Drankwet in deze gemeente. VAN EUROPA. alkmaarsche exportveiling. GEER RIJKES DIRK AKKERMAN. CORNELIS. J. L. M, ESSEN—FRANK, de heeren Klerk en Roderwijn en werd hij door eerstgenoemden als president-regent toegesproken. Namens het bestuur van t huis complimenteerde hij den jubilaris met dezen dag, memoreerde den ijver en de op gewektheid, waarmede de jubilaris tot heden zijn taak vervulde. Spr. hoopte, dat de heer de Louw nog jaren zijne krachten aan t Huis moge en kan geven! Als blijk van waardeering overhandigde hij hem een enveloppe met inhoud. Ook ontving de jubilaris nog geschenken van de verpleegden en 't personeel, hetgeen door den heer Stam met eenige hartelijke woorden werd overhandigd. Door een der verpleegden, den heer Prins, werd hij op rijm toegesproken. De heer de Louw dankte hartelijk voor zoo veel blijken van belangstelling. Hij zeide nog met veel lust werkzaam te zijn en hoopte, dat het hem gegeven mocht worden nog eenige jaren zoo door te kunnen gaan. Vervolgens ging hij in 't kort na, de verj anderingen en verbeteringen, die in de 65 jaren, welke hij aan 't Husi verbonden Is, zijn aangebracht en ingevoerd. Welk 'n ver schil bij toen en nu! Toen mochten de oudjes 3 middagen per week de stad in, nu dage lijks Zondags kregen zij 5 centen zakgeld 'Zoo vertelde hij toch een en ander, waarop een luid applaus volgde. De verpleegden ontvingen van den heer de Louw eene versnapering. Toen was de een voudige plechtigheid afgeloopen en ging de jubilaris weer verder met scheren! DE invoering der nieuwe Zooals aan de lezers bekend is, is op 1 April jl. de nieuwe Drankwet in werking ge treden. Gedurende de laatste weken heeft men in dit blad onophoudelijk publicaties van het Gemeentebestuur aangetroffen, blij kens welke vele personen en commanditaire vennootschappen alsnog een aanvrage heb ben ingediend om een verlof voor den ver koop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank. Deze toeloop van aanvragen heeft zijn oorzaak gevonden in de omstandigheid, dat de nieuwe Drankwet het aantal verloven voor alcoholhoudende dranken onderwerpt aan een maximum. Dit maximum bedraagt voor deze gemeente 1 op 400 inwoners, d.i. 72, terwijl er thans 91 verloven zijn. Na 1 April worden derhalve geen nieuwe verlo ven meer verleend, dan na indiening van een afstandsverklaring van twee bestaande ver loven. Verschillende personen vroegen voor 1 April een verlof aan voor onderscheidene lokaliteiten, welke tot dusver niet als café zijn ingericht. Deze lokaliteiten voldeden niet aan de gestelde eischen, zoodat al deze aanvragen zijn afgewezen. Voorts zijn een groot aantal aanvragen ingekomen van inderhaast opgerichte com manditaire vennootschappen, sommige voor eenzelfde lokaliteit, andere voor lokalitei ten, waarin reeds een verlof was verleend en weer andere ter vervanging van het bestaan de verlof. De nieuwe Drankwet verbiedt het verlee- nen van een verlof ten name van vennoot schappen. De verloven welke bij de inwer kingtreding der nieuwe wet, dus op 1 April j.1.. stonden ten name van Vennootschap pen, kunnen blijven bestaa tot 1 Mei 1950. De indiening van aanvragen door <fe in middels opgerichte Comm. Vennootschap pen geschiedde met de bedoeling om tot 1 Mei 1950 zeker te zijn van een verlof, of om voor zich verloven te reserveeren, met behulp waarvan men onder de nieuwe wet een ver lof zou kunnen krijgen. Burgemeester en Wethouders hebben alle vennootschaps-aanvragen