Slimst m Hktetfsdïap OUck&Scfuyol De rust gfing in met 5O, zoodat Veen dam, dat weer met groot enthousiasme begon, absoluut kansloos was. Na de thee ging het veel kalmer, doch pas toen ket 7—0 was, redde Veendam „de eer". Tenslotte werd het 8—1. In Enschedé werd het een groote ver rassing. De schotlooze Enschedé-voor* hoede schoot Ineens uit zijn slof. Wel iswaar scoorde P. S. V. het eerst (rust :1—0 voor P. S. V maar na de thee nam Enschede het spel in handen en voerde den stand op tot 41. Toen was P. S. V. weer aan de beurt en doelpuntte (42). :Maar slechts even later was het 52 en 'p. S. V. was geklopt^ - De stand is nu: Feijenoord Fnschedé Ajax p. S. V. Veendam 2 1 - 1 O 10—2 4 7—4 4 4—0 2 2-5 1—13 Promotie-degradatie. E. D. O. heeft haar laatste kansje op het eerste klasserscha- behouden, door thuis H. V. V. te kloppen, 't Was een zeer spanende ontmoeting, waarin de beide partijen beurtelings in den aanval waren. De rust ging in met 22 en toen H. V. V. na de thee de leiding veroverde, scheen het pleit beslecht. Maar E D. O. dacht daar anders over en scoorde nog drie keer en won alzoc met 53. 't Wordt voor H. V. V. nu heel leelijk en voor Haarlem zeer rooskleurig De stand is: Haarlem 2 11 85 3 E D. O. 2 1 1 6—7 2 H. V. V. 2—1 1 7—9 1 In Gouda ontving de club van dien naam het zeer sterke D. H. C. Ook hier was de strijd zeer boeiend en spannend, maar ook hier wist D H C. te winnen. Dat kan bijna niet anders dan een eerste klasserschap beieekenen D. H. C. 2 2 8-0 4 Gouda x 1 1 02 H. F. C. 1 1 0—6 In Sneek speelden Sneek en F. V. C. Ook al vinnig en voor den tweeden keer kon de eerste klasser het niet verder tiengei: dan tot een gelijk spel. Voor Sneek een best resultaat. 1 Sneek 2 11 6—3 3 F V. C. 2 2 2—2 2 Noordstar 2 1 1 1—4 1 Spanning in het Zuiden, Bleijerheide en de Valk ontmoetten te Roermond elkaar, cm uit te vechten, wie de befaamde degradatie-wedstrijden moet spelen. Bleijerheide was soo ver standig om te winnen en is dus zoo goed als zeker degradatievrij. Het Ajax- tournooi. Het groote Paaschtournooi van Ajax is weer volkomen geslaagd, maar de uit slag is voor zeer velen een verrassing geworden. Ajax had twee sterke buitenlandsche ploegen uitgenoodigd en het sterke Z F C. Z.F.C. won eerst van Wimbledon F C. met 53, terwijl Ajax met 21 van Al ton a verloor. In de verliezersfinale verloor Ajax op nieuw, nu van Wimbledon F.C. (23) terwijl Z.F.C. in de finale den eersten •prijs won, door Altona met 65 te klop pen. Over 't geheel werd er goed gespeeld. Alleen Ajax stelde teleur. AlcmariaEindhoven 22. Alcmaria had den eersten Paaschdag het sterke Eindhoven cp bezoek en blijkbaar was de attractie van een eerste klasser zoo groot, dat velen naar het Sportpark waren gekomen, om naar later bleek van een interes santen wedstrijd getuige te zijn. Het weer was voor voetbal meer dan ideaal: geen zon, geen sterke wind, geen kou de, geenwarmte. Ziedaar de factoren, die het spelen van en het kijken naar een der- gelijken wedstrijd tot een waar genoegen maakte. Alcmaria verscheen in de door ons gepu bliceerde opstelling en Eindhoven had twee invallers, op de rechtsbinnen- en op de links hal f plaats. Voor de rust wist Eindhoven twee keer te doelpunten, wat vrij goed de verhouding weer gaf. Na de rust wist Alcmaria eveneens twee keer te scoren, zoodat de stand aan het slot gelijk