Alkmaarsche Courant. fóuitadiMd Henderd Kier en dertigste Jaargang. VERKIEZINGSONLUSTEN IN MEXICO. Na de verkiezingen. ROOFOVERVAL IN DEN TREIN MARSEILLE—GENEVE. CHOLERA-EPIDEMIE TE HANKAU UITGEBROKEN. STERN EN WASSILJEW TERECHTGESTELD. ONTPLOFFING. KATHOLIEK STUDENTENCONGRES IN BRUSSEL GEOPEND. FRANKRIJK EN DE DOLLAR. Een beschouwing over het Belgische elftal. AIcmaria's nederlaagwedstrijder. Alcmaria-Nieuws. Nog even de Alcmaria-feestavond. NederlandBelgië. 1932 No. 85 Maanday II April HET KIND VAN LINDBERGH. Onderzoek ook in Nederland? Volgens een bericht in de „Star" zou Majoor Schoeffel, de Amerikaansche poli tieambtenaar, die onlangs naar Engelana gekomen is, in verband met de ontvoering van de baby van Lindberg, drie dagen gele den naar Nederland zijn gekomen om ook hier een onderzoek in te stellen. Noch bij de Nederlandsche politie, noch bii de Amerikaansche diplomatieke vertegen woordigers hier te lande, kon het Persbureau V. D. van bovenstaand bericht eenige beves tiging ontvangen. Omtrent een onderzoek in Nederlad door de Amerikaasche politie is hun niets bekend.. Het losgeld betaald. Lindberg heeft thans bevestigd, dat hij den ontvoerders van zijn 50.000 dollars be taald heeft. Tegen de verwachting in is het kind hem echter nog niet teruggegeven, of schoon hij den ontvoerders verscheidene da gen tijd heeft gelaten en hun de verzekering heeft gegeven, dat geen strafvervolging zou .worden ingesteld. De politie heeft de verklaring van Lind- bergh bevestigd betrefefnde de uitbetalin? van het losgeld aan de ontvoerders. De poli tie heeft in Brooklyn een man gearresteerd, die vroeger adjudant schijnt te zijn geweest van Al Capone. De politie weigert nadere bijzonderheden over deze aangelegenheid me de te deelen. Het ministerie van financien heeft aan alle banken en ondernemingen ver zocht den loop te volgen van de nummers der bankbiljetten, waarmede het losgeld is uitbe taald. Lindbergh heeft den ontvoerders een ulti matum gesteld, waarin hij dreigt over te zul len gaan tot niets ontziende achtervolging met alle hem ter beschikking staande midde len. Willen de ontvoerders nog meer losgeld. In politiekringen te New-York vermoedt men, dat nu de ontvoerders van baby Lind bergh het geëischte losgeld hebben ontvan gen, zij alvorens de baby terug te geven een poging zouden willen doen nog meer geld los te krijgen. Volgens een bericht uit Mexico-city hebben in Cuatepec de aanhangers van den bij de verkiezingen verslagen candidaat de leden van de andere partij, toen deze de verkregen overwinning feestelijk vierden, overvallen, dooden en 30 gewonden bleven op het slag- véld achter. De regeering heeft troepen ge zonden voor het herstel der orde. In een eerste klasse-coupe van den snel trein Marseille—Geneve zijn drie reizigers door twee achttienjarige mannen, dicht bij het plaatsje Valence Sur Rhóde, overvallen De beide roovers konden later in Valence ir. een café worden gearresteerd. Allereerst dwongen zij de reizigers Georg Schmidt uit Parijs en August Keiler uit Zwitserland met revolvers hunne contanten, totaal ongeveer 5700 francs, af te geven. Vervolgens overvie len zij den in den volgenden coupe slapenden heer Sellner, uit Weenen, een hooggeplaatst ambtenaar van de Oostenrijksche bonds spoorwegen. Sellner sprong echter op en ver weerde zich. De eene roover sloeg toen op de vlucht, terwijl de ander op Sellner vuurde en hem licht aan de hand wondde. Sellner trok daarop aan den noodrem. In de duisternis kon de gevluchte roover ontkomen. Dank zij de nauwkeurige beschrijving, die Sellner van de beide bandieten had kunnen geven, werden hedenmorgen in een café in Valence