t king international! PEPERMUNT EEN ROL originsels KINO peper munt ie wel de grootste hoeveelheid gezond heid, die U voor 10 oent kunt koopen. Denk U eens in: Elk dezer medicinale tabletten,ie op zich zelf in staat U op te wekken en te verfrissohen, Uw stem ming te verbeteren, Uw gezondheid te be> vorderen. staat onder controle van het lab. Dr. van Hamel Roos Har mens, A'dam. niet het eigendom van K. waren. Hij is daar om als verdacht van heling opgesloten. Ook K. is opgesloten. De verduistering van 700 heeft hij volledig bekend. Hoewel hij blijft ontkennen, dat hij het bedrag van 805 ook heeft verduisterd, meent de politie, dat ook dit bedrag in de assurantiemaatschappij is opgegaan. Het onderzoek wordt voortgezet. EEN DURE REPARATIE. Woensdag klaagde de kastelein van een café aan de Slaghekstraat te Rotterdam aan een bezoeker zijn nood over zijn radiotoestel, dat den laatsten tijd niet goed functionneerde, De bezoeker bood aan eens naar het toestel te kijken en de kastelein liet hem in de huis kamer, waar de bezoeker aan het \^erk trok. Even later sfturde de kastelein de buffet juffrouw naar binnen, om een bankbiljet te wisselen. Zij nam het wisselgeld uit een kist je, dat in een kast in de huiskamer stond en sloot de kast weer af. Een kwartiertje later kwam de reparateur weer in het café. Het toestel was gemaakt en werkte weer opperbest. Uit dankbaarheid heeft de kastelein hem daarop een aantal gra tis consumpties aangeboden, welke werden geaccepteerd, waarna de bezoeker zijns weegs Toen de kastelein des a mds laat de kas opmaakte, bleek hem, dat uit het geldkistje 5 briefjes van 10 en een rijksdaalder waren verdwenen. Hij dacht natuurlijk dadelijk aan zijn bezoeker en den volgenden morgen deed hij aangifte van het gebeurde bij de politie. De moeilijkheid was echter, dat hij den be zoeker in het geheel niet kende efi dat hij slechts een vaag signalement kon opgeven. Desondanks trok de politie op onderzoek uit en zij is er inderdaad in geslaagd den man op te sporen. Het bleek de 46-jarige H. J. v. d. S. te zijn. Aanvankelijk ontkende hij iets van den diefstal af te weten, maar toen men hem er opmerkzaam op maakte, dat hij sedert Woensdag een paar voor zijn doen belang rijke posten had betaald, zonder dat bleek, hoe hij in eens aan het noodige geld was ge komen, viel hij door den mand en legde hij een volledige bekentenis af. Nadat de buffetjuffrouw het geld had ge wisseld, was hij in de kamer op onderzoek uitgegaan en in een buffetlade had hij een sleutel gevonden, die op de kast bleek te pas sen, waarin het geldkistje stond. Op deze wij ze had hij den diefstal kunnen plegen. Hij is opgesloten. DE EXPORTMOEILIJKHEDEN. Concrete waarborgen van Duitsch- land geëischt. Deze dagen is in Den Haag op uitnoodi ging van het Comité voor Economisch Ver weer uit de Ned. Land- en Tuinbouworgani saties een bijeenkomst gehouden met de ver tegenwoordigers der inaustrieele organisa ties hier te lande, ter bespreking van de mo gelijkheid om tot georganiseerd contact te komen ter zake van de exportmoeilijkheden, waardoor het nu met het economisch leven in Nederland vastloopt. Aanwezig waren de vertegenwoordigers van het Verbond van Ned. Werkgevers; de Alg. R.K. Werkgeversvereniging; de Christ Werkgeversvereeniging; de Ned. Maatschap pen voor Nijverheid en Handel en het Comité voor Economisch verweer. Dr. Posthuma leidde de besprekingen in. In verband met de groeiende ontstemming tegen de Duitsche handelspolitiek zal de vol gende bijeenkomst, waarin de intusschen uit te werken plannen voor een gezamenlijke actie nader zullen worden besproken, zeer