Aikmaarsche Courant. £and= ett Jwn&otw JUowHciaat 1lieum Onze Jioiomën i Daarna sluiting. BLOEMBOLLENCULTUUR" LANGENDIJK. Ke 1932 I m&i «fer öfrtj9stc jMrw- VrUd»* l« Maart HENSBROEK. Een openbare vergadering werd ge houden door de Tuinbouwvereeniging „Ons Belang" *e Hensbroek op Dinsdagavond 7 Y, Z,,r m café ..De getroonde Haan" van den JJer L. Mantel Naar aanleiding der notulen deelde de voorzitter mee, dal op de vergadering van de L- O. C. is besloten om geen 10 maar 5 man als afgevaardigden op de 20 leden naar de algemeene vergadering te laten gaan, zulks ia verband met de bezuiniging, en dat de vergadering niet 's morgens maar 's middags ti\ worden gehouden. Besloten werd even goed 2 leden mee te laten gaan. Verder zeide epr. nog dat door den heer M. de Waard ujt Broek op Langendijk een monsterkist is gestuurd die 35 ct. moest kosten. Van Naas tenpad alhier was de prijs 30 of 33 ct. per gtuk, zoodat deze opgedragen zal worden de kisten te maken. Een verzoek van de Commissie van den plantenziektenkundigen dienst om evenals vorige jaren weer eer. subsidie te mogen ont vangen. Besloten werd wederom 10 toe te staan. Daarna werd overgegaan tot behandeling van de beschrijvingsbrief voor de algem vergadering. Het bestuur stelde voor om ten hoogste 1/20 pCt. van de omzet beschikbaar te stel len voor reclame. Dit werd goedgevonden. Het bestuur vroeg machtiging om tot een fondsvorming ovei te gaan, als door het Prov. bestuur daarvoor met een omlijnd voorstel komt en het Provinciaal uitgevoerd wondt daarvoor beschikbaar te stellen ten hoogste 1 pCt. van de omzet, waardoor het veilingpercentage moet worden verhoogd. Besloten werd tegen te stemmen. Vaststelling subsidie kanalisatie. Besloten werd tegen te stemmen, daar men van oordeel is dat de 40 keer f 600 die er voor moet worden gegeven, beter gebruikt ktrnnen worden. Het bestuur stelde voor 1/10 pCt. ver goeding voor contante betaling te hand haven. Goedgevonden. Voorstel om alleen die voorstellen op de agenda te plaatsen, die in 't belang zijn van de veiliflgvereeniging. Als voren. Statutenwijziging. Het beotuur stelde voor aan art. 14 toe te voegen: Ieder lid van een aangesloten ver- eeniging is aansprakelijk voor de verbinte nissen van den Bond in verhouding van zijn bruto omzet aan de veiling gedurende de laatste drie volledige boekjaren tot het totaal bedrag der in die jaren geveilde pro-bieten, evenwel tot een maximum van f 100 Boven dien is bij uittreden een vereeniging vei plicht haar deel naar verhouding van hare leden, van de schuld der bond te betalen. Over het algemeen werd dooi.de vergade ring niet veel voor gevoeld om met dit ar tikel mee te gaan. Besloten werd dat de secre taris dit punt op de algemeene vergadering zal bepleiten. „De West" te Koedijk stelde voor de pers toegang te verleetien op de bestuursvergade ringen der L. G. C. Dit werd noodig geacht. Verder stelde deze vereeniging voor den veilingleider te ontslaan en geen ander in zijn plaats te benoemen maar zoo noodig den voorzitter, keurmeester of veilingleider in zijn plaats te laten optreden Men was van oordeel dat de veilingleider moet bli'ven. „De West" stelde voor het bestuur in over weging te geven de vertegenwoordiging der L. G. C. in de Prov. Commissie op te dragen aan een piactisch tuinder. Men was van oor deel dat dit punt geer. zin heeft „De Tuinbouw" te S< Pancras. De algemeene vergadering stelt de sala rissen vast en bepaald hri veiling-percentage Als voren. „De Toekomst" te