"-s "SÉ* föiwtwtcuid fa;», zijn dan het te werk stellen in j .npn wat de gemeente 10 per te werk- jpide kost, doch beter is voor de gezinnen. Zfhts noodgedrongen is spr. voor de in- Jrintf van de door de regeering voorge le regeling omdat van 8.50 geen gezin stand kan blijven. De financiën nopen in.f r wei tot invoering, doch spr. wil zoo n2 dit mogelijk is met het te werk stellen in de duinen doorgaan. na April aanvaard moet worden. iewh Slot wenschte in geen geval de re- veiu' te voeren, hoewel dit voor- ,lW direct in te vo e\z~r ic\u zun dan De heer Mink was het hiermede eens. De voorzitter oordeelde, dat men moest roeien met de riemen die men had en de sub sidie die men op deze wijze kon krijgen moest aanvaard en Hierop werd besloten de regeling te aan vaarden en zoo lang mogelijk door te gaan met het te werk stellen in de duinen. De gemeente noodlijdend geworden. De voorzitter deelde hierna mede, dat van te Centrale Commissie van Advies inzake de Credietverleening ten behoeve van den groven tuinbouw in West-Friesland een schrijven was ingekomen, waarin bericht wordt, dat door de commissie aan den minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw is voorge- tteld, aan de gemeente voorloopig beschik baar te stellen een bedrag van 33160. Zoo- s;s men weet, betreft dit het verkenen van voorschotten aan noodlijdende tuinders in W. Friesland, waarvan het rijk 70 pCt. verstrekt en de gemeente 30 pCt., zoodat de gemeente biervoor moet bijdragen een bedrag van 14211.42. Hiervoor zal geleend worden. De voorzitter zeide, dat B. en W. opnieuw de begrooting voor 1932 hebben nagegaan. Door de omstandigheden moet de subsidie aan het Armbestuur met 1000 worden ver hoogd. Voor de werkverschaffing is een ver hooging van 3500 noodig en aan steun voor zelfstandig werkende tuinders is reeds uitbetaald 3000. De uitgaven kunnen al leen verminderd worden met 500 voor een ambtenaar ter secretarie, met 100 voor den vleeschkeuringsdienst, met 325 voor school feestjes en met 300 voor het nijverheidson derwijs. Een meerdere uitgave van 8000 is echter noodig. Door de mindere inkomsten zal het schoolgeld 400 lager zijn De opcenten op de gemeentefondsbelasting zijn reeds op 80 gebracht. Hieruit is een ontvangst van 7500 geraamd, doch uit een schrijven van den inspecteur der belastingen is gebleken, dat op niet meer dan 3300 gerekend kan worden. Het tekort op de begrooting zal dus 11200 bedragen. B. en W. stelden voor om 50 opcenten op de hoofdsom van de vermogensbelasting te leggen. De opcenten op het personeel bedra gen reeds 80 en kunnen niet hooger worden. Voorts wordt voorgesteld om 100 opcenten op de gemeentefondsbelasting te heffen, maar ook dan nog blijft het tekort 10500 en er bestaat voor de gemeente geen moge lijkheid om dit te leenen, waarom werd voor gesteld pogingen in het werk te stellen, deze bijdrage van het rijk te krijgen. Hoewel de raad inzag, dat hiermede de weinige zelfstandigheid, die de gemeente nog heeft, wordt ingeboet, vereenigde hij zich toch met dit voorstel, omdat wel vaststaat, dat de toestand in werkelijkheid nog ongun stiger is, aangezien veilig kan worden aan genomen, dat bij den tegenwoordigen toe stand in den tuinbouw de gemeente ook niet tenvolle de 22000 huur uit landerijen zal binnen krijgen en het B.A. niet de 8000 uit landerijen. Bij de besprekingen kwam naar voren, dat Warmenhuizen de dupe is geworden van de tijds-omstandigheden en \an de wet regelen de de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten, aangezien Warmenhui zen krachtens die wet per inwoner slechts 5 uitgekeerd krijgt, omdat het zich vroeger door een zuinig beheer een groot inkomen uit landbezit, dat thans zoo weinig waard is, had verzekerd. De tegenstellig is wel groot als men weet, dat in een gelijke landbouwgemeente als Koedijk, dat nagenoeg geen landbezit