Alkmaarsche Courant. EEH LEVEN OM EEN LEVEN. Jladkutieuuts 2eui££etM yicoiUnciaai 'flieuws Honderd vier en dertigste leergang. Dinsdag 29 Maart. HEILOO. WINKEL. fJ AKERSLOOT. HENSBROEK. No. 74 1932 Woensdag 30 Maart. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend V.A.R.A) 10.—10.15 V-P.R.O. 6.45—7.— en 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8— Gramofoonplaten. 9.— Amsterd. Solistenkwintet o.l.v. v. L. Cohen. 10.Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven. K. Bakker (voordracht), Solistenkwintet o.l.v. L. Cohen, Gramofoon platen en V.A.R.A.-tooneel 12.—1.45 Vara- septet o l.v. Is. Eyl en Gramofoonplaten. 2.15 p. J. Kers: Onze keuken. 3.— Fluit-recital door J. Feitkamp. Piano: P. Tiggers 3.30 Voor de kinderen (voordracht, vertellingen, pianostukjes en vragenuurtje). 5.30 V.A.R.A.- orkest o.l.v. H. de Groot en Gramofoon platen. 6.45 P. Ronner: Het beginselprogram der S.D.A.P. 7.05 Vervolg concert. Sousa- Harschen. 7.30 „Haar zending" van Kasimir Grekoff. Groot Volkstooneel. 8.15 „Sympho nie v. d- Arbeid". De Stem des Volks (Den Haag) m.m.v. Residentie-orkest. Mevr. Haase- Pieneman (sopraan), P. Zwager (tenor), A Funke-Kupper (bas-bariton). Leiding: Isr. J. Olman. In de pauze „Wakker en Tropenduit" 11.— Vaz Dias. 11.15—12.— Gramofoon- platenconoert. Huizen, 298 M. (Uitsluitend N. C. R. V.) 8Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoon platen. 10.— N.C.R.V.-Dameskoor. 10.30 Ziekendiensi. 11.Concert. M. F. Jurjaanz (harmonium), Mej. A. Geest (sopraan). 12.15 tot 2.— Concert. Mej. H. Brand (sopraan), H Hermann (viool), P. Oskam (viool), F. Hermann (cello) en Mej. L. Lauenroth (piano en harmonium) 2.30 Christ. Lectuur. 3.E M. van DiffelenEen halfuur spelen 3.30 Concert door de „Columbia Three". 5.— Kinderuur. 6.Voor de landbouwers. 7. Afgestaan. 7 45 Ned. Chr. Persbureau. 8.—* 'Mededeelingen door A. v. d. Deure. 8.15 Gramofoonplaten. 8.50 Dr. K. j. Bult: Gods Majesteit in de sterrenwereld. 9.30 Liederen van Haydn. Schubert. Hahn en Wolf door Tc v. d. Sluys. Piano: B Renden. 10.30 Vaz Dias. 10.40—11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein. Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert Q. MacLean. 1.05 Gramofoon platen. 1.50—2.35 Concert. Leden v. h. B rad ford Festival Koor o.l.v. G. W. Douglas. 3.50 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan God- frey. Sybil Eaton (viool). 0.a. 1ste Symphonie in Es, Haydn en vioolconcert, Beethoven. 5.05 Orgelconcert Reg. New 5 35 Kinderuur. 6.20 Berichten 6.50 Frank Merrick speelt Haydn's pianosonates. 7.10 en 7.50 Lezingen. 8.20 G. 'Parker (bariton) zingt liederen van Beet hoven, Schubert e a. (Teksten van Goethe). 8.50 Jack Payne en zijn Band. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Haydn-concert N. Eadie (so praan), E. Hall (trompet) BBC-orkest o.l.v Percy Pitt. O.a. uit „Die Jahreszeiten" en Ariadne auf Naxos. 11.2012.20 Jack Harris en zijn Band. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 Solistenconcert (piano, clarinet, zang, cello). O.a. Duo voor clarinet en piano, Weber. Kalundborg, 1153 M. 11.20—12.35 Con cert uit het Palace-Hotel. 2.204.20 C. Ry- dahl's orkest. 4.20—4.50 Gramofoonplaten. 7.20 Operettemuziek o.l.v. Reesen. 0.a. Mi mosa-wals, Jones en Kus-wals uit „Der lustige Krieg", Strausz. 8.20 Radio-tooneel. 8.40 Vocale kwartetten. 9.3510.10 Russische muziek o.l.v. Reesen. O.a. Suite uit „Casse- noisette", Tschaikowsky. 10.1011.50 Dans muziek. Langenberg, 473 M. 6.257.20 en 10 40 tot 11.20 Gramofoonplaten. 12.201.50 Con cert o.l.v. Wolf. 4.20 -5.20 Concert o.l.v. Wolf. 7.30 Werag-orkest o.l.v. Buschkötter m.m.v. H. Garbusova (cello). 0.a. Cello concert D-Dur en symphonie Es-Dur Haydn. Hierna Berichten en tot 11.20 Populair con cert o.l.v. Wolf. Bruwtl, 508 M. en 338 M. 508 M.: 12.35—205 Gramofoonplaten. 