Aqwda mooi Rechtszaken JUxuwiciaat TUeuw s Jietk S. School 'lüeec&ecicht JcuHteeC jBucqeclijkeSland Rcheepsüidiaqen Siad m Omgeving. EEN DOODELIJKE TRAP. BLOKKER. HOORN. weeR Overzicht. M,KATER Woensdag 23 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: De groote attractie (rom.); elke leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De schrik der dobbelaars (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-TheaterDe zwevende jonkvrouw (pikante komedie); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: In geheimen dienst (sens.); boven 14 jaar. 8 uur, De Unie, algemeene Vergadering Vereeniging voor Gezinsverpleging. Donderdag 24 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain- De groote attractie (rom.); elke leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De schrik der dobbelaars (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De zwevende jonkvrouw (pikante komedie); boven 18 jaar. 8 uur, De Unie, Volkszangavond. Zaterdag 26 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Hirap, hamp, hou vast" door kinderkoor ,,De kleine Stem". De marechaussee is er nog niet in ge slaagd, den man, die het schot gelost heeft, ie ontdekken. DE WINKELSLUITING. Bezwaren van de banketbakkers tegen de beperkte openstelling op Zondag. De vereeniging van banketbakkers, exploi tanten van bestelzaken, heeft een adres ge richt aan verschillende gemeentebesturen, waarin verzocht wordt in de winkelsluitings verordeningen den verkooptijd van banket bakkerszaken op Zondag zoo ruim mogelijk te stellen, althans op niet minder dan 6 uren, gelegen tusschen 11 uur 's morgens en 5 uur 's middags, aangezien het Zondagsdebiet voor de banketbakkerszaken van het grootste belang is en meermalen 25 pCt. of meer van het weekdebiet uitmaakt. De vereeniging acht het gewenscht den ver kooptijd op Zondag voor alle banketbakkers zaken op dezelfde uren te stellen, omdat an ders de mogelijkheid wordt geschapen, dat de zaken met filialen door toepassing van een rouleeringssysteem practisch den geheelen Zondag hun diensten ter beschikking van het publiek stellen, waardoor zij een onbillijken voorsprong zouden krijgen op de zaken, die geen filialen hebben. n STEUN AAN HET ZUIVELBEDRIJF. Binnenkort kan een wetsontwerp worden verwacht. Het lid van de Tweede Kamer dr. H. J Lovink, voorzitter van de Hollandsche Mij. v. Landb., heeft in de vandaag te Rotterdam gehouden crisisvergadering van die organisa tie medegedeeld, tijdens deze bijeenkomst te lefonisch het bericht te hebben ontvangen, dat de regeering tot de conclusie was gekomen, dat steun aan het zuivelbedrijf moet worden verleend. De regeering heeft dankbaar ge bruik gemaakt van de rapporten van orga nisaties en commissies, maar heeft gemeend, een eigen stelsel verder te moeten ontwikke len. Hoe dat stelsel er zal uitzien, weten we nog niet, aldus dr. Lovink verder, maar uit deze mededeeling volgt, dat binnen korten tijd een wetsontwerp om het zuivelbedrijf te steunen bij de Kamer zal worden ingediend. VERKEERSONGEVALLEN. Een peroon gedood, een ander ern stig gewond. Hedenmorgen te ongeveer 5 uur heeft na bij de Hakkelaarsbrug op den Muiderstraat- weg een ernstige aanrijding plaats gehad. Ter plaatse stond op dien tijd een vrachtauto van de firma van Deutekom uit Amsterdam stil, teneinde een kleine reparatie te doen ge schieden. Uit de richting Bussum kwam een vischauto, afkomstig