heeft, de uitkeering 12 per inwoner bedraagt. Warmenhuizen verkeert dus thans in moei lijke omstandiheden, omdat het vroeger te veel gespaard heeft. Warmenhuizen is dus van rijk een nood lijdende gemeente geworden. De raad was dermate onder den indruk, dat de heer Tesselaar de vraag meende te moeten stellen of het niet wenschelijk was om voor dit jaar de kermis af te schaffen of met de omgevende gemeenten overleg te plegen om de kermis gelijktijdig te houden. De voorzitter oordeelde het laatste niet mogelijk, aangezien Ged. Staten juist de kermissen op verschillende data hebben vast gesteld om te voorkomen, dat de kermissen gelijk vallen. Voor het eerste gevoelde hij aanvankelijk wel iets, doch toen weth. Slot en de heer Mink betoogd hadden, dat de drie kermisda gen voor de ouderen in de gem. de eenige vacantiedagen zijn en in het licht hadden ge steld, dat de kermis zich zelf vervormt en velen deze dagen gebruiken om een dag naar Bergen te gaan, zoodat het alleen 's avonds wat druk is, verklaarde ook hij, dat in dit opzicht de kermis voor de bevolking een idieelen kant heeft. Ook de andere leden spraken als hun over tuiging uit, dat bij opheffing van de kermis vast staat, dat de vacantiedagen mede verlo ren zijn. Er werd op gewezen, dat voor velen dit de eenige dagen zijn waarop zij uitgaan Ook werd in het licht gesteld, dat de jonge- tui, die nog wel eens wat geld stuk gooien, als de kermis niet door gaat, eenvoudig naar fen andere gemeente zullen gaan en dat het bovendien niet aangaat om de kinderen, die schoolfeest al moeten missen, ook nog de *<rmis te ontnemen. De heer Tesselaar bleek tegen deze argu mentatie niet bestand en zeide dan ook in geen voorstel te willen doen, zaodat de Kermis gehandhaafd blijft Hierna sluiting. INVOER VAN VISCH DOOR BUITENLANDSCHE VAARTUIGEN. Antwoord van den minister op vra gen van den heer Kortenhorst. Hij is bereid maatregelen te nemen, als de genoemde invoer te sterk toe neemt. Op schriftelijke vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Kortenhorst, betref fende het nemen van maatregelen van regee- ringwege in het belang van de Nederland- sche visscherij in verband met de heffing door Engeland van een invoerrecht op zee- visch, welke wordt aangevoerd door niet- Engelsche schepen, ten gevolge waarvan vis- schersschepen van andere nationaliteiten meer dan voorheen de Nederlandsche havens aandoen, heeft de minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw geantwoord, dat het hem bekend is, dat sedert 1 Maart in Engeland een invoerrecht van 10 pCt. der waarde wordt geheven van de zeevisch, welke door niet-Engelsche schepen rechtstreeks uit zee in de havens daar te landen wordt aan gevoerd. Aangezien bedoelde maatregel op 1 Maart in werking is getreden, kan uit den aard der zaak nu nog niet worden beoordeeld, of ten gevolge daarvan visscherssschepen van ande re nationaliteiten meer dan tot dusverre in de Nederlandsche havens, in het bijzonder IJmuiden zullen aandoen. Wel is het den minister bekend, dat te IJmuiden in de maand Februari naast de vreemde schepen, die aldaar geregeld hun vangsten aanbrengen, voor het eerst een drie tal IJslandsche stoomtreilers groote vangsten hebben aangevoerd, welke, in verband met de soort en de kwaliteit van de aangevoerde visch, tegen lage prijzen zijn verkocht. De minister is van oordeel, dat de zorg wekkende toestand, waarin verschillende tak ken van zeevisscherij, in het bijzonder de treilvisscherij, verkeeren, inderdaad belang rijk zou kunnen worden verscherpt, indien in de toekomst door visschersschepen van vreem de nationaliteit geregeld veel grooter hoeveel heid vich in IJmuiden mochten worden aan gevoerd dan voorheen het geval was. Hij meent toch niet te mogen nalaten er daarbij ook op te wijzen, dat de vischhandel te IJmuiden wellicht gebaat zou zijn bij groo- tere