DANCING Suze Knijper 2.95,3.95,4.50 Suze Knijper RKilCtasfafti Huzaren- en Zalmsla Croqiiettes 15 ct. Voor HOED of PET Dahlia Liefhebbers. Wapen van Heemskerk. Koidwaterverf Ziel irnze élalages xa-Pspnar/DELTJtt' £and: en Jtiin&tum -AduectentuUt Jjige<zoudm Stukkat theo van gijzes. VRIESifk HOUttil 13-15, Alkmaar Modern schuin HOEDJE, Jc^jncCustar d nnnr micÏ10 uur> ds- v" Diik- Londensch aanteekenboek KEURING TE MIDDEN-BEEMSTER. BondselftalSparta (Praag). PROEFT ONZE Javaantjes Steeds versche Allerhande M. J. C v. Schagen VAK DES? LIJN Aikmaarsche Paardenvlseschhouwerij G. DE WIT. J. Groen, St. Pancras. Eerste klas JASZ-BAND JAN DE VRIES, Wij brengen deze week iets extra's: bloemen tegen den rand, rozetlint achter, Yt* CS AT I PDOEFPAKJE 0 liHAI 19au x rakjes Jr^ëu^ PUDD/ftO RCCLAHE ^fi.-J-POlAJt<iR0M!N3£N- SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Bóeren- dónk. URSEM, 10 uur, ds Buiskool. UITGEEST, voorm. 10 uur, ds. van Peur- sem. Medewerking van het Kerkkoor. Geen Zondagsschool. Evangelisatiegebouw Sedeur: 10 uur de heer R. van Tuinen, van Amsterdam. 11.40 uur Zondagsschool. Woensdagavond 7.30 uur Bijbelbespre king door den heer A. Donker van Koog aan de Zaan. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds Seulijn „Vruchtbare en onvruchtbare arbeid". het zien daarop trekt ons, dat die actie hier vóór de Fransche revolutie niet bestond, wa ren dan die menschen toen zóó van God ver laten, dat zij alle hart voor christelijke lei ding van ons volk en van Christelijke volks opvoeding, enz. misten? Neen. maar wat nu een aparte christelijke actie heet, was toer het werk van overheid en kerk- j J- De band tusscnen staat en godsdienst werd echter in 1795 doorgesneden. De staat werd neutraal; de kerk werd van haar belij dend karakter beroofd. Er ontstond, begin 19e eeuw, het réveil en daarmede een aparte christelijke actie, buiten den staat en ook bui ten de kerk om. Er was echter een gevaar aan verbonden. Het gevaar, dat wat eerst als een zich behel pen was begonnen, allengs ontwaardde en als het normale werd aangezien. Zoo werd de christelijke actie, in plaats van middel tot herstel van land en kerk, een middel tot afbraak van den christelijken staat en de christelijke kerk. Wat hebben wij nu te doen? Ons terugtrekken? Dat is niet voldoende. - Meedoen, zooals de Christelijk-histori- schen? Dan wonen wij, die het gevaar der Chr. actie zien, als Lot in Sodom. Ons blijft niets over dan, zelfs dan, als wij op eenig punt in de christelijke actie mede be trokken zijn, er op te blijven wijzen, dat op die wijze land en volk en kerk ten ondergang worden geleid. Ds. L. C. W. Ekering. Ned. Herv. predi kant te Amsterdam, sprak de slotrede uit. CHRISTELIJK HISTORISCHE UNIE. Vervolg jaarvergadering. Naar aanleiding van de rede van prof. dr. J R. Slotemaker dc Bruine voerden tal van afgevaardigden het woord. De heer Slotemaker de Bruine beantwoordde uitvoerig de sprekers. Bij stemming bleek, dat slechts een kleine minderheid was voor afschaffing van den zomertijd. De voorzitter deelde mede, dat blijkens den uitslag van de stemming tot bestuursleden gekozen waren de heeren dr. A A. van Rhijn, aftredend, dr. N. G. Veldhoen Voor burg en dr. J. Hoekstra te Ternaard. De voorzitter nam daarop met een kort woord afscheid, nu hij als voorzitter heeft bedankt, waarna de onder-voorzitter, de heer J ter Haar, den scheidenden voorzitter toe sprak De vergadering zong daarna, terwijl alle leden zich van hunne zetels verhieven, den voorzitter toe: „Dat 's Heeren zegen op u daal". De vergadering werd hierna op de gebrui kelijke wijze gesloten. PREDIKBEURTEN. Zondag 3 April. Qroote Kerk, voorm. 