Alkmaarsche Courant. 'Binnenland JUxwUiciaal 7lieuws Honderd irier eo dertigste Jaargang. HEILOO. SCHERMERHORN. BEVERWIJK. No. 83 1932 Yriidaë April De bekende C. R., die reeSs herhaalde malen is veroordeeld liet den laatsten tijd niets van zich hooren. Hij simuleerde krank zinnigheid, zeide men, en hij deed als iemand die geestelijk niet in orde is. Bij de begrafe nis van zijn ouden vader, de vorige week overleden, deed hij al heel bijzonder. Toen enkele dagen geleden het B.A. zich over zijn oude moeder ontfermde en haar onder dak bracht, kreeg Kees de vrije beschikking over buis en erf. Tot gisteravond deed hij niets dat den toets der critiek niet kon doorstaan, doch gister avond verzamelde hij zijn inboedel op het erf en stak dien in brand. Nu was de tijd ge komen om in te grijpen. Kees kreeg zijn zm. Reeds lang was zijn wensch om in het St. Willibrorausgesticht te zijn, welnu hij is daar, voorloopig 7 dagen in observatie geno men. In De Rustende Jager had de S.D.AP. en S.D.V.C. Donderdagavond een vergade ring belegd, waar het kamerlid mr. Duys zou spreken over „Het groote faillissement In de groote zaal, waar ongeveer 300 personen aanwezig waren, werd medegedeeld, dat de heer Duys door ziekte verhinderd was, wat een groote teleurstelling was. De voorzitter, de heer P. Greeuw, opende en sprak zijn teleurstelling uit dat de heer Duys telegraphisch had kennisgegeven van zijn ziekte. Gelukkig waren de heeren n de Vall en Westerhof uit Alkmaar aanwezig, waarvoor spr. dank zegde, Spr. weidde nog uit over de crisis en zeide, dat de S.D.A.P. en de R.K. Volksbond samen zullen werken om te bereiken, dat de steunverleening en werk verschaffing niet op 1 Mei worden stopgezet. Daarna gaf spr. het woord aan den heer W. van de Vall. 't Is wel een teleurstelling voor u, zeide hij, u dacht een kamerlid, te hooren en nu hoort u mij. Schrijf het niet toe aan onwil van den heer Duys, doch aan den hoogen druk w.o. hij moet werken. Er wordt roofbouw ge pleegd onder de voormannen der S.D.AP Het is gelukkig dat men zooveel idealen heeft om zich telkens maar weer uit te spreken, ook al is men niet altijd „fit". Het is goed dat we eens samenkomen, want er wordt aanschouwelijk onderwijs gegeven De crisis met heel den aankleve van dien is voor ons een harde leerschool. Voor de be werkers van den bodem is het een zware tijd. We zijn bezig met de likwidatie van den oor log. Duitschland was onze beste klant, doch zit nu in den greep van de mogendheden en moet zijn schuld betalen. Duitschland richtte de tolmuren op om zichzelf te beschermen Spr. ging hierop nader in. Dit is een van de redenen waarom wij in moeilijkheden zijn ge komen, doch ook andere oorzaken droegen daartoe bij. Ook in het bollenbedrijf is het niet beter. De mechanische bedrijfsontwik keling is een reden dat men overal produc ten kan kweeken. Alles komt op de wereld markt. Rusland en Amerika leveren enorme voorraden. Voordat Ir. Kalf zijn woord ge sproken had „de loonen moeten naar omlaag" was het in de stroocartonfabrieken in Gronin gen al hopeloos mis. Een andere factor, die ook een woord gaat meespreken, is het ver dwijnen van de paarden. Spr. wees op de daling van het alcoholgebruik en den hooger wordenden welstand der arbeiders. De voe ding van (je platteland-arbeiders gaat hard terug. Spr. ging er op in hoe elke luxe al lang is verdwenen en de voeding is als vroe ger. Door de concurrentie van de rietsuiker zal bijna zeker de beetwortelenfabricage zoo niet verdwijnen, dan toch zeer belangrijk ver minderen. Daardoor moest er komen steun van de re geering. De geweldige invloed van de groote landbouw-organisaties memoreerde spreker. De millioenen