op grond van de bepalingen der nieuwe wet afgewezen. In deze gemeente staat dientengevolge geen enkel verlof ten name van een comman- ditaire vennootschap. Op 1 April j.1. waren er in deze gemeente 99 geldende verloven, waarvan er 3 na dien oip verzoek van belanghebbenden zijn inge- trokken, terwijl er 5 zijn vervallen, daar s deze waren verleend voor lokaliteiten, waar voor een vergunning is verleend. De 91 verloven, welke thans nog gelden zijn over de verschillende soorten van inrich tingen verdeeld als volgt: café's 63, uitspan ningen 3, marktcafé's 1, lunchrooms 8 en bijzondere inrichtingen 16 (gemeentegebou wen, patronaten e.d.)deze cijfers waren op 1 Mei 1927 resp. 60, 3, 1, 7 en 11. Het aantal verloven op 1 Mei 1914 bedroeg 81dit aatal liep elk jaar terug tot 1 Mei 1922 met een getal van 50, daarna liep het geregeld op, in 1927 tot 82, 1928 tot 86. 1930 tot 88, 1 Mei 1931 tot 92. Thans is het 91. Het aantal vergunningen bedroeg op 1 Mei 1914 eveneens 81, zoodat het aan tal inrichtingen, waarin alcoholhoudende drank kan worden verkocht op dien datum bedroeg 162. Het aantal vergunningen be draagt thans 61, zoodat het totaal aantal In richtingen voor verkoop van alcoholische dranken thans bedraagt 152, zijnde 10 min der, terwijl het aantal inwoners sedert 1914 van 22121 is gestegen tot 28751 en derhal ve met ruim 6500 of 30 is toegenomen. HET CIRCUS „OLYMPIA". Het is altijd prettig te zien, dat een zaak floreert en met voldoening constateerden wij heden, dat dit het geval is met het circus „Olympia", dat onder leiding van zijn eminenten directeur, den heer Winter, heden avond zijn openingsvoorstelling geeft. Als altijd trekt de opbouw van een circus de belangstelling van de jeugd en heden middag 12.30 uur ging onder een hoeratje van de belangstellende schooljeugd, het groote zeil aan de twee vaste masten omhoog en kon men den vorm van de nieuwe circus tent aanschouwen, een prachtige ovale blauwe tent. De heer Winter, die reeds met zijn kleiner circus vaak goede programma's bracht, is ook thans de ziel van het circus. Zijn paar- oendressuur is interessant en vooral aantrek kelijk voor kinderen. Vooral bij de jeugd laat een bezöek aan dit ..Circus onvergetelijke herinneringen achter en hi] ouderen wekt het herinneringen op aan - bezoeken gebracht aan jeugdcircussen, waar yan.de directeur en de artisten in allerlei Kwaliteiten naar voren kwamen. ST. CAECILIA. Men schrijft ons: Gisterenavond is opgericht een comité, dat zal trachten de gelden bijeen te brengen die noodig zullen zijn om de groote kosten te dekken voor het welslagen van het groot Nationaal Muziekconcours. Daar er zeer veel belangstelling is, en het concours voor onze stad van veel beteekenis zal zijn, doet het comité een beroep op de medewerking van de geheele burgerij. DE VEREENIGDE STATEN Waarschijnlijk tengevolge van den regen was de opkomst voor de vergadering, uitge schreven door de dezer dagen opgerichte af deeling'van de vereeniging De Vereenigde Staten van Europa, gisteravond in de dan cing van de Harmonie slechts heel schaarsch. Namens de afdeeling Alkmaar heette een niet bij name genoemde heer het twintigtal aanwezigen welkom, zijn teleurstelling daar bij uitsprekend over de geringe opkomst. Hij uitte den wensch, dat er een kern voor een sterke afdeeling mocht worden gevormd, die de beginselen van de vereeniging sterk zou propageeren. De heer mr. Schultz van Haegen, secreta ris der