Qememtecaden JUownciaal Tlieuws £uchtoaact tBucqectijtke Stand Alkm. Boys a HEERHUGOWAARD. AKERSLOOT. HOORN. WERVERSHOOF. DE VIER NOORDER KOGGEN. VELSEN. EGMOND AAN ZEE. WINKEL. CASTRICUiV». KOEDIJK. M.KATER Voor de tweede reis vertrokken. i w erpen, ontving hij den volgenden brief van den jeugdigen Hollander. Bravo, bravo. Hiep hiep hoera, leve de Hoilandsche voet ballers. Oeachte Heer van den Berg, Nu ben ik echt tevreden over het elftal. Wat hebben jullie je best gedaan. Ik heb bij iedere goal zitten meegillen dat ik er nu nog schor van ben. Alleen dat liedje „Houd de moed er in" zingen ze hier niet Ik heb ge noten en ben echt trotsch. In mijn pension heb ik nu praats gehad. Die vent met die groote, zwarte moustache waar ik zoo'n hekel aan heb. kon niets meer zeggen. Ik zeg, durf nu nog eens iets van de Hollanders zeg gen. De kaaskoppen, zoo noemen ze de Hol landers. kunnen jullie nog een lesje geven Ik feliciteer jullie allen en vlas me al op de vol gende match. Mijnheer van den Berg, leuk dat U ook van den Berg heet, maar U ber.t zonder h. Ik dank U voor Uw fijnen brief, ik krijg haast nooit persoonlijk een brief en met Uw kaart was ik echt blij. Als U eens in Brussel komt. hoop ik, dat U mij eens komt opzoeken en zal U dan Brussel eens laten rien. Dag mijnheer Uw vriendje, LOUIS. Schrijf mij nog eens een brief, dat vind ik fijn is dit, in al zijn echte kinderlijkheid, niet een ontroerend staaltje van meeleven en zijn juist zulke uitingen niet de mooiste belooning voor de schitterende zege? Lan£s de N.H.V.B.-velden. Onze medewerker schrijft: Aangezien het programma al bijzonder klein was en Pluvius op vele sportvelden de noodig meertjes had gevormd, vielen er in de hoogere klassen geen verrichtingen te notee- ren. Ook zal deze geringe bezetting wel cenigzins in verband staan met den proef- wedstrijd van het N.H.V.B.-eiftal te Den Helder tegen Helder I. Dit elftal, dat als volgt was samengesteld: S. Gongriep. (Z.V.V. 3) H. v. Herwaarden B. Koelman (N. Niedorp I) (Alkmaar I) J. Schuit J. Rijke/s C. J. v. d. Hilst (Alkmaar I) (Succes I) (Alkm. Boys I) H. Wolthuis K. Scheerman (M.L.D. I) (Z.F.C. 4) V. Indri J. Homan H. Schaap (Alkm. Boysl) (Alkmaar I) (M.F.C. 1) speelde een geamimeerden wedstrijd en het was zeer jammer, dat de kleine Zaansche doelman stellig zijn dag niet had, vooral de hooge ballen waren hem vaak te machtig, wellicht was een zege de „Noord-Hollanders" ten deel gevallen. Nu echter bleef Helder met een 43 overwinning baas in eigen huis. Ondanks het feit, dat verloren werd, is deze ontmoeting stellig van veel nut geweest en een nieuwe proefwedstrijd voor a.s. Zondag te Hoorn tegen Hollandia I, waarbij wellicht de zwakke plekken nog wel even herzien zul len worden, kan als een nuttige voorlooper van de komende districtwedstrijden be schouwd worden. Opvallend is het, dat in het huidige elftal een vijftal plaatsen door Alk- maarders werd bezet, wat immer tot vreugde stemt en het bewijs levert, dat onze oude kaas stad nog een geducht woordje mee spreekt. Opdat dit zoo moge blijven! N.H.V.B.