5.20 Sonate- concert (viool en piano). 5 50 Gramofoon platen. 6.50 dito. 8.20 Concert door Vocaal kwartet Weynandt. 9.05 Les romanesques, comedie van Rostand. In de pauze: Mando line-recital. 338 M.: 12.35—2.05 Gramofoon platen. 5.20 Dansmuziek. 6.50 2de Symphonie, Rachmaninoff (gramofoonplaten). 8è20 Decla matie met pianobegeleiding. 9.20 Concert door Max Alexys en zijn orkest. Naar het Engelsch van Morice Gerard door Emma A. H. 62) De wacht ondervroeg mij, ging hij voort, maar ik antwoordde alleen, dat ik het meisje had gered van enkele mannen, die haar ontvoeren wilden. Eén van de wachters herkende haar en wist, dat zij de dochter was van een bontwerker, die veel zaken deed met de heeren van het hof; de man had het huis verlaten, naar hij meende voor een op dracht in den vreemde. Ongetwijfeld was het geheel een overlegd plan en werd het jonge meisje onder het een of ander voorwendsel naar buiten gelokt. Daar er niemand was, die zorg voor haar scheen te dragen en de wacht wist, dat zij een uitstekenden naam als een zedig meisje, van goed gedrag, heb ik haar hierheen onder je bescherming ge bracht. liefste. Wie zal jou beschermen, Robert? riep zij. Zijn Genade, de hertog van Buckingham,f haat je reeds; hij staat in hooge gunst bij' den koning, en, naar mij ter 'oore is gekomen, is hij niet iemand, om te vergeven of te ver geten. Het beste was maar, dat ik vluchtte, zei Darcy somber. Gerechtigheid is maar een be spotting in dit land. anders zou ik er in be rusten. Ik zal naar Frankrijk gaan tot deze Rome, 441 M. 7.25 Gramofoonplaten. 8.05 Uitzending van een opera. Zeesen, 1635 M. 7.20 Kamermuziek door het Königsberger Strijkkwartet. 7.55 Actueele Causerie. 8.20—9.20 Oude Dansmuziek door het Scarpa-orkest. 9.20 Lezing en berichten 9.50 Symphonieconcert door de Dresdener Philharmonie o.l.v. Dr. H. Scherchen Hierna tot 11 50 Dansmuziek vanuit de Femina te Berlijn. W ARMENHUIZEN. Woensdag had alhier de sluiting plaats van den Tuinbouwcursus welke gegeven werd door den heer Koot. Alle leerlingen waren aanwezig, als mede het bestuur van L. T. B. als leden van de commissie van toezicht en de burgemeester. Nadat deor den leermeester verschil lende vragen waren gedaan, nam de voorzitter van den L. T. B. het woord. Spreker bracht een woord van dank aan den heer Koot voor den ijver en de op offering waarmede hij dezen cursus had gegeven. Ook dankte spreker de leerlin gen voor het getrouwe bezoek en hoopte dat zij het geleerde in praktijk zouden brengen en later mooie resultaten van hunne moeite zouden zien. Aan allen zou een diploma worden uitgereikt, echter kon dit nu nog niet gebeuren daar de Rijkstuinbouwconsulent niet aanwezig was, die de diploma's moest onderteekenen. Hierna werd de cursus gesloten. SINT PANCRAS. De christelijke boeren- en tuindersbond vergaderde Donderdagavond 7 uur in het ge bouw bij de herv. kerk. Inleider was voor dezen avond de voorzit ter de heer J. Wagenaar Czn., over het onder werp crisisgedachte Spreker wees er op hoe moeilijk het vaak is in deze dagen het evenwicht te bewaren, maar men moet bij alle moeilijkheden toch letten op het goede, wat wij dagelijks nog ontvangen. Spreker zette verder duidelijk uiteen hoe verschillend in alle tijden het maatschappe lijk leven is, bezien door verschillende men- schen. Men hoopt, maar verwacht voorloopig nog geen einde van dezen crisis. Daarom voelt spr. wel iets voor de toepas sing van actieve handelspolitiek voor landen waar met dit middel wel iets te bereiken is. Voorts voorloopig steun van de regeering voor de kapitaalzwakke bedrijven. Verder wees spreker op den steun die tot heden aan de tuinders verleend werd. Maar naast steun en hulp is noodig, dat ieder kapitaalzwakke toch vooral