£and: en Juin&outa ïBimwitand WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN SCHERMERHOFN. NEEi&T U EH ACHT! ,A wijl een ruim gebruik is gemaakt van de ver- plegingsartikelen. Van de kraamverzorging U door 7 patiën ten hulp gevraagd (vorig jaar door 2), terwijl de wijkzusters bij 5 patiënten 85 bezoeken heeft gebracht. Ook de financiën luiden gunstig. De ontvangsten bedroegen 568.10 en de uitgaven f 493,11. Het aftr. bestuurslid, de heer G. Echart, werd met overgroote meerderheid van stem men herkozen. Tot de mededeelingen behoorde alleen dat het bestuur eene uitnodiging ontvangen heeft van hare Beverwijksche zusterafdeeling, welke eerlang zal jubileeren wegens haar 50- jarig bestaan tot bijwoning van de feestver- gadering. welke invitatie door haar aange nomen is Ten slotte werd nog bij de rondvraag aan gedrongen tot meerder contact bij een zwem- vereeniging waar hier ter plaatse zoo uit- ïtekend de gelegenheid tot deze nuttige sport vordt aangeboden Woensdagavond 23 Maart werd een ledenvergadering gehouden van de Coöpe ratieve Boerenleenbank. De rekening gaf aan in ontvangsten en uitgaven totaal f 420 819 48. De balans gaf aan in bezittingen en schul den totaal 340.091.22. Het winstsaldo is dit jaar 394.08. De rekening was nagezien door een com missie. en door deze keurig in orde be vonden. Tot lid van het bestuur werd herbenoemd de heer J. Los. tot lid van den Raad van Toe zicht de heer H. Zeeman. In 1931 hadden 441 spaarders een te goed »an f 295548.05. OUDKARSPEL. De 27ste jaarvergadering van de Vissche- rijvereeniging, afd. Geestmer Ambacht, werd Woensdagmiddag gehouden ten huize van den heer K. de Hart De voorzitter, de heer E. Vlug, zeide.o.a. in zijn openingsrede: Als we nagaan de 27 jaren, welke wij ver- eenigd zijn bij de zoetwatervisscherij, dan is er nog niet veel verschil te constateeren. Er wordt te eenzijdig gewerkt, om te trachten den vischstand op peil te houden, soms ge lukt het, doch er was vee', tegenspoed. Ten eerste zijn er te veel visschers. Ten tweede is er de azolaplaag. Dachten we het vorige ja.r hier af te zijn, dit jaar bleek dit wel anders. Van September tot in December was dit het allerergst en gezien de weinige vorst zal dit jaar de aizola niet minder zijn, vooral niet wanneer de Zuiderzee afgesloten wordt. Dan komt hier geen zout water meer binnen, zoodat het alles zoet water wordt en dit is toch een nog betere voedingsbodem voor de azola. Dan komt er nog bij de verontreiniging van het water door de fabrieken. Dit is merk baar van het begin van Broek op Langen- dijk af tot het Noordeinde van Oudkarspel Zelfs tot aan de Wintersloot. Uit het jaarverslag stippen we het volgende aan: Een ledenvergadering is gehouden en drie bestuursvergaderingen. 40 stuks snoeken zijn aangekocht met een gezamenlijk gewicht van 74 pond. welke op 1 April zijn afgestreken, wat ongeveer 200.000 eieren opleverde welke in het broedapparaat zijn geplaatst, met een hee! goed resultaat. Veel is hiervan verloren gegaan, mede door dat de watermachine de twee dagen volgend op de vrijlating op volle kracht heeft gewerkt. Ook door W. Sieuwerts is ondc Warmen- huizen een sloot afgezet, en jonge snoek uit gezet. Hiervan is het resultaat schitterend. In April is van het Hoofdbestuur ontvan gen 20.000 montee, alles gratis. Nog is aan gekocht van Gebr. Dil 2000 pond aal en ge leverd; de 11de Maart te Schoorldam 1170 pond jone blei. Aangekocht zijn 675 fuikenstokken De uit komsten zijn niet best, de palingvisscherij