Alkmaarscke Courant. EEN LEVEN OM EEN LEVEN. Langedijker Groentencentrale. Radionieuws 2euil£etm Honderd fier en dertigste Jaargang. 23 blaart. Algemeene vergadering in het café Halfweg te Heerhugowaard. Meer verscheidenheid van producten wenschelijk. No. 70 1932 Donderdag 24 Maart. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend A.V.R.O.) 5 Gramofoonplaten. 10.— Morgenwijding 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. A. Goudappel (viooi) en T. Potjes (piano). 1L— paaschrecepten door Nanny Wolff—Kauf- mann. 11-30 Vervolg concert. 12.— Omroep orkest o.l v. Nico Treep. M.m.v. M van Donk (zang)- 2-2.30 Halfuur voor de Vrouw. 3. Gramofoonplaten. 4.— Ziekenuur. 5.— Radio- Kkiderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.30 Gramo foonplaten. 6.— Uit Cabaret „La Gaité" te Amsterdam: Dansmuziek. 6.45 Sportpraatje H. Hollander. 7.15 Engelsche les door Fred. fry. 8.Concert door het Omroeporkest o.l.v. N. Treep. M.m.v. Egbert Veen (piano) 9.30 Aansluiting met de Stadsschouwburg te Haarlem: Het „Vincke"-koor uit Castrop- Rauxel (Duitschland) o.l.v. Dr. Kölsche A. d. vleugel: Konrektor Kersten. 10.— Vaz Dias. 10.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 11.— 12.Gramofoonplaten. Huizen, 298 M. (8.—9.15 en 11.—2.— K RO., 10.—11— en 2—11.30 N.C.R.V) 6.-9.15 en 10.Gramofoonplaten. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Codsd Halfuurtje. 12.15 K.RO.-orkesr o.l.v. !M. van t Woud. 2.Handwerkcursus. 3. 3.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.— Ziekenuurtje. 5.— Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 5.45 'Piano-recital door Elsa No.thenius 6.45 Knipcursus. 7— Vragenhalfuurtje. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.— Wijdingsure ter voor bereiding van den Goeden Vrijdag door Ds. H. L. Boerlijst. M.m.v. N.C.R.V.-Dameskoor o.l.v. Mej. L. Lauenroth. 9.— Ouderuurtje. 9.3011.Concert door de H.O.V. o.l.v F. Schuurman. O.a. uitMatthaus—Passion' Bach en 6de Symphonie in b-moll, Tschai- kowsky. C a. 10.— Vaz Dias. 11.—11.30 Gra- fofoonplaten. Daventry, 1554 M. 1035 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 12.20 Orgelcon cert Reg. Foort. 1.20 Sbepherd's Bush Pavil joen orkest. 2.05 Lezing. 2.50 Voor de scholen. 3.20 Vesperdienst vanuit de West- minster. 4.25 BBC-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. 4.50 Het Grosvenor House-orkest o.l.v. IJ. Meeus. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten 6.50 Liederen van Haydn door J. Armstrong en Joan Coxon. 7.10 Duitsche .causerie. 7.40 en 7.50 Lezingen. 8.20 Songs from the Shows, operetteliedjes m.m.v. Theater-orkest en Revue-koor en solisten o.l.v. Leslie Wood- gate. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Sonate- concert door Bernard Shore (viola) en Angus Morrison (piano). O.a. Sonate in Es. Brahms 10.50 Korte Kerkdienst. 11.15-—12.20 Dans muziek door het BBC-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. Parijs Radio-Paris1725 M. 8.05, 12.50 en 7.50 Gramofoonplaten. 9.05 Concert. Re quiem" van Veidi. (Koor, orkest en solisten en de Scala te Milaan o.l.v. Carlo Sabajino). Kalundborg, 1153 M. 11.2012.20 L. 'Preils orkest. 1.201.50 Gramofoonplaten. tl.50—3.50 Radioorkest o.l.v. Reesen. M m.v •I. Franksen (zang) en F Jensen (piano). 7.20 Piano-recital door Prof. A Borowski. 7.50— 9.20 „De oude Priester", tooneelspel van J. Knudsen en S. Lange. 9.20 Deensche muziek o.l.v. E. Reesen. 