was. Een uitslag, waarmee beide ploegen tevreden kunnen zijn. o Wanneer we den strijd even nader onder de loupe bekijken, dan moeten we den wed strijd eigenlijk in twee gedeelten verdeelen. Voor de rust speelde Alcmaria een uiterst laks spelletje. Er zat absoluut geen tempo in, het samenspel was zwak als zelden tevoren, kortom, het heilige vuur ontbrak. Met Eindhoven was dat eenigszins an ders. De ploeg speelde een mooi partijtje voet bal en maakte een uitstekenden indruk. Het plaatsen ging de heeren heel gemakkelijk al, het stoppen was goed, het doorgeven niet minder. Vandaar ook, dat de 2—O-verhou ding voor de rust absoluut verdiend was. Na de thee nam Alcmaria het „geluks- doel" onder schot. Weliswaar kwam het suc ces niet onmiddellijk, maar verschillende goe de aanvallen konden genoteerd worden. En nu bleek, dank zij een sneller tempo van de thuisclub, dat Eindhoven toch niet zoo vlek keloos speelde. Wel bleef het verband in de ploeg bewaard, maar het plaatsen ging nu lang zoo zuiver niet meer. Zoo kregen we na de rust ook hoofdzakelijk een wedstrijd te aanschouwen, waarin de achterhoede der Eindhovenaren het vrij wat drukker had, dan die der thuisclub. Zooals gezegd, Alcmaria scoorde in deze periode eveneens tw ee keer en vooral het tweede doelpunt was werkelijk fraai. Bijna had Alcmaria nog den wedstrijd gewonnen, maar het ..Lagendaal-schot" van Peere boom, vlak voor het einde, wist de doelver dediger met veel moeite te houden. 't Zou eigenlijk ook jammer geweest zijn. als Alcmaria gewonnen had Een <*elijk spel 'vas veel meer de verhouding. O Nu Alcmaria tegen een sterke eerste-klasser gelijk heeft gespeeld (n.1. tegen de ploeg, die P.S.V. tot twee keer toe in dit seizoen klopte!) zou men wellicht meenen, dat het elftal een keurige partij heeft gespeeld. Jammer genoeg is dat niet geheel juist. Er kleven nog steeds te veel fouten aan het Alcmaria-spel. Daar is bijvoorbeeld Koning, de plaatsvervanger van Kuiper. Wellicht heeft Alcmaria momen teel geen betere vervanger, maar Koning is geen back. Hij is een voorhoede-speler, die doorzet, nooit op geeft, die kan schieten. En terwijl hij in de voorhoede vrijwel steeds goed werk verrichtte, heeft hij ons op de back plaats nimmer kunnen bekoren. Hij kan niet afnemen, niet opruimen en nog veel minder plaatsen. Dat is natuurlijk jammer, want het lijkt er veel op. dat Alcmaria straks een te veel aan voorhoede- en een tekort aan achter spelers heeft! Misschien zal Koning na ver schillende oefenwedstrijden zich beter aan passen op de backplaats, maar goed wordt hij daar niet gemakkelijk. We schrijven hier zoo uitvoerig over Ko ning, omdat wij het jammer zouden vinden, dat een goede kracht misschien verloren zou kunnen gaan door het spelen op een plaats, die „hem niet ligt". Hij is nog jong, en zou door een verkeerde taktiek der elftalcommis sie wellicht een verkeerde richting ingaan. Zijn plaatsvervanger op de linksbinnen plaats was De Jong. De vorige keer, dat we over hem schreven, waren we weinig enthou siast. Gelukkig kunnen we deze keer anders schrijven. Weliswaar was zijn spel niet .af. maar in vergelijking met toen was hij nu 200 pCt. beter. En dat komt hpsch niet, doordat hij een goed doelpunt maakte (een mooie be looning voor zijn werk!), maar zijn geheele spel was stukken beter. Hij zwoegde hard, trachtte te plaatsen en