de beide mannen gearresteerd. De een is een vroeger employé van een groote Parijsche onderneming, de anders is eerst kort geleden van een torpedojager in Toulou- se gedeserteerd. Volgens een bericht uit Peking is te Han- kau een cholera-epidemie uitgebroken. De autoriteiten hebben geen maatregelen kunnen treffen, aangezien hun de middelen daartoe ontbreken. Tot nu toe worden 32 slachtoffers gemeld. zich hersteld. Hooge ambtenaren van het staatsdepartement onthouden zich van ieder commentaar. Zij halen slechts de schouders °P Het presidium van de executieve van de Sovjet-Unie heeft het verzoek om gratie voor Stern en Wassiljew. die 6 April door het hooggerechtshof ter dood veroordeeld waren, verworpen. Het vonnis werd Zaterdag in de Lubjanka door de wakers van de GePeOe ten uitvoer gelegd. EEN VERVALSCHT INTERVIEW MET HITLER. Nat. soc. tegenspraak. Van nat.-soc. zijde wordt de volgende ver klaring gepubliceerd: In de editie van heden van het Fransche dagblad „Paris Midi" is een zoogenaamd in terview met Hitier afgedrukt, waarin uitla tingen, die Hitier zou gedaan hebben, wor den gepubliceerd. Wij verklaren, dat deze publicatie van den Paris Midi van a tot z ge logen is. Adolf Hitier heeft nooit aan een Fransch journalist een interview toegestaan. Mljneheeren Om U werkelijk met ge noegen te scheren moet U scheerzeep of scheer- crême en een scheermes van GIBBS gebruiken. Te Sringfield vond een hevige ontploffing plaats in een drie verdiepingen hooge huur kazerne. De ontploffing was zoo hevig, dat de schok in de geheele stad werd gevoeld. Vijf personen werden gedood en 16 gewond Vier van de 5 slachtoffers zijn vrouwen. Een hunner is de echtgenoote van den leider der Syrische kolonie te Springfield. De politie neemt aan, dat men hier met een dynamiet- aanslag te doen heeft. HEVIGE ONTPLOFFING IN EEN HUURKAZERNE TE SPRINGFIELD. Vijf dooden en zestien gewonden. Tevens wordt heden door het Kopenhaag sche blad „Berlingske Tidende" een bericht gepubliceerd over een bespreking, resp. een overeenkomst tusschen den Deenschen nat.- Soc. leider en Adolf Hitier. De leider derN.S. D.A P. zou bij deze bespreking over de kwes tie der betrekkingen tusschen Duitschland en Denemarken hebben uitgesproken, dat hij af ziet van het Noord-Sleeswijk. In dit verband wordt verklaard, dat Adolf Hitier nooit met een Deensch nat.-soc. leider gesproken over de kwestie Noord-Sleeswijk resp. een afzien van Noord-Sleeswijk heeft uitgesproken. Zaterdag is te Brussel het congres geopend van katholieke studenten, waaraan 20 naties waaronder Duitschland, deelnemen. Ook de universiteitsvereeniging „Pax Romana" neemt deel. Het congres staat onder voorzitterschap van vorst Frederik van Merode en behandelt het probleem van den vrede. De buitenlandsche gedelegeerden hebben eenige begroetingswoorden gesproken. De Duitsche afgevaardigde dr. Luebbe, van de vereeniging „Pax Romana" verklaarde, dat de jonge Duitsche katholieken dit congres slechts beschouwen vanaf katholiek stand punt en niet avn een politiek standpunt. Steiner, de voorzitter van de katholieke ver eeniging van Warschau verklaarde, dat de Poolsche jeugd den vrede wilde, maar zij wil ook in de eerste plaats de veiligheid van het land. Het viel op, dat de Vlaamsche studenten niet aan het congres deelnamen. Over de houding van Frankrijk ten opzich- van den Amerikaanschen dollar zeide de democratische senator Wheeler uit Montana heden: De houding van Frankrijk kan slechts worden uitgelegd als een uiterst onvriende lijke Amerika heeft Frankrijk in den oorlog gered, en vervolgens een groot gedeelte van oe Fransche schulden geschrapt. Als dank daarvoor poogt