Zuid Sch3t~woude Deze stelde voor er bij den minister op aart te dringen dat indien aih er een tuinbouw school wordt gesticht dit moet zijn geen Christelijke doch een neutrale. Wordt niet op ingegaan. „Groentencultuur" te Broek op Langendijk Voorstel om de presentiegelden voer de Jaarvergadering der L G. C te brengen van 3 op f2. Hier was men tegen eveneens werd het volgende voorstel van de Sche;meer behandeld daar deze het zelfde voorstel had^ De iuinbouwvereenigiug „Hugowaard" stelde voor om aar: de regeering te verzoe ken de toepassing van de landbouwuitvoer- wet op pootaardappelen in werking te doen ♦reden het volgend jaar. Den afgevaardigden werd vrij mandaat gegeven. „De Zuid" te St. Pancras stelde voor dat de L. G. C. stappen doet bij de regeericg om te komen tot een uitvoerverbod van kool zaad. Als voren. In de rondvraag vroeg de heer Heertjes hoe het gaai met het plaatsen van de zet- kool. Deze is weet als volgt: N. O. Deen Z O. taai rood, N W. geel. stoomgemaal N rood, Z. W vroeg geel, langs de weg de spruiten. De heer K. Gelder zeide. dat de vereeni- ing er rekening mee moet houden, daar zij onverkoopbare kool var. 't vorige jaar laten staan. De heer K. Bcbeldijk vtoeg of er geen re geling getroffen kan worden met het vervoer van de groente naar Alkmaar Daar er niet veel leden zijn op deze vergadering, werd besloten dit punt op de agenda te plaatsen voor de Mei-vergadering. De heer W. Koning vroeg wat het bestuur iu wil doen met de los zwemmende eenden nu de raad het besluit van O. B. heeft ver worpen. Het beste is, zeide de voorzitter, «vret een afwachtende houding aan te nemen gaat het niet dan maar een stuk in den geteekend door 50 of 60 measchen. was algemeen van gedachte, dat het een groote bende zal worden. De heer Lange- reis vroeg hoe het dit jaar gaat met het ont smetten van koolzaad. De secretaris nam direct de hoeveelheid wat ontsmet moet worden, op. Bij de alhier gehouden verkoop van een huis met 2 schuren, toebehoorende aan den heer Jn. Schaak Wz., werd kooper J Gelder alhier voor de som van 380. Woensdagmiddag hield de afd. Langen dijk en Omstreken van de vereeniging „Bloembollencultuur" hare algemeene jaar vergadering ten huize van den heer C. Vijze laar te Broek op Langendijk. Een 20-tal leden was aanwezig. De heer S. de Boer was aanwezig als vertegenwoor diger der L. G. C. De voorzitter, de heer K. Wagenaar, noemde de omstandigheden waaronder men samenkwam drukkend en zwaar. We staan nog voor de Mei-betalingen en wat die zul len brengen is nog niet bekend, maar aan vele zijden schijnen moeilijkheden bestaan. De voorzitter deelde mede dat een ant woord van het Hoofdbestuur was ingekomen inzake het scheidsgerecht. Er zullen op de algemeene vergadering mededeelinget over worden gedaan. De rekening van den penningmeester, den heer A. Glas, sloot met een totaal aan ont- "angsten van 203.06, uitgaven 149.66, batig saldo 53/0. Vorig jaar was het batig saldo 66.96, alzoo een achteruitgang van 13.56. De rekening werd nagezien door de heeren J de Geus Pz. en J. Vlug, die adviseerden tot goedkeuring, waartoe werd besloten on der dankzegging voor het accuraat gehouden beheer. Uit het jaarverslag, dat in somberen toon was gehouden, stippen wij het volgende aan: Het ledental onzer afdeeling is gestegen tot 172 leden, maar is door bedanken terug gegaan tot 160 leden. in het afgeloopen jaar 1931 werden 2 leden vergaderingen gehouden en wel 8 April in Concordia te Noordscharwoude en op 1.5 