aanvoeren, vooral ook van visch. die door de Nederlandsche stoomtreilers in het alge meen niet of betrekkelijk weinig wordt aan gebracht, terwijl het aanvoeren van groote hoeveelheden visch in de haven van IJmuiden kan medewerken tot werkverruiming en der halve tot beperking der werkloosheid, welke te IJmuiden zeer groot is. De minister is bereid, wanneer in de toe komst mocht blijken, dat door groote aanvoe ren van visch te IJmuiden door visschers schepen van vreemde nationaliteit de ongun stige toestand, waarin de Nederlandsche treilvisscherij verkeert, te zeer zou worden verscherpt, te overwegen of met inachtneming an andere daarbij betrokken belangen maat regelen zullen zijn te treffen om die aanvoe ren te beperken. erin met behulp van belanghebbende gemeen- I ten het landgoed in zijn geheel aan te koo- j pen. E>e gemeente Zwolle gaf een bijdrage van 20.000. Nu werd van militaire zijde geklaagd over te geringe breedte van de schietheide. Uitbreiding naar het westen is niet mogelijk, zoodat deze eventueel gevon den moest worden aan de zijde van „De Del len". Thans is den pachter van de op het terrein van het landgoed gelegen oude uitspanning de pacht opgezegd, een groote loods aan den huidigen scheidingsweg is afgebroken, een eind naar het oosten zijn boschgedeelten ge kapt voor den aanleg van een nieuwen schei dingsweg en de fa. Reef uit Almelo, die het werk zal uitvoeren, heeft er een directiekeet gebouwd. De bedoeling is, dat een strook van ongeveer 80 H.A. bij de schietheide zal worden aangetrokken. Hiertegen komt van verschillende zijden verzet. Het meest wonderlijke in deze ge schiedenis is echter, dat het gemeentebestuur zan Zwolle, dat toch voor 'n aanzienlijk be drag mede-eigenaar is, van niets weet. Het is in de geheele transactie blijkbaar niet 'gekend! Er zal een onderzoek worden inge steld en de zaak in den gemeenteraad wor den behandeld, die, zooals het zich laat aan zien, er niets voor voelt. VERDUISTERING DOOR HOOFD EENER SCHOOL. Door den penningmeester der Vereeniging tot Steunverleening bij Ziekenhuisverpleging en de Vereeniging „Het Groene Kruis te Nieuwe Tonge, den heer D. Buitenhuis, is ten nadeele dezer beide vereenigingen een be drag van in totaal 2000 verduisterd. De heer B. is tevens hoofd der Openbare Lage re School te Nieuwe Tonge en is in die func tie voor één maand geschorst. TWEE NEDERLANDERS IN DUITSCHLAND VERDRONKEN. Een machinist en een stoker van een te St Goar (Rijnprovincie) voor anker liggen de Nederlandsche boot, de 42-jarige N. J van Trotsenburg uit Vianen en de 49-jarige A. Rippel uit Rotterdam, zijn gisternacht verdronken. Bij hun terugkeer uit de stad schijnt de machinist uitgegleden en in den Rijn gevallen te zijn. De stoker is bij zijn po gingen om zijn makker te redden eveneens om het leven gekomen. DE UITVOERING VAN DE CONTINGENTEERINGSWET. Gebrek aan medewerking consuls? bij Het Tweede Kamerlid I. H. J. Vos heeft den minster van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gesteld: lo. Is het juist, dat in bericht no. 8 van 23 Februari 1932, uitgegaan van het minis terie van arbeid, handel en nijverheid ter uitvoering van de Contingenteeringswet, voor het verkrijgen van een bijzondere invoerver gunning een verklaring wordt geëischt, die het best door een Nederlandschen consul zou kunnen worden afgegeven? 2o. Is het den minister bekend, dat er Ne derlandsche consuls in het buitenland zijn, die bezwaar hebben tegen het afgeven van de vereischte verklaring, omdat zij daartoe geen opdracht hebben gekregen van het mi nisterie van buitenlandsche zaken? 