Agenda Dr. J. Th. DE VISSER t ^Binnenland !Pxomnciaai Tlieuws £aatste Aecidüen JjAeepstijdingen JCeck School lüeec&eddit föucgedij&e Stand Stad en Omgeving. DE AARDBEVING IN ZUID- AMERIKA. Nieuwe werking van een vulkaan? DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Donderdag 14 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Het schan daal om Eva (pikant); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: lm Westen nichts Neues (anti-oonogsfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Mevrouw en haar chauffeur (kom.); voor eiken leeftijd. 8 uur, Harmonie, opvoering van „Een lie veling van het publiekvoor het Comité voor tooneeluitvoeringen. Bergen, 8 uur, „De Rustende Jager", ver gadering Anti-Mil. Vereeniging van Bergen; spr. N. J. C. Schermerhorn. Vrijdag 15 April. 7 uur, De Unie, fancy fair van de Alk- maarsche Boys. Zaterdag 16 April. 3—12 uur, De Unie, fancy fair van de Alkmaarsche Boys 3 uur, opening schoolwerktuin aan den Friescheweg. 7—10 uur, huisvlijttentoonstelling café A Rus te Heerhugowaard. Zondag 17 April. 2—5 en 7—10 uur, huisvlijttentoonstel ling café A. Rus te Heerhugowaard. 3—12 uur, De Unie, fancy fair van de Alkmaarsche Boys. Een markante en alom be kende en geachte figuur. Een eminent redenaar. Op 75-jan-igen leeftijd is te s-Gravenhage in den afgeloopen nacht overleden dr. J. Th. Je Visser, minister van Staat, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en oud-lid van de Tweede Kamer. De overledene was voor een niet ernstig schijnend ziektegeval dezer dagen opge- ïomen >n het Roode Kruis-ziekenhuis te s-Gravenhage, waar hij een operatie onder gaan heeft. De overledene werd in 1857 te Amsterdam geboren en promoveerde in 1880 ran de universiteit te Utrecht tot doctor in •ie godgeleerdheid op proefschrift „De dae- monologie vain 't Oude Testament". Hij werd ook candidaat in de rechtswetenschap. Hij was van 1880 tot 1884 predikant te Leusden. van 1884 tot 1888 te Almelo, van i888 tot 1802 te Rotterdam, werd in 1802 predikant ie Amsterdam, in 1807 lid der Tweede Kamer, was van 1918 tot 1925 minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen en van 1925 tot 1920 weer lid der Tweede Kamer. De onderwijswet inzake de gelijkstelling kwam onder zijn bewind tot stand. Van zijn publicaties noemen wij He- breeuwsche Archaeologie (1890). Mahomed- Christus (1894). Onze Plichten (1896). Chris- tclijk-sociale studiën (1990). Kerk en Staat (3 dln.) (1928). De overledene was commandeur in de orde van den Nederlandse hen Leeuw, bezat de gouden Museum-medaille en was groot officier oer orde van het Legioen van Eer van Frankrijk. in de meeste provincies, behalve juist in de drie genoemde. Niet alleen bleek, dat zij dik wijls een geschikte gelegenheid tot clan- destienen drankverkoop bleven vormen, maar krachtige allerlei onderling vaak verschil lende rechterlijke beslissingen werden daar allengs tal van alcoholhoudende dranken naast bier (en wijn) geschonken. De nieuwe drankwet heeft dit gewettigd door alle dran ken, die niet meer dan 15 alcohol bevatten in de verloven toe te laten. Hierdoor is het verschil tusschen een vergunning, die niet een gewone kroeg is, en een verlof grootendeels uitgewischt, terwijl toch nog voor eerstge noemde meer beperkingen en veel hooger be lasting gelden. Dat bij het handhaven van een maximumstelsel voor de vergunning nu ook een maximumstelsel voor de verloven in gevoerd werd, is logisch. Slechts schoorvoe