jUkmaarsche Courant. Het toekomstig wegbeheer in Noord-Holland De geheimzinnige inbreker Jladiomeuws leuiiietoH Qanemtecaden Honderd vier en dertigste Jaargang. Donderdag 14 April. Een technisch-economisch goed wegbeheer onafwijsbare eisch. (Wondt vervolgd). No. 88 1932 in onderhoudsplicht bij de gemeente Alkmaar was, die onmogelijk de financieele offers kan brengen om den weg in den toestand te bren gen, die het verkeer reeds lang behoeft. Moge het Hoogheemraadschap ook spoe dig dezen weg onder handen nemen. Vrijdag 15 April. Hilversum, 298 M. (6.4512.4.8 m 11.-12.— V.A.RA., 12.-4— A-V.RO en de V.P.R.O. van 8—11— uur). 6.45— 7en 7.307.45 Gymnastiekles. 8. Gramofoonpl. 9.Trio Michel. 10-V.P. R.O.-morgenwijding. 10.15 Voordracht Jan- ny van Oogen. 40.30 Vervolg Trio Michel. 11.Vrouwenkwartiertje. 11.15 Trio Michel en gramofoonpl. 12.AVRO-Klein-orkest o 1. v. W. Knikker. 2— B. blinxma: Ijzer (voor scholen). 2.304.AVRO-Kamer orkest o. 1. v. G. Hemmes en gramofoonpl 4Piano-recital Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5— VARA-Orkest o. 1. v. Hugo de Groot en gramofoonpl. 6.50 Dr. S. Kleere koper: Het beginselprogram der S.D.A.P. (XV). 7— Vervolg VARA-orkest en gramo foonplaten. 8— Mej. Ds. -• W. Rappold: Gelijkenissen uit het Nieuwe Testament. 8.30 Concert. Mara Dvxhoorn, sopraan en H. Bosmans, piano, o.a. Adelaide, op. 46, Beet hoven en Mahler-Iiederer.. 9.Prof. Dr. J. Lindeboom: Beginselverklaring van het Vrijz. Protestantisme. 9.30 Vervolg concert Liederen van Fauré, Debussy 10.Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10 15 H. Faber: Zomerkampen van de Vrijz. Chr. Jeugdcentrale. 10.45 Gramofoonpl. 11. 12Gramofoonp.atenconcert. Huizen, 1875 M. (Algemeen programma te verzorgen door de N.C R.V8.Schrift lezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Zie- kendienst. 11.12.— Gramofoonpl. 12.15 Concert. H. Hermann.:ocl. T. G. v. d. Haar, viool. H. v. d. Horst Jr., cello. Mevr. R A. v. d. HorstBleekrode, piano. 2. 2 30 Gramofoonpl. 3.Concert. D. Wei man, bas-bariton eri declamator en mej. L. de Waal, piano. 5.Gramofoonpl. 5.30 Voor amateur-fotografen. 6.Causerie over Knutselwerkjes. 6.30 Tuinbofiwpraatje. 7. Herdenking v. h. 25-;arig bestaan der Ver van Marechaussee-Onderofficieren. 7.45 M. W. K. Gerisch: Han. en Thürngen. 8. Dr. H. J. Lovink: De landbouwcrisis. 8.40 Amsterd. a capella koor „Bel Canto" o. 1. v. A. Vranken en gramofoonplaten. Ca. 10. Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Emanuel Starkev's orkest. 1.05 Orgel concert Herbert Dawson. 1 502 50 Gramo foonplaten. 4.20 MoschettoV orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber. 6.50 Haydn's piano trio's door het West Regional Trio. 7.10, 7 25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Concert. Ev. Scotnev. sopraan en Solomon piano. O.a Uit „Der Liebestrank", Donizetti. 9 20 Ber. en lezing. 9-55 „Arrest in Afriea", muzikale klucht van Lance Sieveking. 11.1012.20 Savov Hotel Orpbeans. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 7.05 en 11.50 Gramofoonpl. 7.20 Fragm. uit Der Freischuetz", Weber. 8.20 Fragmenten uit „Fidelio", Beethoven. 8.50 „La' dartloiselle Elue" van Cl. Debussy. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Concert ui* Hotel Angleterre. 2.20—4.20 C. Rydahl's orkest. 7.20—8.20 Liefdadigheidsconcert m. m. v. solisten. 8.20 Radio-tooneel. 8.45 Fluit- recital. 9.4510.20 Deensche composities voor zangstem en piano. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramo foonplaten. 11.20—12.10 Concert uit Frank- furt. 12.20—1.50 ConceH o. 1. v. Wolf. 4.20 —5.35 Concert o. 1. v. Evsoldt. 7.358.05 Symhonie nr. 97, C-dur, Haydn (Leipziger Symphonie-orkest o. v. Blumer). 