soberheid betracht. Hierna volgde een geanimeerde bespreking. Vervolgens werd medegedeeld, dat de be sturen der afd. Broek op Langendijk, Dirks- horn en St. Pancras een samenspreking had den gehouden om voor het komende seizoen minimumprijzen te verzoeken bij de regee ring voor aardappelen en kool, 't welk nog nader uitgewerkt zal worden. Hierna werd de contributie voorloopig vastgesteld op 0.50 per jaar per lid. De heeren J. Wagenaar en A. Schuur wer den gekozen als vertegenwoordigers voor de Prov. Hollandsch-Brabantsche afd. Verder sprak de voorzitter nog over den keuringsdienst van aardappelen, waarin ook als uitvoerend lichaam op zal treden de C.B. TB. Aanvrage ter keuring voor het komende seizoen kan nu reeds opgegeven worden bij de secretarissen der afdeelingen. Hierna sluiting. Het begint voor de kassenbouwers lastig te worden met de watervoorziening in hun kassen. Verscheidene nortonpompen geven te veel zoutgehalte, dus zijn sommige 'tuinders reeds bezig zich aan te sluiten bij het Prov. Waterbedrijf, wat hooge kosten met zich me debrengt, omdat dit water veel duurder 15 dan het zelfopgepompte nortonwater. Jaarvergadering Coöp. Veilingsver. „St. Willebroraus". De coöp. veilingsver. „St. Willebrordus" hield Vrijdagavond jaarvergadering in café Mcrsch, onder presidium van den heer J. Admiraal. De vergadering was goed be zocht; o.m. waren aanwezig verschillende niet-leden (inbegrepen), de commissie van toezicht, de financieele commissie en de heer zaak voorbij drijft en er gelukkiger dagen aanbreken. Neen, antwoordde Lucille, in Frankrijk zullen ze je uitleveren, als koning Karei je opeischt. Toen viel haar ineens een gedachte in. Waarom zou je niet naar Grangeland rijden en je daar verborgen houden in het ge heime vertrek achter de kapel Ik zal naar de Abbey gaan en dan kunen we met het vallen van den nacht weer samen zijn. Nauwelijks waren de woorden haar over de lippen, of er werd luide geklopt op de buitendeur, onder hen. Lucille uitte een kreet; zelfs Robert werd nog wat bleeker: het geluid was zoo onheil spellend en onverwacht. In naam des Konings doe open Robert Robert schoof het raam op, terwijl Lucille naast hem stond, met de hand op zijn schouder; de regendroppels spatten op hen. De kilheid van den herfstavond deed hun lichamelijk onaangenaam aan, zooals de schrik hun al om het hart geslagen was. Bij tusschenpoozen werd het licht van fakkels gezien: het huis was omsingeld. Zijn Genade is vlug geweest, zei Robert bitter. Toen ze de grendels hoorden terug schuiven van de hoofddeur, keerde hij zich om en omhelsde zijn vrouw teederhaar tra nen vielen. Dit is het einde van alles, zei hij. Ik moet de kinderen zien, eer ik je verlaat. Ik zal naar den koning gaan! riep Lu cille. Ik zal een beroep doen op zijn genade, neen, op zijn gerechtigheid, zelfs tegenover de Goede als vertegenwoordiger van de tuin- bouwvereeniging te St. Pancras. De voorzitter wees er op, dat we in dezen tijd, meer nog dan anders, op elkanders steun zijn aangewezen en verzoekt leden en begun stigers om de veiling te steunen door de pro ducten hier te veilen. Van de Prov. commissie uit de veilingen was een verzoek ontvangen om de eenheid te betrachten en geen goederen te veilen in fust van zusterevereenigingen. Genoemde com missie zou daartegen moeten optreden. Oj> de vergadering der landelijke organisatie is er met klem op gewezen om goed te sorteeren, opdat onze naam in het buitenland hoog blijft. De secretaris wees er op, dat op genoemde vergaderingen was gesproken over de Neder- landsche aardbeien. Ons product uit Kenne merland heeft op de wereldmarkt een goeden naam en dien moeten we behouden. Er is overwogen om ons product van een stempei te voorzien, opdat zij, die het niet zoo nemen en daarmee ons product in discrediet