10 uur, ds. H. Bak ker, van Amsterdam. Kapel, avond 6 uur, ds. Hak. Evangelisch-Luthersche Kerk, geen dienst. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, ds F. Kuiper. Remonstranisch-Gereformeerde Kerk, vm. 10.30 uur, de heer H. A. ten Bruggencate, prop. der Broederschap. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, ds. v. Meijenfeldt. Avond 5.30 uur, dezelfde. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, Woens dag 6 April a.s., des avonds 7 uur, de heer R. de Redelijkheid, Godsdienstonderwijzer. LEGER DES HEILS. Zaterdag 2 April 's avonds 8 uur Open luchtsamenkomst Steenenbrug. Zondag 3 April 10 uur Heiligingsdienst. 3.30 uur bij gunstig weer openluchtsamen komst nabij den Kattenberg. 8 uur Verlossingsmeeting. 9.12.30 u. Zondagsschool voor kinderen. Donderdag 7 April Openbare meeting. Al deze samenkomsten worden geleid door A. Stapersma, kapiteine en C. Wijkhuizen, luitenante. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, mej. Thomsen. BERGEN, avond 7 uur, ds. v. d. Kie- boom. Vrije Evang. Qeref. Gemeente, Oosterweg 28, voorm. 10.15 uur, J. J. Ruijs. Hervormde Evangelisatie „Maranatha", voorm. 10.15 uur, de heer Mol, van Schoorl. EGMONDBINNEN, vm. 10.15 uur, mej v. Vliet. EGMOND AAN DEN HOEF, Evangeli satie, Schoolstraat, avond 8 uur, J. J. Ruijs. EGMOND AAN ZEE, 7.30 uur, ds. Roobol. Oud Kath. Kerk 8 uur vroegdienst; 10 uur laatdienst, 3 uur vesper. GROET, Vrije Evang. Geref. Gemeente, Wagenmakersweg, nam. 3 uur, J. J. Ruijs. GRAFT, 10 uur, Ds. Rooker. HEERHUGOWAARD, 10 uur, ds. Hak. HEILOO, avond 7 uur, ds. v. d. Kieboom, Avondmaal. S'ederl. Herv. Evang. lokaal a. d. Kerk ban, v.m. 10 uur, ds. C. A. ter Linden, van Amsterdam. 2 uur> ds- Hak. k!y*MEN 10 uur, ds. Roobol. OLDE NIEDORP, avond 7 uur, ds. van Dijk. OUDORP, geen dienst ^?£SCHARWOUDE, geen dienst. STOMPETOREN, 10.30 uur, ds. Heep. Hotels en het toeristenverkeer. Het hotelbedrijf in Engeland is in het al gemeen gesproken achterlijk. In Londen is net type luxe hotel natuurlijk ruim aanwezig. Die reizigers of touristen, die de middelen hebben in deze hotels hun intrek te nemen en die zich daarbij aangetrokken voelen door wereldsche omgeving, modern modius vertier en kostbare luxe, vinden ct alles wat zij ver langen. Maar cHt soort hotel-bewoners of -be zoekers vormt een kleine minderheid van het aantal reizigers en toeristen. De meerderheid zal in het algemeen in de Engelsche hotels, en vele Londensche incluis, de gezelligheid en het comfort missen, die elk goed hotel, dat zijn naam wil rechtvaardigen, moet hebben Een goed hotle ontvangt den reizigers gast vrij, houdt hem bezig, stelt hem op zijn ge mak, voedt hem, koestert hem. De meeste hotels dat moet wel de opvatting zijn van alle reizigers voldoen niet geheel aan deze voorwaarden, ook niet op het vasteland van Europa. In Engeland doen zij het waar schijnlijk het minst. E>e hotels in de provincie leven veelal nog in het oud verleden toen er weinig gereisd werd en toen de behoeften van den reiziger heel anders en veel geringer waren dan thans het geval is. Aan de nieuwe en ruime reisbe hoeften van het hedendaagsche leven zijn de „inns" van