uit IJmuiden. De chauf feur van den laatsten auto scheen den stil- staanden wagen niet te bemerken. Er volgde een hevige botsing, waarbij beide wagens een 15-tal meters over den weg werden gesleurd. In den vischauto, welke aan de firma van Zanten te IJmuiden toebehoort, zaten twee chauffeurs. Beiden werden door de hevige botsing uit den auto geslingerd. De ongeveer 25-jarige A. Speek werd op slag gedood. De andere chauffeur, de ongeveer 30-jarige Huntelen, werd ernstig gewond naar het Burger-ziekenhuis te Amsterdam overge bracht. Beide slachtoffers zijn te IJmuiden woonachtig. De chauffeur van den vracht auto uit Amsterdam bleef ongedeerd. Het lijk is naar het lijkenhuisje te Muiden over- gebracht. Beide wagens zijn totaal vernield De politie stelt een onderzoek in. Opzet in het spel? Maandagmiddag sprong de 55-jarige C. M. te Leur plotseling op de treeplank van een rijdenden vrachtauto van den expediteur C. v. d. L. te Etten. De wagen maakte plot seling een zwenking naar rechts en toen weer naar links, waardoor C. M. van de treeplank werd geslingerd en tegen een lantaarnpaal terecht kwam. Zijn borstkas werd ingedrukt. Dr. Giesbers uit Leur verleende geneeskun- kundige hulp. Vermoedelijk is hier opzet van den chauf feur in het spel, daar er een oude veete be staat tusschen genoemde personen. De poli tie heeft eeg uitgebreid onderzoek ingesteld. UIT DEN TREIN GESPRONGEN? Kort nadat Dinsdagavond de laatste trein raar Parijs om 10.53 uur van het station Roosendaal was vertrokken, vond men langs de rails een paar honderd metep buiten het station, zekere Lammens, woonachtig te Roo sendaal, in bewusteloozen toestand. De man was klaarblijkelijk uit den trein gesprongen Bij zijn val was hij ernstig gewond. Hij werd naar het ziekenhuis te Roosendaal over gebracht, waar hij ter verpleging is opgeno men. De man zelf verklaarde, dat hij niet weet hoe hij op de rails is terecht gekomen Gebleken is, dat de man een 3e klas kaartje Rotterdam—Roosendaal bij zich had. Ver moedelijk heeft hij in den trein zitten slapen Om mcoie witte tanden te krijgen en om den leelijken tandaanslag te ver wijderen, gebruikt men met goed gevolg de bekende goede Chlorodont-tandpasta. Eu proef overtuigt. Per tube 35 cent. en is na het vertrek van den trein uit Roosen daal wakker geworden. De politie stelt een onderzoek in. KORTE BERICHTEN. Het bestuur van de werkgeversvereniging in de particuliere aardappelmeelindustrie in de prov. heeft tegen 1 Mei de bestaande loon- overeenkomst, gebaseerd op een minimum loon van 19.50, opgezegd en zich bereid verklaard, een nieuw contract af te sluiten op de basis van een minimum van 18 per week. Maandagnacht is in de gemeente Erp op drie plaatsen ingebroken. In de woning van den heer W. van Dijk, zijn zij door de bewoners gestoord. Bij hun komst waren de inbrekers gevlogen. I>e buit was nergens groot. Maandagavond is in het café van N van Orsouw te Oss ingebroken. Een geld kistje, inhoudende 550, is gestolen. Van de daders is nog geen spoor gevonden. De Hooge Raad van Arbeid heeft onder voorzitterschap van prof. mr. P. J. M. Aal- berse vergaderd en eenige adviezen vastge steld omtrent het broodbakkers- en banket bakkersbedrijf. De raad der gemeente Didam heeft be sloten alle salarissen en loonen met 10 pCt. te verlagen. Ruim veertig Nederlandsche katoentex tielfabrikanten hebben tot den minister van arbeid, handel en