierd met op schriften, dewelke voor enkelen zijner dorr»- genooten eveneens ver van vleiend genoemd konden worden. De landbouwer hierboven gemeld stond heden voor die feiten terecht. Mr. v. d. Loos had zich belast met zijn verdediging, terwijl de heer J. Ott, onderwij zer en schriftkundige te Alkmaar, was ge dagvaard als deskundige. Iedereen was natuurlijk verbazend nieuws gierig naar dit miniatuur-schandaaltje, doch helaas werd de belangstelling direct gecou peerd, aangezien op verzoek van den officier, waarbij de verdediger zich gaarne aansloot, de sluiting der deuren werd gelast op grond van het zedekwetsende van deze zaak. Natuurlijk werd door deze beslissing ipso facto ook onze taak voor heden beëin digd. POGING TOT DOODSLAG. De Amsterdamsche rechtbank heeft des tijds een los arbeider uit Weesp wegens po ging tot doodslag veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf onder aftrek van de preven tieve hechtenis. De man had bij een twist een revolverschot gelost op den bewoner van een woonschuit te Diemen. De ko-gel veroor zaakte slechts een lichte verwonding. Voor de rechtbank had de verdachte zich op noodweer beroepen; bij een gevecht met den woonschuitbewoner zou deze laatste hem met een -bijl hebben bedreigd, hetgeen voor den verdachte aanleiding was gewor den om van rijn revolver gebruik te maken. Ook nu voor het gerechtshof beriep de ar beider zich op noodweer. De proc-generaal meende, dat dit beroep verwerpelijk was en eischte negen maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Het Hof zal 23 Maart arrest wijzen. DE IJKWET. Een principieele beslissing over de rechtsgeldigheid van het stempel- merk. In het begin van Dec. heeft de Amsterdam sche kantonrechter dr. I. A. Höfelt, inzake de IJkwet. Het in voorraad hebben van niet herijkte maten en gewichten heeft hij niet- strafbrar verklaard, omdat het stempelmerk was vastgesteld door den minister, in plaats van door de Kroon, zooals art. 20 der ijkwet vereischt. Thans, zoo vernemen wij, heeft de Am sterdamsche arrondissements-rechtbank, 5e kamer, bij vonnis van 9 Februari j.1. dit en dergelijke vonnissen van dezelfde strekking bevestigd. STRAFWERK EN SCHOOLVERZUIM. Voor het kantongerecht te Deventer stond Maandag terecht een 44-jarig rijkswerkman wegens overtreding van de leerplichtwet. Verd. was ten laste gelegd, dat hij geen zorg had gedragen, dat zijn dochtertje geregeld de school bezocht. Hij verklaarde, dat zijn dochtertje opge dragen was, strafwerk thuis te maken. Daar het meisje z.i. onrechtvaardig gestraft was, had hij het kind verboden het strafwerk te maken. De onderwijzer had toen geweigerd het kind op school tce te laten. Sedert 25 November j.1. heeft het meisje de school niet meer bezocht; verd. geeft het kind zoo goed mogelijk zelf les in huis. Hij zendt haar el- ken middag en morgen naar school, waar de onderwijzer den toegang weigert, 2or>ïT het strafwerk niet af is. n& Deze kwestie heeft in Deventer- nogal stof doen opwaaienzoo is er in den gemeen teraad reeds uitvoerig over gesproken Gistermorgen werd de hoofdonderwijzer van de betrokken school gehoord, die zeid» dat het meisje terecht is gestraft. Waar eete maal deze straf is opgelegd, kan niet van het ingenomen standpunt afgeweken wor den. E>e ambtenaar van het O.M. zeide, dat in de jurisprudentie nog niet een dergelijk geva! is voorgekomen. Hij meende echter wel, dai verd. strafbaar is. Z.i. is het optreden'van verd. als vader zeer onverstandig. Tenslotte eischte spr. 10 boete subs. 10 dagen hech tenis. Verd. die zichzelf verdedigde, bestreed de meening van den ambtenaar en betoogd- dat nergens in de wet staat, dat een land verplicht is strafwerk thuis te maken. De op gelegde straf is onbillijk, daar het kind twee maal gestraft is, de tweede maal, omdat het een leelijk gezicht zette voor de eerste be- straffing. De kantonrechter was het met den ambte naar eens. Hij meende, dat aan het onderwij. zend personeel zekere tuchtmaatregelen ge