tend heeft de Kamer evenwel dit beginsel aanvaard. Aan de Kamer zijn steeds alle cij fers onthouden, ook nadat er bij de schrifte lijke behandeling uitdrukkelijk naar gevraagd w as. Het gevolg is geweest, dat een maximum is vastgesteld, dat met de werkelijkheid in hooge mate spot. Het aantal verloven was op 1 Mei 1931 het uitgangspunt voor de nieuwe regeling langs natuurlijken weg gedaald tot 15789 en de wet stelde het maxi mum op 23148. Slechts in Limburg en Zeeland was het getal nog (80 en 8 er boven, maar elders belangrijk lager (in Friesland en Groningen bedraagt het slechts 1/3). Veel meer dan voor de vergunningen nog was dus de veiligheidsklep van mogelijke verlaging noodig. Aan de gemeenteraden werd daarom de bevoegdheid gegeven aan de Kroon verlaging van het maximum te verzoe ken. Maar terstond werd een rem aange bracht voor te onbesuisde gemeenteraden. In de overgangsbepalingen werd de bevoegdheid gedurende de eerste 10 jaar na de inwerking treding der wet sterk beperkt. De redactie van de wet opende de mogelijkheid voortdu rend een voorstel tot wijziging (verlaging en verhooging) van het maximum te doen. Dat was den tegenstander weer te ruim en daar om werd voorgesteld die voorstellen evenals bij vergunning aan de 5-jarige periode te binden. Maar de Drankwet is een wet van puzzles en verrassingen. Reeds heel spoedig bleek, dat de redactie van het amendement zoodanig was, dat het omgekeerde van de be doeling er in stond. Intusschen steeg, nadat minister Slotemaker zijn wetsontwerp inge diend had, het getal der verloven onrustba rend in veleg emeenten. Eenige voorbeelden uit Overijsel (niet de ergste) mogen dit toe lichten Alemlo en Deventer 40 Oldenzaal 80 Dalfsen 200 In het belang der volksnuchterheid hebben ded rankbestrijders van alle richtingen gezamenlijk een poging gedaan om dit euvel te keeren en op grond van de letter van de wet is aan nagenoeg alle gemeenteraden van het land verzocht een zoover mogelijk gaand voorstel tot verlaging van het maximum aan de Kroon te doen. In Friesland geschiedde dit reeds iets vroeger en daar geven verschillende gemeentebestu ren reeds aan dat verzoek gehoor, ondanks een mededeeling uit den Haag, dat men het ter hoogster plaatse niet eens is met deze uit legging van het amendement op art. 40, 2e lia. Maar de wet schrijft voor, dat de Kroon de gronden, waarop eventueel de afwerking rust, moet bekend maken. Natuurlijk wordt het verdere verloop van weerszijden met ver schillende gevoelens tegemoet gezien. In een afzonderlijke nota bij het adres is nadrukke lijk op het verschil van gevoelen gewezen en KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Kinderen spelen met lucifers. Hedenmorgen is de kapitale boerderij van den landbouwer A. Peters gelegen aan den kruisweg onder de gemeente Woubrugge, ge heel afgebrand. Het zich in de stallen oevin- dende vee kon met moeite worden gered Een kalf kwam in de vlammen om. De brandweer van Woubrugge was spoedig ter. plaatse, doch woning en stallen waren toen reeds een puinhoop. Ook de inboedel is geheel door het vuur vernield. De brand is vermoedelijk ont staan doordat eenige kinderen met lucifers in de hooiberg hebben gespeeld. De shade wordt door verzekering gedekt. HET MAXIMUM-STELSEL VOOR DE VERLOVEN VOOR ALCOHOL HOUDENDE DRANKEN. Men schrijft ons: Toen minister Modderman zijn drankwet indiende was het sterkedrankgebruik onrust barend hoog en de openbare dronkenschap zeer