0.a. van Hartmann en Lumbye. Langenberg, 473 M. 6.25—7.20 Concert uit Hamburg. 10.40—12.10 Concert uit Bres- lau. 12.201.50 Concert door orkest van .werklooze musici o.l.v. Otto Falk. 4.20—5.20 jMatthaus-Passion voor solisten, koor en cembalo van H. Schütz. Leiding: Kurt Beer. 7.20—8.20 Oude Kerkelijke Muziek. Het (Domkoor uit Aken o.l.v. Rehman. M.m.v. W. 'Esser (bas) en L. Pütz (orgel). 8.20—9.20 Concert Werag-Kleinorkest o.l.v. Eysoldt. Rome, 441 M. 8.05 Cello-recital door Luigi Silva. 8.20 Symphonieconcert door koor o.l.v. Don Licino Refice. 9.05 Radio- tooneel. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.35— 2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.l.v. Meulemans. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Sieffried". Wagner (Gramofoonplaten). 9.20 Gramofoonplaten. Klankfilmmuziek. 338 M.: 12.35—2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.l.v. Kumps. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Maar bet Engelsch van Morice Gerard door Emma A. H. 48) HOOFDSTUK VI. In spanning. October 1669. Vijf en een half jaar zijn verloopen sinds de stille huwelijksvoltrekking in ae kapel te Grangeland en de daarop gevolgde ontdek king in de bibliotheek op de Abbey, die de eerste schaduw had geworoen over de verbin tenis van Robert en Lucille Darcy. Veel was er gebeurd gedurende deze gewichtige jaren; gewichtig wat betreft den staat en ook wat betreft het huiselijk leven van degenen, met wie wij kennis hebben gemaakt, maar wat wij niet in bijzonderheden kunnen meedeelen. Lady Darcy was haar rust ingegaan, in den herfst van het jaar, waarin het huwelijk plaats had, liefderijk verpleegd door haar zoon en haar schoondochter, die haar zelfs meer was geweest dan zij had durven hopen gedurende de maanden, dat zij onder hetzelf de dak hadden vertoefd. Lucille had geleerd in de ervaring van haar droefheid over den dood van haar vader en in de voortdurende verzorging van Robert's moeder de lessen, die de Voorzienigheid wil, dat geleerd zullen worden in den smeltkroes des levens, waar door zij gelouterd werd, zachter en teederder gestemd. Hun waren drie kinderen geboren, drie Concert o.l.v. Fr. André. O.a. Ouv. Parsifal, Wagner; Karfreitagszauber, Wagner; Menuet uit de Jupiter-Symphonie, Mozart en Ouv. Tannhauser, Wagner. Zeesen, 1635 M. 6.30 Opera-concert door het Leipziger Symphonie-orkest o.l.v. H Weber. 7.20 Religieus concert vanuit de Dom te Aken. Domkoor, orgel en solisten. 8.20 Berichten en hierna Goethe-herdenking. 9.20 Berichten en vervolgens kamermuziek door strijkkwartet. RADIOMUZIEK VAN DE KOMENDE DAGEN. Donderdag. Steeds sterker komt in de muziekprogram ma's het karakter der Lijdensweek tot uiting. Des middags komt over Langenberg een passiemuziek, de Mattheus-passion van Heinrich Schütz, die den vorigen dag door de N.C.R.V. is uitgezonden;, Schütz "is een der meest beteekenende Duitsche componisten vóór Bach, zijn werken waren echter gedu rende bijna twee eeuwen geheel vergeten en zijn eerst sinds betrekkelijk korten tijd weer naar voren gebracht. De N.C.R.V. geeft een pianorecital met o.m. een reeks scènes uit het lijdensverhaal, van Reutter. In het begin van den avond komen over Kalundborg piano- werken van verschillende componisten, ge speeld door den Russischen pianist Borowski Langenberg brengt het in de dom te Aken gegeven concert van gewijde muziek met vocale werken van verschillende oude mees ters; dit concert gaat ook over Königswuster- hausen. Heilsberg