Bij Hoofdpijn en bij Kiespijn buitenland binnenland JUtMicaUes Rechtszaken. £ucfitoaact Mooie witte tanden -T DE ZAAK LINDBERGH. ANTI-NATIONA AL-SOCIALISTI SCHE ACTIE IN GEHEEL PRUISEN. DRIE KINDEREN IN EEN WOON WAGEN VERBRAND. DE ROSA IN VRIJHEID GESTELD. Prinselijke interventie. BEDREIGING MET ONTVOERING DER KINDEREN. '"grafldneuzen Ram. 1ste pr „de Zandhoe- <r!fflzen, Voedster: 1ste pr. D. Wit r Nieuwe Niedorp. ïfiHere rassen, Ram: 1ste pr. P. Mulder n Elft Wieringen. i'ndere' rassen, Voedster: 1ste pr. P. Mul- Dz El»- Vieringen, voedster met jongen, groote Rassen: 1ste 4 Hollenberg, Oude Niedorp. p N'esten jongen, groote Rassen: 1ste pr. L. Anneveldt, Schagen. Voedster met jongen, kleine rassen: 1ste I p de Boer, behagen. FL*en jongen, kleine rassen: 1ste pr. P. viulder Dz., Elft, Wieringen. Buitengewone prijzen. Mo. 1 Dp belangrijkste co'lectieve inzen ding van voorwerpen, die tot den landbouw in betrekking staan. Drie bekroningen plus f 7.50: J- Tijsma, fa. Berends en Co., Scha i f W/ioeol/orlro X H Mijnhardi's Poeders. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. boom, Nieuwe Niedorp Mo 2. Afzonderlijke voorwerpen, die tot don landbouw in betrekking staan Drie be kroningen plus 7.50: J. Jonk, Kolhorn, driewielde kar; M. Wisscherke, Schagen, wanmolen; P. W. Kwantes, Schagerbrug, naaimachine met dubbele mesc.en. Mo. 3. Andere inzendingen, ter beoordee- ijng aan de Jur^ Drie bekroningen plus 7.50: Oh. H. Th. Schwalz, Schagen; J. H Schene, Schapen; C. Roggeveen Cz., Scha- gen. Voor de schoonste verzame'ing Bloeiende planten en Badplanten voor de kamer, deco ratief opgesteld: 1ste pr. 5, Alb. Lont, Wieringen; 2e pr. 2.50 J. Denijs Kz., Schagen M. Wissekerke, Schagen; A. Peere- De politie te Hopewell i:. den staat New Yersey volgt naar eerst thans be kend wordt twee nieuwe sporen bij het onderzoek naar de verdwenen baby van Lindbergh. Ten eerste wordt gezocht naar een zekere voorheen te Union City wonende Anette Copin, dia kort na de geboorte van den kleinen Charley kin demeisje bij de Lindbergh's was Ten tweede heeft een voormalige stenotypiste Theresa Derci mededeeling bij de politie gedaan van naar ontdekte plannen, die drie mannen zouden hebben gehad, om op 22 Februari reeds het kind te ontvoe ren. welk plan echter hoewel er een po ging werd ondernomen mislukt is. Zoo als reeds werd medegedeeld, heeft mevr. Lindbergh, wier zenuwgestel door de angstige spanning der laatste 14 dagen ondermijnd is. zich onder behandeling van een zenuwspecialist gesteld. DE „AANSLAG" OP HITLER. Een volkomen onschuldige aanslag! Naar aanleiding van de berichten over een aanslag op den D-trein van München naar Weimar wordt door de directie der rijksspoorwegen medegedeeld, dat het ge beurde een volkomen onschu dig karakter had en dat de beschadigde ruit van een der wagons is ingeworpen door een steen die waarschijnlijk per ongeluk naai de trein is geworpen, toen deze een terrein passeerde waar gevoetbald werd. Van een aanslag op Hitier die zich toevallig met zijn medewer kers dr. Göbbels en dr. Frick in denzelfde trein op weg naar Weimar bevond is geen 6prake. In opdracht van het Pruisische mi nisterie van bint enlandsche zaken wor den heden in geheel Pruisen huiszoe kingen gedaan, in de bureaux en partij lokalen der nationaal-socialistische par tij Aanleiding tot deze actie is, naar van welingelichte zijde wordt medegedeeld het vermoeden, dat door de nationaal socialisten onwettige handelingen wor den voorbereid. De politie te Ossna- brück deelt mede dat zich in den nacht van 12 op 13 Maart en op 13 Maart ge durende den dag zich in de stad