HEILOO. Geneeskundige brieven minuten pei' PartiJ en behaalde een winstre sultaat van 95 Na afloop tqonde de heer Springer ook 'er veel voor bridge te gevoelen en bleek hji met één der Alkmaarsch liefhebbers een sterk paar te vormen. faowMcicud 71 ieuws Wordt de steunverleening stcigezet? f Onze correspondent schrijft: De r.k. Volksbond en de s.d.a.p.-besturen hebben, onder presidium van wethouder van Slingerland uit Alkmaar, een vergadering belegd om de werkverschaffing (in casu steunverleening) te bespreken. Men is tot de conclusie gekomen, dat er van stopzetten der steunverleening geen sprake kan zijn en dat er zoo mogelijk werkcbjecten gevonden moe ten worden. Naar we vernamen, was in de r.k. raads fractie besloten (althans met meerderheid van stemmen) om op 6 Maart op te houden. De meerderheid vond het welletjes, nu eer. 20.000 is uitgegeven. Zooals bekend, be sloot de raad op 9 Maart j.1. op voorstel van den heer Vahl om nog eens bijeen te komen om den toestand onder de oogen te zien en de heer Barnhoorn greep deze gelegenheid aan om het voorstel te steunen. Op 30 Maart a.s. zal de raad zich uitspreken en hij zal zeer zeker voor een moeilijke taak staan. De arbeidersorganisaties zullen zich met een request tot den raad wenden, waarin wordt 'gevraagd om de steunverleening te doen voortduren tot de „vrije markt" de bona-fide arbeiders aan werk helpt. In het bloembollet: kweekersbedrijf is geen verwachting, dat men arbeiders zal aannemen en zeer zeker niet vóór Juni. Men erkent, dat het een groot be drag aan de gemeente heeft gekost (zal met 2 April ongeveer 20.000 zijn), doch de arbei der meet toch iets hebben om van te leven Inderdaad is het een moeilijk geval. Doch de raad zal ook rekening moeten houden met de belastingbetalers, die het twijfelachtig genoe gen hebben om het bedrag op hun belasting biljet terug te vinden. En onder hen zijn ook tientallen die een slechten tijd meemaken en niet het minst onder de zakenmenschen. En nu is 't gemakkelijk zeggen (wat in deze ver gadering is beweerd), dat het gemeentebe stuur maar moet aantoonen, dat het dien steun niet kan financieren. Ook is er aangevoerd, dat de meest finan cieel draagkrachtigen te veel worden ont zien, een meening die we onderschrijven. We zijn benieuwd, hoe de r.k. raadsfractie op het request zal reageereri, want stemt die tegen, dan is het zoo goed als zeker, dat het met 2 April gedaan zal zijn. De vastgestelde kiezerslijst bevat aan stemgerichtigden: Voor de Tweede Kamer 2670, voor de Pro. Staten 2634 en voor den gemeenteraad 2440 personen. Door het Nationaal Crisis-comité is slechts 2500 K.G. zwavelzure amoniak be schikbaar gesteld, wat een groote teleurstel ling was. Naar we vernemen, hebben B. en W. het bedrag, dat de raad hiervoor vaststel de, benut voor aankoop van andere meststof- en. BOVENKARSPEL. In de vergadering van den gemeenteraad deelen B. en W. diede, dat Ged. Staten be zwaar maken tegen de bepaling in de in structie, dat voor den waarnemenden ont vanger geen borgstelling verplicht is. Zij achten het noodig, dat óf de borgstelling ver plicht wordt gesteld óf dat een fraude- of diefstalverzekering zal worden gesloten. In verband hiermede zal in de instructie worden bepaald, dat een verzekering tijdens de waarneming wordt gesloten. Bij de veiling van de bloembollenvei- lingsvereeniging „Westfriesland" was de be langstelling voor het plantgoed van de gla diolen minder. De handel was stug. De mees te kralen-gladiolen konden men minimum prijs niet