£antU en Jziinlouio Jieck School Een eerste waarschuwing WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN - dagelijks gebruikt - betreffende stutten vbor den raad had ter inzage gelegd. De heer Duin bleef van meening, dat de raad op zijn leiders niet meer kan afgaan. In den heer Bosman, voorzitter van de rijwiei- padvereeniging, had hij tot dusver een eerlijk man gezien, maar sor. heeft geen lust zich te laten beden. De voorzitter maande den heer Duin aan om parlementair te blijven ook in zijn afkeuringen. Spr. zelve deed dat ook. Het verzoek werd ten slotte afgewezen met alleen de stem van den heer Gutter er vóór, dezelfde stemmenverhouding als bij de eerste afwijzing van het subsidieverzoek. De belangstellenden op de publieke tribune verlieten na deze beslissing de zaal met de opmerking: Jullie worden wel bedankt. Geert daken met eterniet-platen Voordracht van B. en W. om in afwijzen- den zin te bechikken op t verzoek van J. C. Lieuwen te Delfzijl om op een door hem te stichting woning te Camperduin een asbest- dakbedekking te mogen bezigen van gegolfd eterniet. B. en W. verleenden op grond van het be paalde bij art. 15 lid 3 der bouwverordening geen vergunning in verband met de wel standsbepaling voor dit gebouw en bij inwil liging de daaraan verbonden consekwenties ten opzichte van andere aanvragen. Het voorstel om het verzoek af te wijzen werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De bebouwing van Camperduin. Prae-advies van B. en W inzake het adres d.d. 11 Januari 1932 van G. Duinmeijer te Camperduin, waarbij, onder overlegging van een plan van bebouwing van een hem toebe hoorend bouwterrein aldaar (kad. sectie A 569), een openbare weg te mogen aanleggen, waarbij het in de bedoeling ligt deze t.z.t. in beheer en onderhoud bij de gemeente over te dragen, Het prae-advies van B. en W. stelde afwij zende beschikking voor. gezien de oihvikkc- lingsmogelijkheden van Camperduin. Er moe ten geen doodloopende wegen komen. De heer Kaag vond het voorgenomen plan niet in het belang der plaats. De heer G u 11 e r ging met het voorstel accoord, nu hij den toestand ter plaatse nog eens had nagegaan. De heer Duin vroeg of B. en W. de lint bebouwing dan wenscheüjk achten. Zoo ja dan zal het in Camperduin nooit tot komvor- ming kunnen komen. Als het aan de orde zijn de plan van de baan raakt, zullen eventueei volgende voorstellen denzelfden weg opgaan, en wat zal er dan van Camperduin terecht komen Men krijgt dan nooit anders dan een rij huizen aan eiken kant van den weg. De heer B ij 1 meende, dat er wel een ande re mogelijkheid voor huizenbouw is, bijv. aan den weg langs Breed. De heer Duin: Daar heeft men liever geen huizen en dat plan wordt al tegenge werkt. Als Camperduin een toekomst zal heb ben, moet er toch grond voor bouw worden beschikbaar gesteld. De voorzitter zei, dat hij dezen keer met groote voldoening den heer Duin had gehoord als tegenstander van lintbebouwing. Spr. verklaarde zich tegen een particulier uit breidingsplan. Ook voor Camperduin moet men de uitbreiding in het groote verband zien. Spr. wilde wel reeds verklappen, dat er in het uitbreidingsplan van B. en W. voorzien wordt in een villaterrein. Dat plan komt in een volgende vergadering aan de orde. De toekomst van Camperduin kan men niet die nen met prutshuisjes aan smalle wegen. De gemeente Schoorl had jaren geleden reeds de lintbebouwing moeten verbieden. De heer Duin verklaarde zich tegenstan der van bebouwing van de duinen en zou zich verzetten tegen vreemde combinaties