£uchtoaact Jthe&pUiidUiQm S tad m Om £aatste AeeicPitm Jijdschtigtm !Boeken j, achterzijde zal in den zomer gaar- A/flr de bezoekers getoefd worden omdat oe door aansluit het overgebleven nosch van njer°P berj;enboomen. L bestuur van de hoofdvereeniging en nl comité zullen alles doen om een ver- van een of nieer da?en aangenaam te joen zijn- Gistermiddag ongeveer een uur zag de pnaar van de garage Horna dat een bij vi nerceel geplaatst rijwiel door een hem Z1,hfkend man werd medegenomen. Voordat /"man zich binnenshuis bevond had de viritiesjager al een aardigen voorsprong, aA door'luid roepen wist hij het zich op vveo bevindende publiek te beduiden wat aan de hand was, wat voor een monteur ;n een bakkersknecht aanleiding was den f te achtervolgen. In den Breedeweg Saalde de bakkersknecht den man die als een razend reed in en maande hem aan stil te houden waartoe deze echter niet was te be- ■wegen. De bakker nam het niet zoo nauw en „af den man een duw dat deze van het rijwiel schoot, toen was hij er geweest. Om- ftanders zorgde voor politie en de rest laat zich begrijpen Het bleek zekere F. de Vr. te zijn uit Zijpe, bovendien nog onder den invloed van sterken drank was. Hij is in een der cellen achter het raadhuis ondergebracht waar hij, na zijn roes uitgeslapen te hebben, wel tor inzicht zal komen. Rijwielstalling aan Zee. Naar wij verne men is bij B. en W. een verzoek ingekomen tot het bijbouwen aan het parkeerterrein aan j,ef einde van den Zeeweg van een rijwiel stalling en garage, waardoor de bergruimte voor het a.s. seizoen met meer dan 1000 rij wielen zal zijn uitgebreid. NOORD-SCHARWOUDE Zondagavond gaf de zangvereeniging „Crescendo een zanguitvoering onder lei ding van den heer Willem Hespe. De zaal van „Concordia" was vrijgoed bezet. De verschillende zangnummers, zoowel door dameskoor als gemengd koor werden goed uitgevoerd, zooals wij dat var. „Cres cendo" steeds gewend zijn. Bij elk nummer werd luid geapplaudisseerd. Vooral de num mers „De klokken luiden" van W. Hespe en „Avond-Cantate" van Cath. van Rennes, door het dameskoor gezongen, werden mooi uitgevoerd. De zang werd afgewisseld door het optre den van de Van Dijks Vo'endammers, welke harmonica-virtuozen enkele zeer mooie mu zieknummers ten gehoore brachten, o.a. „La Traviata" van Verdi en „Faust". Ook zij hadden een warm applaus in ontvangst te nemen. Deze zoo uitstekend geslaagde uitvoering werd besloten met een gezellig bal, met dansmuziek door de Van Dijken. WIERINGEN. Op 23 Maart a.s. zal in de bioscoopzaal van M. de Haan te Hippolytushoef worden vertoond de film van het Centraal Genoot schap voor kinderherstellingensoorden en Vacantiekolonies, waarbij de heer A. G. Bos van Egmond aan Zee een lezing zal houden. Tijdelijk ambtenaar. Tot tijdelijk ambtenaar ter gemeente secretarie alhier is benoemd de heer C. N Klomp van Wuodenberg. WINKEL. Door de gemengde zangvereeniging „West-Frisia" zijn in een daarvoor gehouden vergadering tot leden van het bestuur geko zen de dames T. Hollenberg en A. Kamp en de heeren P. Langereis, N. Peetoom en A. de Ridder. De bestuursfuncties zijn verdeeld als volgt: voorzitter de heer A. de Ridder, secretaresse mej. T. Hollenberg, penningmeester de heer P. Langereis, mej. A. Kamp en de heer N Peetoom leden. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Het uitgaand postvliegtuig „Raaf" is gister to 6 uur uit Caïro vertrokken en te 8.34 uur te Gxza gelaand. Vandaar vertrok het vliegtuig te 9 36 uur naar Bagdad, waar het te 16.14 uur arriveerde. De „Uil" (thuisreis) vertrok hedenmorgen van Jodpoer, maakte een tusschenlanding te Karachi en arriveerde om half drie te Djask. DE EERSTE VLUCHT VAN HET JAAR VAN DE „GRAF ZEPPELIN". Het luchtschip „Graf Zeppelin" is na een rustpoos van vijf maanden en na grondig tot in alle onderdeden te zijn nagezien, voor de eerste maal in 1932 hedenmorgen te kwart voor elf opgestegen voor het maken van een proefvlucht. De vlucht staat onder commando van kapitein Lehmann. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Poelau Telo (thuisr.) 13 Mrt. v. P. Said. Enggano (uitr.) 13 Mrt. te Baiik Papan Marni v. St. Aldegonde (thuisr.) 14 Mrt. v. Southampton. Kon. Heil. Loyd. Delftland (uitr.) 12 Mrt. v. Hamburg. Montferland (thuisr.) 12 Mrt. v. Santos. Waterland (uitr.) 13 Mrt. te Bremen. FiOlterdamsche Lloyd. Jacatra (thuisr.) 14 Mrt. te Suez. biantar (uitr.) 14 Mrt. Ouessc.nl Baloeran (thuisr. 13 Mrt. v. Sabang. Nota Inten 12 Mrt. v. Batavia n. Rotterd apanoeli 13 Mrt. v. Batavia 1. v. Liver- Pool to Rotterdam. n HollandAmerika Lijn. «urgerdijk 12 Mrt. v. New York n. Rott. hgoil, 10 Mrt. te Vancouver. ochkatrine, Rott. n. Vancouver, 13 Mrt te Londen. rK°n. Ned. Stoomb. Maatschappij. Actiiies 12 Maart v. Rolt. u, Vigo. Amazone 13 Maart v. Palma (Mal.) te Genua. Atlas 10 Maart te Cura^ au. Barneveld 13 Maart v. Amst. te Hamburg. Bodegraven 13 Maart v. Antw. te Amst. Brion 12 Maart v. La Pallice n. Amst. Cottica 14 Maart v. W.-Indië 1. v. Havre te Amst. Crijnssen 13 Maart v. Amst. te Hamburg. Erato 12 Maart v. Vigo n. Amst. Euterpe 12 Maart v. Rott. n. Passages. Ganymedes 13 Mrart v. Smyrna te Con- stantinopel. Haarlem (uitr.) 1 2Maar tte Cura^oa. Hebe 12 Maart v. Tanger n. Gibraltar. Hermes 12 Maart v. Algiers n. Malta. Iris 12 Maart v. Dddeval'a n. A'dam. Mars 12 Maart v. Lissabon n. A'dam. Oberon 12 Maart v. Valencia te Cullera. Perseus 14 Maart v. Aarhuus te A'dam. Simon Bolivar (uitr.) 12 Maart v. Dover n. Barbados. Tdamon 13 Maart v. Hamb. te A'dam. Titus 13 Maart v. Hamb. te Amst. Triton 12 Maart v. Cephalonia n. Patras. Venezuela 12 Maart v. Christibal n. Carta- gena. Venus 12 Maart v. Catania n. Messina. Vesta 12 Maart v. Barcelona te Candih. Amor 11 Maart v. New York n. W.-Indië. Boskooo (thuisr.) 12 Maart v. Tocopilla. Deucalion (uitr.) li Maart te Kingson Ja. Fauna 14 Maart v. Amst. te Barcelona. Merope 14 Maart v. Catania te Venetië. Midas 10 Maart v. Kingston (Ja). Neteus 13 Maart v. Kopenhagen te Gdynia Orpheus 14 Maart v. Stettin te Rostock. Theseus 14 Maart v. Amst. te Kopenhagen. Nieuws uit België. (Van onzen eigen correspondent). De duurte vermindert. Een van de belangrijkste verschijnselen op het oogenblik, in België, is het daien van het index-cijfer. Ik zou ook kunnen schrijven „de vermindering van de levensduurte", maar iedereen is het er niet over eens, dat de da ling van het index-cijfer naar verhouding met vermindering van de levensduurte ge paard gaat. De huishoudende vrouwen denken er o.m. anders over en van deze zijde regent het dan ook protesten tegen het index cijfer. Intusschen wordt het verschijnsel waarge nomen en het is van belang. De duurte neemt ontegenzeggelijk af, al is dit niet zoo duide lijk te constateeren in de bereddering van een gezin. Sedert Januari daalt elke maand het index-cijfer en van het maximum: 897 dat ongeveer twee jaar geleden werd bereikt, is het thans, voor Februari, verminderd tot 734. Deze verhouding werd verloren einde 1926, dat is even vóór de stabilisatie. Men weet welke de waarde is van het indexcijfer in België voor de industrie en de openbare diensten. Het is de basis voor de berekening van de loonen, zoodat de heerscliende nei ging in België loonsverlaging is. De econo misten van het ministerie van Arbeid schrij ven de daling toe aan de