Engeland, zijn de landelijke» hotels in geenen deele tegemoet gekomen. Zelfs zonder een officieel advies voelen de meeste Engelschen zich thans gedrongen hun vacanties in het eigen land te houden. De wisselkoers houdt vele menschen thuis, die in normale tijden over zouden wippen naar het vasteland. Bij de primitieve en ouderwetsche methoden van het Engelsche hotelbedrijf wordt echter gevreesd, dat de ervaring, die Engelsche vacantienemers in hun land zullen opdoen, niet bevorderlijk zal zijn voor vader- landsche vacanties in de toekomst. Daarbij heeft er in Engeland een merkwaardige ver andering plaats gehad in de opvatting over vreemdelingen en toeristen uit het buitenland." Tot voor kort heeft dit land het vreemdelin genverkeer nimmer bevorderd. Maar den laatsten tijd is meer en meer het besef ge groeid, dat een tóeristenbedrijf de welvaart van een land ten goede komt. En zoo men al koel en onverschillig zou blijven voor den vreemdeling als persoon, voor zijn geld is men het niet. De nieuwe Travel Association, die werkt onder de opperleiding van Lord Derby, een van de aangenaamste en men- schelijkste edellieden van het land, is bezig het publiek op te voeden in een betere waar deering van den vreemdeling. Deze Associa tion denkt zeer zeker aan het stoffelijk voor deel van een druk vreemdelingenverkeer en wil in dit ozicht het nuttige met het aangena me verbinden door de vreemdelingen tevens beter bekend te maken met de industrieele productie van het land. Met een man als Lord Derby aan het hoofd kon men echter verwachten, dat dit verbond zich niet uitslui tend zou laten leiden in zijn werk door finan- cieele en economische overwegingen. En het is er zeer zeker ook op uit internationale vriendschap en een zuiverder begrip en een betere kennis van vreemdelingen en hun lan den te bevorderen. Maar al dit goede werk dreigt ernstig te worden belemmerd, zoo het al niet tot mislukking is gedoemd, door het gerucht, waarin de Engelsche hotels nog staan hetgeen zoo het geen kwaad gerucht mag worden genoemd toch niet erg aan moedigend is. De schampere opmerkingen, welke men buiten Engeland soms over het Engelsche voedsel hoort, zijn wat overdreven en niet erg rechtvaardig. Een waar toerist zal in het land van zijn verblijf graag en bij voorkeur van de keuken van het land willen genieten. Het is een van de ervaringen die bij Het reizen in het buitenland behoort en die men niet mag missen; de gerechten van de Engelsche keuken, goed bereid, zijn smake lijk en voortreffelijk. De Prins van Wales heeft weer eens pre cies verteld waar de schoen wringt en er is alle reden te verwachten, dat hij reeds nu de hotelhouders aan het werk heeft gezet om ver betering te brengen in een toestand, welke de ontwikkeling van het toeristenverkeer in het land tegenhoudt. Onwettigheid in Sweep Stakes. Nu de Grand National voorbij is, is de sweepstake-koorts in Engeland weer wat ge zakt. Maar dat zal voor een oogenblik zijn. De aankoop voor loten in een volgende Du blin Sweep is alweer begonnen. En naarmate de dag van den volgenden grooten paarden- ren naderbijkomt zal ook de koortshitte weer stijgen. In Engeland vooral, want Engeland blijft verreweg het meeste geld leveren voor deze moderne opzienbarende gokpartijen. En dit hoewel de landswetten eiken vorm van deelname aan eiken vorm van loterij verbie den. Dit is uiteraard een bedenkelijke toe stand. Amerika is een treffend