"««rt CT 4rt5!l,aarm iiwaarscte taant. EEN LEVEN OM EEN LEVEN. Stad en Omgeving. jleuitleion ninsday tb Maart. "ec^ "verlaging niveau waaigat. 63 1932 Woensdag. 16 Maart 1932. ,,m 18 5 M. Aileen V.A.R.A.-uit- fldversum v.P.R.O. 8.00 Gramo- 10 v.m. V.P.R.O 9.00 Het v \oe. Cohen R.A- £nsemble ;olks» 0.i.v. Otto W. ^QO X t) 1 Hm f i 7 n' inrn.-t .gingen- ó.'.v- cp0oeteV"oTv' ïs. Eyl. 7.QP Het Russisch jA.-bep^ j^oskwa". 8.15 Vocaalconcert jjodingen- Concert door het Trio Druk- [cöDP'^^ Het Amsterdams Solistenkwintet kef- rOahen. 5-30 Concert door het V.A ofdfo-toonecï. 10.00 Verve 12 00 Gramoioonplaten. Orkest de 9 15 o.l.v. Henri Zeldenrust. 10.00 Vervolg concert. 11.15 "SS* 298 M. Alleen N.C.R.V.-uitzendm- s 15—9-30 Gramoioonplaten 10.00 Het f?rR V-Dameskcor. 11.00 Harmonium- «reling door M. F. Jurjaanz, mej. G. Koe- conraan. 12.15 Solistenconcert. 3.00 So- ftaiconcert. 8.30 P. en K. Hartvelt viool- L itpn 9 30 Het Bussumsche Klein Vocaal Pnsemble o.l.v. A. G v. d. Voort. 1.40- 30 Gramofoonplatenconcert naventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding io 00 Ouentin Maclean op Cinema-orgel. 1 ns Gramofoonplatenconcert. 1.50 Concen 3Lr Kwartet van Bradford-Hotel. 3.50 Het Rflurnemouth Stedelijk Orkest o.l.v. Sir Dan nodfrey, Ch Bije viool 5.50 Orgelconcert ïnor Reginald New. ë.50 Piano-muziek van Mendelssohn. 8.20 Het BBC-Symphonie- Orkest o.l.v. Felif Weingartner vanuit The Oueen's Holl, Londen. Bronislaw Huberman viool. Beethoven-avond. 11.0512.20 Dans muziek door Roy Fox en zijn Band. Radio-Parijs, 1725 M. 8.05 Gramofoon platen. 12.50 idem 9.05 idem. 9.20 Radio tooneel. Kalundborg 1153 M. 11.20 Concert uit Restaurant „Wivex". 2.20—4.20 Concert door het Louis Preil Ensemble. 4.20 Gramo- woonplaten. 7.35 Het Omreep-orkest olv Launy Grondahl. 9.20 Kuh'au-muziekwerken door het Omroep-orkest m.m.v. solisten. 1.20 —11.50 Dansmuziek door het Dansorkesi van het Restaurant „Lodberg". Langenberg 473 M. 6 25 Concert uit Ham burg. 10.50 Concert uit Breslau. 12.20— 1 50 Middagconcert 4.20—5.20 Middagcor eert uit Mühlacker. 7.20 Vroolijke avonc 10.30—11.20 Donsmuziek door Adalbert Lutter en zijn Orkest. Rome 41 M. 8 05 Opera-uitzending. Brussel 508 M. en 338 M. 508 M.: 12.35 —2.05 Grafoonplaten. 5.20 Het Omroep orkest o.l.v. Kumos. 6.20 Gramofconplaten 6.50 Sonaten. 8.20 Gramofoonplaten. 8 50 mej. Flour harp 9 20 Concert in „Oud-Bel- gië" door Max Alexus. 338 M. 12 352 05 Gramoioonplaten. 5.20 Het Omroep-Orkest o.l.v. Francois André. 6.50 Gramofoonpla ten. 8.20 Tooneel-opvoering 9.10 Holé en Buisset-Accordeon en viool Zeesen 1635 M. 3.50—4è.50 Concert uit Hamburg. 7.20 Vroolijke avond Orkest met tolisten. 10.50—11.50 Dansmuziek. In bijlage nr. 55 schrijven B. en W.: De dienst der Rijksgebouwen heeft ver zocht de bestrating van het Waaigat eenigs- zins te mogen verlagen in verband met de tij delijke onderbrenging van den post- en tele graafdienst in het voormalig Rijksopvoe dingsgesticht, welke ncodig zai worden door de automatiseering van den telefoondienst Met deze belangrijke verbetering van den telefoondienst zal vermoedelijk met Juli as. een aanvang worden gemaakt, althans wan neer het tegenwoordige post- en telegraaf kantoor dan geheel ter beschikking van den telefoondienst kan worden gesteld In het voormalige Rijksopvoedingsgesticht zul len hiertoe de noodige