voor den landbouw maken wel 'n groot verschil voor den arbeider in dat be drijf. Ja, zeide spreker, de Staat onthoudt zich van steun voor de arbeiders. De land bouwers demonstreeren op dezelfde wijze als wij. We nemen ze dat niet kwalijk, doch we mogen wel eens den vinger op die plek leg gen. De tuinders zijn wel heel erg de dupe, doch Mansholt zeide eenmaal, dat wij de le veranciers worden van de geheele wereld. De oorlog heeft wel een spaak in het wiel gesto ken, doch wij gaan door. Wel maken we een ernstige crisis door, een crisis die zich telkens herhaalt, doch eenmaal moet het weer beter worden. Hoelang het zal duren eer men weer normaal zijn brood kan verdienen kan spr niet zeggen. De provincie Noordholland helpt, doch het Rijk moet steunen. Ja, de ge meenten zwemmen in het geld. De invloed in den Staat van de landbouwers is niet gering. Er zijn tientallen boeren die nooit ploegen, doch altijd oogsten. "Spr. memoreerde een ge val uit Heerhugowaard, waar men steunbon- nen uitgaf! Juist als vrceger deed men zoo voor iemand die zijn geld aan alcohol uit gaf. Spr. had met groot genoegen vernomen, dat de vroedschap van Heiloo het adres van den middenstand, om bonnen af te geven, voor kennisgeving aannam. Spr. weidde uit over de sombere positie der tuinbouwers met de talrijke faillissementen. De vakorganisa tie der tuinders ontbreekt en weerstandsver mogen hebben ze niet. Zal er van de neutrale Tuindersorganisatie wat kracht uitgaan? Spr. hoopt het, doch noodig zal zijn, dat ze de teekenen des tijds \erstaan. Ze moeten een voorbeeld nemen aan oe organisaties, die vechtende hun posi tie nebben verbeterd. De abtenaren hebben eveneens hun positie bevochten en niet zon der strijd zulln zij die prijs-geven. Zie Twen- ,roninf?en e.a. Het vraagstuk van ae grondrente is een van de belangrijkste. Spr. i ifr staaltjes van naar voren die ten he mel schreien en dat stemt den man bitter cue zijn heele leven werkte en n- broode -os !s- *iade organisatie zullen we uit de don kere tijden naar het licht gaan, maar dan eensgezind optrekken. Als de tuinders op standig worden, staan de Vrijw. Landstorm en Burgerwacht klaar. Daaronder zijn ook de tuinders, de lievelingen der regeering. La ten we de handen ineen slaan, want in een heid ligt onze kracht. (Applaus.) Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze was het woord aan den 'neer Westerhof, wethouder van Alkmaar. Na het woord van den heer v. d. Vall past een socialistisch woord. De groote massa is ontevreden. Verbetering is te krijgen door het socialisme. Iedereen die dat niet inziet, kan niet een der onzen zijn. Wij behooren tot de oude garde die al hare krachten geeft voor den arbeider. De beschutte bedrijven, die de heer v. d. Vall noemde, zullen waken dat op de laatste plaats hulp komt via het Maatsch. Hulpbetoon. In Alkmaar gaat de uitkeering ver boven Heiloo. Dat komt omdat de R.K. democraten ons steunen. Het gevleu gelde woord van Karl Marx„arbeiders ver- eenigt u" heeft thans de volle waarheid. Spr. kreeg deze week een vraag uit Koe dijk, hoe men uit den dwang der regeering komt. De dwang der regeering is groot. Spr had gezegd: dien een verzoek in bij de orga nisaties. Er is hulp te verwachten en dat is van de regeering en die kan er moet helpen.. Heeft de regeering tijdens de mobilisatie geen millioenen geleend? Toen leek het land in gevaar. Neen, zeide spreker, nu is er gevaar, 't gevaar van den honger. Doch zoolang we 'n kabinet hebben dat geen verantwoording schuldig is aan de Kamer, is er alleen door sterken drang wat te bereiken. Wij willen als S.D. geen geweld, doch we willen ons ook niet laten afmaken. Langs de mocratische