thans Frankrijk den dollar ten val te brengen: De democratische afgevaardigde Steagall uit Alabama verklaarde: De Ver. Staten zul len den gouden standaard niet verlaten. Nie mand kan hen daartoe dwingen. De bankiers zien de nieuwe opvragingen van goud zeer rustig aan. De beurs heeft Voetbal. Nog één week, en de groote revanche-ont meeting NederlandBelgië wordt gespeeld. De belangstelling, zoowel van Nederland sche, als van Belgische zijde, is buitenge woon groot en daarom lijkt het ons niet on aardig, om hier over te nemen, wat de N.R. Crt.-sportcorrespondent te Antwerpen over het Belgische elftal schrijft. De correspon dent is een zeer bekend Belgisch scheidsrech ter, die een internationale vermaardheid be zit en die een bizonder goeden kijk op het voetbalspel heeft. Hij schrijft dan: Na het débacle van 20 Maart tegen Neder land, trekken de Belgen dus 17 dezer den Moerdijk over om den revanchewedstriid te spelen, en, vermits Hoydonckx nog steeds niet beschikbaar is vanwege de rheumatiek, zoo stond de Belgische elftalcommissie alweer voor een moeilijk vraagstuk. Immers dienden, na de nederlaag van 20 Maart, de volgende vragen opgelostbetere vervanging van Hoy donckx, versterking der middenlinie en meer schot brengen in de voorhoede, waarbij er nog velen waren die ook weer eens de kwestie van den doelverdediger wenschten besproken te zien. Wat dit laatste betreft, heeft de commissie Van den Berghe gehandhaafd en daarmede naar onze meening, goed gedaan. Immers een slechte wedstrijd beteekent nog niet dat een speler slecht is, te meer daar Van den Berghe toch reeds in zoovele gelegenheden bewezen heeft dat hij voortreffelijk speler is. Maar van zulk een speler gaan eischen dat hij nu in al zijn wedstrijden zoo schitterenc zijn zou als hij dat tegen Weenen was, dat mag of kan men niet. Tegen Nederland heeft Van den Berghe vier doelpunten laten passee ren. Ieder doelverdediger in zijn plaats zou dat eveneens gedaan hebben, want de doel cerdiger, die schoten als deze van Lagendaal dien dag houden zal, moet o.i. nog geboren worden. Dus maar weer Van den Berghe, en terécht. Nadat Herremans tegen Nederland als links-achter op de plaats van Hoydonckx be proefd werd, wisten we zeker, dat in het backstel wijziging komen zou. Herremans was niet op de hoogte zijner taak gebleken en tijdens den wedstrijd de Roode Duivels te gen Wacker Weenen, werd Joacim beproefd aie het vorige seizoen tegen Engeland een verdienstelijke partij had gespeeld. Joacim bleek echter niet op dreef, wat in den wed strijd van zijn club Berchem Sport tegen R.C. Gent nog bevestigd werd. Ook Joacim kon dus niet in aanmerking komen en nu heeft d commissie haar keuze laten vallen op H. de Deken, den linksachter en captain van de nAtwerp F.C. Deze speler heeft in het Belgi sche voetbal tot dusver maar een heel vage rol gespeeld en kwam nog nooit in het roode duivels-team uit. Wel werd hij verkozen voor de Belgische groep die naar Montevideo trok en dankt aan 't feit, dat de voorhoede aldaar zeer zwak was tegen de Ver. Staten, werd Nouwens in den tweeden wedstrijd tegen Pa: raguay middenvoor geplaatst en speelde De Deken dan linksachter met Hoydonckx recht. De Deken is dus een nieuweling. Wij hou den van zijn spel, omdat hij vlug en vastbe raden is. Voor den wedstrijd tegen Neder land is hij misschien minder goed geschikt, omdat hij, tegenover een Lagendaal. veel té klein van gestalte is en ook omdat hij in dit seizoen maandenlang aan een enkel-kwetsuur gelaboreerd heeft en pas de enkele laatste wedstrijden met zijn vereeniging heeft mee gemaakt. Ware het niet, dat Simons van Lier- sche S.K. een uitgesproken