veranderingen moe ten worden aangebracht Bovendien zal het peil van het Waaigat moeten worden gewij zigd. Het niveauverschil van het Waaigat langs den Oostelijken gevel van het Rijksop voedingsgesticht bedraagt ongeveer 40 c M Het ligt in de bedoeling van de Rijksgebou wendienst het hoogste gedeelte van deze straat zoodanig te verlagen, dat aldaar een behoorlijke toegang kan worden verkregen Aangezien de automatiseering van den telefoondienst en de daarmede samenhangen de mogelijkheid van de vestiging van een telefooncentrale voor het noordelijk deel van Noordholland te Alkmaar van buitengewoon belang is en de onderbrenging van den post en telegraafdienst in het voormalig Rijksop voedingsgesticht slechts een tijdelijk karakter draagt, hebben wij de noodige vergunning ingevolge artikel 144 sub 9e der Algemeene Politeverordening behoudens rechten van derden verleend. Wij achten het van belang, met het oog op het eigenaardige karakter van deze vergun ning uwe vergadering van ons besluit mede- deeling te doen. BOUWRIJP MAKEN GROND TUSSCHEN NIEUWLANDERSINGEL EN MOLENTOCHT. In bijlage nr. 54 schrijven B. en W.: De aanleg van straten nabij het R. K. Ly- seum nadert binnenkort zijn voltooiing, waardoor de gemeente in de gelegenheid is den dcor haar krachtens Raadsbesluit van 30 Juli 1931 van de Vereeniging St. Joseph, alhier, aangekochten grond, gelegen aan de Oostzijde van de in aanleg zijnde straat, oos telijk van het R. K. Lyceum loopende, nadat deze bouwrijp is gemaakt, als bouwterrein te verkor.f>en. Er zijn reeds een aaptal aanvra gen van gegadigden voor dit bouwterrein ingekomen. Het verdient daarom aanbeveling tot op hooging van bedoelden grond over te gaan, waarvoor met inbegrip van het uitbaggeren van slcoten, het afsteken van zoden en het afdekken met een dun laagje teelaarde een be drag van 9000 wordt geraamd. Hierdoor verkrijgt men tevens een niet onbelangrijke verruiming van werk in deze gemeente, waar aan in dezen tijd meer dan ooit behoefte is. De Commissies van bijstand voor het grondbedrijf en voor openbare werken, wier adviezen wij bij de stukken ter inzage leg gen, adviseeren gunstig op het voorstel om tot onmiddellijke ophooging over te gaan. Daarmede in overeenstemming stellen wij U voor den grond, gelegen ten Oosten van den in aanleg zijnden verbindingsweg tus- schen de N. G. Piersonstraat en den Nieuw- landersingel nabij de R. K. Jongensschool, a'daar, bouwrijp te maken en ons voor dit doel een crediet toe te staan van 9000, na der F regelen bij suppletoire begrooting. met de besparing op de steunuitkeeringen. Wij stellen Uwe Vergadering, onder over legging van de adviezen der Commissie van bijstand voor de financiën en de openbare werken, voor: a. de hierboven bedoelde uitbreiding der werkverschaffing, voor zoover deze reeds heeft plaats gevonden, goed te keuren; b. ons te machtigen tot uitvoering van de voorgestelde werken in den Bergerhout, aan den Geestersingel, aan de Liefdelaan, het Ropjeskuil en de sloot rondom het Centraal Ziekenhuis; c. ten behoeve van de uitgaven voor de on der a en b genoemde werken ons College het noodige crediet te verleenen door verhooging van de in het Raadsbesluit van 1 October j.1 nr. 10 onder IV gencemde credieten van 2000 en 10.000 en 4500 met onder scheidenlijk 4000, 225 en 3500; d. de sub c. genoemde uitgaven nader regelen bij