fëinaeniand WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN SCHï RMERHORN. HEILOO. Voor de huisvrouw. vertrouwen in hem gesteld door hem aan te stellen. Spr. stelde voor, zoo spoedig mogelijk te beginnen, daar er reeds moeder en kinde ren zaten te wachten. De heer S. Wagenaar, voorzitter van Het Witte Kruis, sprak zijn blijdschap uit, dat hier aan den Langendijk een consultatie bureau is opgericht. Spr. heeft zich hiervoor reeds lang sterk geïnteresseerd en was er van overtuigd, dat het onder de leiding van dokter Van Hilten zeer goed zal slagen. De heer Wilmink, voorzitter van Het Wit Gele Kruis, sloot zich bij de vorige sprekers aan en bracht een woord van dank aan de Provinciale Commissie, die toch nog een post voor ons hepft uitgetrokken, al was de begroo ting reeds opgemaakt. Spr. hoopte, dat deze inrichting mag zijn een zegen voor alle kin deren, wat een algemeen belang zal zijn. Nadat de heer F. Moeijes een woord van dank had gebracht aan de fam. Deutekom voor het belangeloos beschikbaar stellen van het lokaal, dankte de heer Ten Bruggencate allen voor hunne aanwezigheid. Het vroegere kantoor is zeer doelmatig in gericht met uitkleedtafel en tafel voor het onderzoek, terwijl het bijkantoor is ingericht voor wachtkamer. Het geheel wordt ver warmd met een tweetal gaskachels en de vloer is bedekt met Balatum vloerzeil. Toen wij het gebouw verlieten, was de wachtkamer reeds geheel gevuld met moeders en kinderen, terwijl wij er onderweg nog velen ontmoetten, zoodat het lokaal wel spoe dig zal moeten worden uitgebreid. Wij wenschen beide vereenigingen veel suc ces met dezen voor het kind zoo zegenrijken arbeid. SCHOORL. De plaatselijke begrafenisvereeniging De Laatste Eer hield Dinsdagavond .hare jaar vergadering in het lokaal van den heer Schuijt. De opkomst was zeer goed, een vijf tigtal leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer Wognum, was in zijn openingswoord optimistisch, daar de toestand van de veree- niging zeer gezond is. n het jaar dat achter den rug ligt, heeft de vereeniging weder uitstekend werk gedaan, dank zij de goede opvatting van hunne taak, welke de dragers, voorlooper enz. er op na houden. Ook de heer Timmerman en de bode deden hun best voor een goede functionnee- ring van het vereenigingswerk. De voorzit ter dankte allen voor hunne diensten. Het jaarverslag van den secretaris, den heer C. Jonker, was in optimistischen toon gesteld. Dit verslag gaf een uitstekend beeld van wat in het vereenigingsjaar, loopende van 1 Maart 1931—29 Febr. 1932, was geschied. De vereeniging telt 783 leden. Royementen hadden niet plaats. Hierna deed de heer J. Hoogland, als pen ningmeester verslag van den finantieelen stand van zaken. Hieruit bleek, dat de ontvangsten 1285.01 hadden bedragen. Onder deze ontvangsten was een bedrag van 421.96 als batig saldo van een vorig dienstjaar. Aan contributie 744.56. De uitgaven, w.o. een bedrag van 463 voor 8 begrafenissen, bedroegen 828.45. Er was een batig slot van 456.56, zoodat de vereeniging 34.60 is vooruitge gaan en daarnaast is nog een pak kleeren aanwezig, aangeschaft voor de reserve-dra,- gers. De heer C. Hoogvorst Czn., rapporteerde namens de finantieele commissie, deelde me de dat bij het onderzoek, de rekening volko men in orde bleek te zijn. De commissie adviseerde tot aanneming, waartoe de vergadering met algemeene stem men besloot. De voorzitter dankte den penningmeester ovor zijn veelvuldig werk; ook de commissie en tevens de bode kregen woorden van dank. Tot nieuwe commissieleden werden aange nomen de heeren J. Vriendjes, M. de Zeeuw en J. Nap. Bij de bestuursverkiezing werden de heerea G. Duinmeijer, C. Jonker en A. Nottelman met bijna algemeene stemmen herbenoemd. Bij het punt mededeelingen, vertelde de voorzitter nog, dat op de bondsvergadering was besloten tot onderlinge overschrijving van leden bij verhuizing. Tevens zal de bond trachten, om nog niet aangesloten