December te Broek op Langendijk. Er wer den 3 bestuursvergaderingen gehouden. Het bedrag der gevelde bollen bedroeg in 1931 80.000, tegen plus minus 180.000 in 1930. Hoe het met de betalingen zal gaan is nog niet met juistheid te zeggen. Dat er wel wat te wenschen over zal blijven staat wel reeds vast. Hierna ging men over tot de behandeling der beschrijvingsbrief. Het H. B stelt voor om art. 23 van het Handelsreglement voor den bloembollen- handel te wijzigen en aan te vullen met een breedvoerige toelichting. De vergadering ging volkomen met deze wijziging accoord, ook met eenige. andere wijzigingen betreffende compensatie bij ver koop. De heer C de Boer Wz. stelde voor den afgevaardigden vrij mandaat te geven. A'dus besloten. Als afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering werden de herren E. Vlug en C. Timmerman resp. met 11 en 8 stemmen gekozen. Plaatsvervanger de h*-er J. Gootjes Jz. welke de benoeming aannamen. Be stuurs verkiezing. Het bestuurslid, de heer A. Glas was aan de beurt van aftreden en niet meer herkies baar In zijn plaats werd de heer C. Tim- mo-man gekozen met 10 stemmen. Den afgetreden penningmeester werd een woord ,an dank gebracht voor het vele werk dat deze heeft gedaan voor de vereeniging Crmmiss'e vrn advies. Het bcsiuur stelde voor om geen nieuw lid d' zer comnrssie te benoemen door het bedanken van den heer C. de Geus. omdat er een lid is bijgekomen van de afdeeling Alk maar. Aldus werd besloten en weer benoemd de h»t-:en C de Beer Wz. en C- Timmerman Bij de rondvraag zeide de voorzitter, dat het wei grwenseht was cm een minimumprijs te siellen vooral vooi het plantgoed en spr zou liet toejuichen dat het werd besproken op de verga 'erittg der georganiseerde vei littgen. De heer J Frcuwer vond hel wel goed doch dan niet ais vereeniging alken, maar over de gebee'e linie. D? heer J. Vlug merkte op dat in Boven- karspel een mininriimnaat wondt gehand haafd waaronder niet mag worder geveild. Dit punt wrd nog door verschillende heeren besproken. Door de slechte resultaten zal men er echter zelt wel toe overgaan om die kleine soorien te vernietigen. De heer J. Yiug wilde hel lievei langs or ganisaiorischer. weg doen. Het bestuur wilde den minimumprijs niet te hcog stellen, waarmee de vergadering het eens was. De heer E. Vlug wilde de L G C. in overweging geven niet beneden 10 cent te faan, waarop de voorzitter antwoordde dat et beter was dat de vereeniging van veilin gen een minimumprijs vaststelde bij het be gin van den handelstijd met het ocg op ver schillende onvoorziene lichtnunten. De voorzitter ging de uitbreiding der teel* na en zeide dat men hier voor 1 cent nog tmood kan verdienen. Met de kcol is het ook niets gedaan. De bollen hebben altijd nog een goede teelt ge geven. Inkrimping is volgens spr. niet goed, dan moet men elk jaar weer opnieuw inkrim pen. Het zal aan de vereeniging van bollenvei- lingen worden overgelaten een minimumprijs vast te stellen. De heer S. de Boer Kz. vroeg naar de contante betaling. Het is nu toch de tijd om hier over te spreken, al zal het moeilijk gaan om een wijziging te brengen in deze inge wortelde usance. De bloemenkweekers moeten met Mei betalen en hebben het geld nu reeds in den zak en omdat ze in den knel zitten ge bruiken ze het voor het levensonderhoud Ook de handelaars zullen door deze beta lingsvoorwaarden in moeilijkheden komen. Spr. drong er sterk op aan om hierin veran dering te brengen. De heer E. Vlug was het met