T. 0. P. „PHYLLIS" Per Snelgoederendienst „Alkmaar-Packet" Agenda 'JhMicaties £aatste Aerichtea SNELGQEDERENDIENST „Alkmaar-Pocket". Siad en Omgeving- Jjnqeionden Stukken fcheepstiidingen lüeec&ecicfit J-ijdschciften £and: en J-uut&oum 7.30 uur, Cinema Americain: De privé- secretaresse (rom.); alle leeftijden. ZATERDAG 9 APRIL Blijspel in 3 bedrijven. Regie ELI mkINS. speelt Dagelijks: n.m. 12 uur van Alkmaar naar Amsterdam. MINDERWAARDIGE PRAKTIJKEN VAN DE BULGAARSCHE POLITIE? GROOTE FABRIEKSBRAND TE NANTES. SLACHTOFFER VAN EEN LAWINE IN ZWITSERLAND. stoomvaartlijnen. verzonden goederen worden denzelfden dag besteld. w^mmm Woensdag 30 Maart. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De luchthavik (realistisch); boven 14 jaar 7.30 uur, Victoria-Theater: Liebescom- mando (operette); alle leeftijden. S uur, Harmonie, voordrachtavond Mij. tot Nut van 't Algemeen. S uur. Dancing Harmonie, alg. verg. Ass voor lijkbezorging. S uur, Central, evangelisatiesamenkomst, spreker de heer J- Sevensma. Donderdag 31 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: De privé- secretaresse (rom.); alle leeftijden 7 30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De luchthavik (realistisch); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-TheaterLiebescom- mando (operette); alle leeftijden. Vrijdag 1 April. 8 uur, zaal H. London, alg. verg Bur gerwacht. Z-tor dag 2 April. 8 uur, Harmpie, uitvoering Kracht en Vlugheid. Donderdag 7 April. 8 uur, café Hilbrand te Bergen, verg. op richting Landelijke Rijvereeniging. Zaterdag 9 April. 8 uur, Harmonie, opvoering Phyllis door T. O. P DRANKWET. Heden zijn ingekomen verzoeken van R. TROMP en de C.V. COL AUTO Co., beide alhier, om VERLOF tot den verkoop van al coholhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop, resp. in de perceelen Spoorstraat nr. 93 en Laat nr. 81. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van deze verloven indienen. ALKMAAR, 30 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ECONOMISCH CONFLICT. De rijksbemiddelaar in het vierde district, prof. Aalberse, heeft de partijen, betrokken bij het dreigend conflict van de coöp. Tilburg- sche melkinrichting en zuivelfabriek, opge roepen tot een bespreking op morgen 31 Maart te Den Haag. PROF. J. F. VAN BOMMELEN JUBILEERT. Heden herdacht prof. dr. J. F. v. Bomme- len, oud-hoogleeraar in de dierkunde aan de rijksuniversiteit te Groningen, den dag waarop hij 50 jaar geleden aan de Leidsche universiteit werd bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde. Bij deze gelegenheid mocht de jubilaris tal van telegrafische en schriftelijke gelukwenschen ontvangen, o.m. van den senaat van de Leidsche universiteit, het Groningsche studentencorps, het college van curatoren van de universiteit te Leiden en van het personeel van het laboratorium te Groningen, alsmede verschillende fraaie bloemstukken. VEREENTGING VOOR VOLKENBOND EN VREDE. Prijsvraag. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar door de ,,Vereeniging voor Volkenbond en Vrede-', in overeenstemming met andere landelijke Volkenbondsvereenigingen, op initiatief van de „Union internationale des Associations pour la Société des Nations", weder een prijsvraagwedstrijd worden uitgeschreven. Op voorstel van de Jeugd-Onderwijs- Commissie der Vereeniging werd besloten, ook nu weder twee prijsvragen uit te schrij ven en wel: a. een, bedoeld voor kweekelingen en jonge leerkrachten L.O.; b. een voor a s. leerkrachten van het voortgezet onderwijs, eventueel stu- deerende aan een onzer Universiteiten in aardrijkskunde, geschiedenis of de staatswetenschappen Het Hoofdbestuur van de „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede'- stelt dit jaar 3 prijzen van elk 150 beschikbaar voor de best geoordeelde opstellen, welke bedragen zullen moeten worden aangewend om, in gaande ongeveer 20 Augustus, de bekroon den in staat te stellen een reis naar Genève te maken, daar 10 a 12 dagen te verblijven, on der deskundige leiding alles te bezichtigen en verschillende belangrijke conférences bij te wonen, georganiseerd door het Buftau inter national d'Educaticm aldaar en de Union bovengenoemd. Voor geleide naar en van Genève zal worden gezorgd terwijl zij ver moedelijk daar de deelnemers uit andere landen zullen ontmoeten. Het is niet onmogelijk dat, evenals wel te voren geschiedde, ook nu weer een of meer Afdeelingen onzer Vereeniging een zeker bedrag beschikbaar stellen als prijs maar hierover moet met de Afdeelingen nog over leg worden gepleegd. Als onderwerp voor de leerkrachten L.O. werd de volgende opgave gekozen: Schets het aandeel der Nederlanders in het Volkenbondswerk. Voor beantwoording komen in aanmer king kweekelingen van het 3de of 4de studie jaar eener Kweekschool en jonge onder- wijzers(essen) tot en met den leeftijd van 25 jaar. Als onderwerp voor a.s. leerkrachten voortgezet onderwijs werd gekozen: De vredesgedachte in het Ronjeinsche wereldrijk, mits in verband gebracht met de hedendaagsche toestanden (Volkenbond) en vredesidealen. Z De antwoorden moeten uiterlijk 15 Juli a.s zijn ingezonden bij den Vocfrzitter van de Jeugd-Onderwijs-Commissie van de „Ver eeniging voor Volkenbond en Vrede", den Heer J- Baetiaans, Zonnelaan IS te Hilver sum. Zij mugen ten hoogste bedragen 3000 woorden (dus ongeveer zooveel als 5 blad zijden folio getypt). Het doel is. voor zooverre de prijsvraag sub a aangaat, uiteraard niet het aankweeken van valsch chauvinisme, maar wel een ant woord, waaruit duidelijk kan blijken, dat ook een klein land op dit gebied zeer veel ten goede kan doen. zeer zeker, om de inter nationale gedachte van den Volkenbond en wat daarmede samenhangt, te bevorderen Voor zooverre die sub b betreft, licht vooral op de beteekenis der Volkenbondsgedachte voor het heden te doen vallen De bekroonde opstellen blijven eigendom der Vereeniging. Het Hoofdbestuur van de „Vereeniging voor Volkenbond en Vredezal. in overleg met de Jeugd-Onderwijs-Commisse, die het Hoofdbestuur bij alle onderwijs- en opvoe dingsaangelegenheden ter zijde staat, een Jury benoemen. De bekroonden zullen tijdig het bedrag ontvangen waarvan zij de kosten voor de reis naar Genève moeten bestrijden, en tevens alle inlichtingen, opdat de reis goed en aan genaam door hen kan worden volbracht. De prijswinnaars van de vorige jaren bewaren aan hun reis buitengewoon prettige herinne ringen. Van de zijde der Jeugd-Onderwijs- Commiss e wordt, zooveel mogelijk in aan sluiting met de bekroonde winnaars van na burige landen, gezorgd voor de reis naar Genève en worden ook de noodige maatrege len getroffen voor het verblijf aldaar. Juist teneinde daarvoor