vereeniging, deelde een en ander mede over hetgeen de nog jonge vereeniging heeft kunnen doen. Als propagandist was aange steld ir. Dijkstra. In verschillende provincies werden reeds afdeelingen gevormd. Onlangs had spr. met den voorzitter der vereeniging te Brussel een onderhoud gehad met gelijk gezinden, waar besloten werd tot fusie met andere bonden, waarbij ook „Jong Europa" te Den Haag zich aansloot. Soortgelijke ver- eenigingen in Bulgarije, Estland en Duitsch- land zouden de bedoeling hebben zich ook met De Ver. Staten van Europa te fusionnee- ren. Spr. concludeerde, dat het wel vast staat, dat de idee der vereeniging groeiende is in de heele wereld. In Limburg werden afdee lingen opgericht zonder dat één spreekbeurt was vervuld. Alkmaar is de derde plaats, waar een spreekbeurt wordt vervuld. Hierna was het woord aan den heer T a c o Mulder, voorzitter der vereeniging. Hij be gon met te zeggen, dat men bij den naam der vereeniging terstond denkt aan een centrale regeering, zooals die bestaat in Amerika. Een dergelijke regeering is niets nieuws, ook in ons land bestaat zij: de gemeenten hebben haar bestuur, waarboven weer dat van de provincie staat en boven alles als centraal bewind de landsregeering. Een centrale regeering in Europa zal er voor moeten zorgen, dat het belang der Euro peanen wordt nagestreefd, moet toezien dat de afzonderlijke staten zich behoorlijk yan hare taak kwijten en geen oorlog onderling voeren; de beslissing over oorlog zal zijn aan de centrale regeering indien in de nieu we indeeling nog sprake van oorlog kan zijn. Een handelspolitiek, die ten nadeele zou kun nen zijn van de afzonderlijke volken, zal door de centrale regeering moeten worden voor komen; eenige controle op die staten zal noodzakelijk zijn, zoo noodig tusschenkomst bij geschillen. Het personen- en goederenver keer zal geregeld moeten worden door de centrale regeering. Een centrale regeering zij voorzichtig in het uitoefenen van gezag, de kans bestaat dat zij te veel of te weinig overlaat aan de afzonderlijke staten; er moet rekening wor den gehouden met het historisch gewordene en met den afkeer van de landen, om niet meer dan provincie te zijn van Europa. Spr. gaf aan hoe men jn België ^gelooft d^t de combinatie der staten zal worden en hoe de Vlamingen zich waarschijnlijk bij het Ne- derlandsche volk zouden aansluiten en de Walen naar de Franschen zouden gaan. Ook in Centraal-Europa zullen de volkeren zich anders groepeeren, uit te spreken bij referen dum. De Volkenbond zal de republiek Europa in den steek moeten laten, omdat hij niet uitslui tend voor Europa werkt. Spr. schetste een toestand waarin elke Nederlandsche provin cie zou kunnen doen wat zij wilde: men zou dan al spoedig roepen om een regeering zoo als we die thans hebben en zou hare fouten op den koop toe nemen. Zoo is het ook in het groot met de staten van Europa, waarvoor spr. een centrale regeering noodig achtte, die beter dan de tegenwoordige Volkenbond al ler belangen kan overzien en verdedigen. Met herinneringen ahn de geschiedenis'"be wees spr., dat een centrale regeering de ver schillende deelen van een volk het beste kan bijeen houden (Noord-Amerika, Duitschland, Zuid-Afrika). Een argument, dat wel eens tegen het vor men van Vereenigde Staten van Europa wordt aangevoerd, n.1. dat de staten onder ling te veel verschillen, achtte spr. niet steek houdend. De toestanden van voorheen, die soms leidden tot het