nalen. HOORN. De Hoornsche rijvereeniging heeft in de manege een uitvoering gegeven voor leden en genoodigden. Er werd op het gebied van de paardensport kranig werk*geleverd. DE STREEK. Het aanhoudende winterweer heeft eeni ge opleving gebracht in den handel in be- waarkool. De partijen aan de veiling worden thans gemakkelijk geplaatst. De roode kool liep op tot 2.90; geel tot 2.40 en wit tot 2.50 per 100 kilo. BOND VAN BEGRAFENIS- VEREENIGINGEN: Donderdagavond hield de bond van be grafenisvereenigingen zijn 14de algemeeue vergadering in het lokaal van den heer L Hop te Noordscharwoude. Voorzitter was de heer P. Kramer. Op een na, n.1. de afd. N. Niedorp, wa ren alle afdeelingen tegenwoordig. Van de afd. Sint Pancras was een voor stel ingekomen om het contract Wolswinkei en Klinkert niet meer op de alg. verg. te be spreken. Dit voorstel was te laat ingekomen, zoodat het niet meer op de agenda kon worden ge plaatst. Vervolgens bracht de secretaris het jaar verslag uit, waaraan wij het volgende ontke nen. Ingekomen waren twee ingekomen klach ten en een van zeer ernstigen aard, hetwelk betreft een adviseur van een der afdeelin gen. Veranderingen van bestuur of personeel zijn er niet, ook zijn er geen nieuwe afdeelin gen tot den bond toegetreden. Het totaal aantal leden van den Bond was eind 1930 7572 tegen eind 1931 7726. Al- zoo is er een vooruitgang van 154 leden. In totaal werden 205 begrafenissen uitge voerd, tegen 170 in het vorig jaar, en wel 106 leden en 99 niet-leden. In 1930 was het totaal bezit van de elf vereenigingen 14.993.58 en in 1931 16.650.16, alzoo een vooruitgang van f 1656 58. Het jaarverslag werd onder dankzegging aau den samensteller goedgekeurd, Rekening penningmeester. Hierna deed de penningmeester, de heer Jb. Kramer, rekening en verantwoording van zijn beheer. De ontvangsten hebben be dragen f 258.70, de uitgaven f 222.45. Er is dus een batig saldo van 36.25, gevoegd bij het bezit der vereeniging, groot 272.80, de vereeniging nu in totaal 309.05 De rekening werd goedgekeurd onder dankzegging voor het accuraat beheer. De penningmeester bracht de afdeelings- penningmeester bracht de afdeelingspenning- meesters een woord van dank voor de vlotte contributiebetaling. De voorzitter zeide, dat mer. propaganda wilde voeren, welke gedachte is voortge komen uit de afdee'.ing De Zijpe. Men moet contact zoeken met zusterverenigingen om ons heen. Spr. heeft ook al met verschillende afdeelingen gesproken. De heer Brouwer, Sint Maartensbrug, ging het ontstaan na van de vereeniging te Sint Maartensbrug. We moeten bevorderen, dat overal waar nog geen begrafenisvereeni- ging is er een komt en als er reeds vereeni gingen bestaan, deze aangesloten zien te krijgen bij den Bond. De heer Bakker, Noordscharwoude, wilde een commissie benoemen. Spr. merkte op, dat er 11 vereenigingen aangesloten zijn, maar zijn er niet meer en wilen die niet aansluiten? De voorzitter antwoordde, dat er wel meer zijn, doch de een heeft dit bezwaar, de ander dat bezwaar om lid te worden. Ze zijn het allen met ons eens en sluiten zich toch niet aan. De penningmeester wees er op, dat al het personeel collectief is verzekerd tegen onge vallen. Spr. zag er meer nut in, de vergade ringen der vereenigingen te bezoeken, dan de vereenigingen als gast uit te noodigen tot de bondsvergadering. Er moet eigenlijk een uit het bestuur als propagandist optreden. De heer Brouwer zeide, dat ieder op zijn eigen manier het begrafeniswezen dient te bevorderen. Spr. las een schrijven