Jihwiieuuxs DE EERSTE MOOIE DAGEN Londensch aanteekenboek roept alle katholieken van Nederland op, alle krachten in te spannen, om langs wettigen weg een doelbewuste democratische katho lieke staatkunde te bevorderen, en gaat over tot de orde van den dag. STAKING LN HET VEENBEDRIJF TE VRIEZENVEEN. Op advies van de afdeelingsbesturen van modern en federatief georganiseerden is een staking in het veenbedrijf uitgebroken, om vattende 33 pCt. van het totaal aantal te Vriezenveen werkende veenarbeiders, daar over het nieuwe looncontract geen eenstem migheid heerscht. Het plan is om morgen met de verveners te vergaderen, waarna alle organisaties ook de confessioneele met de leden zullen vergaderen om een definitieve beslissing te nemen. LIJK AANGESPOELD. Gisteravond omstreeks 9 uur is te Harlin- fen het lijk aangespoeld van een mansper soon. Het vermoeden bestaat, dat men hier te doen heeft met een der slachtoffers van de ramp van de „Stanfries IV", doch de identi teit kon nog niet worden vastgesteld. INBRAAK IN EEN BANK VAN LEENING. Gisternacht is ingebroken in de Stadsbank tan Leening aan de O.Z. Voorburgwal te Amsterdam, waarin op de binnenplaats een gebouw is van één verdieping, dienende tot magazijn en toonzaal van panden die ver kocht worden. In het belendend perceel is een ruit uitge sneden en zijn de dieven via het platte dak in het gebouw gekomen, waar een groot aan tal zilveren en gouden voorwerpen en kleine diamanten voorwerpen, ter waarde van ruim 3000, zijn ontvreemd. Een agent van politie heeft een onbekend persoon zien vluchten langs een regenafvoerbuis die uitkomt in de St. Barbarasteeg. De agent heeft geschoten, doch de dief wist te ontkomen. t HERDENKING VAN HET 60-JARIG BESTAAN VAN „DE STANDAARD". Samenkomst in het Concertgebouw. De ministers Donner en Terpstra onder de gasten. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het dagblad „De Standaard" is gister avond in de groote zaal van het Concertge bouw een herdenkinssamenkomst gehouden, waaronder zeer vele geabonneerden op dit blad hebben deelgenomen. Ongeveer twee duizend personen vulden de zaal, het podium en de gaanderijen. Tal van fraaie bloemstuk ken, die aan de omgeving een feestelijk aan zien gaven, waren mede een getuigenis van de groote belangstelling in dit jubileum. Toen de directie en de Raad van Commissa rissen met den hoofdredacteur, minister van staat, dr. H. Colijn aan de bestuurstafel had den plaatsgenomen, hadden vooral laatstge noemde en de president-commissaris, de heer W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam, een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. Als gasten waren mede aanwezig de minis ter van justitie en onderwijs, kunsten en we tenschappen, resp. mr. dr. Donner en mr. Terpstra. De minister van staat, mr. Th. Heemskerk, die den avond leidde, opende de samenkomst met psalmlezing en gebed, waar na met applaus goedkeuring werd gegeven aan zijn voorstel, een telegram van hulde te zenden aan de koningin. Spreker las vervol gens een ingekomen felicitatie-telegram voor van den premier, jhr. mr. Ruys de Beeren- brouck en riep den gasten van den avond een woord van hartelijk welkom toe. Waarna mr. Heemskerk zijn eigenlijke rede aanving. De tweede spreker van den avond was prof. dr. P. A. Diepenhorst, vervolgens werd nog het woord gevoerd door d?n hoofd redacteur dr. H. Colijn, tewijl dr. Heemskerk tenslotte met een opwekkend woord deze bij eenkomst sloot. ROOFOVERVAL OP EEN WOONSCHUITBEWOONSTER. Van de daders geen spoor. Dezer dagen werd getracht in te breken bij een 69-arige zwerfster, die met haar