Aqmda van de dagtaak SNELGOEDERENDIENST ZWARE BRAND TE WINKEL. Per Snelgoederendienst „Alkmaar-Packet „Alkmaar-Packet". £aatste Aetichten Weer&ecidit Dagelijks n.m. 12 uur van Alkmaar naar Amsterdam. De Alkmaarsche brandweer, onder leiding Vijf vrachtauto's door den brand vernield, VARIA UIT DE VOGELWERELD, verzonden goederen worden denzelfden dag besteld. Vrijdag 8 April. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer Het schandaal om Eva (pikant); hoofdrol Henny Porten. Toegang voor per sonen boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer lm Westen nichts Neues (an ti-oorlogsfilm). Toegang voor personen bo ven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Mevrouw en haar chauffeur (kom hoofd rol Felix Bressart. Toegang voor personen van eiken leeftijd. 8 uur, Harmonie, vertooning film over Noorwegen voor de Volksuniversiteit en de N. R. V. 8 uur, voorstelling circus Olympia, op het terrein van het voorm. stadsziekenhuis. Zaterdag 9 April. 3 uur, voorstelling circus Olympia, voor malig ziekenhuisterrein. 510 uur, tentoonstelling handenarbeid in het vereenigingsgebouw aan de Heul. 7.30 uur, Cinema Americain: Het schan daal om Eva (pikant); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: lm Westen nichts Neues (anti-oorlogsfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Mevrouw en haar chauffeur (kom.); voor eiken leeftijd. 8 uur, Harmonie, opvoering Phyllis door T. O. P. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering operette „Een dag kalif" door de kinderclub Jong Leven 8 uur, voorstelling circus Olympia, op het terrein van het voorm. stadsziekenhuis. EEN JUBILEUM. Heden herdenkt den heer Carl Habich, K. v. 't Veerstraat alhier, den dag, waarop hij vóór 25 jaar zijn taak als dames-kleermaker begon bij de firma H. van Gijzen Co., Payglop, Alkmaar. Donderdagavond is hij met vrouw en zoontje van zijn woning afgehaald, en in de zaak ontvangen, waar hij is toe gesproken door den eigenaar den heer J. C. van Gij zen die hem prees als een voorbeeldig man die altijd voor de belangen der zaak op de bres heeft gestaan. Hopende dat hij nog veie jaren aan de zaak verbonden mag zijn over handigde hij hem een gouden horloge met inscriptie, terwijl zijn vrouw onder eenige toepasselijke woorden een fraaie bloemen mand werd aangeboden. Namens het perso neel sprak de heer Boermans den jubilaris toe en schonk hem een staande schemer lamp. Nog eenige uren bleef men gezellig bij een. DE EERSTE SLABOONEN. Aan de Alkmaarsche Exportveiling zijn de eerste slaboonen aangevoerd door Jan Tromp te Heerhugowaard. De eerste postelein werd aangevoerd door den heer C. Bierman te Alkmaar. EEN FRAAIE RECLAMEPLAAT. Wij ontvingen een exemplaar van de ge kleurde reclame-plaat ten behoeve van de Groote Bloemen-, Groenten- en Fruittentoon- stelling, afdeeling Utrecht van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plankunde, welke van 25-29 Mei a.s. in de Jaarbeursgebou wen te Utrecht zal worden gehouden. De plaat is vervaardigd door de Steen drukkerij N.V. C. J. van Doorne, te Delft en toont een alleraardigste afbeelding van een tuinder, die uit een overweldigende hoeveel heid bloemen een volle mand voor zich uit- torscht. Op den achtergrond steekt het silhouet «an den' Dom-toren naar boven. HET V. A. R. A.-SEPTET. Maandagavond wordt in Het Gulden Vlies hier ter stede onder leiding van den heer Is. Eyl een uitvoering gegeven van het V. A. R. A.