aicmariaVictrix2 W. F. C. 2 JkowHciaai Tlieuws JhtMicalies LITHOGRAPHIEËN JMmnieuws ^Boeken Afttstecdamsche Seucs De vereensging „m:derke kuhsi aan het volk'' Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Jeugdlectuur Zondag a.s., 2 uur WINKEL. BOVENKARSPEl. Uit onze Staatsmachine heeft nog beschikbaar voor Vereenigingenen Corporaties van: COLNOT, FILARSKI, TROELSTRA en WIEGMAN. Aanvragen om VOLLEDIG PROS PECTUS te richten aan: VOORDAM C 9, ALKMAAR. van tt Maart Opgave van AoorMiwIlaiidscli Vjaiidbouwcrcdlet VV. wmm Pot 90 ct., Tube 50 ct., Zeep 60 ct verloren, terwijl eenig vee in de vlammen om kwam. De oorzaak van den brand is onbe kend. Negen varkens verbrand. Te 's-Heerenberg (Geld.) is gisternacht de veeschuur van den landbouwer Heyltjes to taal afgebrand. Negen varkens kwamen in de vlammen om Veetrien stuks vee omgekomen. Woensdagavond is te Weerwille, gemeente Ruinerwold, de boerderij bewoond door den landbouwer C Eisen en eigendom van den heer H. Umme een prooi der vlammen ge worden. De bewoners waren reeds in diep rust toen E. wakker werd door het sterke gerammel van de kettingen, waarmee de koeien in den stal waren vastgemaakt. De be woner ontdekte bij zijn onderzoek, dat een groote gedeelte van het achterhuis reeds in lichte laaie stond. Hoewel de autobrandspuit uit Ruinerwold krachtig het vuur bestreed zijn de geheele boerderij èn het woonhuis in korten tijd door het vuur vernield. Van veertien stuks rund vee werd slechts een koe gered. Het dier is echter later nog in een sloot verdronken. Een paard liep een groote brandwonde op. De geldswaardige papieren konden slechts met moeite worden gered. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. VERKEERSONGEVALLEN. Aanrijding op den Muiderstraat- weg. Een persoon ernstig gewond. Gisteravond omstreeks negen uur heeft ter hoogte van den Bussumerweg, op den Mui- derstraatweg een ernstige aanrijding plaats gehad. Op dat oogenblik kreeg daar een auto, waarin drie slagers uit Bussum gezeten wa ren, benzinegebrek. Twee hunner stapten toen uit om den wagen voort te duwen, tot een na- bijzijnde benziepomp, terwijl de derde slager bij 't stuur bleef zitten. Terwijl de beide sla gers nu de wagen voortduwden, naderde met vrij groote snelheid 'n auto uit Amsterdam, die klaarblijkelijk de voortgeduwde auto niet opmerkte en zoodoende van achteren aanreed De slager Meester, uit Bussum, die het meest links achter den auto liep, werd door de bum pers van den aanrijdenden auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Hij bekwam aan beide onderbeenen gecompliceerde beenbreu ken, benevens eenige hoofdworden. Een arts uit Naarden verleende de eerste hulp en achtte overiorenging naar de Majellastichting noodzakelijk. De inzittenden van den uit Am sterdam komende aanrijdenaen auto kwamen met den schrik vrij. De beide auto's hadden zware materieele schade bekomen. „VEELBELOVEND" JONGMENSCH. De recherche te Groningen heeft een zeven- ticniarigen steenhouwer aangehouden, die reeds drie jaar geleden met den strafrechter in aanraking is geweest en toen voorwaarde lijk werd veroordeeld met een proeftijd van drie jaar. Dit jongmensch bleek heel wat op zijn kerfstok te hebben. Toen hij werd ge arresteerd wegens het zich toeëigenen van een overall, die hij in een winkel op valschen naam kocht, werd een uitgebreid onderzoek naar de gedragingen van den jongeman inge steld, waarbij allereerst aan het licht kwam, dat hij o.a. tot drie maal toe bij een smid heeft gestolen. Den tweeden keer nam