rechtsback is, dan zouden wij hem hebben geprefereerd, maar thans gelooven we niet, dat er een betere linksback te vinden is. We willen er het beste van hopen. In de middenlinie was al een paar wed strijden iets niet heel en al in orde. De rechts half De Clercq van de Antwerp F.C.. een uit zonderlijk fijn speler, was wel iets te teer ge bleken. De commissie heeft hem thans ver- angen door Claessens van de Union St. Gil- loise, waarmede dan weer, na verschillende jaren, eens een speler van deze roemrijke ver eeniging in het elftal komt, een vereeniging cie in lengte van jaren gebleken is te zijn een echte school van energie en van daadkracht. Claessens is een waardig leerling diér school; hij is een waardig drager van de Union St. Gilloise-traditie. Tegen Wacker kreeg hij zijn kans en hij bleek meteen voor treffelijk. Juist wanneer het pleit bepaald ver loren bleek, bracht Claessens er de spirit van zijn vereeniging in en men zag Claessens werken als een leeuw, om beurten mee in de voorste rangen of mee in de verdediging, zoo danig dat het Claessens-zèlve was die een iweede doelpunt voor de Roode Duivels wist aan te teekenen. Wij achten Claessens een verbetering voor het Belgisch elftal. J. Diddens, die benoemd was om op 20 Maart tegen Nederland te spelen, doch ge kwetst werd en thans geheel hersteld is, kreeg eveneens een kans tegen Wacker. Zijn spel viel niet bijzonder op, we moeten het eer lijkheidshalve zeggen, t Is blijkbaar daarom dat men Bastin, den plaatsvervanger van 20 Maart, thans bepaald in het team heeft op gesteld. En tegen Nederland was Bastin nog steeds een eerste kracht, de beste in de voor hoede. Het ging dan ook moeilijk vanwege de commissie 6m hem uit het team te zetten. Dit wordt de 5e landenwedstrijd van Bastin en op zijn leeftijd, en twaalf jaar nadat hij in het Belgisch elftal debuteerde is dat voor dezen speler een groot succes te noemen. Er is ook een andere linksbinnen gekozen. Hoe goed Van Beeck ook in het veld te spelen wist, met zijn werk vóór doel is men al een paar wedstrijden niet meer tevreden. Gevaar voor doel heeft Van Beek al weinig weten te scheppen. Er moest schot in de voorhoede komen. En men heeft uit ons roemrijke verle den opgediept een speler die naam heeft, Grimmonprez en die in zijn vereeniging een ster van allereerste grootte is, sedert jaren al. We zullen niet overdrijven als we zeggen dat Grimmonprez de meest volledige voetbal ler is die in eenige voorhoede in België rond loopt. Hij is een techniker van uitzonderlijke gaven en een doelschutter van beteekenis eveneens. Grimmonprez heeft echter een ern stig nadeel. Hij heeft zich in 't Belgisch elf tal nog nooit kunnen doorzetten en deze uit zonderlijk begaafde speler heeft herhaaldelijk getoond dat hij het „lampenfieber" maar niet te boven kan. Iets wat alle Belgische voetbal liefhebbers betreuren mogen want Grimmon prez is een voetballer van formaat, waaraan België al sedert jaren enorm genoegen zou kunnen gehad hebben. Misschien thans, nu hij in jaren en in wijsheid gegroeid is, zal de trac hem vreemd schijnen en dan kunnen we vreugde beleven aan Grimmonprez, den eenigen Belg die, voor wat lichaamsgewicht en gestalte aan de grootste Nederlanders tip pen kan. Al de andere plaatsen in het Belgisch elf tal zijn bezet zooals ze dat in Antwerpen op 20 Maart waren. Ons lijkt het team in zijn geheel beter dan datgene dat 4—1 van de Nederlanders verloor. Maar of we daarmede bekwaam zullen zijn om een werkelijke revanche te nemen, meenen we te mogen betwijfelen. Logischerwijze moe ten we verliezen en in Nederland zal men wel overtuigd zijn van een Nederlandsche overwinning. Maar juist