uiteenvallen van groote rijken, bestaan niet meer De ontwikkeling van het verkeer zal mogelijk maken het bestaan van dergelijke rijken zonder militair geweld, wat vroeger niet ging Bovendien zal de groo- tere ontwikkeling fouten, als in het verleden werden gemaakt, kunnen voorkomen. Spr. was van meening, dat de Vereenigde Staten van Europa, als zij lid worden van den Volkenbond, dezen sterker zouden ma ken. De gedachte, aan de nieuwe republiek ten grondslag liggend, zal zij meedeelen aan den Volkenbond en dezen daardoor verande ren ten goede. De Vereenigde Staten van Europa zullen zich niet uitsluitend tot de Europeesche gren zen bepalen, doch er is aanleiding om aan te nemen, dat het daar wel zoo ongeveer toe zal kunnen komen. Niet terstond zullen nog alle volken van ons werelddeel zich aanslui ten. Spr. betoogde, dat de gedachte van de Veree nigde Staten van Europa niet nieuw is. Tot dusver kunnen de staten zeer eenzijdige maatregelen nemen, waartegen de Volken bond slechts een zwak wapen is. Sprekers idee van een centrale regeering van Europa zou daaraan beter tegemoet komen, gelijk hij na der uiteen zette. De Volkenbond kan de verantwoordelijk heid voor ontwapening niet op zich nemen, hetgeen wel kan door de Vereenigde Staten van Europa. Slechts beperking van bewape ning kan door den Volkenbond worden be pleit, maar mogelijk blijft altijd uitbrei ding in tijd van oorlog. De Volkenbond kan zelfs beperking van bewapening niet door voeren. Spr. vreesde intusschen dat een beperkte bewapening de idee zal vestigen, dat een oor log minder verschrikkelijk zou zijn en dat men eerder geneigd zou worden den oorlog te ontketenen. Bovendien was spr. bang, dat de vertooning van oorlogsfilms de oorlogs- romantiek zou aanwakkeren. Alleen als er een centrale regeering wordt gevormd voor de Vereenigde Staten van Luropa, zal oorlog onmogelijk kunnen wor den in dit werelddeel. Intusschen zullen er na vorming van de Vereenigde Sfaten van'Europa nog veel moei lijkheden overblijven, b.v. tusschen de ver schillende economische groepen en kerkelijke partijen, zooals wij die ook thans in ons land nog hebben, evenals in andere landen, waar de partijen meermalen nog heftiger tegenover elkaar staan. Men houde in het oog, dat de geest, die voor de Vereenigde Staten van Europa werkt, ook zal sturen in een rich ting, waarbij dergelijke binnenlandsche groe- penpolitiek niet meer mogelijk is. Spr. behandelde hierna de Pan-Europa- Unie, zooals die door den Oostenrijkschen graaf Coudenhove Kalergi wordt gepropa geerd en waarvan ook een afdeeling Neder land zal worden opgericht. Zij verzet zich niet tegen eenzijdige groepenpolitiek en wil van Europa buiten Rusland en Engeland een economische eenheid maken, wat spreker af keurde, omdat dit de mogelijkheid opent vcor eenzijdige handelspolitiek, waardoor tle vel- ken nooit veilig kunnen zijn. Spr. stelde hiertegenover de beginselen die de vereeniging de Vereenigde Staten van Europa zich stelt en zette uiteen waarom deze z.i. zuiverder en beter zijn. Spr. legde er nog den nadruk op, dat toetreding tot de door hem gepropageerde vereeniging voor iedereen open staat, de centrale regeering zal het beste vredesinstituut zijn. Gedachtenwisseling. Gevraagd werd hoe het naar spr.'s meening in de toekomst zou moeten gaan met de kolo niën der staten. D hter Mulder antwoordde hierop, over tuigd te zijn, dat Me koloniën niet een bezit zouden moeten zijn van een