wegen zullen we het moeten winnen. Als 't algemeen kiesrecht beter ge bruikt wordt, zullen we meer bereiken. Spr. weidde daarover uit. De partij der democra tie zegt U: er is een nieuwe boodschap, het socialisme, een nieuwe dag zal het u brengen. Telkens weer zal onze partij nagaan wel ken weg zij moet volgen. Als een sterke burcht zal zij een baken zijn in deze onzekere tijden. Het socialisme is een nieuw Evangelie dat u het ware woord brengt. Het maakt u rijk en sterk en is onoverwinbaar. Of dit de crisis is van een lange golf of korte golf weet spr. niet, doch de productie is vertienvoudigd. Overal ziet men nieuwe rationalisatie die den strijd tegen den arbeider aanbindt. Wij zijn geen slaven doch koningskinderen, die 'niet langer werken dan noodig is. Er zal een nieuwe tijd komen als men de teekenen des tijds verstaat. Arbeiders, ontwaakt, nu de nieuwe dag zal aanbreken, de nieuwe dag welke het socialis me brengt. Den waanzin van den oorlog, den nieuwen oorlog die alles zal overtreffen, moe ten we voorkomen. De weg der verlossing uit het kapitalisme is in onze macht. Spr. deed een beroep op allen, vooral op de vrouwen om dit te bereiken. Spr. waar schuwde voor de profeten van het dwaal licht en deed een beroep op de jongeren om te ontkomen aan deze tijden. Hij weidde nog uit over de beperking der productie en andere moeilijkheden om de kracht van het kapitalisme te ontkomen. Spr. eindigde om te komen tot de conclusie, dat de nieuwe dag zal aanbreken als men eensgezind optrekt om het socialisme te bren gen waar het moet zijn. We moeten ontko- men aan de macht van het kapitalisme en de macht geven aan hen die werken om de we reld gelukkig te maken. De god van het geld, de mammon moet omvergeworpen worden en men moet niet knielen voor het gouden kalf. In deze tijden vragen wij steun voor ons die altijd voor de arbeiders opkomen. De maatschappelijke verhoudingen moeten ge wijzigd worden. Er moet een broederschap komen om den oorlog te voorkomen en een nieuwe maatschappij te vormen. Wij willen menschen zijn en daarom strij den we voor het socialisme. Spr. weidde nog uit over versterking van de soc. beweging in Kamer, Provincie en raden en samenwerking van rood en zwart, zooals in Alkmaar het geval is tot heil der arbeiders. Wij willen vechten voor een nieuwe we reld, wij staan voor u en strijden voor een nieuwe en betere wereld. (Aplaus.) Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Onder instemming werd be sloten aan den heer Duys een telegram fe zenden met wenschen voor zijn spoedig her stel. (Applaus.) Met een kort dankwoord werd de vergade ring gesloten. ZUID- EN NOORDSCHERMER. De Zangvereeniging „Gemengd Koor" gaf gisteravond haar tweede uitvoering tot sluiting van dit seizoen. Vorturne, van Jac Bonset, was de inzet van den avond, daarna Trauergesang van H. Blumner. Beide liede ren, gezongen door het geheele koor, werden aandachtig gevolgd en met ruim applaus be loond. Het koor zong verder: Middernacht, Kerstlied en het a.s. concoursnummer „Als de ziele luistert". Dit laatste lied van Wierts, dat o.i. door zijn mooien tekst aandacht vraagt en door het koor aanvoelend werd voorgedragen was een waardig en rustig slot van het programma, dat trouwens geheel onder bijvalsbetuigingen werd afgewerkt. Dit betreft ook de eide koorklassen A. en B. Kinderzang blijkt altijd iets aparts en daar naar te luisteren is altijd een genot Ter op luistering zong mej. A. Pluister een paar liederen, n.1. Histerieure Geschiedenis en Mooi Anneke. Een spomaan applaus was haar belooning. De acrompagnementrice, mej. T. Reijne, die steeds als zoodanig optreedt, was ditmaal wegens ongesteldheid niet aanwezig. De