DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hit het JUu DagelijkscH Ooeczicht ^Buitenland ^Binnenland 134e Jaargang. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2. franco door bet geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS PER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rebat. Groote letters naar plaatsiuimte. Brievt-c franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. fto. 7 Directeur: C. KRAK. VRIJDAG 1 APRIL l»32 Hoofdredacteur; Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit drie bladsn. A Den Haag, 31 Maart 1932. Het is der Eerste Kamer niet gelukt de be handeling van de begrooting van buitenland- sche zaken voor dit jaar in twee dagen ai te handelen. Gister hebben vier sprekers er het woord over gevoerd, heden hebben wij tien 6prekers mogen hooren en morgenochtend elf uur komt eindelijk minister Beelaerts van Blokland aan het woord om al de heeren *e beantwoorden. Een niet gemakkelijke taak, maar de minister heef wel eens voor heeter vuren gestaan. Wij gelooven niet, dat zijn be grooting ook maar één oogenblik gevaar loopt, al zullen er wel enkele tegenstanders van zijn politiek zijn, die wat hij ook ter op heldering er van moge mede deelen, het toch maar beter zullen vinden om tegen de be grooting te stemmen. Zoo een deel der chris- telijk-historischen onder aanvoering van prof. De Savornin Lohman. Over het alge meen was men nog al vriendelijk jegens hem gestemd, in ieder geval welwillender dan gis ter, toen de heer Lohman hem op niet mal- sche wijze te lijf ging. Uit den aard der zaak is onze verhouding tot België, met name de kwestie van 't kanaal van Antwerpen naar den Rijn dikwijls ter sprake gekomen. Reeds de eerste spreker, de heer Van der Lande (r.k.) heeft het er over gehad. In een zeer onoratorisch voorgelezen rede, welke zelfs de minister moeite had te volgen, heeft deze spreker verklaard volstrekt niet zoo vij andig tegenover een kanaal van Antwerpen naar den Rijn over. ons gebied toe te staan. Er zijn reeds meer internationale kanalen, welke onze grenzen kruisen. Doch als Rotterdam en de Nationale Unie hun zinnen hebben gezet ^p. een verbinding via Hansweert, heeft hij daar ook al niets tegen, wanneer de scheep- vaartbelangen daarbij niet in het gedrang ge raken. Ten slotte zette de spr. uiteen, dat het voor het toezicht van de Rijnvaartcommissie van geen beteeenis is of het kanaal een open dan wel gesloten karakter draagt. De volgende spreker, de heer Fock (lib.) zweeg over de Belgische kwestie. Hij zette in de eerste plaats uiteen de wen- schelijkheid, dat aan de diplomatieke verte genwoordigers van ons land ook de titel van ambassadeur zal kunnen worden gegeven Wij gaan tegenwoordig niet verder dan tot den titel van buitengewoon gezant en gevol machtigd minister, wat een lageren rang aan duidt, waardoor onze vertegenwoordigers wel eens bij die van andere landen worden achtergesteld. In de tweede plaats wekte hij de regeering er toe op het initiatief te nemen tot een ernstig onderzoek vanwege den Vol kenbond in zake de internationale economi sche verhoudingen, welke tot het krankzinni ge toe zijn verworden en steeds nog ernsti ger karakter dreigen te krijgen. Laat de Vol kenbond pogingen doen tot saneering van den toestand. De heer De Zeeuw (s.d.a.p.) verklaarde wél zooveel vertrouwen in de regeering te hebben, dat zij niet zal medewerken tot het graven van een kanaal, dat aan Rotterdam afbreuk zou doen. De heer Smeenge (lib.) sprong voor oude vrienden in de bres en pleitte voor voorko ming van dubbele belasting van Nederland- sche schippers in België en in eigen land. Laat de regeering toch spoed maken bij de onderhandelingen met België over deze kwes tie' De heer Van Citters (a.r.) vond het zeer begrijpelijk, dat de minister, nu de onderhan delingen met België nog steeds gaande zijn, niet veel loslaat. In de tweede plaats zette hij uiteen, dat het Ned.