algemeen. Vanzelfsprekend was dus zijn wetsontwerp op een beteugeling van deze fei ten gericht. Het vergunningsstelsel werd in gevoerd en het aantal drankneringen nam sterk af. Allerlei factoren werkten samen om tezelfder tijd ook het sterkedrankgebruik be langrijk te doen afnemen. Toen minister Kuyper in het begin van deze eeuw een her ziening van de i^et aan de orde stelde, was het gemiddelde getal vergunningen per 1000 inwoners de helft van dat van 1881, het ge bruik was echter met nog geen 20 afge nomen. Het aantal bierhuizen was toen na genoeg gelijk aan dat der vergunningen en het gevaar voor clandestienen drankverkoop aldaar was allerminst denkbeeldig. Daarom stelde de wetgever ze ook onder controle zon der ze aan een maximum te binden. In 8 pro vincies was hun aantal minder soms be langrijk minder dan dat der vergunnin gen, in Zeeland en Noord-Brabant iets hoo ger, maar in Limburg bedroeg het ruim drie maal zooveel. Tot aan 1921 nam het getal van beide soort inrichtingen overal nagenoeg in gelijke mate af, behalve in Limburg, waar het aantal bierverloven meer dan de helft terugliep. Terwijl de vergunningen bleven af nemen. s'eeg ia*rna het aantal bierverloven Als eminent redenaar trad hij meermalen *:i" op bij belangrijke gebeurtenissen en histo-dlt P"nt "ader toegelicht, rische herdenkingen in ons vaderland. Te Alkmaar is hij o.a. als redenaar opge reden bij het bezoek van H M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik ter gelegenheid van den 350sten gedenkdag van Alkmaar's ontzet in 1923. Hij sprak toen in de Grcote Kerk en heeft de fontein iii het Nassaukwartier onthuld. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen dr. J. Th. de Visser, zal Maandag a.s. op de begraafplaats Crooswijk te Rotterdam om half drie "s namiddags plaats vinden. HENSBROEK. Dinsdagavond had in café de Boer een bijeenkomst plaats waar als spreker optrad de heer A. L. Constandse uit Den Haag met het onderwerp: „de Crisis en de naderende oorlog". De heer Speets alhier opende deze bijeen komst en heette allen hartelijk welkom. De opkomst was buiten verwachting goed. In een gloedvolle rede, zooals men dit van de zen buitengewoon goeden spreker gewend is, schetste hij de tegenwoordige en de nog ko mende toestanden. De periode die we thans beleven, zeide spr., behoort tot de allerbe langrijkste in de geschiedenis der mensch- heia. Gewoonlijk wijt men haar oorzaken aan rationalisatie en terecht zegt men, dat eerst het paard is verdrongen door de ma chine, doch dat thans ook de arbeiders over bodig zijn door de techniek. De toekomst der werkloozen is inderdaad die van onder gang en ellende. Indien de werkloozen nog uitkeering krijgen, wordt deze toch steeds minder. En, zeide spr., de belasting moet worden opgebracht door de werkers. Waar het aantal werkenden steeds minder wordt en dezen steeds armer, komt er dus aan het uitbuitingssysteem der bourgeoisie een grens, die reeds lang is bereikt. Alleen bar- baarsche ondergang in honger en ellende kan het kapitalisme de werkloozen brengen. Spr. geloofde dan ook niet dat deze toestand spoedig voorbij zou zijn, de menschen moes ten zich geen zand in de oogen laten strooi en door mooie beloften enz. Alleen de revo lutie of een oorlog nog veel verschrikkelijker dan de vorige, kan den toestand voor het ka pitalisme redden, natuurlijk ten koste van de menschen, waar alles op gebaseerd is en wat de totale ondergang der werkende klas sen zal ten gevolge hebben. De rede werd met buitengewone aandacht gevolgd wat ge tuigde het hartelijk applaus aan het einde. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd zoo goed als geen gebruik gemaakt. De heer Speets dankte de aanwezigen voor hun aandacht, den spreker voor zijn rede en sloot hiermede de bijeenkomst. OTERLEEK. De tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" gaf Zondag- en Dinsdagavond een uitvoering in café de Vries. Beide avonden was de opkomst matig, wat zeer te betreuren is, daar de vereeniging altijd alle krachten inspant, om goede stukken te brengen. Dit maal was de keuze gevallen op een blijspel: „Tante Jutta", waarom onbedaarlijk ge lachen is. Inderdaad hebben de thuisblijvers een avond van gezonden humor gemist, terwij j bovendien het spel in z'n geheel uitstekend was. De vereeniging beschikt over de noo- dige kractyi om een blijspel goed te spelen De oudere spelers waren, zooals van hun ver wacht mocht worden. Den heer G. van Klom penburg en mej. A. Vennik, die reeds enkele malen een bescheiden rol hadden vervuld, zagen we thans in een meer omvangrijke. Zij droegen beiden zeer veel bij tot het welslagen van het stuk. Nog dient vermeld het spel van een nieuwelinge, mej. M. Dekker, hetwelk uitstekend was. Dinsdagavond werd na afloep door den heei P. Slot „Moeder Fouché" gedeclameerd. Met dit gedicht verwierf hij indertijd een tweeden prijs op den reciteerwedstrijd te De Rijp. Ook thans viel hem een dankbaar applaus ten deel. Beide avonden werden besloten met een ezel lig bal onder leiding van het duo levier. De Amerikaansche militaire attaché te San tiago de Chili deelt mede op een verkennings vlucht boven den Andes te hebben waarge nomen, dat de vulkaan Quizapo weer in werking is. Hedenmorgen te 10.10 uur vertrok het K. L.M.-vliegtuig de „Specht" van Schiphol naar Indië. De bemanning bestaat uit de heeren Both, eerste bestuuraer, Bax, tweede bestuur der, Biesheuvel, monteur en Stoduck, marco nist. Het toestel vervoert 317.75 K.G. post en 13 K.G. goederen. DE „HEEMSKERK" ZONDER SCHROEF BIJ HAAKS VUURSCHIP. Naar wij vernemen bevindt zich in de >a- bijheid van Haaks vuurschip het Nederland- sche s.s. „Heemskerk" van de Vereen. Nederi. Scheepvaart Mij., welk schip door het veries van zijn schreef niet kan manoeuvreeren. Uit Rotterdam, IJmuiden en Terschelling is sleepboot-assistentie onderweg. Eenige sleep- overeenkomst is nog niet getroffen, aangezien voor het schip geen onmiddellijk gevaar b. staat. TWEEDE KAMER. De zitting van heden. De voorzitter herdenkt wijlen den heer dra J. Th. de Visser. Hij zette diens beteekenis uiteen als kamerlid gedurende 23 jaar en zijn arbeid als minister, als hoedanig hij zijn L.O.-wet tot stand wist te brengen, die de kroon is op zijn veeljarigen arbeid. Namens de regeering sprak de minister van justitie, de heer Donner. De regeering, zeide hij, is zeer onder den indruk van het zoo onverwacht verscheiden van dr. ds. Vis ser. Spr. schetste den overledene als iemand, die jarenlang in het parlement een der meest op den voorgrond tredende figuren was. Als mi nister was het hem gegeven de onderwijs- pacificatie tot afsluiting te brengen. De over ledene was voorts een bij uitstek nationale figuur, wiens streven steeds op samenbinding was gericht. De kamer hoorde deze redevoering staan de aan. Voqrtgezet wordt de behandeling van het ontwerp-Ebels betreffende de lóonen- en pachtcontracten. De heer Blumer, Gooseling