voorbeeld en sociologen in Engeland, die terecht vreezen dat wetteloosheid eenmaal begonnen, zich verspreidt en niet gemakkelijk is te stuiten, achten het hoog noodig, dat deze sweepstake- kwestie wordt opgelost. Een parlementslid heeft juist een ontwerp ingediend, dat ten doel heeft loterijen wettige bedrijven te ma ken, voor zoover ze een deugdzaam doel die nen. Loterijen en deugdzaamheid zijn begrip pen, welke elkaar slecht aanvullen. Maar in dit ontwerp moeten deugdzaam zijn de in stellingen, welke van de loterij zouden profi- teeren. De indiener van het ontwerp heeft het spelen in loterij als zoodanig niet tot een deugd willen verheffen, hoewel hij wel in ver zet gekomen is tegen de voorstelling, dat het een ontaardenden invloed zal hebben op de gemeenschap, een voorstelling die overigens wel is gegeven door een ander parlementslid, die de indiening bestreed. Een meerderheid in het Lagerhuis heeft zich bereids voor het le- galiseeren van sweeps verklaard, zoodat mis schien vroeg of laat Londen met Dublin in concurrentie kan treden en voor het verschaf fen van een „flutter" en voor het bezorgen van groote sommen aan menschlievende in stellingen in het bijzonder ziekenhuizen. Maar daar kan toch nog wel wat tijd mee heengaan. De regeering heeft het veel te druk met haar crisismaatregelen om tijd te willen geven voor de behandeling in het Lagerhuis van een initiatief-ontwerp, want dit loterij- ontwerp is, naar reeds zal zijn begrepen, geen officieel voorstel Vroeger is al eens be proefd de zaak te forceeren, zoogezegd ten behoeve van de Engelsche ziekenhuizen, wel ke naar de redeneering was zooveel slechter bedeeld werden dan de Iersche, die dank zij de sweepstakes in het goud rolden. Achteraf is gebleken, dat deze voorstelling niet met de werkelijkheid strookt. De positie is in het algemeen zoo, dat de ziekenhuizen aan den ouden kant hebben verloren wat zij aan den nieuwen hebben gewonnen en er is zelfs reden aan te nemen, dat het verlies grooter is geweest dan de winst. Naar men weet bestrijden ziekenhuizen in Groot-Brit tannië (die in beginsel gratis verpleging ver-, schaffen) hun kosten uit vrijwillige bijdra gen. Die bijdragen hielden in Ierland veelal op te vloeien toen de ziekenhuizen er hun in komsten begonnen te ontleenen aan de Sweepstakes. De Engelsche ziekenhuizen krij gen gemiddeld 13.000.000 per jaar binnen aan giften. En het is de vraag of gelegali- seerdesweepstakes dat zouden doen. Dit zijn slechts een paar korte opmerkin gen over een kwestie, die in de naaste toe komst de gemederen in Engeland in beroe ring zal brngen. Geen ruiten maar Ruyter troef. Een geheel ander beeld dan de vorige keuringen werd Donderdag op het voorplein van het Heeren huis getoond. In het algemeen veel beter verzorgde stie ren in keurig toilet *en beste conditie zegden ons reeds, dat wij in een betere streek waren Als wij daarbij nog het te laat komen en de vrij onverschillige houding van sommige ge leiders daarbij tellen, dan zou men zonder meer reeds weteri, waar men was. Snel liet de jury met goedkeurende blikken de 3-jarige Lena's Meine van W. Koelemay de revue passeeren om zich te verdiepen in de vraag, welke der 3 gepresenteerde tweejarige stieren nu toch eigenlijk wel het type van de Beemster was. Het waren 3 zeer behoorlijke stieren, zonder extra's, doch onderling zonder eenige overeenkomst. Uit de sterkte van den een met de