hij zelfs het geheele geldkistje mee, den derden keer moest hij eerst een valschen sleutel laten maken om er 's nachts te kunnen inbreken. Toen stal hij een bedrag van 125. Een juwelier lichtte hij op voor een horloge van 45, dat hij aan zijn meisje wilde schen ken; bij een anderen juwelier vroeg hij een ring te zien. Na rijp beraad zeide hij, dat er niets naar zijn keus was, maar intusschen had hij reeds een gouden ring met een rooden steen bij zich gestoken. In een anderen winkel zocht hij een hor loge uit en vroeg dat op zicht om het aan zijn ouders te laten zien van wie hij het op zijr. verjaardag zou krijgen. Hij gaf echter een valsch adres op en kwam met het horloge nooit weer terug, noch met het geld. Voorts stal hij tot twee keer toe een fiets, waarvan een nog in zijn bezit werd gevon den Intusschen zet de recherche haar naspo ringen voort daar de kans groot is dat nog meer tot nu toe onopgehelderde zaakjes op de rekening van dit veelbelovend jongmensch geschoven moeten worden, zegt de Tel. KORTE BERICHTEN. Een groepje jongelui huurde in Apel doorn een auto en ging toeren. Onderweg vochten er twee, al rijdend, om het stuurrad, want beiden wilden „chauffeur" zijn. In de Teuge sloeg de auto over den kop. Er is nie- mand gewond, maar de auto lag in puin. HEILOO. De opvoering van het Kinderkoor. Het moge dan waar zijn, dat onze Zang- vereen. „Harmonie" in onze gemeente vele vrienden heeft, die met groote belangstelling hun werk volgen en waardeeren, doch de kin deravond, een onderdeel van „Harmonie", trekt altijd groote belangstelling en geen wonder. Wat is mooier en gevoelvoller dan het ongekunstelde kinderspel en hun „optre den" op de planken. Hun reine kinderzang trekt altijd de aandacht en niet het minst van de ouders. Het was deze keer weer de heer Hoogervorst, de eminente leider van de Jeugdclub, die de eer volle, doch niet gemakkelijk taak had om de kinderen „klaar te stoomen", opdat hun spel aan redelijke verwachting voldoet. Is de lei der en zijn de onmisbare helpsters gister avond geslaagd met de opvoering met het zangspel van Hendrika van Tusschenbroek „De Schoone Slaapster? Wij gelooven van wel, want met onverdeelde aandacht is huu spel gevolgd. De mooie muziek der operette is leuk vertolkt en heeft den aanwezigen een aangenamen avond bezorgd, terwiijl de belich ting der groepen geheel af was. Ter afwisse ling gaf een Mannenkwartet enkele num mers, welke eveneens in den smaak vielen Rest ons nog te memoreeren de volle medewer king van den eigenaar van „De Rustende Jager" om den avond te doen slagen. Het dankwoord van den voorzitter, den heer J Rus. was ten volle verdiend. Aan mevr. Hoogervorst werd een fraaie fruitmand aangeboden en aan de ijverige pianiste, mej. D. Rus, werden bloemen aan geboden. Een gezellig bal hield de aanwezi gen langen tijd bijeen. UITGEEST. Jaarvergadering V. 1. O. S- Woensdag hield c*e brandstoffenvereeni- ging V. I. O. S. in het notel de Ooievaar een jaarvergadering. De opkomst was niet groot. Voorzitter was de heer H. Kabel. De ontvangsten hebben in totaal bedragen 7731,52 en de uitgaven aan stortingen op het spaarboekje lo4ö,52 en andere uitga ven 6185,90 totaal 7731,42 zoodat ei in kas was 0.10. het totaal Dezit op 31 De cember 1931 546,15. Besloten werd de rekening vast te stellen Tot bestuursleden wegens perioaieke aftre ding van de heeren Th. van der Eng en P. Koomen werden gekozen de heeren ih. van der Eng (aftredend) en de heer J. Jonker. Beide.heeren verklaarden hun benoeming aan te