Alkmaarsche Courant. EEN LEVEN OM EEN LEVEN. Jiadiouieuuxs Qemewiecadett JjUÜlietw vier en dertigste Jaargang. rijdaa 18 Maart. iWordt vervolgd), A\ en 1932 Zaterdag 19 Maart 1932. Hilversum, 1875 M. (6.457.30 A.R.A. jp A-V.RO- van 7.30—12.8.Gra- Lfnnnulaten. 10.15 Voor de Arb. in de con- ?nu-bedrijven. 12.— Het Vara-Septet o.l.v. Is c l 2.15 Het Vara-Mandoline-orkest ol.v. itoh B Kok. 2.30 Gramofoonplaten. 2.40 So- •^tenconoert. 3.10 Vervolg Mandoline-orkest. <i 45 Kamermuziek o.l.v. Piet liggers 4 45 cjet Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 7.30 Avro: „Matthaus Passion" van Joh. Seb. Bach- Toonkunst-Koor, Volkszang, Jongens koor o.l.v. H. J. den Hertog. Het Concert gebouw-Orkest o.l.v. Dr. Willem Mengel berg- Vocale- en Instrumentale solisten Na afloop: Gramofoonplaten. Huizen, 298 M. (Uitsluitend K.R.O.) g.0.15 Gramofoonplaten. 10.Het KRO- trio ol.v. Piet Lustenhouwer. 12.151.45 K. R. Ó.-Sextet o.l.v. Pie*- Lustenhouwer. 2 Gramofoonplaten. 4.Idem. 5.30 Idem. 620 Idem 7.45 Idem. 8.— Het K.R.O -Salonorkest ol.v. Marinus van 't Woud. 9.15 Radio-too peel 10.Vervolg concert. 11.12.Gra mofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.3511.20 Verslag van de roeiwedstrijd Oxford-Cambridge". 12.20 Concert. 1.05 Rt,inald New, Cinema- orgel. 140 The Commodore Grand Orkest o.l.v. Josepn Muscant. 3.10 Rugby-match .EngelandSchotland" 4.50 Het Radio- Militair Orkest o.l.v. B. Walton O'Donneil. 5.05 Reginald Foort op Cinema-orgel. 7.50 'De eerste acte van de Operette „Die Fieder- niaus" van Johann Strauss. 8.40 Het BBC- Orkest o.l.v. S. Kneale Kelley. 10.Vaude ville-programma. 11—12.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn Band van The Mayfair Hotel. Radio-Paris, 1725 M. 8.05 en 12.50 Gra mofoonplaten. 9.05 Cabaret-programma. Ralundborg, 1153 M. 11.201.20 Con cert in Restaurant „WivexV 1.50 Gramofoon- platen. 2.50 Het Omroep-Orkest o.l.v. Emil Reesen. Solisten. 7 50—11.20 Dansmuziek uit de oude doos. Langenberg, 473 M. 6.25 Concert uit Ham burg. 11 20 Concert uit Berlijn. 12.20 Mid dagconcert. 2.15 Concert. 4.20 Namiddag concert. 7 20—9.20. Concert door het Ber ïijnsch Omroep-Orkest o.l.v. Ed. Künnecke Dr. Fr. Stiedry en Bruno Seidler Winkler Rome, 441 M. 8.05 Opera-uitzending. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.35 2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Mr. Arthur Meule- mans. 6.50 Gramofoonplaten. 8 20 Het Om roep-Orkest o.l.v. Kumps. 9.50 Cabaret. 338 M.: 12.352.05 Gramofoonplaten 5.20 Het Omroep-Orkest ol.v. Kumps. 6.20 Gra mofoonplaten. 8.20 „La Bohème", Opera van G. Puccini. Uitz. vanuit de Kon. Vlaamsche Opera te Antwerpen. Zeesen, 1635 M. 3.50—4.50 Orkestcon cert. 7.2011.50 Uitz. ten bate v. h. Fonds v. Kunstenaars. Orkest o.l.v Eduard Künne- ke, Dr. Fr Stiedry, Bruno Seidler-Winkler. Solisten- Daarna: Dansmuziek door Paul Godwin en zijn Orkest. SriIOORL. De gistervoormiddag gehouden raadsver gadering werd door alle leden bijgewoond. Na opening en goedkeuring der notulen deed de voorzitter mededeeling van de vol gende ingekomen stukken a. Schrijvn d.d. 8 Febr. 932 van den mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw, vermeldende dat na ampele overwe ging geen vrijheid is gevonden het subsidie percentage voor de werkverschaffing in de staatsduinen te wijzigen, voorzoover het 2e halfjaar 1931 betreft (blijft alzoo 45 Voor het le halfjaar 1932 zal opnieuw worden overwogen of verhooging van rijks subsidie mogelijk is. Voor