8 05 Wil helm Busch-herdenking 10.05- 11.20 Uit Frankfurt: Avondconcert. Rome, 441 M. 7.10 Gramofoonplaten. 8 05 Operette „L'Amante nuova", P. Ostali. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 11.35 1.05 Gramofoonpl 4.20 Concert o. 1. v André. 5.20 Gramofoonpl 7.20 Concert o. 1. v Kumps m. m. v. J. Pierre, zang. Oa Ouv. Tooverfluit, Mozart en Ballet egvptien, Luigini. 338 M.: 11 °5—1.05 Gramofoonpl. 4.20 Concert o. 1. v. Kumps. 5.20 en 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Avond gewijd aan Pol de Mont, m. m. v. Dr. G. Meir, voordracht. 8 35—9.20 Concert o. 1. v. F. André, oa. Lec Patineurs. .vals, Waldteufel. Zeesen, 1635 M. 7.20 Kurt G. Sell: Worueber man in Amerika spricht. 7.35 Po pulair concert door Ilia Livschakoff's orkest 8.20 Concert vanuit Hamburg o. 1. v. José Eibenschuetz. 9.35 Berichten en hierna uit Hannover: Instrumentaal cabaret. Gedeputeerde Staten van N.H. hebben de zer dagen een schrijven tot verschillende wegbeheerders (gemeentebesturen en water schappen) gericht, waarin de vraag wordt gedaan of zij bereid zijn de bij hen in onder houd zijnde wegen tegen nader te bepalen voorwaarden over te doen aan het Hoog heemraadschap „Noordhollands Noorder kwartier". Deze vraag houdt verband met het feit, dat onder drang van de wegbeheer ders, geleid door den bond van Waterschap pen in N.H., Provinciale Staten besloten 200.000 beschikbaar te stellen voor het on derhoud van voor het verkeer in N.H. be langrijke wegen, die niet op het Prov. Wegen plan voorkomen. De minister van Waterstaat heeft n.1. bepaald, dat het aantal K.M.-wegen in N.H., dat voor uitkeering uit het wegen fonds in aanmerking komt 539 bedraagt. Nu is het wegennet in N.H. 2800 K.M. lang en men zal begrijpen, dat onder de 2261 K.M. die niet voor een uitkeering in aanmerking komen, een groot aantal is, dat voor 't door gaande verkeer van evenveel belang is als de wegen die op het wegenplan werden ge plaatst. Zooals gezegd besloten in 1930 de Staten onder drang van de andere wegbeheerders in de provincie een aanvullend wegenplan vast te stellen, waarbij 200.000 beschikbaar kwam voor andere wegen. In 1931 is dit be sluit in werking getreden. Nu hebben Ged. Staten zich bereid verklaard ieder jaar 200.000 uit te keeren mits het beheer en het onderhoud geschieden op een wijze, dat aan technisch te stellen eischen wordt voldaan en zij hebben zich dan ook het recht voorbehou den om met ingang van 1 Jan. 1933 de sub sidie aan wegbeheerders, die aan dien eisch niet voldoen, niet meer uit te keeren. Bij Ged. Staten bestaat het voornemen om het wegbeheer in N.H., dateerende uit een tijd toen er van 'n doorgaand verkeer geen spra ke was, een einde te maken en door het instel len van wegschappen orde in den bestaanden chaos te brengen. Dat dit noodzakelijk is moge uit een paar voorbeelden blijken. De weg van Wormerveer naar Purmerend, een weg van 10 K.M. lengte, is, ieder voor een deel, in onderhoud bij de gemeenten Wor- mer, Jisp, Purmerend, de banne Jisp, de banne De Zaan, het Hoogheemraadschap Wormer, Jisp en Nek, terwijl de brug in den weg nog afzonderlijk in beheer is bij de ban ne Wormer, Jisp en Nek, De weg van Alk maar naar Broek op Langendijk, eveneens een weg van ongeveer 10 K.M., is in beheer bij de gemeente Alkmaar, de gemeente Oudorp, de banne Koedijk, de banne St. Pancras, terwijl de befaamde Twuijverweg in dit gedeelte, vroeger bij Alkmaar in beheer, thans in be heer is bij de gemeente St. Pancras met steun van de vier Langendijker gemeenten. Een blik in het Prov'. Blad no. 3 van 1928 kan voorts een ieder er van overtuigen, dat de voorbeelden, waarbij enkele K.M.