suppletoire begrooting. te VERHUUR VAN GROND. B. en W. schrijven in bijlage nr. 45: De heer P. Bijl, alhier, heeft verzocht van de gemeente te mogen huren het op het bij de overige stukken ter inzage gelegde kaartje nader aangegeven, aan de Houtvaart gelegen stukje grond, kadastraaj bekend gemeente Alkmaar, sectie C, nr. 787 gedeeltelijk, voor den prijs van 10 per jaar. De commissie van bijstand voor het grond bedrijf kan zich met deze verhuring vereeni gen, "mits de gemeente verbiedt varkens op het terrein te houden. Wij hebben daartegen geen bezwaar en zullen bedeeld verbod in de met den huurder te sluiten huurovereenkomst opnemen. Naar aanleiding hiervan stellen wij U voor het desbetreffende besluit te nemen. Naar het Engelsch van Morice üerard door Emma A H 41 Robert had onder een paar boomen ge staan, die een sierlijken groep vormden tegen over het voetpad, dat van de Grange naar de boerderij leidde. In de hand hield hij het keurig witte boekdeelje, dat als verjaarsca deau was bestemd. Ik wist niet, dat je daar stondt, zei ze, K verraste mij. Je neemt het toch niet kwalijk? Ik dacht wel, dat je hier vandaan kwam. Hoe kon je dat denken Al tweemaal op dit uur heb ik je van uit het venster van mijn kamer waargenomen ik mij klaar maakte voor den rit met sir tvelyn. Ik wist niet, dat je naar mij keek. ,~7 Dit heeft ook maar weinig plaats. Ik *|e. je zeiden, nichtje, maar iederen dag sta je "'jI in verbeelding voor den geest. Ze liep zwijgend voort, niet wetend wat ze ntw'oorden zou. Ze voelde iets vreemds ge- j sgds over zich en zou graag de hand naar Jy ^aft gebracht hebben om het kloppen ™an tot bedaren te brengen, nii ïe 'c's meegebracht als tolk van Jn verjaarswenschen, of tenminste van en- UITBREIDING WERKVERSCHAFFING. In bijlage nr. 48 schrijven B. en W.: Zcoals wij Uwe Vergadering reeds in onze voordracht van 12 Februari j.1. betreffende de uitbreiding der werkverschaffing bij den plantsoendienst (bijlage nr. 32) hebben medegedeeld, zijn in de afgeloopen maanden meer werkloozen tewerkgesteld dan het door U goedgekeurde werkprogram voor de werk verschaffing (bijlage nr. 164 van 1931) aan gaf. Dit geldt niet alleen voor den dienst der plantsoenen, maar evenzeer voor den dienst der gemeentewerken. Met name bij het ver'a- gen van bermen langs verschillende wegen, .geraamd op 2000 en het verbeteren en teren van de wegen in den Bergerhout, geraamd cp 4500, is dit voorgekomen. Tengevolge daarvan zijn de toegestane credieten over schreden, onderscheidenlijk met 1200 en 2550. Da arbij mag evenwel niet uit het oog worden verloren, dat met het verlagen van bermen tevens is uitgevoerd de verbete ring van den Westerweg van de Israëlieti sche begraafplaats tot den Kalkovensweg. Het werk in den Bergerhout vorderde echter meer kosten, dan waarop is gerekend. De ver betering van de wegen in den Bergerhout is zelfs nog niet geheel gereed gekomen, terwijl het daarnaast nog gewenscht is over te gaan tot verbreeding van den Geestersingel tus- schen de Heerlenlaan en Vrouwenlaan en de verlaging van bermen langs verschillende wegen voort te zetten, waarvoor in totaal een bedrag van 1950 noodig zal zijn. Voor laatstgenoemd bedrag zullen nog 12 werk loozen gedurende 4 weken te werk kunnen worden gesteld. In het geheel zouden daar door de kosten van de beide eerder genoemde werken met