kennisgeving aangenomen. b. Schrijven d.d. 2 Maart 1932 van de Ged. Staten, waarbij bericht wordt, dat aan de gemeente uit de provinciale kas geen bij drage kan worden verleend voor steun aan noodlijdende tuinders, aangezien daartoe geen gelden op de provinciale begrooting zijn uitgetrokken. Naar het Engelsch van Morice Gerard door Emma A. H* 44) Denkende aan Karei, had zij met de hand naar het kettinkje gevoeld. Waarom draag je dat altijd, Lucille? Het was van mijn moeder, antwoordde zij ontwijkend. Hangt er iets aan een medaillon bij voorbeeld? Ze draalde een oogenblik met haar ant woord, toen haalde ze den ring op en liet hem Robert zien Hij werd dadelijk de fleur-de-lis gewaar. Waar is die vandaan? vroeg hij. Van den koning, antwoorddezij. Bij welke gelegenheid? Maar terwijl hij het vroeg, wist hij het, want er kon er maar één zijn. Lucille was niet eens aan het hof voorge steld sinds de Restauratie, daar sir Evelyn met hield van de vrije manieren, die ingang naden gevonden in Whitehall en Windsor. Hij legde 'm in mijn hand in den kapel, *ven voordat Vader hem de schuilplaats j>°0d. Ik dacht er juist gisterenavond aan, omdat je mij den ring, dien ik draag, op de- zelfde plaats gaf. TerWiji ze dit zei keek ze naar haar linker- Voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat er 25 bijdragen zijn verleend tot een maximum-be drag van 9 per geval. Er is ruim 400 per maand besteed. Over vier weken zal over ongeveer 900 van het crediet ad 1000 be schikt zijn. In beginsel werd goedgevonden, dat B. en W. zoo noodig met een vijftig gulden het cre diet overschrijden. De heer Schermer deelde mede, dat er nog een kans bestaat, op een provinciale bij drage, zulks in verband met een vraag van het Statenlid Koster. De voorzitter vulde deze mededee ling aan met te zeggen, dat er een commissie is benoemd om de heele kwestie der tuinders- credieten na te gaan. c. Schrijven d.d. 2 Maart 1932 van hetzelf de college, houdende bericht, dat niet kan worden overgegaan tot wijziging van de N. R.U. regeling voor het provinciaal waterlei dingbedrijf, als gevraagd bij het adhaesie be tuigend schrijven van B. en W. naar aan- "eiding van het adres van den raad van Ii- pendam te dezer zake, hebbende de Provin ciale Staten bij de behandeling van de be grooting voor 1932 geen aanleiding gevon den om tot herziening der bovenbedoelde regeling over te gaan. Voor kennisgeving aangenomen. d. Missive d.d. 2 Maart 1932 van hetzelf de college, waarbij bericht wordt, dat uit 's rijks schatkist geen gelden kunnen worden beschikbaar gesteld vcor het financieren van kapitaalsuitgaven der gemeenten. Als voren. e. Jaarverslag van den schoolarts over 1931. Hierin werd o.a. opgemerkt, dat slechte verzorging van het gebit nog steeds veelvul dig vocrkomt, dat er op gewezen moet wor den, dat de voorgeschreven brillen ook moe ten worden gedragen en dat nog weer eens onder de aandacht dient te worden gebracht hef ontbreken van een hygiënisch gebouw. Als voren. f. Jaarverslag over 1931 van den secreta ris-penningmeester van de vereeniging van de Nederl. hervormde diaconieën in de classis Alkmaar voor gezinsverpleging. Het nadee- lig saldo is 1819 in verband met de aan stelling van een vierde zuster. Als voren. g. Proces-verbaal van kasopneming d.d. 3 Maart 1932 bij den gemeente-ontvanger, tot een bedrag van 2878,50 en van denzelfdeu datum bij den administrateur van het G.E B. en van het Gasbedrijf, respectievelijk tot bedragen van 2226,60 