nijverheid een adres gericht naar aanleiding van het adres van enkele ka toenspinner^ en katoenwevers, waarin feite lijk verzet wordt aangeteekend tegen elke con- tingenteering van den invoer van katoenen manufacturen. De heer Muller heeft bij den gemeente raad van Doetinchem een voorstel ingediend om de salarissen van de wethouders en de presentiegelden voor de raadsleden met 5 pCt. te verlagen en Ged. Staten te verzoeken, alle salarissen, die door hun college vastge steld worden eveneens met 5 pCt. te verla gen. Voor het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch is gisteren in hooger beroep behan deld de strafzaak tegen een negentienjari gen landbouwer van het gehucht Saters on der Oosterhout, die voor de rechtbank te Breda had terechtgestaan terzake dat hij op 12 Sept. 1931 zijn vader een trap had ge geven, ten gevolge waarvan deze een ver wonding aan den dunnen darm en buikvlies- ontsteking heeft bekomen, welke twee da gen nadien den dood veroorzaakte. De rechtbank had den jongeling wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. De advocaat-generaal bij het Bossche hof requireerde overeenkomstig den eisch in eersten aanleg vijf maanden gevangenis straf. Uitspraak 4 April. OVERTREDING VAN DE VEEWET? Veearts voor de rechtbank. De vierde kamer der rechtbank te Amster dam behandelde gistermiddag het beroep, dat de veearts H. ter B. te Naar den en de ambtenaar van het O. M. aan het kanton gerecht te Hilversum hebben ingesteld tegen het vonnis van den kantonrechter, waarbij eerstgenoemde veroordeeld werd tot 10 boete subsidiar tien dagen hechtenis wegens het brengen van gezond vee naar 'n quaran tainestal, waarin zich vee bevond dat aan mond- en klauwzeer lijdende was. De veearts had betoogd voor het kanton gerecht bijgestaan door den inspecteur van het district en mr. Th. Muller Massis dat hij deze maatregel had genomen volgens de nieuwe veterinair-wetenschappelijke in zichten. Het wordt n.1. beter geacht, gezonde koeien bij zieke te brengen vooral als ze drachtig zijn zooals hier het geval is ge weest dan te wachten tot ook zij door mond- en klauwzeer worden aangetast, het geen in een besmette streek niet te voorkomen is. Verd. gaf toe, dat hij zeven koeien had laten brengen naar den quarantainestal van de hofstede. In dezen stal heerschte mond en klauwzeer. De gezonde koeien waren drachtig en daarom was het naar de mee ning van den veearts beter, deze drachtige koeien nu mond- en klauwzeer te doen krij gen, dan later. Verd. had overleg gepleegd met den inspecteur van den veeartsenijkundi- gen dienst en den burgemeester van Huizen. Requisitoir. De Officier van Justitie achtte het bewe zen, dat verd. gezonde koeien bij besmet vee had gebracht. Hier had dus overtreding van art. 82 van de veewet plaatst. Op for- meele gronden vroeg spr. vernietiging van het vonnis van den kantonrechter. Spr. merkte nog op, dat de wetenschappe lijke opvatting van verd. hem niet vrijpleit van de ten laste gelegde overtreding. Ook het overleg met den inspecteur laat hem niet vrij uitgaan. Verd. is zelfs onbezoldigd rijksveldwachter enhij moet door den rijksveldwachter geverbaliseerd worden. Er zijn naar spr.'s meening geen verzachtende omstandigheden. Het OM. vorderde ten slotte een geldboe te van honderd gulden, subsidiair 10 dagen hechtenis. VERDUISTERING DOOR EEN ADIMNISTRATEUR DER GEMEENTE AMERONGEN. Voor de Utrechtsche