woonschuit nabij Papenveer onder de gem. Ter Aar (Z.H.) ligt. De poging werd echter verijdeld, doordat de oude vrouw met alle macht op een misthoorn blies, waardoor de omwonenden werden gewaarschuwd. Gisternacht hebben onverlaten echter een nieuwe poging gewaagd en di aal met suc ces Omstreeks half twee werd de oude vrouw gewekt door eenig geritsel en onmiddellijk daarna stonden twee kerels in haar slaapver trek. Eer de vrouw om hulp kon roepen, wa ren haar handen reeds gebonden en had men haar een prop in den mond gestopt. Spoedig bleken de indringers de plaats te hebben gevonden waar de oude vrouw haar spaarduitjes, ten bedrage van ongeveer drie honderd gulden, bewaarde. Voorts werd het geheele vertrek nog aan een grondig onder zoek onderworpen, doch toen de indringers niets meer van hun gading konden vinden, vertrokken zij. Op het hulpgeroep van de oude vrouw, die zih inmiddels met veel moeite van de touwen had weten te bevrijden, kwam een in de na bijheid wonende brugwachter toegeloopen. Deze stelde onmiddellijk de politie telefonisch met het gebeurde in kennis. Een uitgebreid onderzoek werd ingesteld, doch tot dusver t men van de daders nog geen spoor kun nen vinden. NEDERLANDSCHE BOND TOT KINDERBESCHERMING. Jaarliiksche algemeene vergade- r'ng. Behandeling van verschil lende vraagpunten. 9's'€ren te Utrecht de jaarlijksche ver- fe_rip£ inhouden van den Nederland- schen Bond tot Kinderbescherming. r. n de Bie te Rotterdam, voorzitter j"1, wees er in zijn openings woord op, dat m dezen tijd met dalenden le- \ensstandaard alle krachten er op gericht moeten zjjn, het werk van den Bond staande te houden. Daarnaast is er meer verdieping van den arbeid noodig. Er valt nog heel wat te studeeren en te organiseeren, zeide spr., te meer daar er bij de regeering volle belang stelling voor het werk van den Bond bestaat. Spr. deelde mede, dat ook in Indië een bond tot kinderbescherming is opgericht en stelde voor, aan den jongen broer schriftelijk een hartelijk, welkom toe te roepen. Onder luiden bijval is hiertoe besloten. Mej. dr. Chr. Bader, mevr. dr. J. Fren- kel—van Aalten, mr. H. de Bie en mr. O. J. Cluysenaer zijn als besturusleden herkozen. NATIONAAL CRÏSISCOMITE. De ondersteuning van behoeftige Nederlanders in het buitenland. Het secretariaat van het Nationaal Cri siscomité meldt: Reeds geruimen tijd heeft het een punt van bespreking uitgemaakt of en in hoeverre het aanbeveling zou verdienen de steunverlee- ning aan behoeftige Nederlanders in het bui tenland ter hand te nemen. Vermits deze steunverleening in een Rijks dienst is georganiseerd, dewelke geacht mag worden in de noodzakelijke behoeften te voorzien, acht het Nationaal Crisiscomite geen termen aanwezig hiernaast individu- eelen steun te verleenen. De Rijksdienst kan echter niet in alle be hoeften voorzien en op de- wenschelijkheid van aanvullende hulp, is reeds van verschil lende zijden de aandacht gevestigd. Een commissie van samenwerking bij hulp verleening aan behoeftige Nederlanders in het buitenland werd ingesteld om in deze aanvullende hulpverleening eenheid te bren gen; meer in het bijzonder houdt deze com missie zich bezig met de uitzending van zwakke kinderen naar Nederland. Voor dezen arbeid heeft het Nationaal Cri siscomité besloten een bijdrage van J" 1000 te verleenen. RIJKSLOODSTARIEVEN EN GEMEENTELIJKE HAVENTARIEVEN. De regeering heeft een studie commissie benoemd. Bij gemeenschappelijke beschikking van de ministers van defensie, van financiën en van arbeid, handel en nijverheid, is ingesteld een commissie voor bestudeering van de rijks- loodstarieven en gemeentelijke haventarie ven. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Het ongeluk te Dordrecht. Ondanks de langdurige voortgezette toe passing van kunstmatige ademhaling is het niet gelukt de levensgeesten bij den gisteren door een sterken electrischen stroom getrof fen opzichter bij de electrische centrale te Dordrecht weer op te wekken. Ten slotte ls de dood vastgesteld. DE RAZZIA IN EEN COMMU NISTISCH ZEEMANSHUIS TE ROTTERDAM. Van de 29 vreemdelingen, die bij een raz zia in de Internationale Zeemansclub aan (Te Willemskade te Rotterdam zijn aangehou den, omdat zij zonder geldige papieren wa ren, zijn er inmiddels 24 door bemiddeling van de consulaten gerepatrieerd. Vijf vreem delingen zitten nog steeds op het hoofdbu reau van politie opgesloten. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Door onbekende oorzaak is Zondaganacht de boerderij van den heer J. J. Bosma, te Oldeouwer, afgebrand. Met groote moeite wist men het vee uit te stallen te halen, waar bij een der redders ernstige brandwonden op liep. De boerderij was verzekerd. De geheele veestapel omgekomen. Zondagmorgen werd de brandweer te Oss gealarmeerd voor een brand in de boerderij van den landbouwer Van Baren aan den Danehoef. Toen de brandweer ter plaatse verscheen, stond de met riet gedekte hoeve reeds in lichte laaie. De bewoners, man, vrouw en vier kinderen, lagen bij het uitbre ken van den brand nog te bed en konden zich met moeite in veiligheid stellen. Twee kin deren hadden het bewustzijn reeds verloren, doch kwamen spoedig weer bij. De boerderij met schuur brandde geheel af. De geheele veestapel, bestaande uit een paard, drie koeien, vier kalveren, twintig varkens en veertig kippen, kwamen in de vlammen om. Van den inboedel kon slechts weinig worden gered. Eenige landbouwmachines gingen ver loren. De oorzaak van den brand is onbe kend. ONTSTEMMING TEGEN DEN RIJKSWATERSTAAT. Wegens het afsluiten van wegen. Zaterdagnamiddag omstreeks zes uur heeft de rijkswaterstaat te Sas van Gent al zijn wegen, waar op palen staan met een bordje „Eigen Weg Rijkswaterstaat^", voor alle verkeer afgesloten. Voetgangers' hebben een kleinen doorgang. Voertuigen kunnen niet passeeren. Er is tegen den rijkswaterstaat procesver baal opgemaakt. Een en ander heeft in Sas van Gent vrij groote opschudding teweegge bracht. CONFLICT IN DE RIJNVAART. Staking op de Nederlandsche sleep- booten. Te Rotterdam zijn gistermorgen de beman ningen van vijftien Nederlandsche sleepboo- ten, toebehoorende aan „Vulcan", de Neder landsche Transport-Mij. en een aantal parti culiere scheepboot-reeders, in staking ge- aan. Desondanks was het aanbod van sleep- ooten meer dan voldoende. Het Rijnvaartbè- drijf als zoodanig ondervindt geen stagnatie door de staking. De booten, waarop gestaakt wordt, zullen worden opgelegd en komen vooreerst niet weer in de vaart. Het personeel der Nederlandsche sleepschepen is aan den arbeid gebleven. De Ned. Federatie v. Transportarbeiders heeft aan den Centralen Bond v. Transport arbeiders, welke laatste organisatie de sta- tusschen winter en voorjaar zijn de gevaar lijkste. Griep, keel- en amandelontsteking, alsmetjp andere ziekten, welke op kouvatten berusten, doen zich meestal voor. Het beste beschermt men zich daartegen, door dageiijks eenige ..Panflavin-Pastilles in den mond te laten smelten, want „Panflavin- Pastilles" desinfecteeren mond- er. keelholten en laten dus ziektekiemen niet tot ontwik keling komen. Door hun aangenamen smaak worden „Panflavin-Pastilles" ook door kin deren gaarne genomen. „Panflavin-Pastilles" zijn iu alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. king van het sleepbootpersoneel heeft gepro clameerd, het verzoek gericht, de staking ook uit te breiden tot het personeel der sleep schepen. De Federatie is van oordeel, dat de staking geen succes kan hebben als, zooals thans het geval is, de Nederlandsche sleep schepen door Duitsche sleepbooten worden weggehaald. De Centrale Bond heeft op het schriftelijk verzoek der Federatie niet geant woord. NA DE STAKING IN TWENTE. Er melden zich meer personen aan dan bil het uitbreken van (te staking werkzaam waren. Het hoofdbestuur van „De Eendracht" heeft aan de fabrikantenverenigingen mede gedeeld, dat het besloten heeft de staking op te heffen en den leden te adviseeren het werk te hervatten. Dc aanmelding bij de fabrieken is buitengewoon groot geweest. Op sommi ge hebben zich zelfs meer personen ge meld, dan er bij het uitbreken der staking werkzaam waren. Daar de fabrikantenverenigingen aan „Unitas" en „St. Lambertus" hebben toege zegd, dat er geen rancunemaatregelen zou den worden getroffen, komen de leden van deze beide organisaties bij de tewerkstelling het eerst aan de beurt. Gistermorgen heeft „De Eendracht" nog met de wevers van Jan- nink, die het eerst in staking zijn gegaan, vergr.derd, doch het bleek, dat bijna allen zich weer hadden aangemeld. DE NOOD IN DE BINNEN SCHIPPERIJ. Op schriftelijke vragen het het lid der Tweede Kamer Duymaer van Twist heeft de minister van A., H. en N. geantwoord, dat het overleg van de gezamenlijke ministers, dat toegezegd is in de vergadering van dé Tweede Kamer van 8 December 1931 met be trekking tot het treffen van maatregelen ter voorziening in den noodtoestand, waarin de binnenschipperij verkeert, reeds heeft plaats gehad. Ten aanzien van het resultaat van dit overleg deelt de minister mee: a. Het Verstrekken van een renteloos voor schot ontmoet ernstig bezwaar. b. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft zich in verbinding gesteld met de staatscommissie voor het vervoer, welke de heffing van scheepvaartrechten in onderzoek heeft. Het resultaat van dit onder zoek moet worden afgewacht. c. De regeering is bereid de bevrachting op beurzen te bevorderen, ook in dien zin, dat zij, waar de behoefte zich daaraan doet ge voelen, haar medewerking zooveel mogelijk zal verleenen tot de beschikbaarstelling van beurslocaliteiten. d. Overleg van handel en scheepvaart in zake beursbevrachting acht ondergeteekende zeer wenschelijk. Dit overleg, hetwelk door de commissie tot onderzoek van den economi schen toestand der binnenschipperij reeds is ingeleid, wordt dan ook door den ondergetee kende zooveel mogelijk bevorderd, waartoe zeer binnenkort besprekingen met vertegen woordigers van den handel worden gehou den. e. Indien de pogingen tot bevordering van 't siib d bedoelde overleg tusschen handel en scheepvaart slagen, zal dit ook kunnen leiden tot groote uniformiteit in de bevrachtings- voorwaarden. Andere maatregelen zullen voorshands niet genomen worden. De ondergeteekende kan geen vrijheid vin den, onverwijld een rijkssteunregeling voor de binnenschippers in het leven te roepen, wegens de consequenties, va-bonden aan het steunen anders dan door werkverschaffing van zelfstandige ondernemers. VERKEERSONGEVALLEN. Door auto aangereden en gedood. Op den hoek van de Paul Krugerstraat en de De La Reystraat te Haarlem kwamen gistermiddag een vrachtauto en een luxe auto met elkaar in botsing, tengevolge waarvan de vrachtauto, bestuurd door den groente handelaar N. het trottoir opreed. Daar liep het 7-jarig dochtertje van den heer D. met haar vriendinnetje. Het meisje werd Aangereden en kreeg een schedelbreuk. Het is eenige oogenblikken later overleden. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt en beide auto's in beslag genomen. Door een auto gedood Gistermorgen tegen 12 uur liepen drie schoolmeisjes in de Paul Krügerstraat te Haarlem. Toen zij daar overstaken, kwam juist een auto aan, die een van de kinderen, een zevenjarig meisje, greep en overreed. De wielen gingen bet kind over het hoofd. Het meisje werd naar het gasthuis vervoerd, waar het kort na aankomst overleed. KORTE BERICHTEN. De invoer van boter in het afgeloopen kwartaal heeft ongeveer drie millioen K.G. bedragen, dat is anderhalf maal zoo veel als in normale tijden in een heel jaar wordt inge voerd. Het leeuwenaandeel in dezen invoer heeft Australië met 2.15 millioen K.G. De Ned. Ver. v. Kaashandelaren, geves tigd te Gouda, bestaat in dit voorjaar 25 jaar Een agent van politie te Amsterdam heeft een 47-jarigen man aangehouden die in de Nic. Maesstraat van een woning een ruit had vernield. De man een werklooze dacht, dat in dat huis de directeur van Maat- schappelijken Steun woonde De rechtsche raadsleden Beunk, Treep, Van Baaren en mr. Sybrandy te Almelo heb ben een voorstel bij den raad ingediend tot het doen verbieden op Zondag van het be zorgen van melk aan huis. De koningin heeft zich voor eenigen tijd naar den „Ruygenhoek" begeven. In den ouderdom van ruim tachtig jaren is te Amsterdam overleden de heer Th. F. A. Delprat, oud-directeur van de Petroleum Mij. „Moeara Enim", oud-wethouder van Am sterdam, oud-hoofdingenieur der Staatsspoor wegen in Ned.-Indië, oud-secretaris-generaal van het Koloniaal Instituut. In den ouderdom van 69 jaar is te Am sterdam overleden de heer J Lodewijks, oud- hoofdbrandmeester van de Amsterdamsche brandweer. (Van onzen eigen correspondent.) Ons Postkantoor. De post-, telegraaf- en telefoondienst voor Britannië worden aangeduid met het eene woord „Post Office". Geen dienst in het land heeft zooveel openbare kritiek te verduren; en hij moet eiken dag vele duizenden malen de ergernis wekken van de menschen die er ge bruik van maken. De telefoondienst heeft het het hardst te verduren en de telegraafdienst volgt de telefoon figuurlijk gesproken dicht op de hielen. Er zijn ook wel ingezonden stukken-schrijvers die klaarblijkelijk dit vitten op een dienst, die ongetwijfeld zijn best doet maar die in een in vele buurten nog midden- eeuwsch toegeruste stad met groote moeilijk heden te kampen heeft, onredelijk vinden. Het bezwaar dat men van de apostels van 't parti culier initiatief verneemt over den telegraaf dienst is dat hij niet profijtelijk is. Op dezen dienst legt „The Post Office" toe. En een en kel blad, dat in dit opzicht wel eenig moet zijn in de wereld, ijvert sinds jaren voor ver hooging van telegram-tarieven, in het bijzon der voor afschaffing van de kortingen, die o.a. de pers geniet voor zijn telegrafisch nieuws. Voor alle diensten bij elkaar maakt de Post Office een aardig winstje. En elk jaar wan neer de begrootings-cijfers daarvan weer blijk geven, gaan er stemmen op voor terug keer tot de stuiverspost. Het is een van de groote grieven van het publiek in het alge meen en van zakenlieden in 't bizonder dat de verzending van een brief in binnenlandsch verkeer anderhalven stuiver kost (voor de eerste twee onzen gewicht.) Vóór den oorlog was het een stuiver en hoewel de meeste men schen thans wel tot de overtuiging zijn geko men dat de oude tijd niet zoo goed is als hij in spraakgebruik wordt voorgesteld, zouden zij wat de penny-post betreft