-weg bij een zestal of meer wegbeheerders in onder houd zijn, voor het grijpen liggen. Ged. Staten wenschen dan cók het wegbe heer meer te centraliseeren, door het instel len van z.g. wegschappen naar 't denkbeeld van Prof. Thiery reeds in 1925 op het Ned. Wegencongres aangegeven. Voor N.H. boven het IJ hebben zij zich het onderhoud gedacht in handen van het Hoogheemraadschap „Noordhollands Noorderkwartier", met uit zondering van den kop van West-Friesland, waar zij in de waterschappen „Drechterland" en de „Vier Noorder Koggen" lichamen mee nen gevonden te hebben van voldoende groot te om de wegen in hun gebieden zelfstandig te beheeren. De gedachtengang van Ged. Staten kan 'n logische genoemd worden, omdat het Hoog heemraadschap Noordhollands Noorderkwar tier reeds het geheele gebied van N.H. boven het IJ bestrijkt en over 'n uitnemenden tech- nischen dienst beschikt die zeer economisch werkt. Reeds onmiddellijk nadat in 1930 de voor dracht van Ged. Staten ten aanzien van het aanvullend wegenplan afkwam, hebben eige ner beweging verschillende onderhoudsplich tigen zich tot het Hoogheemraadschap N.H. Noorderkwartier gewend met het verzoek de bij hen in beheer zijnde wegen over te nemen. In totaal zijn dit reeds 23 gemeenten en wa terschappen w.o. de gemeenten Winkel, Jisp, Warmenhuizen, Wormer, Oudorp. Egmond Binnen en Alkmaar voor het gedeelte Hoever we? Wanneer een dergelijk verzoek bij het Hoogheemraadschap in komt, dan neemt de uit het Engelsch door A. Treub. o) Zijn voorhoofd was hoog en zijn wangen waren wat ingevallen, en zijn grijzend zij deachtig haar, dat was zorgvuldig naar ach ter geborsteld. Hij glimlachte zelden, maar als hij het deed, vergat men hoe streng zijn gezichtuitdrukking in rust was. Zijn heldere grijze oogen misten geen enkele kleinigheid der huishoudelijke zaken, en hoewel zijn stem rustig was, was zij er niet minder gebiedend om.Hijwas één van die menschen, wier ge dachten merkwaardig verborgen zijn onder een uitgesproken eerbied voor de meening van anderen en zijn vijanden zijn beken d e vijanden zou men op de vingers van één hand kunnen tellen. Hij keek de kamer oplettend rond en zag met tevredenheid, dat alles was zooals sir Peter het wenschte, en hij vermaakte zich met te bedenken, waarover zijn driftige meester dien avond zou vitten. Natuurlijk zou hij vit ten. Niets ten minste niets, waarover zijn but Ier aansprakelijk was, was ooit geheel naar den zin van sir Peter. Misschien, dacht Spen cer, was het, alles wel beschouwd, niet te verwonderen. Hij liep naar de tafel, kreeg de bovenste ingenieur Ir. Poppens den weg op, maakt voor de verbetering een kosten-bereke- ning en een berekening van het toekomstig onderhoud. Het tot nog toe onderhoudsplich tige lichaam wordt belast met de blijvende kosten tot een maximum van 500 per K.M. per jaar. terwijl bij overname het Hoog heemraadschap de meerdere kosten van ae Provincie ontvangt. De meening van sommige ingelanden, dat zij door deze geste van het Hoogheem raadschap, straks nog belasting krijgen te betalen voor wegen die tot nog toe niet bij dit lichaam in onderhoud waren, is dan ook onjuist. Het Hoogheemraadschap betaalt voor het maken en het onderhoud van de wegen geen cent. Het stelt alleen zijn technischen dienst beschikbaar, waarvoor de kosten naar ver houding worden berekend, zoodat de overna me van wegen in zekeren zin zelfs een ver lichting van lasten beteekent. Hoofdzaak is echter, dat er meer eenheid in het wegbeheer komt en dat men voor de daaraan uit te geven gelden een maximum van nuttig effect bereikt. Een lichaam als het Hoogheemraadschap, dat over een uitnemen den technischen dienst beschikt, motor- en stoomwalsen