respectievelijk 1700 en 4000 of tezamen met 5700 worden overschreden Wanneer Uwe Vergadering zich daarmede kan vereenigen, verdient het tevens aanbeve ling het aantal te werk te stellen werklc gezien de groote werkloosheid, die hier heerscht, nog meer op te voeren door de vol gende werken ter hand te nemen: de verbete ring van de Liefdelaan en het Ropjeskuil, met inbegrip van 300 wgens kosten van mate riaal geraamd op 1800, bij welk werk 6 man gedurende 10 weken werk zullen kunnen vinden en het uitbaggeren van de sloot rond om het Centraal Ziekenhuis, waarbij 2 man gedurende 4 weken tewerkgesteld kunnen werden en welk werk geraamd wordt op 225. Ook hier geldt, wat wij ten aanzien van de uitbreiding van de werkzaamheden voor den. Plantsoendienst opmerkten, n.1. dat men bij deze uitgaven rekening zal moeten houden kele daarvan. Terwijl hij dit zei bood hij het witte bun deltje aan. O, wat mooi! riep zij, en hoe vriendelijk van u- Wat is het? De laatste bundel gedichten van mas- ter Dryden. Ik hoorde dat heel Londen er van spreekt. En dus heb ik, tegen dat wij de reis aanvaardden, voor een exemplaar bezorgd. Met verrukking in den blik wierp zij het mandje over den arm en nam het boek van hem aan. Het is verbazend attent van u, zei ze U kon mij niets hebben gegeven, dat ik zoo zeer op prijs zou hebben gesteld. Ze deed het open en las op het titelblad: „Voor mistress Lucille, van haar vriend en neef Robert Darcy". Niets? herhaalde hij en toen nog eens met nadruk: niets? Ik begrijp u niet. Van terzijde wierp zij een vluchtigen blik op hem en werd eenige verstoring gewaar op zijn gelaat, een ongewoon trillen van de lip pen, iets al angstig verlangen in zijn grijze oogen, eenige aarzeling, eenigen twijfel. Andermaal, en nu nog erger, voelde zij die benauwend versnelde hartklopping. Flikkerend viel het zonlicht tusschen de tak ken van een olm, waarvan de bladeren in de lichte bries op en neer wiegden, op haar ge laat en kleedij. Een eekhoorntje schoot tegen een boomstam op en hipte van tak tot tak in zijn jolige klimpartij onder den blauwen koe pel van den hemel. Heel de natuur scheen zeer verblijd en eens VERTEGENWOORDIGING IN DEN POLDER DE SCHAGERWAARD. In bijlage nr. 39 schrijven B. en W.: Naar aanleiding van het door Uwe verga dering op 28 Mei j.1. in onze handen om be richt en raad gestelde adres van eenige leden van het bestuur van den polder De Schager waard met betrekking tot de vertegenwoordi ging van de gemeente in het bestuur van dien polder deelen wij het volgende mede: Na de aanvaarding van de erfstelling van mevrouw M. van der Oord werd bij Raads besluit van 30 Juni 1920, nr. 16, be:a dat Regenten van het stadsziekenhuis het be heer zouden voeren over de tot die erfstelling behcorende onroerende goederen. Een deel daarvan, bestaande uit een huismanswonitig met schuur, erf en weiland gelegen in de Schagerwaard, gemeente Harenkarspel, ver huurden Regenten aan Cornelis Schagen. landman te Schagerwaard. Zij machtigden den huurder om hen te vertegenwoordigen in de vergaderingen van den polder De Scha gerwaard. Ingevolge Raadsbesluit van 30 Januari 1930 (bijlage nr. 11) werden Regenten van het beheer over de tot bedoelde nalatenschap behoorende goederen ontheven en ging dit op ons College over. Tengevolge hiervan kon ons College derhalve den vertegenwoordiger in de vergaderingen