DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DxigeÜiAsch Omvzicht ^Buitenland Ulo. SfI HET BIJ DE NAZI'S IN BESLAG GENOMEN MATERIAAL. Een interessant rapport gepubliceerd. De Nazi's buitengewoon goed georganiseerd. ERNSTIGE ONLUSTEN OP NEW FOUNDLAND. Het parlementsgebouw door een menigte van 15000 men- schen bestormd. HET PROCES TEGEN STERN EN WASILJEW. VROUW SCHIET HAAR KINDEREN DOOD. MISDADIGHEID TE NEW YORK. Stijging van het aantal moorden. REMARQUE'S BANKDEPOT. Verklaring van zijn rechtskundi gen raadsman. SCHOUWBURGEN EN BIOSCOPEN TE PARIJS. HET KIND VAN LINDBERGH. Definitieve onderhandelingen gaande? Poging om contact te krijgen met de ontvoerders. DE MIJNSTAKING IN TSJECHO- SLOWAKIJE. Massabetooging der stakende mijnwerkers. 134e Jaargang. EEN MILLIARD FRANKEN VOOR DE DONAUSTATEN? ONREGELMATIGHEDEN IN DE BOEKHOUDING VAN KREUGER TOLL. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS PER GEWONE ADVERTENT1EN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rebat. Groote letters naar plaatstuimte. Brievet franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C KRAK. \VOK\§U4« 6 APRIL 1932 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat alt 2 bladen. o o o Het gebeurde bij de Nazi's na de presidents verkiezing in Duitschland heeft reeds heel wat stof doen opwaaien en hoe meer men onderzocht, hoe meer ontdekt men ook En bij al die ontdekkingen krijgt men voort durend de idee, dat de Nazi's buitengewoon goed georganiseerd zijn, dat ze niet gemak kelijk te verdringen zijn en dat als het moet zij ook een gevaarlijke partij kunnen zijn voor Duitschland zelf. Zoo meldt het rapport van den minister van buitenlandache zaken van Pruisen bij voorbeeld, dat de z.g. berichtendienst der Nazi's een spionnagedienst is van zeer groo- ten omvang. Deze strekt zich zelfs uit tot de werkzaamheid van den staat en zijn or ganen, zooals regeering, politie en rijksweer baarheid. Dat hier op centraal bevel gewerkt wordt, bewijzen de overal gedane vondsten aan dergelijke spionnageberichten, hoofd zakelijk met nauwkeurige opgave van sterkte, indeeling en bewapening der politie. Van het centrale partijbureau wordt maandelijks de „berichtendienst" uitgegeven in verschillende onderdeelen, zooals bijv. „Informatie betref fende de KPD", of „Informatie betreffende het systeem der tegenstanders". Lr wordt dan verscheidene „bladen" uitgegeven. Volgens communistisch voorbeel^w'ordt evenwel ook openlijke „ontbindirfg^hfbeid verricht. 0.m. is een te Berlijn verspreid, aan de Berlijnsche Schutzpolizei gericht pamflet gevonden, waarin o.m. staat: Geen gummi knuppel mag een nationaal socialist treffen, geen pistoolschot voor de met ons strijdende S. A. Dit vlugschrift is onderteekend: „De nationaal socialistische politiebeambten Ber lijn". Volgens een te Hannover gevonden aanteekening worden als voorbeelden van voorwerpen, welke moeten worden vermeld genoemd: pantsertreinen ter bescherming van de spoorlijnen, spoorlijnradio-installaties, telegraafleidingen, vlieghavens, rivierover gangen, radiostations der posterijen, alles met nauwkeurige bizonderheden. Aangevuld en verduidelijkt wordt dit berichtenschema door een te Goettingen gevonden bevel, waarin als „werkgebied voor Ic" o.a. genoemd worden politieke partijen van allerlei aard, strijdorga nisaties, koerierdiensten, mededeelingen be treffende de leiders en vooraanstaande leden der andere partijen, bijeenkomsten der tegen standers, telefoon- en telegraafcentrales, radio stations, politieke opvatting der bedienende personen, vlieghavens, aantal machines, op vattingen van vliegers en personeel, pogingen in contact te komen met het personeel, bi- zondere aandacht voor de posterijen, spoor wegbescherming e.d. In een te Wiesbaden gevonden bevel dat in Maart 1932 werd opgesteld, wordt o.m. verklaard: „Aangezien ingevolge de Rijks presidentsverkiezing, in het bizonder bij een overwinning van den nationaal socialisti- schen candidaat