WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN £atuU en Juin&ouia JlcMwaacd Tlieuuss in Scheich-Abrer?" Ik kan hem slechts ant woorden, dat ik hei eigenlijk zelf niet weet, maar dat ik er toch graag even wil zijn. Ach, een arme barakken-nederzetting Houten barakken nog alles. De ontvangst is bijzonder hartelijk, want de menschen zijn zoo blij verrast met het bezoek Even moeten er nog koeien naar óe stallen gebracht wor den, maar dan zullen we rondgaan en samenkomen. Hoe het gaat? Moeilijk, heel moeilijk. Maar er is een goed bericht binnen gekomen van het congres te Bazel. Voor het eerst is er in het budget ook een subsidie voor Scheich-Abreq opgenomen. Tot nu toe hebben zij van geen enkele zijde hulp gehad. En als we dat in aanmerking nemen, hebben ze toch nog iets tot stand gebracht. We zien aardig wat vee en veel gevogelte en het land begint wat op te leveren. Het is in den laten namiddag en tijd voor het Middaggebed. We zullen het vrerichten in een gezamenlijke godsdienstoefening. We gaan naar hun Synagoge. Hun Sjoeltje van planken, hun Leerzaal tevens. En hun lees- zaal en vergaderzaal meteen. Het bericht uit Bazel is er aangehecht. Er gaat een venster open naar de zijde van Jerusalem en een dér mannen gaat voor in het gebed. En daarna zetten we ons tezamen en nut tigen we mede hun druiven en praten we zoolang als ons nog tijd in den dag is toe gemeten. We zijn stil in den wagen. Schmidt is de eerste, die het zwijgen verbreekt. ,,Het was niet gemakkelijk, u ook daar te brengen zegt hij. „Maar ik ben erg blij, dat ik er u toch gebracht heb. Deze menschen zullen nog een heele poos den nasmaak genieten van de vreugde, die dit bezoek hun heeft gebracht". En dr. Fries greep toen mijn hand en zei: „ik verzoek u om verontschuldiging voor de vraag, die ik u straks heb gedaan. Ik ben blij en dankbaar, dat ik ook daar ben geweest "Nu weet ik, hoe het werk is begonnen. Dat zijn helden. En dat Sjoeltje heeft mij meer gezegd, dan alle andere, die ik gezien heh Daar heb ik beter gebeden, dan in eenigen tempel 4), dien ik ooit betreden heb". Dit was het einde van onzen langen dag Het was donker, toen we te Haifa voor Hotel „Hadar Hacarmel" stil hielden. 1). Hos. 2. 24. 2. 1 Moz. 22. 3. Ps. 104. 23. 4) „Tempel" is de gewone benaming tener reform-synagoge. VERGADERING VAN „DE VIERBOND". „De Vierbond" vergaderde met het be stuur van „De Koophandel". Vertegenwoor digd waren de veilingen te Broek op Langen- dijk, Warmenhuizen, Noordscharwoude en Obdam. Het bestuur van „De Koophandel" was vertegenwoordigd door de heeren C. Wa genaar Kzn. en P. F. Slot. Daar de vergadering was belegd op initia tief van de Centrale Veilingsvereeniging „Warmenhuizen en Omstreken" fungeerde de heer P, Slot te Warmenhuizen als voorzitter. De voorzitter verwelkomde de aanwezigen en opende de vergadering met enkele inlei dende woorden. Ingekomen was een schrijven van de veree- niging „De Koophandel", waarbij deze ver- eeniging zich bereid verklaart de getroffen regeling in zake de korting voor de contante betaling voor een jaar te verlengen. Allen konden zich hiermede vereenigen. De secretaris bracht vervolgens een uitvoe rig verslag uit van hetgeen is verricht in zake den aan de regeering gevraagden toeslag op de bewaarkool. Algemeen was men van oordeel dat deze zaak niet bevredigend verloopt en toonde men zich verontwaardigd over de houding der regeering. Besloten werd de bemiddeling in te roepen van de koningin, die zich dezer dagen per soonlijk van den nood in onze koolstreek op de hooge heeft gesteld en tevens weder een audiëntie bij den minister van landbouw aan te vragen om deze zaak nog eens te beplei ten. De voorzitter stelde