nemen. Besloten werd een secretaris te benoemen. De heer Jonker bracht ter sprake de hef fing van 4 der gespaarde gelden. Spreker kon zich hiermede niet vereenigen en achtte het beter dat al moet de prijs per H. L. door de afschaffing van die procenten iets hooger worden, deze toch af te schaffen temeer om dat het resultaat toch hetzelfde blijft, daar het om het even blijft of men die procenten apart heft dan wel per H. L. omslaat Spr. gaf dan de voorkeur aan het laatste. Deze meening werd ook door anderen gedeeld en ten slotte werd besloten deze opcenten af te schaffen. De heer Bornebroek bracht vervolgens ter sprake de aankoop van steenkolen. In de na de sluiting gehouden bestuursver gadering is tot secretaris der vereeniging be noemd de heer A. Winkelman. Opdracht werk. De bouw van een Zusterhuis en een Fröbelschool voor rekening van het r.-k. kerkbestuur alhier is opgedragen aan Gebr. Krom, aannemers te Akersloot zijnde op een na de laagste inschrijvers. Door Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie is aan het bestuur van den Weerepol- der alhier vergunning verleend tot het op richten van een electrische bemalingsinstal latie, welke geplaatst zal worden in het Zoutkaag. HOOGKARSPEL. Uit het jaarverslag van den melkcontro- leur van de fokvereeniging alhier bleek, dat onder de oudere koeien met den besten melk- staat voorkomt: Willemijntje van C. Jonge- waard met 7171 kg. melk, 288 kg. vet, gem. 4 03 proc. in 309 melkdagen. De hoogste melkopbrengst in 24 uur was Bles 2 van J. Neeefjes met 51,75 Kg. Op de bollenveiling van de bloembollen- veilingsvereeniging „Westfriesland" was voor het plantgoed van de gladiolen goede belangstelling. De prijzen daarvoor waren in verhouding met de leverbare iets beter. Alleen voor de gewone handelssoorten (kralen per L.) was weinig belangstelling, zoodat verschillende den minimumprijs (24 ets. per L.) niet konden halen. HOORN. Vanwege de federatie van floralia-veree- nigingen in Westfriesland zal in de maand Augustus a.s. een dahlia-tentoonstelling worden gehouden. Internationale Plantenbescherming. We leven in een tijd, waarin de internatio nale gedachte opgeld doet. Internationaal tracht men de rechten van menschen of van bepaalde groepen te regelen. Er is een inter nationale dierenbescherming. Voor ons ligt de „Convention internationale pour la Prc- tection des Végétaux", voor welke overeen komst de goedkeuring van onze Staten-Gene- raal bij wetsontwerp thans wordt gevraagd. Dit verdrag tot bescherming van planten is feitelijk al van ouden datum. Reeds in Maart 1914, aldus de Memorie van Toelich ting, was als resultaat van een te Rome ge houden internationale plantenziekte-kundige conferentie de tekst van zulk een verdrag op gesteld, hetwelk echter nimmer ten gevolge van het uitbreken van den wereldoorlog tot stand gekomen is. Op uitnoodiging van de Italiaansche regeering werd in Rome echter wederom zulk een conferentie gehouden tot vaststelling van den tekst van zulk een ver drag. Dit was in 1929. Omtrent het stand punt, dat Nederland ten aanzien van het ver drag zou innemen, werd door de Regeering overleg gepleegd met de centrale organisaties van den land- en tuinbouw. Zeer belangrijk is dit verdrag voor ons land niet, omdat de organisatie van den plantenziektenkundigen dienst en die van het toezicht op den uitvoer van land- en tuinbouwproducten hier te lande ten volle voldoen aan de in het verdrag ge stelde eischen. Iets anders is of Nederland zich afzijdig kan en mag houden. Dit nu is