Agenda De Pleines Duif komt. T. 0. P. „Phyllis Stheepstijdingeti Stad en Omgeving. JiechtsiaAen Jlunsi en Wetenschap tBucgedijke Stand Jngezondm Stekken OP DUS NAAR OE PLEINES DUIF! lOeet&ecicht WOENSDAGMIDDAG APRIL zal het rijdend Cadeauxmagazijn van de N.V. Kon. Zeepfa brieken de Duif standplaats nemen op het HOF PLEIN, ten einde U in de gelegenheid te stellen de Cadeaux te komen bekijken en de Duifmerken in te ruilen. Aan kinderen die een pakje Vetloogmeel aan den wagen kunnen toonen, wordt tevens nog een aar dige verrassing uitgereikt. Ruilen is niet verplichtend, wij toonen gaarne iedereen wat men voor Duifmerken kan krijgen. Kijkers worden zeker spaarders van Duifmerken. ZATERDAG a.s. de HARMONIE. Voorverkoop 10.95. NA AFLOOP BAL. Thf □"iT.'n, Dinsdag 5 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Schaduwen der onderwereld (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De privé-secretaresse (rom.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Der Drauf- ganger (rom.. sens.); toegang boven 18 j. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Dirigible (Gevaarlijk Spel), rom.; boven 14 jaar. 7 uur, Waakt en Bidt, opening bazar door ds. Verwaal. Woensdag 6 April. 2 uur, A. B. T., matinée, vertooning film De privé-secretaresse (voor eiken leeftijd). 2.305 en 710 uur bazar Waakt en Bidt. 7.30 uur, Cinema Americain: Schaduwen der onderwereld (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop theater: De privé-secretaresse (rom.)voor eiken leef tijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Der Drauf- ganger (rom., sens.); toegang boven 18 j. 8 uur. Dancing Harmonie, verg. „De vereenigde Staten van Europa", spreker Ta co Mulder. Donderdag 7 April. 2.305 en 79 uur bazar Waakt en Bidt. 7.30 uur, Cinema Americain: Schaduwen der onderwereld (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De privé-secretaresse (rom.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Der Drauf- ganger (rom., sens.); toegang boven 18 j. 8 uur, café Hilbrand te Bergen, verg. op richting Landelijke Rijvereeniging. 8 uur, in De Rustende Jager te Heiloo, spreekbeurt mr. Duijs, lid Tweede Kamer. 8 uur, Harmonie, vertooning film over Noorwegen voor de Volksuniversiteit en de N. R. V. 8 uur, café London, Verdronkenoord, ver gadering Burger IJsclub. 8 uur, Groote Kerk, Wijdingssamenkomst voor de alg. verg. der Evangelische Maat schappij; sprekers ds. Dorgelo uit Naar- den en ds. Foeken uit Haarlem; zang en or gel opening en sluiting door ds. Baar. Vrijdag 8 April. 8 uur, Harmonie, vertooning film over Noorwegen voor de Volksuniversiteit en de N. R. V. KONINKLIJK BEZOEK AAN BODEGRAVEN. De Koningin en Prinses brachten hedenoch tend een bezoek aan de kaasmarkt te Bodegra ven en onderhielden zich daar met verschillen de kaasboeren en kaashandelaren. Vervolgens werd naar Gouda gereden, waar een bezoek werd gebracht aan de coöperatieve handelsver- eeniging „De Producent", Aldaar werden be zichtigd de kaasvoorraden en de fabriek voor korstlooze kaas, terwijl de directeur der fa briek en andere personen inlichtingen gaven over den kaashandel. Ten slotte werd een bezoek gebracht aan twee boerderijen onder Stolkwijk, waar de Koningin en de Prinses alleen naar binnen gin gen en alles bezichtigden. RIJKSSTEUN AAN DE VEEHOUDERS? De Geldersch-Overijselsche maatschappij van Landbouw heeft in antwoord op haar petitionnement van den minister bericht ge kregen, dat een wetsontwerp tot steunver- leening ten behoeve van de veehouderij spoe dig het departement zal verlaten, terwijl maatregelen ten behoeve van de varkenshou derij een punt van onderzoek uitmaken. INBRAAK. De rechtbank te Maastricht heeft gisteren veroordeeld L. J. P. B., meubelmaker, ter zake van inbraak in de kerk te Eysden, waar hij offerblokken heeft