heer W. J. Smit, hééft onvoorbereid haar taak desgevraagd overgenomen Hij heeft getoond zoowel voor de begeleiding der soliste als van de koorklassen een bekwame represensant te zijn. Het was over het algemeen een mooie genotvolle avond; èn directeur Pranger èn 'eden kunnen dankbaar hierop terugzien. Den lSden April a.s. viert de heer J. de Groot zijn 25-jarig jubileum als secretaris- penningmeester van de Tuinbouwvereeniging „Schermerhorn en Omstreken". Hij volgde in deze functie den 18den April 1907 den heer A. Wershoff, thans wonende te Alkmaar, op. Deze was vanaf de oprichting, 28 Maart 1898, secretaris-penningmeester en werd na zijn bedanken als zoodanig, benoemd tot eere-lid. Voorzitter was toen de heer K. J. Govers, thans te Heiloo. Ziekenfonds wezen. Ingevolge de wet op bovengenoemd Zie kenfondswezen werd «verleden jaar het hier sedert jaren bestaand ziekenfonds omgezet in een Mij. „Ziekenfonds voor Beverwijk e. o." Als zoodanig kwamen de leden van dit fonds voor het eerst in een vergadering bijeen. De voorzitter, dr. Muijs van den Moer, zeide in zijn openingswoord dat den bijeen komst belegd was om 20 vertegenwoordigers en 20 plaatsvervangers te benoemen, welke ten allen tijde met het bestuur en zoo noodig met het hoofdbestuur van het ziekenfonds wezen voeling moesten houden omtrent de nooden en behoeften der leden onderling en zulks volgens wettelijke voorschriften en be palingen, terwijl tevens 2 hunner zitting nemen in het hoofdbestuur. Het bestuur had een voordracht opge maakt als een leiddraad voor de te houden stemming waarvan behoudens een enkele uitzondering deze voordracht door de aan wezigen gevolgd werd. De aanbeveling bestond uit leden van di verse richtingen. De vergadering werd be zocht geworden door alle hier gevestigde artsen en apothekers en stond maar matig in het teeken van belangstelling van de zijde der leden. SCHAGEN. Onteigeningsproces. Dezer dagen is uitspraak gedaan in het geschil tusschen de gemeente eenerzijds en den heer C. Berkhouwer anderzijds, betref fende een stuk tuingrond gelegen achter per ceel Berkhouwer aan de Markt, hoek Oude slotplein, benoodigd voor de uitbreiding van het Heerenbosch. De gemeente had de waar de geschat op 1400. De rechtbank heeft de waarde van den te onteigenen grond groot 70 c.A. bepaald op 1445. Beide partijen zijn ieder afzonderlijk aan gewezen voor zijn eigen kosten en ieder voor de helft van de taxatiekosten. Nader vernemen wij, dat mr Buiskool, de advocaat van den heer Berkhouwer, tegen het vrijsprekend vonnis cassatie heeft aange- teekend. Winkelweek. In een daartoe dezer dagen door de ge zamenlijke besturen der drie Vereen. Mid denstands Vereen., Algemeen Belang en „De Hanze" gehouden vergadering is in principe besloten tot het houden van een winkel week in 1932. De drie vereenigingen zullen ieder drie of twee afgevaardigden kiezen in de Commissie. DE STREEK. door beëindiging van de vorstperiode is de kleine opleving in de koolprijzen weer ai* geloopen. Het blijkt, dat talrijke tuinders hun partij zoo lang mogelijk hebben vastgehouden, zoodat de aanvoer thans vrij beduidend is n.1. 