-septet. Medewerking wordt dien avond verleend door Kees Bakker, voordrachtkun stenaar en door den heer J. W. Lebon, pen ningmeester der V. A. R. A., die een rede zal houden. DMVOERCONTINGENTEER1NG IN FRANKRIJK. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier ligt ter inzage het Journal Officiel van 31 Maart j.L waarin de invoercontingenten zijn afgekon digd voor het tweede trimester van verschil lende artikelen, o.a. van kaas. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19,15 uur licht op. OPENING HEERENKLEEDING- MAGAZIJN. t Hedenmiddag vijf uur wordt in de Hoogstraat het magazijn voor heeren- kleeding naar maat van den heer Sijperda geopend. Voorheen was in dit pand de fietsen- handel van den heer van Leegwater gevestigd, nu echter is het magazijn van den heer Sijperda van de Stationsstraat hierheen verhuisd om meer in het mid den van de stad te geraken en op deze manier zoo mogelijk de uitgebreide klandizie nog te vergrooten. De winkel is geheel vernieuwd en prac- tisch ingericht voor de nieuwe dienst; h t behangen en schilderen van de zaak is in orde gebracht door den heer N. Scheepmaker. Alles bijeen genomen heeft de nieuwe inrichting wel resultaat gehal, in de paskamer b.v. kan men zich aan alle kanten in net nieuwe costuum bewonde ren. Dit „bewonderen" wordt mogelijk gemaakt, ten eerste door de ruime keuze die men hier heeft, zoodat men niet zonder een keuze gedaan te hebben naar huis behoeft te gaan en ten tweede door de mooie spiegels in de paskamer wordt in den voormiddag verricht. Quaker bevat de natuurlijke voor de voeding onontbeerlijke bestanddeelen, het geeft gezondheid en levenskracht en Is als voedsel vrijwel onovertroffen. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ. Officieele ontvangst ten Stadhuize. Het hoofdbestuur en de afgevaardigden der Evangelische Maatschappij, die heden al- hier haar algemeene vergadering houdt, werden hedenmorgen om 11 uur officieel ten Stadhuize door het gemeentebestuur ontvan gen. Van het gemeentebestuur waren tegen woordig de burgemeester, de secretaris, de wethouders Westerhof en Bonsema en het raadslid Stoutjesdijk. Rede van den burgemeester. Mr. Wendelaar heette de aanwezigen, die ten getale van ongeveer 75 dames en heeren waren opgekomen, namens het gemeentebe stuur hartelijk welkom in de raadszaal. De uitvoerige debatten, aldus spr., welke hier ge regeld worden gehouden, gaan gewoonlijk over onderwerpen die niet speciaal uwe be langstelling hebben. Zij zijn, als ik het zoo mag zeggen, wat lager bij den grond. Als wij hier beraadslagen, dan gaat het dik wijls over den koopprijs van de artike len die de gemeente verkoopt, grond, gas, elec- triciteit en dergelijke, de belangen van het onderwijs, uitbreiding van stadsaanleg en van wegen. Maar dat alles zijn toch profane zaken, terwijl de belangstelling, die gij hebt, ook reeds in uw gewone leven, maar vooral als gij samen zijt, meer betrekking hebben op het hcogere. Nu behoeft dat geen bezwaar te zijn om toch in onderling contact te komen. Wij zijn ons bewust, dat men ab exterioribus ad interiora, ab interioribus ad superiora; wij moeten van de uiterlijke dingen afdalen naar de innerlijke om daarna van den innerlijken schijn weer op te stijgen naar de werkelijk heden van Omhoog. En nu geeft uw komst hier ons, die gewoon lijk daar niet toe komen, een welkome aanlei ding om op dit oogenblik onze gedachten op dat hoogere te concentreeren en bovendien verheugen wij ons er over om een aantal ge- lcovigen