hoe ffleer de tijd ver streek, hoe beter ging het. Als De Jong ern stig blijft oefenen en zich niet op salonspel gaat toeleggen, dan kan Alcmaria nog veel plezier van hem hebben. De rest van de ploeg was als gewoon. Dat Oudes niet in t doe! stond werd eigenlijk niet gemerkt. Zijn plaatsvervanger heeft diverse keeren heel mooi gered enhij durft in- loopen en weg stompen! De half linie, voor de rust te veel verdedi gend, werd het laatste half uur heeLgoed. Het eerste tegenpuntje laaide blijkbaarhet vuur op. De beste v/as Lengers, die een prachtige partij speelde: oer-kalm en H: mstra was er niet in. Hij kreeg in het begin niet veel te doen en was over 't alge meen niet actief genoeg. Zulks in tegenstei ling met Bos, die even hard als ooit zwoegde Peereboom blijft het raadsel. Baltechniek heeft hij weinig, maar bij een goede trough- pass is hij vcor den doelverdediger uiterst ge- Enfin, al met al een aardige wedstrijd van de zijde van Alcmaria. En het bleek, dat ze nog niet is, waar ze moet zijn. Er moet nog veel gecefend worden, veel en serieus. o Het Eindhoven-elftal had een prachtige doelverdediger, waarvan de verdediging tel kens profiteerde, door het vele terugspelen op hem. Daardoor werd de taak der Alcma- r.'::-voorhoede verzwaard en die der eigen verdediging aanmerkelijk verlicht. De backs speelde een aardige partij en de spil was.de spil! In de voorhoede werd goed samengespeeld en alleen het samenspel soms te veel en te ver doorgevoerd. De linker vleugel was wel de beste. Scheidsrechter Reijers leidde goed. Hij had het trouwens gemakkelijk. Alkmaarsche Boys-nieuws van de Paasch- dagen. Men schrijft ons: Aangezien de Boys Zondag geen thuiswed strijd wilden organiseeren, namen zij de uit- ncodiging van de vereeniging D.T.S. uit Oudkarspel aan, om aldaar een wedstrijd te komen spelen tegen het eerste elftal. De Boys gingen er met een zestal invallers voor zieken en gewonden heen. De open gevallen plaat sen werden aangevuld met spelers uit hef. junioren-elftal en eerlijk gezegd, de Boys hebben een goed gespeelden wedstrijd achter den rug en de invallers hebben zeer zeker goed voldaan. Stuk voor stuk zijn zij hun plaats waard en dit bewijst de uitslag wel. Met rust was de stand 0—3. Ook na de rust waren de Boys steeds aanvallend en D.T.S. I., die drie in vallers had, kon er niets tegen in brengen. De Boys maakten nog 4 doelpunten, zoodat zij dezen wedstrijd wonnen met 70. Als voorwedstrijden speelden de D.T.S Adsp. a tegen de Boys Adsp. a een vriend- schappelijken wedstrijd. De Boys toonden hun meerderheid door met 80 te winnen Het tweede elftal speelde thuis, ook vriend schappelijk, tegen K.S.V. 1 van Koedijk. De Boys namen revanche door Koedijk een 4—2 nederlaag toe te brengen. De Boys Adsp. c deden het slechter en ver loren hun eersten wedstrijd te Koedijk tegen de K.S.V. Adsp. met 51. Tweeden Paaschdag speelden op het Boys terrein voer de competitie de Boys Adsp. a tegen D.T.S. Adsp. a. De Boys deden voor Zondag niet onder en maakten er nu 100 van. Door deze overwinning is de kans op de eerste plaats gestegen De Adsp. b deden eveneens goed werk door op eigen terrein te winnen van Alcmaria Adsp. c. Door de 30 overwinning gaan zij eveneens de hoogte in. Alkmaar-Go aheadW.F.C. 23. Zondagmiddag speelde Go ahead den aao- gekondigden wedstrijd tegen W.F.C. met een versterkt