-Belgische protocol van 29 E>ec. 1931 in verband met de groote han delsbelangen (contingenteeringen enz.) den vorm van een tractaat had moeten hebben, dat aan de goedkeuring der Staten-Generaal had moeten worden onderworpen. Den thans gevolgden weg achtte hij bedenkelijk. De heer Van Lanschot (r,k.) waagde zich aan de voorspelling, dat wanneer de geruch ten omtrent de Belgische kwestie juist zijn, het aan de tegenwoordige regeering niet ge geven zal zijn een nieuw tractaat met België te onderteekenen. Zij zal de aansprakelijkheid voor een tractaat met onze zuidelijke nabu ren liever aan haar opvolgster overlaten. De spreker heeft hierna op zeer vinnige wijze een afstraffing toegediend aan prof. Van Embden, die zich den vorigen dag een scherpe kritiek had veroorloofd o.a. over de samenstelling van de Nederlandsche dele gatie ter ontwapeningsconferentie te Geneve welke volgens hem een militaristisch karak ter droeg De heer Van Lanschot verweet hem nu, dat hij niet op de hoogte was van feiten en van het karakter eener delegatie °P een dergelijke conferentie, en deed zulks op buitengewoon venijnige wijze De heer Wibaut (s. d. a. p) kwam, gelijk hij zelf erkende, met een utopie „een on mogelijke dwaasheid" noemde hij het humo ristisch voor den dag: het denkbeeld van een samenkomst van de regeeringen van Ne derland, België en Duitschland met de ver tegenwoordigers van de besturen der grooie havensteden en van de belangrijke transpor' ondernemingen ten einde te spreken over een entente cordiale betreffende het nemen van collectieve welvaartsmaatregelen. De heer Blomjous (r.k.) waarschuwde ter wille van Rotterdam voor een gesloten ka naalverbinding van Antwerpen met den Rijn. De heer Dobbelman (r -k.) steunde in een korte rede het denkbeeld van den heer Fock om door den Volkenbond een samenspreking te doen organiseeren in zake den huidigen economischen toestand. Laatste spreker van den dag was de heer Westerdijk (v.d.), die een verklaring aflegde in zake de houding van zijn fractie tegenover het Belgische vraagstuk. Zij wil los van na tionalistische invloeden blijven, het territoir van een staat mag geen beletsel zijn voor maatregelen ten bate van een anderen staar, doch een regeling mag toch ook geen nadeel opleveren voor de belangen van de eigen ha vens en het eigen land. Intusschen moet daarbij rekening worden gehouden met de mogelijkheid van compensaties. Daarop scheidde de vergadering tot den volgenden dag. HET DONAU-PLAN VAN TARDIEU. Wat de dagbladen er van zeggen. Het zoo langzamerhand bekend wordende plan van Tardieu, om tot een Donan-Unie over te gaan, wordt in alle buitenlandsche bladen druk besproken. Zoo werpt de oud minister-president Herriot in een artikel over de economische samenwerking der Donau- staten o.a. de vraag op, of het wel wensche- lij'k is aan de reeds bestaande moeilijkheden ten aanzien van het herstel- en ontwapenings- vraagstuk juist op het oogenblik de moei lijkheid van de Donaupolitiek te voegen. Wat is de ware buitenlandsche politiek van Frank rijk? Wat willen zij? Een Volkenbond, die tot handelen in staat is. een actieve Europeesche unie; regionale overeenkomsten van het soort •zooals Duitschland geweigerd heeft? Zullen de vier groote mogendheden den weg gereed maken voor de vijf Donau-staten? Waarom zouden de vijf Donaustaten niet den weg ef fenen voor de vier, zooals Benesj schijnt te hebben voorgesteld? En wanneer die vier zich bij de vijf aansluiten om negen staten te verbinden, wat wordt dan voor Europa uit dit avontuur? Men verliest zich daarin en het ergste van alles is. dat wij daardoor den in druk wekken als zouden wij politiek willen improviseeren. Komen wij niet weer lang zaam terug tot de politiek van bondgenoot