-ers nu a.s Zondag opgepast, het elftal lijkt ons sterker dan dat van het vorige seizoen, duskan ongetwijfeld een beter figuur slaan. Eindelijk kunnen we weer eens een Tam- pioen noteeren! In de adspirant-afdeeling F, had aan den Westerweg een treffen plaats tusschen de beide A-adspirant-elftallen van de .vereenigingen Alkm. Boys en Bergen. Waar de ontmoeting hier twee kampioens- candidaten betrof, was de uitslag natuurlijk van veel belang. De jeugdige Boys hadden hier echter alle voordeelen, want een gelijk spel was juist voldoende om het kampioen schap te bemachtigen, terwijl bij een verlo ren partij eveneens nog de kans bestond. Zij namen echter maar het zekere voor het onze kere en behaalden een flinke 7—2-overwin ning. 4 E. Ook hier een zeer belangrijke ontmoeting. n.1. Alkm. Boys III—Bergen III. Een over winning voor de Bergenaren, beteekende, ook hier een gevallen kapioenschap, terwijl een gelijk spel, een beslissingswedstrijd tusschen Uitgeest IV en Bergen II zou opleveren. Het is echter geheel anders geloopen, de Boys reserve's bleven met een 82-overwinning baas in eigen huis en één verliespunt 4n de resteerende wedstrijden beteekent nu een de finitief Uitgeester kampioenschap, zooals on derstaande stand laat zien Uitgeest IV 12 8 1 3 34—17 17 Bergen III 12 7 2 3 46—32 16 Schoorl II 12 6 3 3 38—31 15 Alkm. Boys III 10 6 1 3 50—23 13 C.S.V. III 11 5 2 4 28—27 12 Vrone III 11 2 1 8 15—49 5 K.S.V.II 12 0 2 10 11—43 2 In de adspirantafdeeling F, de reeds eerder gememoreerde 7—2-overwinning van Alkm. Boys a op Bergen A, waardoor de stand van de jeugdige kampioenen thans is: 9 9 0 0 52—5 IS 10 7 1 2 33-17 15 10 4 1 5 15—17 9 9 4 0 5 20—21 8 10 2 1 7 10—41 0 10 1 1 8 9-37 3 14 10 3 1 59—13 23 12 10 1 1 53—7 21 11 10 0 1 546 20 15 5 3 7 23—20 13 15 4 3 8 20-62 11 13 5 0 8 22—29 10 15 4 2 9 20—45 10 13 2 4 7 15—'51 8 10 0 2 8 6—39 2 Bergen a Alkmaar a Uitgeest a D.T.S. a Alcm. Victrix a In afdeeling G bestaat nog buitengewoon veel spanning, temeer daar de drie „gegadig den" imer overwinningen blijven incasseeren. Schoorl a ging op het goede pad voort en zorgde thuis tegen Alkmaar a voor een 4—1- overwinning. Alkm. Boys b had met Vrone a geen genade en conserveerde de bezoekers met 14—0. De stand van deze afdeeling is thans Schoorl a Alkm. Boys b Bergen b Alcm. Victrix b Alcm. Victrix c C.S.V. a Alkmaar b Vrone a Ursem a Kegelen. De strijd om den A. K. B.-beker. Vrijdag 8 April beginnen de voorjaars wedstrijden van den A. K. B. Naast den korpswedstrijd orden gehouden kampioens-. paren- en vrije baan wedstrijden, terwijl er op de propaganda-baan voor jeugdige kegelaars gelegenheid is zich te oefenen. Hoe belangrijk lratstgenc mde wedstrijden ook mogen zijn, de groote belangstelling heb ben toch de kornswedstrijden om den A. K. B -beker. Het zal deze keer een bijzondere strijd worden, voora! waar twee clubs, n.1. „Koekoek" en „de Unie", den beker reeds viermaal hebben rewonnen en bij een over winning van een van deze beide clubs, de beker definitief eigendom van deze club zal worden. Het zal de:e clubs evenwel niet ge makkelijk gemaakt worden, want het winnen van den A. K. B.-leker is voor de Alkmaar- sche clubs altijd nog de hoogste eer. De kegelclub ,,De Club", die deze keer den beker moet verdedige.., zal zich zeker ook niet zoo gemakkelijk gewonnen geven. Ook bij den Dames korpswedstrijd ver wachten wij een feilen strijd en zullen de overige damesclubs trachten aan de supe rioriteit van de Damesclub „Onder Ons" een einde te maken. Deze wedstrijden, welke van 8 tot en met 17 April worden gehouden, hebben dus weer de vol'e belangstelling van de Alkmaarsche kegellaarsters en kegelaars. Maandagmiddag kwam de raad dezer gemeente in voltallige vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat het nood zakelijk was een ander besluit te nemen, be treffende de belegging der overtollige kas gelden, aangezien liet vorige niet door Ged Staten was goedgekeurd. Dit laatste naar aanleiding van de uitspraak van den Hoo- gen Raad in de kwestie Nieuwer-Amstel, van welke gemeente het beroep door dit college ongegrond was verklaard. Aldus werd beslo ten de gelden bij de Boerenleenbank te beleg gen onder voorwaarde van zekerheidsstel ling boven het bedrag ad 1 per inwoner ten genoege van het gemeentebestuur, mini mumrente 2'A De heer Kostelijk meende, dat een derge lijke bepaling tegenover andere spaarders niet reëel was. Te allen tijde zou aan het gemeentebestuur gedekt zijn. D heer Tromp wilde een zekerheidsstelling niet in dezen zin opvatten. Volgens hem was het slechts een formeele kwestie aangezien in de statuten der boerenleenbanken toch reeds de bepaling was opgenomen, dat alle leden onderling aansprakelijk zijn voor de schulden der bank. Hij kon niet begrijpen, dat de instanties, die ook van deze lichamen zekerheidsstelling vroegen, daarmee geen rekening hielden. De heer Quant vroeg, gezien de bepaling, dat zekerheid gesteld moest worden boven een bedrag ad 1 per inwoner, of het niet mogelijk was bij de drie plaatselijke banken een dergelijk bedrag te deponeeren. De voorzitter vermoedde wel, dat dit ver hinderd kon worden. Aan den anderen kant voelde hij niet veel voor belegging bij de bank voor Nederlandsche gemeenten, gezien het lage rentetype, terwijl bovendien beleg ging bij een plaatselijke bank voor had, dat men op de voordeel igste manier met de ge meentelijke gelden kon handelen. Besloten werd het voorgestelde ter goed keuring in te zenden. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het adres van Ooststellingwerf, waarin er op werd aangedrongen om, indien eenmaal be sluiten zijn genomen ten gunste van steun verlening aan land- en tuinbouw deze met spoed uit te voeren. Aan den heer W. Molenaar, hoofd der O.L. School II, werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim. Voor de benoeming tot hoofd der O. L. school II, was een alphabethische lijst opge maakt. Nadat hierover op voorstel van den TK. Dokter: .Wat u te doen hebt ls geen rookvleesch meet ie eten net rooaen ie «aten en geen wnisay meer te drinken." rWanneet at pauent zien maai maast om weg te gaurt „O, wacht u nog even. u vergat te oetaien" Patiënt.Betalen, waarom sou ik oetaien ik oen niet van plan uw voorschrift op te volgen." IPassln* Show). heer Krom eenige oogenbükken in comité J was vergaderd, bleek bij de hierna gehouden stemming, dat 9 stemmen waren uitgebracht op den heer C. Hartog, terwijl de heeren IJs- selstein en Post ieder één stem hadc'en ver kregen. Wijziging der begrootingen 1931 en 1932, werd na toelichting van den voorzitter goed gekeurd als voorgesteld. De steunregeling betreffende de in de ge meente wonende transportarbeiders werk zaam aan „Koophandel" werd ingetrokken ingaande 15 April a.s., na toelichting van den voorzitter in verband met de zich sterk wijzigende omstandigheden wat den loon- standaard betrof. Mededeeling volgde, dat reeds aan eenige personen werkzaam aan de werkverschaffing Zaterdag ontslag was gegeven. Voorgesteld werd deze geheel stop te zetten als de sloot, waaraan men thans bezig was, gereed was. De voorzitter wist het geringe verloop bij de