vereenigingen tot toetreding te bewegen, terwijl eveneens geprobeerd zal worden om op plaatsen, waar nog geen ver eeniging is, er een te vormen. Voor deze pro paganda was 50 beschikbaar gesteld, ter wijl de heer Keijser van Noordscharwoude als propagandist zal optreden. De vergadering besloot als nog, om de leeftijdsgrens voor te heffen boete wegens wegblijven van de ledenvergadering, van 65 op 60 jaar te brengen. Tevens werd besloten om bij crematie van de leden 50 te vergoeden voor de auto's. Op een vraag van een lid, antwoordde de voorzitter, dat als iemand elders gaat wo nen wegens te billijken omstandigheden, b.v. wegens hooge leeftijd bij gehuwde kinderen, men lid kan blijven van de plaatselijke veree niging. Bij begraven worden aan zulke leden dezelfde rechten toegekend als aan de ande ren. 't Vervoer naar Schoor 1 is echter voor rekening van de familie. Beide voorstellen kwamen van de bestuurs tafel. De heer J. Kreijgsman wees er op, dat het volgend jaar de vereeniging 10 jaar zal heb ben bestaan en vroeg of dit nog zal worden herdacht. Het bestuur nam zulks in overwe ging. Tien jaar is nog een korte tijd en een begrafenisvereeniging is geen vereeniging om feestelijk iets te herdenken. De heer Meedendorp zou geen feest wen schen, doch dacht aan het aanschaffen van een automatisch zinkapparaat. De voorzit ter vond dit meer op den weg liggen van de gemeente. Hierna sluiting. EGMONIÏBINNEN. Ondergrondsche kabel. Bij het Gemeentebestuur ts bericht in gekomen, dat de suppletoire begrooting van het electr. bedrijf 1931 door Ged. St. werd goedgekeurd, met welke goedkeuring dus toestemming werd verkregen tot het leggen van den ondergrondschen kabel. Tevens werd bericht ontvangen, dat Ged. Staten geen termen vinden tusschenkomst te verleenen aan het verzoek van de bewoners van den Egmondermeer om die begrooting men kinderspelen houden in een lokaa; Voor het concert bood de heer van Gemere» gratis, zonder verplichte consumptie, zijn tuin en muziektent aan. Het bestuur zal zich met de autoriteiten overleg plegen. In de bestuursvergadering werden de functies verdeeld en wel: H. Nijdam, voor zitter; S. Gras, secretaris; A. Olgers, pen ningmeester; A. Schrooder en G. Smits, commissarissen. HUIDCREME en poeder Schoonheid, die eens is verloren, Wordt ons nimmer meer herboren; Schoonheid laat zich niet creëeren, Maar GIBBS kan haar conserveeren. niet goed te keuren, zoodat de Egmonder- meer dus voorloopig van electrisch licht zal verstoken blijven. Den I3den April a.s. is de heer S. Kan 25 jaar aan de brandweer verbonden. Aan gesteld als .pijpleider werd hij bij de aan schaffing van de motorspuit in 1925 be noemd tot Commandant, welke functie nog steeds door hem wordt uitgeoefend. OUDE NIEDORP. Deze gemeente zal met de gemeente Alk maar een kasgeldleening aangaan waar door spoedig het eerste voorschot op de tuinderscredieten kan worden uitbetaald aan hen, die daarvoor in aanmerking komen. De heer Appelboom, gemeentebode, al hier, is door het dagelij ksch bestuur der banne Oude Niedorp tevens aangesteld tot bode dier banne, terwijl hem voorts is opge dragen het bodeschap voor deze gemeente van het Hoogheemraadschap „Noordhol lands Noorderkwartier" te Alkmaar. Door een bewoner van Zijdewind In deze gemeente werd een portefeuille met een vrij groot bedrag aan geld gevonden. URSEM. Voor een stampvolle zaal gaf de tooneel- vereeniging „Eendracht Maakt Macht" Zon dagavond een opvoering van de revue „Am sterdamDen Haag". Het stuk werd vlot weergegeven en de medespelenden bleken uit stekend voor hun rollen geschikt. Het pu bliek gaf herhaaldelijk door applaus van zijn bijval blijk. LIMMEN. Onder buitengewoon groote belangstel ling herdacht de heer A. Daans j.1. Zondag zijn 50-jarige loopbaan bij de firma Elde- ring en Zonen te Overveen. Zooals we reeds schreven, kwam de heer D. als loopjongen van 12 jaar bij de firma in dienst. Thans is hij sinds 36 jaar als tuinbaas werkzaam