geeft een passie-muziek van Jos. Haydn, het oratorium Die sieben Worte des Erlösers am Kreuze; het werk is oorspronkelijk gedacht a's zeven Adagio's voor orkest (dus zuiver instrumentaal), die later voor koor werden bewerkt. Over Mün- chen komt Brahm's Ein deutsches Requiem, waarvan de tekst door den componist zelf uit den Bijbel werd gekozen. Warschau brengt Haydn's oratorium Die Schöpfung, waaruit het vrome gemoed van den componist op klare wijze spreekt; de instrumentale inlei ding schildert den chaos, die in den beginne heerschte, in een duister bes-raoll, tot op de woorden Es werde Licht het geheele orkest met de rommelende pauken in een stralend C-dur treedt; een waarlijk diep ontroerend oogenblik; hierna wordt de schepping der wereld en van het eerste menschenpaar be schreven in recitatieven, aria's en koren. Des avonds komt over Praag het oratoriilm Christus am Oelberge, van Beethoven, dat niet tot diens sterkste werken kan worden gerekend. Het concert van Oslo brengt o.m een concerto grosso van Locatelli en het tweede pianoconcert van den Russischen pianist en componist Rachmaninof. Berlijn geeft een Wagnerconcert met o.m. de ouver tures Rienzi en Tannhauser en fragmenten uit Tristan en Isolde (voorspel en slotscène, Isoldens Liebestod). Later op den avond komt over Daventry een altviool-recital. Pa rijs (Eiffeltoren) geeft op gramofoonplaten Verdi's Requiem, gecomponeerd ter nage dachtenis van den dichter Manzoni, dat of schoon minder kerkelijk dan wel tooneelmatig dramatisch, in muzikaal opzicht een volko men meesterwerk is. waarvan men telkens weer de onbeschrijfelijke klankenweelde en de waarlijk aangrijpende dramatiek ten diepste bewondert. Het concert van de N.C.R.V brengt o.m. de zesde symphonie van Tsjai- kofski. Voor de microfoon van de A.V.R.O dirigeert de Schlager-koning Robert Stolz eigen maaksels; later speelt hier de violist S ekely. Opera. Over Frankfurt-Mühlacker komt Adam's opera-comique Si j'était Roi, dit concert gaat ook over Königswusterhausen Deze vergadering, gistermiddag gehou den, werd bijgewond door een honderdtal heeren, onder wie de burgemeesters v. H.H.- waard en Broek op Langendijk, resp. de heer W. van Slooten en P. Slot A.Pz., en voorts de heeren C. Wagenaar Kz. en Jn. Kramer van de groothandelaarsvereeniging „De Koophandel", P. Slot uit Warmenhui- zen, Jn. Ootjers uit Noordscharwoude en C Dekker uit Obdam, resp. voorzitters van de veilingsvereenigingen „Warmenhuizen", „Noordermarktbond" en „Obdam" als aan gesloten bij „De Vierbond". Verder was o.m. nog aanwezig de heer W. Dirkmaat, betaal meester van de veiling te Broek op Langen dijk. Voorzitter was de heer S. de Boer Kz., secretaris L. G. C., die een uitvoerige ope ningsrede hield, waarin hij o.a. zei noode te missen wijlen den heer W. Balk, secretaris Prov. Commissie, voor wien als diens opvol ger aanwezig was de heer P. Klant uit War menhuizen, wien spr. het welkom toeriep. Aan de uitnoodiging hadden de voorzitter en de secetais van het Centraal Bureau geen gevolg kunnen geven wegens drukke bezig heden, terwijl voorts nog verhinderd waren de heeren P. Gootjes wegens ziekte en Haze- loop, rijkstuinbouwconsulent, die naar Den Haag was geroepen voor het uitbrengen van een advies in verband met den nood der tuin ders. Spr. heette de aa~ ezigen welkom. Voortgaande, wet* hij er op, dat in tijden dat de zaken slecht gaan, de stemming der leden vaak prikkelbaar is en wel eens