Alkmaarsche Courant. ENORME JUck Sxhool PRIJSDALING Jbownciaai THeuws Honderd vier en dertigste Jaargang. Woensdag 23 Maart ambachtsschool te alkmaar. No 70 1932 De leerlingen van de le en 2e klasse waren Dinsdagmorgen uitgenoodigd tot een bijeenkomst in net schoolgebouw teneinde hunne bevordering tot een hoogere klasse te vernemen. Met een wourd van 1 of waar dit ver diend en een vermaning waar dit noodig was werden den leerlingen de rapport boekjes door den directeur ove handigd en hunne bevordering medegedeeld. Bevorderd werden: Van de le naar de 2e klasse: Timmerlieden: W. Baas, J. v d. Berg, J. F. Breek, K. Dam, J Goedhart, M Hartog ,A. Henneman, J. M Houtkooper, G Kes, T. v. Loenen, P. Oostwouder, J. •Raven, J. H. Schenk, L. Slot, J. A Tel- Jemau, J Tvvisk, P. Visser, C. de Waard, 'J Wittebrood, N. N. Woestenburg en J. IJff; 2 leerlingen werden niet bevor derd. Metselaars: W. Balvers, H. Boer, S. Pelis, K Heidsma, G. Hulskamp, G Koger, J Kops, A. Schaaper, C. P. Schot vanger, J. v. Son. Schilders: E Dekker, J v. Dok, G. Kaaij, D Karbaat, J. Langenberg, J J. Ruiter, P. Ruiter, H J. v d Valk en Th. A. Weda; 5 leerlingen werden niet be vorderd. Meubelmakers: F. H. Beudeker, J Donkersloot, M. Ruijsm„ns, J Jonker, J. Klooster, J. A. Martin, M. Ott, J Pep ping en C Rezelman; 2 leerlingen wer den niet bevorderd. Smeden en bankwerkers: H. J Bak ker, C. Benit, A J C. ten Bruggencate, P. Bruijn, P B Bruin, W Buter, J. H Coersen, S. Domper. R v Dijk, J. P. Gelder, J. Groot, D Hartland, J den Hartog, C. Hop. H Imming, J Jansen v Jorksveld, J. Keizer, J. Kreb, J. Mulder, G. E Nieuwenhuis, J. B. M. Moeskops, M. J. Cornelisse, A. Paulusma, J. Rab, E. v. Renen, J de Rover, C. J. Smit, J. N. ■Teijken, D. Tiemstra, A. Tromp, W. Ver donk, P. Vlaarkamp, D M. Vos, J Wes- termann, J de Wit, C. Wijker, N. de Leeuw. A. Zeilemaker, W. Zwaan en J. Westra; 3 leerlingen werden niet be vorderd. Electriciens: P. de Boer, J. M. Corne- lissen, H C. Eecen, J H. Hazes, H. J Kamper, P. J. v. Kessel, J. Kootstra, J H. W. Peetoom, H A. Schoenmaker J. Swinkels, C. C. Verwer en J. de Waal; 5 leerlingen werden niet bevorderd Motor- en rijwielherstellers: C. Bak kum, A. de Boer, J. v. Essen, J Homan, G Hoonvorst, A Jongsrra, D Klink hamer, J Korver, P Kuil, N v. Leijen, K. Maijer, F. Nauts, J. v 't Riet, J. N. Schuurman, J G. Smit, H. de Wit, J J. v. Wonderen, A. Zuidam, C. Zvvak- man en C. Verduijn; 4 leerlingen werden niet bevorderd. Kleermakers: J Bolten. C. Druiven. A. C. Groenland. H J. Kelholt. G Kok, S. C. Levert, A. Loots, N. Meerlant, E J. ,v. Roon, B Salm, E Scheepmaker. A v. d. Touw, Th. Troost en C. P. Witte; •leerlingen werden nioi hevo' cd. Van de 2e naar de 3e klasse. Timmerlieden: J Bakker, M E. J. Bakker, C. Blok, J de Boer, P. Buur K L. Bijl, D. Doorn. J J. Gerdes, J Gil tjes, P. Haringhuizen, K Hille, D Jong J. Kerkmeer, P. Kleen, J. Leeuw, B A Tromp, D J. Weeder, W. Janse, P Bak ker, N. S. Koenis, C. Konii g, N. Krom P. J. Krijgsman, W. de Leeuw, P. J N Leguit, C. A. Miltenburg, J Pepping. A P. Prins, J. Schuijt, L. C. Smit, J Stam mis, A. Swarthof, J. C Tromp. W Visser R. Wiersma en C. Zutt; 3 leerlingen wer den niet bevorderd. Metselaars: J Baas, K. A. Burgering T. Dekker, P. M Groot, C. de Jong, Jonker, P. C. Kaandorp, G. J. Koortens G. v. d. Oord en H. Visser. Schilders: J. Belleman, D. Korn, K. W v. d. Molen en A. Vuil. Meubelmakers: E J. v. d. Aakster, R A Dekkinga, C. Jonker en P J. Timmer- man. Smeden en bankwerkers: S. Brak. E Dekker, C. Dijkman, J. H de Graaf, Hèmmelder, C v. d. Hoek, C. v. 