en Rutgers van Rozenburg verdedigen hun amendementen betreffende een te volgen procedures. De heer Ebels meent de beide eerste amen dementen over en twijfeld aan de uitvoer baarheid van de derde, dat daarna met 57— 7 stemmen wordt verworpen. De heer B e u m e r verdedigt het amende ment, om geen crisispachtcommissies in te stellen, doch kamers van crisispachtzaken bij de kantongerechten. De heer v. d. Berg verdedigt een sub amendement op dat van den heer Beumer, om het overleg met de centrale landbouw organisaties te vervangen door het hooren van Ged. Staten. De heer v. d. Sluis geeft de voorkeur aan de desbetreffende bepalingen uit het voorstel van de wet zelf. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 April 1932. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 1650 H.L. „Oom Piet, is een flesch whisky nog altijd goed, als hij een jaar in de kast heeft ge staan?" s „Dat weet ik niet. Ik heb nog nooit kans gezien dat te onderzoeken." (Passing Show). STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Tanimbar 13 April v. Amst. n. Java. Marnix v. St. Aldegonde (uitr.) 13 April v. Suez. Bengkalis 13 April v. Amst. n. Hamb. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 13 April v. Colombo. Kon. Holl. Lloyd. Flandria (thuisr.) 12 April v. Las Palmas. Salland 13 April v. Amst. n. B. Ayres. Zeeland ia 13 April v. Amst. n. B. Ayres. Kon. Paketv. Maatschappij Cremer 11 April te Hongkong. N. Holland 12 April v. Adelaide n. Java. HollandAmerika Lijn. Dinteldijk. Rott. n. Vancouver; 9 April v. San Francisco. Lochmonar. Rott./Vanc. 13 April v. Londen. Maasdam, Rott. n. New-Orleans. 12 April v. Havana. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran 13 April v. Rotterdam n. Batavia Dempo 13 April v. Batavia n. Rotterdam. Slamat (thuisr.) 12 April v. Marseille. Tosari (thuisr.) 12 April v. Liverp. n. Rott. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ajax 13 April v. Amsterdam n. Rotterdam. Ceres 13 April v. Amsterdam n. Hamburg Orpheus 13 April v. Amst. n. Kopenhagen. Baarn (thuisr.) 6 April v. Antofagasta. Erato 13 April v. Oporto te Amst. Haarlem (uitr.) 10 April te Talcahuano. Hebe 12 April v. Palermo n. Algiers. Orestes (thuisr.) 10 April v. Buenaventura Achilles 12 April v. Alicante te Torreviega. Bacchus 12 April v. Tarragona n. Valencia. Hermes 2 April v. Salonica n. Limni. Orion 12 April v. Algiers n. Palermo. Saturnus 12 April v. Smyrna n. Constanti- nopel. Telamon 12 April v. Tarragona te Barce- lona. Holland—Oost-Azlë-Lijn Gaasterland (uitr.) 13 April te Sjanghai. JavaNew-York Lifn. Saleier 11 April v. Jacksonville. SilverJava Pacific Lijn. Kota Gede, Calcutta n. Los Angeles; 10 April te Honolulu. Silverguava 9 April v. San Francisco n Cal cutta. Java—China—Japan Llin. Tjib'adak 11 April v. Shanghai te Hong kong. Tjipanas 11 April v. Hong-kong n. Saigon Stoomvaart Mij. Oceaan. Perseus, Japan—Rott., 12 April v. Colombo. Clytoneus, 13 April v. Amst. n. Batavia. Laertes, JavaAmst., 12 April te P. Said. Melampus 12 April v. Liverp. te Swansea. Memnon, Japan—Amst., 12 April van Singapore. Emzetco-Liin. Jonge Elisabeth 13 April v. Carthagena 1. v. Londen te Rotterdam. RotterdamZuid Amerika Lijn. Alcor 11 April v. Rott. te Santa Fé. Alpherat (thuisr.) 