opengebroken, tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was 2 jaar. E. F., slager, ter zake van het plegen van diefstallen te Eysden is tot 7 A maand ge vangenisstraf veroordeeld. De eisch was 1 'vaar. 7 ZWARE MISHANDELING. De Hooge Raad heeft gisteren behandeld een cassaberoep van J. R., die door de recht bank te Zwolle is veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf wegens zware mishandeling van zekeren S. te Balkbrug in de nacht van 23 op 24 Augustus 1930. Het Hof te Arn hem heeft in hooger beroep dit vonins ver nietigd en R. wegens mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, ver oordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O. M. zal concludeeren op 18 April. DE GEWEZEN MINNAAR TOT 1 y* JAAR VEROORDEELD. De Haagsche rechtbank veroordeelde heden den 24-jarigen expeditieknecht, die 4 Jan. j.1. te Rijswijk zijn vroegere verloofde, een 18-jarige dienstbode, met een scheermes ver wondde en tegen wien te dezer zake door het O. M. wegens poging tot doodslag 2'A jaar gevangenisstraf was geëischt, wegens zware mishandeling tot IA jaar gevangenisstraf BUURMANS TUIN \LS MESTVAALT GEBRUIKT. De kantonrechter te Hilversum heeft een inwoner van die gemeente veroordeeld tot 1500 boete of 4 maanden hechtenis wegens het werpen van faecaliër. in den tuin van zijn buurman. IS KIENEN HAZARDSPEL? De Hooge Raad heeft gisteren een cassatie beroep behandeld van den procureur-gene raal bij het .gerechtshof te 's-Heriogenboscn tegen een arrest van dat Hof waarbij van rechtsvervolging zijn ontslagen W. en P. Aekens te Kerkrade, voorzitter en secretaris van een Kienclub aldrar. Deze club was op gelicht naar aanleiding van een gemeen telijke verordening, die het kienen in het openbaar verbiedt. De dagvaarding in de zaak was echter op gebouwd op grond van art. 254 W. v. Str dat hazardspel strafbaar stelt. De rechtbank oordeelde de vereeniging camouflage, maar achtte 't kienen geen hazardspel en ontsloeg ook verdachten van rechtsvervolging. De advocaat-generaal zal op 18 April con cludeeren. GERAFFINEERDE OPLICHTING. De politie te Eschweiler heeft naar de gevangenis te A'.cn rvergebracht een 30- jarig ongehuwd persoon uit Rotterdam, die te Eschweiler op geraffineerde wijze groote oplichtingen had gepleegd. Hij trad deftig en voornaam op en kreeg zelfs een mooie be trekking. Hij bewoonde deftige appartemen ten en kocht dure costuums, alles op crediet. Alles bij elkaar heeft hij zijn leveranciers wel voor 6000 mark opgelicht. HEILOO. Zondagavond gaf het Gemengd Koor „Zang en Vriendschap" een uitvoering in het Brunogebouw. Een afwisselend program werd geboden. Er werd begonnen met een groot koorwerk van den componist Jos. Gruber „Te Deum Lauda- mus". Het dameskoor zong eenige liederen. Een Alkmaarsch strijkorkest begeleidde het koorwerk, terwijl het nog enkele orkestnum mers ten beste gaf. Een duet voor tenor en bas en het beroemde koor uit „Ave Verum" van W. A. Mozart werden gegeven. We gelooven wel dat men over de muzikale prestaties van het koor, van het dameskoor en niet het minst van het strijkorkest tevreden kan zijn. Oudergewoonte was de zaal goed bezet. Te betreuren blijft het dat niet allen komen om van muziek en zang te genieten, doch sommi gen min of meer hinderlijk zijn. WINKEL (Maart). Geboren: Geert, z. v. Hendrik Stuiver en Antje Douma Marianna, d. v. Jan Oostwoud Wijdenes en Maartje de Leeuw. Peter Wil helm August, z. v. Ernst Kasten en Trijntje Smit. Nanda Sylvia, z. v. Jan Krab en Dien- tje Elings. Overleden: Antje Bruin, oud 78 jaar, echtgenoote van Gerrit Koorn. Grietje Dik ker, oud 85 jaar, weduwe van Sijmon Leen. Maartje Hoekstra, oud 73 jaar, d. v. Leendert Pruit Hoekstra en Dieuwertje Gijzen. Jo- hanna Prosper, oud 70 jaar, weduwe van Arie Koster. Getrouwd: Cornelis Hollenberg en Mari- anne Singer Hendrik Tromp en Idskje van der Wal. Antonie van der Vorst en Grietje Leen. Klaas Dekker en Johanna van der Vorst. Simon Druif en Trijntje van der Gragt. (Buiten verantwoordelijkheid van de geenszins dat de redactie er mede instemt). Redact'e. De opname in de rubriek, bewijst M. de R.! Gaarne zou ik aan Mej. L. v. d. Walde Boer eenige vragen doen, naar aanleiding van haar ingezonden stuk in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. 