hier als onze gasten te zien, omdat Quiconque aspire, espère et croit lui-même, se réjouit volontier de la foi et de 1'éspérance d'autrui. Daarbij komt nog, dat in deze buitengewoon moeielijke tijden de aandacht van de meeste menschen gespannen is op het herstel van het economisch evenwicht, door het nemen van allerhande maatregelen, die, naar het oordeel van vele bevoegden, hier en daar verbetering kunnen brengen, maar toch de werkelijke op lossing hieraan niet kunnen geven. De groote moeielijkheden, waarin de maatschappij op het oogenblik verkeert, zijn van te ingewik- kelden bijzonderen aard, dat 't ons menschen mogelijk zou zijn aanstonds daarboven uit te stijgen en daarom is naar mijn vaste overtui ging op het oogenblik meer dan in andere tij den noodig een sterk levend innerlijk geloof Wij moeten blijven gedenken: Dieu est dans tous les hommes; mais tous les hommes ne sont pas en Dieu; c'est pourquoi ils souf- frent. Wij moeten ons dus realiseeren, dat dat eigenlijk de grondreden is, waarom onze maatschappij op liet oogenblik zoo onna speurlijk in zulke ellendige omstandigheden verkeert, dat de grondoorzaak daarvan is ge- iegen in het feit, dat wij allen tezamen Ciod verioren hebben. Als ik dit hier zoo tot u zeg en het u toeroep, dat ook wij hiervan overtuigd zijn, dat alleen door het najagen van de hoogst menschelijke idea'.en het mogelijk zal zijn den mensch den vrede weer te hergeven, ben ik er mij van bewust, dat wij het in dat opzicht misschien eens zullen zijn, maar dat er in ander opzicht tusschen u en de overheid ver schil is en dat ligt hierin, dat gij zijt propa gandisten voor een speciaal geloof, terwijl de overheid het geloof in het algemeen heeft te waardeeren en te levorderen, maar zich nooit mag opwerpen als propagandist voor een speciaal geloof en dit althans niet in die gemeenten, zooals de onze, waar een bevol king leeft van zeer verschillende levensrich ting en idealen. Wij moeten ons er van be wust blijven, dat, hoe luide en met hoeveel verzekerdheid de verschillende geloovigen beweren, dat hun speciale geloof gelijk heeft, dat er onder de menschen niemand is wiens horloge absoluut precies den tijd weergeeft. Om het anders uit te drukken, zooals in het opschrift^ van het gebouw van Tagore „Sancta pia", dat beteekent „Vredessteijn", welk opschrift luidt: „geen geloof wordt hier minder geacht". Het is een opschrift, dat de overheid boven zijn Stadhuis zou kunnen zetten en om het met het woord van den ziener-dichter uit te drukken „alle wateren vloeien naar de Oceaan". Het kan zijn, dat het langs de berging zich. overstort in de zee, of in ver schillende stroomen, die wegvloeien in ver schillende richtingen, alle water is gelijk en het einddoel voor allen dezelfde oceaan. Als wij het dus eens zijn, hierover, over de belangrijke plaats, die het geloof voor ons menschen allen inneemt, speciaal in deze moeilijke tijden, dan zult gij begrijpen, dat tusschen u en ons dit verschil is, dat voor ons alle gelooven gelijk zijn, terwijl gij de propa gandisten zijt voor een speciaal geloof, maar desniettemin verleenen wij ook u, zoo als wii dit ook anderen zouden doen. gaarne de gastvrijheid in onze stad, al moge ik er aan toevoegen, dat het ons op dit oogenblik spijt, dat gij uwe vergadering zoo vroeg in het jaar hebt gesteld, aangezien in dit deel van het jaar het toilet van onze burchtvrouwe nog niet geheel is verzorgd Waart gij IJ* maand later gekomen, dan zoudt gij haar