Alkmaarsche Courant. EEN LEVEN OM EEN LEVEN. Jladionieuws SeuiCCetw JlechtszaJkm Sport Honderd vier en dertigsie Jaargang. 1932 Ho. 60 VrUdas 11 Waart. Zaterdag 12 Maart. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend V.A.R.A.) e nrainofoonplaten. 9.— Concert door het Trio Drukker. 10- V. P. R. O, 12.-1 45 Het i/ora-SeOtet O.I.V. Is. Eyl. 2.15 aoüstenconcert. MUZe: Gramofoonplaten. 3.15 Het w/ladimir Pi<lue lrio- 4 30 Beoefening der XSuziek. 5.30 Het Vara-Septet o.l.v. Is. FV1 6.45 Zang door „De Wielewaal"'. 7.45 Gramofoonplaten. 8— Vara-Orkest o.l.v. Huao de Groot. Willem van Cappellen. voor bracht. Lou Bandy, humorist. Vara-Tooneel. jj 1512.Vanuit Café-Rest. „De Kroon" +e Amsterdam. Het Roemeensche Orkest van Tanase Codolban. Willy Andrée, zang. huizen, 298 M. (Uitsluitend K. R. O.) 8—9.15 Gramofoonplaten. 10.K.R.O.-trio 0 j v. Piet Lustenhouwer. 12.15 Het KR.O.- Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.Gramo foonplaten. 4.idem. 5.30 idem. 6.20 idem. g K.R O.-Salonorkest o.l.v. Marinus van >t Woud. Willy Thunis. zang. 10.15 Gramo- «oonplaten. Dansmuziek door Paul White- jpap. 10.30 Vervolg concert. 11.12.Gra mofoonplaten. Paventry, 1554 M 10.35 Morgenwijding. 1220 Het Northern Omroep-Orkest. 1.05 Re- ginald New op Bioscooporgel. 1.502.50 Het Commodore Grand Orkest o.l.v. Joseph Muscant. 3 40 Rugby-match „Wales-Ierland". 5.20 Reginald Foort op Bioscooporgel. 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 Het Grighton Stede lijk Orkest o.l.v. Hurst. 10.Violet Loraine In „His Majesty Proclaims". 10.55 Vaude ville. 11.12.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn Band van The Mayfair Hotel. Radw-Paris, 1725 M. 8.05 en 12.50 Gra mofoonplaten. 5.20 Siohan-Concert in Theater Pigalle. 9.05 R*vue. 9.50 Offenbach-concert van Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert door het Orkest van Restaurant „Wivex". 1 50 Gra mofoonplaten. 2.504.50 Carl Rydahl en zijn Instrumentaal Ensemble. 7.208.20 Hoor spel. Omroep-Orkest en solisten o.l.v. Launy Gröndahi. 8.20 Tooneel. 8.40 Dansmuziek uit de joude doos 10.0511.35 Dansmuziek door Kai Julian en zijn Orkest. Langenberg, 473 M. 6.25 Concert uit Ham burg. 10.40 Concert uit Berlijn. 12.251.50 Middagconcert. 1.55 Gramofoonplaten. 4.20 tot 5.20 Concert door Mannenkoor. Kar! Del- seit, piano. 7.20 Vroolijke avond. Tot 11.20 Concert o.l.v. Arthur Wolf. 11.20—12.20 Dansmuziek van Gramofoonplaten. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M.: 12.35 tot 2.05 Gramofoonplaten 5.20 Gramofoon platen 6 50 idem 8 20 Omroep-Orkest o.l.v. Mr. Arthur Meutemans. 9 20 2e acte uit „Die Czardasfüretin van Emmerich Kalman. 338 Meter: 12.35—2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Carmen", opera van Georges Bizet. Uitz. vanuit de Kon Vlaamsche Opera te Antwer pen Rome, 441 M. 8.05 Opera-uitzending. Zeesen, 1635 M. 3.50 Concert. 9.20 11.50 Dansmuziek. RADIOMUZIEK VAN DE KOMENDE DAGEN. Zaterdag. Des middags geeft de V. A. R. A. een zangrecital. In het begin van den avond komt over Praag het Feestconcert ter gele genheid van de opening der Praagsche Jaar beurs; het programma bestaat uit werken van Tsjechische componisten. Ook Bratisla va wijdt zijn concert uitsluitend aan Tsjechi sche muziek. Voor de microfoon van Weenen speelt de Duitsche pianist Emil Sauer het pianoconcert a-moll van Schumann en het eerste pianoconcert (Es-dur) van zijn leer meester Liszt. Des avonds geeft het