't Hof H Hoogland, S. Kinkhouwers, F. M. Mair, T. v. d. Molen, J. C. Mole.iaar, C Mollevanger, J. Mooij, F Olivier, A. Oukes, P Paulisma, W D Blokker N C. Pietersen D. de Ruiter, D Schad denhorst, T. Schol, S. W. J. Schouw J. G. Siegers, H. Stamvies, A. Tin, J. Tij mes, A. C. Veen, L. in 't Veld, J. de Vet, J. de Vries, P. de Waard, A. Winder en J Wit. A rT Electriciens: J. C. v. Diest. J. G Ho- nijk, P. Jonker, J Laan, N. W Mostert, Th. Poter, S. Prost, W. C. Swart, J. Veen, D. v. d. Wal en J. C Wijker; 5 leerlingen werden niet bevorderd Motor- en rijwielherstellers: J. Apel doorn, P. Blokker, A de Boer, N. Bij voet, D. de Groot, J Halff, L. Jonker, J. Kampen, C. Kieft. P Manneveld, J Nier- op, F. C. Rummens, N. Sinriige, P. Tuin man; J. H Veen. C. N. v. d. Velden. J J Vermeulen, K Visser en G. de Vries; 2 leerlingen werden niet bevorderd. Kleermakers: A Blankendaal, J. Breek, G. Gravemaker, G. A Groet, A. M v. d. Horst, B P. Langerijs, G. Nij- meijer, J. M. le Noble, G Smorenberg en A Stins; 1 leerling werd niet bevorderd. Avondvakcnrsussen. Van de le naar de 2e klasse. Kleer- en mantelmakers: T A. v d Gulik, M Hoogvcrst, Chr. Keizer, T. Klooster, M. Ouwens, H. Schipper, T de Vries en M. C. v. Wonderen; 7 leerlingen werden niet bevorderd. le G G Behangers en stoffeerders: J. Gaart- huis, J. Opdam en P. Morsch; 3 leerlin gen werden niet bevorderd. Schoenmakers: C. A. J. Kusch, J Radsma en P. Stam. Volwassen schilders: C. J. de Boer J P Brouwer, J Douma, L. Jongmans,J Min, H. Schenk en C. W. v. d. Sluijs; 2 leerlingen werden niet bevorderd Volwassen electriciens: S. H. v. Dru- nen, J Hoogenhout, J. J. Jansen, A. J. Kef, W. Kluck, G. P. Kreijger, A. Leeuwangh en G. Visser. Stucadoors: D. Ambagtsheer, Th. H. v. Eijk, J. H. Lagas, A. Siemer en J. de Vries. Van de 2e naar de 3e klasse. Kleer- eu mantelmakers: Th. C. B Groothuizen, E. A. Ravenstijn en P. E Ravenstijn; 1 leerling werd niet be vorderd. Behangers en stoffeerders - H. A Brug man, P Poorter, W. Smit en K. W. Tim merman; 1 leerling werd niet bevorderd. Schoenmakers. H. Dekker, B. Kaan dorp en A. Kamp. Stuaduors: H. J. Keesen, P. de Vries en D Willemsen. Van de 3e naar de 4e klasse. Kleer- en mantelmakers: E. D. Buurs, J. E Schermer en H. Tump. Behangers en stoffeerders: W. C Bou- man, H J. Brouwer, W S. Kieft, D Kor ver, B Poeze, A F. Rozenhart, K. SIoo- ten en J Timmerman; 1 leerling werd niet bevorderd. Stucadoors: G. Grobbe en H. W. Korn. Gezellen- curs ass en. Van de le naar de 2e klasse. Kleer- en mantelmakers: J. Janken, J. Kool, M Nicolai, G. Schoen e:i P. R. Troost. Behangers en stoffeerders: D. Gons en Th Haring. Stucadoors: P. J. Hoorn; 1 leerling werd niet bevorderd In den namiddag vond in tegenwoor digheid van bijna het geheele bestuur der school de jaarlijksche uitreiking van de diploma s plaats aan de leerlin gen, die na een