had heel geringe vangsten, de zeeitvangst tamelijk. De wintervisscherij gaf niet meer dan half brood. De voorzitter deed de mededeeling. dat nogmaals het broedaparaat geDlaatst zal worden bij de stoommachine, waar steeds aanvoer is van versch water; doch tevens zal een broedapparaat op de waterleiding gepro beerd worden. Dit toch heeft het voordeel, dat de pijpen, waar het water door moet, niet zullen aangroeien wat in het slootwater wel het geval is. De kosten van de waterleiding zijn ongt- veer 16 plus nog wat andere onkosten. Uit Zuidholland, waar veel broed is, zul len we dit toegezonden krijgen, daar de ap paraten geiijk gevuld moeten worden Deze zullen Zaterdag in gebruik worden gesteld. Hierna volgde rekening en verantwoording, de ontvangsten bedragen f 2041.22; uit gaven f 1609.01. saldo 432.21. De kasna- ziencrs adviseeren tot goedkeuring, daar alles in volkomen orde is bevonden. De afgetreden bestuursleden P. Glas en G. Boerdijk Pz. werden met bijna algemeene stemmen nerkozen. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werd gekozen de heer E. Vlug. Over punt 6. voorstellen van leden om in Juii, Augustus en September overdag geen fuiken in het water te plaatsen, welke vang- baar zijn en wd van des voorm. 8 uur tot des avonds 5 uur. volgde een nogal heftige discussie. Besloten werd met 25 stemmen voor en 17 stemmen tegen, voor een jaar een proef te nemen met 2 maanden verbod om overdag de fuiken te laten staan en om het bestuur te laten adviseeren wanneer het de slechte tijd is. Dit verbod zal streng gehandhaafd worden. Dit voorstel werd gedaan door ver schillende leder., daar er visschers waren, welke nun fuiken soms drie of vier dagen laten staan en dan is alle visch dood, in de warmste maanden van het jaar. wanneer het water slecht wordt. Nog werd er op gewezen dat het binnen halen der fuiken op Zondag niet kan worden gedaan, zou het mogelijk zijn deze te laten staan, Hoe komt het, dat vrouwen zoo vaak lijden aan rugpijn, rheumatische pijn, waterzuchtige zwellingen, duizeligheid, zwakte, uitputting, zenuwachtigheid en urinekwalen? Haar lichaamsgesteld heid, de verschillende perioden in het leven der vrouw, de geboorte van kia-. deren, vormen vaak de oorzaak van ver zwakking der organen in den rug Deze organen beginnen traag en slecht te werken, waardoor urinezuur en.andere onzuiverheden zich ophoopen en de kwaal zich door het lichaam kan ver spreiden. Voor vrouwen zijn Foster's Rugpijn Pillen dan ook een uitkomst in derge lijke kritische tijden. De versterkende werking van dit speciale middel op de betreffende organen maakt spoedig een einde aan de hinderlijke verschijnselen en baat tegen rheumatiek, ischias, spit en waterzucht. Bij alle drogisten enz. a 1.7o per flacon. Door den rijksveldwachter Rood werd er op gewezen dat beroepsvisschen op Zondag verboden is. Wel wordt hiervoor eens toe stemming gegeven. Wel is pleziervisschen geoorloofd. Vaststelling prijs der der vergunning. Het voorstel was den prijs te laten zooals die is, daar toch zeer spoedig verandering in het actestelsel komt en deze dan 7.50 zal kosten, waarop dan met alle tuig gevischt mag worden. De voorzitter zag hierin wel een klein bezwaar, dat enkele burgers op deze manier ook wat meer gaan visschen voor hun plezier, doch er is geen middel dit te be letten. Voor enkele jaren zijn de voorzitter en de secretaris bij alle landeigenaars en polder besturen geweest van St. Maarten tot Alk maar, die allen hun handteekening