en 779.52 Yt. Als voren. h. Schrijven d.d. 15 Febr. 1932 van den schoolarts, waarbij deze mededeelt, dat op de scholen in de gemeente met als oorzaak de crisis geen ondervoede kinderen voorko men. B. en W. stelden voor deze materie als afge daan te beschouwen en eventualiteiten op dit gebied over te laten aan de plaatselijke af- deeling van het Centraal Genootschap voor vacantiekolonies en kinderherstellingsoorden Goedgekeurd. De voorzitter zei, dat dit schrijven een antwoord is op een vraag van het provin ciaal bestuur. De heer Schermer hoopte, dat de raad in het voorstel van B. en W. een aanleiding zal vinden, om op een eventueel verzoek van genoemde afdeeling een hooger subsidie toe te kennen, als de oorzaak daarvoor is ge legen in gevallen van ondervoeding als ge volg van de crisis. De heer B ij 1 was van meening, dat voor ondervoeding geen uitzending der kinderen noodig is. De heer Schermer was het hiermee niet eens. Uitzending zal ontegenzeggelijk beter zijn, omdat de kinderen dan een uitste kende voeding krijgen, waarvan de uitwer king nog lang daarna valt waar te nemen. In het huisgezin zullen dergelijke kinderen een zoo goede voeding niet krijgen, ook al zou hetzelfde bedrag als steun worden gegeven. i. Schrijven d.d. 14 Maart 1932 van de diverse instellingen van armenzorg in de ge meente, waarbij verzocht wordt, dat de ge meente zich aansluit bij den Armenraad te Alkmaar, waardoor de verplichting van na bestaanden bij den steun aan hulpbehoeven den beter tot zijn recht kan komen. Devoorzitter lichtte toe, dat er een zeer druk bezochte vergadering is gehouden van instellingen van armenzorg in gemeenten boven het IJ. Daar werd in beginsel besloten tot uitbreiding van den Armenraad te Alk maar, zoodat het beter mogelijk zal zijn na te gaan of familieleden van hulpbehoevenden in staat zijn steun te verleenen. De kosten van aansluiting zullen voor Schoorl bedra gen 110, berekend naar 5 cent per inwoner. In handen van B. en W. gesteld om prae- advies. j. Schrijven d.d. 20 Februari van het ge meentebestuur van Bloemendaal, waarbij ver- Het is zeker een eigenaardig samentref fen, was hij het eens, daar ik het toch deed zonder in 't minst eenig vermoeden te heb ben van wat voorafgegaan was. Ja, dat dacht ik wel. Ze liet den ring weer op z'n plaats terug vallen. Ik geloof niet, dat ik het heel prettig vind, hoe je den ring van een ander zoo dicht bij je hart draagt, Lucille, zei hij. Als is het dan ook die va nden koning? vroeg zij. Misschien wel 't minst omdat het die van den koning is; er ligt een betoovering over het koninklijke, die van minderen in rang niet uitgaat. Zegt master Shakespeare niet in zijn „Henry IV": Onrustig ligt het hoofd, dat een kroon draagt? Ja, ongetwijfeld hebben koningen hun moeilijkheden, gaf hij toe, maar mannen en vrouwen lijden ook voor hen, spannen zich in voor hen en geven hun dingen, die anderen onthouden worden. Lucille stond nu weer voor den geest de jonge man, die zoo onverwacht tot haar ge^ komen was vanuit de boomen in het park; zij herinnerde zich haar eersten indruk, dat hij leelijk, tanig, haast terugstootend wasj hoe zich daaruit een gevoelen van aantrekking en overheersching had ontwikkeld, zoodat haar kinderlijk hart en wil zich makkelijk hadden overgegeven aan de majesteit, die school ach ter de diepliggende bruine, innemende oogen; als zij dit toen al had gevoeld in haar oner varenheid, nog van niets wetend wat zou dan wel de uitwerking wezen als