volbracht 3 jarige leer periode de school gaan verlaten. Door den voorzitter, ir. Ph. M. Bos- scher, werd de vergadering geopend en het woord verleend aan den directeur om tot uitreiking van de diploma's over te gaan. De directeur feliciteerde de leerlingen harielijk met het. bereikte succes en deel de mede dat, evenals vorige jaren, aan de beste leerlingen uit elke afdeeling een prijs kon worden toegekend. Gediplomeerd werden: - Afdeeling Timmeren: L J. Apeldoorn, Th. Bellemati, A D. Beeldman. M. Blaauw, W. A. Booij, C Bos, J. v Elten, G. J. Fransen, A. Groothuizen, H H v. d. Heijden. N. Komen, C. Koning, H Kreb, K R Wagemaker, C Wijker, C. v Zoonen, J. P Kossen, D Leeuwenkamp. J Morsch, P. J. Nederveen, N. Pepping, A Plant, H Roelofs, L. Roozendaal, P Scheltus, J Schuurman, S. Slikker, H. A M fwaalfhoven, J N. Vermaat. A H. Veuger, W. G Vonk, H de Vries, A Wok- ke, Q. C. va nZoouen en J. Zwaan. 2 leer.iingen werden niet gediplomeerd. De leerlingen N. Komen, C. Koning, J. C. v. Zoonen, N. Peppmg ontvingen resp. een len. len, len en 2en prijs. Afdeeling metselen: N. Admiraal, Th. H v. Eijk, J. J. Govers, S. Hittema. R. Min en J Ploeger. De leerling R. Min ontving den len prijs. Afdeeling schilderen: R. Beukers, J. Bolten, A. de Vries er .1 Zwart. De 'eer- lingen J. Bolten en R. Beukers ontvin gen resp. den len en 2en prijs. Afdeeling Meubelmaken: M. Klever laan. Afdeeling Smeden-bankwerken: M. F. Bargmann, J. H. de Boer, J. C Borst, G. F. A. v Boxcel, G. Broersen, P Dissel, J. J Duin, T. Glas. H H. A. Groet, G. de Haas, P Henke, R. K. Hoogeboom, J. Hop, H. Koene, W. Koeten, B. J. Kuijl, G. C. Leegwater. J. P. de Leeuw, J. G Ulrich, A. Mak, K Poeze, W. Prins, J Rentenaar, W. b. S. Rijllart, H. Scheper, F. Scheppers, W. Schotten, S. H. W. Schut, A v. Setten v d. Meer, J. Smit, P. G. Stikker, N. J. C. Teijken, M. Ulrich, E J. in 't Veld, J. Visser, J. Vlug en P. de Vries. De leerlingen W. Koeten, P de Vries, J. C. Borst en J. Hop ontvingen resp. een len, len, 2en en 2en prij<\ Afdeeling Electrotechniek: Chr. Absil, L. D. Appelman. K. Grootes, J. Kruk, J. J. Nonnekes, J. F. van Pel M. J. Roden huis, A. B J. Schouten, P. Teitsma, J. P. v. Tilborg, P. de Vries, H. P. v. d Berg en D. v. d Vlies. De leerlingen M. J. Ro denhuis en D. v. d. Vlies ontvingen resp. een len en 2en prijs. Afdeeling auto-, motor- en rijwielen techniek: Bol-dewijn, G. J. Boontjes, M C. Glas, P. C. de Graaf, C. Jonker, P. Keyzer, A. Klaver. M. Kieverlaan, A. Mienes, H P. J. Rietmeijer, J. Rogge veen, H. Rijs, Th. Schotten, L. Schutte, H. J. Selie, J. J. Ursem, C. P. Vermeulen. De leerlingen H. Rijs en J. Ja Ursem ont vingen resp. den len en 2en prijs. Afdeeling kleermaken: A. M. Bood, G Dik, G. Hartog, G. P. Kampman, E. J. F. Nieuwenhuis, N. Oukes en G. Slooten. De leerling G. Hartog ontving den len prijs. Geen rijwiel van goedkooper maaksel doch onze bekende Fongera le soort E, model H, uitgerust met vrij wiel en handrem, geheel compleet (met kettingtrommel, bagagedrager enz.), verleden jaar geprijsd voor ƒ74.—thans voor ƒ58.— (zonder ketting- trommel en rem, met vast tandwiel 53.