élftal en er bestond voor die ontmoe ting nog veel belangstelling. Go ahead had een nieuwen keeper in 't doel en deze Sietsma heeft inderdaad heel goed gewerkt. Jammer dat vlak voor tijd de winnende goal van W. F.C. hem te machtig was. Naast Janson, die weer een fanatieke backpartij speelde, stond de vroegere Go ahead-speler Van Velzen, thans spelend in Hilversum. Voor de rust speelde hij een uitstekende partij. Zijn lengte stelt hem in staat vooral koppend veel te red den. Bovendien bewaart hij steeds zijn kalm te. Jammer was het dat hij kort na de her vatting moest uitvallen. Bij een botsing be zeerde hij zijn knie. In de middenlinie werk te de spil Kranenburg heel hard en deed veel goede dingen. In de voorhoede bezette de ex- internationaal en vroegere Go ahead- en Alc- mariaspeler Jan Elfring de rechtsbuiten plaats. Het spel in de voorhoede werd veel den pro te kort gehouden en daardoor kreeg de bui tenspeler veel te weinig werk. Hij moge iets van zijn snelheid verloren hebben, toch is hij nog een bijzondere kracht. Hij weet han dig van de situaties gebruik te maken en hij was de man die voor Go ahead gisteren beide goals maakte. Vooral het tweede doel punt was keurig Verk. Het binnentrio speel de te veel kort spel. De linksbinnen was niet erg op dreef. Schuit drijft nog altijd te veel en wacht te lang met olaatsen. Homan kreeg weinig kans tot schieten en toen hij eenmaal keihard inschoot, stopte de keeper prachtig. De linksbuiten was verdienstelijk, van Baden verving van Velzen na de rust. W. F. C. speelde met een combinatie van eerste en tweede elftal. Het snelle open spel leverde telkenmaal gevaar op voor de Alk- maarders, maar er werd goed verdedigd. De uitslag 3—2 gaf goed de verhouding weer al had een gelijk spel voor Go ahead zeker mogelijk geweest. Go ahead naar de leiding toen Elfring een schot van den linksbuiten, dat van den onder kant van de lat terugsprong zeer tactvol in zette. W. F. C. maakte na een snelle uitval gelijk. Na de rust nam W. F. C. de leiding maar toen zorgde Elfring na een snellen doorbraak dat het 2—2 werd. Op 't laatst werd W. F. C. sterker, maar Sietsma ver dedigde zijn doel moedig, tot twee minuten voor tijd een onhoudbaar schot W. F. C. de overwinning bracht. Scheidsrechter G. Hartland leidde wedstrijd uitstekend. Langs de N. H. V, B,-velden. Onze medewerker schrijft: In verband met het vergevorderde gramma verliep de Paschen vrij kalm. Alleen in de „kinderkamer" werden een paar achter stallige wedstrijden verwerkt. In afdeeling F had er aan den Westerweg een treffen plaats tusschen Alkm. Boys n- adspiranten en D.T.S. a-adspiranten. De jeugdige Oudkarspelieren moeten over alk linies "de mindere geweest zijn en het einde bracht de jeugdige kaasstad-bewoners een flinke 10—O-overwinning, waardoor zie onderstaande stand tevens de leiding werd genomen. Alkm. Boys a 8 8 0 0 453 16 Bergen a 9 7 11 3110 15 Alkmaar a 10 4 1 5 15—17 9 Uitgeest a 9 4 0 5 2021 8 D.T.S. a 10 2 1 7 10—41 5 Alcm. Victrix a 10 1 1 8 937 3 In afdeeling G vond een „derby" plaats, n.1. een treffen aan den Westerweg tusschen Alkm. Boys b en en Alcmaria c. Er werd verwoed gestreden om de score te verhoogen enzulks te voorkomen. Het einde bracht de jeugdige Boys een 3—O-zege en tevens nog een kans op een Alkmaarsch kampioenschap, zooals onderstaande stand laat zien. Schoorl