werkverschaffing hoofdzakelijk aan den tegenwoordigen toestand, die te zien gaf, dat de werkgevers het loon wilden verlagen, ter wijl de arbeiders nog trachtten het oude loon te handhaven. Hij constateerde, dat inder daad dezen toestand aanwezig was, ofschoon men er naar buiten nog weinig van merkte. De heer Groenland vroeg hoe het met het werk aan de Zuiderzee zat. De voorzitter antwoordde, dat daar prac- tisch dit jaar neg niemand was heengegaan. Tegenover afvloeiing van twee personen stond een plaatsing van eenzelfde getal. De heer Kostelijk had zich afgevraagd, wat er gebeuren moest als de werkverschaffing was afgeloopen. Hij wilde, dat er een rege ling werd getroffen, waarmede èn werk gever èn werknemer waren gebaat. De heer Wagenaar zag hier slechts heil in een onderlinge regeling van gemeenten. De heer Kocij informeerde naar de wer king van het plaatselijk orgaan der arbeids bemiddeling. De voorzitter antwoordde, dat dit nog steeds ten gemeentehuize was gezeteld. Er was echter veel werk vanwege het groote ge tal werkloczen, terwijl weinig geplaatst werd. De heer Wagenaar 'bepleitte het geven van een toeslag op het loon gedurende een be paalde periode. De heer van Langen zag geen verminde ring der werkloosheid vcor het aardappel- rooien zou zijn aangebroken en dan nog slechts onder voorwaarde, dat dit gewas eeti loonende teelt zou geven. De heer Wagenaar, daarentegen had ge meend na de eerste credietverstrekking reeds eenige verbetering te kunnen bespeuren. De heer Tromp was van opinie, dat deze credietverstrekking, wat de arbeidsmarkt be trof, dan pas zich zou toonen als een spoe dige uitbetaling van den tweeden termijn zou volgen. De heer Krom vroeg of over deze uitbeta ling reeds iets bekend was. De voorzitter antwoordde, dat het eenige positieve, wat hij van de credieten kon mede- deelen, was dat de gemeente 30.810 was toegewezen en dat dit aan belanghebbenden was verstrekt. Verder lag ook voor hem nog alles in het duister. Men zou nog wel eens naar het mi nisterie kunnen gaan, doch den minister zelf kreeg men toch niet te spreken en tenslotte kon men weer naar huis gaan met de ver- zeekering van den secretaris-generaal, dat hij de voorgestane belangen bij den minister zou voordragen. Op voorstel van den heer Tromp werd als nog besloten een schrijven van den minister te richten betreffende een eventueel in het leven te roepen steunregeling. Hierna sluiting. Door de rijks- en gemeentepolitie is Za terdagavond alnier aangehouden een ont vluchte patiënt uit het St. Jozefgesticht te Heiloo en naar voormelde inrichting terugge bracht. Zondag gaf de tooneelvereeniging „Nieuw Leven" haar laatste uitvoering in dit seizoen voor een flink bezette zaal in café Groen onder regie van den heer Rossen- backer. Opgevoerd werd „Verleden", drama in 3 bedrijven door Ina Boudier—Bakker. Zooals wij het van deze tooneelvereeniging gewoon zijn werd ook nu de opvoering tot een waar genoegen, althans voor hen die van een dra> ma houden. Zonder uitzondering hebben de spelers in ieder bedrijf hun rolvastheid ge toond en den aanwezigen een avond van kunstgenot verschaft. Een gezellig bal was het slot. Toen Zaterdag de veehouder Z. bij zijn jongvee in den Limmerpolder kwam lagen er twee pinken met de twee voorpooten stuk. Hoe zich dit ongeval heeft toegedragen is on bekend. De beesten zijn naar het abattoir te Alkmaar overgebracht. kening en