3o. Wil de minister onverwijld stappen doen, opdat onze consuls hun medewerking ver leenen aan de uitvoering van de regee- ringsmaat regelen? DE BRUGBOUW BIJ ARNHEM. Het standpunt van den minister. Geen voorstel van B. en W. Zooals bekend, hebben B. en W. van Arn hem in Januari j.1. aan den minister van wa terstaat verzocht, de mogelijk te willen on derzoeken cie bouw van de vaste brug over den Rijn eenige jaren uit te stellen, in ver band met den financieelen toestand der ge meente. In een schrijven aan B. en W. heeft de minister thans zijn standpunt ten aanzien van uitstel medegedeeld. Hij merkt in dit schrijven o.a. op, dat het algemeen verkeers- belang geen uitstel van den bouw gedoogt. Immers de brug bij Arnhem vormt een be langrijk onderdeel van het programma voor den bouw van onze groote rivieroverbrug gingen. Volgens dit programma zou de Rijn brug nog in 1931 of 1932 aan de beurt ko komen, indien althans de medewerking van gemeente en provincie was verkregen. Blijft de toestand van onzekerheid omtrent de medewerking van de gemeente Arnhem nog langen tijd voortduren, dan zal in plaats van de brug bij Arnhem een andere brug in het programma moeten worden opgenomen in verband met het tijdig voltooien van de geheele verbinding, waarvan de verschillen de bruggen deel uitmaken. Om deze redenen kan de minister een beslissing omtrent den voortgang van den brugbouw te Arnhem niet langer dan tot April a.s. aanhouden, zoodat, mocht tegen dat tijdstip niet de gemeente Arnhem omtrent dien bouw nog geen defini tieve overeenstemming zijn bereikt, die brug uit het bestaande werkprogramma zal wor den gelicht, waardoor de bouw naar een late' tijdstip wordt verschoven. Vermoedelijk zal dan met den bouw niet voor 1937 kunnen worden begonnen. In verband met dit schrijven van den mi nister hebben B. en W. aan Arnhem in een nota aan de gemeenteraad medegedeeld, dat waar opschorting van den bruggebouw een uitstel van minstens vijf jaar mee zou brengen van hen geen voorstel zal zijn te verwachten om den bouw van de brug uit te stellen. In de raadsvergadering van 4 April a s. zal de gemeenteraad over het uitstel beslis sen. de UITBREIDING VAN EEN LEGER PLAATS. De gemeente Zwolle buiten transactie gelaten. De Zwolsche correspondent van het Hbld schrijft: Tusschen de grintwegen van Heerde naar Wezep en van Heerde naar de legerplaats Oldebroek ligt het landgoed „De Dellen" Ten westen wordt dit 375 H.A. groote com plex dennen- en loofhoutbosschen, geheel be grensd door de schietheide van de leger plaats, waarvan het gescheiden is door een speciaal voor dit doel na de mobilisatie aan- gelegden militairen weg. Toen eenige jaren geleden deze bezitting door het overlijden van den toenmaligen eigenaar dreigde verkaveld te worden in vele perceelen, spande de vereeniging „Het Gel- dersche Landschap" zich er voor en slaagde MALAISE. Wegens slapte zijn aan de ijzergieterij der firma Becking en Bongers te Ulft (Geld.) 46 personen ontslagen. DE BANKOVERVAL AAN DE VEERLAAN TE ROTTERDAM. De derde dader gevonden. Hij werd gezocht voor een autodiefstal. Den tienden Februari van dit jaar werd ten nadeele van de firma Held's Autohandel aan den nieuwen Binnenweg te Rotterdam een nieuwe personenauto gestolen. De politie verspreidde een signalement van dezen gesto len wagen en de vorige week werd deze in Echt in Limburg in een garage gevonden en als de gestolene herkend. De garagehouder vertelde, dat er drie mannen met den auto gekomen waren, waarvan hij er één kende, die volgens zijn zeggen in Eindhoven woonde De beide andere mannen hadden hun namen opgegeven als Wouterse en Van den Burg De politie begon onmiddellijk te zoeken naar den man uit Eindhoven, maar het bleek, dat hij naar Amsterdam vertrokken was. Later is hij in Rotterdam aangehouden. Het bleek, dat hij reeds onraad had vermoed, hij was ten minste met zijn vrouw uit de hoofd stad vertrokken naar Rotterdam, waar hij in een hotel is gearresteerd. Hij vertelde echter, dat hij met den diefstal van den auto niets uitstaande had, wel was hij in Echt geweest, maar de verkooper van den wagen was hij