hebben ge geven, dat het water uits uitend voor de vis- schersvereeniging is cm hierin hun bedrag uit te oefenen. Ook was de voorzitter naar den burge meester van Warmenhuizen geweest, die vergunning gaf aan enkele personen om met den hengel te visschen. Dit is, gezien boven staande, niet juist. Alleen de visschersvereeni- ging heeft het recht dit te doen Het is altijd door de vingers gezien. De rijksveldwachter Rood zeide dat toen deze voor een jaar of zes terug hier gcstation- neerd werd, hij van meening was, dat er niet anders gehengeld mocht worden, dan met vergunning, doch waar het hier altijd oog luikend werd toegestaan, is dit ook door ons gedaan. Thans werd door spr. college in Warmen huizen een vergunning geëischt, vandaar het verleenen van de vergunningen door den burgemeester. Van «de gelegenheid om fuikenstokken te bestellen, werd nogal gebruik gemaakt Bij de rondvraag werd gevraagd of uit de vischvergunning de snoekhengel is gelicht. De voorzitter lichtte dit nader toe. Door het comité van actie voor beroepsvisschers is veel gedaan om tot een goede regeling te komen. Men heeft gedaan gekregen dat ook voor het snoekhengelen een acte moet worden gekocht met schriftelijke toestemming. Door J. Glas werd nogmaals op het laten staan van fuiken gewezen in bedorven water. Dit is toch schande. Alles gaat ten gronde en wie ze laat staan heeft toch ook niets. De heer .ionker wees op de vele koolstrui ken, welke op het oogenblik in het water worden gegooid, ook dit is eei groot bederf Vroeger, zeide de voorzitter, werden deze verbrand, doch nu in den crisistijd worden ze in het water gegooid. De voorzitter- De opziener Hart heeft reeds een lans gebroken voor een bijdrage aan het comité, dat de nieuwe vischwet er door heeft gekregen. Dit comité heeft hier voor nogal wat onkosten gemaakt. Goed gevonden werd ook hiervoor «door de afdee- ling een bedrag van 10 te voteeren. Gevraagd werd of de vergadering er mee accoord gaat om een heer Hessen, die 25 jaar penningmeester is geweest, en verleden jaar heeft bedankt, eere-lid te maken. Dit werd algemeen toegejuichd. Daarna sluiting. OUDKARSPEL. Dinsdagavond vergaderde de tuinbouw vereeniging „De Eendracht". De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord de slechte tijdsomstandigheden. Uit het jaarverslag bleek, dat er gehouden zijn 5 bestuurs- en 3 algemeene vergaderin gen. Het aantal leden is 225. De ontvangsten bedroegen 837.88. De uitgaven 856.63. Alzoo is er een nadeelig saldo van 18.75. Er is echter nog te vorde ren 30.26. De rekening van de poterbewaarplaats is sluitende. De verplichtte 500 aflossing kan worden gedaan. A n 26 leden was crediet verstrekt. De secretaris m -eerde de oprichting van de Neutrale bc .Jen'die m r de vakbe langen behartigen. Er kan wei zaad ont smet worden, eiken werkdag van 11.30 tot 12.30 door den heer Mallekhote. Verder wees de voorzitter op de ophanden zijnde uitvoer wet voor vroege aardappelen, speciaal Eer stelingen, en ried in verband hiermede aan de aardappelen te laten keuren. De heer Swager maakt er op attent, dat de regeling voor de gele zetkool aan de Laan- sloot niet geschikt is. Punten voor de beschrijvingsbrief van den Noordermarktbond. De heer A Bakker stelde voor de kool een minimumprijs van 1 te stellen. De lieer Strijg had liever 0.70 dan niets. D voorzitter meende, dat wanneer de prijs van 1 als minimum wordt aangenomen, dit over het heele rayon moet worden doorge voerd wil het succes hebben. Verder