Fransche Brussel orkestmuziek van luchtig karakter met o.m. fragmenten uit operettes van Johann Strauss, Offenbach en Fall. Een mooi con cert geeft Midland Regional; het program ma bevat uitsluitend werken van Russische componisten, o.m. de zesde symphonie van Tsjaikofski (b-moll, de beroemde Symphonie Pathétique, die bij een het vorig jaar onder de bezoekers der Amsterdamsche Concertge bouwconcerten gehouden enquête de meeste stemmen verwierf), Rimsky Korsakoffs bril- lant Capriccio Espagnol en de prachtige Po- lovetzer Tanze uit de opera Prince Igor, van Borodin. Later op den avond komen over London Regional o.a een tweeetal orkest fragmenten uit Berlioz' Damnation de Faust, het sfmphonisch scherzo L'apprenti sorcier van Paul Dukas (naar de ballade Der Zau- berlehrling vn Goethe) en de muziek van het ballet Coppélia, van Delibes. Warschau geet de wekelijksche uitzending van werken van Chopin, ook ditmaal weer een pianoreci tal. Opera!s en operettes. Was de laatste dagen dit gebied al zeer stiefmoederlijk bedeeld, deze Zaterdagavond maakt weer veel goed. Berlijn en Leipzig brengen de operette Boccaccio, van Suppé, over Frankfurt en Mühlacker gaat de eeuwi ge frissche Dollarprinzessin, operette van Leo Fall, Ganne's opéra-comipue Les Sal- timbanques komt over Straatsburg. Het Vlaamsche Brussel geeft de in de Vlaamsche Opera te Antwerpen gespeelde opera Car men, van Bizet, door; het is merkwaardig, dat dit werk, dat tegenwoordig behoort tot de meest gespeelde opera's destijds bij de eerste uitvoering totaal geen succes had. Ook over Rome komt een opera. Naar het Engelsch van Morice (ierard door Emma A H 38 HOOFDSTUK II. Het Bcscb. Lady Darcy en haar zoon reisden in de /amiliekoets; de kamenier van haar lady_ schap zat ook binnenin. Het voertuig werd getrokken door vier paarden van krachtigen bouw, maar zorgvuldig door Robert zeiven Uitgekozen. Een lakei stond op den achterbok, of reed voorop, naast den koetsitr, John Coleman, die vele jaren in dienst van lady Darcy was geweest. Longstaffe reed nu eens ach teraan, dan weer vooruit met Maanlicht als los paard, zoodat zijn heer, naar verkiezing 2'jn plaats in de koets voor het zadel kon verwisselen. De wegen waren tamelijk goed buiten Londen, zoolang men zich maar aan de hoofdaderen van het verkeer hield, maar zouden veel minder worden gedurende de laatste veertng of vijftig mij en, wanneqr ze door een minder bezocht district moesten reizen. Coleman kende den weg goed; hij had op z'n minst, al zes malen heen en te rug afgelegd; al de mannen waren gewa- OPLICHTING EN VALSCHHEID IN GESCRIFTE. Een gevangenisstraf van 3 jaar onder aftrek opgelegd. In October van het vorige jaar begon de Vijfde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank de behandeling van de strafzaak van een em ployé eener te Amsterdam gevestigde N.V., die terecht stond wegens oplichting en valsch- heid in geschrifte. Onder verschillende ver dichtsels o.a. dat hij zou kunnen deelne men in het kapitaal der N.V. waarbij hij werkzaam was had de verdachte verschil lende particulieren bewogen hem geld of geldswaardige papieren af te geven. Deze be dragen alleen, voor zoover zij in de dag vaarding waren opgenomen, overschreden zij ruim de honderdduizend gulden. Om deze particulieren tot het leenen van geld te bewegen had de verdachte zich val- sche papieren vervaardigd, waaruit zijn cre- diet\ ardigheid zou blijken o.a. een nota rieel