binnenkort worden gehouden. UITSTEL VAN BETALING. Ook de NijverheLdsraad tegen herleving van de wet van 4 Sept. 1914. Op diens verzoek heeft de Nijverheidsraad den minister van arbeid, handel en nijverheid van advies gediend over het nemen van wet telijke maatregelen ten aanzien van uitstel van betalingen enz. Darbij heeft de raad ais zijn meening te 7?nen ,£e£even. dat het geen aanbeveling ou verdienen een regeling in den geest van -VW <-v?5 4 ^ePt- 1914, welke bij de wet vaa j,/...1 1926 is ingetrokken, te treffen, om- i .1. °P verschillende gronden tot de con- 'f* gekomed, dat aan zulk een regeling verbondenV3ren V00r ^et bedrijfsleven zijn liieraan heeft de laad toegevoegd, dat hij CT.-ifff" inz,et, dat de steeds ongunstiger ♦nü L ec°nom:3che omstandigheden er mL kuenJeiden> dat °P een bepaald oogen- ^'te zal worden gevoeld aan een ettelijke regeling tot opschorting van beta- iogen om te voorkomen, dat door de crisis in moeilijkheden geraakte ondernemingen te gronde zouden gaan er. dat hij dan ook be sloten heeft te onderzoeken of om dit doel te bereiken de :>estaande wetgeving niet op een of ander punt zou kunnen worden aange vuld of dat daarvoor een regeling, anders dan cüe de wet van 4 Sept. 1914 aangeeft, ware te vinden. Met de eventueele resultaten van zijn on derzoek, hetwelk uit den aard der zaak eenigen tijd in beslag zal nemen, zal de raad den minister in kennis stellen. INRICHTINGEN TEN BEHOEVE VAN HET MISDEELDE KIND. Wan katholieke zijde te stichten. Volgens ,,St. Jansklokken" heeft de bis schop van 's-Hertogenbosch aan den alge- meenen overste van de Broeders van Liefde te Gent, die zich reeds geruimen tijd speci- aliseeren in de methode voor opleiaing van het misdeelde kind, verlof gegeven zich te Nijmegen te vestigen en er de volgende in richtingen voor jongens tot stand te bren gen: 1. een paedagogisch instituut, n l. een instituut met wetenschappelijke doeleinden tot bestudeering van alle kwesties, rakende de opvoeding van het moeilijke en abnormale kind, tot het verzamelen van gegevens daar omtrent en ook tot het geven van deskundige adviezen 2. een pensionaat tot opvoeding van jon gens, die ziek van geest zijn; 3. een afdeeling voor moeilijk opvocdba re jongens, niet ziek van geest; 4 een inrichting voor lichamelijk gebrek kige jongens; 5. een observatiehuis voor regeerings- en voogdijkinderen. De congregatie der Dochters van Maria en Jozef te 's-Hertogenbosch heeft van den bisschop eveneens verlof gekregen tot oprich ting van dezelfde instituten en inrichtingen voor meisjes, behalve voor de oprichting van een pensionaat tot opvoeding van meisjes, ziek van geest, dat deze congregatie reeds vroeger heeft gesticht te Uaenhout, in de inrichting „Huize Vincentius". De zusters zullen haar verschillende insti tuten vestigen on het landgoed Schrauwen bij bet Hengstdal te Nijmegen, terwijl de broeders daarvoor een terrein hebben aange kocht gelegen langs den Mollenhutscheweg. De broeders zullen geleidelijk overgaan tot oprichting der verschillende afdcelingen. Eenige professoren der r.-k. universiteit hebben zich geïnteresseerd voor de oprich ting van deze instituten, teneinde van ce inrichtingen gebruik te kunnen maken voor wetenschappelijke doeleinden. DE OVERVAL TE TER AAR. Thans is het zeker, dal de oude vrouw den overval gefingeerd heeft. Bij het politie-onderzoek is thans komen vast te staan, dat de roofoverval op een 69- jarige zwerfster onder de gemeente Ter Aar inderdaad gefingeerd is. verschillende te genstrijdigheden in de verklaringen van de oude vrouw kwamen aan het licht, zoodat de politie tenslotte op grond