den noodigen tijd beschik baar te hebben, is inzending van de opstellen uiterlijk 15 Juni noodig en gewenscht opdat aan de bekroonden ook tijdig het resultaat kan worden medegedeeld. Hoewel de keuze van het studiemateriaal uiteraard vrij wordt gelaten, geven Hoofd bestuur en Jeugd-Onderwijs-Commissie gaar ne aan eventueele deelnemers gelegenheid, kennis te nemen van een literatuurlijst, die mogelijk bij de beantwoording van dienst kan zijn. Voorverkoopkaarten f 0.95 verkrijgbaar bij de leden. Ongecorrigeerd. NATIONAAL CRISISCOMITE. In de week van 22 tot 28 Maart ontving het Nationaal Crisiscomité een bedrag van 23.906,49 aan giften, waardoor het totaal steeg tot 753.321.58. In geld werd uitge keerd 4.748.30 in de afgeloopen week en in totaal 128.545.60 en aan B.-steun (extra hulp aan werRloozen) 10.548.55 in de af geloopen week en in totaal 186.723.40. Het Nationaal Crisiscomité heeft uitge deeld 4 twee-persoons willen dekens, 83 één persoons wollen dekens, 124 kunst-wollen dekens en 70 ton eierkolen. Door de dagbladen werd 312.23 overge maakt. AFD. ALKMAAR EN OMSTREKEN VAN DE VER. „DE VEREENIGDE STATEN VAN EUROPA". Hier ter stede is opgericht een afdeeling van de Ver. „De Vereenigde Staten van Euro pa". Het voorloopig bestuur is als volgt sa mengesteld: R. P. Goettsch, voorzitter, mevr. J. M. SellegerElout te Bergen, secretaresse, Ds. J. W. Roobol te Egmond aan Zee, pen ningmeester. Woensdag 6 April wordt hier ter stede een vergadering gehouden waarop de heer Taco Mulder, voorzitter der vereeniging als spre ker zal optreden. TWEE BAR-MEISJES TERUG GEZONDEN. Door de politie zijn een tweetal 18-jarige meisjes aangehouden, die hier ter stede als buffetjuffrouw werkzaam waren in een bar, buiten medeweten en tegen den wil hunner ouders. Zij zijn op transport gesteld naar Rotter dam en aldaar aan de ouders overgegeven. MUZIEKVERGUNNING INGETROKKEN. Wegens herhaalde overtreding der Alge- meene Politie Verordening dezer gemeente is door den burgemeester de muziekvergunning van een caféhouder op de Nieuwesloot alhier ingetrokken. COMMISSIE VOOR ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VAN WERK- LOOZEN. De commissie voor ontwikkeling en ont spanning van werkloozen schrijft ons: Bovengenoemde commissie heeft zeker niet ever gebrek aan medewerking en belangstel ling te klagen. Immers behalve de tractaties die op de ontspanningsavonden door ver schillende firma's en particulieren gratis werden verstrekt, werd de commissie heden verrast door een zending van 250 pakjes rooktabak, een geschenk van een bekend ta bakshandelaar hier ter stede. De tijdsomstandigheden mogen tot veel onaangenaams aanleiding geven, een derge lijk royaal gebaar geeft de overtuiging dat medeleven en goede burgerzin in onze ge meente geen holle frazen zijn en doet onzen kijk op de menschheid in hooge mate stijgen. De commissie heeft het voornemen de tabak geleidelijk over de drie ontspanningslokalen te verdeelen. NIEUWE SPINAZIE. Als een bizonderheid kan worden gemeld, dat heden aan de Alkmaarsche Exportveiling door twee aanvoerders spinazie van den kouden grond werd aangevoerd, n.1. door de heeren Harkdoorn te den Omval en D. T. Arkenbout te Bergen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en-niofcrrijtul- j gen en andere voertuigen te 18,59 uur licht op, HERBENOEMING. Bij