den hr. De Boer eens en verwees naar het gezegde in zijn jaarverslag. Het zal op de alg. verg. bij de rondvraag ter sprake moeten Worden ge bracht. Het is nu de tijd om een wijziging aan te brengen. Den afgevaardigden werd opgedragen dit punt ter sprake te brengen bij de rondvraag. De heer S. de Boer stelde voor een schrij ven aan het H. B. te zenden, dat het ter sprake zal worden gebracht en tevens de afdeelingen er van te verwittigen opdat deze zich er op kunnen prepareeren. De secretaris wees er op, dat deze circu laire niet meer kon worden verzonden omdat de vergadering reeds 21 Maart wordt gehou den. Spr. wilde wel z'n best doen voor de herfstvergadering. De voorzitter zeide dat het eigenlijk beter was bij den Kweekersbond ornaat het daar allemaal kweekers zijn. De voorzitter merkte op, dat het beter was dat werd gesproken over inkrimping van cre- diet, niet van contante betaling. Spr. stelde voor een schrijven te richten tot de vereeniging der veilingen, het Hollandsch Kweekersgenootschap en den Bond van Bloembollenhandelaren. Aldus besloten. De heer S. de Boer Kz. wees op het radi cale verbod van den invoer van Fransche aardappelen en groenten in Engeland. Nu heeft het Centraal Bureau voor de veilingen, gesteund door eenige organisaties een schrijven gericht aan den minister om ook een invoerverbod in het leven te roepen van deze Fransche producten, omdat men bang is, dat de goederen uit Frankrijk over ons land naar Engeland worden verscheept, wat een gevaar zou zijn voor onzen export naar Engeland, waarmee toch veel grootere bedragen zijn gemoeid. Door het Hoofdbe- bestuur van Bloembollencultuur is een schrij ven aan den minister gericht om op het verzoek van het Centraal Bureau niet in te gaan, waardoor de minister op een dwaal spoor zal worden gebracht. Spr. verzocht de afdeeling een schrijven tot den minister te richten dat zij zich niet met het advies van het Hoofdbestuur kunnen vereeuigen, daar de belangen der groentenkweekers veel groo- ter zijn. Als geen invoerverbod komt zal dit voor den tuinbouw funeste gevolgen hebben. Spr. wees op het tijdelijk invoerverbod van vleesch in Engeland, terwijl spr. tevens op het gevaar wees dat men den Coloradokever hier in Holland ook zou krijgen. De heer A. Slot wees er op, dat het vooral de NoordholIanJsche afdeelingen zijn die het er niet mee eens zijn. De voorzitter zeide de houding van het H. B. niet te kunnen beoordeelen omdat hem de beweegredenen van het H. B. niet bekend zijn. De heer E. Vlug zeide dat het meer op het terrein lag der groentenbouwers. De volgen de week is de alg. verg. van de Langedijker Groenten-Centiale. Die zullen meer met een request bereiken. De heer S. de Boer: Dat is al gedaan. Na nog eenige bespreking werd besloten een schrijven aan den minister te richten en hiervan op de Aigern. Verg. mededeeling te doen en te trachten medewerking te krijgen van de andere Noordhollandsche afdelingen De heer .1 Vlug merkte op. dat Amerika zoo weinig bollen betrok, maar 2 maal zoo veel als Denemarken, terwijl Denemarken zoo'n klein land is. Spr. zocht de oorzaak hiervan in de invoerrechten. Daar dient toch eigenlijk een stokje voor gezet te worden, waar Amerika hier in Holland zesmaal zoo- vee! invoert als wij in Amerika. Het is niet goed. dat er misbruik wordt gemaakt van de gcedhe'd van een ander. Het zou wel goed zijn dat de vereeniging aandrong bij de re- geering dat daa'in verbetering wordt ver kregen. want zoo is het niet vol te