van het vermoe den van valsche aangifte overging tot het instellen van een onderzoek in de woon schuit. Hoewel de vrouw verklaard had hoege naamd geen geld meer te bezitten, werd in de schuit een bedrag van ongeveer 230 gevonden, terwijl bij fouilleering bleek, dat de vrouw ook nog 70 in haar bezit had. In totaal komt dit bedrag dus overeen met de door haar aanvankelijk genoemde som van 300, waarvan zij zou beroofd. VERDERE BEPERKING METSEL- STEENPRODUCTIE. In een te Arnhem onder leiding van dr. A. R. Zimmerman gehouden vergadering van vertegenwoordigers der geheele steen- industrie in Nederland werd in beginsel de wenschelijkheid uitgesproken van een nog verder gaande beperking der metselsteenpro ductie gedurende het tijdvak van 1 Mei 1932 tot 1 Mei 1933, en dat wel door stopleggiug der ringovens gedurende zes maanden. VERHOOGING PENSIOENKORTING GEMEENTEPERSONEEL TE ROTTERDAM. Van 5% tot 8'A De partijen die meegewerkt hebben aan de oplossing der wethouderscrisis te Rotterdam, zijn bij de besprekingen overeengekomen, dat behalve een korting van 3 op de salaris- trn van het gemeentepersoneel die reeds van l.acht gewoidcn is, eveneens de pensioens bijdrage, door het gemeentepersoneel te be talen, van 5 'A tot zal moeten worden verhoogd. Het gemeentebestuur heeft dit punt thans aanhaugig gemaakt bij het geor ganiseerd overleg. Ook van dit voorstel is niet te verwachten, dat het een meerderheid zal vinden bij de besprekingen in de centra le commissies. Het zal evenwel, ook als het georganiseerd overleg het mocht afwijzen, aan den raad ter goeaekeuring worden voor gelegd. Indien de raad het voorstel aan neemt, zal hij den toestand herstellen die tot 1925 bestaan heeft, in welk jaar de raad met één stem meerderheid de heffing van 814 tot 5 'A verlaagde. De korting in 1925 heeft de uitgaven met een miliioen verhoogd. Derhalve mag wor den aangenomen dat herstel van den ouden toestand de uitgaven der gemeente met een ongeveer even groot bedrag zal verminderen. GEEN R.-K. INSTELLING BEVOORRECHT. Het antwoord van de regeering op de vragen van mej. De Jong. Naar aanleiding van schriftelijke vragen van het lid der Tweede Kamer mej. De Jong, betreffende het weder toekennen van rijkssub sidie aan den Rotterdamschen Kleermakers- Vakcursus, deelt de minister van Onderwijs, K en W. mede: Het is juist, dat met ingang van 1 Januari 1925 het rijkssubsidie ten behoeve van den snijcursus voor kleermakers, uitgaande van de vakbonden in de kleedingindustrie is in getrokken, tegeijlk met eenige andere subsi- aiën ten behoeve van cursussen voor speciale doeleinden, onder welke ook de snijcursus van de St. Joseph's Gezellenvereeniging te Rot terdam. Het is eveneens juist, dat aan het bestuur van laatstbedoelden cursus is medegedeeld, dat op hoofdstuk VI der Rijksbegrooting voor het jaar 1931 gelden zijn uitgetrokken om de subsidieering van dezen snijcursus voor kleermakers te Rotterdam te rekenen van 1 October 1931, weder mogelijk te ma ken, onder voorbehoud, dat aan de subsidie voorwaarden zou worden voldaan. Op een rijkssubsidie ten behoeve van den snijcursus van de vakbonden in de kleeding industrie te Rotterdam kon bij het opmaker, van de rijksbegrooting voor 1931 niet ge rekend worden, omdat dit bestuur geen sub sidie-aanvrage had ingediend. Evenmin is subsidie voor het jaar 1932 aangevraagd. Een eventueele subsidie-aanvrage voor volgende jaren zou moeten worden behandeld op de wijze, als is aangegeven in het met in gang van 1 Januari 1932 gewijzigd art. 25, tweede lid, der nijverheidsonderwijswet. Het bestuur van den snijcursus zal, indien het op