de majesteit zocht wordt adhaesie te willen betuigen aan een door den raad dier gemeente aan den mi nister van onderwijs, kunsten en wetenschap pen gezonden adres inzake beperking van on- matigen scholenbouw. B. en W. stelden voor dit stuk voor kennis geving aan te nemen, omdat zij meenden, dat dit een zaak is voor de Vereeniging van Ned. Gemeenten, waarbij zoo goed als alle gemeenten zijn aangesloten. De heer Duin vond er niets tegen om de gevraagde adhaesie te betuigen. De heer Kaag meende, dat men de zaak- wel kan overlaten van de Prov. Staten en Tweede Kamer. Dat zijn toch de vertegen woordigers van het heele volk. De heer Schermer zou het eene willen doen en het andere niet nalaten. De heer B ij 1 vreesde, dat de waarde van dergelijke adressen verloren gaat, nu er in den laatsten tijd zoovele van die verzoeken om adhaesiebetuiging komen. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men, nadat het was aangevuld met de op dracht om een verzoek te zenden aan de Vereen, van Ned. Gemeenten om de zaak in studie te nemen. Tegen het voorstel waren de heeren Gutter, Schermer en Duin. k. Schrijven d.d. 26 Febr. 1932 van den heer H. de Zeeuw en 6 andere bewoners van Groet, waarin verzocht wordt de schooljeugd te Groet een anderen toegangsweg tot de speelplaats te willen aanwijzen, aangezien de tegenwoordige toestand schade voor omwo nenden oplevert. B. en W. vonden geen aanleiding den raad voor te stellen in den door adressanten ge- vraagden zin wijziging te brengen in den be- staanden toestand. B. en W. waren integen deel van meening, dat het alleszins aanbe veling verdient den tegenwoordigen toegang te behouden, ter vermijding van levensgevaar voor de schoolkinderen, gezien het steeds toe nemende snelverkeer. De raad deelde deze zienswijze, m. Verzoek van den heer C. Hoogvorst te Groet om aansluiting aan het gasbuizennet en tevens een verzoek van denzelfden om op het punt Hargerweg—Zeeweg—Hooge Nol- weg een lantaarn te plaatsen. In handen ge steld van B. en W. om advies. Aansluiting aan de waterleiding. Voordracht van B. en W., in afwijzenden zin te beschikken op het verzoek van de V.V. V. „Schoorl" om te bevorderen, dat de wonin gen van den heer T. Raat en anderen aan de Smeerlaan ten spoedigste worden aangeslo ten op het net der provinciale waterleiding, zulks op grond van het feit, dat blijkens her haalde berekening de kosten te hoog blijven. Bij raadsbesluit van 16 April 1930 werd vastgesteld, dat ten aanzien van „niet renda bele aansluitingen" van gemeentewege ten hoogste 5 per aansluiting als bijdrage kan worden verleend. De v o o r z i t t e r gaf verschillende cij fers, waarna hij concludeerde, dat er een be langrijk bedrag ongedekt zal blijven, dat adressanten zouden moeten betalen, maar waartoe zij zeker niet genegen zullen zijn. De heer Schermer was vóór aanhou ding van het verzoek, om nog eens overleg te plegen met belanghebbenden. E)e heer Duin was niet vóór een meer tegemoetkomende houding tegenover belang hebbenden. De drang naar water komt door de droogte van den laatsten tijd. Als er vaste regelen bestaan voor aansluiting, moet daar aan de hand worden gehouden. De heer Schermer herinnerde aan het geen gebeurd is met een huis van volkswo ningbouw aan den Wagenmakersweg en zou nog eens met de menschen willen praten. Het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Werkverschaffing bij het Staats- boschbeheer. Voorstel van B. en W. om aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw op nieuw te verzoeken den termijn van tewerk stelling der werkloozen bij het Staatsbosch- beheer wederom met een maand te verlengen, alzoo tot einde April 1932. De voorzitter zei, dat de huidige ter mijn afloopt op 28 Maart. De kosten bedroe gen de laatste week 450, waarvan de ge meente 55 pet. moet betalen. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Het rijwielpad. Onjuiste voorstel ling van van zakenVerwijten ook aan den burgemeester. Voordracht van B. en W. in zake het ver zoek d.d. 15 Febr. 1932 van de besturen der organisaties der transportarbeiders, Perso neel in Overheidsdienst en s.d.a.p. afd. Schoorl, om terug te komen op het raadsbe sluit van 26 Januari j.1. aangaande de te verleenen subsidie voor totstandkoming van een rijwielpad, en alsnog het aanvankelijke plan, ingediend door de Rijwielpad Vereeni ging Nd. Kennemerland te Alkmaar, te aan vaarden. 1 van het vorstelijke in het algemeen nog was verhoogd door de meerderheid van den man, als koning! Ze liepen terug naar de boot. Heb je dien ring steeds sindsdien gedra gen? Ja, moeder heeft 'm mij zoo aangedaan, toen ze mij den ketting gaf; de prins zei, dat ik 'm eens nog wel noodig kon hebben en dat ik in zulk een geval van hem vragen kon, wat ik wilde. Ik vertrouw, dat dit nooit zal voorko men, sprak Darcy ernstig. Ik ook, meende zij. Maar al weren zij heth ieromtrent eens, toch dachten zij er misschien beiden heel an dere dingen bij: de man en het jonge meisje. Naarmate de tijd van het vertrek naderde, dat er dus een einde zou komen aan het be zoek van lady Darcy en haar zoon, begon Robert er bij Lucille op aan te dringen, dat die een dag zou noemen, waarop het huwelijk werd bepaald. Zij schrikte terug en vroeg, om nog tijd van beraader was immers geen haast? Wij kunnen een dag in de lente afspre ken, stelde zij voor. Je vergeet hoe oud ik ben, antwoordde hij. Hoe lang ik al heb gewacht! Waarop? Dat je volwassen werd. Duurde dit dan zoo lang? Hij kuste haar; ze waren alleen in de bibiotheek. Het leek mij zoo lang, antwoordde hij Ik had besloten niet te spreken, voor je negen tien was, en zelfs toen vreesde ik nog Vreesde Het verzoek was mede-onderteekend door de pensionhoudersvereeniging Schoorl Groet—Camperduin en een aantal kiezers en kiezeressen. Van de rijwielpadvereeniging Noord-Ken- nemerland was een brief ingekomen, waarin werd medegedeeld, dat zij van den aanleg van het rijwielpad afziet, nu de raad het ver zoek om subsidie heeft afgewezen. Blijkens het door B. en W. gegeven prae- advies was de meerderheid van het college vóór afwijzing van het verzoek, omdat de groote bedragen, die de gemeente in de laat ste jaren heeft uitgegeven voor wegen, gas en gymnastieklokaal, niet toelaten dat er ook nog 7000 wordt toegestaan voor aanleg van een niet dringend noo dig rijwielpad. Onaangenaam stemde het dat de rijwielpadvereeniging niet voldaan had aan het verzoek om een ander tracee voor den voorgenomen weg aan te geven, waar door bezuiniging zou zijn te bereiken. De minderheid van het college (gevormd door den burgemeester) stelde voor om 1000 te geven per K.M., af te ronden tot 6000, en dan nogmaals 1000 zoodra het slotgedeelte van het rijwielpad tot stand zou zijn gekomen. Door deze regeling zou wor den bereikt, dat de gevraagde bijdrage ver deeld kon worden over eenige jaren, Het werk zou kunnen worden uitgevoerd, wat zonder subsidie der gemeente niet mogelijk is, want in dit geval zouden het rijk en de