en betumeketels bezit, bereikt natuurlijk beter resultaten dan de een of an dere kleine wegbeheerder, die ten hoogste een 20 K.M. weg heeft te onderhouden. Dit komt reeds sterk tot uiting in de gemeente Winkel, waar de technische dienst van het Hoog heemraadschap een 7 K.M. langen weg aan legt, onder garantie, dat de gemeente, wan neer de door Winkel gewilde overeenkomst met het Hoogheemraadschap niet tot stand komt, de kosten vergoedt. Men krijgt daar nu een nieuwen weg die, dank zij den steun van de provincie, aan de gemeente per strekkende K.M. niet meer kost dan de bestaande weg die steeds in een desolaten toestand verkeerde Ook aan den weg van Castricum naar Ber gen, die tot nog toe in onderhoud was bij de gemeente Egmond-Binnen, komt dit naar vo ren. Men krijgt daar thans een weg met een 5 M. breede verharding en aan weerskanten rijwielpaden (geasfalteerd) ter breedte van 1.25 M. en deze weg wordt niet duurder dan een oorspronkelijk door de provincie bereken de weg met een beharde breedte van 5.50 M doch zonder ijwielpaden. Hieruit blijkt wel, dat een te groote centra lisatie ook niet gewenscht is. De provincie ziet dit in en heeft dan ook van de 539 K.M weg, die op 't oorspronkelijk Prov. Wegen plan zijn geplaatst, er 239 in onderhoud gela ten bij andere wegbeheerders en stelt zich voor de wegen van suppl. wegenplan in on derhoud te brengen bij het Hoogheemraad schap, dat reeds thans ook 'n aanvang heeft gemaakt met het maken van den weg van Castricum naar Bergen en van de 240 K.M weg die het in beheerheeft en er al ruim 100 K.M. heeft geasfalteerd, in de overtuiging, dat een verwaarloosd wegbeheer een duur wegbeheer is. Nu zijn er nog gemeentebesturen die aan Ged. Staten bericht hebben er op prijs op te stellen zelf met het onderhoud van in hun gemeente liggende wegen die voor een uit keering in aanmerking komen, te worden be last. Voor die gemeenten geldt als hoofdmo tief, eventueele werkloozen aan de wegverbe tering en het onderhoud van wegen te werk te stellen. Het is ons echter bekend, dat Ir Poppens als technische leider van het Hoog heemraadschap bij het verbeteren van ver schillende wegen in de gemeenten Winkel Oterleek, Oudendijk, Ursem, Monnikendam en Egmond-Binnen steeds voeling houdt met de gemeentebesturen om aan de werken in die betreffende gemeenten, zooveel mogelijk de valiede werkloozen uit die gemeenten te werk te stellen, zoodat dit argument niet steekhou dend mag worden genoemd. Vóór alles mag de zucht om z.g. baasje in eigen huis te spe len geen belemmering worden voor een goede regeling van het doorgaande verkeer en wij verheugen er ons dan ook over, dat het Ged. Staten ernst wordt om aan den chaos die er ten aanzien van het wegbeheer in N.H. be staat een einde te maken. Niet alleen het ver keer, maar ook de bloei van tal van plaatsen zal er door bevorderd worden. Niemand toch kan b.v. ontkennen, dat de ontwikkeling van Egmond aan Zee als badplaats belemmerd is geworden door het feit, dat de 10 K.M. lange weg van Alkmaar naar Egmond in beheer en krant van den stapel, en keek de financieele berichten door. Hij had een scherp, zakelijk verstand en een omvangrijke kennis van sir Peter's beleggingen, en de marktberichten waren een voordurende bron van belangstel ling voor hem. Hij glimlachte even toen hij de verdere daling in boterprijzen las en ver moedde, dat sir Peter dien avond niet al te best gehumeurd zou zijn. Spencer draaide wat op zijn hielen en trok zijn lippen samen, en schrikte schuldbewust op, toen een zachte hand op zijn arm werd gelegd. Hij had Nina niet de kamer binnen hooren komen. Hij keerde zich snel om en zag neer op het pikante gezichtje van