voor van de vereeniging te Julianadorp. Men was daar tot de conclusie gekomen, dat aanslui ting niet mogelijk was omdat men daar obli gatieleden had. Daarop moet nu het hoofd bestuur in de eerstvolgende vergadering een uitweg zien te vinden. Ook met Schagen had spr. onderahndeiingen gevoerd en had de hoop, dat Schagen tot den Bond zal toe treden. Spr. ried aan een abonnement te nemen op het Maandblad voor het Begrafeniswe zen. Op een schrijven van spr. was antwoorc ingekomen van den uitgever, dat aan vereeni gingen een reductie van 30 pCt. op den abonnementsprijs werd verleend als men een collectief abonnement nam. De prijs is na aftrek der reductie 3.50 per jaar. De voorzitter stelde voor om een collectie!' abonnement te nemen voor de 11 vereenigin gen. Voorloopig voor een jaar. Aldus werc besloten. De heer Wognum, Schoor], stelde voor om niet hooger te gaan dan 50 voor de pro paganda. Als propagandist werd de heer J. Keizer, Ocdkarsnel, benoemd. De heer J. Keizer wees op de bezwaren welke Koedijk had. Daar is het klassenstel sel van toepassing, wat niet met onzen Bond vereenigbaar is. Daar moet een weg worden gezocht. Hierna werd door den afgevaardigde van Dirkshorn. de heer De Vries, eenige inlichtin ger gevraagd omtrent de werkwijze van den bond en de voordeelen en kosten. Het eerst voordeel van de leden is, dat de aangeslo ten vereenigingen de leden van elkander overnemen. Ten tweede de collectieve verze kering van het personeel. De kosten bedragen 15 per jaar voor een ver. van boven 300 leden en 10 voor een kleinere vereeniging. De heer de Vries verwachtte, dat de ver eeniging te Dirkshorn wel lid zou worden Bij de rondvraag drukte de heer de Jong, Heeriiugowaard. de secretarissen op het hart om den propaeandis vooral goed op de hoogte te houden. Den heer Wolfswinkel werd een woord van dank gebracht voor de accuratesse waar mee de begrafenissen steeds worden uitge voerd. Daarna sluiting. ST. PANCRAS. Woensdag werd in het café van den heer Bouwstra de feestavond ge houden van ,.Nut en Genoegen". Door le leden werd een keur van too- neelstukjes en voordrachten ten beste gegeven, zoodat de leden van Nut en Genoegen kunnen terug zien op een mooien genotvollen avond De muziek werd verzorgd door Je heeren Deute- kom van St. Pancras, die de stenifning goed in de zaal wisten te brengen. Door de oudercomniissie in sa menwerking met het hoofd der o. 1. s. was Donderdagavond een feestavond georganiseerd voor den laatsten avond ven den cursus voor de rijpere jeugd in het lokaal der o. 1. s In zijn openingswoord heette de heer de Vries in bij'.onder welkom B en W dezer gemeente, die als genoodigden tegenwoordig waren. Ook dankte spreker het hoofd der school voor de wijze waarop hij dezen winter heeft getooht de rechte man op de rechte plaats te zijn. De cursus die toch zoo bijzonder goed is geslaagd, is in hoofdzaak aan den leeraaar te dan ken, want wij weten bij ervaring er wordt wel begonnen doch eindigen met bijna alle leerlingen is een prestatie. Ook den leerlingen werd dank ge bracht voor de trouwe volging der les sen. Het was van de oudercomm'ssie goed gezien om den heer Niemar van Hilversum als filmoperateur te engagee- ren, zeer viel het weergegevene in den smaak van de leerlingen, zoowel leer zame als komische films werden op het doek gebracht. Door den leerling J. Kliffen werd aan den onderwijzer een cadeautje over handigd n.1. een rooktafel en een prach tig bloeiende clivia. Deze attentie bewees wel de goede verstandhouding