rijkssubsidie krachtens art. 25 der Nij verheidsonderwijswet aanspraak wil maken, overeenkomstig art. 27 der wet zijn hiertoe strekkende aanvrage behooren in te dienen Van een verschil in behandeling van bei de cursussen kan reeds hierom geen sprake zijn, wijl er van het bestuur van den snij cursus geen aanvrage te behandelen viel. SPOORWEGARBEIDER GEDOOD. De 56-jarige spoorwegarbeider P. Bosman, wonende te Eindhoven, die Zaterdagmiddag tusschen de rails op het stationsemplacement van de Nederlandsche Spoorwegen aldaar aan het werk was, werd door een trein, ko mende uit Weert, overreden en gedood. Blijkbaar heeft de spoorwegarbeider den trein te laat opgemerkt, terwijl de machinist niet meer in staat was om den trein tijdig genoeg tot staan te brengen. Het slachtoffer was gehuwd. VUURWAPENEN GEVONDEN. De Rotterdamsche politie stelt den ldhtsten tijd een systematisch onderzoek in naar de aanwezigheid van wapenen in woningen van communisten. Zaterdag zijn ten huize van een bekend communist op den Linker-Maas- oever zes automatische revolvers en 300 patronen in beslag genomen. Er is proces verbaal opgemaakt. GEVECHTEN MET SMOKKELAARS. Twee benden gearresteerd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben de douanen en smokkelaars formeele gevechten geleverd aan de Limburgsche grens nabij Venlo. De douane waren verwittigd van de komst van benden die ieder afzonderlijk op denzelf den tijd de grens zouden oversteken Op ver schillende plaats lang de grens hadden de douanen dan ook hinderlagen gevormd, waar zij met honden en lichtkogels en van top tot teen gewapend de komst van de tegenstan ders afwachten. In de bosschen bij Kaldenkirchen verraste de douane een goedgewapende bende van twaalf personen. De afgeschoten lichtkogels verrichtten buitengewoon goed werk en de be ambten slaagden erin van de verwarring van de smokkelaars gebruik te maken door de fietsen, die ze bij hun overhaaste vlucht ach terlieten, in beslag te nemen. Andere beamb ten achtervolgden de smokkelaars en omsin gelden dezen. In het nauw gedreven losten zij schoten op de beambten' zonder hen te treffen. De laatsten van hun kant openden een geweervuur en slaagden er ten slotte in vijf smokkelaars te arresteeren. De in beslag genomen buit bestond uit 19 K.G. koffie, 96 K.G. tabak, 2500 pakjes sigaretten en 200 K.G. meel. Verscheidene smokkelaars werden gewond. Een andere bende werd in Bracht door de douane in een hinderlaag gelokt. De beamb ten lieten de voorposten passeeren, maar door een of andere oorzaak verraadden de beamb ten hun aanwezigheid, zoodat de voorpost nog tijdig de bende wisten te waarschuwen Na een korte beraadslaging vatten zij het plan op tot welken prijs ook te probeeren dt douane te verschailken. De bendeleden ver spreidden zich, om zich bij een bepaalde plek weer bijeen tevoegen. De beambten gaven na de mislukte poging den moed niet op en door kruisten in kleine patrouilles het bewuste grensgebied, zonder hun onderling contact te verliezen. Na enkele uren werd nun waak zaamheid beloond en onverwachts stietten zij op de heele bende. Een korte, maar hevige schermutseling volgde, waarin de beambten de overhand hielden en twee gewonde leden van de smokkelaarsbende wisten te overmees teren, benevens den buit, die uit meer dan 100 K.G. tabak, een "groote partij koffie en 3600 doojes cigaretten bestond. Bijen als beschermers van smokke laars. Een imker in Nieukerk bezocht Zaterdag zijn bijenkorven, die in een houten loods mid den cp de verlaten heide in de omgeving van Nieukerk waren ondergebracht. Bij de korven aangekomen, ontdekte hij tct zijn groote