houden. Amerika heft van ons 300 pCr. van de waai de. terwij' wij van hen s'echts 10 pCt. heffen Er zal een andere weg moeten worden be wandeld. Na eenige oespreking sloot de voorzitter de vergadering mei een woord van dank voor de tegenwoordigheid. In het vorenstaande wordt gesproken van „noodig", omdat slechts in geval van dringende noodzakelijkheid is over te gaan tot crisismaatregelen op het ter rein van het burgerlijk recht. LOOPENDE PACHTOVEREEN KOMSTEN. Opj de vragen van den heer Van den Heuvel betreffende een met den minis ter van justitie te plegen overleg in zake de mogelijkheid van ontbinding van loo- pende pachtovereenkomsten, antwoord de de minister van binnenlandsche zaken en landbouw: Een onderzoek is loopende o.a. wei den verschillende autoriteiten gehoord, die met de practijk in aanraking komen in de meer algemeene kwestie, of het noodig is thans soortgelijke maatregelen in het leven tc roepen als waren vervat in de wet van 4 Sept. 1914. De minister verbindt daaraan, in overleg met den minister van justitie, een onderzoek of het noodig is bijzonderlijk voor pacht overeenkomsten eenige voorziening te treffen, waarbij ook het denkbeeld om de mogelijkheid te openen van ontbin ding van loopende pachtovereenkom sten onder oogen wordt gezien. BERGEN. De afdeeling Bergen van de Noord hollandsche Vereeniging„Het Witte Kruis" hield Woensdag in het Oranje- Hotel haar algemeene vergadering. De opkomst was grooter dan gewoonlijk. De voorzitter, de heer Taapken, open de met de mededeeling dat het bestuur hem had verzocht de functie van voor zitter te willen aanvaarden, waartoe hij gaarne bereid was, in de hoop dat de vereeniging hem hetzelfde vertrouwen zou schenken, dat de heer Gorter vóór hem in zoo ruime mate had genoten en dat de vergaderingen op even aangena me wijze zouden verloopen als tot nu toe het geval was geweest Naar aanleiding van een brief van Dr. Putti inspecteur der volksgezondheid voor de tuberculosebestrijding, waarin bezwaar gemaakt wordt tegen de rege ling, dat degenen, die voor uitzending naar sanatoria in aanmerking wenschen te komen, ten minste een jaar in de ge meente moeten hebben gewoond, ont spon zich een gedachtenwisseling. In af wachting van de behandeling van de zelfde kwestie door het gemeentebe stuur, kon men er zich mede vereenigen dat voorshands de bedoelde voorwaarde blijft gehandhaafd Hierna bracht de secretaris het jaar verslag over 1931 uit. Het ledenaantal was gegroeid van 740 tot 780 Alle 8 lig- tenten waren in gebruik. O m. werd aan geschaft een groote lichtboog en een ziekenlichter. In 1931 werden geen ligtenten aangeschaft, doch het voor nemen bestaat in het komende jaar het aantal weer met 1 uit te breiden, 6 kin deren werden naar Vacantiekolonies uitgezonden. Aan de vereeniging voor huis- en kraamverzorging en aan de R. K. Vereeniging voor huis-, wijk- en kraamverpleging werd elk 50 subsidie gegeven. De onder-afdeeling van de t b. c. bestrijding kon, dank zij de gemeente lijke en provinciale subsidie, 5 patiënten uitzenden naar Sanatoria, allen voor lagger dan 3 maanden. Voor een bepaald geval werd 1.50 p. w. huurtoeslag ver leend, terwijl in een geval de kosten werden betaald voor verbetering van ventilatie en lichttoetreding. On Ier dankzegging aan den secretaris werd dijaarverslag goedgekeurd. Da rekening 1931 werd vastgesteld in ontvang op 2945.14, in uitgaaf op f 1217.82, batig saldo 172732 tegen 1240 52 over 1930. De rekening ter zake de tuberculose bestrijding