de ka menier van miss Enid Brace. Nina Perquet was zeker aantrekkelijk in de oogen van den doorsnee man. Bekoorlijk- klein, had zij die chic en zekerheid, die wij gewoon zijn te gelooven, dat typisch is voor de Fransche vrouwen. Haar groote donkere oogen, onder de kunstig geteekende wenk brauwen, gaven uitdrukking aan haar snel wisselende stemmingen. Zij waren ook een bron van ergenis voor Spencer, die steeds het voorwerp van hun aanbiddenden blik scheen te zijn. Haar haar was mooi, zeer artistiek gegolfd en met haar elegante kleeding was zij voor zich zelf het beeld om het mannelijk geslacht aan zich te onderwerpen. Daarom was zij verwonderd en geërgerd, dat Spen cer blijkbaar onaandoenlijk bleek voor haar zeer duidelijke aantrekkelijkheden. Dat eenig man zich niet voor haar liefelijkheid zou bui gen, was onverdragelijk, en Nina had beslo- tem dat zij Spencer zou onderwerpen sedert dien eersten dag, toen hij haar scherp ge zegd had, dat zij moest weten,, waar zij stond .Spencer vond haar binnenkomen niet aange naam, maar hij liet dit niet in zijn stem blijken. Wel Nina. zei hij met kalme, maar ver- heven deftigheid, wat wou /e hebben? Ik wilde alleen je even spreken, Spencai- re, antwoordde de kamenier vleiend; haar vreemd accent verzachtte eenigszins de bui tengewone scherpte van haar stem. Het wilde dier is er niet, dus mag je wel even met mij praten, niet? Spencer's aandacht was weer op zijn cou rant gericht. Ik heb je niets te zeggen, antwoordde hij koel, behalve je te herinneren, dat hier je plaats niet is. En het wilde dier is niet heel ver weg, voegde hij er veelbeteekenend bij. Ik hoorde zoo juist de auto. Nina maakte een soort van spinnend ge luid en drukte wat sterker met haar hand op Spencer's arm. Praat tegen me, Spencaire, vroeg ze. Ik heb niemand om mee te spreken dan jou en Lee Wang, en nu spreek ik met jou, toe? Spencer keek niet op. Als je de opmerking wilt veroorlooven, zei hij met ijskoude beleefdheid, wilde ik wel, dat je het niet deedt. Je je gesprekken vallen niet bepaald in mijn smaak, Nina. Ik word niet graag zoo openlijk vervolgd. Het meisje haalde de schouders op. Vervolgd? vroeg zij verbaasd, wat is dat? OUDE NIEDORP. De Raad dezer gemeente vergaderde Maandagavond 8 uur. Ingekomen waren o.a. een uittreksel uit het register van besluiten van Ged. Staten tot verdaging van de beslissing omtrent het ter goedkeuring ingezonden raadsbesluit tot het in gebruik geven van de R.K. meisjesschool te 't Veld, thans nog eigendom der gemeente. Alsvoren tot verdaging van de beslissing omtrent het ter goedkeuring ingezonden raadsbesluit tot het aangaan van een of meer kasgeldleeningen van 18.000. Alsvoren tot verdaging van de beslissing ten aanzien van de gemeentebegrooting voor den dienst 1932 en houdende machtigingen als bedoeld in art. 246, le en 2e lid der ge meentewet. B. en W. adviseerden afwijzend op het be kende adhaesieverzoek van Bloemenóaal te beschikken uit overweging dat het beter wordt geacht dergelijke wenschen aanhangig te maken bij de vereeniging van Nederland- sche gemeenten. Voorstel tot wijziging van het raadsbe sluit van 12 Febr. 1932 tot het aangaan van een of meer kasgeldleeningen van 18.000. Besloten werd het rentepercentage 554 pCt. te wijzigen in VA pCt. boven het promessen- disconto van de Nederl. Bank. Daar nader gebleken was, dat voor de ren- telooze voorschotten aan tuinbouwers niet 17.000, doch 10.500 benoodigd zal zijn, werd besloten instede van 18.000 te lee- nen 11.500, w.o. 1000 voor een wekelijk- sche toeslagen aan noodlijdende tuindersge zinnen. Benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim in de vacature I. J. Schroevers. Met