stelde de heer A. Bakker voor om voor het volgend seizoen de aanvoer verplicht te stellen van 1 Dec. tot half Januari. Burgemeester Wijnveldt kwam nog eens op de gulden als minimum prijs terug. Wanneer het den heer Bakker ernst is en er is een meerderheid voor te vinden, aan Tioet er een voorstel van gemaakt worden. De heer A. Bakker zou een en ander voor de winterproducten willen laten ingaan. Na eenige discussie stelde de heer A. Bak ker voor een minimum prijs van ƒ1, in gaande half Februari. Dit werd aangenomen. De heer A. Bakker verdedigde nog eens den verplichten aanvoer. Het is wel moeilijk, maar het voorstel heeft wel eenig recht. In den herfst is er tekort aan de markt. Dit is te begrijpen, want als je pas de kool in de schuur hebt gebracht, stuit het je tegen om ze er direct weer uit te halen. Wat de regeling betreft wilde spr. in overleg met Koophandel treden. Na eenige discussie zegde de voorzitter toe het in de bestuursvergadering van den Noor dermarktbond in behandeling te zullen bren gen. Het bestuur stelde voor dat op de beschrij vingsbrief het volgende voorstel wordt ge plaatst: „De Eendracht" stelt voor, dat op de vergadering van de N.M. alléén die voor stelen behandeld zuilen worden, die in het belang zijn van de veilingsvereeniging. Het bestuur was van oordeel, dat andere vraagstukken niet in de N.H. thuis behooren. Het voorstel werd aangenomen. De heer L. Kalverdijk zeide, dat het Maan dag veilen nog slecht gaat. Spr. zou het vei len op Maandag verplicht Willen stellen. De heer De Geus voelde meer voor een aanvoerpremie op Maandag. De heer P. Kostelijk zou willen, dat als er op Zaterdag bijv. 300 aanvoerders zijn, bij de 200 te stoppen en de andere 100 op Maandag te laten veilen. De heer P. Wijn zag ook hier een uitkomst in. Spr. lichtte dit nader toe Het voorstel zal op den beschrijvingsbrief geplaatst worden. De heer A. Swager besprak den zaaduit- voer. Het zal moeilijk zijn om hiervoor een uitvoerverbod te krijgen. Er worden echter in Nederland veel planten geteeld voor het bui tenland en een uitvoerverbod hiervan achtte spr. wel mogelijk. De heer Strijb meende, dat dit ook met het zaad is door te voeren. De voorzitter gaf toe, dat het zaad erger is dan de planten. Een zaaduitvoerverbod is echter moeilijk. De heer Strijb achtte een regeling wel mo gelijk, bijv. door beperking van de teelt, of vernietiging van de zaadkool. De heer P. Wijn vond dit een buitengewoon ingrijpend voorstel. Het eenige middel is cen tralisatie van de zaadteelt of een regeerings- verbod. Het uitvoerverbod van koolplanten werd in den bechrijvingsbrief geplaatst. Den heer A. Bakker zou als wisselbouw een artikel willen verbouwen wat in het bin nenland gebruikt kan worden en dan met steun van de regeering. Verschillende be zwaren werden hiertegen naar voren ge bracht. De heer D. Wonder kon zich niet voorstel len, dat een export-artikel niet gesteund kan worden. Laat men een crisisbelasting heffen van de hooge inkomens.