Ossna- brück tal van botsingen hebben voorge daan tusschen politieke tegenstanders, die voor een deel tot ernstige vechtpar tijen hebben geleid. Voor het nationaal- socialistischte partijgebouw hebben groepen nationaal-socialisten zich her haaldelijk schuldig gemaakt aan provo catie van politieke tegenstanders. De pclitie heeft besloten het partijgebouw voorloopig te sluiten. De zetel van de Gouwleiding der nat. soc partij te Ko ningsbergen is hedenmorgen door de po litie bezet, terwijl de telefoonverbindin- ken geblokkeerd zijn. Ook te Frankfort is de politie bezig met uitgebreide huis zoekingen bij leden van de nationaal- socialistische partij. MIJNONGELUK IN NOORD-OOST BOHEMEN. In den Koh-I-Ncor mijn van de Brucker Kohlenwerke A. G. te Bruex, een van de grootste mijnen in het Noord-Oost Bo- heemsch mijndistrict is in den nacht ap Woensdag in een op ongeveer 350 M. diepte gelegen mijnschacht brand ontstaan, die met groote snelheid om zich heen greep. Gelukkig wyonden zich in den mijn alleen de veilig heidsmanschappen, daar Dinsdag in den "lijn niet wordt gewerkt. Deze mannen echter geraakten door de kooloxyde-gassen buiten bewustzijn. De aflossende ploeg begon on middellijk het reddingswerk, en slaagde er m hen allen, op 8 na, in veiligheid te bren gen Ongeveer 20 man hadden rook- en gas vergiftigingen bekomen. De nog ingesloten mijnwerkers konden tot dusverre nog niet «orden geborgen. Na twee, niet groote gas- xPlosies, heeft men telefonisch contact met 2ini *^'cregeri. waarbij zij mededeelden te mien pogen een luchtschacht te bereiken. vV ^'"dingsmanschapen konden ten gevolge tenen e n'et doordringen tot de ingeslo- zeven uur lang heeft inen intusschen hen geen teeken van leven meer gekre gen, zoodat men langzamerhand den hoop begint op te geven er nog in te zullen slagen hen levend te bergen. De oorzaak van de brand moet gezocht worden in de lichte ontbrandbaarheid van den daar gedolven kool, waarbij zelfontbran ding geen zeldzaamheid is. MIJNONGELUK IN JAPAN. 15 dooden en ruim 30 gewonden. Bij een gasontploffing in de Fuetago-kolen- mijn (district Nagasaka) werden 15 mijnwer kers gedood en meer dan 30 ernstig gewond. In de nabijheid van Montangie geraakte gisteren een woonwagen in brand, waarin zich 5 kinderen bevonden. De moeder was af wezig en aangezien de woonwagen op een afgelegen plek stond wer de brand, die waar schijnlijk is ontstaan doordat de kinderen met vuur hebben gespeeld of onvoorzichtig wa ren, niet bemerkt. Twee kinderen slaagden er in uit den brandenden woonwagen te vluch ten, de overige drie verbrandden levend. De Italiaan De Rosa, die in 1929 een aanslag pleegde op prins Umberto en tot vijf jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, zal vandaag in vrijheid worden gesteld. Niemand minder dan kroonprins Umberto en zijn ge malin prinses Marie-José hebben er bij ko ning Albert op aangedrongen dat hem een deel zijner straf zal worden kwijtgescholden. Zooals men weet, had de aanslag plaats toen de kroonprins van Italië een bezoek bracht aan Brussel, en wel cp het oogenblik, dat hij een krans legde op het graf van den Onbekenden Soldaat. (Tel.) GOMMUNJSTISCHE ONGEREGELD HEDEN TE MOERFELDEN. Duizend personen hebben gister het raad huis te Mcersenfeld (Hessen) bezet uit pro test tegen het feit, dat een communistische wethouder weigerde den eed af te leggen als lcco-burgemcester en door een districtsamb- lenaar als zoodanig werd ontvangen. De telefoondraden werden doorgesneden, zoodat langs anderen weg pclitie uit Darm- stadt moest worden ontboden. Toen zij ter plaatse verscheen en de straten trachtte