algemeene stemmen werd benoemd de heer Budderdorf. Alsvoren der commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente. De heer Buddendorf werd met algemeene stemmen benoemd. Voorstel tot oninbaarverklaring van de door K. Zweed, thans wonende te Westwoud over 1930 verschuldigde hondenbelasting ad Conform besloten. Benoeming van vier hooistekers voor het jaar 1932. Aanbevolen en benoemd werden: voor Oude Niedorp: K. Kooij en D. van Zoo- nen en voor Zijdewind: P. Wijnker en D. de Groot. Voorstel tot vaststelling van eene verorde ning tot aanwijzing van het tijdvak binnen hetwelk de vergunning bedoeld in artikel 13, le lid der Leerplichtwet (verloven voor land en tuinbouw en veehouderij) kunnen worden verleend. Na eenige discussie werd de ont- werp-verordening teruggenomen met uitnoo- diging aan B. en W. om eene nieuwe veror dening aan te bieden welke het tijdvak 1 Juli tot en met 30 Juli aanwijst. Voorstel tot wijziging van de ter raadsver gadering van 29 Januari 1925 vastgestelde instructie voor den ontvanger der gemeente. Conform besloten. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 22 December 1931 strekkende tot rente- gevende belegging van gelden, verkregen door verkoop van het perceel bouwland, ge naamd „Berkenrode" te Moerbeek. Conform besloten in dien zin, dat zullen worden aangekocht ter beurze genoteerde schuldbrieven ten laste van den Staat, eene Ned. provincie of Ned. gemeente. Voorstel tot onderhandsche verpachting van het perceel weiland genaamd „De Tof- fel" groot 1.51.80 H.A. onder de gemeente Heerhugowaard aan G. Vos te Verlaat voor f 92 per H.A. alzoo voor 139.66 met wijzi ging van het raadsbesluit van 8 December 1931 sub c. Conform besloten. Voorstel tot onderhandsche verpachting van het perceel bouwland groot 0.71.80 H.A. zijnde de noordelijkste helft van het perceel genoemd de Koeteven onder de gemeente Herhugowaard aan J. Suiker te Heerhugo waard voor 2.50 per snees tot 26 Dec. 1933. Aldus werd besloten. Alsvoren van de na te noemen perceel -.n bouwland aan N. de Jong te Heerhugowaard. a. het eerste vierde gedeelte zijnde het Noordelijkste stuk bouwland gelegen in de gemeente Heerhugowaard groot ongeveer 0.51.50 H.A. (perceel no. 9) voor 2.50 per snees tot 26 Dec. 1933; b. de zuidelijkste helft van het perceel bouwland genaamd „de Koeteven" gelegen in de gemeente Heerhugowaard, groot onge veer 0.56.90 H.A. (perceelen no. 13) voor 2.50 per snees tot 2 Dec. 1933, Aldus besloten. Alsvoren van de na te noemen perceelen bouwland aan C. Oud Kzn. te Heerhugo waard. a. het Zuidelijkste gedeelte van het stuk bouwland, genaamd „Het Groote Gat", lig gende in de gemeente Heerhugowaard, groot ongeveer 0.41.00 H.A. (perceel no. 15) voor 3 per snees tot 26 Dec. 1932, daarna voor 2.50 per snees tot 26 Dec. 1933; b. het volgend gedeelte van vorengenoemd perceel bouwland groot ongeveer 0.38.40 H.A. (perceel no. 16) voor denzelfden prijs en gelijken tijd; c. het volgend gedeelte van bedoeld perceel groot ongeveer 0.37.20 H.A. (perceel no. 17) voor denzelfden prijs en gelijken tijd; d. het laatste gedeelte van bedoeld perceel, groot ongeveer 0.36.00 H.A. (perceel no. 18) voor denzelfden prijs en gelijken tijd, een en ander onder de navolgende bedin gen 1dat waar vorengenoemde vier percee len reeds zijn geëgd aan de gemeente f 7.50 wordt vergoed voor egloon; 2. dat ten aan zien van de borgstelling voorwaarden door B. en W. kunnen worden opgelegd. Aldus besloten. Alsvoren van de na te noemen perceelen bouwland aan J. N. Oud Czn. te Heerhugo waard (thans nog te Grootebroek): a. het eerste gedeelte van het stuk bouw land in de gemeente Heerhugowaard (groot in zijn geheel 1.82.60 