— Avondvakcnrsnsscn. Afdeeling kleer- en mantelmaken: A. Janssenv. Lienen. Afdeeling behangen en stoffeeren: W. C Brakenhoff, G. Meuleveld. H Moer man en L. C. Tros. Volwassen schilders: J. Broekhuizen. W. Burgert, J. de Leeuw, H. Schram en P. Visser; 1 leerling werd niet gediplo meerd. Gezellencursus kleer- en mantelmaken. M. H. Fehres, A. Groenland, M C. A Ha- biecht, C. J. Kaagman, B. Tiebie en A. M Vrijhoef. Gezellencursus schoenmaken: M. Delis De heer Bosscher, hierna het woord nemende, feliciteerde de leerlingen na mens het bestuur en in 't bijzonder den leerling Rijs, die door zijn uit-tckende karaktereigenschappen een nuttig lid van de maatschappij zal kunnen wor den. Spreker deed uitkomen dat de maat schappij niet zoo welwillend is als de school en dat de leerlingen in de eerste E laats zullen hebben te toonen wat zij ennen en kunnen. Vooral eigenschappen van karakter en wil worden in de maat schappij op prijs gesfteld en al moge thans de werkgelegenheid vooral in de metaalindustrie veel te wenschen over laten, dit staat toch vast, dat bij de ge ringste opleving onmiddellijk behoefte zal bestaan aan goede en flinke men- schen, die hun vak verstaan. Met een woord van dank tot directeur en leeraren werd hierna öe bijeenkomst gesloten. Gemeentelijke avondschool voor Nijverheidsonderwijs. In tegenwoordigheid van den heer R. Veendorp als vertegenwoordiger van het Gemeentebestuur en den heer ir. Ph. M. Bosscher als voorzitter van de commis sie van toezicht op het Nijverheidson derwijs werd van de leerlingen van de hoogste klassen der Gem. avondschool voor nijverheidsondeiwijs Dinsdagavond het einddiploma uitgereikt. Na opening van de vergadering dooi den heer Bosscher verkreeg de directeur het woord om tot de uitreiking over te gaan. Gediplomeerd werden: Afdeeling „A": C. W. Butter, D. J. Cor- nielje, C. J. v. Eijk, A. Fischer, Th. W. Groen, D. Haasbroek, A Hermes, J. Jansen, K. de Jonge, G. A. Kaandorp, G. J. Meereboer, M. Meijer, N. Morsch, J. Opdam, J. Schuit, J. Seebach, A. J. Smeets, C. Th. Tromp, G. Chr. W. Ste- gerhoek. Niet gediplomeerd 4 leerlingen. Afdeeling „B.": P. Bakker, C. J. Bom, L. J Buijs, P. J. Fernee, A. N. Gomes, A. M v. Helden, S. Koning, C. J Koster, G. Kouwenberg, G. P. Kreijger, N. D. Otter, J. C. v. d Plas, F. ten Pas, P. A. Ruis. J Timmer, E. Travnicek, D. de Vries, J. F. de Waard, P. Waker, G. J. F. Wamelink en R. J. v. d. Zee. Niet gediplomeerd 2 leerlingen. Afdeeling „C": C. Acquoy, J. Akker man, D. de Bakker, H. A. Dekkinga, S. de Geus, B. de Grand, J. A. Hoed, P. Joon, N. Kaandorp, P. J. Veel en J. de Vries. Niet gediplomeerd 2 leerlingen. Voortgezette klassen: Afdeeling „A": H P. Bakker, S. C. Duinmeijer, J. J. v. Gaaien, D. F. Hoek- meijer, H. H. Koel, S. C. Kunst, K. A. Kuijper, W. de Leeuw, J. Opdam, N. P. Peperkamp, P. A. J Pronk, G. Rosing, D. Tjeerd.s er. C. J. Tromp Afdeeling „C": L. J. Hofman en C. Roos. Typografen: C. G. Ranis en J. J. San ders. Bevorderingen. Van de le naai de 2e klasse werden bevorderd.' Afdeeling „A": C Klaasse, K. Kliffen, H. Koelewijn, H Nieuwenhuis, Th. Op dam, J. Roozing C. Spaans, K. Verweel, W. Walser, H Weijmer, P. J. v. Wonde ren. P. M. Zwagerman; 6 leerlingen niet bevorderd. Afdeeling ,,B": B. J. Doornbos, G. Hahn, K. Hoogenboom, Th. Janken, J. B