van genoemden polder aanwijzen. Nu is het tot dusver regel, dat de gemeente als eigenares van gronden in polders ver tegenwoordigd wordt door het lid van den rc~d den heer D. Govers, die terzake van polderaangelegenheden als bijzonder deskun dig moet worden aangemerkt. Er was geen reden, dezen regel niet ook ten opzichte van den polder De Schagerwaard te volgen. Wij deelden dan ook bij brief van 1 Mei 193! aan den heer C. Schagen, bovenbedoeld, mede, dat voortaan in verband met de over dracht aan ons college van het beheer der in de Schagerwaard gelegen eigendommen wij de door Regenten verleende volmacht hadden ingetrokken. Tegelijkertijd machtigden wij den heer Govers, ook in dezen polder ons college te vertegenwoordigen. Uit bovenaangehaalden brief van eenige leden van het polderbestuur is gebleken, dat die leden over dit besluit ontstemd waren en dat zij daarin zagen een bewijs van wantrou wen in het beleid van den vorigen vertegen woordiger den heer Schagen. In dit verband achten wij het van belang, op te merken, dat wij, geheel afgescheiden van den persoon van den vertegenwoordiger het in het algemeen beter achten de gemeente te doen vertegenwoordigen door een n: belanghebbende, dan door de huurders van gemeente-eigendommen, wier belangen direct of indirect door de besluiten der oolderbestu- ren kunnen worden beïnvloed. Het gemeente belang moet het eenige richtsnoer zijn van dengene, die in den polder namens de ge meente optreedt; andere overwegingen mo gen daarbij niet gelden. Dit zal men in het algemeen alleen dan bereiken, als de vol macht wordt gegeven aan een vertegenwoor diger, die geheel vrij staat van alles wat de ]jolderzaken betreft en zich daarover een vol komen objectief oordeel kan vormen. In dit geval kon toepassing van deze ge dragslijn en de opdracht der vertegenwoordi ging aan den heer Govers slechts gepaard gaan met intrekking van de aan den heer Schagen verleende volmacht, die trouwens niet van ons afkomstig was. Wellicht had het, achteraf gezien, aanbe veling verdiend, het polderbestuur bij deze intrekking der volmacht in te lichten over de hier aangegeven gedragslijn, niet om de in stemming te vragen van dat bestuur immers de gemeente heeft geen enkele verplichting om het polderbestuur rekenschap te geven van haar besluiten op dit punt) maar om ons standpunt, zooals wij dat hier hebben aangegeven, met eenige woorden toe te lich ten. Intusschen kon, naar ons voorkomt, na het vorenstaande en ook met het oog op het feit, dat de zaak haar belang verloren heeft, nu de heer Schagen niet meer huurder is van het bovenbedoelde eigendom, de brief voor kennis geving worden aangenomen en hiervan aan de laatste onderteekenaren van het verzoek schrift (de eerste onderteekenaar is inmiddels overleden) mededeeling worden gedaan door toezending van deze uiteenzetting. Wij doen U daartce het voorstel. VERHUUR VAN AAN HET ZEGLIS GELEGEN GROND. In bijlage nr. 47 schrijven B. en W.: Van het aan het Zegüs gelegen terrein, groot p! m. 4370 M2„ deel uitmakende van de ip de gemeente Alkmaar gelegen kadas trale perceelen, sectie F, nrs. 2201 en 2749, heeft de gemeente ingevolge uw besluit van 22 October 1931, nr. 21, goedgekeurd door Ged. Staten dezer provincie bij besluit van 4 November 1931, nr. 15, ongeveer 1488 M2 aan J. Bult, alhier, verhuurd. De N.V. Nederlandsche