jn ontvang op 1644 93, in uitgaaf 1482 22, batig saldo 162.71. De penningmeester werd onder dankzeg ging voor het acurate beheer gedechar geerd. Hierna werden de begrootingen voor 1932 goedgekeurd. De subsidie der ge meente wordt geraamd op 1500. Het bestuur werd gemachtigd aan de vereenigingen voor huis- en kraamver zorging wederom een subsidie to ver- leenen, indien blijkt dat de financiën dezer vereenigingen zulks behoeven. Hierna was aan de orde het benoemen van een penningmeester wegens bedan ken van'den heer Blank De voorzitter deelde mede dat de heer Blank wegens drukke werkzakamheden gemeend heeft ta moeten bedanken. Ruim 10 jaren was de heer Blank tot groote voldoening van het bestuur, penningmeester geweest en hij heeft de vereenigingsgelden zuinig en met groote accuratesse beheerd. Spreker bracht den hea Blank na mens de vereeniging hartelijk dank voor al hetgeen hij in het belang der vereeni ging in de lange reeks van jaren had gedaan. Het bestuur stelde als candidaat de heer den Broeder. In de vergadering werden als candidaten genoemd de hee ren Bergman, Krans, de Liefde, Kals- beek en Leering. De heeren Bergman en de Liefde trokken zich terug. De heel den Broeder werd gekozen. De voorzitter sprak den wensch uit dat de heer den Broeder met evenveel ambitie en met de zelfde nauwgezetheid als de heer Blank steeds had gedaan, het penningmeester schap zou waarnemen Bij de rondvraag werd een voorstel van den heer Jimmink om de vergade ringen z.g. droog te leggen verworpen. Een voorstel om de leden wederom allen een persoonlijke oproeping van de ver gadering te zenden, werd niet onder steund, zoodat dit buiten 9temming bleef. Een voorstel om ook in den avond een uur te stellen voor het halen en te rug brengen van verplegingsmaterieel werd door het bestuur overgenomen. Naar aanleiding van een brief van den heer Bos, administrateur van het Cen- traail Genootschap, waarin werd aange boden een propaganda-avond te houden met vertoon van een toepasselijke film, beval dokter van Gelder aan hiervan ge bruik te maken. De voorzitter deelde mede dat het in de bedoeling lag den heer Bos in de najaarsvergadering hier voor uit te noodigen. De heer Kalsbeek stelde voor om meer propaganda te maken en aan de inko mende personen, waarvan men de adres sen in de Aikmaarsche Courant en in Noordholl. Dagblad kan lezen, een uit- noodiging tot toetreding als lid te zèn- den. Het bestuur zegde toe zulks in over weging te zullen nemen. Daarna sluiting. Door de Woningbouwver. „Roomsche Actie" is aan den gemeenteraad verzocht om, in verband met de werkloosheid, de vermin dering van loon en de moeilijke tijdsomstan digheden, toestemming te verleenen tot ver laging van de huishuren voor hare woningen aan den Zakedijk. Naar wij vernemen hebben B. en W. onderhandelingen gevoerd met den hoog- sten inschrijver voor den aankoop van het oude schoolterrein op den hoek Dorpsstraat Schoolstraat. Partijen zijn tot overeen stemming gekomen. Den gemeenteraad zal worden voorgesteld den grond voor de som van 10.000 te verkoopen aan den heer J. Smit Jzn. Het plan is om ter plaatse een autogarage met showroom te bouwen met ingang aari de Dorpsstraat en uitgang aan de Zuid zijde, terwijl op den hoek 2 winkelhuizen met bovenverdieping zullen verrijzen. HEEMSKEPK. Wie per fiets of auto op een zonnigen Maartschen dag als Dinsdag sommige pun ten te Uitgeest, Heemskerk en den rijksweg te Limmen gepasseerd is, heefi reeds kennis gemaakt met