vervolgens het punt, waarvoor deze vergadering is bijeengeroepen, aan de orde, namelijk het voorstel van War menhuizen om den minimumprijs tijdelijk te verhoogen. Hij constateerde, dat het bepalen van een minimumprijs tot heden met succes beeft gewerkt. In den zomer en herfst is het moeilijk om den minimumprijs te verhoogen. Hij vroeg zich echter af: „zou het in den winter ook niet kunnen?" Zou men dan bijv. van Febr. of Maart af niet op 1 kunnen sellen Zou er minder kool door worden ver zonden? Hij meende dat de invloed op de ver zending slechts gering zou zijn. Hij zag wel bezwaren, maar achtte deze niet onoverko melijk en vroeg dus of allen zich in principe met het voorstel van Warmenhuizen konden vereenigen. De heer Kostelijk zag groote bezwaren. De wijziging moet z.i. bekrachtigd worden door de algemeene vergadering. Hij voelde ook veel voor deze zaak, maar dan moet er een fonds zijn waaruit eene uitkeering kan ge schieden. De kool, welke den minimumprijs niet opbrengt, kan dan vernietigd worden. Hij achtte het mogelijk eene dergelijke rege ling voor het volgend seizoen te ontwerpen. Ook de heer Ootjers achtte de bezwaren niet gering, zonder fonds om iets u!t te beta len. Het product wordt dan niet uit de markt gehouden. De heer S. de Beer zag dezelfde bezwaren. De consequentie zal zijn dat er, vooral bij den tegenwoordigen grooten voorraad, meer kool komt die niet verkocht kan worden. Hij vreesde, dat het opvoeren van den minimum prijs tengevolge zal hebben, dat minder wordt uitgevoerd. De heer K. Molenaar zeide een sterk voor stander van het voorstel te zijn. Was er geen minimumprijs geweest, dan zou in dezen win ter veel kool voor 0.10 tot 0.20 per 100 K.G. zijn verkocht. Hij meende, dat eene kleine verhooging geen afbreuk aan den af zet zal doen. De heeren C. Wagenaar en P. F. Slot meenden dat nagenoeg evenveel kool zal ziju te plaatsen voor 1 als voor 0.60. Het fondsvorming uitlokken. Bij de rondvraag meende de heer P. Slot A.Pzn. een waarschuwend woord te moeten groote gevaar is h.i. dat de bouwers zelf hun J kool gaan verkoopen. Het gebeurt thans reeds j dat zij met een auto naar de groote steden gaan en daar de kooplieden beconcurreeren. Fondsvorming en het uit de markt houden van de kool die eigenlijk te veel is, wordt door „De Koophandel" zeer toegejuicht. De voorzitter constateerde, dat het voor stel van Warmenhuizen geen kans heeft en trok het in. De andere vereenigingen zullen z.i. het voorbeeld van de L.G.C. moeten vol gen en in hunne eerstvolgende algemeene vergadering een principieele uitspraak over laten hooren in zake het besluit van den Noordermarktbond en LG.C. tot afschaffing van de bonnen. De handel wordt daardoor z.i. te veel belemmerd. Hij meende, dat we met dit besluit ons zelf benadeeld hebben en adviseerde er weer op terug te komen. De heer C. Wagenaar geloofde ook, dar het met den aanvoer aan de veilingen den verkeerden kant opgaat, 's Maandags is er niets, 's Dindags veel. 's Woendags weinig, 's Donderdags meer, 's Vrijdags weinig en 's Zaterdags de grootste aanvoer van de ge- heele week. Hij adviseerde den aanvoer meer te verdeelen. De kooplieden zijn thans ge noodzaakt veel bestellingen uit te stellen. Hierna sluiting. HEERHUGOWAARD. „Nieuw Leven". Zaterdagavond vergaderde deze vereeni- ging in het lokaal van den heer Balk te Oude Niedorp. Mede aanwezig was de heer Brugman, oud-voorzitter, die door den heer Kostelijk in zijn openingsrede hartelijk wel kom werd geheeten. De voorzitter besprak breedvoerig den gang van zaken, die dezen zomer in den tuin bouw was waar te nemen en de maatregelen dienaangaande door de verschillende over heidslichamen getroffen. In het algemeen kwalificeerde hij deze als onvoldoende en riep den steun der vergade ring in om achter de besturen te staan als deze meenden, dat een scherper en krachtl ger optreden van den georganiseerden tuin bouw tegenover de overheidslichamen noo- dig zou worden geacht. Medegedeeld werd, dat de lessen aan den cursus gezamenlijk met den L. T. B.