12 April v. Bahia. HollandAfrika Lijn Amsterkerk (uitr.) 13 April v. Durban n Lorenzo Marqués. Heemskerk 13 April Port Natal 1. v. Antw. te Rotterdam. Woensdagmiddag werd te Zuidschar- woude teraardebcsteld het stoffelijk overschot van den heer P. de Ruiter Sr., die zeer vele jaren lid was van colleges der herv. kerk alhier, n.1. notabel en lid van het kiescollege. Een eenvoudig mensch, die plichtsgetrouw de functies Velke hij bekleedde vervulde en zich nimmer schroomde zijne meening ken baar te maken en ook mede door zijn eenvoud achting en waardeering genoot. De consulent der gemeente, ds. Boeke van Schoorl, rele veerde het welbesteed leven en de liefde van den overledene voor de kerkelijke functies die hij zoovele jaren heeft vervuld. Ook het kerk bestuur was op den doodenakker vertegen woordigd. Eveneens zagen wij het bestuur van het hier gevestigde „Onderling Begrafenis- De overledene was hiervan sinds dt de krans fonds oprichting (1908), bestuurslid Een van dit fonds tooide de lijkbaar. De voorzitter van deze vereeniging, de heer Jb. Kramer, wijdde eenige dankbare woorden voor hetgeen wijlen dit bestuurslid in het belang van het fonds heeft gedaan en kenschetste den overledene als iemand aan getrouwe plichtsbetrachting. Namens de familie dankte de heer J. de Ruiter Pz. voor de waardeerende woorden en de belangstelling. NED. HERV. GEM. TE ALKMAAR. Men schrijft aan het H.bld.: Het bericht ter zake Je Herv. Gem. te Alk maar eischt eenige nadere toelichting. Allereerst zij vastgesteld, dat de orthodoxe kiesvereeniging te Alkmaar aan de vrijzinnige kiesvereen. aldaar een „zakelijk accoqrd heeft voorgesteld, opdat, onder elimineering van het beginsel „Evenr. Vertegenw." (waar de overgroote meerderheid der orthodoxen te Alkmaar niet in wenscht te treden) rechtsch toch vertegenwoordiging kreeg in de kerke lijke colleges. Hoewel een zeer aanzienlijk aandeel nemend in het kerkelijk leven ter plaatse, had rechts toch slechts een diaken en geen ouderling in den kerkeraad. Dat de vrijzinnigen alleen onderhandeling wensch- ten op basis „E. V." is juist, al zou het voor de verhouding ter plaatse zeker gewenscht zijn geweest, dat het „zakelijk accoord" tot stand ware gekomen. Eigener beweging heeft de vrijz. kiesver eeniging daarop nog' een ouderling en een diakenplaats in den kerkeraad aan rechts afgestaan. Dat E. V. een rol zou hebben ge speeld in de laatste beroeping is zeker on juist. Immers noch de beroepene ds. War- ners kan als „ethisch" worden gequalifi- ceerd, noch ds. Hak als „confessioneel". Daar enboven weet ieder, die het verloop der laatste beroepingswerkzaamheden kent, dat van een vooropgezet plan in het kiescollege geen sprake is geweest. Ten slotte zij opge merkt, dat bekend is dat noch ds. Baar noch ds. Deetman, de beide vrijz. predikanten te Alkmaar, een verzoek van den „Geref. Bond" ter plaatse om een pred. van dien Bond te beroepen in de vacature-Verwaal hebben wil len steunen. Daartoe achtten ook zij de Geref. Bond te zeer een verdwijnende minderheid onder het orthodoxe deel der Hervormden te Alkmaar. DS. BLOEMHOFF NAAR HEILOO. De vacature te Heiloo, ontstaan door het vertrek van ds. Eilerts de Haan, zal op Zon dag 1 Mei weder vervuld worden door de overkomst van ds. H. W. Bloemhoff uit Hillegersberg. Na des morgens bevestigd te zijn door ds. de Boer. Ned. Herv. predikant naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 April. Medegedeeld door het Kon. Nederi. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.0 mM te La Coruna. Laagste barometerstand 745.2 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 15 April Matige tot krachtige Zuid Westelijke tot Westelijke of Noord Westelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opkla ring; nu en dan regen; veel zachter des nachts overdag waarschijnlijk iets kouder. Overzicht. De gister genoemde depressie bij IJsland heeft zich in het afgeloopen etmaal vooral over de Britsche eilanden uitgebreid en strekt zich thans in een langgerekten vorm van IJsland tot Zuid-Frankrijk uit. In onze omgeving daalt de barometer verder. Op IJsland stijgt hij weer. De depressie werd gevolgd door een uitgebreiden rug van hoo- gen druk. In Engeland en aan de Fransche kust waait het plaatselijk krachtig uit Zuid, door Zuidwest naar Noordwest. De depres sies ia het Oosten vulden verder op. Het hooge drukgebied over Frankrijk verdween bijna geheel. De ochtendfemperatuur daalde een weinig in onze omgeving en Scandinavië, zij steeg op IJsland, in Zuid-Engeland,' Noord-Frankrijk en Midden-Duitschland Plaatselijk was de regenval weer te zwaar. Te Blacksod op Ierland werd 21 mM. afge tapt. Het is te verwachten, dat morgen het weer wederom een buiïg karakter zal ver- toonen. te Odoorn, hoopt de nieuwe predikant des middags zijn intrede te doen. De morgen beurt begint om tien uur, de middagdienst om twee uur. ALKMAAR. v GETROUWD: Petrus Bos en Margaretha Jong. Adri- anus Nuijens en Wilhelmina Berkhout. Pie- ter Smit en Cornelia van der Meer. GEBOREN: Margaretha d. v. Cornelis Korver en Teet je Goesinno. Johanna Maria Jacoba d. v. Willem Dingjan en Wilhelmina van del Arend. Levenloos aangegeven kind van Jan Bus en Trijntje Prins. OVERLEDEN: Jacob Stammes 75 jaar. Comelsi Hemel rijk 84 jaar. HENSBROEK (Maart). Geboren Theodorus Jozef, z. van A. Docdeman en J. C. de Boer. Marie, d. van J. Oudendijk en A. Bakker. Overleden: Trijntje Davids, 39 jaar, echtgenoote van A. Bart, overl. te Alkmaar. Ingekomen personen. H Nak uit Haarlem. A. van Egmond uit Wognum. V,ertrokken personen. G. Zwep en gezin naar Doornspijk. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 21sten April 1932 een Raadsvergadering te beleggen. NIEUWE CONSUL A. N. W. B. In de plaats van uir. P. Langeveld. die deft wensch te kennen gaf van deze functie ont heven te worden, werd benoemd tot consul van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, de heer D J. Scheffel, secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier. Een dividend van 6 Aan de op 2 Mei 1932 te houden alge- meene Vergadering van Aandeelhouders zal worden voorgesteld het dividend over 1931, zoowel op de preferente ais op de gewone aandedente bepalen op 6 pCt. (evenals vorig jaar). Op de preferente aandeelen wetfi in mindering hierop in November 1931 reeds een interim-dividend van 3 betaalbaar gesteld. OVERDRACHT G. E. P. AAN HET E. N. De raad der gemeente Oterleek besloot ia zijn heden gehouden zitting, na een uitvoe- rige bespreking die ruim 3 uur ciuurd€, met -l6?61] ®tem het Gemeentelijk Electrici- teitsbedrijf over te dragen aan het Provin ciaal Electriciteiafcedrijf. Tegen stemde de heer Witteveen. LICHT OP! gen op Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- :n en andere voertuigen te 19,25 uur licht HET WAS GEEN BOOMWORTEL. Toen de smid ter B. aan den Middenweg te Heerhugowaard graafwerk verrichtte, noo dig door wijziging der rioleering, stuitte hij daarbij naar zijn meening op een boomwor tel. Deze met een krachtigen steek willende doorspitten, ontwikkelde zich plots een

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2