verantwoording over het afgeloo pen dienstjaar. De ontvangsten van het propaganda-fonds wijzen aan 187.88; de uitgaven_/ 16.85, zoodat er een batig saldo is ad 171.03. De gewone middelen der vereeniging wijzen aan in ontvangsten 534.77de uitgaven 447.45, zoodat er een batig saldo is, groot 87.32. De financieele commissie adviseerde de rekening goed te keuren. Den penning meester werd dank gebracht voor diens accu raat beheer. Hierna werd door den heer Eriks een gedocumenteerd verslag uitge bracht van de gehouden algemeene vergade ring der hoofdvereeniging, hetwelk met de meeste belangstelling werd gevolgd. Bij de rondvraag wijdde de voorzitter har telijke woorden aan het a.s. vertrek van het bestuurslid mevr. v. d. Rol. De heer Bergs- ma werd gelukgewenscht met zijn benoe ming tot hoofd der school te Berkhout. De heer Van Veen (dir. der H.B.S.) werd als bestuurslid bereid bevonden in een der volgende ledenvergaderingen een voordracht i'zoo mogelijk met lichtbeelden) te houden over onderwijstoestanden in vroegeren tijd. Hierna sluiting. De afd. Hoorn van de vereen, voor „Volksonderwijs" hield Maandagavond in „De Witte Engel" een ledenvergadering on der leiding van den heer Ds. van den Broek. De opkomst liet te wenschen over. De voorzitter herdacht de hier ter stede zoo uitstekend geslaagde protest-vergadering in zake het wetsontwerp-Terpstra. Ingekomen was een verzoekschrift van den Bond van Sigarenwinkeliers om adhaesie te betuigen voor een adres aan den gemeente raad, waarbij wordt verzocht het plaatsen van automaten voor verkoop van sigaren en sigaretten te verbieden. Na eenige discussie was men van oordeel, dat het in het belang der schoolgaande jeugd moet worden ge acht, indien het plaatsen dezer automaten wordt verboden, waarom besloten werd aan het adres adhaesie te betuigen. Uit het jaarverslag bleek, dat de collecte voor het Fonds volksonderwijs het vorige jaar 380.81 heeft opgebracht. Onder den in vloed van de crisis is het ledental teruggeloo- pen van 319 op 293. Met veel belangstelling werd het verslag gevolgd. Hierna deed de heer S. H. Boot re Door de gemeentepolitie zijn twee per sonen aangehouden verdacht van dief stal van rijwielplaatjes. De personen bleken een Hagenaar en een Rotterdam mer te zijn. Op een hunner werden in brekerswerktuigen gevonden, waarom beiden naar Alkmaar zijn overgebracht. *Bij het lossnijden van een pakket had Mej. C. L. het ongeluk zich met de punt der schaar in een harer oogen te steken. Opneming van de patiënt in het ziekenhuis te Alkmaar werd noodzake lijk geacht. Men vreest voor het behoud van het oog. Door den heer Commandeur is voor gesteld een reglements-wijziging. waar bij wordt bepaald, dat bij overlijden of vacatures geen aanvulling meer zal plaats vinden, totdat het aantal heem- reden van acht op vier zal zijn terug gebracht. In een volgende vergadrt'ing komt clit voorstel in behandeling. Bij kon. besluit van 1 April is, met ingang van 16 April, benoemd tot bur gemeester der gemeente Velsen mr. F. L. .T. E. Rambo:met, met ge'ijktijdige toekenning van eervol ontslag als bur gemeester der gemeente Schoonhoven. *De op 1 April gehouden Emmabloem- collecte heeft opgebracht 124.42. Nutsspaarbank Winkel: 1931. Verslag De baten op 31 December 1931 waren in totaal 66172,07. Schuld op 31 December 1931 aan spaar ders 53312,53. Zuivere reserve 13859,54. Reserve 31 Dec. 1930 16901,81. Reserve 