1. Is een gemeentebestuur volgens haar idee verplicht om een bedrijf, dat naar haar ge dachte winstgevend is, en dat toch door de ge bruikers in de gemeente winstgevend wordt gemaakt, over te doen aan het P. E. N.7 2. Moet een raadslid, die 4oor gemeente leden is gestemd, voor die leden, zooveel als in zijn vermogen is, hun belangen behartigen? 3. En moet een S. D. A. P.er aan Polak vragen wat diens oordeel is, of moet hijzelf zich inspannen om een besluit te kunnen ne men, wat voor zijn gemeente zijns inziens het beste is? Met dank voor de plaatsing. W. TROMP. Stompetoren. EEN NEDERLANDSCH-FABRII4AAT- DEMONSTRATIE. M. de Redacteur Elke week brengt nieuwe berichten over belemmering van in- en uitvoer over de geheele wereld door de diverse regeeringen bevolen. Waar en wanneer deze krankzinnigheid een eind zal ne men, weet niemand, maar wel lijkt het zeker, dat een wijziging ten goede zal moeten uitgaan van de machthebbende Mogendheden in de rij der Staten. Ons kleine land speelt, wat dit betreft, alleen een afwachtende rol en uitsluitend op ons zelf zijn wij voorloopig aangewezen, om ons door de moeilijkheden heen te slaan. Noodgedwongen heeft ook onze regee ring reeds diverse contingenteerings- maatregelen getroffen en uit ervaring is mij bekend, hoezeer dit systeem, zelfs met alle mogelijke voorzorgen omringd, een ruw-ingrijpend, ontevredenheid- zaaiend en daarbij kostbaar middel is om te bevorderen, dat in verhoogde mate het Nederlandsche product zal worden gekocht en aldus het goud in eigen zak zal blijven. Diezelfde contingenteering leert ons tevens dat, desondanas, toch nog voor geweldige sommen aan buitenlandsch product binnen onze grenzen wordt ge bracht. Voor slechts 3 artikelen: wollen stoffen, tricotgoederen en bovenkleeding, werd door de Kamer van Koophandel te Arnbgm in 4 weken tijds, tot een bedrag ■•an 180.000.— aan invoervergunningen uitgeschreven. Dit beteekent, zoo door gaand, reeds 2 millioen gulden per jaar. En alle 36 kamers in den lande zijn terecht met deze zaak belast! In dit verband waag ik het in herin nering te brengen hoe er in de eerste helft van 1931 een pleidooi is gehouden voor een Nederlandschfabrikaat-demon- strarfie; voor een methode om, via een jaar lang intensieve Pers- en Reclame campagne naar aanleiding van en ge volgd door 2 a 3 maanden poplaire zomer-demonstratie op Zijpendaal, te komen tot een volledige inburgering van de leuze „Eerst zien, wat Nederland levert." Ik herinner er ook aan dat in Juli j.1. aan Z.Exc. den Minister van A. H. en N. moest worden gerapporteerd, hoe die pogingen hadden gefaald op grond van te weinig belangstelling van fabrikanten-zijde, waarbij pchter toch aanleiding te over was, om hoop en ver wachting uit te spreken dat hetzelfde denkbeeld, uit anderer initiatief, vroeg of laat weer naar voren zou komen. De wensch is, tot nu toe, niet in ver vulling gegaan. Wel Limburgsche- en Brabantsche industriedagen, wel sporadisch, een „Nederlandsche" winkelweek, wel 100.000 van de Regeering voor speciale NeTierl.