den ouden tijd graag terug zien. Archaïstische toestanden in den postdienst moet men zoeken in de hulppostkantoren, die men in een stad als Londen bij honderden kan tellen. Er is een pyramidaal gebouwen complex in de City dat in de schaduw van St. Paul's kathedraal zou staan, indien de scha duw van dit toch wel zeer groote Godshuis er groot genoeg voor zou zijn. Dit is het hoofdpostkantoor en de trots van den dienst. Het is werkelijk een genoegen om' naar dit postpaleis te gaan om er zijn postzaken af te handelen. Nergens kan een postzegel van een halven stuiver goedkooper zijn dan in dit gebouw, want men krijgt er aam beziens waardigheid alleen zijn geld ruim terug. Er staan keurige schrijftafels en salonachtige stoelen voor den gaanden en komenden man. Men zou er gemakkelijk kantoor kunnen hou den indien de bereidwilligheid tegenover het publiek van de zijde der autoriteiten zoover zou kunnen gaan Ik ben er zeker van dat nochtans eenige slimmerds het in dit op zicht ver brengen. Rond dit paleis scharen zich in een cirkel van een dertig K.M. de honderden andere postkantoren, districts hoofdkantoren voor de verschillende gemeen ten en buurten waaruit Londen bestaat, en bijkantoren. Het schijnt dat alle glorie in post- en telegraafdienst is samengetrokken in het reeds gemelde machtige centrale gebouw in St. Martin's le Grand, zoogenoemd naar een kerk van dien naam welke er vroeger stond. In de districts- en hulpkantoren vindt men treffende bewijzen van de spreekwoorde lijke slordigheid der Londenaars, aan wie wel vooral de armelijke en ondoeltreffende inrichting dezer kantoren zal moeten worden toegeschreven. Daar vindt men de vuile, met inkt bekladde lessenaars, de pennen met één been, den verdroogden of tot zwarte pap ge stolden inkt in gebroken inktpotten. In de hulpkantoren, waar geen telegrammen kun nen worden afgegeven, is er weinig in het in terieur dat aan postdienst kan doen denken. Het zijn grootendeels particuliere winkeltjes voor den verkoop van allerlei gangbare arti kelen, zooals brood en koekjes, chocolade en suikerwerken, spiegeltjes en veiligheids scheermesjes, goedkoop speelgoed, schrijfbe hoeften, tabak, sigaren en sigaretten, pijpen, aschbakjes, couranten en tijdschriften. Een postkantoortje is ergens in een hoek van het reeds kleine winkeltje weggestopt. Wanneer de winkelier bezig is chocolade te verkoopen of een ander artikel in de verbijsterende ver scheidenheid van zijn voorraad, moet de klant voor de post wachten. Al wachtende staart hij op een stuk linoleum van een meter lang en een decimeter breed dat hij eventueel moet gebruiken als schrijflessenaar. Onmiddellijk achter dien „lessenaar" rijst het ijzeren tra liewerk op dat kenmerk is van elk Engelsch postkantoor. Er is slechts één ambtenaar, de winkelier, zijn vrouw of zijn dochter. En aan gezien in de dichtbevolkte voorsteden van Londen de loop naar deze kantoortjes zeer groot is, moet men er vaak lang op zijn beurt wachten. De minister voor den postdienst in de vroe gere Labourregeering is eens incognito door het land gegaan om de districts- en hulppostkantoren te bekijken. Zijn indruk was zooals zich laat begrijpen zeer ongunstig ge weest en hij begon onmiddellijk maatregelen te nemen voor opluistering. Hij beloofde van alles en nog wat, keurige schrijfgelegenheid voor het publiek, goede pennen, vloeibaren inkt en glas op de lessenaars, „brightenir.g up" van de interieurs en de exterieurs met kleurige glansverf en allerlei ander fraais. De toezegging tooverde voor de verbeelding van het publiek prettige en blijde interieurs op, niet ongelijk