niet. Hij gaf de politie een beschrijving van de beide mannen, die hij bij zich had gehad en na vergelijking met portretten bleek de mogelijkheid, dat één van de mannen een chauffeur was. In Echt heeft de garagehou der op dit portret één van de mannen her kend. Zondag kreeg de politie gegevens, waaruit viel te concludeeren, dat de derde man een koopman zou zijn te Capelle aan den IJsel. In diens woning vonden de politiemannen ook de chauffeur, die gezocht werd. Bij nader onderzoek bleek, dat deze chauffeur de derde dader is van den overval in het filiaal van de firma Van Hoff en Pikaar aan de Veerlaan te Rotterdam. Men herinnert zich, dat er drie mannen een overval hebben gepleegd; twee daders zijn reeds daarvoor veroordeeld, de derde was nog steeds voortvluchtig. De beide arrestanten uit Capelle zijn naar Rotterdam overgebracht. Het is gebleken, dat de chauffeur nog voor verschillende andere diefstallen, o.a. ook te Amsterdam, wordt g< zocht. HET KINDERLIJKJE IN DEN KOFFER. In den koffer, waarin volgens het kran tenbericht van c'én dezer dagen te Amster dam een kinderlijkje werd gevonden, bevon den zich o.m. een kapsters-mantel en een dameshemd. Deze kleedingstukken zijn ge merkt: de mantel met het nummer 35 in zwarte inkt en een kruisje van rood garen; het dameshemd met de roode merkletters G. P., benevens eenzelfde rood kruisje. Mocht blijken, dat één der waschinrichtingen hier te lande zich van dit merk bedient of daar omtrent inlichtingen kan verschaffen wordt daarvan bericht verzocht aan het bureau van politie, Raampoort te Amsterdam. ONZE KAAS NAAR DUITSCHLAND. Het lid van de Tweede Kamer de heer Lo- vink heeft den minister van Buitenlandsche Zaken gevraagd: Is het den minister bekend, dat onze in voer, met name van kaas in Duitschland, door de wijze waarop daar te lande deviezen worden verstrekt, achtergesteld wordt bij den invoer van dit product uit andere lan den? Is de minister bereid te overwegen war kan gedaan worden om in dezen toestand voornamelijk met het oog op de belangrijke hoeveelheid kaas, die tot dusver steeds afzet in Duitschland vond, ten spoedigste veran dering te brengen? DE VAN ONGEVALLEN- EN1' ZIEKTEVERZEKERING UITGESTOTENEN. Het Tweede Kamerlid Bakker heeft den minister van arbeid, handel en nijverheid gevraagd: 1. Is de minister bereid nader te over wegen wat van regeeringswege kan worden gedaan in het belang der arbeiders (bloed verwanten of nabestaanden van hunne werk gers), die blijkens de uitspraak van den cen- tralen raad van beroep uitgesloten zijn van het voorrecht van ongevallen -en ziektever zekering? 2. Kan de minister toestemmen, dat het risico, hetwelk de verzekeringsinstituten voor deze arbeiders gedragen zouden hebben vóór de bedoelde uitspraak van voormelden Raad, toch slechts was een schijnrisico, om dat zooals bleek, de verzekering, als het op uitbetaling van de uitkeeringsgelden aan kwam, nietig werd verklaard? 3. Is de minister bereid alsnog te over wegen op welke wijze deze arbeiders billijke schadevergoeding kunnen ontvangen wegens gestorte premiën, welke hun slechts de onwe zenlijke bate van een schijnverzekering brachten? 4. Mag van den minister worden ver wacht de bevordering van zoodanige wette lijke voorzieningen, waardoor in het vervolg komt vast te staan, dat ook bloedverwanten en nabestaanden van hunne werkgevers (met uitzondering van inwonende kinderen en (pleegkinderen) deelen in de voorrechten der verzekering, omdat zij en hunne gezinnen als ongeval of ziekte hen mocht treffen, niet aan armoede zijn blootgesteld? BENZINE-ONTPLOFFING BIJ HET AANMAKEN VAN EEN KACHEL. Vrouw en 2 kinderen brand wonden bekomen. Gistermorgen is brand ontstaan in de be huizing van de familie De Vries te Rottevalle, gemeente Surhuisterveen. De vrouw des huizes wilde de kachel aan maken en gebruikte daarbij benzine inplaats