a Bergen b Alkm. Boys b Alcm. Victrix b Alcm. Victrix c C.S.V. a Alkmaar b Vrone a Ursem a Ned. ProefelftalSparta (Praag). Het Nederlandsch proefelftal zal Vrijdag 1 April, 's avonds om 8 uur op het V. U. C- terrein te Den Haag tegen Sparta (Praag) spelen in de volgende samenstelling: Doel: Veenendaal, Naaldwijk. Achter: van Stokkum (A. F. C.) en Lelie veld (V. U. C.) Midden: Jongeneel' (H. F. C.) Pauwe (Feijenoord) Strijbos (Ajax). Voor: Simons (N. A. C.) Bonsema citas, Groningen) van den Broek (P. Smits (R. H. C.) en Mulders (Ajax) 13 9 3 1 15—12 21 11 10 0 1 54—6 20 11 9 1 1 39—7 19 15 5 3 7 23—20 13 15 4 3 8 20—62 11 13 5 0 8 22—29 10 14 4 2 8 19—41 10 12 2 4 6 15—37 8 10 0 2 8 6—39 2 (Velo- S. V.) Paarden. Openingscourses te Hilversum. Hilversum heeft gisteren de eer gehad, om de eerste langebaandraverijen in 1932 binnen haar poorten te zien. De in den regel te droge baan was door de frissche regenbui van den vorigen nacht juist stofvrij gewor den en had aan snelheid niets ingeboet. De belangstelling, zoowel van de zijde der paardeneigenaren, als van den kant van het publiek, was zeer groot. Over 't algemeen werd er goede sport ge geven. Aangevangen werd met de 4de klas dra verij; afstand 1800 M. Prijzen 250 en ƒ50. Ingeschreven 8, opgekomen 7 paarden. Deze course werd gemakkelijk gewonnen door Vlieger D. Robbedoes was tweede, maar werd, evenals Theunis, die derde was, ge- disqualificeerd wegens onregelmatig draven. 1. Vlieger D. 1820 meter. Tijd 2.59 2/5. Kilometer-tijd 1 min. 381-2 sec. 2. Oplooper 1840 M. in 3.08 2/5. K M. 1.42 4/10 sec. P rijzen-draverij 1ste klas. Afstand 2020 M. Prijzen 250 en 50. Voor de course werd er met belangstelling uitgezien naar de verrichtingen van het beste Amerikaansche paard Calmut Aster dat een mijlrecord in Amerika had van 2 min. 0.2 sec. (dat is per K.M. zoo onge veer 1.15 7/10). Een mooi paard maar blijk baar nog niet geheel in vorm, hoewel het voor het eerst een mooie verrichting liet zien. Met bijna geen verschil kwam het als tweede aan. Deze course werd met gering verschil ge wonnen door Sire Aworthy K. 1- Sir Axworthy K. 2000 M. 3.00 1/5. K.M. 1 min. 30 sec. Rijder: A. de Vlieger. Eigenaar: G. Wisker. 2. Calmut Aster 2020 M. 3.00 4/5. K.M. 1.29 sec. Eigen, en rijder G. Ensing. Prijzendraverij 2de en 3de klas. Prijzen 250 en 50. Ingeschreven 7 paarden. Opgekomen 6. De favoriet Radio S was niet gelukkig. Direct na den start kwam hij in aanrijding waardoor de rijder van de sulkey viel maar toch nog 2de wist aan te komen. Uitslag: 1. St. Nicolaas 2080 M. 3.13 1/5 K.M.-tijd 1.32 8/10 sec. Rijder Geersen. Eigenaar Brunt. 2. Radio S. 2080 M. 3.20 2/5. Heatprijzendraverij 3de en 4de klas. Af stand 1610 Meter. Prijzen 400 en 50 voor de 2de aankomende. Ingeschreven 11, opgekomen 9 paarden. lste heat Robbede^ 1630 M. Rijder 1 Vos eigenaar T Vos, OR 2.38 4/5 2e Catabora' rijder B_ten Hagen. £30 M. ia 2.3S4.5; ge- diskw. Theunis 1630 V rijder de Jü fóTOvT' e" Qml Patrkk 2de heat. lste Uitblinker k1670 M 4/5 sec., rijder G. Ensing; %bedïs 3de heat. lste Urania O. 161 w 2/5, rijder A. v. d. Veen; 2e Rot_;j M., tijd 2.42 4/5; 3e Uitblinker K ?'s looper 1650 M., rijder J. de Vlieg?" UJ°- 4e heat ging dus tegen de winners, O. Robbedoes en Uitblinker K. Hi-rva^;''a Uitblinker K in 2.41 2/5; 2e Urania C°" 2.41 8/5; 3e Robbedoes. Niet geplaatst, Cln bora en Roulette. lste klas keurrijders course. Afstand 2000 M. Prijzen 250 en 50. Ingeschreven 9. opgekomen 8 paarden. Uitslag: lste Quik- boy 2000 M., 3.08 3/5 (J. Droog); 2e Trotteur 2020 M. 3.08 4/5 (de Lijster), na spannenden eindstrijd. 