op de kweekerij van de firma te Limmen. De dag begon met de kerkelijke viering. Een H. Mis tot dankbaarheid werd opge dragen voor den jubelaris en zijn familie. Voorts ontving hij vele blijken van belang stelling van de autoriteiten, waaronder B. en W. van Limmen, het hoofdbestuur van de Ned. Ver. ter bevordering van Bloembollen cultuur, collega's en vrienden. De regeering erkende zijn verdienste door begiftiging met de Oranje Nassau Orde in zilver. Als vanzelf sprekend werd hem een sere nade gebracht. Het was voor den eenvoudi- gen tuinbaas een emotievolle dag. Wars van alle feestvertoon, is werken op de tuinen tusschen Flora's kinderen zijn geliefde be zigheid. De Nationale Oranjebond hield Dins dagavond jaarvergadering in café van Ge- meren. De voorzitter, de heer J. van Geme- ren, opende, heette allen welkom en ver heugde zich over het drukke bezoek van hen wier verknochtheid aan het Oranjehuis be kend is. Spr. herinnerde er aan, dat de Oranjebond het afgeloopen jaar een groot verlies heeft geleden door het overlijden van de heer Albert van der Horst, den voorzitter van het hoofdbestuur, pionier voor Orane- feesten, vooral voor de jeugd. Zijn heengaan heeft als lichtzijde gehad dat anderen zijn werk voortzetten en dat een man als J. ter Haar, oud-wethouder van Amsterdam, de plaats van den overledene ging innemen, is een waarborg dat onze beweging nog jong en krachtig is. (Applaus). Het jaarverslag werd onder dank goed gekeurd. Bij dt bestuursverkiezing opperden een tiental nieuwe leden het denkbeeld om het bestuur uit te breiden tot 5 leden, terwijl het bestaande bestuur 3 bestuursleden vol doende vond. Genoemde heeren hadden ech ter „groote" plannen en meenden dat daar om 5 bestuursleden geen overvloed was. Be sloten werd tot uitbreiding van het bestuur. In de vacature J van Gemeren werd geko zen de heer H. N^dam en als nieuwe be stuursleden de heeren A. Schrooder en S. Gras. De periodiek aftredende heer G. Smits werd herkozen en nam zijn benoeming aan. De heer Olgers kwam op zijn ontslagaan vrage terug. De rekening en verantwoording penning meester sloot met een nadeel ig saldo van 15.25 en werd goedgekeurd. Daarna was aan de orde het punt: Fees telijkheden ter eere van den verjaardag van prinses Juliana. Het oude bestuur gevoelde niets voor feestelijkheden, opdat het nadeellg saldo niet grooter zal worden en ook omdat de tijd van het^aar zich niet leent voor kin derfeesten. De nieuwe bestuursleden waren enthousi ast voor feestelijkheden. Juist door feestelijk heden te organiseeren krijgt men de belang stelling der jeugd en waar de jeugd is zijn de ouders en volwassenen. Een program voor 30 April werd ontwor pen: Concert van het fanfarecorps „St. Cae- cilia" en zang van het chr. zangkoor en het r.-k. Gemengde Koor en zoo mogelijk kin derspelen. Zoo het weer ongunstig is zal Ditmaal begin ik mijn brief niet met een handwerk-patroon of een smakelijk recept, maar met een praatje tegen mijn lezeressen. Ik moet u van een paar din gen op de hoogte brengen; anders ont staat er misverstand. Kijk eens, in den laatsten tijd ontvang ik veel brieven van dames, die toon n belang te stellen in mijn rubriek, wat natuurlijk voor mij buitengewoon pret tig is. Doch helaas is de inhoud dier brieven niet steeds even pleizierig Her haaldelijk blijkt mij, dat mijn lezeressen mijn artikelen niet bewaren en dan b.v. één of twee maanden, nadat ik iets be schreven heb. mij daar wéér om vragen. Het antwoord kan ik natuurlijk niet in de krant geven, want dan zouden de an dere lezeressen terecht vragen of ik niets meer weet, dat ik mijn eigen arti kelen ga herhalen; dus dan ben ik wel genoodzaakt het gansche patroon nog eens op te schrijven in een brief; daar voor heb ik echter weinig tijd. Gij al len, darues, die dagen en avonden be schikbaar hebt om een mooi handwerk te maken, gij moet u trachten in te denken in het drukke leven van de jour naliste, die dag en avond klaar moet