die dat zouden willen ondernemen. Er is nog grond genoeg buiten de duinen. De voorzitter antwoordde, dat moet worden voorkomen, dat er toestanden ont staan, die men later niet meer kan verbete ren. De heer Schermer juichtte 't toe, dat B. en W. met een uitbreidingsplan zullen ko men en was er voor om het onderhavige ver zoek tot zoolang op te schorten. Dat uitbrei dingsplan moet dan niet alleen voor Camper duin zijn, maar voor de heele gemeente moet er een vast plan komen. Het prae-advies van B. en W. werd z.h.st. goedgekeurd. Verzoek om vrijstelling van de aan stelling van een vierde leerkracht aan de school te Schoorl. Voorstel van B. en W. om, gezien het feit dat krachtens het wettelijk voorgeschreven maximum aantal leerlingen, per 1 Januari j.1. een vacature bestaat aan de o.l. school (kom) te Schoorl, op grond van het bepaalde bij art. 59, sub 2 der lageronderwijswet, voor het jaar 1932 aan de kroon ontheffing te ver zoeken van de verplichting tot aanstelling van een vierde leerkracht. Bij dit punt werd mededeeling gedaan van een ingekomen adres van de ouderscommis- sie, waarin werd verzocht het voorstel van B. en W. niet te aanvaarden. De voorzitter wees op het wetsont werp-Terpstra, dat voor 135 kinderen vier leerkrachten wil toestaan. Gaat de raad nu tot benoeming van een onderwijzer over, dan zou deze na aanneming van de wet weer op wachtgeld moeten worden gesteld, daarom is het beter geen onderwijzer te benoemen. Men kan er anders wel een krijgen, want er zijn 55 sollicitanten. Intusschen is van den in specteur een schrijven gekomen, waarbij hij adviseert een tijdelijke leerkracht te benoe men, in afwachting van het lot van het aan hangige wetsontwerp. Daarvoor voelen B. en W. wel wat. Aanvankelijk hadden B. en W. een oplossing willen zoeken in het benoe men van een derde leerkracht te Groet, om dat daar een lokaal leeg staat. Als de ouders zouden willen meewerken, zou men daar kin deren kunnen plaatsen. In Schoorldam is ook wel een lokaal, maar dat leek het college minder geschikt. Verlegging van de schoolgrens tot aan den Molenweg zal ge eninvloed hebben op 't aan tal leerkrachten aan de school in de kom der gemeente. Er zou slechts door bereikt .worden dat een elftal kinderen naar de school te Groet zou verhuizen en dan zou het aan tal aldaar nog niet zoo groot worden, dat een derde leerkracht noodig zou worden De heer G u 11 e r zag als eenige oplossing 't bouwden van een nieuwe school, waartegen de voorzitter opmerkte, dat dit nu niet zou helpen. Voor een vierde leerkracht is een lokaal noodig en een nieuwe school is niet dit jaar nog gereed. E>e heer Schermer was het aanvankelijk eens geweest met het inzicht van B. en W. om ontheffing te vragen, maar nu hij gehoord had de meening van den inspecteur om een tijdelijke leerkracht aan te stellen, leek hem dat een bt.ere weg, die de gemeente boven dien geen geld kost, omdat 't rijk deze vierde leerkracht betaalt. De vraag is echter: waar kunnen de kinderen worden ondergebracht? En dan geloofde spr., dat het beste zal zijn een tijdelijke barak te bouwen achter de school. De heer B ij 1 zou er de voorkeur aan ge ven vrijstelling te vragen en, als die niet wordt verleend, kan een barak worden ge bouwd. De heer G u 11 e r beschouwde het geld, voor een barak uitgegeven, als weggegooid en vroeg B. en W. plannen te ontwerpen voor een nieuwe school, die beslist noodig is. De voorzitter vond het voor de ge meente onmogelijk om thans een nieuwe school te bouwen, die toch zeker een 40.000 zal kosten en