verwacht moet worden, dat alle SA-mannen beschikbaar moeten zijn, moet de berichtendienst, in het bijzonder ook de eigenlijke berichtendienst, zoo spoedig mo gelijk worden uitgebreid. Ook de technische installatie van een om vangrijk berichtennet is volgens het officieele bericht, in den laatsten tijd eveneens bizon- dere aandacht gewijd, en wel door middel van alle denkbare communicatiemiddelen, met inbegrip van postduiven. Een zich over het geheele Rijk uitstrekkende relay-dienst is geconstateerd. Ook betreffende de inrich- ling van een eigen radiodienst met kortegolf- zenders zijn bizonderheden bekend. Onlangs werd beteekenis gehecht aan de opstelling van bizondere formaties en voor alles de instelling van pioniertroepen be schreven. De inventariseering van veldkeu kens schijnt begin Maart 1932 in alle deelen van het Rijk een bizondere rol te hebben ge speeld. Het is opgevallen dat kort voor den datum der eerste ronde van de Rijkspresi dentsverkiezing nog eenige andere schikkin gen werden getroffen, welke met elkaar in verband gebracht, ernstig te denken geven Sinds eenige maanden wordt steeds meer waargenomen dat bij de SA op een zoo snel ntogelijke uniformeering wordt aangedron gen, hoewel het bestaande Rijks-uniformver bod een dergelijken maatregel eigenlijk onbe grijpelijk zou moeten maken". In een gouw- stormbevel is ook de instelling van ijzeren rantsoenen bevolen. Ook met de voorberei ding van raassakwartieren heeft men zich bezig gehouden. Al deze voorbereidingen wel ke met bizonderen nadruk juist eenige weken voor de Rijkspresidentsverkiezingen werden bevolen, verkrijgen haar bizondere en ver hoogde beteekenis, indien men ze beschouwt in verband met de te Goettingen gevonden instructie en indien men verder de in dit de creet nader omschreven beteekenis der 3 al arm-perioden nagaat. Alarmbevel A direct verhoogde aandacht, alles binnenblijven, be velen afwachten; alarmbevel B direct sa mentrekken der troepenAlarmbevel C direct mobiel maken. C. vereischt volledige bepak king, lijftocht voor minstens drie dagen. In het rapport worden vervolgens ver scheidene SA bevelen genoemd voor den „dienst op den verkiezingsdagen". Volgens deze bevelen moesten de stormtroepen voor 13 Maart met lijftocht voor twee dagen, met bepakking enz. zijn uitgerust. Tegenover al deze vaststellingen en waarnemingen moet, naar dan verder wordt medegedeeld, de motiveering van het door de opperste SA leiding gegeven alarmbevel meer dan zon derling schijnen: door concentratie der SA mannen botsingen op straat te voorkomen Het den 12 Maart in het district Einbeck waargenomen en in beslaggenomen trans port wapenen en het aantreffen van een zwaar machinegeweer, zoomede infanteriege- weren met munitie bij den districtsleider der N.S.D.A.P. te Salzwedel op 13 Maart, even als het bijna dagelijks aantreffen van hand vuurwapenen bij nationaal socialisten ver krijgt in verband hiermede zeer belangrijke beteekenis. Ook zijn te Berlijn schema's ge vonden betreffende den opslag van spoor lijn-beschermingsmateriaal op het stations- emplacement te Potsdam, welke mededeeling werd aangevuld met een beschrijving van mogelijkheden op welke wijze men deze wa penen in handen zou kunnen krijgen. De nationaal socialisten hadden overigens blijkbaar vérgaande voorbereidingen getrof fen voor het geval zij aan het bewind zou den komen. In dit verband is bizonder be langrijk een tot in de kleinste bizonderheden uitgewerkt plan betreffende de algemeene mobilisatie van vitale technische bedrijven der stad Wiesbaden; zelfs de te verwijderen beambten en ambtenaren en de nieuwe leider waren reeds met name genoemd. Van belang is ook de eventueel voorgenomen voor ge bruik ongeschiktmaking van zekere waterlei dingen door uitschakeling of door toevoer van aniline ten einde stakende arbeiders te verontrusten. Ziedaar *dus een schets van het doen en laten der Nazi's, waarbij men echter wel moet bedenken, dat het een rapport