hebben zien prijken in den prachtigen tooi van bloemen en groen, waar voor de stad zich steeds veel moeite geeft. Ik herhaal dat ik u allen, namens het ge meentebestuur, welkom heet in deze stad en in het bijzonder in dit stadhuis. Ik wensch u zegenrijk werk in deze dagen toe, geïnspi reerd door het leven met God en zijn schep- ping. Een woord van dank. De voorzitter van de Evangelische Maatschappij. Ds. van Hoogenhuijze meende het een bijzonder voorrecht, als voorzitter, een zeer hartelijk woord van dank te mogen spreken voor het feit, dat het gemeentebe stuur de maatschappij heeft willen ontvan- fen in dit mooie stadhuis en voor het feit, at de burgemeester op deze bijzonder sym pathieke wijze de aanwezigen heeft toege sproken. Dit buitengewone voorrecht, aldus vervolgde spr., valt ons voor de tweede maal te beurt. De eerste maal was dit het geval te Haar lem, vier jaar geleden toen de maatschappij 75 jaar bestond. De ontvangst ten stadhuize in deze histo rische stad met een verleden zoo groot voor Protestant-Nederland stelde spr. bijzonder op prijs en stemt tot groote vreugde. Propagandisten voor een bijzondere gods dienst hebt u ons genoemd. Tot zekere hoog te ja. Onze vaderen hebben de Evangelische Maatschappij moeten oprichten in de bewo gen tijden van 1853, toen de bisdommen zijn ingesteld en een kreet door het volk en een petitie den koning werd aangeboden. Onze vaderen hebben toen gezegd; „Wij moeten ons vereenigen, niet zoo zeer om het protestantisme te bevorderen maar om een dam op te werpen, als van zekeren kant ge vaar dreigde. Maar daarnaast hebben wij de laatste jaren gevoeld, dat het noodig was practische positieve arbeid te verrichten en het is juist in Alkmaar, dat die arbeid een uitting heeft gevonden in het Neutraal Zie kenhuis en het gebouw »Westerlicht", dat in aanbouw is. Wij zijn dimkbaar, dat wij ook dit werk in Alkmaar mogen aanschouwen en voor zoover mogelijk dit werk mogen bevor deren. Niet alleen nationaal, maar ook inter nationaal arbeiden wij. Het is de Evangelische Maatschappij waarvan de stoot is uitgegaan tot het op richten van een internationaal verband tot verbetering en bevordering van het protes tantisme, dat om de 2 jaar vergaderd heeft en dit jaar in September in Stockholm hoopt te vergaderen om de gedachtenis te vieren, dat het 300 jaar geleden is, dat koning Gus- taaf Adolf het protestantisme verdedigde en daarvoor zijn leven heeft gegeven. In 1934 hopen wij in den Haag bijeen te komen voor de internationale verdieping van het protestantisme en het bijzonder feit te herdenken, dat het 350 jaar geleden is, dat de groote zwijger Prins Willem van Oranje voor de zaak van de vrijheid van het gewe ten in Nederland, voor de zaak van het pro testantisme zijn leven heeft gegeven en zijn bloed deed vloeien. Onze dank is groot, dat wij in deze mooie stad, in dit mooie stadhuis zijn ontvangen. Ik wensch u burgemeester toe, dat deze ge meente onder uw voortreffelijke leiding moge bloeien en groeien en dat hier in verschillend opzicht en nog menigmaal een „van Alkmaar de Victorie" mag uitgaan. Hierna werden ververschingen aangeboden, waarna men zich voor de algemeene verga dering Harmoniewaarts begaf. Aangezien deze vergadering voor de pers niet toegan kelijk was, zullen wij, hoewel het hoofdbe stuur ons een eigen verslag wilde doen toekomen van de vergadering, geen ver slag pubiiceeren, aangezien wij confectie- jouma istiek ongewenscht achten. EEN WINDHOOS. Vrij