-fabrikaat-reclame, wel dezer dagen een, terzake dienend, 4 daagsch congres in het Carlton-Hotel en meer andere propaganda, maar géén massa ontmoeting tusschen de Nederlandsche Industrie en het vooraf doelbewust „be werkte" Nederlandsche Volk. Eu toch zal dit vermoedelijk de aan gewezen methode zijn, indien men, in het belang van onze welvaart met succes een greep wil doen naar de ziel van het, ten deze, goedwillende gedeelte van het volk. Dié toeleg kan gelukken. Financieel risico? Wanneer de econo mische omstandigheden niet veel slech ter worden dan zij thans zijn, dan durf ik, mits goed voorbereid, nog altijd een bezoek van (en dus direct contact met) een half millioen Nederlanders aan de fabrikanten voorspellen. En wanneer de financiering ter hand zou worden geno men door de industrieele organisaties, de Middenstandsbonden en de Kamers van Koophandel, dan kan daar, oorlog etc. voorbehouden, geen groot risico in zitten. Een N§derl.-fabrikaat-demon- stratie kan zich zelf betalen. Moge de proef nog in 1933 worden ge nomen! De prijs is inspanning waard. Arnhem, 4 April 1932. HUGES. besluit haar tooneel- seizoen met dus allen naar STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Enggano, thuisr., 1 April v. Padang. Tajandoen, uitr., 3 April te Balik Papan. Kon. Eoll. Lloyd. Arnfried, uitr., 1 April te Santos. Siërra Cordoba, uitr., 1 April v. Lissabon. Flandria, thuirs., 3 April v. Bahia. Kon. Ned, Stoomb. Maatschappij. Amazone 3 April v. Huelva te Lissabon. Ariadne 2 April v. Genua te Burriana. Atlas 2 April v. Cura^ao n. de Antillen. Bacchus 2 April v. Amst. te Malaga. Barneveld 3 April v. Antwerpen te Amst. Berenice 3 April v. Venetië te Triëst. Bodegraven, uitr., 2 April v. Cristobal naar Buenaventura. Boskoop, thuisr., 2 April v. Cristobal naar Curagao. Clio 2 April v. Rott. n. Malta. Colombia 3 April v. Hamburg te Amst. Erato 3 April v. Musel te Oporto. Ganymedes 2 April v. Rethymno n. Malta. Hebe 2 April v. Bari n. Messina. Jason 2 April v. Amst. te Hamburg. Luna 1 April v. New York n. P. au Prince. Midas 1 April v. Curagao n. Santo Domin go City. Poseidon 3 April v. Hamburg te Amst. Saturnus 3 April v. AlexandriN n. Cala- mata. Theuseus 2 April v. Aalborg n. Amst. Titus, uitr., 2 April te San Juan. Van Rensselaer 3 April v. West-Indië, l v. Havre te Amsterdam. Vulcanus 3 April v. Valencia n. Amst. Agamemnon 4 April v. Sebutal n. Faro. Baarn, thuisr., 1 April v. Valparaiso. Brion 4 April v. Amst. n. Bordeaux. Hennes 4 April v. Constainopel te Bourgas Irene, thuisr., 4 April te Havre. Nero 4 April v. Odense n. Gothenburg. Orpheus 5 April v. Danzig te Amst. Perseus 4 April v. Amst. te Kopenhagen. Kon. Paketv. Maatschappij, N. Holland 2 April v. Brisbane n. Adelaide Rotterdamsche Lloyd. Baloeran 4 April v. Batavia te Rott. Bondowoso. uitr.. 4 April te Singapore. Jacatra 3 April v. Rott. te Hamburg. Kertosono, thuisr., 3 April v. Sabang. Kota Inten, thuisr., 2 April v. Port Said. HollandAmerika Lijn. Blommersdijk, Newport News n. Rott. 3 Apr. 185 m. W. v. Land's End. Boschdijk, N. Orleans-Rott., 3 April 1000 M. W. v. Fastnet. Narenta, Vancouver n. Glasgow-Rott., 2 April 1050 M. W. v. Land's End. Delftdük, Vancouver n. Rott., 3 April te Londen. Silver—Ja?a Pacific Lijn. Saparoea, San Francisco n. Calcutta, 2 April v. Manila. s Salawati, 2 April v. Calcutta te Seattle. Silverbelle, 31 Maart v. San Francisco n. Cal cutta. Stoomvaart Mij. Oceaan. Laertes, 3 April v. Liverpool n. Macasser. Melampus, 3 April v. Londen te Liverpool. Memnon, 3 April v. Dairen n. A'dam. Neleus, Rott.