staat, maar van Europa. De specifiek Nederlandsche be langen bii de koloniën zouden dan wel ge handhaafd blijven, waartegen de Europee sche belangen van Nederland dan beter tot hun recht zouden kunnen komen. In antwoord op een gestelde vraag, gaf spr. als zijn meening te kennen, dat Rusland de objectieve democratische gedachte in de wereld zal bevorderen en op den duur op zijn principes van nu zal terugkomen. Wat zal er met de monarchieën gebeuren? werd gevraagd. De heer Mulder nam aan, dat zij kunnen blijven bestaan in die landen waar men het behoud ervan op prijs stelt. Wat zal er gebeuren, als de koloniën eens moeten worden verdedigd tegen het Oosten of het Westen? was een andere vraag. Het antwoord luidde, dat een oorlog om de koloniën zou kunnen ontstaan, maar men vergete niet, dat een vereenigd Europa een geduchte macht zou zijn, die men niet gemak kelijk zou tarten. Overigens nam spr. aan, dat de idee van de Vereenigde Staten van Europa grondslag zou worden voor eenzelf de gedachte in de_ heele wereld. De laatste gestelde vraag was of in de vereeniging Vereenigde Staten van Europa plaats is voor het fascisme. De heer Mulder antwoordde bevestigend; iedereen kan er lid van zijn. In zijn sluitingswoord legde de voorzitter der vergadering hierop nog den nadruk, waarbij hij opwekte, dat ieder der aanwezi gen in zijn kring propagandist zo.u worden voor de stichting van de Vereen. Staten van Europa. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19,13 uur licht op- HET ZWARTE WOUD. Men schrijft ons: Zondagmiddag half drie zal in 't Gul den Vlies te Alkmaar, door Mr. R. van Riemsdijk een lezing met lichtbeelden worden gehouden over „Het Zwarte Woud", met 250 opnamen, geprojecteerd door den vervaardi ger, hoffotograaf Karl Blumenthal (Wild- bad), de tot ver over de grenzen van Duitsch land befaamde natuurfotograaf. De lezing zal behandelen het ontstaan van het Zwarte Woud gebergte, dat zijn naam ontleent aan de uitgestrekte donkere dennenwouden, die als zwarte mantels over de bergen zijn uitgespreid. In het tertiaire tijdperk, toen de Alpen zich vormden, werd het Zwarte Woud— Vogezen—gebergte, dat een der tegenliggers was, daarbij opgestuwd, brak middendoor en in een langgerekte scheur zonk een gedeelte van het tegenwoordige Boven-Rijndal lang zamerhand 1000 Meter in de diepte. In het Westen bleven de Vogezen, in het Oosten het Zwarte Woud bestaan. Door de Rijndal in storting kregen de beken en rivieren de noo- dige stuwkracht om het karakteristieke Zwarte Woudlandschap te modelleeren. De statige bosschen, de zonnige bergen en de bewoners, evenals hun omgeving frisch en kernachtig, weinig spraakzaam, met een betrekkelijk ruw uiterlijk, maar gemoedelijk en me gevoel voor humor, zullen de honder den opnamen ons laten zien. Vanuit Pforzheim, de „poort van het Zwarte Woud", gaat de tocht langs het altijd ruischende riviertje de Enz naar Wildbad met zijn warme geneeskrachtige bronne, over de hoogsten midden door het wijde bergland, dat zich als een geweldige zee uitstrekt. Oer woud landschappen, het hoogmoeras met de „Wildvee", welbekend door vele sagen, zijn door de camera opgespoord. Het houtskool- branden en het aanleggen van een kolenmijt, origineele typen, zooals de houtskoolbrander, de houthakker, de Zwarte-Woud-boer, zijn interessante illustratie-objekten. De oude kleederdrachten zijn nog zeer in zwang in het Zwarte Woud en er is veel afwisseling in. In sommige