-Noord gegeven, den 7en Maart geëindigd waren. Besloten werd den plantenziektenkundigen dienst 7.50 subsidie te verleenen. Geveild werd in Januari voor 90.000; in Februari voor 117.000. Het vorig jaar bedroegen deze cijfers resp. 217.000 en 287.000. Op 20 Maart waren nog bij de leden aan wezig 753 wagons Deensche witte, 600 wa gons roode en 220 wagons gele kool. E>e heer Brouwer bracht bij monde der commissie belast met het nazien der reke ning een gunstig verslag uit. Uit het hierna volgende verslag van den penningmeester bleek dat op 1 Jan. 1931 ln kas was 72.4354; ontvangen werd f 420, opgenomen 100 bij de boerenleenbank, waartegenover stond een uitgaaf van 574,99, zoodat in kas was op 31 Dec. 23,4454. Als reserve was nog aanwezig 2009.84, aan rente werd bijgeschreven 73.67, zoo dat met het kasgeld en een stuk nominaal ad 50 lijn station-dopp N. Scharwoude het to taal bezit der vereeniging op 31 December 2166.9554 bedroeg. De secretaris stipte in zijn jaarverslag aan, dat dit jaar wel groote mutaties in het bestuur hadden plaats gevonden. Een en ander door vertrek van den heer Brugman, die tot eerelid werd benoemd. Tevens wees hij op de slechte resultaten in het algemeen, terwijl hij hoopte, dat deze benevens de regeeringssteun aan den akker bouw, er toe zouden bijdragen, dat de met kool bebouwde oppervlakte in 1932 belang rijk minder zou bedragen dan in het afge- loopen jaar. Bleef verbetering uit, dan zou de tuinder verplicht zijn naar andere wegen om te zien, teneinde zich een levensbestaan te ver zekeren. Waar echter ook voorheen slechte jaren door goede werden gevolgd, eindigde hij met den wensch dat 1932 hiervan een voorbeeld mocht worden. De heer Brugman, hierna de vergadering toesprekende, wees op de oude banden, die hem nog steeds aan deze streek verbinden. Meer nog dan in gunstige jaren het geval zou zijn gingen thans zijn gedachten dikwijls uit naar de velen, die hij zoo lange jaren zoo goed gekend had. Met gemengde gevoelens was hij dan ook dezen morgen op reis gegaan. Slechts één klank werd omtrent den toestand gehoord: Treurig, intreurig. Dat werkelijk de toestand slechts was. leerden de cijfers en weinig had hij er bij het verlaten van zijn oude woonplaats aan gedacht dat zoo spoedig de toestand een dusdanig aspect zou krijgen Waar hij zich echter had voorgenomen om zoolang zijn gezondheid en kracht het toelieten op de algemeene vergadering van Nieuw Leven tegenwoordig te zijn, hoopte hij dat, als '33 daar was, men elkander weer met blijdere gedachten in het hart zou ont moeten. De uitslag der inmiddels gehouden verkie zing wees uit, dat herkozen waren de heeren P. Kostelijk en Jb. Gutter. Als afgevaardigde naar den N. M. B. werd eerstgenoemce bij acclamatie gekozen. Hierna werd het volgende bestuursvoor stel de vernadering voorgelegd ter behande ling in de Bondsvergadering: Voorstel „Nieuw Leven". De Tuinbouworganisatie „Nieuw Leven" stelt voor de noodige stappen door middel van onze prov. organisatie en overleg met de hiervoor in aanmerking komende zusterorga nisaties bij de regeering te doen dat garan tieprijzen worden verkregen voor eenlge hoofdproducten met name de vroege aardap pelen en de diverse koolsoorten. Toelichting: Door den drang der omstan digheden is dit voorstel gekomen. Commen taar is feitelijk overbodig. Allen, die in het tuindersvak hun