onver diende critiek op de leiders wordt uitge oefend. En toch is goede, hechte organisatie juist in slechte tijden noodzakelijk. Zulk een tijd hebben wij thans, nu de ver arming der tuinders groot is en de toekomst zich donker laat aanzien ook door de vele belemmeringen van den export. Dat vele bedrijven voor een groot deel zijn gebaseerd op de winterkool, die bij een goe den prijs het jaar goed maakt, noemde spr. een te eenzijdige cultuur. Het brengt mee, dat er in den nazomer weinig producten voor den verkoop zijn, wat het reeds riskante be drijf nog onzekerder maakt. Zou het daarom niet beter zijn om meer verscheidenheid van producten te kweeken en de schuren minder vol te stoppen met winterkool? De meeste jongens; de oudste, Harold, was nu ruim vier jaar; de jongeste, Francis, juist een jaar. Tusschen die twee in was er één geboren op het landgoed in Picardië, gedurende den tijd van de pest, toen zij verbannen waren uit Engeland door het wijs beleid van den heer des huizes. Lucille had eenigszins geleden door het oversteken en de daarop volgende reis; de pas-geborene had nauwelijks het levenslicht gezien of hij was weer weggeno men. Zij had het verlies bitter gevoeld en had van dien tijd af verlangd om naar Engeland terug te keeren, weg van die herinneringen van lijden en droefheid, die zich voortaan verbonden aan hun heerlijkheid in Frankrijk Engeland, en met name Londen, had gedu rende deze jaren de schrikwekkendste wissel valligheden doorgemaakt, die een land en stad ooit overbrachten. Hollandsche schepen waren zegevierend den breeden boezem van de Theems opgevaren en hadden vernieling en verwoesting gebracht tot vlak voor de sulisdeuren van de stad; de natie was tot in haar grondvesten geschokt en had andermaal haar vertrouwen gesteld in den grooten man, die haar in een vroegere periode van nood nu een paar jaar geleden, ook zoo krachtig ter zijde had gestaan. George Monk, hertog van Albemarle, had zich in al zijn kracht ge toond en ondanks een gebrekkige gezondheid had hij zich tot eersten kampioen gesteld van Engeland tegen diens geweldige tegenstan ders, door eerst de verdedigingswerken van de Theems te leiden en toen den strijd te on dernemen tegen de groote mededingers, die Engeland de heerschappij ter zee betwisten. Onnoodig te zeggen, dat Robert Darcy niet onbewogen deze crisis had gadegesla gen; maar hij had volhard bij zijn eenmaal jaren kan die immers toch niet tegen rede lijk loonenden prijs verkocht worden. Een teeltregeling, zooals in de bloembollencul tuur is besproken, behoeven wij niet te heb ben, maar het is wel de tijd om te overden ken, wat in het komende jaar zal moeten worden geteeld. Spr. wees er op, dat de vraag naar geelvleezige aardappelen stijgt en dat deze weinig aan de veilingen worden aangevoerd. De Vierbond heeft zijn leden al vrijheid gegeven contracten af te sluiten voor witte kool ten behoeve van de zuurkool- fabrieken, die thans voor een groot gedeelte van de benoodigde kool voorzien worden uit ver hier vandaan liggende polders. Enkele tuinders zijn van plan te contrac teeren voor ronde bieten, gevraagd tegen on geveer loonenden prijs. Sla- en snijboonen moeten de inmaakfa- brieken meest van elders halen. Zouden die hier niet geteeld kunnen worden? Vooral de witte pronker kan een goede kans geven aan onze bedrijven. Schorseneeren moeten door onze handela ren worden gekocht in andere streken en al is het nu in een deel van onze