6e Course. Kortebaandraverij 800 M Prijzen 250, 75 en 25. Ingeschreven 35 paarden. De series werden gewonnen door 1. Chi- lene 7.65 M. 1.08 sec.; Hartstein 770 M., 1.12 sec.; Lister Patrick 775 M. 1.09 sec.; Gretchen H 775 M. 1.09 sec.; Kaptein de Bruane 775 M. 1,09 3/5 sec.; Sir Axworthy 770 M. 1,09 sec. Beslissing: 1. Chilene; 2. Lister Patrik; 3. Kaptein de Bruane; 4. Gretchen H; 5. Hartstein. Sir Axworthy werd als tweede aankomende gedisqualificeerd wegens sprin gen over de eindstreep. paleis van den Kalif"). Opmerkelijk los en vrij bewogen de kleine medewerkers zich op het tooneel; de regis- ^u/.Hoek had h,et hen goed ingeprent, maar m'I I onmiddellijk aan het werk Jonker—jonker (de dansen) en de tooneehnrichting van Timmer. Met deze hii !aauW T goed «welschap en kon zij gegeven ?1"* S,a"d brengCn' ZOoa,s DE GROOTSTE SCHILDERES VAN NOORWEGEN OVERLEDEN. Was van Nederlandse/ie afkomst. De Noorsche schilderes Harriet Backer is volgens een telegram uit Oslo aan „Berlings- ke fidende" in den leeftijd van 87 jaar over leden. Zij was geboren in Holmestrand, maar was volgens het blad een Nederlandsche van afkomst. In haar interieurs van dorpskerken kon men, naar het blad doet opmerken, iets terugvinden van de beste eigenschappen der oude Nederlanders. Toen zij haar studietijd bij Bonnat in Pa rijs had voltooid gaf de Fransche meester haar het volgende getuigschrift: „Mademoi- selle Backer is een geboren schilderes. Zij zal eens haar vaderland eer aandoen". ALKMAARSCHE OPERETTE CLUB. De Alkmaarsche Operette- en Grkestver- eeniging gaf Zondagavond in het Gulden Vlies een druk bezochte en zeer geslaagde opvoering Adan's opera-comique De Doove. Deze operette speelt in 't laatst der 17e eeuw te Avignon in de herberg van Ma dame Legras. Haar huis is vol met reizigers Daliban een grondeigenaar logeert er ook, evenals Danières, die hoopt Daliban's schoonzoon te worden. Hij is rijk, maar erg dom. De dochter Josephine heeft echter heel andere plannen. Zij is in 't geheim verloofd met de ridder d'Orbé. Deze komt ook om lo- ies in de herberg. Hoewel men hem vertelt at alles vol, blijft hij, want hij doet zich voor ais doof en hij begrijpt niets van alle bezwaren. Hij zit Danieres op alle manieren dwars, zoodat deze ten slotte zelfs op een bed van stoelen moet slapen. Van alle ver- wenschingen van Danières veinst de ridder niets te verstaan. Maar spoedig maakt de ridder zich bekend en zegt dat zijn doofheid maar voorgewend was. Hij dreigt Danières met een duel. Doch deze is doodelijk bang voor vechten en teekent ten einde raad een verklaring, waarin hij zijn domheid erkent en afstand doet van Josephine. Haar vader geeft dan zijn toestemming tot het huwelijk met den ridder. De leden der vereeniging hebben deze niet lange operette kranig vertolkt. De muziek van Adan kwam goed tot haar recht. Het kleine strijkorkest onder leiding van den heer Gerritsen begeleidde uitstekend. De rollen werden met de grootste animo gespeeld. Mej. M. Bijl als de herbergierster en Mevr. Mole naarv. Vliet als haar dienstbode bewezen ook nu weer geroutineerde krachten te