stuk, volgens hetwelk hij verschillende hypotheken zou hebben uitstaan, en een val- sche koopacte van een familielid. Tegen den verdachte eischte de officier van justitie, mr. Massink, destijds vier jaar gevan genisstraf wegens oplichting, valschheid in geschrifte en gebruikmaken daarvan; de rechtbank gelastte echter een nader onder zoek, o.m. naar eventueel overgebleven bedra gen van de door den verdachte ontvangen gelden. Veertien dagen geleden werd daar op de behandeling voortgezet en persisteerde de officier, mr. J. W. Bosch, bij het indertijd door mr. Massink genomen requisitoir, doch vroeg aftrek van de geheele preventieve hech tenis. De rechtbank heeft thans uitspraak gedaan en den verdachte veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf, met aftrek van zes maanden preventieve hechtenis. HAAR KINDEREN VERLATEN? Vrouw voor de rechtbank. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft te rechtgestaan een 36-jarige werkster, die er van beschuldigd werd dat zij op 14 Mei haar vier kinderen van resp. 8, 5, 3 en VA jaar in hulpeloozen toestand in haar woning aan de Tweeboschstraat heeft achtergelaten. Deze vrouw was, zegt de Tel., aanvanke lijk gehuwd met De Boer, die echter overle den was. Uit dit huwelijk waren twee kinde ren geboren. Daarna heeft zij acht jaren sa mengeleefd met 'n anderen man. Uit die ver houding werden vier kinderen geboren. Deze man had haar verlaten en nu leefde zij met haar zes kinderen van een bedrag van in to taal 18 per week, dat zij als steun ontving Zij had in het begin van 1931 een nieuwe re latie aangeknoopt. Dit leidde echter tot moei lijkheden met de geheele buurt. Op een dag verdween zij en liet haar kinderen in hulpe loozen toestand achter. Dienzelfden dag had de politie de vier klei ne kinderen weggehaald, en hen bij het Leger des Heils ondergebracht. De beide oudere kinderen werden naar familie in Dordrecht gezonden. Verdachte gaf de feiten toe. Echter was zij niet van plan geweest van de kinderen weg te blijven. Door de vijandschap van de buren had zij echter niet naar huis gedurfd. Er werden eenige getuigen gehoord, uit wier verklaringen bleek, dat toen de moeder des avonds was weggegaan, de kinderen in hulpeloozen toestand waren achtergelaten Er was ook geen voldoende eten in huis. Een getuige a décharge, bij wie verd. den nacht had doorgebracht, verklaarde, dat ver dachte inderdaad het plan had gehad terug te keeren. Het O.M. achtte het gedrag van verd zeer laakbaar, maar wilde rekening houden met de bijzondere omstandigheden waarvan in de stukken melding wordt gemaakt en daarom eischte spr. zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak 24 Maart. BEDREIGING TEGEN DE POLITIE. F. W. K., 29 jaar, arbeider te Beilen, ge detineerd, heeft voor het gerechtshof te Leeu warden terecht gestaan wegens bedreiging met doodslag tegen 3 veldwachters, 30 Mei .1. gepleegd, toen dezen kwamen onderzoe- cen of hij vuurwapenen droeg. De rechtbank te Assen had hem veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regeering. De advocaat-generaal eischte 6 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis en 3 proefjaren' met bijzondere voorwaarden. ONGEOORLOOFDE ACTIE TEGEN HET ROODE KRUIS. Twee personen hadden 14 dagen geleden in hooger beroep voor de rechtbank te Haar lem terecht gestaan, omdat zij in de Ane- gang te Haarlem hadden geloopen met een kar, waarop een bord stond met het verzoek de Roode