af te zetten werd met steenen gegooid en uit de menigte geschoten. Eerst langzamerhand ge lukte het, het raadhuis te bezetten. Talrijke personen werden gearresteerd. HOE DE VROUWEN IN DUITSCHLAND STEMDEN. Vódr Hindenburg. Uit de opgaven van een groot aantal ste den blijkt, dat de vrouwen in grooter getale dan de mannen voor von Hindenburg ge stemd hebben Zoo blijkt b.v. dat in Wiesba- den de vrouwen drie vijfden der op Hinden burg uitgebrachte stemmen uitbrachten, ter wijl op Thalmann slechts 2836 vrouwen stemden tegen 3925 mannen. Een dergelijke stemverhouding komt in tal van andere districten voor, zoodat Hindenburg zijn waarschijnlijke verkiezing op 10 April as voor een goed gedeelte aan zijn vrouwelijke landgenooten zal hebben te danken. De bekende Amerikaansche bridge- speler Ely Culbertson en zijn vrouw heb ben brieven ontvangen waarin zij be dreigd worden met ontvoering van hun beide beide kleine kinderen. AAN HET SPEL VERSLAAFD. Een schatrijke vreemdelinge, Zweedsche van geboorte en vrouw van een Berlijnsch ban kier, werd te Parijs evenveel gezien als aan de Riviera en voornamelijk in kringen, waar gespeeld wordt of aan speelbanken, was aan het spel verslaafd. Haar tehuis waren de pa lace-hotels, Pullman-treinen en slaapwagens. Te Parijs maakte zij, volgens de N.R.Crt., kennis met een Engelschman, den zoon van een book-maker, die zich voor iemand anders uitgaf en ging met hem spelen aan de speel bank te Enghien bij Parijs, waar zij verloor. Op voorstel van den Engelschman verklaar de de rijke vreemdelinge zich gaarne bereid in zijn particuliere club te komen spelen. Zoo geschiedde en de door den hartstocht voor het spel bevangen vrouw verloor daar vijf millioen frank om eerst toen te beseffen, dat zij in handen van een troep valsche spelers was gevangen. Vandaar een klacht bij den rechter. Gister heeft de zaak gediend. Bij de be handeling bleek, dat er bij een huiszoeking in de speelclub tal van spellen vervalschte, d.w.z. onvolledige kaarten waren gevonden, zoodat het onmogelijk was voor het in de club gelokte slachtoffer ook maar ooit te win nen. Door de f>ersoon van het slachtoffer, de Duitsche millionnaire, trekt dit overigens on belangrijke zaakje de aandacht van de Parjji sche bladen. Het is wel eigenaardig, dat drie van de bekendste Parijsche advokaten, mrs. Torrès. Campinchi en de Moro Giafferri, als verdedigers optreden. KUNSTSCHATTEN UIT DEN DOM VAN SALZBURG ONTVREEMD. Gedeeltelijk naar Amsterdam ver kocht. In verband met ontvreemding van kunst werken uit den Domschat van Salzburg is de Munchensche kunsthandelaar Brettschnei- der. die juist in Salzburg vertoefde, gear resteerd en ter beschikking gesteld van de justitie. Ook zijn schoonmoeder, de Mun chensche antiquiteitenhandelaarster Hersler is in Munchen gearrestosrd en naar Salzburg overgebracht. In haar fkning kon de koop som voor de echaristiscl# duif, een bekend email-kunstwerk uit den twaalfden eeuw, en een deel van de provisie voor bemiddeling worden vastgesteld, die bij wijze van voor schot is uitbetaa'd. De domcapitularis Anglberger, die mede plichtig schijnt te zijn aan de ontvreemding der schatter, is in een zenuwinrichting opge sloten. In zijn, in den Dom gelegen woning werden bij een politioneel onderzoek ver scheidene waardevolle kunstwerken gevon den. In totaal zijn uit den Domschat 13 voor werpen ontvreemd, waaronder de genoemde echaristische duif die naar Amsterdam is verkocht een klein huisaltaar uit de 14den eeuw, dat eveneens door Brettschneider ge kocht is en verscheidene reliquien uit den vijftienden eeuw. De Salzburgsche president van