Kaandorp, H. Koppes, G. J. Mannes, J. Raat, G J. Ruiter, J. Schot, P. P. Stam. 9 leerlingen niet bevorderd. Afdeeling „C": C. Bolten, J. de Bood, P C. Butter, A. J Groot, P. C A. de Jong, N. J. Keeman, A. Kemp. C. Kossen, P. Muileboom, S. Radsma, G. v. Schalkwijk, J. W. v. Straalen, S. H. J. Swart, H. Via! en A. C. Zijp; 5 leerlingen niet bevor derd. Van de 2e naar de 3e klasse werden bevorderd: Afdeeling „A": A. v. Diepen, G. D Dii- ling, J. J. Dirkson. J. L Geuzebroek, P. Groen, D. A. Hoogvorst. H Huiberts, A. W. Kroeders, C. Kroon, A Miessen, A. Visser en G. Atema. Niet bevorderd 5 leerlingen. Afdeeling „B": H. Gouda, F. Hijman, J. de Jong. B. J. Kaandorp, J. Koopman, G O. Neef, 3 J. S. Olfers, C. Olij, M. S. J. Schilder. H. Stoop, J. Velzeboer. Niet bevorderd 9 leerlingen. Afdeeling ,.C": A. Bakker, W. J. N. Bakkum. N. 7. Bolten. W. G. Borst, P. Ens, J. A. Groot, C Hoogerhuis, J. M. Houtenbos, W. A. Out. P. de Ruijter, H. H Schipper. Niet bevorderd 1 leerling. Van de 3e naar de 4e klasse werden bevorderd. Afdeeling „A": J Biesterbos, N. Bolten, I P. Bolten, F. A. Dekker, D Homma. J F Huiberts, C. P. Kleijer, J. J. Madder, P EGMOND AAN DEN HOEE, avond 7.30 uur. ds. Nobel, Avondmaal. GROET, Vrije Evang. Oeref. Oenuente, avond 7 uur, de heer C. Hekezen. HEILOO, avond 7 uur, ds. Hak. Avond maal. LIMMEN, 10 uur, ds. Deetman. Avond maal. NIEUWE NIEDORP, avond 8.30 uur, ds. v. Dijk, Avondmaal. OTERLEEK. 10 uur, ds. Groot, Avond maal. OUDKARSPEL, avond 7 uur, ds. v. Dijk, Avondmaal. OUDORP, avond 7 uur, ds. Groot, Avond maal. DE RIJP, avond 7 uur, ds. Rooker, Avond maal. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep, Avondmaal. ST. MAARTENSBRUG, avond 7.45 uur, J. J. Ruijs. VEENHUIZEN, 10 uur, ds. Nobel, Avondmaal. WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. Seulijn. Bev. nieuwe leden. Onderwerp: „Er was stilte en ik hoorde een stem". Avond 7 uur, ds. Seulijn. H. Avondmaal. Onderwerp: „Een donkere wolk met zilverer rand". Meijer, Th. Meijer, H. F. Nagel, O. Ob- dam, N. C. Poland, F. C. Roobeek, J. H Schut en K. Smit. Niet bevorderd 1 leer ling. Afdeeling B: B. W. Boots, M. M. Hoebe, W. A. Hoedjes. W. F. Karseboom, J. A. Koortens, N. J. Leijen, P. J. I. Stoop, E. E v. Weerden, B. v. d. Wissel, B. Bijlsma. Niet bevorderd 5 leerlingen. Atdeeling C: P. Dekker, F. de Groot, H J. de Haas, P. W. Hoebe. P. Koning, N Schroor, J. N. Smit, J. B. Veel, P. N. Velze boer, H. Zeeman. Van de 4e naar de 5e klasse werden be vorderd Afdeeling A: J. P. A. Bakker, A. Braak, P. J. Keetman. C. J. Klok, S. Schotten, A Veen- stra, P. v. Wonderen, J. Zeeman Niet be vorderd 1 leerling. Afdeeling B: J. Bakker Jz., W. J. Brouwer W. F. Th. Cedee, C. J. de Graaf, A. Hemels J. H. de Jong, H. Koster, J. J. v. d. Meer, C. Neef. J. Nieuwland, G. J. Polle H. J. v. d. Vegt, W. Weinbrecher, P. Leijen. Niet bevor derd 3 leerlingen. Afdeeling C: J. de Geus. J. H. de Goede. G. v. Guiik, M. J. de Haan, J. Houtenbos. J. Kiewitt, B Kuijper, J. A. A. Pater. C. F. Rodenburg, S. J. Veel, E. Visser, P. Vogel poel, J. Vreeker, P. M. J. Wester. Niet be vorderd 1 leerling. Voorgezette klassen. Van de le naar de 2e klasse werden be vorderd Afdeeling A: D. de Bakker, A. G Groot. W. A. v. Hartingsveldt. J. Kroon, J. Mole naar, C. Romeijn, S. Schaaf. C. Tip, J. L.. Westerman. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeeling B: C. J. Gaarthuis, J. M L. v. d. Horst. C. v. d. Made, K- F. Pittne-, S. Rente naar, L. J. v. Wijk. Afdeeling C: J. A. Brugman, J. W. Dinger- dis, J. H. Molenkamp, O. J. Stavenuijler. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeeling typografen. Van de le naar de 2e klasse werden be vorderd: A Gaarthuis, B. J. Kaandorp, W. Ranzijn. Van de 2e naar de 3e klasse: J. Eriks. E. A. H. de Jong, A. M. Koenen. Niet bevorderd 1 leerling. Van de 3e naar de 4e klasseJ. J. Dinger- dis. Van de 4e naar de 5e klasse: A. J. Kwadijk, S. Sikkens. Voortgezette klasse typografen. Van de le naar de 2e klasse: J. Hop. Hierna verkreeg de heer Veendorp het woord, die mededeelde, dat de Burgemeester door ambtsbezigheden verhinderd was de vergadering bij te wonen en hem had opge dragen de leerlingen namens het Gemeente bestuur te feliciteeren met het behalen van hun diploma. Spr. kende aan dit diploma een grooie waarde toe en toonde aan dat de econo mische ontwikkeling ia verschillende landen, met name in Rusland, zeer belemmerd wordt, door een ontstellend gebrek aan vakkundig en geschooid personeel. Ook de belangstel ling en de liefde voor een vak of handwerk is niet meer zooals vroeger en juist daarom moet de waarde van dit diploma niet onder schat worden. Spr. citeerde een uitspraak van prof. de Vooys, waarin tot uitdrukking komt dat de opbouw van de maatschappij en de herstelling van het economisch evenwicht in de eerste plaats met deze eigenschappen samenhangt. Een hartelijk applaus beloonde den spreker voor zijn van waardeering getuigende woor den. Nadat de heer Bosscher de leerlingen ook namens de commissie van toezicht had gefe liciteerd werd de vergadering gesloten. PREDIKBEURTEN. 25 Maart (Goede Vrijdag). Groote Kerk, avond 8 uur, ds. Deetman en ds. Baar. Avondmaal. Kapel, avond 7 uur, ds. C. J. v. Paasen, van Haarlem. Evangeliscli-Lutliersche Kerk, avond 7 u., ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, 's avonds 7 uur, ds. F. Kuiper. Avondmaal. Rem. Guref. Kerk, 7.30 uur, ds. Rappold, Avondmaal. Gerejormeerde Kerk, avond 7.30 uur, ds. v. Meijenfeldt. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. avond 8 uur dienst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. Roobol, Avondmaal. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Bev .v. lidmaten. Avond 7 uur, ds. v. d. Kie boom, Avondmiai. Hervormde Evangelisatie ,.Maranathu" avond 7 uur, de heer Dun, van Alkmaar. ALCOHOLVRIJE AVONDMAALWIJN De kerkeraad der Nederlandsch hervomde gemeente te Zwolle heeft met groote meer derheid besloten, zijn besluit om bij het H. Avondmaal alcoholvrije wijn te gebruiken waartegen verzet rees uit de gemeente te handhaven. Beroepen tot predikant bij de herv. kerk te Beverwijk: ds. H. Dekker te Weesp. HEILOO. In de vergadering van den R. K. Bouw vakarbeidersbond „St, Jozeph" werd gis teravond het nieuwe vaandel gewijd en aan de afdeeling overgedragen. De heer Vollaerts, hoofdbestuurder, hield een lezing over de beteekenis van den vakbond, die achter zijn vaandel moet gaan om het doel te bereiken. De