polders door den zwaren grond moeilijk deze teelt in te voeren, het zou toch wel kunnen op de lich tere gronden. Zoo is er nog wel meer te vinden, dat aan onze bedrijven meer kansen op een bestaan zou geven. Zou het ook geen aanbeveling verdienen om in den winter meer aandacht aan ons land te schenken en ook de slikpraam weer voor den dag te halen, opdat onze kunst- mestrekening en ploegersrekening niet zoo hoog wordt? Maar dan moeten wij ons niet overladen met kool, want dan gaat het niet. Wijzende op de ontoereikende regeerings- hulp, wees spr. erop, dat er vrees bestaat, dat straks in den tijd dat er veel werk op het land is, groote werkloosheid zal zijn, door dat de tuinder den arbeider niet kan betalen. Gevolg zal zijn: onvoldoende bewerking van den bodem en daardoor slechte oogst en een slechte toekomst. In Dec. reeds heeft de Vier bond de regeering gevraagd om een cent toeslag per kilo kool, vele telegrammen zijn ervoor verzonden, maar tot heden is nog geen resultaat bereikt. Is de tuinbouwstand die bescheiden hulp niet waard? Als er geen geld voor is, vond spr. het beter de Zuider zeewerken dan maar stop te zetten. Beter is het, te maken dat de cultuur in Noordhol- genomen besluit en bij de belofte, die hij Lucille had gedaan in het park op Grange land Abbey. Zijn beurs en die van zijn vrouw waren mild geopend, om te helpen bij de toebereidselen en de krijgsuitrustin- gen, die noodzakelijk waren voor het wel zijn van den staat; maar zijn zwaard was werkeloos in de scheede gebleven, behalve dan bij de wapenoefeningen, die hij nog on dernam met Longstaffe als pseudo-tegen- stander, in een vertrek, dat als een wapen zaal was ingericht. Van Kingston hadden zij de vlammen en den dichten rook gezien van het groote vuur, dat, te beginnen in Pudding Lane, in de Koninklijke bakkerij, eindigde in Pye Corner, nadat de halve stad in de asch ge legd was en er over het geheel een paniek had geheerscht, dat er geen huis meer zou blijven staan in de City. Kapitein Darcy en zijn vrouw zetten hun huis open voor de vluchtelingen en gedu rende eenigen tijd stond iedere uitbouw vol dingen van waarde: tafelzilver, specie en meubilair, daar van Londen heengevoerd, en er in veiligheid, onder bewaking gebor gen. Harold, die, als zijn moeder vroeg rijp was voor zijn leeftijd, keerde naar de bran dende stad met wijd open oogen en doods bleek gezichtje en deed vreemde vragen, die noch zijn vader, noch zijn moeder te be antwoorden wisten, maar die in zijn kin derlijk geheugen, droomen en visioenen wekten, die een indruk hadden gemaakt, dat ze hem tot op zijn sterfdag, op hoogen leeftijd, bijbleven. Toen het vuur eenmaal gedoofd en het gevaar geweken was, had de City zich in gespannen, de ramp te herstellen met Brit- at land kan doorgaan, dan om nog meer land klaar te maken voor de cultuur. Regeeringshulp is noodzakelijk, maar bo venal moeten wij zelf onze krachten tot het uiterste inspannen om door de moeilijke tij den heen te komen. Aan het slot van zijn uitvoerige openings rede besprak de voorzitter nog het bonnen stelsel dat dit voorjaar aan de Langedijker veilingen niet meer zal gelden en bepleitte hij voorts het handhaven van een hechte or- Sanisati€' Mededeelingen. De voorzitter deelde mede, dat gister aan de veiling te Broek op Langendijk de eer is te beurt gevallen van een bezoek van de Koningin Spr. zag hierin een bewijs van belangstelling van H. M- en hij had den druk gekregen, dat Zij meeleeft met de noo- den van dezen tijd. Haar belangstelhng was spr. een waarborg dat zu niet zal "a,ate* waar mogelijk, verbetering te brengen. Spr. bracht Haar dank voor Haar bezoek en Haar belangstelling. (Applaus). .