-Japan, 3 April te Port-Said. Patroclus, Japan-Rott., 3 April te Sjanghai. Stentor, Batavia n. A'dam, 3 April van Sin gapore. Teiresias, Japan-A'dam(, 3 April v. Belawan. HollandBritsch-Indië Lijn, Hoogkerk, 4 April v. Bremen te Antwerpen. HollandAustralië Lijn. Grootekerk, uitreis, 3 April v. Las Palmas. BollandWest-Afrika-Lijn. M^askerk, uitreis, 3 April v. Bordeaux. Reg'gestroom, uitreis, 3 Anril v. Duala n. KribL Java—New-York Lijn. Blitar, Java n. New-York, 3 April v. Bela wan. Sembilan, Java p. New-York, 4 April te Genua. Myrmidon, New-York-Java, 2 April v. Suez. Polyphemus, Jaa-Nèw-York, 1 April v. Co lombo. Halcyon Lijn. Stad Vlaardingen, 3 April v. Bahia Blanca te Rotterdam. HollandAfrika Lijn. Klipfontein, thuisreis, 3 April v, Kaapstad n. Las Palmas. Nijkerk, uitreis, 3 April te Antwerpen. HollandOost-Azië-Lijn Gaasterkerk, uitreis, 3 April te Ilo-Ilo. Java—ChinaJapan Liin. Tjinegara, 1 April v. Manila n. Makassar. RotterdamZuid Amerika Lijn. Alphacca, 3 April v. Hamburg te Aotterdam. BEGRAFENIS M. PRF.1JER. Op de Algemeene Begraafplaats werd heden 11.45 uur het stoffelijk overschot van den heer M. Preijer ten grave gedragen. Een vijftal kransen, w.o. één van het Centraal Ziekenhuis, dekten de baar. Onder de aanwezigen merkten wij op een deputatie van het Centraal Ziekenhuis, be staande uit de heeren mr. Wendelaar en de heer Arntz; een deputatie van de Evangelische Luthersche Gemeente, bestaande uit ds. Mak kink, mevr. K. Kolb—van Wingerde en den heer H. G. Meijer; een deputatie van de Kon Rederijkers Kamer „Bilderdijk", bestaande uit de heeren Kater, Lind en Koster; Je commandant van den brandweer, de heer F. H. Ringers; de heer v. d. Berg, directeur van de Prins Hendrikstichting te Egmond aan Zee, de leden van het personeel der zaak, no taris Toornenburg, de heeren P. B. de Lange, C. Bosman, H. Bosman, C. Krak, W. Hols- muller, A. Vi inkelmann, J. Half en J. Bossert. De burgemeester, mr. Wendelaar, ver klaarde, dat het college van regenten van het vroegere Stadsziekenhuis er prijs op stelde, door een deputatie vertegenwoordigd te zijn bij de begrafenis van den man, die meer dan 25 jaar lid van dat college, waarvan het grootste deel voorzitter, was geweest. Zijn buitengewone innemende, tegemoetkomende en vriendelijk medelevende persoonlijkheid is voor het ziekenhuis van veel goeds geweest. De wijze, waarop hij deel nam in het leven van de patiënten in het ziekenhuis, zal onge twijfeld door hem in eere worden gehouden. Het college, voor zoover het met hem heeft samengewerkt, herinnert zich hem als een prettig aangenaam kameraad, vol belang stelling in alles wat hun persoonlijk leven betrof. Als burgemeester herdacht spr. hierop de overledene voor het vele, dat hij voor andere instellingen in deze stad heeft gedaan, waar bij hij hem herdacht als oud-commandant van de brandweer, als oud-regent van het Burger Weeshuis, als oud-voorzitter van de Nuts- spaarbank, en als mede-oprichter van de Kon Rederijkerskamer „Bilderdijk". Er was geen afdeeling van het menschelijk kunnen en zor gen, of het had zijn warme belangstelling. In alles heeft hij getoond een echt goed burger van deze stad te zijn, een Alkmaarder in hart en nieren. Zoo juist, aldus spr., hoorde ik hiervan op de begraafplaats nog een treffend staal tie. Toen hij verhuisd was naar waarnemingen, verricht in den morgeft van 5 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 762.3 te Valen cia. Laagste barometerstand 744.1 mM. te Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van 6 April Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind; zwaar bewolkt tot be trokken; waarschijnlijk eenige regen; aan vankelijk weinig verandering in tempera tuur; later iets zachter. Overzicht, De ruiming van den wind, die voor onze streken gisteren werd verwacht, houdt lan ger aan en kon ook verder gaan daar het zich liet aanzien dat de nadering van de de pressie, die gisteren bij IJsland verscheen, langzamer verliep. De snelle drukdalingen der IJslandsche stations in den ochtend zijn in den loop van den dag al spoedig afgeno men. Vanochtend is de druk op IJsland weer stijgend en de depressie vervolgt haar onge veer Zuidoostelijke verplaatsing, zoodat de gisteren aangekondigde krimping van den wind in den loop van den dag wel is te ver wachten, waardoor voor morgen weer met eenigen regen is te