niet het geval, omdat het voor ons land als een kleine staat met grooten uitvoer van plantaardige voortbrengselen niet raadzaam is om afzijdig te blijven. Door onze tegen woordigheid op de bedoelde conferentie heb ben we bijvoorbeeld invloed kunnen uitoefe nen op de richting, waarin de herziening van het verdrag van i914 heeft plaats gehad. Op de conferentie van 1929 waren 21 landen vertegenwoordigd. De verplichtingen, welke de landen, die tot dit verdrag toetreden op zich nemen, zijn, dat ze die maatregelen van wetgevenden en ad ministratieven aard nemen voor een gemeen schappelijk en doeltreffend optreden tegen den invoer en de verspreiding van planten zieHen en van voor planten schadelijke die ren. Onder die maatregelen worden onder meer genoemd het toezicht op culturen, boomkweekerijen, tuinen, kassen en alle an dere inrichtingen, waarvan voortbrengselen bestemd zijn voor den handel in planten en deelen van planten. Dan het vaststellen van het optreden van plantenziekten en van voor planten schadelijke dieren en het aanduiden der besmette streken; de organisatie der be strijding en het maken van bepalingen op het \ervoer en de verpakking, waardoor gevaar voor verbreiding van ziekten en schadelijke dieren wordt voorkomen. Om een en ander goed tot uitvoering te doen komen moet in ieder land een officieele organisatie tot be scherming van planten in het leven geroepen worden, waaraan o.a. verbonden zal moeten wezen een instelling voor studie en technisch- wetenschappelijk onderzoek op het gebied der microbiologie, plantenziektekunde en dier kunde, toegepast op den landbouw, als mede een instelling, welke toezicht houdt op de culturen, boomkweekerijen enz.; welke verder zorgt voor het verbreiden van kennis omtrent de plantenziekten en van de voor planten schadelijke dieren alsmede van de be strijdingsmaatregelen; voor het onderzoek van zendingen van planten en voor de afgif te van verklaringen nopens den gezondheids toestand en den oorsprong van zendingen van planten. Met het noemen van deze ver plichtingen hebben we genoemd wat o.i. de Hoofdzaak is van het gansche verdrag. Im- ners een en ander betreft de organisatie van de bescherming van planten op internatio nale grondslag. De overige artikelen betref fen de eischen van de praktijkhet nemen van maatregelen ter bestrijding van plantenziek ten en schadelijke dieren: het onderling waar schuwen bij opgetreden ziekten; het afgeven van gezondheidsverklaringen; het recht van onderzoek of quarantaine van het land van invoer enz. Bij de uitvoering van dit verdrag zal het Internationaal Landbouw-instituut goede diensten bewijzen. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 11 Maart 1932. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen pijnde 1080 H.L. DRANKWET. Heden is ingekomen een verzoek van de C.V. „DE LEK", alhier, om VERLOF tot den verkoop van al coholhoudende dranken, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel MOLENBUURT nr. 1. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. ALKMAAR, 11 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DRANKWET. Heden is ingekomen een verzoek van A. KARBAAT te Heerhugowaard, om VERLOF tot den verkoop van al coholhoudende dranken, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel VOORMEER nr. 23. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. ALKMAAR, 11 Maart 1932. Burgemeester en Weihouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. KEINE FEIER OHNE MEYER. In het Victoria-theater loopt vanaf heden avond de film Keine Feier ohne Meyer, met Siegfried Arno als huwelijksmakelaar. Van de opvoering in de Cinema Royal te Amsterdam schreef het Hbld. o.a.: Siegfried Arno, de neushoorn onder de filmartisten. is in „Keine Fcier ohne Meyer" beter op dreef dan de oranjehemden net wa ren tegen de Belgen. Iedere aanval op onze goedlachschheid wordt met succes bekroond. Een dankbare rol speelt hij, voor hem ge schreven door Fritz Falkenstein en Curt Braun. In de Friedrichstrasze heeft hij zijn kantoor, zoon kantoor van 1 vertrek waar in 1 bureau-ministre en 1 tikjuffrouw. Hij doet in alles zoo n beetje, hij is eigenlijk „ein Herr auf Bestellung". maai in het bijzonder doet hij aan het knoopen en ontknoopen van liefdesbanden. Hij is zoowel huwelijksmake laar als scheidingsexperr. en deze dubbele functie heeft het vooideel dat het mes aan twee kanten snijdt, maar de hoofdzaak is toch voor hem vrouwen met spaarbank boekjes koppelen aan mannen die „langs de zen meer ai meer gebruikelijken weg" een levenscezelün zoeken, liefst met eenig ver- mogea, en onverschillig van welken leeftijd Siegfried „arrangiert Bekanntscnaften daar komt het op neer. en terwijl hij „heirats- lustige" cliënten tegen provisie behulpzaam is bij het botvieren van hun genegenheden, neemt Amor een pijl, mikt, en schiet den hu welijksmakelaar in eigen persoon dwars door het hart. De brave Siegfried is net zoo lang met pek omgegaan tot hij er zelf mee besmet is geworden, en van verliefdheid niet meer rustig op zijn stoel kan blijven zitten. Het voorwerp van zijn genegenheid is niet een van zijn cliënten (want dit zijn zonder uitzondering exemplaren die in het panopti cum der liefde in de afdeeling curiositeiten en abnormaliteiten thuis hooren), maar Dina Gralla, dochter van een Stadrat, welke laatste rol voortreffelijk wordt gespeeld door Ralph Arthur Roberts. Tegenover Ralph Arthur houdt Siegfried vol dat hij „Generaldirektor" is van de he mel mag weten wat. Dat geeft hem bij schoonpapa in spe dadelijk een wit voetje Het „Büropalast" imponeert en intimideert en Siegfried zou een goed huwelijk hebben gedaan, ware het niet dat Dina Gralla liever met Kurt Vespermann uit spelevaren was ge gaan. Met dezen jongen man verlooft zij zich heimelijk. Dina krijgt Kurt. en Siegfried troost zich met zijn tikjuffrouw, en dat is het happy end van deze grappige, vlotte film. Wij ontvingen de eerste aflevering van een uitgave getiteld De Ontdekking van de wereld, een nieuw werk, dat bij de Uitgevers maatschappij Elsevier te Amsterdam zal ver schijnen, en dat verzorgd wordt door Mr. W. J. van Balen. Deze heeft geheel naar eigen inzicht een schema voor het boek ontworpen en hij koos de chronologische volgorde „van de vroegste tijden tot op heden" voor zijn beschrijving als de meest logische, omdat la tere ontdeldcingsreizen uit vroegere voort vloeien. Hij verdeelt zijn werk in drie groote afdeelingen, het eerste omvat de ontdekkin gen in den tijd toen men zich vrij algemeen ae aarde voorstelde als een platte schijf, on geveer tot de vroegere middeleeuwen, in de tweede is men gaan wennen aan het denk beeld van een bol, Portugeezen en Spanjaar den, later Hollanders en Engelschen in alle richtingen en ontdekken steed* m«>n „nieuwe" eilanden, tot omstreeks 1800 dl wereld in hoofdzaak ontdekt is. Er bliiJ^ dan nog „witte plekken op de kaart" over die in de 19e en 20e eeuw geëxploreerd wor' den en in het derde deel behandeld worden" De uitgebreide talenkennis van den samen steller was hem een groot gemak