«-owo» Voorts herinnerde spr. aan de gewijzigde salarisregeling van den betaalmeester Het Engelsche invoerverbod v°or Fransche aardappelen en groenten heeft geleid tot het houden van een vergadering van den Ne Tuinbouwraad, waarin er op werd aange drongen onze regeering te verzoeken om een dergelijk verbod, ter voorkoming van besmet ting met den Coloradokever, nu ook Duitsch land een dergelijken invoer heeft verboden. Er werd geen overeenstemming bereikt, maar sindsdien heeft het Centraal Bureau een ver zoek als genoemd gedaan, waarbij de L. O. C. zich aansloot. Spr. hoopte op inwilliging van het verzoek, opdat de Engelsche markt voor de Flollandsche aardappelen en groenten openblijft. Verder memoreerde spr. de afwijzing door den minister van het verzoek om vrijstelling van premiebetaling voor de sociale wetten, alsmede de correspondentie met de transport arbeidersorganisatie over het werken in den zonnetijd. Van de transportarbeiders te St. Pancras was het verzoek ingekomen om bij noodige lossing dit werk te laten uitvoeren door losse arbeiders, opdat meerderen werk zullen kun nen krijgen. Van de collectieve verzekering van tuinders was nog niets kunnen komen. Twee verzeke ringsmaatschappijen wilden er niet op in gaan. zij wenschten slechts individueele ver- zekering. Een andere maatschappij was be- reid te'voldoen aan het verzoek om een pensioenverzekering van tuinders op o5- jarigen leeftijd. De vergadering gaf opdracht voort te gaan met deze zaak. De commissie tot nazien van de notulen adviseerde tot goedkeuring ervan. Alzoo be sloten. Jaarverslag secretaris. Van het jaarverslag, opgenomen in den be schrijvingsbrief, gaven wij twee weken ge leden reeds een uittreksel. De heer P. Hart (Koedijk) merkte naar aanleiding van het jaaiverslag op, dat z.i. de reserveering van winst uit de bedrijven ver keerd is belegd. Was deze goed geweest en kon men haar nu in contanten ontvangen, dan zou er van de crisis geen gevaar zijn te duchten. Spr. had een bemerking in dezen geest in het jaarverslag gewenscht. Het jaarverslag werd hierna goedgekeurd. Rekening en verantwoording. De v o o r z. gaf eenige toelichting bij verschillende posten ten name van dubieuze debiteuren, waarop nog verschillende beta lingen hadden plaats gehad, o.a. ,4^r- i, Vroegop te Broek op Langendijk 280o.44 geheel betaald) Ook de penningmeester, de heer C. S p a a n Jz., gaf nog eenige toelichting op de reke ning, waarop door eenige heeren bemerking werd gemaakt. Zij meenden, dat de gelden van de bollenveiling niet in de rekening der L. G. C. dienden te worden opgenomen, om dat men anders het verlies dier veiling voor rekening der L. G. C. zou nemen. De voorzitter vereenigde zich hier mee en zei, dat ook het bestuur de rekening niet goedkeurt en voor het volgend jaar een aparte rekening wenscht voor de bollen- veilin°\ „De Toekomst" (Zuidscharwoude) drong op stemming aan over de al of niet goedkeuring der rekening. Tegen stemden de vereenigingen Zuid scharwoude, St. Pancras, Heerhugowaard, Koedijk en De Rijp en Omstreken totaal 673 stemmen Er vóór waren 768. De rekening is dus goedgekeurd op een eindcijfer van 45.166.28. schen moed en volharding. Na eenigen tijd volgde het leven weer zijn gewonen