provincie evenmin subsidie toestaan. Indien het werk tot uitvoering zou komen, zou er een be langrijk object komen voor werkverschaf fing. De heer Duin betreurde het niet, dat het rijwielpad er niet zal komen, maar wel dat de raad door verschillende menschen ver keerd is voorgelicht. Het is haast een over rompeling geweest, het voorstel moest er in één keer door. Onwaar is het, dat goedkeu ring was verkregen van het staatsboschbeheer voor het gebruik van de noodige terreinen Evenmin is het waar, dat de begrooting zou zijn goedgekeurd door het staatsboschbeheer. Ten derde was er geen technische leiding toe gezegd. Spr. meende, dat de burgemeester met een en ander bekend is geweest, en ais dit waar is, zou het hem zeer tegenvallen, om dat hij altijd vol vertrouwen heeft gesteld in dezen. Beter zou het zijn geweest, dat het ver zoek om subsidie in de vergadering van 26 Jan. ware aangehouden. Dan had ieder lid van den raad een onderzoek kunnen instellen en zcu deze onverkwikkelijke geschiedenis niet zijn voorgevallen. De werklieden zullen naar sprekers overtuiging geen nadeel hebben van het gevallen besluit tot afwijzing van het ver zoek, zij zullen even goed aan werk worden geholpen. Spr. was blij, dat het verzoek werd afgestemd De heer G u 11 e r wilde niet nogmaals de wenschelijkheid van aanleg van het rijwiel pad verdedigen, omdat het belang ervan voldoende blijkt uit het thans ingekomen adres, dat mede is onderteekend door 612 kiesgerechtigden, uit alle politieke partijen Spr. geloofde, dat de kiezers te zijner tijd wel zullen zeggen hoe zij over het geval den ken. Het plan is tegengewerkt door verkeerde zuinigheid en gekwetste ijdelheid. De heer Schermer had als ernstigste bezwaar tegen het rijwielpad, dat het natuur schoon erdoor zou worden geschonden. Vol gens spr. zou de nieuwe straatweg, waaraan kort geleden zulk een groot bedrag is ten koste gelegd, nog zeer zeker eenige jaren kunnen voorzien in de behoeften van het ver keer ook voor wielrijders. Het is jammer, dat de werkloosheidvoorziening zoo nauw ver bonden wordt aan den aanleg van het rijwiel pad. Bij een aanbesteding ervan zouden on getwijfeld voorwaarden zijn opgenomen om trent het tewerkstellen van werkloozen en dan zou het plan heel wat duurder zijn ge komen, dan men meende. Er zou dus een dure werkloosheidvoorziening zijn gekomen. Bo vendien zouden dan, omdat ook het rijk zou subsidieeren, werkloozen uit de omgeving bij de uitvoering moeten zijn aangenomen en spr zou het werk in de gemeente liefst door eigen menschen zien uitgevoerd. Wij hebben onze werkloozen altijd aan werd kunnen helpen en spr. hoopte, dat dit ook in de toekomst zal kunnen gebeuren, ook buiten het rijwielpad De gemeente heeft in de eerste plaats voor haar eigen werkloozen te zorgen. Als er geld rr.oét worden besteed voor een weg, zou spr den weg naar Camperduin onder handen willen doen nemen, het geld blijft dan in de gemeente. In de allereerste plaats moet men het natuurschoon in de gemeente trachten te behouden, zonder dat heeft Schoorl niets en als we daaraan tornen, slachten wij de kip met de gouden eieren. Aldus gezien^ is het goed, dat het rijwielpad afgestemd werd. De heer Kaag dacht over de zaak nog net als den vorigen keer. Devoorzitter betreurde de gevallen beslissing. Destijds hebben Heiloo en Eg- Ja, dat ik te voorbarig mocht zijn, ook al was je nu op mij gesteld. En nu ga je mij juist zoo haasten? Ja, maar dat is heel iets anders. Je hebt mij nu je