Kruis-collecte niet te steunen, ter wijl strooibiljetten werden uitgereikt, waar van de inhoud een gelijke strekking had. Het O. M. had bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, zijnde 10 boete voor beiden, geëischt. De rechtbank ontsloeg Donderdag den man die met de kar met het bord had geloo pen, van rechtsvervolging, doch de man die de strooibiljetten had verspreid is veroor deeld tot 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. BRANDSTICHTING. Het O.M. bij het gerechtshof te Leeuwar den heeft bevestiging gevraagd van 'een von nis der rechtbank te Assen, waarbij een 28- jarige verpleegde uit Veenhuizen wegens brandstichting in een slaapcel werd veroor deeld tot vier jaar gevangenisstraf, onder af trek der voorloopige hechtenis tot 29 Jan. j.1. ONEERLIJKE BELASTING AMBTENAAR. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een ambtenaar van de belastingen te Eist (Betuwe), die gelden, welke hij van belastingbetalers ontvangen had, niet verantwoordde en die door de recht bank te Arnhem werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof heeft thans dit vonnis bevestigd. pend, zelfs de koetsier, die een donderbus had, op een leeren uitsteeksel rustend, voor den bok. Geen weg op dat tijdstip, die niet onvei lig gemaakt werd door losbandigen, struik- roovers en landloopers; sommigen van hen wa ren ontslagen soldaten, die geen eerlijke ma nier van leven meer konden of willen vinden enkele heeren van afkomst, zelfs adellijken van geboorte, achtten het niet beneden zich om een beurs te stelen, mits dit maar ge daan werd op een fatsoende'.ijke wijze; er waren er velen, die de ongelijkheid van het maatschappelijk leven trachtten te ver effenen door te stelen van de rijken, om van dien overvloed uit te deelen onder hen, die gebrek leden. Het woord van den koning en het wettelijk gezag telden maar heel weinig; zelfs in Londen was het, na het vallen van den avond, onveilig, en op de zich niet ver dedigen kon, niets meer over. Robert Darcy had veel van het droefgeesti ge van zijn uiterlijk afgeschud zoodra de reis begon; moest hij handelend optreden, dan schonk dit altijd levendigheid aan zijn gelaat en een uitdrukking van vastberadenheid aan zijn persoon. Hij verdeelde zijn tijd tusschen groote waakzaamheid over den weg, waar zij lang trokken, en een voortdurende zorg voor voor het gemak en het welzijn van zijn moe der. De afspraak was, dat er drie dagen over de reis gedaan zou worden, zoodat lady Dar- cy niet oververmoeid werd, daar zij nooit lang achtereen tegen die inspanning bestand was Haar ladyschap leek beter, dan zij in een tijd was geweest; voor haar was verandering DE VERDUISTERINGEN AAN DE BOSSCHE HANZEBANK. Gebrek aan controle bij mede curatoren. Gister werd voor de rechtbank te Den Bosch behandeld de zaak tegen den gewezen curator bij de Hanzebank H. T. en tegen den chauffeur E. ter H. Verdachte H. T., gewezen curator in het faillissement bij de Hanzebank, werd ten laste gelegd dat hij te Den Bosch tusschen begin 1929 en omtrent begin 1931 opzettelijk als curator in het faillissement van de Hanzebank zich wederrechtelijk heeft toe geëigend ongeveer 50 stuks der 6 pCt. lee ning Ned. Indië 1922 2e emissie, elk groot 1000 dol'ar, alle in eigendom toebehoorende aan de in staat van faillissement verkeerende credietvereeniging „De Hanzebank", en welke effecten verd. in zijn hoedanigheid van curator in zijn administratie, en om