ernstige schade. Gistermorgen pl.m. half 9 heeft een windhoos vrij ernstig huis gehouden aan het Zeglis alhier, omgeving Trompstraat. Een schutting, aan welker bouw de heer v. d. Heuvel nog werkte, werd plotseling met palen en al voor zijn neus weggerukt en een eindje verder neergeworpen. Metalen platen, die een schuurtje dekten, wer den opgenomen, de lucht ingevoerd en kwamen een eind verder weer op den grond terecht. Verder vielen tal van pannen als slachtoffers van de windhoos, welker geweld slechts een paar minuten duurde. BRAND TE HE1LOO. Gisteravond omstreeks 10 uur ontstond brand in het huis van den heer Beeke aan de Kerkelaan te Heiloo, welk perceel bewoond wordt door den heer Habich. De brandweer van Heiloo was spoedig ter plaatse, maar daar het vuur snel om zich heen greep werd de Alkmaarsche brandweer gealarmeerd, die spoedig daarop met een manschappenwagen en een motorspuft op de plaats des onheils arriveerde. Het geheele perceel stond toen reeds in lichte laaie en brandde volkomen uit. De oorzaak van de brand is onbekend. Tijdens den brand was cr niemand thuis. van den heer Lutjeharms, was om ongeveer 11 uur weer in de kazerne terug, terwijl de nablussching van het perceel aan de Heiloo- sche brandweer werd overgelaten. Vannacht omstreeks 2 uur is een zware brand uitgebroken in het perceel van den expediteur J. J. Peetoom te Winkel. Het groote, vrij oude perceel stond, mede door den krachtigen wind. weldra in lichte laaie, zoodat aan blusschen niet te oenken viel. De brandweer men kan in Winkel al leen werken met slangen op de waterleiding kon dan ook niets anders doen dan te trachten de belendende perceelen te behouden Dit gelukte, al kregen deze woningen water en brandschade. De bewoners van het brandende perceel zelf konden nog juist bijtijds naar buiten komen, terwijl een 80-jarige grijsaard, die een deel van het huis bewoonde, met veel moeite gered werd. In het huis stonden eenige vrachtauto's. Vier wagens van den expediteur J. J. Pee toom en een vrachtwagen van den heer N. P. Peetoom, die een dienst op Alkmaar heeft, verbrandden volkomen. Van den inboedel kon totaal niets gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Een nieuw stadium in de donkere mutatie van den Gewone Fazant. Sedert eenige jaren zoo schrijft J. Dela- cour, een bekend Fransch vogelkundige is onder de Engelsche jacht-fazanten, die zelf uit een vermenging van verscheidene rassen van diverse Fazant-soorten zijn voortgeko men, een donkere mutatie opgetreden, dooi importatie bij Nederlandsche jagers en fa zanten-kweekers ook welbekend. Wij weten niet aldus D. welke rol die veelvuldige bastaardeering in de verschij ning dier donkere mutatie speelt, maar on danks een zekere, trouwens geheel oppervlak kige gelijkenis der mannetjes, schijnt het niet, dat de Bonte Fazant (Phasianiis versicolor Vieill.) er een groot aandeel in gehad heeft. Thans heeft die Donkere Fazant (Ph. col- chicus mut. tenebrosus, zooals de Japansche ornitholoog Hachisuke hem genoemd heeft), na zich constant voortgeplant, ruim verme nigvuldigd en verbreid te hebben, een nieuwe mutatie ondergaan, waarvan Mad. Lécallier thans een dozijn paren bezit, gekweekt in 1930. Het vederkleed van deze laatste muta tie is heel anders en nog veel donkerder dan dat van de mut. tenebrosus. De mannetjes zijn geheel en al donkergroen, met blauwen en groenen weerschijn op kop, hals, het ge heele onderlichaam, vleugel- en schouder- dekveeren en mantel; geen