Rechtbank had zich gister te verantwoorden de 25-jarige admi nistrateur van het waterleidingbedrijf te Amerongen, wegens verduistering in dienst betrekking van 5320 ten nadeele van de gemeente Amerongen. Het bleek, dat verd., die reeds twee jaar deze functie bekleedde, een salaris genoot van 300 per jaar. Voorts kwam aan het licht, dat de gemeente-ontvanger verd. geld te leen had gegeven, waardoor bij controle de kas steeds klopte. De officier wilde met de omstandigheden rekening houden en eischte één jaar. Uitspraak 5 April. HET SPOORWEGONGEVAL TE GRONINGEN. Gister werd voor het Hof te Leeuwarden de zaak behandeld van den rangeerder Ho- man te Groningen en den machinist Pijpe te Zwolle, betrokken bij het spoorwegongeluk van 26 Januari 1931 te Groningen. Na een zeer uitvoerig getuigenverhoor van deskundigen eischte de procureur-generaal vrij spraak voor verd. Homan, omdat niet gebleken is, dat hij schuldig is aan grove nlaatigheid zwaar lichamelijk letsel voor anderen tengevolge hebbende; en veer tien dagen hechtenis voor Pijpe. Uitspraak over veertien dagen. POGING TOT MOORD. In den morgen van 4 Januari j.1. te onge veer elf uur, vervoegde zich aan het perceel Eiklaan 71 te Rijswijk de 25-jarige expeditie knecht E. F. B., wonende alhier, die de 18- jarige dienstbode M. G. Heutzepeper, met wie hij verloofd geweest is, wenschte te spre ken. Het meisje, dat B. aanvankelijk niet ontvangen wilde, kwam naar de deur, omdat B. voorgaf, door haar moeder gezonden te zijn. Daarna stelde B. voor, de verloving weer voort te zetten, doch het meisje zeide, zulks niet van plan te zijn, alvorens hij ge regeld werk zou hebben. Daarop bracht hij haar met een scheermes eenige sneden over het gezicht en de rechterhand toe. Nadat een noodverband was gelegd, werd zij naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd. De dader, die inmiddels in een perceel aan de Eschdoorn- straat gevlucht was, doch door den zoon des huizes was nageloopen, werd gearresteerd. Verdacht van poging tot moord, subs. zware mishandeling, heeft B. gisteren voor de Haagsche rechtbank terecht gestaan. Na de toedracht der feiten te hebben geschetst, concludeerde de officier tot schuldigverkla ring van B. van poging tot moord en vroeg zijn veroordeeling tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. HET VERDRINKINGSGEVAL TE AMELAND. Ds. Adriani klaard. ontoerekenbaar ver- De rechtbank te Leeuwarden heeft heden vonnis gewezen in de zaak tegen den 48-jari- gen predikant J. L. Adriani te St. Anna ter Muiden, thans gedetineerd in het Huis vau Bewaring te Leeuwarden, tegen wien de offi cier van justitie op 14 Maart wegens moord op zijn echtgenoote een gevangenisstraf van tien jaar had geëischt. Zooals bekend, heeft ds. Adriani zich tij dens een vacantie op Ameland van zijn vrouw ontdaan door haar in zee te verdrinken. De rechtbank achtte doodslag bewezen, maar was van meening, overeenkomstig het rapport van de deskundigen prof. Wiersma te Groningen en wijlen dr. Westerhuis te Leeuwarden, dat verdachte toch niet straf baar is, maar krankzinnigheid moet worden aangenomen, zoodat opname in een krankzin nigengesticht voor de tijd van hoogstens één jaar noodzakelijk is. Daarna moet verd. ter beschikking van de regeering worden ge steld. VERDUISTERING DOOR EEN PREDIKANT. De rechtbank te Leeuwarden veroordeelde gister ds. Kater, ex-predikant der hervormde gemeente te Wirdum, wegens verduistering van pastorie- en kerkgoederen, tot twee jaar gevangenisstraf. De eisch was twee jaar en vijf maanden. 