die effecten te administreeren en tegelijk te be waren onder zich had. Aan den chauffeur E. ter H. wordt ten laste gelegd: dat hij, met het oogmerk zich zelf wederrechtelijk te bevoordeelen, de cura toren, in ieder geval den kassier Wijtmans, herhaaldelijk heeft bewogen hem bedragen af te geven, door opzettelijk daartoe door hem zelf vervaardigde en door hem met den als leverancier gefingeerden naam Doomer- nik onderteekende kwitanties /oor olie en benzine, ter uitbetaling aan te bieden. In to taal beloopen de verduisterde bedragen bijna 95.000. Verdachte T. werd het eerst voorgeleid. Hij bekende op de vragen van het verhoor en zei dat hem door de curatoren niet met zooveel woorden het financiëel beheer is opgedragen. Verd. gaf daarop inlichtingen over de wijze van de geldbelegging. Hij zegt verder het van omgeving ook een aangename afleidink, ofschoon zich altijd een zekere angst bij haar deed gevoelen, vooral wanneer het later op den middag werd, dat zij soms door de dui sternis overvallen mochten worden, eer de van te voren bepaalde bestemming bereikt was. Op den dag was het helder, mooi weer; ze kwamen veel reizigers tegen, die van en naar Londen gingen; heele rijen lastpaarden met hun half-Zigeunerachtige drijvers, die vroo- lijk hun zweepen lieten knallen onder het ver tellen van den een of anderen kwinkslag; nu en dan een weelderig ingerichte koets met zes p aarden, postillons en voorrijders van een hoog adellijke of hoogwaardigheidsbe- kleeder, op weg naar Westminster; vrachtrij derskarren, zoowel vol menschen als vol goe deren, en die van de eene plaats naar de an dere trokken; grooms, die paarden afstapten; eens zelfs een jager met zijn troep honden en paarden, op weg naar de plaats van samen komst. Al deze dingen wekten lady Darcy's belangstelling en maakten haar zoo de reis dus aangenamer. Er verliepen twee dagen zonder dat men had hoeven afwijken van de eenmaal zich voorgestelde schikking. Den tweeden nacht logeerden zij in „Het Koninklijk Hert", een een goed bekend staan logement, dat van ze ventig tot tachtig gasten kon bergen, en stond aan een kruispunt van vier wegen, een beken de pleisterplaats van reizigers naar het noor den en westwaarts naar de grens van Wales. Tegen den avond van den volgenden dag hoopten zij Grangeland Abbey te bereiken. Bij het begin, toen zij „Het Koninklijk hert" slachtoffer te zijn geweest van de crisis; vroeger bezat hij meer dan een ton. Getuige mr. G. Kolfschoten te Den Bosch, curator bij het faillissement van de Hanze bank, deelde mede hoe de functies verdeeld waren. T. belastte zich met het financiëele, getuige en mr. van Leeuwen met het juridi sche gedeelte en mr. v. Leeuwen bemoeide zich wel degelijk zoo nu en dan ook met de financiën. De verdediger mr. Bourlier (Den Haag) kreeg uit het verhaal van mr. Kolfschoten den indruk, dat hij het is geweest die het tekort heeft ontdekt. Mr. Bourlier meend toch dat T. zelf is gekomen met de mededee- ling van het tekort. De president en een van de raadsheeren wezen voor de zooveelste maal op de verant woordelijkheid van de curatoren, die den boel niet hebben gecontroleerd. Getuige mr. dr. v. Leeuwen (Den Bosch) eveneens curator in het faillissement van de Hanzebank, verklaarde hetzelfde als mr. Kolfschoten ten aanzien van het bewaren der effecten. Toen de stukken verdwenen waren, heeft T. gezegd de verdwenen effecten aan zich zelf te hebben geleend. Getuige B. Dunlop, 