waarvoor het rijk stellig geen extra-bijdrage zal verkenen. De heer G u 11 e r meende, dat die kosten zullen dalen met een 10.000, de waarde der oude school. De voorzitter stelde vast, dat de ge meente ook dan nog niet geholpen is. Er moet thans in de behoefte worden voorzien. De heer Schermer was het ermee eens, dat er een nieuwe school moet komen, maar dit neemt niet weg, dat nu moet worden be gonnen met het bouwen van een barak. In middels kan worden uitgezien naar de moge lijkheid om de oude school zoo duur mogelijk te verkoopen. Intusschen geloofde spr. niet, dat een nieuwe school 40.000 moet kosten, hij had onlangs een 4-klassige school gezien ciie slechts 23.000 kostte. Men moet geen paleizen willen, maar doelmatige schoolge bouwen. In antwoord op een vraag van den heer Duin hoeveel kinderen er thans eigenlijk te veel zijn, zei de v o o r z i 11 e r, dat hun aan tal ongeveer zeven bedraagt. De heer Duin achtte dan het bouwen van een barak niet noodig. Die zeven leerlingen kunnen altijd nog wel geplaatst worden. Het voorstel van B. en W. achtte spr. daarom het beste. De heer Van Lienen was het eens met den heer Bijl. De heer Kaag opperde 't idee om eenige kinderen naar de school te Groet te doen gaan. De heer G u 11 e r voerde hier tegen aan, dat men, om rechtvaardig te blijven, dan ook moet toestaan, dat er kinderen van Groet naar de school te Schoorl gaan. Devoorzitter zei, dat de gemeente de vervoerkosten per autobus zal moeten beta len voor de kinderen, die op haar verzoek naar de school te Groet zouden gaan, en die kosten zouden toch nog een drie tot vierhon derd gulden bedragen, afgezien nog van de vraag of de ouders erin zouden toestemmen hunne kinderen van school te doen verande ren. De heer Duin zou er anders wel een be wijs van goeden gemeenschapszin in zien. Het voorstel van B. en W. werd ten slotte aangenomen met de stemmen van de heeren Schermer en Gutter tegen. Electricileitsmeters. Voordracht van B. en W. a. te wijzigen de verordening, regelende de voorwaarden en het tarief voor de leve ring van electriciteit, in dien zin, dat op een aanvrage tot plaatsing van een dubbel-tarief- meter slechts dan gunstig wordt beschikt in dien afname van tenminste 60 K.W.U. laag- tarief per jaar wordt gewaarborgd; b. goedkeuring te verleenen aan uitbrei ding van het laagspanningsnet vanaf hoek Wagenmakersweg, langs het Achterpad te Groet, westwaarts, voorloopig tot de aldaar nieuw gebouwde woning, waarvan de kosten zullen bedragen, naar raming 220. De electriciteitscommissie adviseerde voor beide punten in gunstigen zin. Wat sub b betreft, werd in het prae-advjes opgemerkt, dat de uitbreiding in de eerste maanden nog wel niet rendabel zal zijn, maar men verwacht meerderen woningbouw. Het voornaamste, wat men door het voorstel kan bereiken, is een betere huisverlichting. Het voorstel sub. b werd hierna zonder stemming goedgekeurd. Ten aanzien van het voorstel sub a zei de heer Duin, dat er langzamerhand een groot kapitaal gestoken is in de meters en dat daar om het stellen van een bepaalde garantie als billijk moet worden beschouwd. Een totaal van 60 K.W.U. is zeker niet te veel, vooral als men bedenkt dat in Heiloo 200 K.W.U. wordt geëischt. De heer Kaag vroeg of het voorstel te rugwerkende kracht zal hebben voor allen, die thans een dubbel-tariefmeter geplaatst hebben. De voorzitter antwoordde, dat dit wel de bedoeling is. Besloten werd terugwerkende kracht te ver leenen tot 1 Jan. 1932. De heer B ij 1 zou de garantie liever op 50 K.W.U. zien gesteld en