economische crisis en aan zekere seizoen-invloeden, terwijl ook beperkingsmaatregelen voor den Belgischen uitvoer de binnenlandsche markt tot een ge bied maken waarop scherpe concurrentie wordt gevoerd, ten bate van het consumee- rende publiek. Wie de zaken observeert wordt buitengewoon getroffen door dit laatste ver schijnsel. Tot voor enkele maanden kon men vrijwel nog niet spreken van een gevoelige daling in de prijzen, die door den kleinhan del werden gevraagd. Maar dit is nu ver anderd. Wij hebben het reeds geschreven dat er op zeker oogenblik, onder invloed van den internationalen toestand en van de economi sche malaise steeds de malaise!.. als het.ware een paniekstemming is ontstaan onder het publiek, dat bezorgd voor de toe komst, slechts het allernoodzakelijkste kocht Waarbij nog kwam dat velen, door de crisis getroffen, verplicht zijn hun uitgaven te be snoeien. En zoo z' n geleidelijk de kleinhan delaars er toe gebracht elkander het koopen- de publiek door concurreerende prijzen te be twisten en is er prijsdaling gevólgd in aller lei waren als vleesch, schoenen, kleeren en nog andere consumptie-artikelen. De eerste stoot moest worden gegeven door een of an der handelaar die er genoeg van had het pu bliek zijn winkel te zien voorb't gaan. Dan zijn de anderen gevolgd. Dit heeft in som mige gevallen tot in zekeren zin vermakelijke toestanden geleid zoo o.m. inzake de v'eesch- prijzen. In vele gemeenten hadden de boeren er geen vrede meer mee, dat zij voor hun vee lage prijzen ontvingen, terwijl de vleeschhou- wers het vleesch, tegen wat zij woekerprijzen noemden, verkochten. Zij organiseerden zich dan om zelf hun vleesch te verkoopen in den kleinhandel, waaruit veelal een strijd ont stond die alleen werd bijgelegd als de prijzen min of meer waren gestabiliseerd en niemand er nog belang bij had den ander den duivel aan te doen. Wat opmerkelijk is: het publiek koopt. Men verzekert bovendien, dat het index cijfer nog dalen zal door de seizoen-invloe den. Het Belgische index-cijfer, volgens de goudwaarde, bedraagt 106. Dit beteekent dat, als men de duurte van begin 1914 weer geeft door 100, de duurte thans in België door 106 wordt vertegenwoordigd. Hetzelfde index-cijfer, volgens de goudwaarde, in Ne derland, bedraagt 142. Hieruit kan men echter geen beslissende gevolgtrekkingen ma ken, daar alles ten slotte afhangt van het punt van uitgang: de duurte in 1914. Indien het Belgische index-cijfer gelijk is aan dat van een land, zooals Engeland of Duitsch- land b.v., v.aar vóór den" ooclog de levens duurte veel grooter was, dan zou dit nog be- teekenen dat de Belgische prijzen lager zijn dan in deze landen. Het blijkt dus wel duide lijk dat België ook het gunstige verschil heeft behouden dat het in zijn prijzen vertoonde, vergeleken bij de andere landen. Dit is wel licht een van de redenen waarom de heer Franck, gouverneur van de Nationale Bank, in zijn toespraak op de algemeene vergade ring, heeft kunnen getuigen, hoe lastig de toestand ook is voor België, het land toch nog het minst van alle is getroffen en door de lage kostprijzen één van de eerste zijn zai om van een herleving te genieten. Het feit dat de credietverkoop op ontzet tende wijze heeft toegenomen, wijst er intus schen toch op hoe moeilijk het publiek het heeft om aankoopen te doen. Bij de hoogere belastingen, waarover wij reeds hebben ge schreven, komt de loonsverlaging voor alle bedienden van den Staat, de provinciën en de gemeenten. En een ander treffend verschijn sel zijn de bankkrachs. In de laatste drie we ken hebben wij er een viertal geteld, die niet onbelangrijk waren en waarbij het gaat om het geld