kunnen brengen, kenbaar zijn. Spr. was het echter niet eens met de meening van den consulent Gerrits uit Londen, die zeide, dat het Brit- sche product veel beter was dan het onze Hij grondde zijn meeening op de ervaring van 26 Juni, maar het product dat toen aan de Engelsche markt kwam, was de Deutsch Evern, de vroege, die allerminst voor export geschikt is. Spr. was er in Utrecht met kracht tegenop gekomen, dat men ons product in discrediet brengt. Niettemin moeten de knoeiers in ons land aan de kaak worden ge steld en daarom was spr. vóór een stempel. De voorzitter zeide, dat het ook noodig is om met den handel overleg te plegen. Als we samen werken, blijft de naam van onze late aardbeien hoog en dat is in onze streek drin gend noodig. Van het Centr. Bur. v. de Veilingen in Nederland was ingekomen een verzoek om, nu overleg was gepleegd met den handel, de eenheidsfust te nemen, die genoemd bureau aanbeveelt. De Saksische manden kosten 8.50, de fabriekssloffen 7 per 100 franco Heiloo. Hoewel enkele leden bedenking opper den tegen den hoogen prijs en men liever een maal gebruikte had, werd aan het bestuur opgedragen om in te koopen. De financieele commissie verklaarde bij haar onderzoek alles in orde te hebben be vonden. Van het accountants-bureau was rap port ontvangen. Het rapport had geen be merking op het financieel beheer. De heer J. Schuijt, administrateur, behan delde overzichtelijk de balans, winst- en ver liesrekening. De omzet was in ronde cijfers 95000, tegen 119.000 vorig jaar en 212.000 in 1929. Hoewel sober is afgeschreven, is het na- deelig saldo grooter. De ontvangsten waren 5650.75, uitgaven 6352.21, nadeelig sal do 701.46. De hoofdelijke schuld der leden is verhoogd tot ruim 45, wat in dezen tijd niet verontrustend is. De bezittingen werden behandeld, in totaal 9500, terwijl de schuld 12690.48 was, alzoo een nad. saldo groot 3190 48. De schatting der bezittingen was niet hoog. Vei lingsgebouw en woonhuis, annex bergplaats, waren begroot op 5450. De heer J. C. Wit, lid der financieele com missie, stelde voor om een entreegeld te hef fen. Dit voorstel werd verworpen. Slechts 9 personen stemden vóór.. Daarna werden de balans enz. vastge steld. De heeren J. Admiraal, P. Kuiper en J. J. de Graaf werden als bestuursleden herkozen. Omtrent de verkiezing van een scheids rechter zeide de voorzitter, het wenschelijk te achten den heer Korthouwer, die bestuurslid is geworpen, weder te kiezen tot scheidsrech ter. Na tweede stemming werd gekozen de heer Jb. Bakker Nzn. De voorzitter stelde vervolgens voor het „bedrag bij uittreding" op 100 te beoalen Meerdere leden betoogden, dat het onbillijk was, daar de hoofdelijken schuld 45 is. Op enkele vragen antwoordde de voorzit ter, dat men bij sterfgeval met betaling dei- hoofdelijke schuld, verhaalbaar op de erfge namen, kan volstaan en dat zij die verhuizen aansprakelijk zijn voor het bedrag, dat elk jaar wordt vastgesteld. Daarna werd het be drag op 100 bepaald. Tot leden van den Boerenleenbank alhier zijn benoemd de heeren C. Keizer en J. No bel. Tot leden van den Raad van Toezicht, de heeren J. Dekker en G. J. van Leersum. Tot plaatsvervangende bestuursleden de heeren G. J. van Leersum en D. Brugman Jbz. Over het afgeloopen jaar werd een winst gemaakt van 1424,63 en de reserve daar mede gebracht op 12675,34. zijn valschen vriend, den hertog van Buc- .kingham. Dit is vruchteloos, zei Robert op een toon, zoo zacht en diep en hopeloos, dat die zijn vrouw door het hrat sneed. De derde man had den koningmantel van hermelijn om de schouders. Lucille kende de reputatie van Zijn Majes teit, wat betreft deze middernachtelijke esca pades. Zij viel flauw. Toen ze bij kwam waren haar gedienstigen met haar bezig. Het huis was verlaten. HOOFDSTUK VIII. Gevangeschap