- Hoe hoogër de leiders staan, des te slech ter zijn zij met den werkelijken toestand op de hoogte. De koning heeft een bezoek ge bracht aan Broek op Langendijk, maar spr. vreesde, dat er gezegd is„Och ja, het is wel erg, maar met Gods hulp komen we er wel weer bovenop". (Applaus.) De heer P. Wijn was bang voor steun voor een andere cultuur. Spr. zou wel een voor stel bij de N.M. willen indienen om steun voor tuinbouwproducten. De heer A. Bakker vroeg hoe het staat met den gulden toeslag van het vorige jaar. De voorzitter: Het voorstel is wel gunstig ontvangen, maar de Eerste en Tweede Kamer moeten hierover beslissen. Als afgevaardigden voor de vergadering van den Noordermarktbond werden benoemd de heeren P. Kostelijk, H. de Geus, P. Borst, K. Kaan, D. Wonder, A. Bakker, S. IJff, L. Kalverdijk. Rondvraag: De heer Swager deelde mede, dat de witte kool gecontracteerd kan worden. De heer P. Borst vroeg of de Vierbond een of- ficieele bond is. Spr. stelde voor hier een officieelen bond van te maken. Verder wees spreker op de consequentie van het aannemen van het voorstel om geen sociale vraagstukken op de vergadering der N.M. te behandelen. Spr. zeide, dat nog lang niet alle leden lid van den Neutralen bond zijn. De heer C. Scheltus bracht de aardappel bewaarplaats ter sprake. Hij geloofde, dat het volgend jaar de bewaarplaatsen leeg zul len staan. Na eenige discussie werd besloten den prijs op 15 cent te zetten. Nog werd besloten een aanbesteding te houden van manden en erwtenruiters. Hierna sluiting. WARMENHUIZEN. Vergadering van het Centraal Besluut der Centrale Veilingsvereeniging „Warmen huizen en Omstreken" De voorzitter, de heer P. Slot, zeide, dat uu een oogpunt van bezuniging het aantal ver gaderingen zooveel mogelijk wordt bepeikt. zocdat dit de eerste vergadering is in hei jaar 1932. Ingekomen zijn: 1 een schrijven van den héér Mallekote betreffende de selectieproeven, waarbij deze i aanbiedt de algemeene vergadering in te lichten over de proeven wlke tot hden zijn verricht. Enkele leden vroegen of onder de tegen woordige omstandigheden subsidie kan wor den verleend. Wanneer de selectieproeven resultaten opleveren mogen in de eerste plaats wel maatregelen worden genomen, dat het zaad niet wordt uitgevoerd. Besloten werd dit punt nog eens te bespre ken als de begrooting voor dit jaar bekend is. Het zal dan wel blijken, dat de kosten dit jaar veel geringer zijn. 2. Een schrijven van de fd. L.T.B. Tuitje- horn, waaruit blijkt, dat per 1 Dec. j.1. bij verschillende leden van deze afd. niet is ge ïnventariseerd. Het bleek een misverstand te zijn van dengene, die met de inventarisatie was belast. 3. Een schrijven van de Ver. Groenteteelt met de klacht dat te veel bonnen werden afge geven voor den volgenden dag en het verzoek om in den zomer het veilen van druiven en meloenen het laatst te doen, daar anderen er op moeten wachten. Het Dag. bestuur heeft den veilingleider daarmede in kennis gesteld. Deze heeft een waarschuwend woord gericht tot verkoopers en kcooers, waarbij hij hun onder het oog bracht,' dat het beslist verboden is producten onderhands te verkoopen, welke niet denzeli- den dag geleverd worden. De veilingleider heeft nimmer vergunning- bonnen voor onderhandschen verkoop afge geven, waarvan vaststond, dat de levering niet denzelfden dag zou plaats hebben. Met het verzoek in zake het veilen van druiven en meloenen zal rekening worden ge houden. 4. Een subsidie-aanvraag van de cor respondenten van den Plantenziektenkundi- gen Dienst. Besloten werd weder 20 subsidie te ver leenen. 5. Een schrijven van de Prov. commissie waarbij wordt medegedeeld, dat met ingang van 1 April a.s. is benoemd tot secretaris-ad- ministrate de heer P. Klant te Warmen huizen. De voorzitter zeide, dat hij overtuigd is, dat allen zich over deze benoeming verheu gen. De heer Klant heeft alvorens te solli- citeeren overleg gepleegd met het dag. be stuur, daar het natuurlijk zal voorkomen, dat hij meer afwezig is. Het dag. bestuur meen de daarmede volkomen accoord te kunnen gaan. Het achtte deee benoeming in de tegen woordige omstandigheden een zeer gelukkige oplossing voor de veilingsvereeniging en voor den heer Klant. De veilingleider, de heer K. Molenaar, bood.aan, wanneer de bei balmeester afwezig moet zijn, hem op de veiling te vervangen, hetgeen dankbaar werd geaccepteerd. 