sleur gang. Pramen met dames en heeren, volgens de nieuwste mode gekleed, kwamen weer de rivier af, van Westminster of Tower Wharf; parelend gelach en de melodieën van fluit en guitaar, gecomponeerd door Lord Rochester of Master Wycherley, en ter begeleiding van liederen, dikwijls niet al te beschaafd van inhoud, stegen op naar de vensters van het huis in Kington. Als Lucille de woorden hoorde, die soms her haald konden worden door haar zoontje, onwetend dat zij niet bestemd waren voor reine lippen, sloot zij de vensters, om ze er buiten te sluiten. Soms sprak Robert er van, dat zij toch aan het Hof zou worden voorgesteld, en dat zij haar plaats in de maatschappij zou inne men, die haar toekwam als de dochter van haar vader en de gade van haar echtgenoot. Lucille verzette zich altijd tegen dit voor stel, wat inderdaad dan ook niet geheel van harte werd gedaan, want het Hof van Karei was een plaats, waar werkelijk beschaafde mannen en vrouwen weinig zieleverwant- schap en nog minder waardeering vonden. Mylady Castlemaine en haars gelijken gaven den toon aan in Whitehall, terwijl Zijn Genade, de hertog van Buckingham, en de andere leden van de staatsj^rtij, het rijk overheerschten, de inkomsten te hun nen bate uitputten, God noch goed mensch vreezende en den afkeer en de bespotting wekkend van allen, die waarlijk het vader land lief hadden, zoowel als van de staats lieden van heel de wereld. Toen de maand October van het jaar On- zes Heeren, 1669, aanbrak voor Robert en Lucille, leek ze hun die toekomst van kal-. De balans sluit op 144.132,35. De be- grooting, gebaseerd op een omzet van ander half millicen, heeft als eindbedrag 28825. Volgende algemeene vergadering. Het bestuur stelde voor het volgend jaar te vergaderen in Uisem. K oe d ij k kon hiermede accoord gaan, als het weer een vergadering werd voor een heelen dag. Moest het weer worden een middag-vergadering, dan zou spr. liever Alk maar zien aangewezen als zijnde een beter centrum. Het bestuur zag hierin vergrooting van onkosten. De heer De Vries (St. Pancras) wensch- te de jaarvergadering een maand vroeger. De voorzitter vond dit niet mogelijk. Het voorstel-Koedijk werd niet gesteund, waarna het bestuursvoorstel onder applaus werd aangenomen. Verschillende voorstellen. Reclame. a. Het bestuur stelde voor om ten hoog ste 1/20 pCt. van den omzet beschikbaar te stellen voor reclame. De heer de Vries (St. Pancras) vroeg eenige toelichting over een reclame-expositie te Keulen in Oct. 1929. Is het juist, dat de tentoonstelling vernield werd en is de Keulsche justitie erin gemoeid? Voorts uitte spr. afkeuring over het gedrag van de inzenders aan het gastmaal, een ge drag dat oorzaak werd dat één der deel nemers in het ziekenhuis moest worden ojv genomen. De voorzitter antwoordde, dat de stand van den tuinbouw te Keulen veel werk heeft gegeven (het wapen van Nederland in geknipte druiven). In den nacht is er een mand op gevallen, waardoor eenige beschadiging ontstond. In dezen nacht na den eersten temoonstellingsdag was dit hersteld door zes menschen. Dat was de vernieling! Het verkeerde gedrag aan het gastmaal werd gereduceerd tot een schaafwondje aan een been. dat na anderhalven dag weer beter was. Het bestuursvoorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. b. Het bestuur vroeg machtiging om tot een fondsvorming over te gaan, als het Prov, Bestuur met een omlijnd voorstel daartoe komt en het provinciaal wordt