en vonnis. Dien volgenden dag moest miss Darcy het bed houden wegens ongesteldheid; zij had al getracht op te staan en naar haar echt genoot te gaan of in ieder geval te weten te komen wat er gebeurd was, maar duizelig als zij was, hoorde dit tot de onmogelijk heden. Op den namiddag was zij voldoende her steld om gedeeltelijk gekleed te worden door haar kamenier en om in een fauteuil te zitten met de voeten ondersteund door een bankje. Sinds den vorigen avond was er niets meer gehoord van Robert; Longstaffe was weggereden, op bevel van zijn meeste- resse, om zich te vergewissen van den stand van zaken en daarvan verslag uit te brengen; hij was nog niet terug. Men kan zich voorstellen in welk een ontsteltenis en spanning miss Darcy verkeerde en in min- De omzet van de bank bedroeg 644313,84. Aan het bestuur zal vacatiegeld worden toegekend, n.1. de voorzitter 50 en de leden 25 aan den raad van toezicht, de voorzit ter 50 en de leden 15. De rente voor voorschotten bepaald op leden-spaarders en 3 voor leden niet- spaarders. De rente voor voorschoteen bepaald op Aan spaargelden werden ontvangen 190441,14 en uitgegeven 15650. In loo- pende rekening werd ontvangen 163839,89 en uitgegeven 179771,47. Een voorstel is aanhangig gemaakt om de statuten zoodanig te wijzigen, dat bloed verwantschap en zwagerschap tot den 3den graad ingesloten, verboden zal zijn buiten mestuur, Raad van Toezicht en kassier on derling. De Coöperatieve Boerenleenbank te Akersloot hield haar jaarlijksche algemeene vergadering op Donderdag 24 Maart 1932 's avonds half acht in het café van den heer W. Tijmes aan het Schouw. Aanwezig wa ren 63 van de 153 leden. De voorzitter van den Raad van toezicht, de heer J. de Jong opende de vergadering met een woord van welkom. Alhoewel de cri sis ook hier in de bedrijven merkbaar werd en het daardoor ook moeilijk was met opge wektheid de vergadering te openen aldus spreker kunnen we gezien de cijfers wat onze Boerenleenbank betreft nog zeer tevre den zijn. Uit het jaarverslag memoreeren wij het volgende: Aan spaargelden is in totaal ont vangen 354593.60 en terugbetaald 339,355.44. Het eindsaldo bedroeg 309.801.96 ingeschreven in 381 spaar boekjes. Aan voorschotten werd verstrekt 75,485 en terugbetaald 73419.64. Op 31 December stonden uit 129 voorschotten tot een gezamenijk bedrag van 219,289 56. In loopende rekening is ontvangen 1.052,746.07 en uitgegeven 1.056.293.75. De rekening sloot in ontvangst en uitgave met 1.502.640,64. De balans met 328,368,45. De winst a 845,25 zal de reserve doen stijgen tot 11179,08. Reke ning en balans werden in de beste orde be vonden. Bij de verkiezingen werd de heer H. Scheringa als besturuslid herbenoemd, Als lid van den raad van toezicht was aan de beurt van aftreden de heer S. Hel der. Deze had verzocht om niet meer in aan merking te komen. De heer G. Wezel werd daarvoor in de plaats gekozen. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer K. Vermeu len werd als bestuurslid benoemd de heer D. Dil. Al deze heeren namen hun benoeming aan. Voor de commissie tot het nazien van re kening en balans van het volgende jaar werden aangewezen de heeren Jb. Blokker Nzn., P. Dil en A. C. Nederveén en plaats vervangers de heeren E. de Bie en S. Speel man. Bij punt 8 werd volgens art. 7 der Statu ten een der leden wegens vertrek buiten het werkgebied der bank van de ledenlijst afge voerd. Bij de mededeelingen werd het maximum- crediet ter sprake gebracht en het Inspectie rapport van de vergadering medegedeeld. Bij de rondvraag werden nog enkele in lichtingen verstrekt. Hierna sluiting. Een algmeene vergadering van de Coöpe ratieve Boerenleenbank Hensbroek-Obdam werd Donderdag in café „De Hoop" van den heer Jb. Stammes gehouden. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, den heer Jn. Blauw, werd de vergadering geopend door den voorzitter van den raad van toezicht den heer D. Leegwater. Een schrijven was ingekomen van den oud-directeur-voorzitter den heer Blauw in houdende het bedanken voor de door hem be- kleede functies. Met leedwezen heb ik dit ge daan aldus het schrijven. Ongeveer 1000 keer heb ik de reis naar Hensbroek gemaakt in de 15 jaar dat ik bestuurslid ben geweest. Met de beste wenschen voor de bank en haar leden en betuiging van deelneming aan het adres van den heer Kamp eindigde dit schrij ven. Mede was een schrijven ingekomen van den heer Kamp eveneens inhoudende het be danken als bestuurslid wegens ziekte. Ook deze gaf in zijn schrijven de beste wenschen aan bestuur en leden. dere mate haar geheele huishouding. Daar dit nog volgde, op hetgeen zij den vorigen dag reeds had doorgemaakt, voelde zij zich als naar den geest verlamd; ze scheen niet in staat tot denken, zooals haar lichaam niet bij machte was om zich te bewegen. Dr. Ambrosius Fletcher deed zijn best om eenige hoop te wekken; had hij zich we gens gevorderden leeftijd niet moeten ont zien, dan zou hijzelve er op uit gegaan zijn om berichten in te winnen. Harold vroeg voortdurend naar zijn vader en scheen niet geheel tevreden gesteld met het antwoord, dat die voor zaken weg was. Het kind had ongetwijfeld wat gehoord van hetgeen de bedienden onder elkaar fluisterden. Zoo was de lange dag nu al zoo ver om, dat de gordijnen werden neergelaten en de kaarsen in de blakers aangestoken. Het ge voel van huiselijk gerief, de weelde, die Lu cille omringde, stemde haar nu slechts nog wanhopiger; ze dacht aan de gelukkige jaren, die achter haar lagen, aan de voort durende zorgen en oplettendheden van haar echtgenoot. Waar was hij op dit oogenblik? Een gevangene? Ongetwijfeld alle wreedheden doorstaand van het opge sloten zijn; het meest nog lijdend onder de afzondering van degenen, die hij lief had, in de gedachte aan wat voor hem lag, de ernstige beschuldiging met de ontknooping, zooals men die eigenlijk niet anders ver wachten kon. Als Lucille aan deze dingen dacht, be dekte zij het gelaat met de handen en barstte in tranen uit, een vertoon van ge voel, dat in haar zoo vreemd was, dat het Uit het jaarverslag stippen we aan, dat al is het een slecht jaar geweest we toch nog een kleine winst hebben gemaakt. Twee leden bedankten en 8 nieuwe zijn toegetreden. Het ledenaantal was op 31 Dec. 143, de rente der spaargelden was 3 3/4 en voor een jaar vast 4 en voorschotten 5 Er zijn 12 bestuursvergaderingen gehouden en 4 maal is met den Raad van Toezicht verga derd. - De kassier, de heer A. Gunder, deed reke ning en verantwoording. Omzet der Bank in 1931 was 493,840,20; het reservefonds is 7081,37 en de winst 304,27. Secretaris en kassier werd dank gebracht Het voorstel de winst bij de reserve te storten werd goedgevonden. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren Jn. Blaauw en K. Kamp. In hun plaats werden gekozen de heeren G. den Das en N. Blauw. Beiden namen hun benoeming aan. Verkiezing twee leden van den raad van toezicht wegens bedanken van den heer Kop- penol en van G. den Das die in 't bestuur is gekozen. In hun plaats werden benoemd de heeren Jb. Visser Jbzn. en Jb. van Vuure- Rente-Standaard. De kassier lichtte dit punt toe. Bij de Centrale moet 4 worden betaald en nu wordt met ingang van 1 April de rente bij de Centrale bank verhoogd tot 454 Dus moeten ook wij onze rente voor de voorschot ten verhoogen. Het bestuur stelde nu voor tot 1 Juni 4 lA p te nemen en na 1 Juni dit op 5 te zetten en de spaargelden te laten staan op 3 3/4 en 4 Het is met leedwezen zeide spr. dat we dit doen maar we zijn het verplicht willen we niet met verlies werken. Uit de vergadering werd gevraagd