die zekerheid, is een faktor, die hoop geven mag. Het is in het verleden steeds gebleken dat, als het resultaat op voorhand vaststond, juist een tegenover gesteld resul- taal gekomen is. Wait and see'. Het wordt te Amsterdam een zeer belang rijke wedstrijd. al de Enschedé-vocnhoede bleef actief en voortduiend gevaarlijk. Enschedé leidde met de rust dan ook met 1—0, welke voorsprong volkomen verdiend was. Na de thee pakte Feijenoord beter aan en weldra waren de kansen gekeerd. Nu moest Enschedé met man en macht verdedi gen en zoo kon het gebeuren, ^dat Feijenoord met 2—1 leidde na een half uur. Jammer voor de Rotterdammers veroor zaakte v. Dijke daarna een strafschop we gens haken en het vonnis werd geveld (2-2). Zoodat Feijenoord twee punten kwijt is. De stand. De stand is thans: ■3 2 2 Ajax Feijenoord Enschede P. S. V. Yeendam 3 4 4 3 4 2 1 1 1 2 4 16— 1 12— 4 9— 6 2— 8 2—22 Ajax slaat P. S. V. De voetballers hebben het gisteren verba zend slecht getroffen. In het geheele land viel een troostelooze regen, die geen enkel oogenblik wilde eindigen en die maar voort durend bleef neerseipelen. Daarbij kwam nog, dat de wind bijna overal afbreuk deed aan het spel. In het stadion ontving Ajax het Eindho- vensche P. S. V. Er waren nog een 10.000 menschen gekomen, om den strijd te zien en om te juichen bij de drie Ajax-doelpunten. P. S. V. heeft teleurgesteld. Niet de ach terhoede, met v. Run aan het hoofd, maar wel de rest, v. Run heeft heel wat keeren de A'damsche voorhoede afgestraft, maar hij en Bouman konden het niet alleen doen. Twintig minuten duurde het, voordat Ajax scoorde, t Kwam eigenlijk dank zij eenige leelijke missers, maar... 't gold! En de rust ging in met 1—0. Tien minuten later was het 20, toen Mulders, de gevaarlijke man in de Ajax- voorhoede, op zijn eentje er van door ging en doelpuntte. En een half uur later was het 30. Daarbij bleef het. En P. S. V. is nu wel uitgeschakeld. FeijenoordEnschedé 22. In Rotterdam heeft Feijenoord heel veel moeite gehad met de Sportclub. Voor de rust was Feijenoord absoluut de mindwe^en voor- Promotiewedstrijden. Slechts één promotie-wedstrijd kon door gaan, n.1. Ensch. Boys—Quick. Het Nij- meegsche Quick heeft zeer goed gespeeld te gen de Enschedé-ers, maar moesten toch met 2—1 de meerderheid der gastheeren erken nen. Ensch. Boys 11 21 2 Quick 1 1 12 Z. A. C. De Valk definitief onderaan. De Valk en B. V. V. hebben op het Wil- helmina-terrein te Den Bosch een zwaren wedstrijd gespeeld en daarbij elk een keer ge scoord. 't Gevolg is, dat de Valk de degra datie-wedstrijden moet spelen, aangezien de ze club een slechter doelgemiddelde had in de compietiewedstrijden. Alkmaarsche Boys-nieuws. Men schrijft ons: Het ongunstige weer ten spijt viel er toch nog een verrichting te noteeren. In het mor genuur had er aan den Westerweg een tref fen plaats tusschen het derde elftal van de Boys en het dito elftal van Vrone uit St. Pancras. De wind, die dwars over het veld stond, deed veel afbreuk aan het spel. De Vronianen konden het eerst juichen, daar een hunner voorwaartsen met een goed schot zijn club de leiding gaf. Later zou blijken, dat zij inmiddels de eer hadden gered, want eenigen tijd later maakten de Boys gelijk en voerden successievelijk den stand op, tot het einde kwam met een 111 zege, waardoor tevens de kans op de bovenste plaats behou den bleef. Daarna hebben de B.-adspiranten het nog even tegen Ursem A geprobeerd, doch na vijf minuten werd gestaakt in verband met den steeds heviger wordenden regenval. Ook de wedstrijd Alkm. Boys a—Uitgeest a kon daarna geen doorgang vinden, terwijl voor de junioren het Z. V. V.