dorpen dragen de meisjes bij feestelijke gelegenheden de z.g. „Schapel", een zware hoofdtooi uit bonte kralen be staand?. Er zijn in de dorpen nog vele oude volksgebruiken. Maar ook de grootere plaatsen zullen in beeld worden gebracht: Baden Baden, Hir- sau, Herrenelb, Freudenstadt, enz. En de oude kloosters: Allerheiligen, Hirsau, Her- renalb, enz. Vooral ook interessante gegevens over het wereldberoemde geneeskrachtige bad Wildbad. De lezingen in Amsterdam hadden een overweldigend succes. De kleine zaal van 't Concrtgebouw was ter gelegenheid daarvan beide avonden uitverkocht. Advertenttën, voor het nummer van denzelfden dag bestemd, wor den tot UITERLIJK HALF ELF UUR 's morgens aangenomen, uitgezon* derd des Zaterdags. !Mmnieuws NOORWEGEN. De Volksuniversiteit en de afd. Alkmaar der Nederlandsche Reisvereeniging vertoonen heden- en morgenavond in de Harmonie een buitengewoon mooie film over Noorwegen. In deze film leert men dit verwante broeder volk kennen in zijn landbouw, industrie en spelen. De film wordt bovendien toegelicht door den heer H. K. Schuller, vertegenwoordiger der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in Noorwegen. Het mooie Noorwegen, dat thans door de reizen van de reisvereenigingen, sterker in de Nederlandsche belangstelling is komen te staan, kan men in deze cultuurfilm leeren kennen. Niet-leden worden hiertoe tegen be taling van 0.50 in de gelegenheid gesteld. De toelichting wordt in het Hollandsch ge geven, zoodat wij hopen, dat velen Harmo- nicwaarts zullen gaan. Mmkt&eticktm ALKMAAR, 6 April 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 6.20; Bloemkool le s. per 100 stuks 10—17; Boerenkool per 100 stuks 0.802.60; Bieten per 100 K G. 1.90; Gele Kool per lOOstuks ƒ0.80 2.10; Kropsla per 100 stuks 3.60— 7.10; Prei per ICO bos 2.60—6.90; Rabarber per 100 bos 10; Raapstelen per 100 bos 1.50; Radijs per 100 bos f 2.90— 4.40; Roode Kool per 100 stuks 0.60— 3.60; Selderie per 100 bos 2.604 40; Spinazie per bak 41—66 cent; Spruiten per bak 0.40—1.75; Uien per 100 K.G. 11.6012.70; Wortelen per 100 K.G. 3.60; Witlof le sa 1.30—1.75 en 2e s. 0.751 per bak. HOORN, 7 April 1932. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 14 stapels kleine boerenkaas 22 en 3 stapels kleine fabriekskaas 20, per 50 K.G. In totaal 17 stapels, wegende 22313 K.G. De handel was vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 7 April '32. Langendijker Groentenveiling. Op de heden gehouden veiling waren aanvoer en prijzen als volgt: 34000 K.G. Roode Kool le s. 0.80-/ 2.70; 80.000 K.G. Gele Kool le s 1.20—2.60; 90.000 K.G. Deensclie Witte Kool 1 1.80; 1200 I< G. Peen 2.30— 3.70, alles per 100 K.G. EIERENVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 7 April 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in' totaai 183.000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: bruin 2.40— 2.80, wit 1.90—2.30; 5800 st. Eend eieren 22.50; 36 Kievitseieren 13 16. SCHAGEN, 7 April 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 14 Geldekoeien (mag.) 100 180; 30 Geldekoeien (vette) 180280; 26 Kalfkoeien 160-/ 250; 183 Nuchtere kalveren 3—10; 133 Overhouders 12 20; 5 Varkens (mag.) ƒ7; 57 Varkens (vette) per'K.G. 2022 cent; 140 Biggen 3—5; 4 Konijnen 1—7; 12 Kippen 0.751. BEVERWIJK, 6 April 1932. Anemoon Vulgers 15—30 cent; Caeno 20—44 cent; Bavo 20—30 cent; Bregit 22—48 enct; Hol- landia 1632 cent; Blauwe druiven 512 cent per bos; Per kelk Amerillys 616 cent; Calla's 1219 cent; Lelie Longi florum 10 —17 cent; Honbellatum 1218 cent; Azalia 0.60—1.55; Hortensia 0.38—1.25 per pot. WARMENHUIZEN, 6 April 1932. Roo de kool le s. 0.60—2.40, 2e s. 0.60 1.80; Gele Kool le s. 0.901.60; Witte kool le s.a 1.10—1.60, 2e s. 0.60 0.80; Bieten 1.20—2. Aanvoer: 37300 K.G. Roode Kool; 4150 K.G. Gele Kool; 35650 K.G. Witte Kool; 325 K.G. Bieten. NOORDSCHARWOUDE, 6 April 1932. 