'T ZAND. Brand *Door onbekende oorzaak is te 't Zand (N.-H.) afgebrand de woning van den heer D. Brouwer, Belkmerweg. De bewoner, een bejaard alleenwonend persoon werd gewekt door zijn hondje, dat bij hem op bed sprong, waardoor de man aan een groot gevaar is ontsnapt. Verzekering dekt de schade. Benoemd. De heer P. Bood, alhier, klerk bij de Heidemaatschappij te Kolhorn is benoemd tot administratief-bureau-ambtenaar bij de Landbouw Cultuur Mij. te Sluis I, Wierin- germeer. Het vierjarig zoontje van den heer Dijkman alhier is overreden door een auto uit Volendam, ge'aden met visch. In zeer ernstigen toestand we:J het knaapje opgenomen, waarna dr. Barn- hoorn hulp verleende. Naar we verne men trefi den chauffeur geen schuld. In de slotvergadering van het comité der in het vorig jaar gehouden Witte- kruis-tentoonstelling. bleek, dat de Ontvangsten hebben bedragen 326154, de uitgaven 2275.10, zoodat er een ba- tig saldo is groot 986.44. Tot predikant bij de herv. gemeente te Beverwijk is beroepen ds. H. Dekker te Weesp. Ds. Ouwerkerk te Purmerend heeft be dankt voor het beroep naar de evang. luth. kerk te Middelburg—Vlissingen. Tot hoofd der o. 1. school te Berk hout is benoemd de heer K. Bergsma, onderwijzer te Hoorn. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHAGEN. Bij het op 22 Maart j.1. gehouden eind examen werd het diploma uitgereikt aan: J. J. v. Balen Blanken, Anna-Paulwona; J. C. Rezelman, Anna Paulowna; C Blom, Alkmaar; C. Roeper, Den Burg, Texel; W. Jimmink, Koegras; J. Vermande, Hoorn; J. J. Lindenbergh, Anna-Paulwona. Het diploma als melkcontroleur ontvin gen de leerlingen: C. Blom, Alkmaar; W. Jimmink, Koegras; J. J. Lindenberglb An na Paulowna; C. Roeper, Den Burg, Texel; J. Vermande, Hoorn; en de toehoorders P. A. Dekker, Oterleek en D. de Graaff Hz. te Schagerbrug. Van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd: P. Brommer, Koedijk; S. van Eeten, Anna Paulowna; K- Hoornsman, Junianadorp; A. D. Kaan, Bergen (N.H.); K. Kaan Vzn., Anna Paulowna; Jb. J- Kater, WieringerwaardW. Kraak, Echten (Fr.); C. Mosk, Zand (N.H.); J. D. v. d. Oord, Moerbeek; W. P de Vries, Alkmaar. Voorwaardelijk bevorderd: K. Kaan Azn., Sloten (N.H.); M. Zander, Wageningen. Niet bevorderd: één. FR. v. DOMMELEN t. Gisteren is te Den Haag overleden in den ouderdom van 64 jaar de oud-regisseur en -theateradministrateur Fr. v. Dommelen. Als zoon van den tooneelspeler Charles van Dommelen kwam hij als jongeman bij de „Kon. Ver. Het Ned. Tooneel" te Amsterdam Later ging hij naar Parijs op verzoek van den impressario Schuurman. Als regisseur en ad ministrateur leidde hij Europeesche tournee's van vele groote kunstenaars. Sarah Bernard, Lugné Poe, Georgette Leblanc, Dusé, de Max, zij allen waardeerden monsieur „Fritz" als vriend en werker. De laatste jaren liet de overledene het re- gisseursvyerk over aan jongeren en gaf hij zijn krachten aan de Nederlandsche dillettan- tengezelschappen, o.a. aan het Groningschc en Utrechtsche studententooneel. PLANNEN VAN DEN BERGER KUNSTKRING. In verband met de moeilijkheden bij de Kon. Ver. Het Nederlandsche Tooneel heeft de kunstkring te Bergen afgezien van een opvoering van „De man die beslag legt". Vermoedelijk zal de derde opvoering be staan in het tooneelstuk Twee