34 jaar, commission- nair in effecten, vertegenwoordiger der firma Dunlop en Philips, heeft de geheele geschie denis meegemaakt en heeft van T. met ver schillende tusschenpoozen de 50 verduisterde effecten ontvangen, die bij zijn firma inge wisseld werden. T. had een rekening bij de firma loopende. T. vroeg die stukken voor zijn eigen rekening te deponeeren. Getuige H. Nijsten, accountant te Nijme gen, heeft de fraude onderzocht. Hij gaf een uiteenzetting van wat in de rapporten is vastgelegd en geconcludeerd. T. heeft er aan meegewerkt het onderzoek mogelijk te maken. Getuige deskundige dr. Casparie, zenuw arts te Den Bosch, heeft met dr. Janssen, directeur van het krankzinnigengesticht te Vught een psychiatrisch onderzoek ingesteld naar de geestvermogens van T. Verdachte is toerekeningsvatbaar, maar heeft toch eenige ongewone eigenaardighe den, die in de rapporten niet juist te om schrijven zijn. Getuige dr. C. Janssen voormeld beves tigde zijn psychiatrisch rapport. Na het getuigenverhoor was het woord aan den officier van justitie, mr. Vermeulen, voor het houden van zijn requisitoir. Hij nam in aanmerking, dat over al de millioenen in al die jaren geen controle is uitgeoefend en dat daardoor de straf kon worden ver zacht. Spr. noemt het gepleegde verduiste ring die hij bewezen achtte een ontzettend misdrijf ten aanzien van zooveel gedupeer den. De officier van justitie eischte ten slotte een gevangenisstraf van 3 jaren, met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis door gebracht. De verdediger, mr. Bourlier, pleitte de uiterste clementie. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald over 14 dagen. Ten aanzien van de tweede zaak tegen den chauffeur E. ter H. werd besloten de zaak 4 weken uit te stellen. Plotseling sterfgeval. Vóór de behandeling van de zaak deed zich nog een incident voor. Een belangheb bende gedupeerde, de 69-jarige banketbakker v d. N. te Den Bosch, die aan den ingang van het paleis van justieit zijn kaart overgaf voor het gereserveerde gedeelte der tribune, werd plotseling onwel en overleed kort daarop. HET DRAMA TE WATERINGEN. De rechtbank te Den Haag heeft volgens de Tel., beslist, dat de vrouw, die in den nacht van Zaterdag 3 op Zondag 4 October in haar woning aan de Dorpskade te Wate ringen haar beide kinderen met bijlslagen van het leven heeft beroofd, buiten gerechte lijke vervolging wordt gesteld. Op last van de rechtbank is de moeder geplaatst in het rijkskrankzinnigengesticht te Eindhoven. MEDISCHE SPORTKEURING. Algemeene vergadering. De gisteravond gehouden algemeene ver gadering van de Vereeniging Bureau voor medische sportkeuring werd met een wel komstwoord geopend door den voorzit ter, den heer W. J. Bulens. Hij dankte speciaal de pers voor haar tegenwoordig heid, waaruit blijvende belangstelling bleek, die ook reeds eerder tot uiting kwam. Spr. memoreerde, dat in het afgeloopen jaar groote activiteit aan den dag was gelegd en HOE ZIJ HAAR BETREKKING KREEG. Hield zich 9 jaar jonger. Toen deze vrouw een nieuwe betrekking zocht, begreep zij wel, dat haar 52 jaren haar kansen konden verminderen. Daarom gaf zij haar leeftijd op als 43. Men vond, dat zij ei nog niet als 43 uitzag en gaf haar de betrek king. Het geheele verhaal vertelt zij in haar brief: „Vier jaar geleden verloor ik mijn man en was toen genoodzaakt als huishoudster in mijn eigen onderhoud te voorzien. Twee jaar geleden leed ik erg onder