politie en een commissaris van politie zijn naar Neder land vertrokken om te pogen de daarheen ver kochte kunstvoorwerpen op te sporen. Volgens een Aneta-bericht aan het Hbld. is mgr. A. J. H. V. Verstraelen apostolisch vicaris van de Kleine Sceda-eilanden en be- hoorende tot het Gezelschap van het Godde lijk Woord, titulair bisschop van Myriofito, ten gevolge van een auto-ongeluk tusschen Endeh en Bandjawa overleden is. Wijlen bisschop Verstraelen was op 19 Juli 1882 geboren te Sevenum in Limburg Op 10 Februari 1907 was hij tot priester ge wijd, en cp 1 Oct. 1922 te Steyl in Limburg tot bisschop geconsacreerd. Op 2 Febr. j.1 heeft hij in de missie op Flores zijn zilveren priesterjubileum gevierd. Verleden jaar is hij met verlof in Nederland geweest. HET WETSONTWERP-TERPSTRA. Voor een klein, madr aandachting publiek behandelde mevr. W. Itallie-van Embden, lid van de Tweede Kamer, pp 14 Maart in „de Rustende Jager" te Bergen het ont werp van wet ter nadere regeling van het lager onderwijs, zooals dat door minister Terpstra is voorgesteld. Na een korte historische uiteenzetting: het ontwerp-Heemskerk, dat na de verkiezing van 1913 verdween, omdat het de bijzondere school als regel, het openbaar onderwijs ais aanvulling wenschte de pogingen der vrijzinnig-democraten onder leiaing van dr Bos van een bevredigende oplossing te vin den de commissie, die de wet 1920 voor bereidde werd deze wet nader beschouwd. Principieel te aanvaarden, gaf zij géén gunstige resultaten: oneindige splitsing is het gevolg geweest, gepaard met groote kos ten en het aanwenden van niet-altijd waar dige middelen; 1924 brengt een technische herziening, 1924 een pleidooi van Troei- stra zor.der positieve verbetering. In 1926 wordt de coinmissie-Rutgers geïnstalleerd; haar opdracht is: handhaving van de paci ficatie en bezuiniging zonder aantasting van de vitale belangen van het onderwijs. Na 5 jaar studie verschijnt haar rapport, da: een teleurstelling is: plomjre bezuiniging is het eenige, wat werd bereikt. Minister Terp stra maakt dit rapport tot grondslag van zijn wetsontwerp, waar een eigen oordeel noodzakelijk was geweest, temeer, waar de voorzitter Rutgers der commissie niet was een man als dr. Bos, staande boven de par tijen. Daarna behandelt de spreekster de voor naamste grieven tegen het ontwerp: 1. de klassen zullen stijgen tot een ge middelde van meer dan 45, waardoor mili taire drill noodzakelijk wordt en steun van zwakke leerlingen uitgesloten is; de beoogde bezuiniging zal niet worden verkregen, om dat de 2600 werklooze onderwijzers tóch wachtgelden en pensioenen ontvangen en veel lokalen zullen moeten worden vergroot; de arme gemeenten en de kleine gemeenten worden het slachtoffer, omdat ze niet ln staat zijn, uit eigen middelen extra onderwij zers te benoemen; het is wel droevig, te eon- stateeren, dat in het leger op 8 dienstplich tigen één instructeur wordt gehandhaafd en in de school per 45 kinderen maar één leerkracht. 2. De zekerheid, dat iedere gemeente recht heeft op minstens één openbare school wordt opgeheven. 3. De splitsing wordt niet tegengegaan maar bevorderd door de opheffing van de handteekeningenlijst, wat niet wordt gecom penseerd door verhooging van de waarborg som bij kleine scholen. 