10 a 12 wagons. De hoogste prijs voor rood is thans 2.40; voor geel 1.90 en voor wit 1.90 per 100 Kg. Het zwaardere goed gaat voor 0.60—1. Inferieure partijen konden geen kooper vinden. WESTWOUD. Mej. M. Laan alhier is benoemd tot on derwijzeres aan de Meisjesschool te lloot- dorp WOGNUM. In een spoedeischende vergadering van den gemeenteraad is een voorstel behandeld tot wijziging van het Raadsbesluit van Dins dag oui de aanbesteding der verbouwing en uitbreiding der O. L. S. onderhandsch en partieel te doen geschieden. De architect had gewezen op practische be zwaren aan een partieele aanbesteding ver bonden. De heer Klaver (wethouder), handhaafde ook nu zijn meening over de wenschelijkheici van een publieke aanbesteding. De heer Kok, die ook Dinsdag tot de tegenstemmers be hoorde, stelde publieke aanbesteding voor, waarde, dat 80 pet. der arbeiders uit de ge meente Wognum moest worden betrokken. Het voorstel \an B. en W. om het werk onderhandsch on'der de patroons-ingezetenen aan te besteden Verd ten slotte met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. BERGEN. Tot Poldermeester van den Zuurvens- poider is benoemd de heer J. A. Ranzijn al hier, zulks ter vervulling der vacaiure ont staan door het overlijden van den heer C BoekeL INCIDENT BIJ HET CIRCUS GLEICH. Gisteravond tegen het einde der voor stelling van het Circus Gleich, dat op het oogenbük in de hoofdstad voorstellingen geeft, had een voorval plaats, dat onder het talrijke publiek een ontzaggelijke opwinding deed ontstaan. Het gebeurde bij het afschieten van een man, als levend projectiel, door middel van een raket. Door den nogal weeken zand bodem, waarop het geheele circus is opge bouwd, was n.1. het raket een weinig verzakt, te weinig echter, dan dat dit opvallen kon. De afwijking in stand was echter groot ge noeg, om het levend projectiel een lichtelijk gewijzigden boog door den lucht te doen be schrijven, met het gevolg, dat de man op een verkeerde plaats van het net, een weinig te veel naar rechts, terecht kwam. De man slaagde er in zich vast te grijpen, maar kwam toch zoodanig neer, dat hem een oogenblik den adem geheel afgesneden werd en hij het bewustzijn verloor. Onder begrijpelijke op winding van het publiek, dat zich reeds het allerergste voorstelde werd de man naar buiten gedragen, waar een onmiddellijk ge waarschuwde dokter gereed stond om de noodige hulp te verkenen. Dit bleek echter grootendeels overbodig, aangezien de man reeds weer bij kennis was gekomen, en ove rigens volkomen ongedeerd was gebkven, welke geruststellende tijding dan ook spoe dig aan het publiek kon worden medegedeeld. Naar de directie ter nadere geruststelling mededeelt, is het ongeval van zoo weinig- belang gebleken, dat de man reeds morgen weer als levend projectiel zal fungeeren. DE STORM. In verband met den storm is gisteravond wederom om tien uur de loodsdienst voor den Nieuwen Waterweg, gestaakt. Windhoos boven Hoornaar. Gisteravond omstreeks half acht woedde te Hoornaar een hevige storm, aan een onweers bui voorafgaande. In de buurtschap Neder Slingeland werd een boerenhofstede, bewoond door den land bouwer A. v. d. Heuvel het bovenste gedeelte ter hoogte van den zolder totaal in elkaar gedrukt. Een maaimachine werd een twintig tal meters weggeslingerd. Ook bij den landbouwer J. Bode werd groote schade aangericht aan een schuur. Het Vee werd elders ondergebracht. Windhoos op Schiphol. Gistermorgen zijn op het vliegveld Schip hol van de dakbedekking van de hangar A. door een windhoos eenige betonnen platen afgerukt en naar binnen gewaaid, waardoor de vleugels van eenige vliegtuigen, die daar geborgen stonden, beschadigd werden. Daar er altijd reserve-materiaal in de vlieghaven aanwezig is» veroorzaakte dit ongeval geen stagnatie in den dienst. Hoewel in de hangar- arbeiders aan het werk waren, werd ge lukkig niemand persoonlijk getroffen. Schoorsteen omgewaaid, heeft een dak vernield. Tijdens een windhoos, die gistermorgen kwart voor negen woedde, is een in aanbouw zijnde vijf meter hcoge schoorsteen van de Oranjeschcol in de Torenstraat te Alphen aan den Rijn naar beneden gekomen, waar door een gedeelte van het dak vernield en zware schade werd toegebracht