K. B. is herbenoemd tot burgemeester van Callandsoog mr. D. Breebaart. EERSTE KAMER. Z.h.st. wordt aangenomen het wetsont werp tot goedkeuring van het verdrag ter be strijding van de valsche munterij en dat tot toetreding van Cura^ao tot het verdrag tot afschaffing van in- en uitvoerverboden en be perkingen. Aan de orde is deb egrooting van buiten- landsche zaken. De heer de Savornin Lohman zal geen vra gen meer stellen, daar toch geen opening van zaken wordt gegeven. De Bulgaarsche bladen deelen mede, dat een in Zuid-Slavië woonachtige Bulgaar, Pe- troff, aan de Redactie der bladen te Sofia zou hebben medegedeeld, dat hij van politionee'e zijde in Zuid-Slavië opdracht zou hebben ge kregen den Bulgaarschen professor Gioscheff den leider der West-Bulgaarsche minderhe den te vermoorden. Petroff deelt verder me de, dat hij overekomstig de verkregen aanwij zingen te Sofia eerst een bezoek heeft ge bracht aan het Zuid-Slavische consulaat. Daar is hij naar den Zuid-Slavische militai re attaché verwezen. Hij heeft in totaal 2000 Lewa ontvangen en aanwijzingen gekregen voor den terugkeer naar Zuid-Slavië. Na het volbrengen van de daad. Ook is hem een re volver ter hand gesteld. Als belooning zou hem 200.000 Lewa in uitzicht zijn gesteld. In officiéele kringen heeft men omtrent de verklaringen van Petroff nog geen enkele mededeeling gedaan. Gisteren brak te Nantes brand uit in een motorenfabriek. Het vuur vond rijkelijk voed sel in een reservoir van ruwe olie. Ondanks het krachtig ingrijpen van de brandweer, breidde de brand zich spoedig over het ge- heele fabriekscomplex uit en tastte ook nog twee belendepde fabrieken aan. De drie fa brieksgebouwen brandden tot op de muren uit. De schade bedraagt verscheidene mil- lioen franc. Bij een bestijging vijn de Rocca Bella in het Engadin, die drie toeristen ondanks het feit dat zij gewaarschuwd waren, ondernamen, werden twee hunner door een lawine bedol ven. Terwijl de een zich onder de sneeuw massa uit kon werken, bleef de ander onder de sneeuwmassa bedolven en kon hij pas la ter te voorschijn worden gebracht. Hij bleek toen reeds te zijn overleden. Buiten verantwoordelijkheid van de Redache. De opname in ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Aan de Redactie der Alkmaarsche Courant Beleefd verzoek ik plaatsing voor het vol gende in Uw veelgelezen dagblad. Bij voor baat mijn dank. Naar aanleiding van het schrijven van de heeren Cor. Groot Wz., veehouder te Stom- petoren, en H. Klimp, directeur der Lagere Landbouwschool te Den Burg, Texel, betref fende het rotk'eupel, heerschende in Noord- Holland onder schapen en lammeren, afkom stig van Texel, in den zomer van 1931, kan ik het volgende mededeelen: Als wekelijksche bezoeker en kooper van wolvee op de weekmarkt te Den Burg op Texel, heb ik het vorige seizoen (al vele jaren bezoek ik Texel gedurende het seizoen, waar wekelijks aan de markt te Den Burg vee ten verkoop wordt aangevoerd) ook on wetend eenige keeren rotkreupel onder ver schillende door mij te Texel gekochte lamme ren opgeloopen, wat mij veel last en schade heeft bezorgd. Het is dan voor ons heel moeilijk, om d? haard van deze zeer besmettelijke schapen ziekte te vinden, daar wij als handelaren, van verschillende boeren op Texel deze die ren koopen en meestal door elkander, wat wil zeggen, dat