Basalt Maat schappij te Zaandam heeft verzocht van be doeld terrein ongeveer 1440 M2., geduren de zes maanden, tegen 375 in totaal, van de gemeente te mogen huren. Noch de commissie van bijstand voor het grondbedrijf, noch wij hebben hiertegen be zwaar. Aangezien de dienst der gemeentewerken aan een opslagplaats voor materialen be hoefte heeft, zullen wij het overgebleven ge deelte tegen een vergoeding van 300 per jaar aan dat bedrijf in gebruik afstaan. B. en W. doen het desbetreffende voorstel. voelend op dien schoonen Septemberochtend. Ik heb je veel meer gegeven, dan dit, Lu cille. Hij sprak dien naam uit met een zachte buiging, die men niet vermoed zou hebben, dat binnen den toonaard van zijn stem viel. Ik weet dat ik uw vriendschap heb pa reerde zij. Vriendschap! Dat is een prachtig woord, ofschoon er andere zijn, die ik nog liever mag, één vooral. Stilte. Slechts de klanken der natuur, het geloei van vee, het gehoest van enkele herten in het park, het kakelen van de kippen uit den hoenderhof, die nu duidelijk gezien werd alleen deze dingen konden gehoord worden ja, er was er nog eenhet trillend kloppen van een jongemeisjeshart, overvol, worste lend om vrij te blijven, tintelend van hooop en van den opbloei der weelderige, jonge liefde. Robert strekte de hand uit en vatte Lucil- le's vingers in de zijne. Dit woord is liefde! Een ander dan vriendschap, ofschoon het die in zich sluit. Lucille, ik heb je lief! Ik heb je steeds lief ge had, sinds ik je voor het eerst zag en je mij verzorgde toen ik gewond en bezwijmd aan den rand van den weg lag Ze antwoordde niet; het leek haar of heel de natuur luisterde, overrompelend zijn ge heim en het hare. De boomen, het gras, de Abbey achter en de boerderij voor hen, die alle waren getuigen Zij smachtte om weg te komen, om alleen te zijn op een rustig plekje, ver af. VERKOOP VAN NABIJ DEN NIEUWLANDERSINGEL GELEGEN GROND. B. en W. schrijven in bijlage No. 51 Van den heer P. Tuin, alhier, ontvingen wij een verzoek om aan hem of zijn lastgevers voor den prijs van f 10.per M2. te ver- koopen een nabij den Nieuwlandersingel ge legen perceel bouwterrein, dat deel uitmaakt van de kadastrale perceelen gemeente Alk maar, sectie F. nrs. 2313 en 2842 en ongeveer 135 M2. groot is. Dit perceel is op de bij de stukken ge voegde teekening in roode kleur aangegeven Tegen dezen verkoop hebben noch wij noch de Commissie van bijstand voor het grondbedrijf bezwaar, in verband waarmede wij U voorstellen desbetreffend besluit te nemen. jerceel bouwterrein, gelegen aan de Fontein /erschuirstraat, kadastraal bekend ge meente Alkmaar, sectie F, nr. 2731 gedeel telijk, ter grootte van ongeveer 293 ML, voor den prijs van 10.50 per M2. Dit perceel is op de bij de stukken gevoegde kaart in roode kleur aangegeven. Noch wij, noch de Commissie van bijstand voor het grondbedrijf hebben tegen dezen verkoop bezwaar, in verband waarmede wij U voorstellen het desbetreffend besluit tr nemen. ..g OVERNAME STROOK GROND N BAANPAD. 