laten moet worden. Hij veroordeelde verd. tot 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. Vermoedelijk zal in deze zaak hooger b«. roep volgen tot in hoogste instantie. HET DRAMA AAN DE BEMUURDfc WEERT. Tot 3 weken veroordeeld. De rechtbank te Utrecht heeft uitspraak gedaan in de zaak, die is voortgevloeid uit het drama, nabij de Bemuurde Weerd te Utrecht op 5 November van het vorige jaar. Een der bezoekers zat in een café aldaar met een revolver te spelen, welk wapen plotse ling afging en de vrouw van den caféhouder aoodelijk trof. Wegens dood door schuld eischte het O.M. tegen den eigenaar van de revolver veertien dagen hechtenis. De rechtbank veroordeelde hem tot drie weken gevangenisstraf. EEN ONEERLIJKE BOEKHOUDER IN DIENST DER GEM. WOERDEN. De rechtbank te Utrecht heeft vonnis ge wezen in de zaak tegen den boekhouder uit Woerden, die terecht had gestaan wegens verduistering van "800 ten nadeele van de gemeente Woerden. Verdachte was vele ja ren als boekhouder in dienst der gemeente geweest. Hij had zich telkens kleine bedragen uit de kas der bedrijven toegeëigend. De offi cier van justitie had één jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde verd. tot acht maanden gevangenisstraf, met aftrek- der preventieve hechtenis. W ARMENHUIZEN. De raad vergaderde Dinsdagmiddag ten 3 ure voltallig. In handen van B en W. werd gesteld een adres van „De Hanze" inzake de vaststelling van een gemeentelijke verordening ter uitvoe ring van de Winkelsluitingswet. De winkels moeten 's avonds na 8 uur gesloten zijn en des Zondags geheel, met uitsluiting van winkels die levensmiddelen verkoopen en die des Zondags op bepaalde uren geopend mo gen zijn. Kappers- en barbierswinkels mogen Za terdags tot 12 uur open blijven. De wet treedt in werking op 1 Mei. Eveneens werd in handen van B. en W. ge steld een verzoek van dezelfde vereeniging, waarin verzocht werd om de politieverorde ning te wijzigen in verband met het zich zeer vaak ophouden voor de etalages van de winkels door de jeugd. Besloten werd een schrijven van Bloemen- daal, waarin verzocht werd adhaesie te be tuigen met een adres aan de regeering in zake de beperking van. onmatigen scholen bouw, eveneens in handen van B. en W. te stellen om bericht en raad Van Ged. Staten was de goedkeuring in gekomen op de rekening over 1929. Door den minister van binnenlandsche zaken is goedgekeurd de vastgestelde rege ling voor eene steunverleening voor uitge trokken, reglementair nog niet rechthebben de, dubbel-uitgetrokken en ongeorganiseer de werkloozen afkomstig van den land- en tuinbouw. De voorzitter deelde mede, dat die steun respectievelijk bedraagt 8.50 per week plus J 0.50 per kind voor gehuwden uitgetrokke- nen en 6 voor ongehuwden en voor de ove rigen 6.— plus 0.50 per kind en 5.— voor ongehuwden. Tot April bestaat er nog gelegenheid de werkloozen in de duinen te werk te stellen, doch daarna is er geen werkobject en moet er een regeling komen. Wetn. Molenaar was van oordeel, dat de HEDLN WOfOT DECROCTE .tkuktoren tüii 147. Maar Tuimeltje ging toen niet met de torretjes mee, maar liep zoo hard hij kon weg om kikker Karei te zoeken. En daar waren de torretjes zoo boos over, dat ze zich omdraaiden en weer naar het torretje gingen, dat de muts weggenomen had. Toen ze op de plaats aankwamen, zagen ze dat torretje een groot bord aan het schilderen was, waarop stond: „Heden wordt de groote uitkijktoren geopend. Ze begrepen er niets van en verdrongen zich rondom het torretje. 148. Maar inlusschen waren kikker Karei en luimelt)e ook eens komen kijken, wat ze eigenlijk met zijn muts uitvoerden. En daar zagen ze waarachtig, dat uit alle hoeken en gaten tor retjes naar dezelfde plek liepen. Er hing een groot bord en er scheen iets bijzonders aan de band te zijn. Tuimeltje keek kik ker Karei eens onderzoekend aan en deze deed maar niet* dan lachen, Het werd hoe langer hoe geheimzinniger.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6