-terrein werd afge keurd, zoodat ook hier geen ontmoeting plaats vond. De organisatoren der nederlaagwed strijden treffen het tot nu toe al heel slecht. Een week geleden, toen Alcmaria II tegen Blauw Wit II speelde, was het koud en guur en, gisterenEnfin 't was een troostelooze regeii-Zondag. Er stonden voor gisteren twee wed strijden op het programma, n.1'. Alcmaria IIBeverwijk I en Alcmaria IBlauw Wit I. 't Kon dus een prettige middag worden. Helaas, de regen en wind maakten het bezoek aan het sportveld al heel onaan genaam, maar aangezien beide bezoe kende clubs waren opgekomen, besloot men toch te spelen. Alcmaria II begon dus tegen Bever wijk I en de modder, regen en wind ten spijt, ging het nog vrij aardig, al bleef de strijd beneden het peil van „kunnen". Hoewel Alcmaria eerst tegen den wind in moest spelen, wist ze de score tot vlak voor 't einde blanco te houden en zelfs in deze periode een strafschop te missen. Toch ging de rust in met 20 voor Beverwijk, dat eerst uit een hoekschop scoorde en eenige minuten later uit een goeden aanval. De verdediging, die heel goed werkte, kon in beide gevallen niet veel aan de doelpunten doen. Na de rust was Alcmaria sterker, maar slecht schieten was oorzaak, dat geen doelpunt werd gemaakt. Het veld was schier onbespeelbaar en daarom ook was het maar gelukkig, dat de tweede wedstrijd werd uitgesteld. Zeer waarschijnlijk zal Blauw Wit I Zondag 24 April terug komen. We kunnen voorts nog meedeelen, dat de entreekaartjes van gisteren geldig blijven voor den eerstvolgenden wed strijd van Alcmaria I. Men beware ze dus! Het steeds weer terugkeerende artikel van den redactie-secretaris van deze periodiek heeft dezen keer als „hoofdje" het S.O.S.-signaal. Men zou dus mogen meenen, dat er in of met Alcmaria iets niet in orde was. Gelukkig is het tegen deel waar en het s.o.s.-signaal is ook slechts een noodkreet van den redactie secretaris, die vraagt om medewerking en medewerkers. Is deze noodkreet gegrond? Wij weten dat niet zoo precies, maar als men het April-nummer doorbladert, dan zou eerder het tegendeel blijken! Immers, dit jongste nummer is al weer heel rijk aan diverse artikeltjes. We zullen er eenige noemen. Bij een oude kiek is een verhaaltje geschreven, getiteld „Een blik terug" 't Is een mooie herinnering aan het ver leden, dat zeer vele leden en (vooral!) oud-leden met veel genoegen zullen lezen, 't Wekt prettige herinneringen op. En als we ons niet vergissen, zullen an dere herinneringen aan vroegere dagen spoedig velgen, want heeft niet een der bekendste Alcmaria-schrijvers belooft, omEnfin.de eers* /olgenJe num mers zullen met spanning tegemoet worden gezien. Srac, een groote onbekende, schrijft deze week een verhaal over het spel van AIcmaria's achterhoede en geeft aan, wat er (volgens hem!) ontbrak aan dit trio en hoe het tal weer volgens heuiJl ifi 't vervolg sterker zal kunnen verdedi gen. Sylvain Bastin heeft in Antwerpen Lagendaal vier goals zien „maken" en vertelt, wat hij ondervond bij dien wed- trijd. Een zekere B. wekt alle Alcmari- anen op om te oefenen en om te trainen voor de athletiek. Dan komen er eenige verhalen over den feestavond (v. d. M. Bonsema -n de redactie zelf schrijven er over!) en ten slotte noemen wij nog een zeer geslaaed „getrouw verslag" van den tocht naar en den wedstrijd op het eiland Texel, geschroven door 1001, dat de deelnemers wellicht zullen verslinden. Verder de overzichten van de verrich tingen der vele elftallen, eenige eind standen en een poging, om Alcmaria vertegenwoordigd te krijgen op de 4- daagsche afstandsmarsen en te Nijme gen. Zooals men ziet, is ook dii nummer weer rijk voorzien