van petroleum. ioen zij een lucifer aanstak, ontplofte plotseling de benzinebus en in een ommezien stond het huis in brand. E>e vrouw, die met brandwonden overdekt was. wist nog haar beide kinderen, een jongen van 14 en een meisje van 7 jaar. uit de bed steden te haler* en hiermee de straat op te vluchten. Alle drie zijn met zware brand wonden naar het academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht. De toestand van de vrouw is redelijk wel, die van de beide kin deren echter zorgwekkend. Men vreest voor hun leven. HET AUTO-ONGELUK ONDER OVERSCHIE. Hoewel aanvankelijk zijn toestand zich niet zoo ernstig liet aanzien, is gisteren de heer Davos, die een van de inzittenden was van den auto, die Zaterdag voor een week on der Overschie in de Schie is gereden, aan de gevolgen overleden. Zooals men zich zal her inneren was de bestuurder van den auto, waarin 5 heeren zaten,^ie op weg waren naar het te Rotterdam te houden Rotarian- congres, de macht over het stuur verloren, doordat de band van een van de achterwielen sprong, waardoor de auto begon te slinge ren. De auto raakte van den kant in het wa ter en kantelde. Met veel moeite zijn de in zittenden op het droge gebracht. De heer Da- vos, afkomstig uit België, was er het ergst aan toe. De volgenden dag meende men, dat hij weer buiten gevaar was, maar thans is hij overleden. EERSTE KAMER. Aan de orde was de begrooting van Ar beid, Handel en Nijverheid. De heer Heerkens ihyssen brengt hulde aan "den minister voer diens voortvarend heid. Spr. bepleit versobering van adminis tratie-kosten bij de Rijksverzekeringbank. De heer Gelaerman hoopt dat de minister een algemeene daling van het prijzen-niveau zal bevorderen om de concurrentiemogelijk heden voor de industrie te vergrooten. KERMISDEBAT IN DEN GEMEENTERAAD VAN ENKHUIZEN. De gemeenteraad van Enkhuizen heeft voor de tweede maal in 1932 een kennisdebat ge houden. Thans kwam dit aar. de orde bij voorstellen van B. en W. inzake uitvoering der Winkelsluitingswet. B. en W. zagen geen termen aanwezig om den kenniszondag aan te wijzen als een der dagen, waarop van de bepalingen der Winkelsluitingswet mag wor den afgeweken. Tenslotte werd met 8 tegen 4 stemmen besloten dat winkels en kramen op Zondag open mogen zijn. Met 8 tegen 5 stemmen werd aangenomen een sociaal-de mocratisch voorstel om den Maandagmiddag aan te wijzen voor sluiting van de heeren kapperszaken. MINISTER DECKERS WEER TERUG. Een hartelijke begroeting. Met de Genua-expressetrein is hedenoch tend ongeveer kwart voor tien aan 't Staats spoorstation te 's Gravenhage aangekomen de minister van Defensie Mr. Dr. L. N. Deckers, na een reis van 2 maanden naar Iindië te hebben gemaakt. Minister Deckers, die, zooals men weet, op deze reis vergezeld was van zijn zeemacht-adjudant, den lui tenant ter zee le klas Bouzuwa, is op zeer hartelijke wijze bij zijn terugkeer in de resi dentie ontvangen. De ministers Donner en Verschuur en de landmacht-adjudant van den minister, kapi tein van Weel waren hedenochtend den mi nister in Utrecht tegemoet gereisd waar zij hun hebben begroet. Aan het station in Den Haag waren ter verwelkoming aanwezig tal van burgerlijke en militaire autoriteiten o.a. de minister van koloniën, de chef van den generalen staf lui tenant-generaal Seyffardt, de bevelhebber in de eerste militaire afdeeling, generaal-ma- joor Vorstman, de inspecteur van den Vrij- willigen Landstorm, de gepensionneerde lui tenant-generaal Borel en vele anderen. Minister-president jhr Ruys de Beeren- brouck was door ambtsbezigheden verhin derd aanwezig te zijn. EEN AFGEDREVEN JOL. Hoe de schipbreukeling gevonden werd. Door den hevigen wind sloegen gisteroch tend eenige luiken los van een in de haven van Cocksdorp liggende tjalk. Schipper Dam- ma begaf zien direct in de jol en trachtte de luiken weer op te