schappen, die Briand heeft willen vervangen door de politiek van internationale samen werking? Zou het niet beter zijn geweest wanneer de Donaustaten onderling tot over eenstemming waren gekomen vóór men de groote mogendheden in beweging zette, die reeds door zooveel andere kwest'es ge scheiden zijn?" Herriot geeft uitdrukking aan de ongerust heid, die de door Frankrijk nagestreefde op lossing van het Donauplan bij hem veroor zaakt. Het is te vreezen, dat Frankrijk in een nabije toekomst volkomen geïsoleerd zal blij ven staan, want het is thans reeds geen ge heim meer, dat de geheele wereldpers vijan dig tegenover Frankrijk is gestemd. o In de Parijsche bladen beoordeelt men de vooruitzichten van de Londensche reis van den Franschen minister-president vrij pessi mistisch. Voor zoover de bladen niet, zooals de so cialistische „Populaire" de reis direct ver oordeelden en Tardieu verwijten, dat hij op dringend doet. wijzen zij op de koele hou ding van de publieke opinie in Engeland, waardoor een resultaat der te houden be sprekingen zeer twijfelachtig schijnt. In de „Echo de Paris'" geeft Pertinax uiting aan de vrees, dat Engeland ondanks deh troosteloozen toestand der midden-Euiopee- sche staten het tijdstip om te handelen nog niet gekomen acht. Het zal voornamelijk de taak van Tardieu en van Flandin zijn. hun Engelsche collega's ervan te overtuigen dat de door Frankrijk voorgestelde maatregelen tot opheffing van de crisis geen verder uitstel gedogen. De „Figaro" vreest, dat Engeland van zijn bemiddelaarsrol tusschen Frankrijk eener- zijds en Duitschland en Italië anderzijds reeds gebruik heeft gemaakt om zich ten gunste van de beide laatste staten uit te spreken. Wanneer de Engelsche uitnoodiging beteekent dat de Duitsch-Itaiiaansche poli tiek op den voorgrond wordt gesteld in een kwestie die slechts op economisch gebied kan worden opgelost, dan kan men thans reeds van tevoren zeggen dat de plannen tot economische samenwerking tusschen de Donaustaten tot mislukking zijn gedoemd. Men kan dan slechts betreuren, dat een En- gelsch-Fransche samenwerking onmogelijk wordt op een oogenblik, waarop zij belang rijker en gewichtiger is dan ooit. De socialistische „Populaire" veroordeelt de houding van Tardieu. Het zou overdreven zijn te willen beweren, dat de Engelsche mi nisters buitengewoon in hun schik zijn met het bezoek van Tardieu. Tardieu's plan dat oorspronkelijk bedoelde de Donaustaten bij hun herstel behulpzaam te zijn, verschijnt thans meer en meer als een wapen tegen Duitschland en een middel om de Duitsch- Oostenrijksche aaneensluiting voor goed te verhinderen. Engeland, dat in het geheel niet gediend is van de opdringerigheid van Tar dieu, heeft terecht voorgesteld, de verschil lende stroomingen onder de vier groote mogendheden te neutraliseeren in een leiders- conferentie. Het heeft daarbij echter geen rekening gehouden met de bijzondere eigen schap van den Franschen minister-president, die ervan houdt, de wereld in verbazing te brengen. Hij zal nooit toegeven, een bok te hebben geschoten, doch geeft er de voor keur aan. van de uitvoering van zijn plan af te zien, liever dan er een vorm aan te geven, die ook voor Duitschland en Italië aanvaard baar is. Volgens de „Populaire" zou Tar dieu er niet voor terugschrikken. Frankrijk- geheel te isoleeren wanneer hij daardoor zijn eigen eer kan redden. DE VIER-MOGENDHEDEN- CONFERENTIE. Nog steeds is niet nauwkeurig bekend, wanneer precies de Viermogendhedenconfe- rentie bijeen zal komen. De Daily Mail ver neemt, dat de Engelsche regeering heeft voorgesteld, de conferentie Woensdag a.s. in het Foreign Office te Londen te openen. Vast staat, dat van Engelsche zijde de eer ste minister Mac Donald de minister van buitenlandsche zaken Sir John Simon, de kanselier van de schatkist Neville Chamber- lain en de minister van handel Rumthymann aan de conferentie zullen deelnemen. 