bestaan moeten vinden, voe len het aan den lijve, dat zonder eenige ver kregen bedrijfszekerheid het einde van het tuindersbestaan nabij is. Er is veel moed en energie noodig om onder de tegenwoordige omstandigheden de akkers bouwrijp te ma ken, maar hieraan ontbreekt het in doorsnede den tuinder niet Naast dit is ook geld noodig en dat ont breekt helaas wel. Daar komt bij, dat het niet langer geoorloofd mag zijn, dat producenten zich geheel opofferen, zoowel wat het pres- teeren van hun arbeid betreft als in finan- ciëel opzicht, ten voordeele van consumenten. Gelijk ook onze regeering beschermende maatregelen heeft genomen ten gunste van de akkerbouwers en een eventuëe e maat regel voor melk-veehouders in voorbereiding is, met hetzelfde, zoo niet met meer recht mag ook de tuinbouw een beroep op steun doen. De belemmeringen op allerlei gebied recht vaardigen een beroep op overheidssteun voor onze tuinders. De heer E>e Olij bestreed dit voorstel scherp, aangezien hij er een wijziging van den aangenomen weg in zag. Hij kon niet begrijpen dat waar algemeen was besloten een toeslag te fragen, thans het bestuur kwam met een voorstel tot bepaling van een garantieprijs, terwijl nog geen definitieve beslissing op het aan de regeering gedane verzoek was afgekomen. De voorzitter deelde mede, dat het verzoek om toeslag betrekking had op den oogst '31. ht bestuursvoorstel daarentegen ging over den oogst 1932. De heer Olij ken hieruit nog niet de plot selinge wijziging van tactiek begrijpen. Veel was er indertijd tegen het garantie- voorstel van „de Eendracht" te berde ge bracht. Weldoordacht was besloten om toe slag te vragen. De heer v. d. Veer sloot zich aan bij het ooor den heer Olij geopperde. Hij was van oordeel dat eerst kwaliteit moest worden gezegd, daarna kwantiteit, en betoogde dat bij een garantieprijs dit laatste op den voor grond zou treden ten koste van het eerste. De heer Gutter, het bestuursvoorstel ver dedigende, wees er op dat een rede van den heer Valstar mede had beslist omtrent zijn gewijzigde opinie. Garantieprijs achtte hij voorloopig eerder bereikbaar dan toeslag. Den heer Klaver had het verwonderd dat op de vergadering van de L. G. C. geen enkel crisisvoorstel ter sprake was gebracht. Hij deed een beroep op de vergadering het be stuursvoorstel te steunen in verband met ge wijzigde omstandigheden. Den heer Gaijaard (bestuurslid) speet het, niet op de vergadering te hebben kunnen zijn, waar dit besluit genomen werd. Hij onderschreef hetgeen door den heer Olij was gezegd en meende, dat een wijziging van koers slechts koren op den molen der regee ring zou zijn, die daarin gereede aanleiding zou vinden het verzoek om toeslag verder heel rustig te laten liggen. Vóór alles moest, meende hij, de zoo moei lijk verkregen eenheid in het optreden der organisatie behouden blijven. Tegenover de houding der regeering kon slechts één ant woord zijn: Een vereenigd optreden van alles, wat tuinbouwer was. De voorzitter antwoordde dat inderdaad met alle macht getracht zou worden nog van den toeslag boven water te brengen, wat er van boven te brengen was. Men stuitte echter telkens weer op teleurstelling. Zoo had een lid der Centr. Comm. Vrijdagmorgen den minister te spreken gevraagd, doch hem was medegedeeld dat deze voor 12 dagen op zijn landgoed in Zuid-Limburg was. Ook hij had principiëel nog dezelfde be zwaren als het vorig jaar; een garantie prijs achtte hij bereikbaar, een toeslagrege ling echter niet. De heer Bakker vroeg of de voorzitter zelf nog geloofde of iets van den toeslag terecht zou komen. Zulks in verband met de afwe zigheid van den minister. Hij knoopte hier beschouwingen van principiëelen aard