spoor van roode of rossige vlekkenstuit en staart hebben de zelfde tint als bij den Donkere Fazant, d.w.z. rosachtig groen; de groote slagpennen zijn gestreept. Het wijfje is veel donkerder dan dat van laasttgenoemden Fazant. Alle ste- pen en vlekken zijn bij haar verdwenen; de veeren zijn zwart, met een breede mahonie- bruine omranding, die zwart gespikkeld, ge vlekt en omboord is; de veeren aan de flan ken zijn nagenoeg geheel zwart; kop, hals, mantel en borst vertoonen een sterk spreken den groenen en violetten weerschijn. D. houdt 't ervoor, dat men hier te doen heeft met een meer gevorderd overgangs stadium naar een mutatie-vorm, waarvan de mannetjes geheel en al gebronsd blauw- achtiggroen en de wijfjes zwart met violetten en groenen weerschijn zullen zijn. Stellig zal het interessant zijn na te gaan watt de kweekirtg van deze fazanten in de toekomst zal opleveren. In den loop van het seizoen 1930 zijn ze in de Fransche fazanten kweekerijen heel algemeen geworden, terwijl in Engeland slechts enkele donkere manne tjes voorkwamen en nog van geen enkel wijf je dezer laatstbedoelde mutatie melding is gemaakt. Snelheid van de vogelvlucht. De volgende cijfers zijn het resultaat van waarnemingen, door T. H. Harrisson hier over in Engeland verricht. Zij hebben be- j*' trekking op de normale dagelijksche, dus niet op de trekvlucht; tusschen deze beiden schijnt er namelijk, o.a. bij Roek, Boerenzwa luw en Kievit, verschil te bestaan, terwijl de snelheid der gewone dagelijksche vlucht eener soort ook niet constant is. De snelheid der Spreeuwen variëerde van 32 tot 24 mijlen per uur (de trek-snelheid van 48—24 m. p. u.). De snelste vlucht nam H. waar bij de Holenduif: 59 m. p. u. De Minst snelle bij een Zilvermeeuw: 17 m. p. u., ter wijl de oogenschijnlijk trage Boschuil snel heden bereikte van 45 en 40 m. p. u., en de Boerenzwaluw slechts een snelheid van 23 tot 32, met een gemiddelde van 27.3 m. p.u. A. A. VAN PELT LECHNER. Ongecorrigeerd. DE NOODLOTTIGE VLIEGDEMON- STRATIE IN HEERLEN. Op 12 Augustus 1928 hebben te Heerlen vliegdemonstraties plaats gehad, bij welke gelegenheid de vlieger Philip Gesper met zijn vliegmachine D 572 in het publiek terecht kwam, waarbij ver schillende personen werden gedood. On der de slachtoffers bevond zich ook de mijnwerker A. Roozeboom. De weduwe van Roozeboom heeft de Limburgsche luchtvaartvereeniging voor de rechtbank te Maastricht gedaagd tot betaling van een schadevergoeding naar aanleiding r naar waarnemingen, verricht in den mc.gen van 8 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769,1 mM. te Toulouse. Laagste barometerstand 729.4 mM. te Helsingfors. Verwachting, geldig tot den avond van 9 April Meest matige aan de kust aanvankelijk krachtige, Noordwestelijke tot Westelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklarin gen; aanvankelijk nog kans op regenbuien; weinig verandering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind hedenmorgen 8 April aan alle posten Stormsein neerhalen. Weest op uw hoede. Overzicht. De diepe depressie, die gisteren voor de Noorsche kust lag, heeft zich zuidoostwaarts verplaatst en is in diepte afgenomen. Het lage drukgebied over Finland bleef station- nair. Ten Westen van de Britsche eilanden strekt zich een rug van hoogen luchtdruk uit. Over IJsland kondigt een barometer daling het naderen van een nieuwe depressie aan. Tengevolge daarvan zal de wind bij ons waarschijnlijk weer gaan krimipen en in