verbazing dat verscheidene bijenkorven omgestooten waren en dat de bijen in groote zwermen om hun korven vlo gen. Hij vermoedde iets bijzonder en ging aanstonds hulp halen, terwijl ook de politie gewaarschuwd werd. Men slaagde erin de loods te bereiken en ontdekte daarin een groote partij smokkelwaar, bestaande uit eenige honderden K G. meel, koffie en tabak Het bleek, dat smokkelaars 15 bijenkorven omgestooten hadden, om zoo de nadering van ongewenschte personen te voorkomen, terwijl de geplaagde bijen zich uitmuntend van hun taak kweten; menige Polizei-beamb te heeft bij de berging van de smokkelwaar met de venijnige angels van de bijen kennis gemaakt. RUSSISCHE OPIUM TE ENSCHEDE AANGEHOUDEN. Heftig verzet van den vervoerder. Reeds geruimen tijd was het de recherche te Enschedé bekend, dat daar ter stede een levendige handel in verdoovende middelen werd gedreven, in verband met de onmiddel lijke nabijheid van de Duitsche grens. Het gelukte evenwel niet tot nu toe de bron op te sporen. Vrijdag kwam de politie echter te weten, dat vermoedelijk een belangrijke partij te En schedé zou worden verhandeld. Bij het station werd in verband hiermede onder hevig verzet een man aangehouden, die in het bezit bleek van een koffer, waarin zich twee doozen elk met 25 flacons opium bevonden. Uit de opschriften op de flesschen en de doozen bleek, dat de opium van een fabriek te Moskou afkomstig was. NEDERLANDSCH—BELGISCHE KOLENHANDEL. Er hadden injlrusscl geen bespre kingen plaats- Het bericht van Reuter, in ons nr. van Za terdag, over een bespreking met Nederland sche belanghebbenden in den kolenhandel, welke Vrijdag te Brussel plaats gehad zou hebben cp het departement van buiten land- sche zaken aldaar, is totaal onbegrijpelijk en moet onjuist zijn, schrijft Nypels aan het Hbld. Wel werd wel op 31 Maart jj. een derge lijke bespreking gehouden, die totaal onbe vredigend verliep. Sindsdien is met de Bel gen noch te Brussel noch elders onderhan- d ld. De Haagsche correspondent van genoemd blad voegt hier aan toe: Het beste bewijs, dat dit Reuter-telegram niet juist kan zijn vindt men wel in het feit, dat gisteren op het departement van buiten- landsche zaken te 's-Gravenhage een bijeen- Komst is geweest van dr. Nederbragt met de vertegenwoordigers van mijndirecties in Lim burg. Omtrent het verloop dezer bijeenkomst kon men ons geen inlichtingen verstrekken, doch wel kon men ons mededeelen dat de besprekingen de contingenteeringsmaatrege- len van België betroffen. Deze besprekingen waren van dien aard, dat publicatie op dit oogenblik niet van voldoende belang werd ge acht. TEGEN GELIJKSTELLING VAN TANDHEELKUNDIGEN MET DE TANDARTSEN. Het hoofdbestuur van de Ned. Maatschap pij tot bevordering der tandheelkunde heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin met kracht wordt opgekomen tegen het wetsontwerp, dat de bevoegdheid der tandheelkundigen thans gelijk wil gaan stel len met die van de tandartsen. GEVOLGEN VAN EEN POLITIEK. RELLETJE. De 45-jarige M. Deursen uit Venlo kwain verleden Zondag bij een politiek relletje te Viersen (Duitschiand) in conflict met eenige Duitschers. De twist liep zoo hoog, dat de Nederlander met een boksbeugel een harde klap kreeg Een vrij ernstige hoofdwonde was het gevolg. Hij liet zich verbinden en bekommerde er zich verder niet om. De ge heele week deed hij gewoon zijn werk. Heden werd hij echter dood op zijn bed gevonden. Een geneeskundig onderzoek wees uit, dat de wonde vyas gaan etteren en dat tengevolge van infectie de hersenen aan getast waren. ST-EUN AAN ZUIDERZEEVISSCHERS INGETROKKEN. De prijs der haring