aan vast, waarna de voorzitter de discussie sloot en bij zitten en opstaan werd besloten het bestuursvoorstel te steunen. Hierna vroeg nog de heer van der Veer of reeds tot salarisvermindering van de ambte naren was overgegaan. De voorzitter zeide dat dit inderdaad was geschied. De betrekking van veilingleider was opgeheven en bij de functie van markt meester gevoegd. Bovendien was de Commis sie van Beheer afgeschaft en vervangen door een Raad van Toezicht. Op de salarissen zou 10 pCt. in verminde ring worden gebracht. Op een vraag van den heer Klaver of de minimum-prijs niet van 0.60 op 1 kon worden gebracht, antwoordde de voorzitter dat deze zomer geleerd had, dat een mini mumprijs een paskwil was, zoolang niet een fonds bestond, waaruit vergoeding kon wor den betaald. Hier nam de heer Brugman, wegens het vergevorderde uur, met eenige hartelijke woorden en een tot wederziens, afscheid van de vergadering. Naast de vier bestuursleden buiten functie werden nog benoemd als afgevaardigden ter Bondsvergadering de heeren Olij, v. d. Veer, Ootjers en Bossen, als plaatsvervangers de heeren Pool en J. J. Kuiper, die gemachtigd werden met vrij mandaat namens de leden vergadering op te treden, tenzij belangrijke punten op den beschrijvingsbrief voorkwa men, die nog een ledenvergadering noodzake lijk zouden maken Na de rondvraag, die niets bijzonders op leverde, sloot hierna de voorzitter, nadat nog aangenomen was dat de volgende algemeene vergadering weder op den dag zou worden gehouden en wel in Februari 1933. DE NOOD IN HET VEEHOUDERS- BEDRIJF. Het bestuur van de Melkfederatie, bestaan de uit den Bond van Melkveehouders (lid van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw), den Centralen Boeren- en Tuinders- bond en den R.K. Land- en Tuinbouwbond, Bisdom Haarlem, heeft gisteravond het vol gende telegram gezonden aan H M. cle koningin Melkprijzen bij melkveiling Persoonsdam te Rotterdam heden van 180 tot 3 20 per 100 L. Kwantum 75.000 L. per dag. Ver zoeken U onderdanig, doch dringend zoo spoedig mogelijk Uw tusschenkomst te willen verleenen. Boerenstand wordt met totalen ondergang bedreigd. Voorts werd een tweede telegram gezonden aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, waarin om onmiddellijk ingrii pen verzocht wordt. Gevraagd wordt hun nog deze week een onderhoud toe te staan. LEVERING VAN TARWE IN NOORD- EN ZUID-HOLLAND. De Besturen der Tarwe-Organisaties voor Noordholland en Zuidholland hebben beslo ten den leden-aangeslotenen gelegenheid te geven de tarwe eerder te leveren, dan bij een normale afroeping door de V.I.T.A. het geval zou zijn. De Organisatie is bereid de tarwe, welke reeds ligt opgeslagen in pakhuizen en eigendom is van de telers, na classificatie over te nemen tegen den vollen prijs, welke op dat moment geldt. De verdere bewaarkos- ten neemt dan de Organisatie voor hare reke ning. De tarwe, welke nog op de bedrijven ligt, zal door de districten worden geclassificeerd en naar pakhuizen worden gebracht, welke door de organisatie hiervoor worden aange wezen. Ook deze tarwe zal direct na levering, in het pakhuis door de organisatie worden betaald naar den vollen prijs, welke op dien datum geldt. Geen vervoer mag plaats hebben dan op leveringskaart en vervoerbewijs. De telers, die ongedorschte tarwe bezitten, behoeven voorloopig met het dorschen geen haast te maken. De bedoeling is. dat in den loop van Maart, April en Mei zoo mogelijk alle tarwe door de organisatie wordt overgenomen en betaad, voor zoover zij in deze maanden nog niet aan de V.I.T.A. kon worden geleverd. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Deskundigen beweren, dat men nog maar zelden een zoo gunstigen winter heeft be leefd voor het overhouden der verschillende koolsoorten als dit jaar. Als vroeger de win ter zoo meewerkte als nu, dan was er een op- waartsche beweging in de prijzen op onze groenteveilingen te constateeren, die tot resultaat voor onze tuinbouwers opleverde: een best jaar. Hoe geheel anders is het dit seizoen. De vraag naar onze kool was de laatste weken van dien aard, dat alles kon ge plaatst worden, doch de prijzen bleven maar op het oude, lage peil. Er komt maar geen schot in. We schrijven nu weldra April en nog zijn de perspectieven donker. Er zou wel een wonder moeten gebeuren, als er een flinke verbetering intrad. Enkele weken geleden mocht de bloemkool uit het buitenland niet meer in ons land worden ingevoerd, en dat betrof nog niet zoo'n klein kwantum. Daar door, zoo redeneerden de optimisten, zouden er goeie dagen gaan aanbreken voor de gele en Deensche witte kool. Er is niets van geble ken: de prijzen bleven vrijwel bij het oude. En telkens maakt men zich weer blij met een doode musch. Men spreekt over het inslaan van andere wegen, om het bedrijf meer winst gevend of, anders gezegd, minder verlies gevend te maken. Er wordt te veel op één kaart gezet, zoo wordt van zekere zijcfe ge redeneerd; niet zoo veel kool verbouwen en vroege aardappels meer late aardappels, asperges enz. De tegenwoordige aanvoer aan de veilingen deugt niét er moet meer systeem in komen. Het bonnenstelsel is een ramp, enz., enz.! En de crisis? Al zijn de voorraden kool nog betrekkelijk groot, men kan aan de aanvoeren toch bemerken, dat het minder wordt. Zoo werden deze week aan de Broeker veiling ongeveer 34, aan die te Noord-Seharwoude 66 spoorwagens roode kool aangevoerd, alzoo aanzienlijk minder dan verleden week. De groote soorten, eerste kwaliteit, brachten van 0.701 op, de kleinere van ongeveer 3 pond gewicht deden 3 of iets meer. Tusschen deze rijzen in la gen die van de middelgroote of van de par tijen, die iets in kwaliteit afweken. Voor het doorschot werd iets minder betaald. Hoewei dat kool is, welke uitstekend voor de con sumptie is geschikt, bijna even goed als eerste kwaliteit, is zij minder geschikt om langer te bewaren. De hoogste prijs, welke voor doorschot aan de Broeker veiling werd be steed, was 2.70, te Noord-Scharwoudë 2.60. De laagste prijs was aan beide veilin gen 0.60. Het is in afwijking met vroeger nu enkele keeren voorgekomen, dat de mini mum-prijs van 0.60 niet werd besteed doch iets hooger lag. Het verschil is echter zoo gering, dat het op het financieele resultaat weinig invloed uitoefent en er per saldo weer een klein bedrag per spoorwagen van de roode kool is terecht gekomen, ongetwijfeld niet meer dan 175. De prijzen nagaande, welke voor gele kool in de afgeloopen week werden besteed, is er slechts een kleine verbetering te constateeren. De hoogste prijs, betaald aan de Broeker veiling, was 3.30, aan de veiling te Noord- Scharwoude 3. Dit waren bovendien nog zeldzame uitzonderingen, daar zoo goed als alles, ook van de beste kwaliteit en van het meest gewenschte gewicht, beneden de 2.80 bleef. De groote gele kool, eerste kwaliteit, bracht ongeveer 1 op, de mooiste kleine van 2.302.70. Het mooiste doorschot werd voor 1.40—1.80 verkocht, het minder mooie en het zwaarste goed 0.60—0 80 Het vorige jaar in de overeenkomstige week waren de prijzen aanmerkelijk beter en werd eerste soort voor 36.20 en doorschot voor 2—4.40 verkocht. Dat was dus het dubbele van wat nu werd gemaakt. Men hoeft dus niet te vragen, of de tijden ook slecht zijn. De aanvoer beliep aan beide vei lingen 76 spoorwagens in totaal. Minder wordt ook de aanvoer van Deen sche witte kool. De prijzen bleven