uitgevoerd. Voorgesteld werd daarvoor beschikbaar te stellen ten hoogste 1 pC+. van den omzet, waarmee het veilingpercentage dan verhoogd moet worden. De heer C. de Boer Wz. (Zuidschar woude) zou gaarne zien, dat een deel van het percentage voor reclame werd gestort in het in dit punt bedoeld fonds. Een paar afdeelingen (St. Pancras en Broek op Langendijk) waren tegen het voor stel wegens de slechte tijden. De voorzitter verdedigde de fonds vorming, die van hoogerhand wordt aange moedigd. Men had er al veel eerder toe moeten overgaan en als men nu wil wachten tot betere tijden, kan er wel eens weer niets van komen. St. Pancras (Zuid) ried aanneming aan. Als men zelt een fonds vormt, zal de regeering in de toekomst allicht meer en beter helpen. De heer Hart (Koedijk) spoorde tot goedkeuring aan. Tegen het voorstel vierden uitgebracht 654 en er vóór 787 stemmen, zoodat het voorstel is aangenomen. Subsidie Westfriesche kanaal plannen. c. Vaststelling van het al of niet geven van de subsidie aan de Westfriesche kanali satie, door niet aanvaarden door Ged. Staten van één der door de L. G. C. gestelde voorwaarden. De voorzitter deed mededeeling van de correspondente over deze kwestie. De niet vervulde voorwaarde was die omtrent den voorrang van het kanaal Huigendijk— Omval, waarvoor Prov. Staten geen zeker heid konden geven in verband met den onden lingen samenhang van de plannen. Prov. Staten vroegen daarom intrekking van die voor.waarde. De heer De Vries (St. Pancras) was tegen het voorstel en wilde, dat men de plannen eerst eens nader -bekijkt, omdat de bruggen daarop vergeten zijn. „De Toekomst" (Zuidscharwoude) voelde niets voor subsidieverleening, maar zou er zich bij hebben neergelegd, als de gestelde voorwaarden waren ingewilligd. Nu dit niet is gebeurd, zou spr. wil'en zien on derzocht of de L. G. C. zich nog weer kan terugtrekken. me rust en voorspoed te beloven, die zij meer verlangden dan iets ter wereld; het genot van het buitenleven en de opvoeding van hun kinderen. Geen bewijs of scha-, duw van naderende droefheid vertoonde zich aan den horizon van hun bestaan. Om dezen tijd was kapitein Darcy van plan enkele landerijen bij zijn goed in Kingston te voegen, en dit nog uitgestrekter te maken. Om dit gedaan te krijgen moest hij bijna dagelijks gaan overleggen met zijn zaakwaarnemer, master Gaythorpe, in St. Martin's Field, ter bespreking van titel en andere voorwaarden, die op den nieuwen koop betrekking hadden. Lucille bleef dan niet alleen, daar dr Am- brosius Fletcher, die pas onlangs zijn predi- kantsplaats in Grangeland had opgegeven, lid van het gezin was geworden; hij had zijn eigen vertrekken, maar kon aan de familie maaltijden deelnemen, als hij hier lust in voelde. Op een dag, in het midden van October, was Darcy naar de City gereden en was, zooals hij dit gewoonlijk deed, al vroeg ver trokken. Nadat de zon onder was, waren de straten van Londen gevaarlijk voor alle eerbare burgers; de verlichting was maar schaarsch en hoofdzakelijk beperkt tot de toortsen van de fakkeldragers en de lan taarns van de wacht. Onbeschaamden maakten, na het invallen van de duisternis, de wegen onveilig. Ze waren uit de hoogsten, zoowel als uit de laagsten van den lande; edellieden ontzagen zich niet om i nhet donker de rust te verstoren. Leven noch eer was zeker van den man of vrouw* die zich buiten waagde, nadat de zon onder was. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5