bij het raadplegen van oude bronnen. Het werk zal in totaal 16 afleveringen compleet ziin en dan twee rijkelijk geïllus- treerde deelen vormen met afbeeldingen van kaarten en prenten uit oude boeken, afbeet dingen van oude schepen, portretten van ont dekkingsreizigers en foto's van de ontdekte landstreken. Bij Oebr. Kluitman te Alkmaar verscheen in de serie „In de Vacantie" een alleraar digst meisjesboek van Joh. E. Kuiper, geti teld Een wonderlijke Kerstvacantie met i|. lustratie van C. Oudenaarden. Het is de geschiedenis van een groepje kin deren waarvan de oudste ongeveer 13 jaar is, die gezamenlijk uit logeeren gaan naar een' allerliefste Oma, die op een villa onder Hel- lendoorn woont. Zij reizen alleen want hun respectievelijke ouders zijn in Indië of in Engeland en zij zijn tot dusver bij andere familieleden gelogeerd geweest. In Amsterdam nemen zij bij vergissing den verkeerden trein en komen door allerlei on voorziene gebeurtenissen eerst tegen den avond in Nijverdal aan. Jan de koetsier, die hen anders met het rijtuig komt afhalen, is er natuurlijk niet en vol moed besluiten zij maar te gaan loopen. Het wordt een treurige tocht in den laten winteravond en zij komen dan ook niet op de plaats van bestemming maar logeeren s nachts noodgedwongen bij een familie in wier park zij in het donker met hun slee schipbreuk hebben geleden. Als zij den volgenden morgen bij Oma's huis komen, blijkt deze niet thuis te zijn omdat het dienst meisje haar arm heeft gebroken en Oma daarmee naar een dokter in de stad is ge gaan. Oma verwacht hen trouwens niet, om dat zij haar verhindering getelegrafeerd heeft, welk telegram de jeugdige reizigers evenwel niet meer bereikt heeft. Door bemid deling van de koetsier; vrouw nemen zij noodgedwongen toch maar hun intrek !n Oma's leege villa en zorgen daarin een paar dagen op alleraardigste wijze voor zichzelf totdat Oma plotseling op den drempel staat en alle leed geleden is. Het verhaal is alleraardigst en de teekenaar heeft voor een viertal passende illustraties gezorgd. (Ontvangen per draadlooze telefoon!. Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 4H Nederl. 1917 4 1931 BANK-1NSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calve Delft Cert Küchenm Acc. Nederl. Ford Philips Gioeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber a Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn h Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash •Ezdividend. fExclaim. V orige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.ui. 3.15 94 89 63 677» 97 62 64 44% 44'/, 44-1-7» 44'/,- J 25% 66% 47i® 137 768/, 1227$ 65 4 138 77 119% 41/s 120-17, "41/s 1201 -14 4Vs 76'/, 121-1-8/, 17'/» 21%o 3710 23»% 6i-% 37, 50»% 11% 215% 7b 17 3% 23 23-7/w 50 10% 3%o 3% 1873/, 145 917» 467» 32 50 185 140 90 47 186 186»/, 1047. 228/, 75% 103 22 74 102'/, 102'/,-3 1437, 1628/$ 165 61%® 48/$ 141 158 104 4% 157'/, 61/, 1573/,-8 ~47/a 158-7, 104'/, 47/i« 46% 18% 251/, 19 46'/, 13 25 17 468/, 1%6 4% 28/4 16 161/, 687, 68 159 268/, 1717, 2131/, 155 27 169 220 877, - 12»/$ 89% 4»/, 377, 4i 4% "47, *1 PROLONGATIE Vorige koers 1 oCt. Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL L°n<?.«n Berlijn Parrjs Brussel (Belga) Bazel Weenen p Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië Vorige koers 9.12% 59.15 9.76% 34.55 48.07'/, 5LOO 51.00 50— 2.487, 12.90 i Koers op I heden 2 uur 9.03 59.127» 9.77 34.65 48.12% 00 00 50 00 50 00 49.50 2.4S% 12.90

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10