sterk te afnemen. Ook de kans op buien neemt daarbij af. Toch zal het weer nog wel het Sure karakter blijven behouden. Over bijna et geheele waarnemingsgebied viel in de afgeloopen 24 uur veel regen. In ons land had Maastricht 9 mM. Gedurende de eerste 8 dagen van April is in de Bildt 39 mM. neerslag gevallen terwijl de normale hoeveel heid voor deze maand 44 mM. bedraagt. van het overlijden van haar kostwinner. De eischeres vorderde daarbij een be drag van 681.71, benevens een jaar- lijksche uitkeering ten behoeve van haar minderjarig kind tot de meerder jarigheid of wel een som ineens van 3000. De luchtvaartvereeniging had zich evenwel hij de N. V. Fatum, verze keringmaatschappij te Den Haag, veilig gesteld voor eventuele ongelukken. Thans heeft de officier van justitie te Maastricht, mr. Brantjdl, geconcludeerd tot toewijzing der vordering in vrij waring, hierop neerkomende dat bij eventueele veroordeeling van de Lim burgsche luchtvaartmaatschappij, de N. V. Fatum voor de schadevergoeding moet opkomen. Na deze conclusie heeft de rechtbank bepaald dat vonnis zal worden gewezen op 6 Mei a.s. HET GESCHIL IN DE KARTON- INDUeTRIF. De besprekingen om te komen tot een oplossing van het geschil in de karton industrie werden Vrijdagmorgen op het Provinciehuis te Groningen voortgezet, doch verkeeren nog in een zoodanig sta dium dat nadere publicatie daaromtrent niet wenschelijk wordt geacht. VERKEE RSONGE VA LLE N. Kind doodgereden Het 4-jarig dochtertje van den rijwielher steller Steinvoort te Dieren, dat gisteren avond op den Harderwijkerweg plotseling achter een stilstaanden auto te voorschijn kwam, werd door een passeerenden auto aan gereden en op slag gedood. Den bestuurder D. M. uit Marssum treft geen schuld. Auto tegen een boom gereden. Donderdagavond is op den Rijksstraatweg nabij de Bonte Paal onder de gemeente Al phen aan den Rijn, een auto van een Haag- sche verhuuronderneming, waarin behalve de chauffeur twee Duitsdie heeren zaten, die in hotel „Centraal" te Den Haag logeeren, tegen een boom gereden. Een dezer heeren werd tengevolge van den schok tegen het raam geslingerd, waarbij hij een zeer ernsti- ge hoofdwonde opliep. Hij werd bij een der omwoners binnengedragen en door den plaat selijken geneesheer voorloopig verbonden. Per ziekenauto is hij vervolgens het zieken huis Bronovo te Den Haag overgebracht. - VOOR AFSCHEIDING VAN NATAL VAN DE ZUID-AFRIKAANSCHE UNIE. In een gisteravond gehouden druk bezochte openbare vergadering werd met algemeene stemmen een resolutie aangenomen, waarin afscheiding van Natal van de Zuid-Afri- kaansche Unie werd geëischt. WAANZINNIGE SCHIET VIER MENSCHEN NEER. Gisteren kreeg in het Fransche dorp Séh een Spanjaard plotseling een aanval van waanzin. Met een revolver schoot hij op straat vier mannen neer, die terstond dood bleken, terwijl hij twee vrouwen ernstig ver wondde. Vervolgens barricadeerde hij zich in zijn woning vanwaar hij bleef schieten en iedereen op een afstand hield, tot de politie er in slaagde, hem neer te schieten. HEVIGE BRAND TE MUNCHEN. In den afgeloopen nacht brak brand uit in de Schrannenhalle aan de Viktualienmarkt te München. Het vuur nam weldra zulk een omvang aan, dat het alar „groote brand" ge geven moest worden. De vlammen sloegen ook over naar de daken van de belendende perceelen, doch de brandweer wist erger te voorkomen en was na drie uur hard werken, den brand meester.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2