zijn, die kunnen zingen en spelen. Mevr. de Boer- Bailly was de dochter Josephine. Heel ver dienstelijk werk, terwijl Mej. M. Verschuur als Isidore d'Orbé het geheel goed aanvulde. Van de heeren noemen wij den heer A. Govers, die als de ridder d'Orbé echt in zijn element was. De heer F. Verschuur was weer uitstekend als Danières en de heer D. Melis was echt het type van een grondeigenaar. Het koor zong heel goed. Het publiek amuseerde zich best. De heer Vóórhaar, de regisseur, had alles weer kra nig voorbereid. Aankleeding was goed ver zorgd. Voor de grime had de heer Groot huizen veel werk gemaakt. Na afloop bleven de aanwezigen in echt geanimeerde stemming tot het suitingsuur bijéén. De Festivo-Band onder leiding van den heer Gerritsen speelde onvermoeid. De geanimeerde stemming tot het sluitingsuur avond noteeren. DE KLEINE STEM. Vlot verliep de opvoering van „Himp, Hamp, hou vast", de operette in drie bedrij ven van Joh. Brands en D. L. Daalder, die Zaterdagavond, 26 Maart, in 't Gulden Vlies, door het kinderkoor De kleine Stem", leider P. A. Blaauw, gegeven werd. De aar dige tooneelen, de prettige melodieën, één stemmig gehouden, het spel van kleinen en f rooteren, maar vooral van de kleinen de abouters bijv. had de voortdurende aan dacht van het publiek, dat de zaal, beneden en boven, geheel gevuld had. 'n Lange lijst was het van hen, die er 'n groote of minder omvangrijke rol in vervulden en er waren er bij, die het er heel goed afbrachten, ook wat dén zang betreft, die niet altijd even gemak kelijk is, al liggen de melodieën grootendeels goed in 't gehoor; sommige gaan nog al hoog. De dansen, o.a. in het tweede bedrijf, waren alleraardigst; aan de costumeering was groote zorg besteed; de verschillende tooneelen zagen er keurig uit (veel werk was er o.a. gemaakt van het derde bedrijf „in het VER. VAN HOOFDEN VAN SCHOLEN. Vergadering te Rotterdam. De vereeniging van hoofden van scholen te Ro«erdam haar v,eren! ofeste algemeene vergadering gehouden Gcx voorzitterschap van den heer A. J van' nistepr Als vertegenwoordiger van den mi- ook n8? aanwezig de heer A. Smit, terwijl Westerrtterd opgemerkt het Kamerlid mei In zijn J' uitvoerig pingswoord heeft de voorzitter het ambt vanken over de waardeering van De heer H. oolhoofd. de vergadering .heeft met een kort woord Het voorstel v«8proken dat het hoofdbestii* afdeeling Rotterdam geering zal wenden-h opnieuw tot de re' sionneering der onderst verzoek de pen- ken op 60-jarigen leeftips mogelijk te ma- heid moet worden opengdat de moee!ijk. kingen te blijven bekleedenj om bijbetrek in behandeling. vervolgens De afdeeling Groningen zo, g ,.60-jarigen leeftijd" willen lezt[aats diensttijd" en voor onderwijzeres» :arjo.en tijdsgrens van 55 jaar. n Het amendement werd met a stemmen aangenomen. De heer Kielder, lid van het hoofdbt lichtte het voorste! van de afd. 