van verschillende eigenaars, schapen of lammeren, worden verkocht, aan een boer, hier op de markt aan den vasten wal Ik acht het dan ook zeer van belang dat de Texe'sche schapenfokker terdege hieraan zijn aandacht schenkt, want ik ben het volkomen met den heer Groot eens, het afgeloopen jaar heeft bij vele boeren hier de schrik gebracht, voor het aankoopen van schaapvee van Texel afkomstig wegens het rotkreupel. Het zal dan, wil het komende seizoen niet heelemaal een teleurstelling zijn, voor de Texelsche schapenfokker, wat de tijdsomstan digheden op heden meebrengen, zaak zijn, dat Texel zorgt dat de gevreesde ziekte rot kreupel zal worden uitgeroeid in het belang van den fokker en den handel. Hoogachtend, S. KRAMER Hz., Veehandelaar Stoomvaart Mij. Nederland. Enggano 29 Maart v. Batavia n. Amsterd Tabian (uitr.) 28 Maart te Tjiloatjap Bengkalis (thuisr.) 26 Maart v. Port Said. P. C. Hooft (uitr.). 29 Maart te Port Said. Poelau Laut (thuisr.) 25 Maart v. Belawan. Tabinta 29 Maart v. Amst. n. Antwerpen. Tanimbar (thuisr.) 26 Maart v. Marseille. Tarakan 26 Maart v. Amst. te Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran (thuisr.) 29 Maart v.m. 7 uur te Marseille. Garoet (uitr.) 29 Maart v. P. Said. Jacatra (thuisr.) 29 Maart v. Londen Siantar (uitr.) 26 Maart van Suez. Sibajak (uitr.) 29 Maart v. Gibraltar. Soekaboemi (uitr.) 27 Maart v. Suez. Tosari (thuisr.) 27 Maart te Genua. Dempo (uitr.) 28 Maart te Belawan. Jacotra (thuisr.) 28 Maart te Londen. Kota Tjandi 28 Maart v. Hamburg te Rott. Slamat (thuisr.) 27 Maart v. Sabang. Kon. Holl. Loyd. Flandria (thuisr.) 27 Maart v. Montevideo Siërra Cordoba 28 Maart v. Amst. n. B.- Ayres. Arnfried (uitr.) 26 Maart v. Bahia. Eisenach 27 Maart v. Hamburg te Amst. Ivo 27 Maart v. Santos 1. v. Lissabon te Rotterdam. Münster 25 Maart v. Amst. te Hamburg. Paraguay (uitr.) 24 Maart te Santos. Rapot (uitr.) 27 Maart te Montevideo. HollandAmerika Lijn. Lochgoil 26 Maart v. Portland (Ore) naar Rotterdam. Rotterdam, toeristen, 29 Maart te Monaco Damsterdijk, Rott./Pac. 28 Maart te Lond. Kou. Ned. Stoomb. Maatschappij. Amazone 28 Maart v. Alicante n. Malaga. Ariadne 28 Maart v. Barcelona n. Genua. Boskoop (thuisr.) 25 Maart v. Paita n. Guayaquit. Brion 29 Maart v. La Pallice te Amsterd. Costa Rica (thuisr.) 27 Maart v. Cristobal n. Cartagena. Crijnssen (uitr.) 26 Maart v. Dover n. Bar bados. Ganymedes 28 Maart v. Constantinopel te Smyrna. Haarlem (uitr.) 25 Maart te Callao. Hebe 28 Maant v. Venetië n. Triëst. Iris 28 Maart v. Amsterdam te Hamburg. Jason 27 Maart v. Bilbao n. Havre. Mars 27 Maart v. Hamburg te Amsterdam. Merppe 28 Maart v. Palermo te Carthagena. Nero 29 Maart v. Uddevalla te Amst. Oberon 27 Maart v. Valencia te Amst. Oranje Nassau (thuisr.) 27 Maart v. Cura- cao n. Puerto Cabello. Orpheus 27 Maart v. Kopenhagen te Gdynia. Perseus 28 Maart v. Aarhus te Amsterdam. Pluto 29 Maart v. Stettin te Amsterdam. Van Rensselaer (thuisr.) 28 Maart v. Ma- deira n. Plymouth. Trajanus 26 Maart v. P. Barrios n. Amst. Triton 26 Maart v. Lissabon n. Amsterdam. Berenice 26 Maart v. Algiers n. Porto d'Embledocle. Ceres 27 Maart v. Piraeus n Malta. Erato 29 Maart v. Amst. te Pasages. Fauna 29 Maart v. Valencia te Rott. Hebe 29 Maart v. Venetië te Triëst. Luna 27 Maart te New York. Theseus 29 Maart v. Amst. te Kopenhagen Vesta 29 Maart v. Spanje te Amsterdam. Vulcanus 29 Maart v. San Carlos te Va lencia. Holland—Britsch-Indië Lijn. Hoogkerk (thuisr.) 