tusschen onderwijzer en leerlingen. De heer de Ruiter dankte zichtbaar bewogen voor dit blijk van waardeering. De heer vai. Kampen sprak als kan toorhouder zijn voldoening uit over de zen cursus. Ook de burgemeester bracht den heer de Ruiter dank voor de geslaagde wijze waarop hij dezen cursus had geleid. Tusschen alles door werd thee en ge bak gereserveerd, zoodat dezen avond als schitterend geslaagd mag worden beschouwd. JlechtszaAeti ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraak van Dinsdag 22 Maart. M. J. B., vrachtrijder, geboren en wonende te Schagen, thans in voorarrest. Diefstal met braak gedurende den voor de nachtrust be stemden tijd. Verdachte werd voorwaardelijk veroor deeld tot 8 maanden gevangenisstraf met 3 proefjaren, met opzegging van bijzondere voorwaarden en onder toezichtstelling van de r.-k. reclasseeringsvereeniging. Voorts werd veroordeelde op vrije voeten gesteld. De eerstvolgende strafzitting wordt ge houden op Dinsdag 5 April. Dan is er tevens uitspraak in de vorige zaken, behandeld op de zitting van 22 Maart. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. SCHRIFTELIJK VONNIS. C. en K. D., visschers, te Egmond aan Zee, delven naar konijnen (strooperij) ieder 20 boete of 10 dagen hechtenis. Puisten. Niemand zal beweren, dat het woordje „puist" een aangename klank heeft. Volgens Van Dale is de figuurlijke beteekenis „af keer": „ik heb er de puist aan gezien". „Een puistje vangen" heeft dezelfde beteekenis als „een blauwtje loopen", enz. De werkelijke beteekenis is iets, dat buiten de normale be grenzing uitsteekt. Een uitbouwseltje op een of ander groot gebouw wordt menigmaal met dien naam aangeduid; meestal wordt het dan niet in gunstigen zin bedoeld. Het kan dan ook niet verwonderen, dat een met den naam „puist" aageduid uitsteeksel van het men schelijk lichaam geenszins als een prettig iets kan worden beschouwd. En dat is het dan ook niet. In tusschen'zijn alle puisten niet even erg. Tegenover geheel onschuldige staan bepaald gevaarlijke en daarom wil ik enkele soorten de revue eens laten passeeren. Een ongevaarlijke soort is de w r a t, een plaatselijke verheffing van de opperhuid Meestal is de oppervlakte niet zoo effen: die vertoont dikwijls spleten en groeven. Zij kun nen in grooten getale voorkomen, maar ook blijven zij wel tot een enkel exemplaar be perkt. Alleen in uiterst zeldzame gevallen vertoonen zij kwaadaardige ontaarding Merkwaardig is, dat omtrent wratten sommi ge mysfische opvattingen heerschen. Hoe ze ontstaan, is niet goed bekend. Wel weet men dat het voorkomt, dat nieuwe wratten ont staan op plaatsen, die in aanraking zijn g weest met bloed uit een verwonde wrat. Ook kunnen zij plotseling op geheimzinnige wijze verdwijnen. Hieromtrent bestaan bij het volk zeldzame overtuigingen. Sommige personen zouden in staat zijn wratten te laten verdwij nen, zelfs zonder ze ooit gezien te hebben Er bestaan bepaalde voorschriften, zooals in een touwtje zooveel knoopen leggen als er wratten zijn, dit touwtje onder den drempe leggen, waarover de patiënt moet gaan, zon der te weten dat het touwtje daar ligt. Soms werdt het voorschrift nog ingewikkelder door stand van de maan, uur van den dag of meer nog van den nacht, de afkomst van het touwtje of van een ander gebezigd voor werp, zooals een spijker, van een doodkis afkomstig en meer van dergelijke geheimzin nigheden. Zekere gegevens hebben wij niet en deze zullen ook moeilijk verkrijgbaar zijn, omdat de wrat ook zonder eenige naspeur