van duizenden kleine spaarders. De meeste dezer banken, het „compotir Pee mans" te Brussel, de „Banque Populaire" te Luik en de „Handelsbank" te Gent, zijn vooral door crisisgevolgen in moeilijkheden geraakt, alhoewel het nu reeds is gebleken dat het algemeen beleid ook weinig schitte rend is geweest. Ernstig is de stopzetting van de betalingen van de' „Handelsbank die in de Vlaamsche provinciën werkte en die behoorde tot de groep financiëele onderne mingen die in Vlaamsche handen zijn, die in het Nederlandsche worden beheerd, terwijl hun politiek er ook op gericht is, de Vlaam sche bedrijven te steunen en te ontwikkelen. De Bank telde 17.0CO deponenten. Het kapi- taa1 en de deposito's zijn voor een groot ge deelte verloren; alle pogingen om de Bamc weer op dreef te helpen zijn vruchteloos ge weest tengevolge van den slechten toestand van de Bank en thans bestaat er alleen nog de hoop op een concordaat, om de Bank onder gunstige omsctandigheden te liquidee ren. De Bank, die groote belangen had in de textielindustrie, welke zwaar is getroffen, is mede een slachtoffer. Dit zijn de verschillende keerzijden van den toestand. Dat de levensduur vermindert is voor de massa het voornaamste, intusschen, ,en geeft wat hoop naast de vele ontgooche lingen. AUTOBOTSING. Hedenochtend ongeveer 8 uur had op den Hoeverweg een botsing plaats tusschen een zandauto en een auto beladen met steenen. Door de botsing sloeg de wagen van E. S. uit Egmond in een sloot. Een begin van brand kon met zand worden gebluscht. De schade is vrij belangrijk. Een onderzoek wordt ingesteld. NED JEUGDBOND VOOR NATUUR STUDIE AFD. ALKMAAR. Zaterdagavond hield de Ned. Jeugdb. voor Natuurstudie zijn jaarlijkschen propaganda- avond in de bovenzaal van de Handelsschool. De belangstelling was vrij groot. Sprekers voor dien avond waren de heer Huub Kan- ters, alg. voorzitter, en de heer F. J. Waage, bioloog uit Haarlem. Na een kort openingswoord door de voor zitster, mej. A. te Winkel, nam Huub Kan- ters het woord. Deze betuigde in zijn propa- gandarede, dat alle jongeren, die iets voor de natuur voelen, zich bij de N.J.N. behoorden aan te sluiten en hij spoorde allen hiertoe aan. Hierna was het woord aan den heer F. J. Waage. Spreker hield op uitstekende wijze een voordracht met zeer geslaagde lichtbeel den over „Lente's ontwaken". Hij wekte allen op, de natuur in te trekken, om zélf de plan ten en dieren, die vertoond werden, te bestu- deeren en te bewonderen. Na afloop werd de heer Waage door de voorzitster bedankt, on der aanbieding van een kleine attentie. De N.J.N. kan met voldoening terugzien op dezen goed geslaagden avond. AANBESTEDING BROEDERSCHAPS HUIS TE SCHOORL. Hedenmorgen werd in De Roode Leeuw te Schoorl door den heer ir. W. P. C. Knuttel, architect B.N.A., voor de „Vereeniging voor gemeentedagen van doopsgezinden te Heem stede" aanbesteed het bouwen van een broe derschapshuis aan den Hargerweg te Schoorl. Er waren 33 biljetten ingekomen, waarvan het hoogste firma de Graaf te Egmond aan Zee met 45450 en het laagste Roelof van der Wijk te Heerenveen met 23870. Voor het maken van de electrische instal latie waren zes inschrijvingen. Laagste was A. C. Kroon te Schoorl met 927.90. Voor de rietbedekking was inschrijving ge vraagd per vierkanten meter. Hoogste was J. Mors te Bergen met 3, laagste H. J. Bruins te Genemuiden met 2.20. De begrooting voor den bouw was 29.700. AANBESTEDING BRUGGENBOUW. Hedenmiddag werd door B. en W. ten stadhuize aanbesteed het maken van twee gewapend betonnen bruggen over de Bleekers- sloot en de Molentocht, met bijkomende werken. Er waren 20 inschrijvingen ingekomen, t.w. van: N.V. Aannemersbedrijf voorheen A. in 't Veld te Voorburg 42.700; W. Luppes te Haarlem 36.500; F. Kuitwaard te Broek- op Langendijk 35970; C. Dubbeld te Ber gen f 34430; D. R. de Jong te Egmond aan den Hoef 34333; J. Veuger Az. te St. Maartensbrug 33600; P. den Das Jr. te Schoorl 33400; L. Vermaat te Rotterdam 33C00; firma A. J. van Ha! en J. de Wijs te Amsterdam 33000; C. Klinkert te Oud karspel 32,200; J. Faus te Nieuwe-Niedorp 31.649; R. K. Koppen en Zoon te Alkmaar 31.000; N. V. Enkhuizer Beton-ijzerbouw, voorheen A. Last en Zoon te Enkhuizen f 30.717; C. de Graaf te Alkmaar 30.500; W. J. Karssen te Alkmaar f 29.792; R. Hol man te Alkmaar f 26.480; J. Moeiies te Ob- dam f 26000; H. J. Brand te Beemster 25.900; D. Woud te Wormer 25.348; J. F. Fukkink en Co. te Amsterdam 25000. De gunning wordt nader bekend gemaakt. FEESTAVOND AFD. ALKMAAR HET NED. MEISJESGILDE. Zaterdagavond vond het jaarfeest van het Nederl. Meisjesgilde, afd. Alkmaar, plaats. Voor deze gelegenheid waren de leden en do nateurs uitgenoodigd en onder de vele aan wezigen merkten wij o.m. op de districts-com- missaresse van het Ned. Meisjesgilde, afd. Noordholland, benevens verscheidene leiders van de N.P.V., afd. Alkmaar. 't Was een welgeslaagde avond, dank zij o.a. het demonstreeren van verscheidene pad- vindstersspelen en het opvoeren van aardige voordrachten door de meisjes. Een woord van hulde aan de verschillende leidsters, die hier hebben medegewerkt, om dozen avond te doen slagen. CAROSSERIEBOUW. Tot welk een hoogte de earosserie- bouw door de firma Jac. Met te Alkmaar is opgevoerd kan men zien san de auto bussen van de firma v. d. Hof en Ton uit West-Graftdijk, die met een viertal bus sen een dienst tusschen Alkmaar en Purmerend onderhoudt. De bussen, gebouwd op speciale G. E. M. chassis, maken het reizen er mee tot een genoegen. Zij bieden plaats voor 28 passagiers, waarvan slechts 4 achteruit rijden en geven daardoor, mede door het open schuifbare dak, dat ook als nood- luik kan worden gebruikt, het voordeel van 't reizen met een touringcar, terwijl zij voor de veering beschikken over de voord eelen van een goede autobus, die ook goed veert bij een gedeeltelijke be lasting. De zitplaatsen, in leer uitgevoerd, zijn voorzien van een veerende rugleuning, zoodat ook daardoor het rijden in deze autobussen wordt veraangenaamd. Groote ruiten stellen in staat een blik op het landschap te werpen. Door twee nynamoös, waarvan één over dag kan worden uitgeschakeld, is het des avonds mogelijk de bus met een zestal plafondlichten te verlichten. Ook de uitwendige uitvoering maken deze autobussen tot een lust voor het oog. In de betreffende streek de tocht van Alkmaar naar Purmerend loopt over het Zwarte Kerkje, Driehuizen, Kooger polder, West-Graftdijk, Oost-Graftdijk, Spijkerboor, Middenweg en Beemster en duurt 50 min. waardeert men, voor al na de opheffing van de tram Alkmaar -Purmerend, den ondernemingsdurf van de firma v. d. Hof en Ton in hooge mate en is men terecht vol lof over de caros- seriebouw van de firma Jac. Met, die met de vervaardiging van deze bussen ge toond heeft een eerste plaats op dit ge bied in het land in te nemen OPENING ZAAK. Gister werd aan het Klein-Nieuwland een zaak van den heer N. van Sluis geopend in melk, beter, kaas en eieren. De winkel is geheel omgebouwd door den aannemer den heer Rijkenberg; zoo is nu een flinke ruimte verkregen, die bovendien een frisch aanzien heeft verkregen door witte betege ling en kleurig schilderwerk, dat is uitge voerd door Baken en Schippers. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 18,33 uur licht op. Ongecorrigeerd. EERSTE KAMER. Medegedeeld wordt, dat Vrijdag a.s. om 11 uur de begrooting van het departement van koloniën aan de orde komt. Zonder hoofdelijke stemming worden goed gekeurd het ontwerp tot wijziging van de wet van 27 Decemebr 1931 i. z. de tijdelijke regeling van invoer, en een aantal naturali satie-ontwerpen. TWEEDE KAMER. Besloten wordt hedenavond te behandelen het wetsontwerp betreffende de gewijzigde departementale indeelingen. Aan de agenda wordt toegevoegd de inter pellatie-Wijnkoop inzake Sjanghai, en het wetsontwerp betreffende het Gooische natuur reservaat. Voortgezet wordt de behandeling der In- sche begrooting. De motie-Kramer betreffende de bezuini ging op de kosten van de militaire macht, wordt verworpen met 50 tegen 28 stemmen. De motie-Kupers betreffende het ongedaan maken van de korting op ambtenarensala rissen, zoodra en naar mate de financieele omstandigheden die zullen veroorloven, wordt verworpen met 51—27 stemmen. De motie-Kupers betreffende het niet lan ger van kracht zijn van de tweede korting van 5 op de salarissen van de landsdiena ren in Ned. Indië, dus tot 1 Juli 1932, wordt verworpen met 56 tegen 22 stemmen. De motie-Kramer, om geen korting op de lage salarissen toe te passen, wordt verwor pen met 56 tegen 33 stemmen. Aan de orde is hoofdstuk 3 der Indische begrooting n.1. justitie. De heer Cramer bepleit uitbreiding van sociale wetgevingen en invoering van mini- mumloonen. Verder klaagt hij over de behan deling van politieke gevangenen. INBRAAK IN EEN ZUIVELFABRIEK. Daders op heeterdaad betrapt. Hedennacht is door een agent van politie en een rijksveldwachter in een zuivelfabriek te L oenen een drietal mannen op heeterdaad bij diefstal betrapt, zij waren bij de komst van de politie reeds in de fabriek aanwezig. Het gelukte den politiemannen twee der in brekers te arresteeren. De derde nam de vlucht met achterlating van zijn rijwiel. De gearresteerden, zekere C. K. uit Den Bosch en P. M. M uit Schijndel, zijn naar het bureau van politie te Apeldoorn overge bracht, waar zij in bewaring zijn gesteld. EEN VELDWACHTER WEGENS BRANDSTICHTING VOOR DE RECHTBANK. Voor de Arnhemsche rechtbank heeft te recht gestaan de 47-jarige chef-veldwachter G. J. A. uit Valburg, die op II November 1931 opzettelijk brand zou hebben gestic in zijn woning te Zetten, door een stroom, tras met petroleum of een licht ontvlamba stof te overgieten en aan te steken, war door het bovendeel van zijn woning uitbrar de. Tegen hem was door het O. M. wege- opzettelijke brandstichting een jaar en maanden gevangenisstraf geëischt. I rechtbank, heden uitspraak doende, heeft dagvaarding nietig verklaard. BEZUINIGING DIPLOMATIEKE UITGAVEN. Naar wij vernemen, heef tde regeering v« Chili uit bezuinigingsoverwegingen beslot, in de diplomatieke vertegenwoordigii. eenige wijziging te brengen. De zaakgela. tigde te Den Haag, de heer Ewing, zal nar Chili terugkeeren en de consul-generaal va.. Chili te Amsterdam zal belast worden n" de waarneming der zaken van de legatie. D heer Ewing heeft Den Haag verlaten en z. via Amsterdam naar Zuid-Amerika terugke: ren. NATIONAAL CRISISCOMITE. Bij het Nationaal Crisiscomité is in d, afgeloopen week ontvangen 28940.14, waardoor het totaal der ingekomen gelde thans bedraagt 701386.17. Het aantal uit keeringen der vorige week bedraagt 21949 er in totaal 121771. Hiernaast staan de uitkeeringen aan de rijkssubsidie voor extra hulp aan werkloozen, in totaal 167662 75, waarvan in de afge lcopen week 10726.S5 werd uitgekeerd Uitgekeerd werden voorts 625 dekens en 90 ton eierkolen. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Commissaris der Koningin dezer pro vincie heeft op 11 Maart 1932 uitspraak ge daan omtrent de door de hieronder vermelde ingeschrevenen der lichting 1933 dezer ge meente gedane aanvragen om vrijstelling we gens broederdienst. Uitspraak: Voor goed vr ij gesteld. R. Abrahams, H. P. Appelman, J. N. van Ba den, J. J. van Beek, C. M. Boek, J. de Boer, J. M. de Boer, W. C. Brakeuhoff, J. J.Brant, W. J. Bruinvis, C. Buijs, C. Dekker, O. P. R. Elema, S. van Ginkel, D. Groot, G. van Gu- lik, J. H. Helsdingen, A. M. Heijnen, J. Ho- man, J. W. H. van Houten, A. J. Huijbers, C Idema, B. de Jong, G. N. J. Keijzer, J. W. Kieft, H. T. Klaassen, J. Koger, W. Kolen brander, T. J. A. Kueter, F. C. J. Marga- dant, P. Molenkamp, W. Netel, G. A. du Pont, A. Pover, M. Prins, J. Purmer, G. W. van Renen, D. Rezel, H. J. Rozeboom, B Schats, G. Schouten, J. Schutte. P. A. Sip- man, J. Snel, J. W. M. Spruijt, J. B. Veel, j J. van Veen, G. L. M. H. Wanna, W. va" Weert, P. A. Wokke en J. C. Zaadnoordij! Tegen deze uitspraken kan uiterlijk de.i TIENDEN DAG na den dag dezer bekent making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraa geldt of diens wettigen vertegenwoo: diger; b. elk der overige voor deze gemeente ir geschreven personen of hun wettige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met redt nen zijn omkleed en worden ingediend bij dt Burgemeester, ter secretarie dezer gemeent afd. Militaire Zaken, die voor de doorzendir. aan de Koningin zorgt. ALKMAAR. 15 Maart 1932. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. „Op den Uitkijk", tijdschrift vooi het chr. gezin. Prof. dr. A. van Veldhuizen opent het nieuwe no. met een artikel, waarin teleur stelling blijkt over het verloren gaan van tie Zeegsersteeg, een boschweg te De Steeg, die viel als slachtoffer van het toenemend ver keer. Max Visser schrijft over Goethe's kinderjaren. De geheimzinnige dreunin gen in Nederland van een viertal maanden geleden worden door W. Bleeker besproken en zoo goed mogelijk verklaard. Drs. J. J. Raimond Jr. schrijft over Exploratie van het heelal. De Duitsche presidentsverkie zing en haar voorgeschiedenis is het onder werp waarover ds Boerkoel dezen keer spreekt in den „Uitkijk buiten onze grenzen". A. W. Dekking deelt een en ander mee over een reis in Zuid-Afrika. Dr. J. Veld kamp bespreekt in zijn „Uitkijk binnen onze grenzen" het aanstaande Paaschcongres van de s. d. a. p. Verder eenige vervolgen van reeds eerdei begonnen verhalen. Wrakhout", door J. A. Visscher, verschenen bij Koning1 s uitgeverij te Baarn. „Wrakhout" is de titel van een bundel schetsen over verongelukten op de levenszee. Met liefde en een groote mate van begrijpen heeft ds. Visscher zijn menschen geteekend, waar en zuiver, zonder een poging om hen beter voor te stellen dan zii zijn, maar juist daarmee laat hij voelen dat hij het heeft over menschen, die hu'p en steun noodig hebben er. leiding op den voor hen vaak zoo gevaar lijken weg door het leven. De schrijver, die zijn hart verpand heeft aan opbeuring en het brengen van troost en zonneschijn in het duister van zoo veler leven (men denke aan zijn werk onder de bewoners der Friesche heide), heeft met dit boek een uitstekend werk gedaanhij heeft aangetoond dat er nog wel wat te doen valt voor <fc onge- lukkigen, die veelal slachtoffers zijn van den drank. De wijze, waarop ds. Visscher over zijn sujetten schrijft, maakt dit boek tot aan trekkelijke 'ectuur, hier en daar zelfs ontroe rend. In de teekeningen heeft de schrijver zijn typen meesterlijk getroffen. Wij hopen, dai de thans verschenen tweede druk spoedig door pen anderen gevolgd zal worden. i

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3