vergadering van de S. D. A. P. en den R. K. Volksbond is gewijzigd in een vergadering tusschen de besturen van ge noemde partijen, waarbij wethouder Slin gerland te Alkmaar als voorzitter zal fun- geeren. Naar men ons mededeelde is door het Episcopaat een openbare vergadering ver boden. Echter geldt dit in het algemeen en niet enkel voor dit geval. Bij de halte „Kapel", waar alleen de bedevaartstreinen stil houden, onderneemt men een groot werk. Dagen aaneen wordt er reeds gewerkt om de halte op te hoogen en van trottoirs te voorzien. Alles wijst er op dat men wel eens verder kon gaan dan een halte voor bedevaarttreinen. Zou het een vaste halte worden of zu'len er dage lijks enkele treinen stoppen? We weten het niet, doch de werkzaamheden zijn van dien aard, dat er voor deze voorstelling van zaken wel grond is. Temeer daar het ook een halte voor Limmen kon zijn. DE EERSTE COURANT IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. De uitgever, de heer C J Bosker te Wie- ringen, heeft de eerste uitgave van een cou rant in den Wieringermeerpolder onder den naam van „Wieringermteibode" laten ver schijnen. Deze uitgave 2al voorloopig twee maal per week verschijnen. WINKEL. Door de bibliotheekcommissie van het Nutsdepartement is gedurende het afgeloo- pen leesseizoen, gedurende 14 avonden gele genheid gegeven voor het afhalen en ruilen van boeken. Hiervan werd regelmatig ge bruik gemaakt door een 30-tal lezers, waar aan in totaal zijn uitgegeven 685 boeken. De bibliotheek bezit een 900-tal verschil lende werken. DIRKSBORN. Onder leiding van den heer S. Bood werd ten huize van den heer Swager de ledenver gadering van de vereeniging ..Door ons, voor ons" gehouden. Uit het jaarverslag bleek, dat in 1931 het aantal leder- is teruggegaan van 173 op 164. Uit T rekening van den penningmeester, den heer A. Kistemaker, vermelden we, dat over het afgeioopen jaar aan contributie is geïnd de som van 1375.05 en dat aan .248 uitkceringen is uitbetaald 1677 50. Voorts nog aan bodeloon 172.50 en di versen. Door een en ander is de reserve ge daald van 3174.30 tot f 2661.29. Een ach teruitgang dus var. f 513.01. Deze rekening, vooraf nagezien door den voorzitter en den heer L. Reuvers, werd op advies van den laatste goedgekeurd onder dankzegging voor het nauwkeurig beheer. Bij <ie thans volgende bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heeren M. de Pee en W. Tesselaar, herkozen. Tot lid van de commissie voor het nazien der rekening, in 1932 werd gekozen de heer Jb. Paar]-' berg. Na ampele bespreking werd verder be sloten, de hoogste ui-keering bij ziekte ovei 1932 te bepalen op 12.50 pe- week. Er zijn dus na 4 klassen, n.1. f 12.50. f 10. 7.50 en 5. Ten slotte werd nog bepaald, dat personen wier salaris bij ziekte doorgaat, geen lid der vereeniging kunnen zijn. Daar de vergadering weder slecht was be zocht, zal het bestuur overwegen, aan de volgende ledenvergadering een attractie te verbinden. Hierna sluiting. Bij de verloting van de V A R A., afdee ling Harenkarspel. gehouden in de zaal van den heer Pijper alhier, is het radio-ontvang toestel gewonnen door dea heer P J. Merre- laar te Moerbeek.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9