woord gegeven; je behoort mij en ik heb het recht er op aan te dringen. Ze stak den vinger op en trad terug. Een tiran! riep ze. De verloofde legt het maskér af en toont het strenge gelaat daar achter- t Ik zal nooit streng zijn voor jou, liefste Nooit tenzij ik het verdien! Hoe zou je dat nu kunn enverdienen? Door mij tegen je wil te verzetten, na tuurlijk. Mijn wil is jouw wil. Dat zou erg saia zijn, als dat altijd zoo was, sir. Ik hou van saai. En vervelend? Dat zou jij nooit kunnen zijn, Lucille! Schertsend schudde zij het hoofd. Je kent mij nog niet geheel, sir. Zoo niet, dan komt dit toch niet, door dat ik je niet genoeg bestudeerd heb, antwoor- de hij en sloot haar in de armen. Lucille was verrast, toen ze uit daaruit vol gende gesprekken opmaakte, hoe sir Evelyn en lady Darcy het eens waren met Robert, dat ook zij den datum van het huwelijk al gauw wenschten vastgesteld te zien; hun redenen waren niet dezelfde, als die van den verloof de, maar het resultaat was een gezamenlijk aandringen, waarvoor Lucille bezweek, mis schien met meer vertoon van onwilligheid, dan zij nu wel in waarheid voelde. Sir Evelyn en lady Darcy. die zich bewust waren van den staat van hun gezondheid. KON NIET SLAPEN OF ETEN. Gebroken door haar man's dood. Toen het verdriet haar trof, werd de ge zondheid van deze vrouw geknakt. Alles wees erop. dat zij spoedig geestelijk en lichamelijk een wrak zou worden. Toch, in nog geen twee maanden, heeft zij haar gezondheid en energie weer teruggekregen. Hoe zij deze verandering teweegbracht, beschrijft zij hier onder zelf: „Na den dood van mijn man, nu eenige maanden geleden, ging mijn gezondheid hard achteruit. Ik had vreeselijke vlagen van neer slachtigheid en het was me onmogelijk te eten of te slapen. Ook leed ik aan rheumatiek. Toen besloot ik Kruschen Salts te probeeren en nu heb ik de „kleine, dagelijksche dosis" bijna twee maanden lang genomen. In dien tijd is mijn gezondheid flink vooruit gegaan en de rheumatiek is absoluut verdwenen Ik ben nu veel vroolijker en eet en slaap ook beter". De meest voorkomende oorzaak van neer slachtigheid is hoofdzakelijk constipatie een verzwegen klacht omdat de lijder zich er zelden van bewust is. Maar dat beteekent een gestadige ophooping van lichaamsgiften, die langzaam en zeker den geest versuffen, de energie smoren, de zenuwen ondermijnen en de algeheele geestkracht dooden. Kruschen Salts nu maakt hardlijvigheid ten eenen male onmogelijk. Kruschen zorgt dat lever en nieren op natuurlijke wijze hun- functie vervullen; zij verwijderen zacht maar zeker werkend, alle giftige afval producten en verzekeren zoodoende een zui veren bloedsomloop. F.n daarom zult U, als U regelmatig Kruschen Salts gebruikt nooit weten wat neerslachtigheid beteekent, en evenmin last hebben van „zenuwen" of moe deloosheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 090 en 1.60 per flacon. mond aan Zee toch ook subsidie toegezegd voor een rijwielad alvorens volkomen zeker heid bestond omtrent de richting. In antwoord op de bemerkingen van den heer Duin zei spr., dat hij de stukken had ge zien, waarbij goedkeuring werd verleend door het staatsboschbeheer voor het gebruik van de gronden door den heer D. genoemd. Spr. wees er op, dat de raad toch geen cent op tafel had behoeven te leggen alvorens het heele plan zou zijn goedgekeurd. Hij betreur de daarom het standpunt, dat de raad had ingenomen. De toekomst zal leeren, wie gelijk had. Spr. was was van