staan voor het afdoen van haar plich ten. Werkelijk: „voor correspondentie schiet er geen tijd over." Ik bedoel dit niet als klacht, doch ik wil u alleen be wijzen, dat ik onmogelijk tijd vrij kan maken om op allerlei brieven te ant woorden. Zoo heeft b.v. de sprelrand heel wat stof opgeworpen; ik heb toen onder een der volgende brieven uitgelegd in welk. opzicht de lezeressen zich vergist had den, omdat hier bleek, dat verscheidene dames dezelfde fout gemaakt hadden; maar meestal maakt iedereen een an dere fout en zoodra men dan vastzit, schrijft men aan mij een brief, dat het patroon fout is. U kunt er echter van op aan, dwat het patroon altijd goed is; ik schrijf het met zorg; de zetter werkt mijn woorden letterlijk na; een corrector on derzoekt en controleert mogelijke kleine vergissingen; wij kunnen» werkelijk niet secuurder zijn bij de voorbereiding van uw krant. Onlangs was een kleinigheid aan het oog van den corrector ontsnapt: één re gel werd tweemaal afgedrukt; mijn leze ressen zijn natuurlijk handig genoeg zoo'n vergissing zelf te herstellen. Het deed mij dan ook veel genoegen van een paar dames een brief te ontvangen, dat zij dit en de vorige patronen reeds had den nagebreid en er pleizier van hadden, omdat het zoo goed was uitgekomen. Doch een andere schrijft mij ijskoud: „wilt u mij het door u beschreven pa troon even duidelijk maken?" Aan dergelijke verzoeken kan ik on mogelijk voldoen: wij hebben zooveel abonnées! Stel u eens even voor, dat Jie allemaal een afzonderlijk briefje moes ten krijgen, als zij een patroon niet be grijpen! Laten we nu zóó afspreken: ik geef verschillende patronen: moeilijke en ge makkelijke door elkaar; de dames, die niet ver genoeg zijn voor een moeilijk patroon, moeten daar niet aan begin nen; ondernemen zij een handwerk en lijkt het haar halverwege dat het pa troon niet uitkomt, dan moeten zij niet aan mij de schuld geven, doch deze bij zichzelve zoeken en even aan een hand- werkonderwijzeies, of in een handwerk winkel of aan een handig vriendinnetje vragen, haar terecht te helpen. Dan zijn zij veel vlugger ingelicht; dan wanneer zij aan mij schrijven en op mijn ant woord moeten wachten. Het komt ook wel voor, dat sommige dames de door mij genoemde steek niet kennen; dan schrijven zij mij ook een brief en vra gen: wat bedoelt u daarmee? Op al. der gelijke y. agen Krijgt u sneller en ge makkelijker antwoord, wanneer u het even aan een deskundige uit uw om geving vraagt. Voor de beschrijving van spreien ben ik voorloopig wat huiverig. Ik heb er reeds zóóveel in deze rubriek behan deld! Zelfs in Januari nog! Toen vroeg mij kort daarop een dame om het pa troon van een spreikant, pauwveer- motief, en waarempel nu vraagt een andere lezeres \teer om een sprei, pas send bij die rand! VoorloQpig wil ik u een eenvoudig pouwveer-patroon géven 8 maal averechts minderen en 8 maal 1 recht, omslaan; daarna drie toeren gewoon overbreien. Ik beloof u: de eerste sprei, die ik weer beschrijf, zal een pawveer-patroon zijn. Een abonnee vraagt om een gebreid badpakje voor een meisje van 12 jaar. Dat kunt u vinden in mijn brief van lo Augustus 1931; wanneer u aan de Admi nistratie een blad aanvraagt, wordt het u toegezopden. Nog een andere trouwe lezeres wil een theemuts breien; het patroon hiervoor staat in mijn brief van 21 November 1931. Tenslotte vraagt iemand mij om het model van een directoire voor een cor pulente dame.