300.000 ZAKKEN KOFFIE VOOR DUITSCHE STEENKOLEN. De „Lokalanzeiger" meldt uit Sao Paolo, dat de Braziliaansche minister van financiën gister het verdrag ifeeft onderteekend, waar bij 300.000 zakken koffie worden geruild voor Duitsche steenkolen. TWEE NIEUWE ARRESTATIES WEGENS OVERTREDING DER DUITSCHE DEVIEZENVERORDENING.. Het O. M. te Berlijn heeft arrestatiebevelen uitgevaardigd tegen directeur Hassel, leider der afdeeling buitenland van Bergmann- Electriciteitswerken en bankcommissionair Arnheim uit vrees voor ontvluchting. Hassei wordt er van beschuldigd tot een bedrag van 225.000 M. Duitsche effecten voor een Ne derlandsche Maatschappij"te hebben verkocht en de opbrensgt hiervan op een depotconto in plaats van op ren gebarreerde rekening te hebben gestort, zooals bij de deviezenveroróe- ning wordt voorgeschreven. Hassel zou hier bij medewerking hebben ondervonden van Arnheim. Hassel heeft de overtreding niet begaan in zijn kwaliteit van directeur der Bergmanwerken, doch als particulier. Een Chineesche aanval op Noenang. Gisteren hebben Chineesche troepen een aanval gedaan op de stad Noenang ten Zui den van Tsjangtsjoen. Er ontstond een heftig gevecht met de Japanners, die er tenslotte in slaagden den Chineeschen aanval af te slaan De Chineesche Oosterspoorweg is ge deeltelijk door Chineesche soldaten bezet. DE STAKING IN HET MIJNDISTRICT IN BOHEMEN. De toestand onveranderd. Opnieuw bloedige botsingen. De door de communisten krachtig beïn vloede stakingsleiding in het steenkolendis- trict bij Bruex heeft gisteravond verklaard, dat de intrekking van de ontslagen der mijn werkers niet meer voldoende is, maar dat ook vastgehouden moet worden aan de inwilli ging van ver gaande eischen, alvorens de staking kan worden opgeheven. Ook de onderhandelingen tusschen de mijn eigenaars en de arbeidersorganisaties in Praag hebben tot dusverre geen resultaat op geleverd. Nieuwe bloedige botsingen hebben de op winding in mijnwerkerskringen wederom doen toenemen. Een groot aantal stakende mijnwerkers en vrouwen is gister naar Bruch getrokken, teneinde daar deel te ne men aan een vergadering. Toen de menigte door politie tegengehouden werd, sloegen de demonstranten met stokken op de agen ten in. De commandant van de politieafdee- ling werd zwaar, 7 agenten werden licht ge wond, terwijl 25 arbeiders door kolfslagen gewond werden. In het district Kladno zijn werkwilligen door stakers met steenen beko geld. De politie maakte hier gebruik van de baionet, drie stakers werden gewond. De centrale stakingsleiding heeft verdere aanvragen van industrieondernemingen, waaronder ook een aanvraag van het electri- citeitsbedrijf in Praag, om zendingen kolen, afgewezen. De electrische centrale van Praag had 100 wagons kolen noodig. BRUTALE ROOFOVERVAL IN DRESDEN. Gistermiddag is op het stadsbelastingkan toor in de Kreuzstrasse te Dresden een bru tale roofoverval gepleegd. Een jonge man, die een zakdoek voor het gelaat had gebon den, verscheen in het op de tweede verdie ping liggende bureau, waar hij onder bedrei ging met een revolver een pakket bankbiljet ten greep. Toen de kassier hem wilde grij pen, schoot de man en verwondde den kas sier en nog een tweeden ambtenaar. De on middellijk gewaarschuwde politie doorzocht allereerst het gebouw, maar de roover had inmiddels reeds kans gezien te ontsnappen. Het gestolen bedrag wordt op ongeveer 2300 Mark geschat. De dader is een ongeveer 20- jarige arbeider. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN De toestand bij Sjanghai. Naar uit Sjanghai wordt gemeld, hebben Japansche genietroepen over een grooten af stand nabij Tsiavan, loopgraven aangelegd. In Tsjapei wordt een tweede verdedigings linie ingericht door het Japansche comman do. Over het geheel gaat men over tot het maken van voorbereidselen voor de hervat ting van de militaire operaties met het oog op het waarschijnlijke mislukken van de vre desonderhandelingen. Twee Japansche vliegtuigen hebben een verkenningstocht ondernomen boven Tsjian Sin in de provincie Tsjetsian, waar de pho- tografische opnamen zijn gemaakt. 19 [apansche oorlogsschepen in Tsjingtau binnengeloopen. Het eerste Jajpansche eskader, bestaande uit 19 oorlogsschepen, is gister in de haven van Tsjingtau binnengeloopen. De opperbe velhebber van het eskader verklaarde, dat deze concentratie in Tsjingtau geen politie ke beteekenis had. De schepen zouden na 2 weken Tsjingtau weer verlaten. DOOR EEN HOND GERED. Bij Jassy (in Roemenië) is in een 25 M. diep ravijn een vo'komen uitgeputte soldaat door een hond ontdekt. Men heeft den jongen man levend kunnen bergen. Elf dagen gele den was hij in het ravijn gestort. DOMHEER ANGELBERG UIT SALZBURG WEGENS DIEFSTAL VERVOLGD. Naar uit Salzburg wordt gemeld, is tegen den domheer van Salzburg, Angelberger, wegens ontvreemding van kostbaarheden uit den dom van Salzburg, en tegen den kunst handelaar Brettschneider te München, ter zake van medeplichtigheid, een vervolging ingesteld. Angelberger bevindt zich thans in het krankzinnigengesticht te Salzburg waar een onderzoek wordt ingesteld naar zijn geestvermogens. BEKENTENIS VAN MASSA MOORDENAAR- De jeugdige moordenaar Larsen, die Woensdagmorgen in de omgeving van Drontheim zijn ouders en vijf zusters om het leven heeft gebracht en daarna de boerenwo ning in brand heeft gestoken, heeft thans een volledige bekentenis afgelegd. DE A.S. FRANSCHE VERKIEZINGEN. Vastgesteld op 1 en 8 Mei. De Fransche premier Tardieu heeft mede gedeeld, dat de parlementsverkiezingen zul len worden gehouden op 1 Mei a.s. Eventu- eele herstemmingen zullen op 8 Mei plaats hebben. 48 BANDIETEN TE MEXICO TERECHTGESTELD. Op bevel van den minister van Oorlog Calles worden vandaag 48 bandieten die den 19 Maart op het traject Laredo-Mexici City een aanval op den internationalen ex- presstrein hadden ondernomen te Celaya (staat Guanajuato) terechtgesteld. Den 26 Maart werden reeds zeventien leden derzelf de bende doodgeschoten. ACHT DUITSCHÉRS GEARRESTEERD. Acht jonge Duitschers zijn te Kowno ge arresteerd, omdat zij zich in strijd met de bepalingen niet bij de autoriteiten hebben ge meld na een verblijf in het Memelgebied van meer dan vijf dagen. DE ERNSTIGE TOESTAND DER DONAUSTATEN. Volkenbondsraad bijeengeroepen. De secretaris-generaal van den Volken bond heeft na ruggespraak met den voorzit ter van den Volkenbondsraad den Raad per 12 April bijeen geroepen. Dit besluit staat in verband met het rap port van de financieele commissie van den Volkenbond, waarin gewezen wordt op den buitengewoon ernstigen financieelen toestand der Donaustaten- BEZUINIGING BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. De personeel-af vloeiing. Ten aanzien van deze kwestie heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen in de op 29 Maart gehouden bespreking met den Personeel raad het volgende meegedeeld: Als gevolg van den teruggang van het vervoer is een overcompleet aan personeel ontstaan, dat ons natuurlijk tot ons leedwe zen genoopt heeft de noodige maatregelen te nemen. Zoo zijn van het Iocomotiefpersoneel reeds eenigen tijd geleden een aantal oudere machi nisten vervroegd gepensionneerd. Ten einde plaats te maken voor het administratief per soneel. dat beschikbaar kwam en nog komt zijn wij overal, behalve op de stations, begon nen oud H. S.-personeel, dat zestig jaren en ouder is en gepensionneerd kon worden, op pensioen te stellen. Daarna is aan de beurt gekomen oud S.S.