bare oorzaak kan verdwijnen maar een volks overtuiging heeft geen bewijs noodig en is zelden uit te roeien. De chirurgische manier om wratten te ver wijderen is uitbranden met gloeiende voor werpen of een bijtende vloeistof, zooals zwa velzuur of salpeterzuur. Is de wrat niet bij zonder hinderlijk door een bepaalde zitplaats of verstoring van uiterlijk schoon, dan zou ik raden, niet te spoedig tot zulk ingrijpen te besluiten. Zij willen namelijk wel eens gauw terug komen en wat het uiterlijk schoon be treft: het nablijvend litteeken is ook niet al tijd fraai te noemen. Kleine puistjes op de huid komen voor door allerhande inwendige oorzaken. Som mige personen zijn bijzonder vatbaar om overal pukkels te krijgen. Gestoorde stof wisseling wordt gewoonlijk als oorzaak aan genomen, hoewel deze niet met juistheid kan worden opgespoord. Van sommige spijzen is bekend, dat na hun gebruik puistjes kunnen optreden, hetzelfde is het geval na langdu rig gebruik van broomzouten, welke aan ze nuwlijders worden voorgeschreven. Dit zijn meest zwelling met lichte ontsteking van ae smeerklieren, die elk haar vergezellen en in de haarscheede uitmonden. Een betpaalde be handeling is zelden noodig. Als men ophoudt met het nuttigen van de aanleiding gevende stoffen, dan komt alles van zelf weer terecht. Hoogstens zou men een verkoelende afwas- sching kunnen toepassen, vooral wanneer de pukkels met jeuk gepaard gaan. Gezwellen, die zich in of onder de huid ontwikkelen, zijn eveneens in staat, de huid oppervlakte te doen uitpuilen. De meest voor komende zijn f i b r o m e n, woekeringen van bindweefsel, die soms in groot aantal gevon den worden. Evenals de wratten zijn zij zoo goed als altijd ongevaarlijk. De uitvoergang der reeds genoemde smeerklieren kan door een of andere omstan digheid verstopt geraken. Als het gevormde huidsmeer zich ophoopt, kan het gebeuren, dat de wand geleidelijk aan den druk toe geeft en zich, onder verdikking uitzet. Zoo tan soms een knobbel ontstaan, die wel de grootte van een okkernoot en zelfs van een mandarijn kan bereiken. Deze gezwellen komen meest op de behaarde huid voor. Zij zijn gemakkelijk door den chirurg te verwij deren, hetgeen altijd aan te raden is. Het is een gemakkelijke en volkomen ongevaarlijke ingreep. Zonder deze kan het gebeuren, dat ten slotte de spanning te groot wordt, waar door de wand barst en dan kan een langdu rige ettering volgen. Behalve inwendige oorzaken kunnen ook uitwendige aanleiding geven tot de vorming van puisten. Soms gelukt het aan bacteriën, in de poriën der huid te dringen en daar ontsteking te veroorzaken. Als het tot de bo venste lagen der huid beperkt blijft, is het niet zoo erg. Meermalen gaat de ontsteking echter op het dieper liggende weefsel over en dan ontstaat de zoogenaamde steenpuist Dit is geen onverschillige geschiedenis. Het ontstoken weefsel sterft voor een kleiner of grooter deel af en er volgt een soort natuur lijk genezingsproces door de vorming van etter, welke het doode weefsel oplost en het doode van het gezonde weefsel tracht te scheiden. Gelukt dit, dan kan inderdaad vol ledige genezing volgen. Maar het gelukt niet altijd, althans niet op de kortste en beste ma nier. Zoolang de gevormde etter geen uitweg naar buiten vindt en onder spanning in hei ontstoken weefsel aawezig is, ondervindt de patiët allerheftigste pijn. Door vochtige ver banden, pappen en bepaalde pleisters kan de oplossing van het doode wectsel bevorderd en het proces verzacht en versneld worden Maar