een buitengewoon slechte spijsvertering en ik voelde me zoo vermoeid en terneergeslagen. Het was me onmogelijk om vroolijk te zijn en ik zag over al als een berg tegenop. Ik nam Kruschen Salts en na drie maanden was ik een heel andere vrouw. Kort geleden kreeg ik mijn betrekking hier. en toen ik mijn leeftijd opgaf als 43, vonden zij dat ik er jonger uitzag. Mijn gezondheid en opgewektheid en goeden moed. ik schrijf het alles geheel toe aan Kruschen Salts". L. W. De reden waarom Kruschen Salts U gezond maakt en gezond houdt is, omdat elke kleine smaaklooze dosis voor den geheelen dag een vo.doende hoeveelheid bevat van de zes mine rale zouten, die Uw lichaam noodig heeft zouten die de natuur U wel zou versciiaffen indien U een gezond, beweeglijk leven leidde in de open lucht. Deze levenskrachtige zouten zullen Uw lever en nieren aansporen tot beter functionneeren. zoodat elk spoor van giftige afvalstoffen uit Uw organisme verdreven wordt. Het aldus gezuiverde, verfrischte bloed zal elke vezel van Uw lichaam door- stioomen. Koop vandaag nog een flesch Kruschen Salts en begin morgenochtend met „de kleine, dagelijksche dosis'' Maak er een vaste gewoonte van en Uw inwendige organen zullen voortaan altijd goed functionneeren. Met den dag zult U zich opgewekter en flin ker voelen, tot U de gezondheid tot in de vin vertoon en voelt tintelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 090 en 1.60 per flacon. verlieten, reed Robert naast Longstaffe; on geduld en vurig verlangen, om nu de reis tot een einde te brengen en een ongewone ruste loosheid vervulden zijn gemoed; van den uit slag van dit bezoek toch zou zooveel van zijn geluk afhangen. Hoe dichter ze bij de Abbey kwamen, hoe onzekerder hij zich voelde van zij nslagen met zijn aanzoek. Hij was blij, dat de beweging van het paardrijden hem tenminste wat afleiding bood. Ze waren nu van den hoofdweg afgeweken en reden er op een, die niet zoo makkelijk te volgen washet spoor in het midden was ta melijk goed onderhouden, maar de wielen van de koets zonken dikwijls diep aan de eenen of den anderen kant in de voren, die ge maakt waren door zware wagens, die graan voor den oogst van dit district vervoerden. Aan de breede hagen vielen tal van aanwij zingen waar te nemen van hetgeen er voorbij gegaan was; halmen van graan en rogge, die de wilde rozenstruiken met hun doornen en ranken hadden afgehaakt van de zwaar beladen wagens, als die voorbij reden. Zij hielden midden op den dag in Ems- worth halt, een dorp, een paar mijlen van Grangeland Abbey; hier gebruikten zij den maaltijd en lady Darcy rustte daarna nog even. Toen zij zich andermaal op weg bega ven, was het met de helderheid van de lucht gedaan: de hemel was bedekt, zware wolken verzamelden zich aan den horizon; bij tus schenpoozen vielen enkele druppels regen. Darcy was in de koets gaan zitten. Hij boog zich uit het portierraam, om Co'eman aan te zetten tot den grootst mogelijken spoed met de paarden. dat duidelijk is gebleken de noodzakelijkheid en het groote nut van keuring voor sport beoefenaars. Deze keuring was kosteloos ver richt door verschillende Alkmaarsche dokto ren, wien spr. daarvoor hartelijk dank zegde. Nadat de s e c r e t a r is, de heer Schol- t e ns, de notulen had gelezen, welke werden goedgekeurd, deed hij mededeeling van brie ven, waarbij de hockeyclub Mixed te Alk maar en de vereeniging Be Quick te Bergen zich als lid opgaven. Jaarverslag, Het