gespierdheid van den tweeden en den adel van den derden zou 't wel mogelijk zijn gewëest één beste te maken. Alle 3 wer den aangehouden, n.1. Roosjes Wodan v. K. Bregman Jz., Wodans Meine van R. Bakker en Anna Petronella's Wodan van P. Jonges Dz. Het succes van den dag lag bij de eenjari gen, welke in 't algemeen een zeer goeden „Dus Jullie houden werkelijk van het buitenleven En of „Maar wat doe Je dan 's avonds." „Dan gaan we natuurlijk naar de stad." (Passing Show). indruk maakten. Wel moest van de 24 ver schenen dieren (31 waren er aangegeven) een 12-tal met een onbevredigend resultaat naar stal gebracht worden, doch het strekt zeker de keuringsplaats tot eere als 50 in geschreven kan worden in het stamboek. En kelen der afgewezenen werd uitstel verleend om beter in conditie te komen. Wij willen ho pen, dat zij hun tijd tot Mei goed zullen be steden. Gemakkelijk was de taak der jury niet, met vele omstandigheden moest zij rekening houden, zelfs moest de beroemdheid van 2 moeders de hulp voor hunne zoons zijn om toegelaten te kunnen worden Een bewonde renswaardig staaltje van fok- en kweekkunst, naast een groote virtuositeit in het voort brengen vertoonde de firma Ruyter, welke al haar 7 gepresenteerde dieren aanvaard mocht zien. Hiervan muntte Emma's Meine \éel het meest uit. I Verder werden van de firma goedgekeurd August, Philips, Mina's Meine, Albert, Max Wodan en Cesar's Wodan. Mede excelleerden de beide stieren van P. Waal, Wodan Jan 8 en Wodan Jan 12. W. Koelemay slaagde er in zijn 2 inge schreven te krijgen, n.1. Nelly's Meine en Emma's Meine. Ook Harry van F. Focker kreeg de stamboeknummers. Van de 31 aangegeven één-jarigen be hoorden van vaderszijde 21 tot den Wodan- stam eri 8 tot den Meine-stam. De laatste 8 hadden allen Jonge Meine 22 tot grootvader, hiervan werden er 6 goedgekeurd, terwijl van de Wodans 7 dit predicaat ontvingen. GOEDE PRIJZEN VOOR NIEUWE GROENTEN. Aan de veiling te Poeldijk zijn Woensdag de eerste perziken aangevoerd, waarvoor van 42%70 ct. per stuk werd betaald, terwijl voor aardbeien tot 22 ct. per stuk betaald werd. De eerste druiven werden te Poeldijk verkocht voor 5.20 per Kg., eerste snij- boonen voor 3.50 per 100, terwijl tenslotte te Naaldwijk de eerste princesseboonen wer den verhandeld voor 1.55 per Kg. Te 's-Gravenhage zijn de eerste asperges ter veiling aangevoerd door den kweeictr A. D. Leerdam. Er werd 55 ct. per bos besteed. Voetbal. Het Bondselftal, dat hedenavond 1 April op het V.U.C-terrein te Den Haag tegen Sparta (Praag) zal uitkomen is thans als volgt samengesteld Doel: Veenendaal (Naaldwijk). Achter: van Stokken (D.W.S.) en Lelieveld (V.U.C.) Midden: Pelikaan (Willem II), v. d. Wildt (V.U.C.), Scheffers (Hermes D.V.S.) Voor: Eichhorn (R.F.C.), Bonsema (Velo- citas Gron.), Ophorst (H.B.S.), Smits (R.C.H.) en Kruiver (K F.C 20 cent per ons 50, 60 en 70 ct. p. l/2 pond. fa. W. G. E. VALK Houttil 5. Tel. 286 UITZENDING VAN DINERS vanaf f 1. naar naast Victoria Theater. Wij zijn goedkoop en bren gen steeds het NIEUWSTE. MAGDALENENSTRAAT 4. Paarden. De draverijen op de lange baan in 1932. Het lijstje van de draverijen op de lange baan, die dit seizoen in ons land gehouden worden, ziet er als volgt uit: 24 April Hilversum, 5 Mei Duindigt en Drachten, 8 Mei Groningen, 16 Mei Duin digt en Veendam, 22 Mei Duindigt, 29 Mei Duindigt, 5 Juni Hilversum, 12 Juni Alkmaar, 19 Juni Groningen, 26 Juni