meening, dat de heer Duin niet had mogen aannemen, dat hij (spr.) niet te goeder trouw zou zijn geweest en hij stelde vast alléén te hebben gehandeld naar wat hij als het belang van de gemeente had gezien. De heer G u 11 e r merkte op, dat de raad na het toestaan van de gevraagde subsidie toch altijd nog voorwaarden had kunnen stellen. De heer Duin was niet voldaan over het antwoord van den voorzitter en vroeg bewijs voor diens gezegde, dat hij de stukken met de goedkeuring van het staatsboschbeheer had gezien. Inaien dit wordt geleverd, zou spr, een leugenaar zijn. De voorzitter zei, dat hij de verkla ring van den heer Stein zwart op wit heeft gezien. De heer Duin: Dat is een leugen. Er is slechts medewerking toegezegd voor afzan- ding van verschillende punten van het tracee voor het rijwielpad, meer niet. Spr. gaf deze punten nader aan. De v o o r z i 11 e r: U kan den brief op eerste aanvrage ter inzake krijgen bij de rijwielpadvereeniging. De heer Duin geloofde, dat de voorzitter heeft geweten, dat er niet meer is toegezegd dan spr. aangaf. De voorzitter zeide nogmaals den brief te hebben gezien, waarin toestemming werd gegeven tot aanleg van den weg. De heer D u i n: Er is gezegd, dat het staatsboschbeheer het pad zou maken, en dat is een leugen geweest, want het heeft zich daarover niet uitgesproken. De s e c r e t a r i s, die met toestemming van den raad gelegenheid kreeg zijn meening over het geschil te zeggen, nam aan dat de heer Duin een anderen indruk kreeg van het ge sprokene in de meergenoemde raadsvergade- ring ten aanzien van de gegevens van de rijwielpadvereeniging. Hem is medegedeeld, dat de vergunning door het staatsboschbe heer niet zoodanig is verleend als uit de ge gevens viel op te maken; de heer Duin heeft dat blijkbaar later onderzocht. Volgens spr. moet er een misverstand in het spel zijn. Ter. wille van de waarheid zou het goed zijn ge- weest, als de rijwielpadvereeniging alle des- 1 1 T- I >1 II verlangden niets zoo vurig, dan het huwelijk dat, naar zij vertrouwden, het wederzijdsch geluk beduidde van de twee, die zij het meest lief hadden, nog tot stand zou komen, eer een van hen beiden weggeroepen werd. Zoo wel sir Evelyn als lady Darcy waren er mee vertrouwd geraakt, om deze gebeurlijkheid in een niet verre toekomst onder de oogen te zien met een kalmen moed, voortspruitend uit een overtuigd geloof. In het eind werd besloten, dat de huwe- iijksvoltrekkinge zou plaats hebben het vol gend jaar, al heel spoedig na Paschen. Bij zonderheden werden behoorlijk vastgelegd naar alle genoegen gedurende de laatste week dat Robert en zijn moeder op de Abbey lo geerden. Op den laatsten dag, toen de schaduw van het aanstaand vertrek veel van de helderheid van het landschap had ontnomen tegenover de jonge harten, reden Robert en Lucille sa men uit. v Het was een prachtige dag in het begin van October; er heerschte een groote bedrij vigheid op de velden, daar de oogst werd bin nen gehaald. Zonder het nu speciaal zoo verkozen te hebben, namen zij denzelfden weg waar langs Robert gekomen was, naar sir Evelyn Lee, als bode van generaal Monk. Als be we derzijdsch instinct sloegen zij het pad in. waar de ontmoeting met Buckingham had plaats gehad. Links stond de boom, waaraan Ebenezer Holden toen was gebonden; daar dichtbij was dus de plek van het duel, waar Robert de lichte verwonding had opgedaan, die leidde tot Lucille's verzorging.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5