1 In bijlage no. 46 schrijven B. en W.: De heer J. Habbé, alhier, heeft zich tot ons College gewend met het verzoek de buiten de voor het Baanpad vastgestelde rooilijn val lende strook grond, welke deel uitmaakt van de aan hem toebehoorende ter plaatse ge legen eigendommen, aan deze gemeente kos teloos in eigendom te mogen overdragen, o.a. onder voorwaarde, dat de gemeente voor de bestrating van dien grond zorg draagt. Wij hebben hiertegen geen bezwaar, in verband waarmede wij voorstellen het desbetreffende besluit te nemen, waarvoor, ter besparing van ce kosten van levering, de vorm is gekozen van een besluit tot koop voor een bedrag van 1. VERKOOP VAN GROND NABIJ DEN NIEUWLANDERSINGEL. In bijlage No. 53 schrijven B. en W.: De heer P. J. van der List alhier, heeft ons verzocht te bevorderen, dat aan hem of zijn lastgevers voor den prijs van f 14.50 per M2. wordt verkocht hei perceel bouwter rein, gelegen op den hoek van den Nieuw landersingel en de in aanleg zijnde straat ten Oosten van het R-K. Lyceum loopende, ka dastraal bekend sectie F, nr. 2842. ter grootte van ongeveer 270 M2. Bedoeld perceel is op de bij de stukken overgelegde kaart met roode kleur aangegeven. Noch de Commissie van bijstand voor het grondbedrijf, noch wij hebben tegen dezen verkoop bezwaar. Wij stellen U daarom voor daartoe te besluiten. VERKOOP VAN AAN DE FONTEIN VERSCHU1RSTRAAT GELEGEN GROND. B. en W. schrijven in bijlage no. 52: De heer J. M. de Jong, wonende te Broek op Langendijk, heeft gevraagd voor zich of zijn lastgevers te mogen koopen een aan deze gemeente in eigendom toebehoorend Het verwonderde hem, dat zij niet ant woordde; hij werd bevreesd. De twijfel, hoe zij zijn aanzoek opvatte, werd weer oneindig sterk. Vergeef mij, zei hij. Ik vrees dat ik je overrompeld heb, dat ik te vroeg sprak. Maar ik heb het zelf ai zoo lang geweten, dat ik er niet bij dacht, hoe het voor jou nieuw was Lucilfe! Is het mij dan zoo nieuw? vroeg zij Hij had haar hand los gelaten en hield den blik afgewend; nu keerde hij zich weer tot haar met rasche beweging Hij zag den blos, die haar perzikkleurige wangen tintte, haar schelpormige ooren en haar blanken hals met een warmte en gloed, die ook Venus za hebben doen blozen, toen Jupiter haar oor het eerst anschouwde. Je geef mij hoop! riep zij. En zij herhaalde slechts het eerst antwoord Zou het mij dan wel zoo nieuw zijn? Ik geloof van niet. Ik heb getracht het van mij af te schuiven, het uit mijn gedachten te bannen. Ze hield op en voegde er toen fluisterend bij: Maar het lukte niet. Hij sloeg den arm om haar heen. Wil je daarmee zeggen, Lucille, daf je mij lief hebt als ik jou? Ze boog het hoofd. Ja, met heel mijn hart! Gode zij dank! zei hij. Dat is je ver jaarsgeschenk aan mijde onschatbaarste ga ve ter wereld! Hij kuste haar op de wang. VERHUUR VAN IN DEN WEEZENPOLDER GELEGEN GROND. In bijlage no. 50 schrijven B. en W.: De heer Th. Morsch, alhier, heeft verzocht het in den Weezenpolder gelegen perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Alk maar. sectie C, nr. 3292, groot 1.27.70 H.A., dat de gemeente ingevolge Uw besluit van 21 Januari 1932, nr. 22, heeft aangekocht, voor der. duur van 3 jar^n te mogen huren, voor den prijs van f 145.per jaar. Noch wij, noch de Commissie van bijstand voor het grondbedrijf hebben hiertegen bezwaar. Indien Uwe Vergadering zich met het hier na vermelde ontwerp-besluit vereenigt. zullen wij, met het oog op de uitvoering van het voor dat gedeelte van de gemeente in voor bereiding zijnde uitbreidingsplan, in de met Morsch te sluiten overeenkomst van verhuur en huur een bepaling opnemen, krachtens welke de gemeente zoo noodig de beschik king kan herkrijgen over