-personeel, dat den pen sioengerechtigden leeftijd nog niet bereikt heeft, doch nadert. Dit personeel is en wordt voor zooveel noodig op wachtgeld gesteld; hierbij handhaven wij de ancienniteitsrege- ling in dien zin, dat de oudste in jaren net eerst voor op wachtgeldstelling in aanmer king komt. Er wordt dus in dit opzicht ge handeld volkomen in overeenstemming met den regel, destijds, toen ook tot personeelsin krimping moest worden overgegaan, in over eenstemming met de organisaties vastgesteld is. In verband met het overcompleet op de stations bij den dienst van vervoer verlaat het oud H. S.-personeel, dat zestig jaren en ouder is, zoor zooveel noodig den dienst. Overwogen is voorts, het administratieve stationspersoneel, dat voor vervroegd ouder domspensioen (55 jaar en ouder) in aanmer king komt, te pensionneeren. Hoewel wij het voordeel van een afvloeiing, die van boven af aan begint, niet onderschatten, hebben wij evenwei een dergelijke maatregel tegenover betrokkenen te ingrijpend geacht. Daarom hebben wij besloten tot een o.i. minder harden maatregel om de leerlingen-klerk op de sta tions te laten heengaan. Dit zal in dier voege geschieden, die op 1 Mei a.s. nog korter dan een jaar onder R. D. V. in Dienst zijn, en wier dienstverband niet op of voor 1 Mei van zelf mocht eindigen, de dienstbetrekking tegen dien datum wordt opgezegd, terwijl voor de overigen het tijdelijke dienstverband bij den afloop niet zal worden verlengd. Mocht hierdoor het aantal leerlingen klerk beneden de behoefte aan die beambten dalen of mocht daarna aanstelling van eeu nieuwen leerling-kerk noodig blijken, dan zal de in dienstjaren oudste leerling-klerk, die den dienst heeft moeten verlaten, terug genomen worden. Is de leerling-klerk, die de oudste in dienstjaren is, nog in dienst en kan hij of zij op het moment, dat het dienstver band afloopt, niet gemist worden, dan zal dit dienstverband worden verlengd. Voor weder aanstelling kunnen nochtans slechts zij in aanmerking komen, die behoorlijk hebben voldaan en althans voor zoover betreft leer ling-klerk niet ouder zijn dan 24 jaar, en 31 jaar voor zoover betreft leerling-klerke. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. De toestand te Enschedé is, als gevolg van het accoord tusschen de fabrikantenvereeni- gingen en de confessioneele organisaties, zeer gespannen geworden, zegt het Hld. Den geheelen morgen verzamelde zich een groote menigte voor het gebouw, waar de afd. van „Unitas" een ledenvergadering hield. Buiten was inmiddels bekend geworden, dat de fabrieken a.s. Dinsdag weer geopend zouden worden. Er werden strooibiljetten ver spreid door de Landelijke Federatie van Tex tielarbeiders, waarin met kracht werd opge wekt de aanmeldingsformulieren niet te teeke nen. Voorts werden gecyclostileerde biljetten uitgegeven, onderteekend door „een groep van christelijk georganiseerde stakers, die de staking voort willen zitten tot de overwin ning". Uit het feit, dat deze biljetten door be kende communisten werden uitgegeven, kan worden afgeleid, dat ze van de R. V. O. af komstig zijn. Wij vernemen voorts, dat met ingang van heden aan de fabrieken biljetten zullen wor den aangeplakt, waarop wordt vermeld, da* alle arbeiders zich schriftelijk kunnen aan melden. Inmiddels is ook bekend geworden, dat „Unitas" tot collectieve aanmelding wi' overgaan. „St. Lambertus" zal niet met de leden vergaderen, maar een biljet zal allen worden gezonden met een instructie van het hoofdbestuur n.1. om den arbeid te hervatten en het ingesloten aanmeldingsformulier te teekenen. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Eergisteravond is op de onbewaakten over weg bij de zuivelfabriek te Doetinchem de 17- jarige Ter Braak, die per fiets zou passeeren, door een trein naar Winterswijk gegrepen. De jongen kreeg zware hoofdwonden, en enkele teenen werden hem afgereden. Hij i* in het r.k. ziekenhuis opgenomen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1