wenschte dan wel de meterhuur te verhoogen met 10 cent per maand. Hetgeen minder wordt gebruikt dan de ga rantie moet naar spr. meening naar den kosi- prijs betaald worden. De heer Gu 11 e r had gedacht, dat de me terhuur voldoende was om rente en aflossing van het in de meters gestoken kapitaal te dek ken. De heer Van Lienen maakte duidelijk, dat dit niet juist is. Vroeger, toen een enkel- tariefmeter, die vervangen werd door een dubbel-tariefmeter, nog weer gep!natst werd in een ander perceel, ging het goed, maar thans vraagt ieder een dubbel-tariefmeter en worden de andere dus waardeloos. Dat be- teekent kapitaalverlies. Het plaatsen van dub- Tel-tarief meters overal waar dat gevraagd wordt, is een fout, want er zijn menschen ge noeg, die aan het minimum van 50 nog niet toekomen. De heer Duin geloofde, dat het minimum van 60, thans voorgesteld, later wel zal moe ten worden verhoogd tot 100 K.W.U. Dat de grootste verbruikers het goedkoopste licht hebben, vond spr. niets vreemd, dat ver- O DO L-tandpasta voorkomt het leelijke verkleuren der tanden en een onwelriekenden adem. schijnsel ziet men in elke andere branche ook. (Dit naar aanleiding van een bemerking van den heer Gutter.) De heer G u 11 e r, hoewel niet vóór meter- huur, erkende na de uitlegging van wethou der van Lienen, dat die moet geheven wor den. Maar dan wilde hij haar liefst met nog 10 cent verhoogen, om daardoor gelegenheid te geven ook aan hen, die weinig stroom ge bruiken, goedkoop licht te hebben. Een ga rantie van bijv. 40 K.W.U. zou spr. beter schijnen. De heer Schermer becijferde, dat een meter door de meterhuur in negen jaar be taald wordt. Meer mag men toch niet ver langen. Het is toch eigenlijk wat vreemd, om vcor kleine verbruikers van 3050 K.W.U. een dubbel-tariefmeter te plaatsen. Die men schen zullen dan moeten bijbetalen. Alleen waar het verbruik zulks rechtvaardigt, die nen dergelijke meters geplaatst te worden. De heer B ij 1 verdedigde het idee om de meterhuur met 10 cent per maand te verhoo gen en de garantie te bepalen op 50 K.W.U. De heer Kaag vond dit wel een zuiver der berekening, maar kon zich toch ook wel met het voorstel van B. en W. vereenigen. Dit voorstel werd zonder stemming goed gevonden, nadat 't voorstel-Bijl was verval len, omdat het niet gesteund werd. Rondvraag. De heer O u 11 e r vroeg of er nog ge werkt wordt aan den weg aan den duinvoet. Devoorzitter zou dit werk willen uit stellen tot het najaar. De heer G u 11 e r verzette zich hiertegen met het oog op het aantal werkloozen. De heer Kaag zou in elk geval eerst het antwoord van den minister willen afwach ten op het verzoek om verlenging van de te werkstelling van werkloozen. De voorzitter was het hiermee eens en de andere heeren sloten zich daarbij aan. De heer Dapper vestigde de aandacht op het snelle rijden van auto's ten zuiden van de brug te Schoorldam De voorzitter zei, dat dit op het ge bied van Warmenhuizen is. Spr. zou wel wil len vragen of het mogelijk is toezicht uit te oefenen. Voorts vroeg de heer Dapper of het ho tel te Camperduin niet gebouwd zal worden. De voorzitter wist hier niet anders van dan wat in de kranten had gestaan. De heer Schermer deelde mede, dat na het seizoen dit najaar met den bouw wordt begonnen. De heer Duin gaf in overweging om de onkosten, verbonden aan slachtingen in de noodslachtplaats, met de helft te verlagen, omdat de waarde van het geslachte bij de te genwoordige prijzen minder is dan die onkos ten. Bij handhaving zou, naar spr. vreesde, het fraudeleus slachten