weer veel te wenschen over laten. In 't begin der week kwam het nog een enkele maal voor, dat 3 voor het uitgezcchtste goed werd betaald, doch overigens moest men al het neusje van den zalm aanvoeren, om 2.80 te kunnen maken. Voor de groote kool werd 1.10 1.30 betaald. Doorschot werd verkocht voor 11.80. Enkele partijtjes brachten iets meer of minder op dan deze uiterste noteerin gen. De aanvoer beliep ongeveer 85 spoorwa gens in 't geheel aan de beide veilingen. Met den uienaanvoer loopt het op zijn eind. De beste prijzen, welke voor dit product zijn besteed, hebben tot bijna algeheele op ruiming geleid. Neg geen 3 spoorwagens werden verhandeld. Gewone uien brachten van 12—13.20 per 100 K.G. op, grove 11.10—12.10, drielingen van 6 90 9.80. Nep werd voor 7.20 verkocht. De aanvoer van peen had ook weinig te be* teekenen. Groote brachten 3.404 op; voor kleine werd 1.202.10 betaald Bieten waren weer laag in prijs. Ze wer den voor 1.401.70 verkocht. OUDE NIF.DQRP. Naar men ons bericht kunnen tarwe telers in deze gemeente woonachtig alleen dan de tarwe van de oogst 1932, via de Ged. Tarwe Organisatie, leveren, indien men vooral aan gifte doet van de uitgezaaide oppervlakte. Voor genoemde aangifte zal speciaal ge legenheid worden gegeven, voor de ge meente Oude Niedorp op Woensdag 6 April van 24 uur op het raadhuis te Winkel. Bij beschikking van den minister van Binner.iaiidsche Zaken en Landbouw is aan de gemeente een bedrag van 8500 toege kend als eerste voorschot op de aan tuinders te verleenen credieten. Naai wij vernemen worden sedert de vorige week van gemeentewege geen weke- lijksche toelagen meer gegeven aan nood lijdende tuindersgezinnen uit overweging ondermeer dat thans de tijd is gekomen om voorradige stapelproducten van de hand te doen. Daar voor de werkloozen in deze ge meente voorshands geen productief werk meer kan worden aangewezen had het ge meentebestuur besloten ingeschreven werk loozen, die daarvoor in aanmerking komen te werk te stellen bij hen die voor hun bedrijf een hulpkracht noodig hebben en bij het ge meentebestuur een arbeidskracht tijdig had den aangevraagd. Van gemeentewege zou 50 pCt. ir. het loon worden bijgedragen on der bepaling dat het uurloon mag bedragen 25 cents. "Naar wij vernemen hebben zich slechts enkele personen aangemeld waarom de rege ling is ingetrokken. CASTRICUlVi. Opening Jeugdherberg Konings* bosch. Onder een stralend zonnetje had Zater dagmiddag de opening van de jeugdherberg plaats. Toen wij tegen vier uur het terrein naderden zagen we direct een opgetogen aantal trekkers en treksters bij den ingang, waar een vlag van de abstinent studeerenden uit Amsterdam wapperde. Op het terrein is het druk en wij noemen nitt te vee! als we het aantal trekkers schatten op ruim 200. On der de genoodigden vonden we den heer Gurhard, lid van Ged. Staten, als vertegen.- woordiger van de provincie, mevr. Aukes als 181. Tuimeltje dacht en dacht en eindelijk meende hij iets gevonden te hebben, om den ooievaar te vangen. Hij nam een volle emmer groene zeep mee en ging op weg naar de paal, waar het nest in stond. Hij klom tot boven bij het nest en smeerde dit heelemaal vol zeep, alsook de paal. Hier moet hij zeker aan vastplakken, dacht Tuimeltje, en ging vergenoegd naar huis. 182. Reeds dien zelfden middag ging Tuimeltje kijken of de ooievaar nog niet aan de paal vastkleefde. Maar neen hoor, de ooievaar liet zich zoo maar niet vangen. Aan de paal hing ge enooievaar, maar deze had een bord er aan vastgespijkerd. Wat Tuimeltje daarop las maakte hem verschrikkelijk kwaad en hij vertelde het aan niemand bo^-Jv» aan kikker Karei.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6