Flora's kinderen in de vrije natuur. Na de sneeuwvlokjes zijn het de schitte rende kleuren der crocussen, die oog en hart boeien. Vooral te Limmen treft men nog uit gestrekte crocusvelden aan, waarvan de diverse kleuren bij heidere zonneschijn zoo goed tot hun recht komen en nimmer het oog vermoeien. Wel was de N. O wind nog guur, doch de eerste bloeiende bollenakkers zijn er weer. Of de tijden zeer gedrukt zijn en het kwee ken van bloembollen op 't oogenblik meer verlies dan winst oplevert, daar stoort de natuur zich niet aan, wanneer de dagen on geveer gelijk aan de nachten zijnj zien wij weer de eerste bloeiende bolgewassen in het open veld en de eerste zijn lang niet de minste, daar crocussen bij de overige bol gewassen dit voor hebben, dat hunne kleuren tijdens een stralend zonnetje het meest schit teren. Wij bevelen a.s. Zondag liefhebbers van bloemen eens een kijkje te nemen. De leden onzer afdeeling kwamen Woensdagavond in 't lokaal „Flora" bijeen in hoofdzaak ter bespreking beschrijvings brief 147e Algemeens Vergadering, te hou den op a.s Maandag in Haarlem. De vergadering vond geen aanleiding om over dezen brief van gedachten te wisselen. In een vorige bijeenkomst werd door een lid de wenschelijkheid geuit om voor onze afdeeling de film ,.Van bol tot bloem" te laten draaien. De voorzitter zegde hierover gecorrespon deerd te hebben, waarvan de uitslag was. dat de leden met een bestuursvoorstel accoord ging en om de kosten en wegens het verge vorderde seizoen deze film voorloopig te laten rusten. UITGEEST. Door den commissaris der koning in de provincie Noordholland is bij diens be schikking van den 7 Maart j.1. no. 26/247 aan de hierna genoemde ingecshreven voor de lichting 1933 voor goed vrijstelling verleend van den dienstplicht wegens broederdienst J. J. Berkhout, P. C. Bouhof, H, C. v. d. Eng, C. Frantsen, P. Goeman, A. Heijmans, N. P. Kapfein. T. van der Knaap, L. Knegt, G. Kok, P. G. Komen, C. Krom, P. N. Molenaar, P. H. Souer, P. Spruit, L. Terol, G. C. Tromp, P. J. A. Winter. LIMMEN Naar de bollenvelden. Nauwelijks is Maart in het land of de bloementooi van de bollenvelden is er.' Wie lust he:ft om Zondag of volgende dagen Flora's kinderen in bloei te zien kan in Lim men terecht. Nauwelijks zijn de sneeuwklok jes uitgebloeid of de crocussen staan in vol- len bloei, terwijl de narcissen kleur krijgen. Als het zonnetje schijnt is er in Limmen en omgeving (ook Uitgeest en Meemskerk) veel te zien. En de kleurenpracht is met het mooie droge weer op zijn best. WEINIG BLOEMEN MET PASCHEN. Hoewel het andere jaren wel eens ge beurt dat met >..schen reeds hier en daar velden met bloemen zijn te bewonderen, is hiervan dit jaar, door het late voorjaarsweer en een vroege Paschen, geen sprake. Slechts eenige velden met crocussen is wel hetgeen wat we die dagen als teveld staande bloemen kunnen bewonderen. ONVEILIGHEID. Veroorzaakt door teruggekeerde koelies. Teruggekeerde Deli-contractanten maken de omgeving van Modjokerto, Djombang, Paree en Kediri onveilig, aldus seint Aneta aan het Hbld. Zij zwerven werkloos rond en voor zien zich in hun onderhoud door in warongs, voornamelijk in kleine dessa's gelegen, zich zonder betaling eten, drinken en rookwaren te verschaffen. In de omgeving van Paree hiel den zij een autobus aan met de bedoeling de inzittenden uit te schudden. Dit werd voor komen door het ingrijpen van toevallig in de nabijheid zijnde politie.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9