4. De opleid'ng der onderwijzers blijft op het tegenwoordige peil; de groote verbete ring, die de wet 1920 op dit punt bracht, maar die nimmer werkelijkheid werd, wordt nu volkomen teniet gedaan. Al vreest spreekster, dat ook bij deze be slissing in het parlement eer politieke dan paedagogische motieven de doorslag zullen geven, zij zal met vele anderen ijveren voor verwerping van deze heillcoze wet. Tenslotte werd de bekende motie aangeno men met algemeene stemmen één der aan wezigen stemde blanco in verband met het feit, dat het comité in Bergen bestond uit voorstanders van openbaar èn bijzonder onderwijs werden in de motie een paar zin nen gewijzigd. "ERNSTIGARBEIDSONGEVAL. Door kipkarren overreden. Bij de werken voor de Twentekanalen te Eefde is op het werk van den aannemer Blee- ker een ongeveer 23rjarige jongeman, ge naamd H. Frans, op tot nu toe onbekende wijze tusschen een paar kipkarren, die door een paard werden voortgetrokken, terecht ge komen en met zware hoofdwonden naar het ziekenhuis te Zutphen vervoerd. De wonden zijn van dien aard, dat de geneesheer herstel uitgesloten acat. MOEILIJKEDHEN BIJ DE KON. VER. Naar wij vernemen, zegt de Tel., heeft de Kon. Ver. „Het Nedt'landsch TooneeL' gis teren haren geëngageerden geen salaris uit gekeerd De directie heeft het personeel mede gedeeld, dat de onderhandelingen ter sanee ring van de instelling voor zoover die met het gemeentebestuur te voeren zijn geweest in ieder opzicht geslaagd zijn, doch dat men van de zijde der N.V. Ho.landsche Schouw burg geen enkele tegemoetkoming heeft mo gen ondervinden, zoodat door de houding dezer N.V. de thans heerscjiende kritieke toe stand is ontstaan. Zijn wij wel ingelicht dan zou de positie der Kon. Vereeniging, wanneer in deze situatie geen verandering km worden ver kregen, ernstig bedreigd worden. De heer mr. Albert Gomperts van den Raad van Commissarissen der N V. Hollandsche Schouwburg deelde mede, dat het hem niet mogelijk was bovenstaande mededeeling te commentarieert, aangezien er nog een ver gadering van commissarissen van den Hol- fandsche Schouwburg moest plaats hebben en de onderhandelingen met de Kon. Ver eeniging nog niet waren afgebroken. OPSPORING VERZOCHT. In een buitengewoon politieblad verzoekt de officier van Justitie te Alkmaar opsporing en terugbrenging naar het R.K. Psychopa- thengesticht „St. Paulus" te Heiloo van Adrianus Johannes Zegers, geb. 22 Februari 1897. Signalement: lang ongeveer 1.68 M., don kerblond achterovergekamd haar, gladge schoren gezicht, oogen blauw, litteeken aan bovenlip, gedrongen gestalte, afstaande coren, platte neus,, doorloopende donkerblon de wenkbrauwen; gekleed met grijs linnen werkpak met gele bies in de mouwen, droeg een nieuw bruin khaki-overhetnd, zwarte wollen sokken en lage vetleeren schoenen met riem. Had bij zijn ontvluchting geen overjas aan. Een horloge met doublé ketting had hij fcii zich Was den laatsten tijd woonachtig te Rotterdam, zal vermoedelijk trachten zon der papieren over de grens te trekken. EEN GEVOLG VAN CONTIN- GENTEERINO. Een kunstzijde fabriek te Pcsterholt. Tengevolge van de contingenteering zal te Posterholt (L.) een Duitsche firma een kunst zijdefabriek oprichten waarin voorloopig 35 personen zullen te werk gesteld worden. BEZUINIGING OP DEFENSIE UITGAVEN. Men meldt aan de N. R. Ct.: Binnenkort zal de regeering een beslis sing moeten nemen in de vraag, in verband met de noodzakelijke bezuiniging van '8 rijks uitgaven, of de africhting van het leger ge heel in handen zal blijven van beroepsoffi cieren en lager kader, of dat deze zal ge schieden door het verlofspersoneel, m.a.w. in de richting zal gaan van het Zwitsersche stelsel. Zou dit laatste stelsel worden geko zen, dan zou geleidelijk een zeer groote af vloeiing van beroepspersoneel moeten plaats hebben. ■BranHaaHanoHaaB'nalaten U mijn groote waardeering en volle tevredenheid omtrent „Chlorodont-tandpasta" te betuigen. Ik gebruik „Chlorodont" al