3800 K.G. Uien, Drielingen 7.20, Uien 10.20—10.50, Grove Uien 11.10; 800 K.G. Kroten 1.50; 103400 K.G. Roode Kool 1.302.90, doorschot 0.60 1.90; 100200 K.G. Deensche Witte Kool 1.10—2.10, doorschot 0.60—1.30; 34200 K.G. Gele Kool 0.70—2.70, door schot 0.601.50; Taaie gele 1.50— 2, alles per 100 K G. PURMEREND, 6 April 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, P urmerend en Om streken". Witlof 0.82-ƒ 1.42 per 8 K.G.; Roode Kool 0.40—5.20 per 100; Witte Kool 12.40 per 100; Savoye Kooi 0.805.60 per 100; Spruitkool 0.20— 1.40 per 15 K.G.Boerekool 2035 cent per kist, 10 K.G.Spinazie 4590 cent per mand (6 K.G.); Sla 2.606 80 per 100 krop; Andijvie 0.300.70 per kist; Ra dijs 1.703.70 per 100 bos; Pieterselie 23 per 100 bos; Selderie 5—12 per 100 bos; Raapstelen 2.10—4.10 per 100 bos; Prei 4.3014.20 per 100 bos; Zure appelen 12 per 100 K.G. ZAANDAM, 6 April 1932. Veilingver „De Zaanstreek". Sla 1980 cent per kl. kistPeen 0.68—1.05 per kleine kist; Selderie 912% cent per bos; Prei 79 12 cent per bos; Uien 3.233.70 per zak; Raapstelen 4—5X cent per bos; Citroe nen 2.20 per 100; Spinazie 0.40— 1.06 per kleine kist; Boerekool 3040 cent per kist; Roode Kool 2 -5 cent per stuk; Br. Lof 811 cent per pond; Radijs 4657 cent per 10 bos, Adaectentiëa Ondertrouwd: en De Rijp Beemster 7 April 1932. Huwelijksvoltrekking Donder dag 21 April te De Rijp. Gerrit Pieter Hartland en Sophia Wilhelmina Hoffman hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 20 April 1932, des voormiddags 11 uur. Alkmaar, 7 April 1932. Langestraat 86. W. KOS en M. KOSBas geven kennis van de geboorte van hun zoon Centraal Ziekenhuis. Alkmaar, 6 April 1932. Bergerweg E 10. Heden overleed, ten hui ze Westerweg 76, geheel oi.verwachts, mijn lieve Vrouw, Mevrouw J. L. M. ESSEN—FRANK, in den ouderdom van 53 jaar. Alkmaar, 7 April 1932. Spoorstraat 27. JAC. ESSEN. Verzoeke geen persoonlijk rouw beklag. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Maandag op de Algemeene begraafplaats te Alkmaar. Vertrok vanaf 't sterfhuis (Westerweg 76) nam twee uur. Nog treurende over het verlies van onzen lieven Man en Grootvader over leed heden onze lieve Doch ter en Tante, Mevrouw in den ouderdom van 53 jaar. N. FRANK—SMIT. Aikmaar, 7 April 1932. Westerweg 76. Heemstede: A. M VERMEULEN. Heden overleed te Am sterdam plotseling, na een smartelijk doch geduldig lijden, onze innig geliefde Dochter, Zuster en Schoon zuster NELLIE DE JONG, in den ouderdom van 30 jaar. Haar diepbedroefde Ouders, Zusters, Broers, Schoonzuster^ en Zwager Jb. DE JONG A. DE "ONG— VAN BERKUM JOH DE JONG. JAN DE JONG. JAN BOOIJ. JENNY BOOIJ— DE JONG. JAAP DE JONG. COBA DE JONG— VERZAAL. HARRIE DE JONG. SIMON DE JONG. M. DE JONG— VAN VLIET ANNIE DE JONG. KEES en PIET. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 9 April op de Algemeene Begraafplaats. Vertrek vanaf het Sterf huis half elf. Algemeene kennisgeving. Alkmaar, 6 April 1932. Zaadmarkt 78.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3