is, dat van regeerfngswege is samengesteld. Het mag dus officiéél juist heeten, maar men bedenke, dat de Pruisische regeering er wel voor zal hebben gezorgd, de Nazi's in een minder gunstig daglicht te stellen. Minister Severing heeft gisteravond het rapport nog toegelicht. Hij noemde de in het rapport vermelde documenten slechts „staal tjes", aangezien het geheele materiaal eenige boekdeelen uitmaakt. Met nadruk verwierp Severing de opvatting dat de samentrekking der SA mannen op den verkiezingsdag een voorzorgsmaatregel is geweest ter voorko ming van botsingen met andersdenkenden. Ook bij vorige gelegenheden heeft de mi nister kennis gekregen van voorgenomen Putschpogingen, zooals den 9 Augustus, den dag van het Pruisische Volksentscheid, den dag van den nationaal socialistischen op- marsch in Brunswijk enz. De Pruisische regeering heeft zich bij deze gelegenheden steeds sterk genoeg gevoeld om aan iedere poging de openbare orde te verstoren het hoofd te kunnen bieden. De minister besprak nog de wijze waarop hem de berichten van het Rijksministerie en van talrüke andere zijden gewerden en deelde ten slotte mede dat hij hierin aanleiding heeft gevonden huiszoe kingen te doen verrichten. Hij is daarbij niet afgegaan op geruchten, doch op feiten. De minister besloot met te zeg; en dat het met het gemoedelijke bestaan der stormafdeelin- gen en beschermingspatrouilles voorbij is. In deze opvatting staat de Pruisische regeering niet alleen, doch wordt zij gesteund door de regeeringen van Beijeren, Wurtemberg, Sak sen, Baden en Hessen en '.og eenige andere. In de hoofdstad van New-Foundland St. John. waar reeds eenige weken geleden ernstige werkloosheidsonlusten plaats von den. waarbij de minister-president door werkloozen mishandeld dreigde te worden, zijn thans opnieuw onlusten van veel grooter en ernstiger aard uitgebroken. Een menigte van 15COO menschen heeft gisteren het parle mentsgebouw en de regeeringsgebouwen be stormd, een groot deel van den inventaris vernield en de meeste leden en bijna de ge heele politiemacht van St. John in het ge bouwen-complex ingesloten. De menigte bar ricadeerde 't gebouw en ook gedurende den laatstverloopen nacht hield een menigte van 4000 menschen het parlementsgebouw be legerd De ontevredenheid is ontstaan door de groote werkloosheid, die op New-Foundland heerscht en waartegen door de regeering on voldoende maatregelen worden genomen, ter wijl de werkloosheiduitkeering zeer onvol doende is. Gedurende bet gisteren gevoerde werkloo- zenbezoek aan het parlement bood een dele gatie de regeering een petitie aan. Hierop bleek, dat de regeering geen bij zondere maatregelen zou nemen, waarop de menigte in woede ontstak en het gebouw be stormde. Geëischt werd, dat opheldering ge geven zou worden omtrent verschillende be schuldigingen tegen den minister-president Sir Richard Squires en tegen eenige ministers, die documenten van kabinctszittingen zouden hebben vervalscht. Inmiddels was de menigte uit het parle mentsgebouw in de regeeringsgebouwen doorgedrongen, waar vensters, deuren en meubelen werden ingeslagen en uitroepen werden gehoord als „Weg met de regeering!" „De regeering moet aftreden" en „Smijt den minister-presideni in de haven". Bijna terstond na de bestorming was zoo goed als de geheele politieöiacht van St. John gealarmeerd en er ontstond een gevecht tus- schen de politie en de menigte, waarbij de politie het onderspit moest delven en in het gebouw vluchtte, evenals een aantal ministers. Alle uitgangen van het parlementsgebouw werden gebarricadeerd en 'n menigte van 4000 menschen hield den geheelen nacht het gebouw in staat van beleg. Bij de schermut selingen met de politie werden 20 burgers en 5 politie-agenten gewond, waarvan een politie-agent ernstig. Tijdens de voortzetting van 'bovengenoemd proces wees het O.M. er op, dat Stern de nummers van de beide auto s van den ambas sadeur kende en de tochten der beide wagens nauwkeurig had