28 Maart te Hamburg. Streefkerk (uitr.) 29 Maart v. Colombo. HollandAustralië Lijn. Grootekerk 26 Maart v. Rott. n. Sydney. HollandWest-Afrika-Lijn. Maaskerk 27 Maart v. Hamburg te Amst. Java—New-York Lijn. Simaloer 27 Maart v. New York te Batavia. Sembilan, Java n. New York, 29 Maart te Suez. Silver—Java Pacific Lijn. Kota Gede, Culcutta n. San Francisco, 27 Maart v. Chefoo. Stoomvaart Mij. Oceaan. Perseus, Japan/Rott., 25 Maart v. Shanghai. Aenas Japan'Rott. 26 Maart te Londen. Eumaeus 26 Maart v. Rott. te Hamburg. Melampus 28 Maart v. Batavia 1. Amst. te Londen. - Panorama brengt een interessante geïl lustreerde bijdrage over het gevangenisleven Willy Leviticus schrijft over de historie en beteekenis van de handschoen. De film recensent bespreekt „Meisjes in uniform" en de tooneelmedewerker „De diva en de dub bele" van het Ver. Rotterdamsche Hofstad- tooneel. Een actueele bijdrage is zeker die over de zesentwintigtse jaarbeurs. Er zijn novellen van Octavus Roy Cohen, van Arthur Mills en Edgar Wallace. Van de foto's noemen we die, welke betrekking heeft op het vergaan van de Titanic, die van ds roeiwedstrijden der Engelsche universiteiten die van den wedstrijd Nederland—België, die van den brugbouw in Barendrecht, van een parapluie-zeilwedstrijd in Californië, benevens fraaie opnamen van oud- en nieuw Amsterdam. WARMENHUIZEN. Overzicht „C. V. V. Niettegenstaande het weer in de laatste weken voor de stapelproducten zeer gunstig is geweest, blijven de prijzen maar steeds zeer laag Waar men tot en met donderdag naar waarnemingen, verricht in den morgen van 30 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764,1 mM. te Weenen. Laagste barometerstand 736,6 mM. te Shields. Verwachting, geldig tot den avond van 31 Maart: Krachtige tot matige, Zuidelijke tot Zuid westelijke wind; zwaar bewolkt tot betrok ken; later opklarend; regenbuien; iets koe ler. Overzicht. De depressie in het Westen is aan alle zijden omringd door gebieden van hooge druk en blijft stationnair. Terwijl het cen trum over de Noordzee en de Britsche eilan den ligt, vormen zich in het Zuidwesten tel kens nieuwe daalgebieden, die den luchtdruk in de Golf van Biscaye laag houden en den wind beletten te ruimen, doch waardoor ook de zeer koude polaire luchtmassa's, die over IJsland naar het Zuid-Westen stroomen, op den Oceaan blijven en zich daar verliezen. Bij het centrum en in de Zuid-Costelijke sec tor van de depressie waait het krachtig en valt over een uitgebreid gebied regen, echter niet in groote hoeveelheden. Het stationnaire karakter van de depressie, zal oorzaak zijn, 'jat in het weer weinig verandering te wach ten is en dat tijden van regen zullen af wisse- len met perioden van opklaringen, doch ■teeds met krachtigen wind. voor de duurste roode kool nog 3.20 per 100 K G. kon bedingen, werd op het einde dezer veilingweek ten hoogste 2.70 per 100 KG betaald. De grocte kool, welke nog verkocht werd bracht meestal 0.60 per 100 K.G. op. De tweede kwaliteit roode bewaar- kool is in deze week verkocht voor 0.60— 2 10 per 100 K G. Aangevoerd werd in deze week 262.675 K G. tegen 423 425 K.G. in de vorige week. De aanvoer van gele kool is in deze week eveneens