-Dat is moeilijk precies op te geven. Ik raad u aan een oude directoire te vergelijken met het modei, dat ik u hier beschrijf; dit heeft 106 c M. heuow ijdte. Gebruik er witte fichuwol voor en zet 126 steken op voor den voor kant en later evenveel voor den achter kant. U begint met den bovenrand, die om de heupen sluit. Deze is voor mijn patroon 614 c.M. breed; u breit heen- en weergaand 2 steken recht, 2 averecht. Is die rand af, dan verder geheel recht breien. Wanneer de broek de goede lengte heeft, deel u het werk in tweeën en breit elk der pijpen afzonderlijk; langs de onderzijde der pijpen herhaalt u dan weer den rand van 2 steken recht, 2 averecht. Als dat klaar is, begint u met de i.ndere helft; denk er om, dat de achterkant iets hooge, moet wezc dan de voorzijde. Zijn beide helften klaar, dan breit u het kruis afzonderlijk: op 30 steken heen- en weergaand recht breien tot het lapje vierkant is. Nu naait u de beide helften aan elkaar en zet het kruis er tusschen. Dan haalt u het achterpand op zij een weinig in (heup- jes!) en ten slotte haakt u voor afwer king een raandje rondom den boven hand; eerste toer: 1 stokje, 1 losse, 1 stokje, 1 losse enz.; tweede toer: 1 vaste om de losse van den vorigen toer en een picotje van drie lossen. 1 vast. Dit her halen tot u rond is gehaakt. Door de eerste toer (1 stokje 1 losse) rijgt u tot besluit een elastiek. Naai hiervan begin en einde aan elkaar; dat geeft geen dik te, wat een knoop in het elastiek wèl doet. HET VERMISTE MEISJE. De 18-jarige Elsa Hannesen, uit de Eerste v. d. Boschstraat in Den Haag, die sedert Vrijdagochtend j.1. wordt vermist, is, naar de- Avondpost meldt, het laatst gezien bij het veer aan de Kniplaan te Voorschoten. Zooals bekend, heeft Elsa Hannesen Vrij dagmorgen omstreeks half zeven haar wo ning verlaten, om, als gev. oonlijk, voor het ontbijt een fietstochtje te doen. Het doel van deze tochtjes was zeer ver schillend. Nu eens fietste zij door het Haag sche Bosch, naar Wassenaar of in de rich ting van Scheveningen, dan weer in de rich ting van Voorburg en verder. Vrijdagmorgen schijnt het meisje, naar uit verschillende ver klaringen blijkt, laatst genoemde richting te hebben gekozen, waarbij zij om welke reden is niet bekend zeer gehaast scheen te zijn. Een jongeman heeft verklaard, een meisje van het signalement van de vermiste en blootshoofds even na half-zeven Vrijdag morgen in vliegende vaart te hebben zien fietsen op de Koningin Wilhelminalaan, op de grens van Voorburg en Den Haag. Zij fietste toen in de richting Voorburg. Eenigen tijd later is zij door iemand anders opge merkt, fietsende langs den Vliet tusschen Voorburg en Leidschendam, in de richting Stompwijk. Ook te Stompwijk is zij geweest. De knecht van het overzetveer aan de Kniplaan heeft verklaard, dat hij het meisje Vrijdagmorgen omstreeks half-acht heeft overgezet van Stompwijk naar Voorschoten, hetgeen eveneens door een boerenarbeider is gezien. De veerknecht, van der Zijden, heeft het meisje van het portret herkend, „Alleen haar haar", zoo zeide hij, „zat anders dan op het portret", welke mededeeling klopt met de werkelijkheid. Het was den man opgevallen, dat het meisje zeer gehaast was. Nauwelijks had het veer aan den Voorschotenschen kant aange legd, of zij sprong op de fiets en reed het Koolaschpad af, dat uitkomt op den grooten weg Voorburg—Veur—'Voorschoten—Leiden. Van de zijde van de Haagsche politie wordt medegedeeld, dat tot gisteren in ver- band met de verdwijning sinds April, des ochtends vroeg, van de 18-jarige Els Hanne sen, geen positief spoor is ontvangen. Systematisch worden alle plaatsen, waar het meisje wel plaHit te komen, onderzocht, aan tfelk onderzoek de vader actief deel neemt. Zoo werden gistermiddag het terrein tij Waalsdorp en het gebied van Meyendell in samenwerking met de Wassenaarschè politie, nauwkeurig doorzocht, met gebruik making van de hondenbrigade, onder leiding van een Haagschen inspecteur van politie. EEN VERZAKKING TE GRONINGEN. Een gedeelte van den walkant van den Bloemsinge! achter de gemeentelijke gas fabriek te Groningen is gisteravond verzakt Den schippers, die daar liggen te lossen en te laaen, is aangezegd te vertrekken. De weg langs dit gedeelte van den singel is af gezet. De rijweg loopt geen gevaar. INBRAAK. Bij de wed. v. d B. te Schipluiden is inbraak gepleegd. Een bedrag van 1500 is gestolen. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. TIJDELIJKE BEPERKING INVOER LEESTKLAAR SCHOENWERK. Bij Kon. besluit is bepaald, dat gedurende het tijdvak vian 1 April 1932 tot 1 October 1932 de invoer uit ieder land verboden is van leestklaar schoenwerk, voor zoover deze meer bedraagt dan 100 ten honderd van de gemid delde hoeveelheid welke van dat schoenwerk gedurende het overeenkomstige tijdvak det jaren 1930 en 1931 is ingevoerd. Met ingang van vandaag, den dag, waar op dit besluit in werking treedt, zal de invoer van de genoemde goederen slechts zijn toege staan, indien daarbij wordt overgelegd een daartoe door of vanwege den minister van arbeid, handel en nijverheid af te geven veri gunning. Dit geldt niet bij invoer van goede ren, waarvan ten genoegen van den minister wordt aangetoond, dat zij vóór een nader door den minister te bepalen datum ten rechtstreekschen invoer naar Nederland zhu verzonden. DE PRIJSVERLAGING IN DE NOORDZEEBADPLAATSEN Onder voorzitterschap van den heer C. Roozen is in hotel Wittebrug te 's-Graven- hage een goed bezochte vergadering gehou den van hotel- en pensionhouders in de Nederlandsche Noordzeebadplaatsen. Reeds vroeger waren de minimumprijzen verlaagd en thans heeft men de maximum prijzen op een lager niveau vastgesteld. DE ONAFHANKELIJKE SOCIALISTISCHE PARTIJ. Hel verzoek om toelating tot den algemeenen raad van N.N.V. en S.D.A.P. afgewezen. Gisteren is te Amsterdam een druk bezoch te vergadering gehouden van de hoofdbestu ren der bij het N.V.V. aangesloten organisa ties, waarbij tevens uitgenoodig waren ver tegenwoordigers van de elf federaties van be- stuursdersbonden. In deze vergadering is, zoo meldt het Volk, met 285.794 stemmen voor, 16,871 stemmen tegen en 11.907 stem men blanco de volgende motie aangeno men: De vergadering enz., kennis genomen heb bende van het verzoek der O.S.P. om toela ting tot den algemeenen raad van N.V.V. en S.D.A.P., van oordeel, dat de samenwerking tusschen N.V.V. en S.D.A.P., welke in het verleden voor de positie en den strijd der Nederland- sche arbeidersklasse van zoo groote beteeke- nis is geweest, ongewijzigd en onverzwakt moet worden bestendigd, van meening, dat in verband daarmee een wijziging in de samenstelling van den alge meenen raad en de gewestelijke en plaatse lijke raden ongewenscht is, besluit het desbetreffend verzoek van de O.S.P. af te wijzen en de bestuurdersbonden en gewestelijke federaties van bestuurders bonden op te dragen in overeenstemming mei deze uitspraak te handelen". Ook de tegen en blanco stemmende orga nisaties waren, aldus het blad, niet voor samenwerking met de O.S.P. DE MOLENAARS EN DE TARWEWET. Op audiëntie bij de Koningin. De voorzitter en secretaris van den Alge meenen Nederlandschen Molenaarsbond, de heeren C. Rezelman en J. W. E. Schrijver zijn gistermiddag door de koningin in audiëntie ontvangen om de bezwaren der molenaars tegen de uitvoering der tarwewet toe te lichten. Hare Majesteit onderhield zich gedurende 25 minuten met beide heeren en toonde groote belangstelling voor de moeilijkheden, waarin de molenaars in de tarweverbouwende gebie den, speciaal in Zeeland en op de Zuidhol- 195. Het was net zooals Tuimeltje gezegd had. De ooie vaar dreef naar het kikkerland en zou al de kikkers op gaan eten. Tuimeltje en kikker Karei renden zoo vlug zc konden naar de stad en gingen de kikkers waarschuwen. De torenwachters bliezen vanaf het kasteel dat er onraad was en spoedig was het marktplein gevuld met kikkers. Tuimeltje ging op een tafel staan en zei dat ieder zijn huisraad moest nemen en moest vluchten, want de ooie vaar was onderweg. 196. Het was een heele landverhuizing. Alle- kikkers liepen met tafels, tapijten, zakken linnengoed en andere dingen weg. Er waren er bij die bijna niet meer voort Konden zoo moe als ze waren, maar ze moesten wel, wil den ze niet opgegeten worden. Ze liepen en liepen tot het avond werd en 's nachts moesten ze allemaal buiten slapen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6