aan de omlig gende perceelen, waaronder het gebouw van Het Groene Kruis. De leerlingen, die op de speelplaats wa ren, hadden juist voor een hevige hagelbui, waarmee de windhos gepaard ging, een schuilplaats gezocht, zoodat niemand hunner door het vallend gevaarte werd getroffen. DE OVERVAL ONDER TER AAR GEFINGEERD? In verband met den raofoverval op een 69- jarige zwerfster,- die op een woonschuit on der de gemeente Ter Aar verblijf houdt, wordt gemeld, dat bij de politie het vermoe den heeft post gevat, dat deze overal gefin geerd is. Ondanks ijverige nasporingen is het nog niet gelukt een spoor van de daders te vinden. Daarbij komt nog, dat tegen geen en kelen bepaalden persoon verdenking kan wor den opgevat. Reeds enkele dagen voor de overval ge schiedde, heeft zij liet doen voorkomen, alsof ongewenschte gasten het op haar geld ge munt hadden. Docr uit alle macht op een mièthcorn te gaan blazen, heeft zij toen de buurtbewoners gealarmeerd. Men vermoedt thans, dat de vrouw door het te doen voorko men, alsof zij van 300 beroofd was, ge tracht heeft het geld terug te krijgen, dat zij eenige dagen eerder voor een nieuwe woon schuit heeft moeten betalen, daar de oude door brand geheel vernield was. DE INBRAKEN IN DE ZAANSTREEK. In verband met de serie, thans opgehel derde inbraken in de Zaanstreek kan nog worden gemeld, dat ook van den kleeren- diefstal in Wormer de inbrekers zijn bekend geworden. Gisteravond is ie Oosizaan aangehouden de ongeveer 20-jarige J. B., die dior rijks- en gcmeente-politie is verhoord. De gearres teerde heeft een volledige bekentenis afge legd van een in begin Maart gepleegden dief stal in de r.k. kerk te Diemen, alwaar des nachts ongeveer 40000 centen zijn ontvreemd. Eenige weken geleden had de politie reeds een vermoeden tegen dezen verdachte, doch bij een toen gehouden verhoor heeft hij ontkend. Hij is toen nog op transport gesteld naar dc gemeente Diemen. doch op last van den burgemeester aldaar heeft men hem ten slotte weer in vrijheid gesteld wegens gebrek aan bewijs. Hedenmorgen is de arresiant naar Zaandam vervoerd om te worden gecon fronteerd met de beide andere verdachten in dezen diefstal C. W. en C. F. De politie in Amsterdam heeft gisteren den kooper van den gestolen gouden kap opgespoord. Verder is nog bij de heelster aangetroffen een gou den horloge, alsmede een portefeuille niet geld. De gestolen Oude vrouw heeft reeds het horloge als haar eigendom herkend. -«"V HAAR MAN PLAAGDE HAAR. Maar niet lang! „Ik begon Kruschen Saits te nemen voor gal en gedurende de afgeloopen 2 jaar heb ik heelemaal geen aanval meer gehad. Ik ga nu door het te nemen omdat ik vind dat liet me perfect gezond houdt. Mijn man plaagde me altijd omdat ik Kruschen Salts nam maar nu neemt hij het zelf en mijn kinderen ook. Mijn oprechten dank!" Mevr. G. P. Als Uw maag- of spijsverteringssappen zich niet regelmatig afscheiden hoopt Uw voedsel zich op en begint te gister., daarbij schadelijke zuren en gassen voortbrengende, die galzucht, maagzuur en opgeblazenheid veroorzaken. Kruschen Salts is een combinatie van zes minerale zouten, die direct de oorzaak van het kwaad aantasten. Eerst'prikkelt het den toevoer van maag- en andere rappen om de spijsvertering te helpen en verzekert daarna dagelijks een volledige, geregelde en nooit falende verwijdering van de afvalstoffen. En dat betcekent het gezegend einde van gal zucht en een vernieuwd en oprecht pleizier in Uw voedsel zonder de minste vrees het oude dure gelag te moeten betalen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0 90 en 1.60 per flacon. NIEUWE RELLETJES TE JTILVERSUM. Politie treedt streng op. Woensdagavond