van allerhande lec tuur, die werkelijk gelezen mag worden. Nu wij het jongste Alcmaria-N'euws ontvangen hebben, meenen wij nog even op het groote en grootsche feest terug te moeten komen. Wij lezen n.1. iets over de beroemd gewerden Cheesetownians en merken, dat we indertijd een foutje gemaakt hebben. Thans willen we alsnog deze fout her stellen en wijzen er dus op, dat Jacq. Amoureus de leider en organisator van de „band" was. Het is zijn werk geweest, dat er toe bijdroeg, om den avond tot een onvergetelijken te doen maken en hij verdient misschien wel de allergroot ste hulde. We hopen, dat Jacques Amoureus dit keur-groepje bij elkaar weet te houden. Dan kan geheel Alkmaar daar nog veel en vaak plezier van beleven! W ielrennen. De Zesdaagsche te Parijs. Men heeft gisteravond natuurlijk het en thousiaste verslag van Hollander gehoord over de Zes-daagsche te Parijs, v. Kempen en Pijnenburg wonnen na een zeer sensati- oneelen strijd ook dezen zwaren kamp met grooten puntenvoorsprong. Den HaagBrussel- De door „Sparta" uit den Haag georgft niseerde wieler-weg-wedstrijd den Haag- Brussel is uitstekend geslaagd. Er werd door 138 deelnemers gestart. In een sprint wist v. d. Horst in 4 uur 33 min. 52 sec. te winnen na een uitstekende rit. Hockey. Het Nederlandsch hockey-elftal, Zaterdag 30 April a.s. tegen België dat zal uitkomen op het terrein te is als volgt samengesteld: Hardebeck (A'dam) de Waal (A'dam) de Looper Antwerpen. (Hilvers.) Gunning (Bloemend.) Tresliug (H.0 C.) v. Lierop (Hilvers.) v. d. Berg (A'dam) v. d. Haat (H.L.C.) ter Haar (A'dam) de Geer (H.D.M.) Dupon (H.L.C.) Het elftal speelde in precies dezelfde formatie de vorige week op het Stadion- veld tegen België en won toen met 20. Weliswaar hebben toen de drie nieuwe lingen niet heelemaal aan de verwach tingen beantwoord, maar ze waren ruimschoots voldoende, v. d. Berg krijgt dus een nieuwe kans, om te toonen, dat hij de gevaarlijkste schutter van Neder land is! Amsterdam kampioen. Amsterdam speelde gistermiddag thuit tegen P. W. uit Enschede en wist den strijd met 50 te winnen. De eerste wedstrijd tusschen beide clubs eindigde in een 41 overwinning van A'dam, dat dus nu kampi oen van Nederland is. Amsterdam 2 2 91 4 P. W. 2 2 1—9 Turnen. Duitschland wint van Nederland. De Nederlandsche keurploeg, die gisteren tegen Duitschland kampte in Keulen, werd geklopt met 1622 tegen 1540.5 punten. Alleen aan de ringen wisten de Nederlan ders betere resultaten te behalen, dan de Duitschers Op de andere toestellen waren de Duitschers beter. Kegelen. De wedstrijden in „De Unie". Alvorens we den stand, bijgewerkt to gisteravond 12 uur, van het halfjaarlijksche concours van den Alkm. Kegelbond hier weergeven, zullen we trachten den buiten staander duidelijk te maken, hoe het er in een kegelbaan uitziet en wat de feitelijke bedoe ling van deze aangename sport is. Stel u voor dan lezer(es), we zijn nu in „De Unie" aangekomen, een ruime lokaliteit waar op een onderlinge afstand van 2 meter vanuit het midden der plank gemeten, een 6 tal pl.m. 5 cM. dikke banen zijn gelegen van een 20 meter lengte. Aan het einde van iedere baan bevindt zich een plateau waarop een 9 tal kegels zijn geplaatst volgens onderstaand schema. O 9 O 4 O 7 O 5 O 8 O 6 O 2 O 3 0 1 Officieel zijn de kegels bekend onder de nos. 1 t/m 9. Niet officieel zijn ze onder de volgende benamingen beter bij de kege- laars(sters) bekend. No. 1 heeft de zwaarste post en heet daar om Zweet, 2, 3, 7 en 8 worden vereerd met den naam Duifjes, 5 is de Koning of de Lange, terwijl 4, 6 en 9 den naam vaa Boeren dragej^

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8