visschen. Door den. krach- tigen N.W. wind dreef hij echter af in de richting van Wieringen Van Texel waarschuwde men Den Helder vanwaar na eenigen tijd de „Dorus Rijkers" op onderzoek uittoog. Onderwijl dobberde Damme in zijn jol reeds eenige uren op zee Zijn positie in het kleine vaartuigje was soms zeer hachelijk. Door het overkomende water werd hij doornat, en begon hij den toestand donker in te zien. Om ongeveer half vier werd hij eindelijk opgemerkt door een botter, de Wieringen no. 230, schipper N. Rotgans, die den uitgeput- ten schipbreukeling oppikte. Kort hierna kwam ook de „Dorus Rijkers" aangevaren, die hem overnam en hem veilig in de Helder- sche haven bracht, waar Damme weer op zijn verhaal kon komen (Tel.) WAARSCHUWING. In aansluiting op een waarschuwing, ge daan in November 1931, betreffende Petrus Straathof en Leonardus Straathof, bloem bollenhandelaren, wonende aau de Beekkade no. 7 te hfcllegom, ook handeldrijvende onder de namen: „Blumenhof" en „La Reine", deelt de burgemeester van Hillegom thans mede, dat L. Straathoff voornoemd, ook handel drijft onder den naam „Aurora Bulb Nur Series". Hij geeft belanghebbenden in overweging om. alvorens met deze firma in relatie te treden, bij hem inlichtingen in te winnen. EEN KINDJE VERHONGERD? Op last van de justitie te Amsterdam, is het lijkje van een meisje van 4 maanden, dat in een woning in de Gerard Doustraat is aangetroffen, in beslaf genomen. De dokter had geen doodsoorzaak kunnen vaststellen, doch hield rekening met de mogelijkheid, dat het kind gestorven is, tengevolge van gebrek aan voedsel. De ouders ontvangen de gewo ne uitkeering van maatschappelijken steun. Er loopt thans een onderzoek naar de vraag of de ouders aan den dood van het kind schuld hebben, doordat zij het hebben ver waarloosd. BRANDEN. Paarden, koeien en varkens omge komen. Te Melick bij Roermond is Maandagavond de boerderij van den heer Peeters in de Dorpsstraat afgebrand. Twee paarden, eeni ge koeien en varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Een woonhuis, drie arbeiderswonin gen en twee werkplaatsen uitge brand. Gisternacht omstreeks halftwee is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de timmermanswerkplaats van den heer v. d. Wiel te Hazerswoude. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat al spoedig ook het woonhuis van genoemden heer, drie daar naast gelegen arbeiderswoningen en een klompen makerswerkplaats door de vlammen werden aangetast. De brandweer, die met een pas aangeschafte motorspuit ter plaatse was. vermocht weinig tegen de vuurzee uit te rich ten en bepaalde zich tot maatregelen om verdere uitbreiding te voorkomen. Eerst te half vijf was het gevaar voor uitbreiding ge weken. De genoemde perceelen waren tot den grond toe afgebrand. Alleen de heer v. d. Wiel was verzekerd. Brandstichting. Te Assen is gevankelijk binnen gebracht een zeeman uit Blijham, thans verpleegde le Veenhuizen, verdacht van opzettelijke brand stichting in een der gebouwen aldaar. Boerderij afgebrand. Te Horn bij Roerman is gisteravond, ver moedelijk door kortsluiting, brand ontstaan in de boerderij Kaskettenhof, bewoond door den pachter J. Veugelaers. E>e groote stallen met rundvee, schapen en paarden, stonden in een oogwenk in volle vlam. Het gelukte het personeel h tevee grootendeels in de weide te jagen. Slechts enkele schapen kwamen in het vuur om. Een geweldige voorraad veld vruchten en hooi ging verloren. De auto brandspuit van Roermond verleende assisten tie. Het woonhuis bleef gespaard. De inboe. del is verzekerd. Vee verbrand. In het gehucht Heikant onder de gemeenti Volkel (N.-Br.) brak gisteren tengevolge van een onbekende oorzaak brand uit in de boer derij van den heer Jansen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners d*

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7