zijn te Hilversum weder om relletjes ontstaan. Onder aanvoering van een aantal communisten hebben eenige hon derden personen gedemonstreerd in de buurt van het raadshuis en de woning van den burgemeester. Ook op andere plaatsen der ge meente heeft de politie herhaalde malen char ges met den gummistok uitgevoerd. De commissaris heeft medegedeeld, dat voortaan eik verzet tegen de politie onmiddel lijk met geweld gekeerd zal worden. VERBRAND DOOR KOKEND WATER. Te Swalmen heeft het 6-jarige zoontje van den heer Ramakers een ketel met kokend wa ter van de kachel getrokken. Het kind liep daarbij zulke brandwonden op, dat het giste ren aan de gevolgen is overleden. STAATKUNDIG GEREFORMEERDE PARTIJ. De Staatkundig Gereformeerde Partij heeft gisteren te Utrecht haar algemeene vergade ring gehouden, welke druk bezocht was. Ds. G. H. Kersten, lid van de Tweede Ka mer, heeft ter opening een rede gehouden, waarvoor hij als tekst had gekozen Jer. 6 vers 16a en welke tot titel had: „Waar toch de goede weg zij". HET VERMISTE HAAGSCHE MEISJE TERECHT. Heeft zich gemeld te Epernay (frankrijk). Naar gemeld wordt, is gistermiddag te 's-Gravenhage bericht ontvangen, dat het 18-jarige meisje Else Hannesen dat in den ochtend van 1 April j.1. de ouderlijke wo ning aldaar, in het bezit van een rijwiel, ver liet en sedert dien vermist werd, zich in uit geput ten en overspannen toestand bij de po litie te Epernay (Frankrijk) heeft gemeld. Het meisje, dat nog in het bezit van het rij wiel was, heeft aan de politie aldaar het woonadres van haar ouders medegedeeld. Deze zijn daarop zoo spoedig mogelijk inge licht en gisteravond zouden familieleden zich via Parijs naar Epernay begeven. KOLENINVOER IN BELGIE De correspondent van de N R. Ct. te Brussel meldt: De Belgisch-Duitsche onderhandelingen, betreffende een nieuwe contingenteering van den invoer van Duitsche steenkolen in Bel gië, zijn tot een goed einde gebracht. Er moeten alleen nog enkele details worden ge kegeld. De invoer van steenkolen wordt inge volge de bepalingen van dit nieuwe accoord van 70 to 55.7 pet. van den gewonen invoer verlaagd. De Belgische mijnen zullen van haar kant de dagelijksche productie mei 120,000 ton verminderen. In verband met deze wijziging van den buitenlandschen steenkoleninvoer in Belgie, die onmiddellijk van kracht wordt, zal van daag ook eep bijeenkomst van Ncderlandsche en Belgische belanghebbenden te Brusse' plaats hebben. VERDUISTERING DOOR EEN BOEKHOUDER. Bij een eenigen tijd geleden ingesteld ac countantsonderzoek bij de firma Blilz aan den Oppert te Rotterdam is gebleken, dat een boekhouder een bedrag van 15.000 heeft verduisterd. De boekhouder heeft gedurende de laatste twee jaar bedragen van geïnde kwitanties achtergehouden, terwijl hij de pos ten wel in de boeken verantwoordde. De boekhouder is in bewaring gesteld. MEILEUZEN DER S.D.A.P. Het dagelijksch bestuur van den Algemee- nen Raad uit S.D A.P. en N.V.V. heeft, na raadpleging der wederzijdsche besturen, de Mei-leuzen van dit jaar als volgt samen gesteld: Voor socialisatie, voor ontwapening naar de 40-urenweek en betere werkloozen- zorg. REORGANISATIE WERKLOOSHEIDSRAAD. De Nederlandsche Werkloosheidsraad ver gaderde dezer dagen. De voorstellen tot reorganisatie, door een speciale commissie ontworpen, werden in be ginsel aanvaard. Besloten werd, de commissie te continu- eeren en haar op te dragen, gedetailleerde voorstellen uit te werken en de uitvoering hiervan voor te bereiden. NAT. CRISISCOMITE. De N.V. Ned. Ford-Automobielfabriek te Rotterdam heeft een gift van f 5000 doen toekomen aan het Nationaal Crisiacoputé.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9