daalde verleden week op verschillende afslagen aan de Zuiderzee tot 10 ets. jjer tal (20 stuks voor een cent), zoodat ook voor hen, die een ruime vangst behalen, het seizoen teleurstellend is. Gedurende het tijdvak November tot Maart werd door de Zuiderzeevisschers na genoeg niets verdiend. Velen hunner wendden zich daarom tot de Generale Commissie krachtens de Zuiderzee isteunwet om steun. Deze commissie stelde zich in verbinding met Maatschappelijken Steun, te Amsterdam. Het resultaat was, dat onlangs een aantal visschers die geen middel van bestaan hadden, met ingang van 14 Februari een wekelijksche steun van 3 a 5 per gezin werd toegezegd. Zij, wier kin deren inkomsten genoten, alsmede ongehuw de visschers, werden daarvan uitgesloten. Voor de begunstigden was het echter een groote teleurstelling, dezer dagen de mede- deeling te ontvangen, dat de toegezegde steun met ingang van 3 April werd inge trokken. De Generale Commissie motiveerde deze beslissing met de opmerking, dat de haring- visscherij nog op normale wijze en in gewo nen omvang Tan worden uitgeoefend, en dat, wanneer in de tegenwoordige omstadighe- de aan Zuiderzeevisschers of hun gezinnen voldoende middelen tot onderhoud gaan ont breken, zulks redelijkerwijze niet kan geacht worden te zijn een gevolg van de afsluiting der Zuiderzee. ONBEWAAKTE OVERWEG. Tilbury door trein gegrepen. Zaterdagmorgen is op den onbewaakten overweg nabij blokpost 49 aan het Holl. Wegje op de spoorbaan Bergen op Zoom Roosendaal een met paard bespannen tilbury aangereden, welke bestuurd werd door mej. M P. te Roosendaal. Het paard werd op slag gedood, het rijtuig een eindweegs mee gesleurd en grootendeels vernield. Mej. P., die nog in den bak van den wagen lag, was aan het hoofd ernstig verwond, en werd met den trein mee naar Roozendaal vervoerd, waar zij naar een ziekenhuis werd over?»- bracht. TEGENSLAG VOOR WERKLOOZE ZEEVISSCHERS. Stopzetting uitkeeringenjonds sociale voorzieningen te IJrnu1- den. Het Fonds voor Sociale Voorzieningen, dat in gevolge de collectieve loon- en arbeids overeenkomst uitkeeringen aan werklooze zeevisschers verstrekt en reeds eerder dezi- uitkeeringen lieeft moeten verlagen, heeft thans aan de betrokken organisaties medege deeld, dat wegens de steeds toenemende werkloosheid en de steeds geringer wordende bijdragen der reeders genoodzaakt is, einde dezer maand deze uitkeeringen geheel te moeten staken. Na dien datum zal het fonds zijn arbeidsterrein inkrimpen tot de zorg Vracht- wagens Tractors Omnibussen De Vrachtwagenfabriek met de grootste ervaring N V H. ENGLEBERT'S AUTOMOBIELHANDEL DEN MAAG: THERESIASTRAAT 145, TELEFOON 772085 AMSTERDAM! WETERINGSCHANS 130, TELEFOON 3435» MIDDEIIURG: KORTE DELFT A83. TELEFOON 024 voor door ziekte of ongeval getroffen opva- renden, terwijl ook de verplichtingen tegen over de nagelaten betrekkingen van ten ge volge van ziekte overleden opvarenden zullen worden nagekomen. Het fonds betaalde van 1 Januari 1930 tot 31 Maart 1932 ongeveer 190.000 aan de werklooze zeevisscners uit, ten gevolge waarvan het algemeen reservefonds vrijwel geheel uitgeput is. SALARISKORTING IN NOORDBRABANT. Voor burgemeesters, secretaris sen, ontvangers, wethouders en ambtenaren van den burgerlijker, stand. Ged. Staten van Noordbrabant hebben den gemeenteraden in hun gewest een brief ge zonden betreffende hun voornemen tot een tijdelijke korting, toe te passen op de jaar wedden van burgemeesters, secretarissen, ontvangers, ambtenaren van den burgerlijken stand en wethouders, voor een tijdvak van drie jaren, ten bedrage van drie procent. KORTE BERICHTEN. Met