nagegaan. De verklaring van Stern, dat hij den wagen toevallig ont moet had, wordt hierdoor weerlegd. De getuige Pomelow verklaarde, dat hij herhaaldelijk politieke gesprekken met Wa- siljew had gevoerd. Deze heeft hem daarbij vaak de mogelijkheid onder oogen gebracht van vermoording van den Sowjet-Russischen gezant in Polen, Woikow, die dan inderdaad later vermoord was. Op een vraag van het O.M. of Wasiljew zich deze gesprekken kon herinneren, gaf deze een ontwijkend ant woord. Hierop volgde de voorlezing van het proto col over de terechtstelling van den moorde naar van den inspecteur van de politieke lei ding van het Roode Leger. Wasiljew gaf op vragen van het O.M. toe, dat hij den leider der terroristenorganisatie, die den moord op den inspecteur had gepleegd, persoonlijk had leeren kennen. Tijdens de avondzitting vermelde Krylen- ko, dat op grond van een besluit van den GPOE van Augustus 1929 was vastgesteld, dat de deelnemers van een terroristischen groep Ljubarski den opdracht hadden gege ven den voorzitter van de executieve der Sow- jet Unie, Kalinin, te dooden. Ljubarski had vastgesteld, dat Kalinin dagelijks in den Alexanaertuin in Moskou ging wandelen. Hij heeft hem op straat ontmoet en had een revolver met 4 schoten bij zich. Hij heeft echter niet geschoten. Later had hij besloten den commissaris van oorlog, Worosjilow, te dooden; hij was echter door den GPOE gear resteerd en ter dood veroordeeld. Krylenko wilde hiermede zeggen, dat tusschen de orga nisatie van Ljubarski en die van Wasiljew vriendschappelijke betrekkingen hadden be staan en dat Waseljew onder den invloed van den groep had gestaan, die zich tot taak had gesteld door terroristische daden de belang rijkste leider van de Sowjet-regeering en van de partij te dooden. Stern verklaarde, dat hij den aanslag reeds lang had voorbereid, zijn schot was echter niet bestemd geweest voor von Twardowski. Te Montclair, in New-Jersey, heeft mevr. Raymond B. Fosdick, de vrouw7 van een be kend advocaat en schoonzuster van reverend Harry Emerson Fosdick, een der bekendste predikanten der Vereenigde Staten, haar bei de kinderen, 15 en 9 jaar oud, doodgeschoten en daarna zelfmoord gepleegd. Fosdick ont dekte de tragedie toen hij 's morgens ont waakte. Hij vond de lijken van de kinderen ir. afzonderlijke kamers en het lijk van zijn vrouw in zijn eigen kamer. Een revolver en een briefje, waarvan de inhoud niet is bekend gemaakt, lagen naast haar. Mevrouw Fos dick was onder behandeling van een zenuw arts. Fosdick was in 19191920 ondersecretaris- generaal van den Volkenbond. Uit de officieele cijfers blijkt, dat New York het voorbeeld van Chicago, Boston en andere groote Amerikaansche steden volgt In 1931 werden er 489 personen vermoord tegen 421 in 1930, 357 in 1929 en 339 in 1926. Bendeleden maakten zich schuldig aan 90 moorden. Gebrek aan ontzag voor de poli tie neemt op ontstellende wijze toe. Het vorig jaar werden 19 politieagenten in de uitoefe ning van hun functie gedood, 39 gewond. De misdadigers waren meerendeels jongelieden van 16 tot 21 jaar. De vertakking over het geheele land van de organisatie van bende leden met het onbeperkt gebruik van vlieg machines, gepantserde automobielen, draad- looze installaties, de telegraaf en telefoon voor de exploitatie van hun slachtoffers wordt genoemd als een der redenen voor het toenemen van de misdaad. Naar aanleiding van de berichten over maatregelen inzake het bankdeoot van den schrijver Remarque deelt, naar Wolff meldt, zijn rechtskundige raadsman dr. Max Lion mede, dat Remarque al sedert jaren „Aus- landsdeutscher" is. Al in Mei 1929 is dit vol gens de voorschriften opgegeven aan het be- lastingskantcor te Berlijn. Zijn tweede boek, „Der Weg Zurück", is voornamelijk in het buitenland geschreven. Zijn vertrek naar het buitenland is met mede weten en algeheel goedvinden van den belas tingdienst geschied en ook zijn belasting heeft hij ten volle betaald. De mededeeling, dat