's-Gravë. ge toe, om middelen te beramen ten einde differentiatie van het leerplan te komen, to.. Een uitgebreide discussie had over het voor stel plaats. De vergadering sprak zich tenslotte alge meen voor differentiatie uit. De commissie voor de reorganisatie van het onderwijs zal de kwetie verder onderzoeken. Vervolgens kwam het voorstel van het hoofdbestuur: de vereeniging spreke zich uit over invoering van handenarbeid. De heer A. J. van Goethem leidde het voor stel in. Het punt werd, na uitvoerige discussie, aangehouden tot de volgende algemeene ver gadering. MGR. L. J. A. H. SCHRIJNEN t. In den ouderdom van zeventig jaar overleden. Zaterdagmorgen om 5 uur is te Roermond voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, overleden mgr. L. J. A. H. Schrijnen, bisschop van Roermond. Bij het sterfbed wa- en tegenwoordig de kort geleden tot bisschop gewijde dr. C. Lemmens, die van rechtswege mgr. Schrijnen opvolgt, die vicaris-generaal van het bisdom dr. B. Audius en prof. Cloots. Mgr. Laurentius Josephus Antonius Hu- bertus Schrijnen was op 30 Juli 1861 te Ven- lo geboren, op 21 Maart 1885 is hij tot pries ter gewijd; tot bisschip van Roermond is hij benoemd op 28 Maart 1914. Hij was de acht tiende bisschop van het bisdom Roermond, dat in 1562 is gesticht. Mgr. Schrijnen was officier in de orde van Oranje-Nassau en ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Ook was hij begiftigd met de Ster van het Hotigaarsehy Roode Kruis. In de oorlogsjaren heeft hij veel voor de grensbe volking en de Belgische vluchtelingen ge daan. Mgr. Schrijnen had Vrijdag nog zijn dage- lijksche werkzaamheden verricht. HEILOO. Eindles tweejarige Landbouwwinier' cursus. In School 1 waren ter bijwoning van deze las Zaterdagavond aanwezig de heer Veen- stra, rijkslandbouwconsulent te Schagen, het voltallige bestuur van de afd. Heiloo Holt. Mij. van Landbouw, de commissie van toe zicht en oud-leerlingen. Van het gemeentebe stuur was niemand aanwezig, behalve de heer Maas Geesteranus, als secret van genoemde organisatie. Na afloop -wendde de heer Veenstra zich tot de cursisten, den leeraar, den heer J. A. Huisman) en genoodigden. Hij zeide met groot genoegen te hebben geluisterd. Hij wees er op, dat voor de cursisten thans eigen lijk het werk begint, n.1. het in practijk bren gen van de theorie, een plicht niet alleen tegenover den leeraar, maar ook tegenover het rijk, de gemeente en de organisatie, die de gelegenheid gaf de lessen te volgen. Want, aldus vervolgde spr., jelui zijn in de bevoorrechte positie de lessen te hebben mo gen ontvangen van den heer Huisman, een man doorkneed in de kennis van zijn vak, een leeraar, die bij de regeering en bij hei landbouwonderwijs hoog staat aangeschre ven. Onder hartelijke bewoording bracht spr. den heer Huisman dank. De heer P. Frans, voorzitter van de afdee ling H. M. v. L., bracht dank aan de heer Veenstra voor het gesproken woord en aan den heer Huisman voor zijn lessen, die hij nu een reeks van tien jaren gaf. Dank aan de commissie van toezicht en het gemeente bestuur. De heer Huisman dankte op de hem eigene wijze en vond het mooi, dat zijn werk ge waardeerd werd. De heer J. Bakker Jzn. bracht in goed ge kozen woorden dank aan allen. De volgende diploma's werden uitgereikt: J. Bakker te Heiloo, Jb. Zwart te Akersloot en N. W. Bakker te Bergen (N.-H.) met zeer veel vrucht; D. va nder Oord te Egmond-Bin nen, J. Strooker te Bergen (N.-H C. Muijs te Heiloo, S. Docter te Egmondermeer, J. M. te Stompetoren en P. Wartenhorst te Berger- meer, met veel vrucht; D. Zwakman te Ber gen (N.-H.), P. Veld en W. N. Weijens te Akersloot, met vrucht. De heer Huisman deelde nog mede, dat het volgend jaar een herhalingscursus zal volgen met daaraan verbonden een boekhoudcursis.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7