ingang van Maandag 18 April (van Londen 19 April) zal de Batavierlijn weer den dagelijkschen dienst hervatten. De minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw heeft Vrijdag de inrich tingen van de N. V. Vuilafvoermaatschap pij, „V. A. M." gelegen te Wijster aan de spoorlijn BeilenHoogeveen, bezichtigd. Daarna bezocht hij het landgoed „Het Kyl- lot" te Smilde. Dit landgoed is het vorig jaar eigendom geworden van de N.V. „Het Landschap Drente" en woidt door werkloo- zen uit de streek in orde gemaakt. Te Haarlem zijn drie timmerlieden be dolven onder een instortende stelling met planken en steenen. Twee hunner werden licht gewond, de derde kreeg een kneuzing aan de wervelkolom. Op de oude algemeene begraafplaats te Baarn heeft de burgerij een monument ge sticht op het graf van wijlen den heer T. Pluim. Dit monument zal Zaterdag aan de familie worden overgedragen. Bij het verplaatsen van een machine in de Ned. Schroefboutenfabriek te Hel mond is een 40-jarige boutenmaker, gehuwd en vader van eenige kinderen, tusschen de machine en een muur bekneld geraakt. Hij stierf aan de gevolgen. Door overklimming en braak hebben onbevoegden zich toegang verschaft tot een winkel van een firma in grutterswaren in de Weesperstraat te Amsterdam. De brandkast is aan de achterzijde geopend en daaruit zijn een aantal kassabons, 7 a 800 gaspenningen en een bedrag, groot pl.m. 4(W, ontvreemd. Te Boelenslaan (Fr.) Is de nieuwe boerderij van E. Bekkema afgebrand. Vier koeien kwamen in de vlammen om. Door nog niet opgehelderde oorzaak is gisteren de vrouw van A. F. te Win schoten in een regenbak geraakt en ver dronken. VERKEERSONGEVALLEN. Een autobandiet. Op den rijksweg bij Nuland is de heer A. J. van Zuylen, die zich per rijwiel van Oss naar Nuland begaf, door een achteroprijden- den auto aangereden en tegen den grond ge- worjjen. In bewusteloozen toestand en met zware hoofdwoden heeft men den man opge nomen en naar zijn woning vervoerd. De autobestuurder, die met groote snelheid reed, liet den man aan zijn lot over. Auto te water gevallen. Een doode. Zaterdagmiddag is te Amsterdam op ds Lijnbaansgracht vóór de Anjelierstraat een auto te water gereden. Omstanders gelukt* het den bestuurder en den mede-inzittenden man, die reeds bewusteloos waren, uit den wagen te halen. Na toepassing van kunst matige ademhaling werden zij naar het gast huis vervoerd, waar kort daarop de passa gier, die voor zijn genoegen had meege reden, is overleden. Wielrijder overreden en gedood. Zaterdagnamiddag is op den Amsterdam- schen Straatweg te Utrecht een wielrijder door een met een paard bespannen groente wagen overreden. De bestuurder van den groentewagen bemerkte dat de wielrijder niet voldoende acht sloeg op zijn wagen, waarop hij door schreeuwen trachtte te voorkomen,, dat de wielrijder aangereden werd. Laatst genoemde, een 50-jarige man, reed echter blijkbaar zoo in gedachten, dat hij het niet hoorde en recht op den groentewagen in reed Twee wielen gingen den man over het hoofd, hij werd zwaar gewond opge nomen en naar de rijksklinieken overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn over leden. Opletten is dejboodschap ook voor voetgangers. Op de Marnixstraat bij de Rozengracht te Amsterdam is gisteravond ds. D., die de rails van lijn 17 overstak, gegrepen door een wagen van lijn 17, als gevolg van niet op letten door het slachtoffer. Ds. D. werd een eind meegesleurd en kwam onder den baanschuiver terecht. Toen men hem onder den wagen had van daan gehaald, bleek hij een bekkenbreuk te hebben,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6