het mes van den chirurg is toch meest al te verkiezen, dat in eens een flinke afvoer mogelijkheid opent, zooclac het verdere ver loop belangrijk afgekort en de pijn opgehe ven of tot een minimum teruggebracht wordt Hier komt nog bij, dat, zoolang de etter geen afvoer naar buiten heeft, de mogelijkheid be staat, dat ontstekingsproducten in den bloed of lymphestroom van het lichaam geraken Dan treedt koorts op en op andere plaatsen van het lichaam kunnen nieuwe ontstekings haarden ontstaat. Als meer steenpuisten tegelijkertijd in el kaars omgeving ontstaan, dan kunnen de ontstoken huidgedeelten samenvloeien. Dit noemt men een n e g e n o o g of karbun- k e 1. De groote hoeveelheid geïnfecteerd weefsel heeft dan een grooten invloed op het levensproces. De patiënt is zwaar ziek en doelmatige geneeskundige hulp is dringend noodig. Het is vrijwel algemeen bekend, dat nadat een steenpuist genezen is, in vele gevallen binnen korten tijd_ zich spoedig weer een an dere ontwikkelt, tr zijn patiënten, die lan gen tijd achtereen de eene steenpuist na de andere krijgen. Dit i~ een voortdurende kwel ling, vooral omdat zij zich dikwijls op zeer lastige plaatsen ontwikkelen. Door de ont wikkeling der bacteriologie is men tot een methode van behandeling gekomen, welke een directe bestrijding beoogt van de bacte riën, die de steenpuist veroorzaken. Men maakt dan een cultuur van de bacteriën, wel ke men vindt in de puisten van den patiënt en men =ppit dan in den geest van vaccinatie een verdunde oplossing van de cultuur bij den patiënt in om zijn weerstand te verhoo- gen. Inderdaad kan het op deze manier ge lukken, hem onvatbaar te maken, waardoor aan dc lange reeks der puisten een einde komt. Zeer bijzondere ouistcn ontstaan bij be smetting met miltvuur of met kwade droes der paarden. Dit zijn ernstige besmettingen, die echter zelden anders voor komen dan bij personen, wier werk bestaat in het omgaan met dieren die deze ziekte hebben of met stoffen, welke van deze af komstig zijn. Zoo is miltvuur haast uitslui tend afkomstig van uit het buitenland inge voerde huiden. Deze ziekten zijn daarom van minder algemeen belang. H. A. S. briekskaas: 44 stapels Kleine f 23 3 -.ur» !s Commissie 25. Boerenkaas: 1 si. n.1 ie 23. Alles met rijksmerk. Ha viel goed. DE GRAANMARKT ALKMAAR, 25 Maart 1932. Op de beden gehouden Graanmarkt waren in totaal 305 i.L.'s aangevoerd als: 7 H L. tarwe en_l rogge, waarvan de prijs niet genoteerd; 71 T.L. gerst f 6.506.75; 144 H.L. haver f 6.50f 7.75, zaarhaver 8.25f 9.50; 56 H.L. boonen, w.o.: paardeboonen 6.50, bruine boonen f 81K50, ritroenboonen f 16,»duivenboonen 10.50 witte boonen 15, 3 H.L. kanariezaad f 7; 23 H L. erw ten, w.o.: groene erwten (kl.) f 11 13; grauwe erwten 15f 38; vale erwten 34. Alles per 100 K.G. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Maart 32. Langendijker Groentenveiling. 48000 K.G. Roode Kool le s. f 13.10, 2e s. f 0.80 1.50: 51000 K.G. Gele Kool le s. 0.80 f 2.70; 30.000 K.G. Deensche Witte Kool f 0.80— f 2.60; 3300 K.G. Uien. Uien f 11.70—12.20, Grove Uien 11.10 11.50, Drielingen 6.907.3Ó, 3lles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 24 Maart 1932. Roo de Kool le s. f 0.60— f 3.20. 2e s f 0.60— 2.10; Gele Kool le s. 1.40—2.50, 2e s. 0.60; Witte Kool le s. 1.50—2.70; 2e s. 1.201.70; Drielingen f 7.70; Uien f 11.6012; Grove Uien 10.50 f 10.80. Aanvoer: 51150 K.G. Roode Kool; 7975 K.G. Gele Kool; 26575 K G. Witte Kool; 3725 K.G. Uier.. NOORDSCHARWOUDE, 24 Maart 1932. 