kunnen toenemen. De voorzitter zegde overweging toe. De heer Duin bracht vervolgens de kwes tie van het Achterpad ter sprake. Wordt de zaak tegen Zwaan doorgezet of legt de raad zich bij de uitspraak van den kantonrechter neer? Spr. meende, dat de zaak niet uitge maakt is. Het is niet voldoende om maar te zeggen, dat er wegen genoeg zijn, zooals de kantonrechter zei De voorzitter vond het aangenaam, dat de zaak ter tafel kwam en deelde mede, dat de ambtenaar van het O.M. bij het kan tongerecht aan de zijde van het gemeentebe stuur staat. Hij heeft 'n weg gevonden om van het gewezen vonnis in cassatie te gaan bij den Hoogen Raad. Er zal dus 'n principieele uitspraak komen. Is deze niet in overeen stemming met de gedachte van B. en W., dan kunnen zij altijd den raad nog voorstellen om een proces te voeren in civiel-rechterlijken zin. Daarvoor is een raadsbesluit noodig, dat dan door Ged Staten dient te worden goed gekeurd. Hierna volgde sluiting van de openbare vergadering. TUINBOUWVEREENIGING „GROENTENCULTUUR" BROEK OP LANGENDIJK. Woensdagavond half acht vergaderde bovengenoemde vereeniging in het lokaal van den heer C. Vijzelaar, alhier. De voorzitter, de heer H. Glas, opende de vergadering met een woord van welkom. De leerlingen der tuinbouwcursus zullen weer een excursie maken, waarvan de auto kosten door de vereeniging zullen worden gedragen. Van de correspondenten van den Planten- ziektenkundigen Dienst was bericht ingeko men, dat men „Zelio" ter bestrijding van besparen en zag het nut der reclame niet in Het bestuur was van meening, dat het beste tot een fondsvorming kan worden over gegaan door den Vierbond en niet te samen ratten gezamenlijk wil inkoopen. De prijs zal 10 per Kg. bedragen. Opgaven kun nen worden gedaan bij de correspondenten De Koninldijke goedkeuring der statuten is ingekomen. Den correspondenten van den Planten- ziektenkundigen dienst is een subsidie toe gestaan van 7.50. Behandeling agenda L. O. C. De heer C. Slot zeide, naar aanleiding van het bestuursvoorstel om 1/20 van den omzet beschikbaar te stellen voor recla me, dat zijn inzicht zich heeft gewijzigd naar aanleiding der verslagen in den beschrij vingsbrief waaruit blijkt dat door de reclame reeds meer groente in het binnenland wordt gebruikt. De heer C. Wit Jz. wilde dat geld liever met die veilingen van bederfelijke producten. Doch het komt niet best gelegen voor de be drijven om nog 1 te lijden. Het bestuur stelde daarom voor, dit niet aan te nemen. Dit punt lokte eenige bespreking uit, waarna tot stemming werd overgegaan. Uitslag 19 tegen, 13 voor het voorstel. Alzoo verwor pen. De voorzitter deelde mede, dat men van het kanalenplan geen gebruik kan maken daar het eerst heelemaal klaar moet zijn Het bestuur is van meening dat men maar ontheffing moet vragen door de slechte uit komsten van het bedrijf en niet zeggen, dat men het geld niet krijgt omdat niet aan de voorwaarde wordt voldaan. De heer C. Wit zeide, dat men het niet moest vragen, daar men zich dan bloot geeft Het bestuursvoorstel om ontheffing te vra gen werd aangenomen. De heer K. Kaas vroeg, in verband me: het bestuursvoorstel om alleen die voorstel len op de agenda te plaatsen welke de vel- lingsbelangen betreffen, of onze vereeniging dan geen vakvereeniging meer is en wie het percentage vaststelt. Geantwoord werd dat de tuinbouwvereeni- ging nog wel de vakvereeniging is, de L. G C. is de door die vereenigingen geëxploiteer de veiling. Het percentage wordt door het bestuur vastgesteld .Dit voorstel werd