waarom de rente is verhoogd. Geantwoord werd dat de rentestandaard over 't geheel is omhoog gegaan. De heer Blauw vroeg waarom de rente van de loopende rekeningen 1/8 hooger is. De voorzitter antwoordde dat dit daarin zit dat de loopende rekeninghouders steeds over geld van de bank kunnen beschikken hetzij zij er opbrengen dan wel afhalen. De heer Gunder deelde mee dat de rond gestuurde aflossingsvoorwaarden niet van de bank maar van Utrecht zijn gekomen. Spr. herinnerde de leden eraan indien er af gelost kan worden dit dan zoo spoedig mo gelijk moet gebeuren. De heer Aai vroeg of de nieuwe voorschot ten nu allen in de 5 vallen. Dit werd bevestigd. De verkiezing van een afgevaardigde naar de Centrale Kringvergadering werd aan het bestuur overgelaten. De heer C. Bas zeide dat er een paar men- schen zijn die lid willen worden en dit niet kunnen. De voorzitter antwoordde dat de vereeni- ging strikt protestant is en geen R.K. leden aanneemt. Het bestuur zegde na eenige dis cussie toe de vraag van den heer Bas nog eens in overweging te zullen nemen. De heer Jb. van Leien Sr. zeide dat er al heel wat woorden van dank aan het adres van den oud-voorzitter zijn gericht. Spr. zou willen voorstellen hem een klein aan denken aan te bieden. De voorzitter antwoordde dat het bestuur al zoo vrij is geweest en een cadeau in den vorm van een ligstoel heeft aangeboden. (Applaus). De heer Den Das wilde de stemming van de vergadering hooren aangaande het be noemen van een directeur-voorzitter der bank. Momenteel gevoelde de vergadering er niet veel voor en wilde dit maar liever aan het bestuur overlaten. Ook de heer N. Blauw las een en ander voor over het bestaan van een Staatshy- potheekbank. Spr. drong er bij het bestuur op aan dat er goede nota van wordt geno men. Daarna sluiting en verloting. WESTERBLOKKER. Alhier is 'n floralia-vereeniging opge richt, aanvankelijk met 65 leden. De eerste tentoonstelling zal in den herfst worden ge houden in vier afdeelingen: bloemen, fruit, huisvlijt en dameshandwerken. ANOIJK. In de vergadering van den gemeenteraad is een voorstel van B. en W. aangenomen tot het aangaan van een deposito-overeenkomst met de Nutsspaarbank terwijl voorts een re kening-courant-overeenkomst met de Banlc van Nederl. Gemeenten werd aangegaan tot een bedrag van 21000 aan gewone en j 50.000 aan buitengewone uitgaven. haar personeel met ontsteltenis vervulde; toch was het voor haar het beste, daar het haar verlichting schonk. Toen zij dan ook de oogen had afgewischt, voelde zij kracht en sterkte, om te dragen, wat nog voor haar lag. Ongeveer op hetzelfde uur, dat kapitein Darcy den vorigen dag teruggekeerd was hoeveel langer leek dit nu al werd er een luid kloppen op het buitenhek vernomen. Miss Lucille had orders gegeven, dat Longstaffe bij zijn terugkomst onmiddellijk bij haar op de kamer zou gelaten worden; vol ongeduld wachtte zij nu, terwijl ieder oogenblik een eeuwigheid leek. Eindelijk hoorde zij zijn voetstappen en het kletteren van de sporen, terwijl hij over den onbekleeden gang liep, vooraf gegaan door een kamermeisje, dat hem den weg wees. Lucille stond op, maar viel terug in haar stoel, terwijl het bloed haar naar het hoofd steeg en haar slapen klopten. Longstaffe maakte een buiging toen hij binnengelaten werd. Vertel mij gauw wat uw heer overko men is en wat gij gehoord hebt; houd niets voor mij achter! Longstaffe vertelde op zijn eenvoudige wijze, waaronder niet minder diepte van ge voel school, al wat hij te vertellen had. Hij was naar Bow Street gestuurd en had daar vernomen, dat kapitein Darcy in de bank der beschuldigden had gezeten en na eenig wachten had hij een verzegelden brief voor zijn mecsieresse mee gekregen. (Wordt vervolgd^

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5