rekenen. In de volg van Biscaye zette de druk verder op. De vorst in Scandinavië nam iets toe. Waar gistermid dag temperaturen voorkwamen tot boven 20 graden, is het ook nu het warmst. In Zuid- Frankrijk en in het Zuiden van Scandinavië vielen zware regens. naar het Kennemerpark en daar eenigen tijd gewoond had, kon hij daar niet aarden en moest hij terug naar de Voordatn, moest hij zijn daar waar het hart van deze stad klopt, „de Kaasmarkt bij de Waag". Meer dan iets anders demonstreert dit hoe diep Alkmaar zijn hart had. Spr. eindigde met een woord van hartelijke deelneming tot de familie dien hij vetzeksrde, dat Alkmaar den overledene als een brave burger zal blijven gedenken. Ds. M a k k i n k, sprak niet op verzoek van de familie, doch zeker niet onder protest van hen, in zijn kwaliteit een herdenkingswoord. Vele j3ren, aldus spr., heeft de heer Preijer deel uitgemaakt van de Kerkeraad der Lut hersche Gemeente hier ter stede Veel dank zijn wij hem in de verschillende functies, die hij daarvoor vervulde, verplicht Zijn vrien delijke, ernstige persoon'ijkheid, de hartelijke wijze, waarop hij deel kon riemen in alles wat de belangen van de gemeente raakte, is een eerbiedige gedachtenis waard. Hij was een eenvoudig man met een rijk hart e;i een goed verstand en tevens een biaaf burger van deze stad. maar hij was ook een godsdienstig mensch en hoe het gekomen moge zijn, dat hij gedurende de laatste jaren de kerk niet meer heeft bezocht, zullen wij daar laten. Met dankbaarheid herinner ik mij menige Zondag, waarin hij zich onder mijn gehoor bevond. Ik ben er zeker van, dat hij in onzen kring bijzonder is gewaardeerd en daar niet zal worden vergeten. Goede heer Preijer, wij danken U voor hetgeen gij zTjt geweest. Vol erkentelijkheid ert-, gioot ontzag staan wij hier aan deze een voudige groeve en wij danken God voor wat hij ons in U heeft geschonken. Spr. eindigde metjret uitspreken van de hooge priesterlijke zegen. Dè heer v. d. Berg sprak hierna, namens zijn overleden vader, wiens vriend de heer Preijeir was, een kort woord, waarin hij hem dank bracht voor de trouwe vriendschap, zijn vader geschonken en belichtte, welk een steun de hees Preijer in moedelooze tijden voor zijn vader Was geweest. De heer P. P r e ij e r sprak namens de familie eien woord van dank voor d" betoonde belangstelling, waarbij hij den burgemeester verzekerde het op hoogen prijs te stellen, dar deze, hoewel spr 's vader wegens hoogen leeftijd reeds vele jaren zich uit tal van functies had terug getrokken, in zijn kwaliteit van waardeering voor den overledene heeft willen getuigen. Aan ds Makkink gaf spr. de verzekering, dat de familie het door hem ge sprokene Jioogeiijk op prijs stelde, terwijl hij nog een woord van dank sprak tot den heer v. d. Berg voor de sympathieke woorden doe hem gesprqken. EEN A^TOWIEL AAN DEN ROL. Hedenmiddag circa 12 uur heeft de onge laden zandauto van den heer D. Bakker te Heiloo, komeqde uit de richting Friesche- brug, aan den Kanaaldijk nabij de vlotbrug een wiel verloren, hetwe'k daarop in het kanaal liep. De bestuurder remde uit alle macht en bracht het voertuig tot staan, zoo dat verdere ongelukken werden voorkomen PRINSES JULIAN'A NAAR DEN WIERINGERMFERPOLDER Naar wij vernemen is het bezoek van prinses Juliana aan den Wieringermeerpol- der, waar zij een gedenksteen zal plaatsen voor het kerk- en wijkgebouw der Ned. Herv. kerk, bepaald op Woensdag 25 Mei a.s. DE KLACHT VERHOORD De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier ontving in antwoord op hare klacht, omtrent voor de scheepvaart hinderlijke steenen ir. den haven te Oudeschild, bericht van den Rijkswater staat, dat maatregelen zijn genomen om be doelden steen 'jzoo spoedig mogelijk op te ruimen-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2