hij onvindbaar is, wordt even onjuist genoemd als de bij deze gelegenheid weer geuite bewering, dat hij eigenlijk Kramer heet. Uit protest tegen de belastingen waren gis teren te Parijs alle schouwburgen en bios copen gesloten. Deze eene dag van sluiting Ixteekent een verlies aan belastingen voor den staat van ongeveer 1.488.000 frans. Majoor Schoeffel, zoo vertaalt het H'old uit de Engelsche bladen, heeft voor zijn ver trek naar Schotland, in het geheim een be zoek gebracht aan Scotland Yard, waar hij eerst met lord Trenchard, den politie-commis- saris, heeft gesproken en daarna met de hoofden van het departement voor crimineels zaken besprekingen heeft gevoerd. In verband met de aankomst van majoor Schoeffel liep gisteren te Londen een sensa tioneel geruoht, dat hierop neerkomt dat een kindje, in alle bijzonderheden gelijkend op dat van Lindbergh aan land was gesmok keld van een passagiersschip, dat in het Noorden des lands was aangekomen. Intusschen wordt uit New York gemeld, dat Lindbergh thans rechtstreeksche onder handelingen met de ontvoerders van zijn kind voert. Visscherslieden op het eiland Cutty Hunk, in Massachusetts, berichten n.1. dat hij daar met twee andere personen is geland in een rood amphibievliegtuig en inlichtingen heeft ingewonnen betreffende een jacht, dat onder de kust van het eiland voor anker lag. Daarna steeg het vliegtuig weder op en cir kelde eenigen tijd boven het jacht alsof het een boodschap wilde laten vallen. Later zag men Lindbergh, die zijn huis te Hcpewell, in New Jersey voor den eersten keer sedert de ontvoering had verlaten, in een auto naar zijn huis terugkeeren. Lindbergh weigerde zich over zijn tocht uit te laten, die voet geeft aan de hardnekkige geruchten dat rumsmokkelaars de baby in een jacht of ander schip onder de kust vast houden. In een New Yorksche blad wordt verder gezegd, dat Zaterdag definitieve onderhan delingen tusschen Lindbergh en de ontvoer ders zijn begonnen. Dezen zouden geen los geld hebben geëischt, en de baby zou binnen kort in handen worden gegeven van een der personen die namens Lindbergh onderhande lingen voeren. t Schepen van de Amerikaansche kustwacht hebben gepatrouilleerd in de omgeving van Vineyard-haven in Massachusetts teneinde te trachten contact te krijgen met de ontvoer ders van baby Lindbergh. Er gaan geruch ten dat de ontvoerders zich aan boord be vinden van een jacht, dat langs de kust van Massachusetts kruist. Dinsdagmiddag heeft te Bruex op drie groote pleinen der stad een massabetooging der stakende mijnwerkers uit Noord Bohemen plaats gehad. Ongeveer 18.000 personen kwamen in lange stoeten te Bruex aan. Alle winkelzaken waren gesloten, aangezien de neringdoenden en kooplieden met de mijnwer kers sympathiseeren. Ook het personeel van bijna alle fabrieken te Bruex had het werk neergelegd ten einde aan de betooging deel te nemen. Tot des rekers behoorde ook de vroegere minister Vrensky, zoomede eenige communis tische afgevaardigden en de secretaris van de Duitsche nationaal socialistische mijnwer kersorganisatie. Vertegenwoordigers der sociaal democraten en der Tsjechische natio naal socialisten mochten niet spreken, aange zien hun trouwbreuk wordt verweten. Er werd een resolutie aangenomen, waarin ver klaard wordt, dat de strijd zal worden vooit- gezet tot succes zal zijn bereikt. Onderhande lingen mogen slechts worden gevoerd met de nieuw samengestelde stakingsleiding. Indien overeenstemming niet mogelijk zou zijn, zou de geheele arbeidersklasse worden opgeroe pen tot de algemeene staking. De bijeenkomst had een rustig verloop. Bainville meldt in de „Liberté", dat Frank rijk een groote conversieleening aan de Donaustaten voorbereidt. Deze leening zou de Donaustaten mogelijk maken een omvang rijke saneering door te voeren. Wat 't bedrag betreft, wordt vrij algemeen van een milliard franken gesproken. Indien men Oostenrijk een nieuwe leening verstrekt, kan zulks slechts geschieden