ook aangenomen. Het bestuur is wel voor het bestuursvoor stel ten opzichte der aansprakelijkheid der leden, doch zou dan gaarne meerdere mede zeggenschap hebben in het bestuur, b.v. door stemming met het ledental. Dat staat hier niet in maar dat wenschen wij er wel in. In dezen geest werd het voorstel aangenomen, zoodat er een wijziging moet worden ge bracht in het bestuursvoorstel. De uitslag der stemming was 32 voor en 5 tegen. Met dezelfde stemverhouding werd het bestuur gemachtigd de ledenlijst te teekenen Het voorstel van „De West" te Koedijk om de pers toegang te verleenen en uit te noo- digen tot de bestuursvergaderingen van de L. G. C. werd met 23 tegen 9 stemmen aan genomen, 5 blanco stemmen. De vergadering sprak zich tegen het voorstel uit van „De West" om den veiling leider te ontslaan en geen ander in zijn plaats te benoemen. Het prae-advies van het bestuur werd aan genomen op het voorstel van „De West" om het bestuur der L. G. C. in overweging te geven de vertegenwoordiging van de L. O C. in de Prov. Commissie op te dragen aan een practischen tuinder. Het prae-advies luidt, dat de bestuursle den der Prov. Commissie door de algemeene vergadering worden gekozen zoodat dit voorstel geen zin heeft. Vervolgens werd het voorstel van „De Toekomst" te Zuidscharwoude behandeld om aan te dringen, dat geen Christelijke doch een Neutrale Tuinbouwschool wordt gesticht. Men sloot zich aan bij het iprae-advies van het bestuur, wat de aanneming van dit voorstel ten sterkste ontraadde. Het voorstel der vereeniging om het pre sentiegeld voor de alg. verg. der L. G. C. te verlagen van 3 op 2 werd gehandhaafd ondanks het afwijzend prae-advies van het bestuur. Het prae-advies van het bestuur om een onderzoek in te stellen of het de bedoeling is van de regeering om reeds dit jaar een uitvoerverbod van ongekeurde pootaardap- pelen in behandeling te nemen werd aange nomen evenals het prae-advies betreffende het voorstel van „De Zuid" te Sint Pancras om te komen tot een uitvoerverbod van alle soorten koolzaad. Het prae-advies luidde dit voorstel niet aan te nemen. Naar aanleiding van het jaarverslag zei de de heer W. Slot dat dit van top tot teen de meening van den secretaris weergaf, niet die van de L. G. C. Het moet een verslag bliiven, geen persoonlijke meening. De heer C. Slot deed eenige vragen naar aanleiding van den post dubieuze debiteuren, welke naar genoegen door den penning meester werden beantwoord. Over de begreoting voor 1932 werden geen opmerkingen gemaakt, terwijl de rond vraag niets opleverde. De voorzitter sloot de vergadering met Wordt niet van kwaaad tot erger-n. pijn m de lendenen die rheiu5«.ti.P> pijnen, duizeligheid, hoofdpijn nare uiinestoornissen waarschuwen dat de organen welke het bloed diVn U* te filtreeren verzwakt zijn. Zij too aan, dat urinezuur en andere onzu?v»n heden in den bloedsomloop blijven plaats van met de urine uit het lichL^ te worden verwijderd. «aam Uitstel is gevaarlijk. Verwaarloos.* leidt dikwijls tot rheumatiek, ischhL spit, blaaszwakte, nierzucht en an<w ernstige kwalen. anaere De ondervinding van duizenden dank bare menschen bewijst, dat de veiligst» wijze tot versterking en opwekkimr der verzwakte organen bestaat in het èZ bruik van Foster's Rugpijn PiU6n nu speciale middel zal spoedig uw «rezond held en kracht herstellen. «ez°nd- Bij alle drogisten enz. a 1.75 na- flacon. w een woord van dank voor de bereidwillig heid der leden en sprak den wensch uit dat Gods zegen moge rusten op hun arbeid. PREDIKBEURTEN. Zondag 20 Maart. Groote Kerk, voorm. 