31 Dec. 1931 13859,54. Achter uitgegaan 3042,27. Non valeurs 1118,66. Deze achteruitgang is een gevolg van koersverlies op effecten. Als gevolg van dezen achteruitgang kan geen uitkeering aan het departement worden gedaan. De kas op 31 December 1931 is 1038,53. Ingelegd door spaarders 17040,96. Teruggehaald door spaarders 14833,38. Spaarbankboekjes in omloop op 31 De cember 1931, 150, tegen 146 in het vorige jaar. De Nutsbiblotheek gaf in 12 zittingen 685 boeken uit aan 29 lezers. Het gemis van subsidie van hoofdbestuur en departement, belet de commissie nieuwe werken aan te schaffen. Het departement verkeert in een zoodani- gen financieelen toestand, dat een vierde nutsavond achterwege moet blijven. Tot bestuurslid werd benoemd de heer W. Keetman. VEENHUIZEN. Voor een talrijk publiek,- grootendeels jongelui, voerde onze tooneelvereeniging het blijspel „Een groote nul" op. Het tooneel was goed verzorgd. Mimiek en opvatting van de rollen waren zeer verdienstelijk. NOORLtSCfcAPWOUDE. Het 40-jarig jubileum van dt Nieuwe Langedijker Courant. Zaterdagmiddag werd in Concordia een receptie gehouden ter herdenking van het 40-jarig jubileum van de Nieuwe Langedii- ker Courant. Te ongeveer 3 uur was de oprichter, de heer J. H. Keizer, met zijn familie aanwezi» in de zaal, die als het ware in een bloemen hof herschapen was. Prachtige bloemstukken waren gezonden w.o. wij opmerkten die van het personeel, den Kamer van Koophandel te Alkmaar, het Gemeentebestuur van Noord- scharwoude, de Burgemeester van Noord- en Zuidscharwoude, Jhr. A. L. van Spengler redactie en administratie van Ons Week blad, het Harmoniegezelschap „Excelsior" een vruchtenmand van de kantoorhouders aan den Langendijk en Sint Pancras, bene vens van leveranciers en familie. Nadat de familie gezeten was, hield de heer Muylaert, boekhouder der h I H Keizer, eenhartelijke toespraak, waarin tot uiting kwam zijn genegenheid voor de beide patroons en zijn liefde voor de zaak Daarna kwamen o.a. de burgemeesters van Noord- en Zuidscharwoude en Oudkarspel, de voorzit ters der beide tuinbouwvereenigingen van Noord- en Zuidscharwoude, directeur en be stuur van het harmoniegezelschap „Excel sior", de heer Janssonius hoofd van de U. L. O. School, de heer P. Kok van de Eerste Langedijker Autogarage, wethouder-A. Bar- ten, de verschillende kantoorhouders alsmede vele vrienden. Vele gelukstelegrammen, brie ven, briefkaarten en kaartjes werden voorge lezen. Nadat de aanwezigen een poos gezellig bijeen hadden gezeten werd het woord ge voerd door den heer S. Wagenaar van Broek op Langendijk, die een allervermake- lijkst tooneeltje opnaaide van een mislukte theevisite door den heer J. van Kampen, van Sint Pancras, die de jeugd en de energie memoreerde van den oprichter door Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester van Noord en Zuidscharwoude, die o.m. noemde het krachtige medewerken in verschillende open bare zaken, als de oprichting van de U. L. O. School, de Gasfabriek enz. Spr. zeide ver der dat men moeite heeft om een Keizer te vinden, maar alleen de Langendijk heeft nog zijn Keizer. Verschillende Keizers zijn de kroneh van het hoofd gerukt, maar deze Kei zer wordt een kroon opgezet, niet door hem zelf maar door anderen. Daarna sprak burgemeester Wijnveldt die hoopte dat de Nieuwe Langedijker Courant nog eens een dagblad zou worden en dat de jubilaris zijn gouden