den te verhuren grond of een gedeelte daarvan. In verband met het bovenstaande stellen wij U voor, het desbetreffende besluit te nemen. BEPALING OPPERVLAKTE GROND VOOR BOUW WONINGEN DOOR VEREENIGING VOOR VOLKSHUIS VESTING „ALKMAAR". B. en W. schrijven in bijlage no. 44: Naar aanleiding van den door de Vereeni ging voor Volkshuisvesting „Alkmaar" aan U gerichten brief van 16 Februari 1932, nr. 1859, betreffende de oppervlakte van den aan haar in eigendom over te dragen grond voor den bouw van 28 arbeiderswoningen en 2 winkelhuizen, brengen wij onder Uwe aan dacht, dat het ontwerp-besluit, opgenomen in ons desbetreffende voorstel van 12 Fe bruari 1932 (bijlage nr. 29/1932), strekt tot verkoop aan de vereeniging van een terrein ter grootte van ongeveer 3467 M2. of zoo veel minder als naar ons oordeel voor den bouw minder zal blijken noodig te zijn. Wij stelden er aanvankelijk prijs op, dat de vereeniging den grond zou koopen tot aan de sloot, die evenwijdig loopt aan het ver lengde van de Uitenboschstraat. Bij nadere overweging blijkt het geen bezwaar en met het oog op het in voorbereiding zijnde nieu we uitbreidingsplan wel gewenscht, een strook van plm. 5 M, tusschen de sloot en het over te dragen terrein uit te sparen. De vereeniging ontvangt dan bij het door haar aanvankelijk gevraagde terrein een strook van 4 M. Dit is niet te vermijden, aangezien het ter plaatse op het uitbreidingsplan onr- worpen bouwblok (tusschen twee straten met een totale diepte van 46 M.) een andere in deeling niet toelaat. Het terrein der vereeni-i ging ten Zuiden van de Uitenboschstraat krijgt dan een diepte van 23 M. Bij den nieuwen exploitatie-opzet is voor het dcor de Vereeniging te bebouwen terrein aan de Zuidzijde van de Uitenboschstraat op ons verzoek een diepte van 28 M. aangeno men. Deze diepte kan, gelijk wij opmerkten, tot 23 M. worden teruggebracht, waardoor de in den exploitatie-opzet aangegeven grootte van het geheele bouwterrein met on geveer 330 M2. kan worden verminderd en We zullen gezien worden, protesteerde zij. Door de herten? riep hij vroolijk. Die zullen met ons mede voelen! Zij hebben ook hun liefde! Lucille knikte, maar zei: Ik schaam mij Ja? Nu, ik ben trosch voor ons beiden. Het is niet goed om trotsch te zijn. Neem me niet kwalijk, maar dit is niet juist, als de trots iets buiten ons geldt, als het maar geen eigendunk is! Ik zie niet in, dat er iets is, om trotsch op te zijn. Toch is er heel wat! antwoordde hij. Hier is het! en met den arm duwde hij; haar zacht tegen zich aan. Een krulletje van haar nekhaar was losge sprongen het was bruin met goud doorscho ten, of een fee enkele draden van kostbare stof er tusschen geweven had. Robert zag het met zijn hooge gestalte op haar neerkijkend. Ik ga nemen, wat je mij niet gegeven hebt Wat dan? vroeg zij, maar zonder naar hem te kijken, schuw voor hem voor zichzelve als zij was. Dit haarlokje. Hij legde er de hand op toen haalde hij zijn met juweelen bezetten dolk uit zijn gordel en sneed behendig het ondeugende krulletje af. Hoe durf je! riep zij, zich intusschen niet verzettend tegen de bewerking. Ik durf het, omdat ik het zoozeer ver lang. Ik zal het dragen tot aan mijn dood. Hij drukte het aan de lippen en borg het in zijn wambuis, waar het ongezien kon blijver liggen. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5