4800 K.G. Uien, Drielingen 8.20—8.90, Uien 11.90f 12.90, Grove Uien f 12— f 12.50; 2600 K.G. Peen f 3 30— f 4 kleine Peen 1 20—2.10; 115000 K.G. Roode Kool f 0.903.20, doorschoi 0.60 f 2.6Ó; 113400 K.G. Deensche Witte Kool 1.50 —f 2.80, doorschot 1—/ 2 10; 40200 K G. Gele Kool f 1 3, doorschot 0.601.60, alles per 100 K.G. JtheepstiidiHQen „O, Oeorge, loreit. je hebt alweer die goudvulling ver- tLile). Jtatkibetidiim. DE KAASMARKT ALKMAAR. 25 Maart 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in iotaal 47 stapels, wegende 74000 K.G kaas aange voerd, waarvan de prijzen ais volgt: Fa- STOOMVAARTLIJNFN. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan v. Oldenbarnevelt 24 Mrt. v. Amst. te Batavia. P. C. Hooft, uitr., 24 Mrt. te Genua. Poelau Laut, thuisr., 23 Mri. v. Singapore. Poelau Tello, thuisr., 24 Mrt. té Gravesend. Poelau Roebiah, 24 Mrt. v. Amst. n. Batavia Kon. Holl. Loyd. Ivo, thuisr., 22 Mrt. v. Lissabon. Salland, thuisr., 24 Mrt. v. Hamburg. Eemland 24 Mrt. v. Hamburg te Amst. Orania, uitr., 23 Mrt. nam. 7 u. v. Las Pal- mas. Ajax, thuisr., 22 Mrt. v. Bahia. Arnfried, uitr., 23 Mrt. te Pernambuco. Rotterdamsche Lloyd. Sibajak, uitr., 24 Mrt. te Southampton. Holland—Amerika Lijn. Binnendijk, Rott. n. New Orleans, 23 Mrt. v, Tampico. Boschdijk, New Orleans n. Rott., 23 Mrt. v. Havana. Maasdam, Rott. n. New Orleans, 24 Mrt te Antwerpen. Dinteldijk, Rott./Vanc. 23 Mrt. te Cristobal. Veendam 24 Mrt. v. W.-Indië te N. York, Kon. Paketv. Maatschappij. Sawahloento, 22 Mrt. te Sydney. Sigli, 22 Mrt. v. Rangoon n. Sumatra. Kon. Ned Stoomb. Maatschappij. Ajax, 24 Mrt. v. Hamb. te Amsterdam. Erato, 24 Mrt. v. Amst. n. Pasages. Hermes, 24 Mrt. v. Alexandrië te Piraeus, Perseus, 24 Mrt. v. Kopenhagen n. Aarhus. Agamemnon, 24 Mrt. v. Valencia, 1. v. Rott., te Amsterdam. Baarn, uitr., 23 Mrt. v. Valparaiso n. Corral, Barneveld 23 Mrt. v. Stettin te Hamburg. Berenice, 23 Mrt. v. Gibraltar n. Oran. Hebe, 23 Mrt. v. Catania n. Patras. Merope, 23 Mrt. v. Catania n. Messina. Orestes, thuisr., 23 Mrt. v. Antofagasta n. Paita. Pluto, 23 Mrt. v. Danzig te Stettin. Triton, 23 Mrt. v. Mostaganem te Lissabon. Venezuela, thuis., 23 Mrt. v. Barbados n Plymouth. Vesta, 23 Mrt. v. Huelva n. Amsterdam. RotterdamZuid Amerika Lijn. Alcyone (thuisr.) 23 Maart v. Santos. HollandAfrika Lijn. Nieuwkerk (uitr.) 23 Maart te Durban. Nijkerk 24 Maart v. O -Afrika 1. v. Ant werpen, te Rotterdam. Holland—Afrika-Lijn. Meliskerk, 24 Mrt. v. Hamburg te Amst. Stoomvaart Mij. Oceaan. Peisander Liverp./Batavia, 22 Maart te Port Said. Sarpedon, Japan/Roti., 23 Maart v. Sin gapore. Tantalus 24 Maart v. Batavia te Amst. Theseus, Java/Amst., 22 Maart v. Padang Holland—Oost-Azië-Lijn. Zuiderkerk 24 Maart v. Antw. te Ham burg. Aagtekerk (uitr.) 22 Maart te Hongkong. Meerkerk (thuisr.) 22 Maart v. Hongkong JavaNew-York Lijn. Polypheinus, Batavia n. New York, 22 Marrt van Singapore. Simaloer, New York n. Java, 24 Maart te Padang. Emzetco-Lijn. Jonge Anthon 24 Maart v. Gandia te Londen. Jonge Elisabeth 24 Maart v. Algiers te Valencia. Jonge Johanna 24 Maart v. Valencia te Burriana. Java—China—Japan Lijn. Tjisadane 22 Maart v. Hongkong naar Muntok. SilverJava Pacific Lijn. Silverav, Calcutta n. Los Angeles, 22 Maart van Singapore. Hollend—Australië Lijn. Djambi (uitr.) 24 Maart v. Kurrachee n. Bomboy. RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Alchiba 24 Maart v. Rott. n. B.-Aires. Alphacca 24 Maart v. Rott n. Hamburg.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11