aan die van de groote En- gelsche bankinstellingen, welker kantoren in hun aanblik vertellen van de winst van he; bedrijf. Maar hoewel het postkantoor wins' blijft maken, zijn de plannen van den La bour-Postmaster General op de lange baar- geschoven en ik behoef niet te vertelle waarom. Trouwens veel volksopvoeding zal vooraf moeten gaan aan de komst van nes tere postkantoren. De postautoriteiten, d zooveel kritiek hebben te doorstaan, hebbf nu ook eens van zich af gebeten. Zij hebix doen weten, dat 't publiek naar schattin - maar liefst 20.000.000 telegramformulier! i per jaar verknoeit. Dat geschiedt op de ve gende wijze. Een persoon, die naar het tel graafkantoor gaat om een telegram te ve - zenden, maakt er gewoonlijk een diepe opst: studie van. Het eerste woord, dat hij op h t formulier heeft geschreven, bevalt hem n; t en hij werpt het papier verfrommeld op d vloer. Nog een dozijn eerste woorden of 1 - tere woorden, die hem niet bevallen, ond< gaan met het formulier hetzelfde lot. M i schijnt vaak in de veronderstelling te verki - ren, dat het telegram geen verbetering m r bevatten aangezien een geschrapt woord n wordt geteld in de rekening. Zoo help i 20.0004)00 formulieren per jaar de slord heid in de kantoren bevorderen. Wat vi deze formulieren geldt, geldt ook voor prospectussen welke de postdienst voor I ring en voor het grijpen in haar kantoi neerlegt. De vraag, welke een goed psycl loog wellicht zalkunnen beantwoorden, wat men het eerst moet aanpakken, de •>- voeding van het publiek in het gebruik n de postkantoren opdat het een ordelijke aantrekkelijke inrichting dier kantoren wa: wordt, of "het opknappen en vermooien kantoren op zoodanige vijze dat het ii rieur het publiek suggereert tot meer ont:- voor staatseigendom, al is het eigene i maar een penhouder, en tot ordelijker i i netter gedrag. EEN FILM OVER NOORWEGEN. Men deelt ons mede, dat de Volksuniver.' - teit van Alkmaar en Omstreken in same werking met de afdeeling Alkmaar der Ne L Reisvereeniging op 7 en 8 April a.s. in <"e Harmonie voor hare contribuanten en leder, en tot een beperkt aantal ook voor niet-lede: een bijzonder belangwekkende film ovc. Noorwegen zal vertoonen. Toegelicht bij monde van den heer H. K. Schutten, vertegenwoordiger der Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in Noorwegei zal dit schoone land, dat nog betrekkelij weinig bekendheid geniet, doorkruist worde: van Noord naar Zuid, van Oost naar West. Oslo, de hoofdstad, de tuinstad Uleval, Ber gen, Frondhein, de Kroningsstad met techni sche hoogeschool, en prachtige domkerk uit de 13e eeuw, Stavanger, de" stad der visch- conserven, worden bezocht. Wij maken een reis langs de florden, waarvan sommigen meer dan 150 K.M. het land binnendringen, over kunstig gebouwde wegen, welke ons dikwijls tot aan de sneeuw grens voeren, wij zien de Noren bij hun ver trouwde sport, de skisport, en bij de zeilsport, welke eveneens druk beoefend wordt. Verder brengt de film ons in aanraking met hun cultuur, beschaving, leefwijze, met hun bron nen van bestaan, industrie, landbouw, vis- scherij, en voert ons het natuurschoon van bergen en bosschen voor oogen. Tot in het hooge Noorden aar. de Noordkaap gaat onze weg in den tooverachtigen gloed der midder nachtzon. Het is slechts een greep uit het vele, dat zal worden geprojecteerd, doch genoeg om de overtuiging te vestigen, dat mooie, leer rijke avonden te wachten staan. Heer des bulzes (tot Inbrekers die zich van de Whisky bedienen).; „GeeX me er een, gauw. voor ze beneden komt l" .(Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7