Menschen door het Rotterdamsch Hofstadtooneel. DE MOEILIJKHEDEN BIJ DE KON. VER. HET NED. TOONEEL. In verband met de moeilijkheden bij de Koninklijke Vereeniging Het Nederlandsche Tooneel, zal de opvoering van hedenavond in den Koninklijken Schouwburg in Den Haag niet door gaan. DE LIEVELING VAN HET PUBLIEK Het comité voor abonnementsvcorstellin- gen organiseert op 14 April hier ter stede een opvoering van het blijspel in 3 bedrijven De Lieveling van het publiek, van Bruno Frank, door het Rotterdamsch Hofstadtoo neel. De hoofdrollen worden vervuld door Fientje de la Mar, Adolf Engers als gast en Jan van Ees. GEBOREN: Theodora Wilhelmina d. v. Petrus Buren en Theodora Roskam. Willem z. v. Simon Bloothoofd en Anna Cevat. Petrus z. v. Ni- colaas Klarenbeek en Aagje Schong. Geer- truida Catharina d. v. Jannes Talens en Jantje de Wit. Albertje d. v. Gerardus Jager en Gerritdina Regtop. Hendrik z. v. Willem Veen en Anna de Groot. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Poelau Bras (uitr.) 22 Maart te Port Said. Kon. Holl. Loyd. Orania (uitr.) 21 Maart v. Lissabon. Kon. Holl. Lloyd. Gerwin (uitr.) 20 Maart v. Santos. Salland 20 Maart v. A dam te Hamb. Rotterdamsche Lloyd. Tapanoeli 22 Maart v. Rott. n. Hamb Tosari (thuisr.) 21 Maart te Triest. Jacatra (thuisr.) 21 Maart v. Maroeille. Soekaboemi (uitr.) 21 Maart v. Genua. HollandAmerika Lijn. Drechtdijk, Rott. n. Vancouver 21 Maart te San Francisco. Lochgoil. Pac./Rott., 20 Maart te Tacoma. Nebraska 19 Maart v. Los Angeles n. R'dam Kon. Ned Stoomb Maatschappij. Achilles 21 Maart v. Cadix n. Genua Amazone 21 Maart v. Napels n. Tarragona. Deucalion (uitr.) 21 Maart v. San Domingo n. Puerto Barrios. Epterpe 21 Maart v. Musel n. Oporto. Ganymedes 21 Maart v. Constanza n. Varna. Hermes 21 Maart v. Alexandrië n Piraeus. Mars 21 Maart v. A'dam n. Hamb. Merope 21 Maart v. Bari n. Catania. Midas 20 Maart v. Cura^ao n. Ponce. Nereus 22 Maart v. Danzig te Amst. Orion (thuisr.) 21 Maart v. Havre n. Londen. Pluto 20 Maart v. Kopenhagen te Gdynia. Olysses 21 Maart v. Cura^ao n. Amst. Venus 21 Maart v. Valencia n. Amst. Vulcanus 21 Maart v. Carthagena n. Aii- cante. Kon. Paketv. Maatschappij, Tasman 20 Maart v. Mahe n. Bat. Emzetco Lijn. Jonge Johanna 18 Maart v. Algiers n. Valencia. Silver—Java Pacific Lijn. Batoe 21 Maart v. Los Angeles te Calcutta. Salawati 19 Maart v- Calcutta te Los Angeles. Stoomvaart Mij. Oceaan. Aeneas, Japan/Rott., 21 Maart v. Marseille. Machaon. Japan,'Rott., 21 Maart v. Port Said. Medon, Java/Amst., 20 Maart v. Belawan. Teiresias 20 Maart v. Dairen n. Rott. HollandAfrika Lijn. Rietfontein 22 Maart v. O.-Afrika, 1. v. Antw., te Rott. Holland—Australië Lijn. Talisse (thuisr.) 22 Maart v. Sydney. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Maart. s Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774,3 mM. te Sarna. Laagste barometerstand 761.1 mM. te Marseille. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Maart Zwakke tot matige Oostelijke 'tot Zuide lijke wind; licht tot half bewolkt; weinig of geen neerslag; weinig verandering in tem peratuur. In hoofdzaak bleef de luchtdrukverdeeling ongewijzigd. In de beide drukgebieden iu het Zuidwesten en over Scandinavië daalde de barometer een weinig De depressie over IJsland vulde op. De depressie over de Mid- dellandsche zee werd dieper. In onze omge ving wordt het weer nog steeds beïnvloed door het gebied van hoogen druk over Scan dinavië. De Zuidwestelijke tot Zuidelijke winden voeren zeer droge lucht aan, zoodat des nachts de thermometer eenige graden beneden nul daalt, terwijl overdag bij gerin ge bewolking maximale temperaturen van ongeveer 10 graden worden geregistreerd. Het is waarschijnlijk, dat ook voor morgen deze toestand blijft aanhouden. Over het Oostelijke deel van het waarnemingsgebied heerscht eveneens rustig zonnig weer. Over Engeland en Frankrijk brachten uitloopers van de bovengenoemde depressies plaatselijk zwaren neerslag. Te Parijs viel o.a. 10 mM. ALKMAAR MIENT2^ HET VERGIFTIGINGSGEVAL TE BERGEN. De beide verdachten in het vergifti- gingsgeval te Bergen, zijn, in v rband met het hooger beroep tegen hun von nis, heden, onder leiding van een majoor der rijksveldwacht, per auto van het ITuis van Bewaring alhier, overgebracht naar het Huis van Bewaring ie Amster dam. De vrouw werd om 10.30 uur, de man om 2 uur overgebracht. WEGEN AANLEG BIJ WESTERLICHT. Het aanleggen van een nieuwen weg met rioleering en bijkomende werken bij het tehuis Westerlichi is gegund aan de heeren G. Koevet en Klompenmaker alhier INTREKKING VAN EEN RIJBEWIJS. De minister van Waterstaat brengt ter kennis, dat bij vonnis van de rechtbank te Haarlem aan W. Wigbolt van Limburg Sti- rum, zonder beroep, wonende te Alkmaar', thans te Bergen, de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen is ontzegd voor een ter mijn van één jaar, ingegaan op 4 Maart 1.1. N.V. „A. F. KERREBIJN'S GLAS- y HANDEL". Naar wij vernemen is in de gisteren ge houden Algem. Verg. van Aandeelhouders besloten het dividend over 1931 vast te stel len op 5 pCt. (v.j. 6 pCt.) POSTERIJEN, TELEGRAFIE EN TELEFONIE. De Directeuren van het Postkantoor en van het Telegraaf- en Telefoonkantoor maken be kend, dat het agentschap voor den P.T.T.- dienst op het Scharloo met ingang van 1 April a s. wordt opgeheven EEN PRACHTIGE „DUIF"-RECLAME Wie hedenmiddag over het Waagplein is gekomen, zal daar een tractor met reusachti- gen aanhangwagen hebben zien staan. Met dikke letters zal hij daarop hebben kunnen lezen Pleines Duif, want het geldt hier een reclame van de Duifartikelen en welk een re clame. Een prachtige wagen met aan beide zijden etalages, die de verschillende cadeaux, verkrijgbaar op een zeker aantal „Duifjes", tentoonstellen. Ook binnen in den wagen wor den de cadeaux, waaronder zeer mooie, o.a. solazilver en heele serviezen en men be wijst hiermee op de hoogte te zijn van de eischen des tijds ook schoonmaakartikelen worden getoond. Van binnen zoowel als van buiten ziet de wagen er keurig uit, vooral ook de binnen ruimte krijgt door de vroolijk gekleurde glas- in-lood ruitjes een gezellig aanzien. Om 'n idee te geven van de grootte van den wagen kunnen we er melding van maken, dat er behalve een bergings- en uitstallingsruim te nog een kantoor ook in is. De wagen is dan ook 14 M. lang, 3.40 M. hoog en 2.10 M. breed. Tien accu's in den tractor zorgen er voor, dat de etalages en het interieur schitterend kunnen worden verlicht. De dames kunnen voor hun duifjes in den wagen zelf de cadeaux uitzoeken, ook plaat jes voor het album „Carl Hagenbeck's dieren- vangst" kunnen hier worden ingeruild. Men kan dus wel begrijpen, dat de wagen, die in i de volgende acht dagen onze stad zal rond gaan, druk bezoek zal krijgen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2