jaren lang en word om mijn mooie witte tanden, die ik ten slotte uits luitend door dageiijkseh gebruik van Uw „Chloro dont-tandpasta heb verkregen, vaak benijd. C. Reichelt, SchVerlangt alleen de echte Chlorodont-tandpasta met rood-wlt-blauwe garantiestrook, tube 35 cent en 60 eentl ter plaatse was, tastte het vuur met 4 stralen en kon de vlammen spoedig bedwingen. De aangrenzende perceelen, w.o. een brandstof- fenmagazijn, zijn gespaard gebleven. Verze kering dekt naar de N. R. Ct. meldt de schade. Brandstichting? Dinsdagavond is te Geffen (N. Br.) een tijdelijk onbewoonde boerenwoning tot den grond toe afgebrand. Omtrent de oorzaak van den brand tast met in het duister, doch het vermoeden ligt voor de hand, dat kwaadwil ligheid in het spel is. Verzekering dekt de schade. VERKEERSONGEVALLEN. Motorrijder verongelukt. Op den Haarlemmerweg bij het Kruithuis is Dinsdagavond om 8 uur een 28-jarige motorrijder uit Haarlem die in de richting van zijn woonplaats reed, door tot nu toe on opgehelderde oorzaak van zijn rijwiel geslin gerd. Hij reed met vrij groote vaart en maak te een salto, v aarna hij tegen den weg sloeg Met zware verwondingen werd hij in hopeloo- zen toestand naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd en daar opgenomen. In den loop van den nacht is hij aan de gevolgen over leden. ONGEOORLOOFD HANDEL GEDREVEN? Naar de Tel. uit Wormerveer verneemt zal een ontslagen agent van politie de gemeente in rechten aanspreken. Dezen agent werd met 1 Januari j.1. ongevraagd eervol ont slag verleend, omdat hij handel zou hebben gedreven, hetgeen volgens zijn instructie niet geoorloofd is. Een tweetal winkeliers uit de gemeente had zich bij herhaling hierover be-1 klaagd. De ontslagene ontkende dat hij handel zou hebben gedreven; hij had althans er geen cent voordeel van genoten. Hij vroeg vernie tiging van het ontslagbesluit, doch hem werd na eenige maanden, medegedeeld, dat besluiten van den burgemeester buiten het Koninklijke vernietigingsrecht vallen. De ontslagene zal nu, op advies van zijn advocaat, de gemeente in rechten d.w.z voor schadevergoeding aanspreken, op grond van de overweging, dat de burge meester zich aan een onrechtmatige over- heidsdaad heeft schuldig gemaakt. 5y* EMISSIE DEN HELDER. Bij de op 10 Maart gehouden emissie van 1 millioen 5 V% obligaties ten laste der gemeente Den Helder werd het aangeboden bedrag geheel volteekend. DRANKWET. Heden zijn ingekomen de navolgende ver zoeken om verlof tot den verkoop van alcohol houdenden drank, anderen dan sterken voor gebruik ter plaatse van verkoop in de achter de namen vermelde perceelen: C.V. „De Maas", Luttik Oudorp 59: C.V. J. A. Egbergen Co., Groot Nieuw-» land 49; C.V. „De Raaf", Nieuwlandersingel 70; C.V. P. Mantel Co., Laat 80; C.V. F. M. de Jong Co., Voormeer 18; C.V. J. Smit Co., Krebbesteeg 2; C.V. P. Stokman Co., Voormeer 35; C.V. J. van Waardenburg Co., Voor meer 35; C.V. P. J. van Son Co., Luttik Oudorp 6.V. J. J. van der Kooy Co., Hekel straat 14; M. Bakels, wed. G. Honig, Voordam 2. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verkenen van deze verloven indienen. ALKMAAR, 17 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BRANDEN Boerderij te Helmond afge brand. 