jaarverslag over 1931 begon met een dankzegging voor de ondervonden medewer king van sportbeoefenaren en medici. Het ledental was met 25 pCt. gestegen, wat het bestuur hoopvol stemt. Door de doktoren die zich daarvoor belangeloos hadden disponibel gesteld, werden 173 personen gekeurd (le den van 12 vereenigingen), van wie werden afgekeurd zeven personen terwijl 15 onder controle werden gesteld. Bij lichte aandoe ningen volgt herkeuring, van ernstiger af wijkingen wordt bericht gestuurd aan den huisarts van den betrokken persoon; als iemand wordt afgekeurd, krijgt de huisarts daarover eveneens bericht. Met het oog op den financieelen toestand der vereeniging en haar groote belang voor de sport zal nog maals een beroep om steun worden gedaan op den gemeenteraad. De nog afzijdig staan de vereenigingen werden opgewekt om zich aan te sluiten. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Financieel verslag en begrooting. Het financieele verslag van den pen ningmeester, den heer G. Veen, gaf als totaal-ontvangsten 97.45, uitgaven 45.60, voordeelig saldo 51,85. Schulden 61.59, bezittingen 59,85, tekort 1.75. De begrooting voor 1932 sloot met een be drag aan ontvangsten en uitgaven 293.60. Goedgekeurd. Bestuursbeleid. Bij de bespreking van het bestuursbeleid deelde de v o o r z. in antwoord op een des betreffende vraag mede, dat het verzoek aan den gemeenteraad om subsidie werd terugge trokken, omdat bleek dat er geen meerder heid voor was te vinden, wijl de raad met het oog op de crisis geen nieuwe subsidies wilde toestaan. Dit zal tot gevolg hebben, dat het plan om éénmaal per week een keuring te houden in plaats van ééns in de twee weken, zal moeten worden opgegeven. Gehoopt wordt, dat zulks in 1933 wel mogelijk zal zijn, omdat men rekent op inwilliging van het straks te herhalen verzoek aan den ge meenteraad. Spr. bracht dank aan de doktoren en den directeur van den geneeskundigen dienst voor de vele diensten, aan de vereeniging be- «T—il ll. ir—p—I Na een hal fiiur bleef de regen gelijkmatig doorkletteren; het voortgaan baarde moeilijk heden; ze daalden langs een bergkloof af en vonden een waterstroom; in den regel was die ondiep en helder, maar dien middag kookte en bruiste hij of er een overstrooming kwam van de naburige heuvels. Coleman had eenige moeite om de voorste paarden er toe te be wegen er doorheen te waden; ze gingen ach teruit en steigerden. Lady Darcy gilde het uit, daar haar zenuwen geweldig overspan nen werden. Robert sprong uit de koets en ging naast een van de paarden staan, terwijl Longstaffe aangegaloppeerd kwam en het andere bemoedigend toesprak, maar daar Maanlicht ook zoo onrustig was, kon hij niet veel uitrichten. Tenslotte overwonnen zij de moeilijkheid; de koets werd door den stroom geleid en de paarden gingen de steilere helling beklim men. Darcy ging er niet meer in, maar bleef Ioopen om den last te verlichten. Dit voorvalletje, hoe onbeduidend ook op zichzelve, had oponthoud gegeven, terwijl de weersgesteldheid maakte, dat de avond snel ler viel dan gewoonlijk op dien tijd van het jaar. Na nog een uur van langzaam rijden gaven de paarden blijk van vermoeidheid. Ze kwamen aan een bosch, waarde overhan- gen-v boomtakken, al boden ze dan ook be scherming tegen den regen, het nog duister-' der maakten. Ineens riep een stem: Halt' Het is gevaarlijk verder te gaas- i (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5