Duindigt, 3 Juli Duindigt, 10 Juli Duindigt, 17 Juli Duindigt, 24 Juli Gronngen, 31 Ju li Drachten, 7 Augustus Alkmaar en Sappemeer, 14 Augustus Duindigt, 21 Augustus Duindigt, 28 Augustus Duindigt, 31 Augustus Hilversum, 4 September Gro ningen, 11 September Dindigt, 18 Septem ber Duindigt, 25 September Duindigt, 2 Oc- tober Groningen, 9 0ctober Alkmaar, 16 October Hilversum, verder Duindigt op 23 en 30 October, 6, 13, 20 en 27 Novem ber. (Buiten verantwoordelijkheid van de geenszins dat de redactie er mede instemt). Redact'e. De opname in de rubriek, bewijst ZET DE POLITIE „VALLEN" UIT? Geachte Redacteur, Wilt u het onderstaande in Uw veel ge lezen blad plaatsen? Mijn dank daarvoor. Wanneer men per fiets van Alkmaar naai Bergen gaat, ziet men even voorbij den spoor wegovergang aan de rechterzijde van den wee een bord staan met 't opschrift „Rijwielpad". Hiervoor is een strook van het tegeltrottoir gebezigd, waartoe dit trottoir in twee stroo- ken is verdeeld één strook, n.1. de linker als rijwielpad en de rechter als voetpad. Circa 100 M. verder, juist over de nieuwe brug is nu plotseling een bord geplaatst met het op schrift: „Verboden voor Rijwielen". Dit ver moedelijk omdat nog ongeveer 50 M. verder het voetpad ophoudt, omdat daar geen hui zen meer staan en een sloot begint. De zaak is nu, dat een wielrijder, die het eerste bord passeert met „Rijwielpad" zich veilig op het fietspad waant en geen mensch het kan ver moeden, dat 100 M. verdér op hetzelfde pac zal staan „Verboden voor Rijwielen". Ge volg: men let er niet op, vooral niet op zoo'n korten afstand, terwijl 's avonds ook bij de thans inderdaad overvloedige verlichting het opschrift daar juist onleesbaar is, en rijdt rustig door, tot er verderop een politie staat, die het gevolg weet een ieder, ,die van dit opengezette politievalletje de dupe wordt Mogelijk kan dit stukje er toe meewerken het heele pad öf als rijwielpad te handhaven öt' het heelemaal als rijwielpad af te schaffen en aan de linkerzijde van den weg, waar ook een dubbel trottoir is en waar geen huizen staan als rechts- en linksrijwielpad in te rich ten. Als straks de zeer vele vreemdelingen, die lang dit pad zullen gaan en van de thans heerschende toestand kennis „moeten" nemen, of het zelf opmerken, geeft het zoo'n kleinzielig idee en is het maar beter als dit valletje gesloten is. U geacht Redactie nog maals dankend, EEN BERGENAAR Wij leveren 1ste kwaliteit tegen zeer lagen prijs. Vraagt onze Met worst, Gerookt Vleesch en Boter- hammenworst. Aanbevelend, Wij ruimen op 10 stuks Dahlia's in 10 verschillende kleuren, voor slechts f 1.50 franco huis (remb. postwissel) van kweekerij „De Dahlia". lederen Zondag van 4-6 uur entree 25 ct. van 7-11 uur entree 35 ct. Recht van toegaug voorbehouden. in alle kleuren 25 ct. p. póiulspak Vriesia Koud waterverf in poe- dervorm is gemakkelijk te ver werken en wordt de laatste jaren veelvuldig toegepast o.a. ter vervanging van behangselpapier. Niet alleen uit een oogpunt van hygiëne verdient het gebruik voor dat doel aanbeveling doch bij 'n kleurcombinatie verkrijgt men een veel smaakvoller en artistieker effect dan met be hangselpapier. Aan Vriesia koudwaterverf kan 5 tot 10 kleurstof aardverf toegevoegt worden ter verkrijging van ver schillende tinten. Alom verkrijgbaar. N. V. DROGISTERIJ TELEF. 324, ALKMAAR. Ij tj E 15

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7