6. Een schrijven van „De Koophandel" waarbij werd verzocht grossiers van buiten onze streek niet op de veiling als koopers toe te laten, waardoor zij bij leden van „De Koophandel" moeten bestellen. Dit werd een zeer ingrijpende maatregel gevonden, waarvoor algemeen niets werd ge voeld. In „de Vierbond zal deze zaak nader onder de oogen worden gezien. Tevens werd voor „De Koophandel" ver zocht te bevorderen dat de struiken van de aangevoerde winterkool goed vlak en kort worden afgesneden, zoodat de struiken mooi wit zien en niet groezelig zwart, zooals vaak gebeurt. Dit zal geschieden. Verschillende ingekomen stukken van min der belangrijken aard worden voor kennis geving aangenomen. Vervolgens bracht de voorzitter verslag uit van de door hem bijgewoonde vergadering van „De Koophandel" en de secretaris van de bijgewoonde vergadering van de Provin ciale Commissie voor de Tuinbouwkeuringen. Daarna stelde de voorzitter aan de orde de agenda voor de vergadering van de Groep Veilingsverienigingen op 7 April a.s. te Utrecht te houden. Allen gingen accoord met de voorstellen en prae-adviezen van het bestuur der groep. Als afgevaardigde werd de voorzitter aan gewezen en als diens plaatsvervanger de heer K. Molenaar. De voorzitter stelde thans aan de orde een voorstel om voor het laatste gedeelte van het seizoen den minimumprijs voor bewaarkool iets te verhoogen. Hij meende, dat er niet minder kool door zal worden verzonden. Allen gevoelden voor dit voorstel, zoodat besloten werd het initiatief te nemen voor een vergadering van „De Vierbond', waarin dit punt nader zal worden besproken. Bij de rondvraag vroeg de heer W. Gutker hoe de leden denken over het vormen van een fonds, cm daaruit vergoeding te geven voor de producten, welke den minimumprijs- niet kunnen opbrengen. Dit lokte een uitvoerige discussie uit Ten slotte werd besloten hierover nog eens ernstig te denken. De heer Blokdijk vroeg of de uitslag reeds bekend is van de door de Prov. Commissie aan de Provincie Noordholland gevraagde vrijstelling van rentebetaling over 1931 van de verleende voorschotten. De heer W. Gutker zeide, dat de Prov. Staten hierover moeten beslissen en dat deze eerst in Juni samenkomen. Het wordt be treurd, dat deze beslissing zoo lang op zich laat wachten. De heer A. Tesselaar bepleitte om met het oog op de ongunstige financieele uitkomsten, de vereenigingen in de algemeene vergade ring te laten vertegenwoordigen door 1 afge vaardigde op iedere 20 leden in plaats van op iedere 10 leden. Dit vond geen bijval. De heer C. de Geus zou het wenschelijk vinden, dat aan de regeering werd verzocht om hen, die prcfiteeren van de tarwewet enz. te ver bieden kool te verbouwen. Dit zal in „De Vierbond" worden besproken. Hierna sluiting. Omzetcijfers van de veilingen behooren- de tot „De Vierbond" over het tijdvak van 1 Mei1 Maart van na te melden jaren, 1928 —1929: Broek op Langendijk 3.113.616.44 Noordscharwoude 2.927.157.78, Warmen huizen 1.156.568.64, Obdam 541.065.63 in totaal 7.738.408.49. 1929—1930: Broek op Langendijk 2.261.793.03, Nrd.Schaiw. 1.813.566.16. Warmenhuizen 668891.21, Obdam 296.093.66, totaal 5.040.344 06. 