op voorwaarde dat op nieuw een financieele controle wordt inge steld. Het is thans de vraag of Weenen zich aan zulk een financieele controle zal willen onderwerpen en of Duitschland zijn goedkeu ring zal hechten aan een zoodanig voorstel. Deze dagen zal de beslissing moeten vallen. „Paris Soir" is van meening, dat het Frau- sche voorstel te Londen er op neerkomt de Donaulanden uit te noodigen tot een confe rentie, zbnder deelname der groote mogend heden. Indien het de Donaustaten zou geluk ken tot overeenstemming te geraken, zouden de vertegenwoordigers der groote mogend heden opnieuw bijeenkomen, ten einde hun belangen met de voorstellen der Donaulan den in overeenstemming te brengen. De Britsch Fransche voorbesprekingen zijn on getwijfeld geschikt de leidersconferentie essentieel te vergemakkelijken, aangezien de financieele offers voor de hulpactie in hoofd zaak zullen drukken op Frankrijk en Enge land. De door de directie van de firma Kreuger Toll aangestelde deskundigen deelden gisteravond met goedkeuring der directie het volgende mede: „Daar er gebleken is, dat het onderzoek van de positie van Kreuger Toll ook ver der een aanzienlijken tijd vereischen zal, hebben de deskundigen de Engelsche firma Prics Waterhouse and Company, die de boe ken naziet, verzocht een voorloopig rapport uit te brengen over het onderzoek van de laatste balans. Deze firma heeft het volgen de rapport verstrekt: „Zonder twijfel is de balans van de maat schappij per 31 December 1930 weliswaar in overeenstemming met de in het jaarrapport gepubliceerde geconsolideerde balans en met de boeken, maar toch geeft hij een onjuist beeld van den werkelijken financiëelen toe stand. Ten gevolge van persoonlijke aanwij zingen van ingenieur Kreuger zijn in de boeken posten geboekt, waardoor aan den eenen kant balanskosten, die de eigen schul den der maatschappij in na staande onder nemingen of dochtermaatschappijen betref fen, weggelaten zijn, terwijl boekwaarden van aanzienlijke hoogte geschapen werden. In eenige gevallen bestaat er reden te ver- onderstellen, dat op deze wijze geboekte activa .ongebaseerd of fictief waren, of wel ook in andere boeken tegelijkertijd als bezit geboekt zijn. Ook waar de activa werkelijk voorhanden waren zijn zij dikwijls op mislei dende wijze op de balans gebracht. Het is natuurlijk onmogelijk thans vast te stellen hoe eigenlijk de positie op 31 December 1930 was. De tot dusverre bekende feiten geven reden te veronderstellen, dat op de balans een veel gunstiger positie aangegeven is dan werkelijk bestond. Bovengenoemde onregel matigheden in de boeken schijnen ook voor te komen op de verlies- en winstrekeningen der afzonderlijke maatschappijen. Zoo is door drukken der kosten een aanzienlijke verhoo ging van den winst e ver 1930 verkregen". De Engelsche revisiefirma heeft verder medegedeeld, dat zij het eerste onderzoek van de boekhouding van de Continental Invest- ment Company heeft aangevat dit is een dochtermaatschappij van de International Match Qorporation en bij het vergelijken der rekeningen van deze maatschappij en van Kreuger Toll zoowel als van de Neder- landsche maatschapgij Kreuger en Toll ge vonden heeft, dat bovengenoemde feiten ook voorkomen in de boeken van de Continental Investment. De deskundigen en de directie der maat schappij zoeken een weg te vinden om aan den eenen kant een zoodanige afwikkeling van de maatschappij te bereiken, dat de be langen der schuldeischers zoo veel mogelijk zullen worden behartigd en aan den andeien kant om de werkzaamheid van de tot het con cern behoorende industriemaatschappijen te laten voortgaan. De mededeeling is onderteekend door den Zweedschen deskundige. In verband hier mede deelen de beheerders van de nalaten schap van Ivar Kreuger mede, dat zij bereid zijn alle persoonlijke aanteekeningen en documenten van Ivar Kreuger aan de revisie firma ter beschikking te stellen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1