10 uur, ds. Hak. (H. Avondmaal). Kapel, voorm. 10.30 uur, dsa Deetman. bev. lidmaten (Vrijz. Herv. Zangkoor). Avond 6 uur ds. Hak, dankzegging. Waakt en Bidt, 10 uur, ds. P. J. de Jong, van Amsterdam. Evangelisc/i-Luthersche Kerk, vm. 10.30 uur, ds. Makkink. Bevestiging nieuwe leden. Luc. 2 „En... zij zochten... het kind... met smart". Matth. 21 9. Luc. 23 22. Hebr, 11 27. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, ds. F. Kuiper. Remonstrantsch-Gereformeerde Kerk, vm. 10.30 uur, ds. Rappold. Bev. v. nieuwe leden. Extra coll. v. d. diaconie. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, ds. v. Meijenfeldt. H. Avondmaal. Avond 5.30 uur os. v. Meijenfeldt. Dankzegging. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 4.30 uur en Woensdagavond 7.15 uur dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, Woensdag 23 Maart, des avonds 7 uur, ds. R. Bartle- ma, Ned. Herv. Pred. te Zeist. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, Mej. Thomsen. I BERGEN, avond 7 uur, ds. v. d. Kie- boom. Vrij Evang. Geref. Gemeente, Oosterweg 28, vm. 10.15 uur, de heer C. v. Hekezen. Hervormde-E vangelisatie „Maranatha", voorm. 10.15 uur de heer P. J. Kromsigt, van Amsterdam. Extra collecte voor het Bouwfonds. Goede Vrijdagavond 7 uur, de heer Dun, van Alkmaar. EGMOND AAN DEN HOEF, 10.15 uur, ds. Nobel, bev. v. lidmaten. Evangelisatie 7 uur, Schoolstraat, de heer C. v. Hekezen. GROEI, Vrij Evang. Geref. Gemeente, Wagenmakersweg, nam. 3 uur, de heer C. v. Hekezen. GRAFT, 10 uur, ds. Rooker, bev. v. lid maten. HEILOO, 10 uur, de heer K. O. Finken- sieper, cand. v. d. H. Dienst te Wieringer- meerpolder. Nederl. Herv. Evang. lokaal, i. d. Kerk- laan, v.m. 10 uur, geen dienst in verband met Kerkdienst in de Nederl Herv. Kerk. HEERHUGOWAARD, avond 7.30' uur. ds. Nobel, bev. v. lidmaten. KOEDIJK, vm. 10 uur, ds. Baar. (Be vestiging nieuwe lidmaten), 's Avonds 7 uur, ds. Baar. (Avondmaal) LIMMEN, 10 uur, mej. v. Vliet. NIEUWE NIEDORP, avond 7 uur, ds. v. Dijk, bev. v. lidmaten. NOORDSCHARWOUDE, 10 uur, ds. d« Leeuw OUDKARSPEL, 10 uur, ds. v. Dijk, bev v. lidmaten OUDORP, geen dienst. OTERLEEK, 10 uur, ds. Groot, bev. v lidmaten. STOMPETOREN, geen dienst. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds Boerefl- donk. VEENHUIZEN, 2 uur, ds. Nobel, bev. v. lidmaten. URSEM, 10 uur, ds. Rijkx, bev. v. lid maten. UITGEEST, vm. 10 uur, ds. van Peur- sem. Bevestiging van nieuwe leden. Evangelisatiegebouw Sedeur, vm. 10 uur. de heer H. van Doorn, van Alkmaar. Id. 11.40 uur, Zondagsschool. WINKEL, 10 uur, ds. Seulijn. Avond maal. WARMENHUIZEN, avond 7 uur, dS- Seulijn. 163. Eerst kwam kikker Karei aan de beurt en toen Tuimeltie. Ze vielen allebei achterover en de wurm was verdwenen in het gat. In de verte hoorden ze de wurm hard lachen. Die heeft ons fijn beet genomen, zei Tuimeltje, we zullen hem krijgen, zei kikker Karei. Maar hoe ze ook tegen de muur klopten, de wurm verscheen niet meer en toen besloten ze maar naar het paleis terug te gaan. Ik heb reuze honger, begon Tuimeltje te klagen. Het eerste wat ik doe is naar de opperkok rennen. 164. Al gauw kwamen ze in de keuken aan en daar zagen ze dat de kok naar de kast ging. Hij had een blad op zijn hand. waar een heerlijk stuk gebak op lag. Laat niet merken, dat je hem gezien hebt, fluisterde Tuimeltje. Straks gaan we er stil letjes naar toe. En op hun teentjes liepen ze verder, alsof se niets kwaads in het schild voerden.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6