19301931: Broek op Langendijk 1.788.837.41, Nrd.Scharw. 1.405.314.85, Warmenhuizen 376.611.40, Obdam 302.461.99, totaal 3.873.225.65. 1931—1932: Broek op Langendijk 1.267.275.65, Nrd.Scharw. 853 435.04, Warmenhuizen 287.151 30, Obdam 141.055.94, totaal 2.548.917.93. TREINBOTSING TE COEVORDEN. Een ernstig gewonde. Op het station van Coevorden is gister middag de Duitsche trein uit Bentheim op den stilstaanden trein 3665 gereden, tenge volge van een defect aan de remmen. Door den schok vloog de achterste wagen van den stilstaanden trein, 'n bagagewagen, tegen den voorlaatsten wagen aan, op welks achterbalcon zich een dame bevond, die ern stige inwendige kneuzingen bekwam. Het balcon werd geheel vernield. Trein 3665 kon na een vertraging van een half uur de reis naar Stadskanaal voortzetten. Nog een aantal lichtgewonden. Omtrent de aanrijding op het station te Coevorden vernemen wij nader, dat de ge wonde is de dienstbode mej. Trip, die uit Arnhem, waar zij in betrekking is, naar haar woonplaats Emmen terugkeerde. Zij is in ernstigen toestand in het ziekenhuis van Coe vorden opgenomen. Behalve deze ernstig verwonde, blijkt nog, dat een aantal andere passagiers lichte verwondingen hebben beko men. ERNSTIG ONGELUK TE WORMERVEER. Gistermiddag heeft te Wormerveer een ern« stig ongeluk plaats gehad op een terrein waar men bezig is een aarden baan te ma ken ten behoeve van den aanleg van den nieuwen Provincialen weg Hembrug-Lim- men. Toen men bezig was met het z.g. op trekken van een ledig wagentje van een zandtreintje, liep een wagen uit de rails en kantelde. De gehuwde arbeider Th. W., wo nende te Assendelft, had 't ongeluk met zijn buik bekneld te raken tusschen den rand van het wagentje en de rails. Met zware inwen dige kneuzingen werd hij per politiebran- card naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. ONOEVAL AAN DE ARTILLERIE- INRICHTINGEN AAN DE HEMBRUG. Aan de Artillerie-Inrichtingen aan de Hembrug is de arbeider J. J. M wonende te Amsterdam, bij het inschieten van een mitrailleur door een paar kogels getroffen- De projectielen gingen door zijn arm. Per auto-ziekenwagen is hij naar het Binnengast huis vervoerd en daar opgenomen Zijn toe stand was gisteravond redelijk wel. BEDRIJFSONGEVAL Gistermiddag is de ongeveer 50-jarige ar beider A. Aarts, werkzaam op de papier fabriek van de Firma SchüHer te Nijmegen, in aanraking gekomen met een drijfwiel van een machine. De man werd tegen den grond geslingerd en was op slag dood. Het slacht offer was weduwnaar en laat vijf kinderen achter. 175. 'tWerd nu nacht en kikker Karei viel langzaam in slaap. Tuimeltje bleef alleen wakker. Een lichttorretje hield hem gezelschap. Midden in den nacht hoorde Tuimeltje plot seling het klepperen van de snavel van den ooievaar. Die vlieg! naar het muizenvalletje, fluisterde Tuimeltje tegen hel lich- kevertje, maar het was zoo donker, dat ze niets konden zien en dus moesten ze wachten tot het licht zou zijza* üjpDESf I l 176. Koen het licht werd, maakte Tuimeltje kikker Karei wakker om samen naar den muizenval te gaan. Op hun knieën kropen ze over het gras en toen ze aan de muizenval kwamen keken ze heel gek op In plaats van de ooievaar zat er een groot stuk papier in de val waarop stond „Mis poes". Tuimeltje begreep, dat zijn heele plan mislukt was. De ooievaar had het stuk vleescb meegenomen en een briefje er voor in de plaats gelegd,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6