'Veel vee verbrand. Vannacht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de gemeente boerderij aan de Dijkschestraat te Helmond en be woond door den landbouwer van Egelmeer De bewon. welke reeds ter ruste waren, toen het vuur uitbrak moesten in allerijl het woon huis verlaten. Stal en schuur stonden spoe dig in lichterlaaie. Drie koeien, drie vaarzen een paarden drie varkens en een 50-tal kip pen kwamen in de vlammen om. Het woon huis kon behouuen blijven. De schade wordt door verzekering gedekt. Brand in een behangedj te Zutphen. Vanmorgen omstreeks half zeven werd te Zutphen een begin van brand ontdekt in perceel Korte Hofstraat 5 waar een behan- gerij en stoffeerderi; annex winkel is geves tigd van den heer A. L. Akkerman. De bewo ners konden zich slechts in nachtgewaad redden. De brandweer was spoedig ter plaatse en bestreed den feilen brand aan de voor en achterzijde van hef huis. Men kon echter niet verhinderen, dat het geheele per ceel uitbrandde. De belendende perceelen kregen waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Daar echter op de plaats waar de brand is ontstaan geen kachel aan wezig is en de bewoners den avond te voren in het donker zaten wordt aan kortsluiting gedacht. Ailes was tegen brand en bedrijfs schade verzekert.. Stalhouderij in brand. Dinsdagavond brak brand uit in de stal houderij van den heei Klaassen in de Deven- terstraat te Zwolle. De hooizolder stond in lichte laaie, toen de buren den brand ont dekten. De aanwezige paarden, enkele kal veren en varkens zijn ijlings uit 't vlammen de perceel gehaald. De brandweer, die snel OPLICHTERIJ. De pseudo cocaïnesmokkelaars. De 33-jarige buffetchef en de 60-jarige steward, die te Rotterdam hebben getracht een man op te lichten door hem geld te vra gen om „cocaine", waarvoor reeds een ge fingeerde kooper een goede som zou heb ben gebeden, te kunnen koopen, zijn door de Rotterdamsche rechtbank ieaer tot zes maan den gevangenisstraf met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorgebracht, ver oordeeld. OVERPLAATSING VAN SCHOOL KINDEREN TEGEN DEN WIL DER OUDERS. De kantonrechter te Gouda heeft gister een man, die terecht had gestaan wegens het niet voldoen aan de leerplichtwet hij had zijn kind niet naar de door B. en W. aangewezen school gezonden, waarop ambtshalve in schrijving door den inspecteur van het Lager Onderwijs had plaats gevonden vrijge sproken. De kantonrechter grondde zijn vrijspraak op het feit, dat de wet af- en overschrijvingen van leerlingen niet aan B. en W. toekent. De ambtenaar van het O. M., mr. Lange- meyer, gaat in hooger beroep. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Uil" is op de thuisreis gister om 5.55 uit Djask vertrokken en na een tusschenlan- ding om 15.37 te Bagdad aangekomen. Aan boord is alles wel. De „Raaf" is op de uitreis om 5.47 van Djask vertrokken en om 13.25 te Karachi geland. Vandaar vertrok het toestel weer om 13.59 en arriveerde om 17.50 te Jodphoer. Hedenmorgen om 6.35 vertrok het K. L. M.-vliegtuig de „Valk" van Schiphol naar Indië. De bemanning bestaat uit L. Sillevis, K D. Parmentier, C. v. Blanken en H. Dené. Het toestel vervoerd 241.775 K.G. post en 216.721 K.G. goederen. TWEE VLIEGONGELUKKEN MET DOODELIJKEN AFLOOP. Toen gistermiddag een jjarticulier vlieg tuig uit Tourcoing tusschen Tourcoing en Rijssel aan het cirkelen was gleed de machine bij het maken van een scherpe bocht plotse ling af, en stortte loodrecht omlaag. Voor een café aan den grooten straatweg naar Rijssel boorde het toestel zich diep in den grond en explodeerde. Voordat men den bei den inzittenden hulp kon verleenen waren zij reeds door de vlammen geheel verkoold. Bijna op hetzelfde oogenblik stortte nabij Blois een militair vliegtuig van ongeveer 30 M. hoogte neer en vloog in brand De piloot verbrandde levend terwijl de waarnemer met ernstige brandworden kon worden gered en naar een ziekenhuis kon worden overge bracht.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7