achteruit gegaan. Deze bedroeg in deze week 59.800 K.G. tegen 83.625 K.G. in de vorige week. De prijzen zijn echter niet slechter geworden. In de vorige weken wer den prijzen als 2—2.10 bijna nooit be taald. In deze week kon men op de drie voornaamste veilingdagen nog ten hoogste 2 302.50 per 100 K.G. bedingen vooi de eerste kwaliteit gele kool. De laagste no teering van de eerste kwaliteit gele kool be droeg 0.70. Zeer weinig tweede kwaliteit gele kool is in deze week verkocht. De notee ring hiervan bedroeg 0.601.80 per 100 KG. De prijzen van de eerste kwaliteit Deen- sche witte kool in deze week stonden vrijwel gelijk aan die van de vorige week. Echter was op het einde van deze week een kleine daling te bespeuren. De eerste kwaliteit is verkocht van 0.70—3.70 en de tweede kwaliteit 0.60—1.70 per 100 K.G. Aangevoerd werd in deze week 115.000 K.G. tegen 234.400 K G. in de vorige week. 525 K.G. peen b deze week verkocht tegen 525 K.G. in de vorige week. De kleine peen is verkocht voor 2.10 en de groote voor 4.20 per 100 K.G. De gewone gele uien werden in deze week verkocht voor 10.40—12.20 en de grove voor 9.10—12.20 per 100 K.G. De prijzen van de drielingen zijn in den loop van deze week wel iets achteruit gegaan. In het begin van deze week werd hiervoor nog ten hoogste 8 30 be raid, terwijl men op Zaterdag j.1. niet meer dan 7 70 per 100 K.G. kon bekomen. De aanvoer bedroeg 9100 K.G. teg en9925 K G. in de vorige week. NOORD-SCH ARWOUDE. Dinsdagavond vergaderde de afd. Noord- Scharwoude van den Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers ten huize van den heer J. de Bakker, alhier. De voorzitter, de heer G. Bakker Oz., opende de vergadering met een woord van welkom. De voorzitter memoreerde de werkzaam heden en de aanleiding tot de oprichting van den Bond. Spr. wees op de arbeidersvakbon den, welke nu zoo'n groote macht hebben. Dat men hier in Noord-Scharwoude niet zoo vlot van stapel is geloopen met de oprichting, is in hoofdzaak te wijten aan het scherp ge kant zijn van deb estuursleden van de tuin- bouwvereeniging „Tuinbouwbelang" tegen den Neutr. Bond. Spr. wekte allen op, niet te schromen om lid te worden. Spr. merkte nog op, dat de Neutr. Bond niet, zooals men zegt, een clubje opruiers is. Het doel is een betere positie van de tuinbouwers in de toekomst t» verkrijgen. Direct zal de Bond nog geen suc ces hebben, omdat hij nog jong is. Van de afd. te Oudkarspel was een schrij ven ingekomen, dat men van plan was om gezamenlijk met de afd. te Harenkarspel de °P - April te Alkmaar te houden protestver gadering te bezoeken. Het vertrek was vast gesteld op half 12 van Oudkarspel. Men be sloot om bij deze beide afd. aan te sluiten en te berichten, dat men meeging. Het vertrek uur werd vastgesteld op 12 uur bij „Concor- dia Hierna ging men het werkprogram van den bond na, waarmee alle leden zich konden vereenigen. De volgende bestuursvoorstellen werden na eenige bespreking aangenomen om aan het hoofdbestuur voor te stellen en er op aan te dringen, dat deze punten spoedig in een alg. verg. zullen worden besproken. De bond stelt zich ten doel: 1. Een directe steun voor alle noodlijdende boeren-, land- en tuinbouw- en andere pro ductieve bedrijven te verkrijgen, welke daar voor jjQ.aflajper.kiag kamen-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2