jubileum zou mogen vieren in dezelfde goede gezondheid en met dezelfde werklust van thans. Daarna sprak de heer Bouwman van Zuidscharwoude als collega waarbij hij hoopte dat de courant mocht groeien en bloeien. Natuurlijk waren de verschillende toe spraken hoofdzakelijk gericht tot den op richter, de heer J. H. Keizer, maar er wer den ook zeer waardeerende woorden gespro ken tot diens zoon, den heer J. Keizer, die sinds 3 jaren als mede-firmant, werkzaam is. Nadat door de beide jubilarissen woor den van dank waren gesproken bleef nien nog eenigen tijd gezellig bijeen. Zaterdagavond werd een tweede uitvoe ring gegeven door de gymnastiekvereenigin- gen „Hercules en Hygiëa", een z.g. dona teursavond. Het was een goed geslaagde uit voering waarvoor veel belangstelling be stond. Den Directeur, den heer K. Boot, werd een bloemenhulde gebracht. SINT PANCRAS. De eerste rijpe tomaat werd heden ge plukt door den kweeker C. Duif Szn. Het vo rige seizoen plukte de heer Duif de eerste 14 April, dus nu 10 dagen vroeger dan het vo rige jaar. De stand van de tomaten in de stookkas- sen is op enkele uitzonderingen na goed te noemen, vooral het bevruchten van de onder ste tros is best te noemen. Dit houdt wel ver band met het vele zonlicht tijdens den bloei tijd. Naar wij vernemen is de opbrengst van de gehouden bloempjesdag ten bate van het crisiscomité, alhier gehouden op 2en Paasch dag, geweest 153.80. Ingekomen personen. A. Broertjes van Ursem. A. Molenaar van Sijbekarspel. C. Molenaar van Am sterdam. G. Ertl van Texel. S. Stam van Oudkarspel. J. Riekwel en gezin van Schoorl. Vertrokken personen. C. Dekker en echtgenoote naar St. Pancras K. Dekker naar Zwaag. T. Groen naar Heerhugowaard. T. de Geus naar Alk maar. E. Blom naar Amsterdam. A. J Kruk naar Alkmaar. A. Verduiii naar Noordscharwoude. ALK MAAR Ml ENT24* DE POSTVLUCHTEN 9P INDIE. De „Raaf" is gister op de thuisreis uit Calcutta vertrokken en te Jodphur aange komen. De „Reiger" op'de heenreis is gister uil Cairo vertrokken en te Bagdad geland. ELLY BEINHORN TE SYDNEY. Naar Wolf aan de N. R. Crt. meldt ik Elly Beinhorn Zaterdagmorgen van Bris- bane naar Sydney gevlogen en heeft daar mede haar doel definitief bereikt. Zij heeft sinds den aanvang van haar tocht 23 000 K.M. afgelegd. DE „ORAF ZEPPELIN". Het Luchtschip Graf Zeppelin is heden morgen te 6.32 u. onder bevel van kapitein Lehman voor de tweede maal in dit jaar ge start voor een vlucht naar Zuid-Amerika. Tengevolge van den krachtigen Noordoosten wind ondervond het vertrek twee uur ver traging. Er zijn 8 passagiers aan boord. Vele toeschouwers woonden het vertrek bij. Op de Zeppelinwerf was o.a. dr. Eckener persoonlijk aanwezig. HEILOO. (Maart). Geboren: Catharina Marion, d van Nicolaas Strooker en Antje Reik. Johannes Willibrordus, z. van Nicolaas van der Steen en Johanna Petronella Ligthart. Anna Maria, d. van Theodoris Molenaar en Jacoba Brakenhoff. Jantje, d. van Egbert Zoete- bier en Annigje Kiioi. Menno, z. van Meijert Ploeger en Maart je Wardenaar. Gerrit, z. van Gerrit Dekker en Henderica Korsman. Overleden: Anna Elisebelh de Bock. echtgen. van Wilhelmus Driehuijs, 74 jaar Oerrit Wagemaker. 33 jaar. Joachim Blümcke, 10 maanden. Jacob Ochque, 69 jaar. Maarten Reik, 82 jaar. Levenloos aangegeven kind van Jacobus Ru .enburg en Petronella Elisabeth Catharina van Eijk-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10