H.A.) (perceel no. 19), groot ongeveer 0.30.12 H.A.; b. het volgende gedeelte van vorengenoemd perceel bouwland, groot ongeveer 0.36.70 H.A. (perceel no. 20); c. het volgende gedeelte van bedoeld per ceel groot ongeveer 0.37.76 H.A. (perceel 21); d. het volgende gedeelte van bedoeld per ceel, groot ongeveer 0.41.35 H.A. (perceel no. 22); alle perceelen voor 3 per snees tot 26 Dec. 1932, daarna voor 2.50 per snees; een en ander onder de navolgende bedin gen: 1. dat waar vorengenoemde perceelen reeds zijn geëgd, aan de gemeente 5 voor. het eggen per H.A. wordt vergoed. 2. dat ten aanzien van de borgstelling voorwaarden door B. en W. kunnen worden opgelegd. Aldus besloten. Voorstel tot het voor zooveel noodig aan gaan van een of meer kasgeldleeningen in 1932 tot een bedrag van ten hoogste 5000 ter voorziening in kasbehoeften. Zonder discussie of hoofdelijke stemming werd conform het voorstel besloten. Voorstel tot het aangaan van een of meer kasgeldleeningen van 103.000 of zooveel meer als noouig blijkt te zijn tot dekking van kapitaalsuitgaven. Conform besloten. Behandeling van aanvragen ingev. art. 13 L.O.-wet 1920. Aan K. v. d. Oord, J. Nagelhout, J. v. Wa- chendorf v. Rijn en J. Berkenbosch werd eene tegemoetkoming verleend in de vervoer kosten per auto van hunne kinderen naar de O.L. school te Nieuwe Niedorp. Ten slotte werd nog besloten eene of meer vaste geldleeningen aan te gaan tot ten hoog ste 10.500 a pari, rentende hoogstens 5 'A pCt., aflosbaar in 20 jaren ten behoeve van de verstrekking van rentelooze credieten voor den groven tuinbouw. Het is wat je mij doet, verklaarde Spen eer, zich tot haar keerend en zijn arm van on der haar hand wegtrekkend. Je wordt in je eigen land misschien als een tamelijk ingetogen meisje beschouwd, maar wij vinden je nogal vrijpostig. Ik weet heel goed, dat je bijzonder zachte oogen hebt, mijn beste, zonder dat ik voortdurend aan dat feit herinnerd behoef te worden, en ik zou graag willen, dat je begreep dat ik een zeer ongevoelig hart heb. Hij glimlachte spottend tegen haar. Ga nu maar naar Lee Wang, voegde hij er bij op den toon van een vriendelijken vader, die een klein kind naar den tuin stuurt om te spelen. Nina s mond kreeg een harde uitdrukking, toen Spencer zich weer naar zijn courant keerde, en toen zij weer sprak, was er iets kra- kends in haar stem. En waarom zou ik Lee Wang naloopen? vroeg zij. Hij is de Chinees! Liefde vindt zelfs daarvoor een veront schuldiging, antwoordde Spencer. Ik weet ze ker, dat hij jou moet liefhebben, te oordeelen naar de manier, waarop hij over je eetlust spreekt. Mijn hart is het belangrijkste deel van me! zei het meisje, driftig stampend met haar klein voetje. Voor Lee Wang blijkbaar niet, hernam Spencer. Voor mij ook niet. Mijn beste meisje, ging hij ongeduldig verder, zich weer tot haar wendend, hoewel het vleiend is voor iemands ijdelheid het voorwerp van genegenheid te zijn van een jong meisje van je onmiskenbare aan trekkelijkheid, vrees ik, dat ik het toch niet SCHIRMERHORN. Maandag vergaderde de raad dezeV gemeente. Na de opening schorste de voor zitter de vergadering voor onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, den heer C. Appelman. Deze werd toegela ten. Vervolgens werd overgegaan tot de benoe ming van een wethouder. Met 4 tegen 2 stemmen op den heer J. de Groot en l blanco werd benoemd de heer J. Bcersen. Ingekomen stukken. Van den heer C. Groot een schrijven, dat hij bedankt als wethouder en lid van den gemeenteraad. De goedkeuring door Ged. Staten voor een leening groot 6200 werd verdaagd. Een Kon. besluit voor ontheffing om in de onderwijzersvacature te voorzien van 16 Aug. '31 tot 1 Jan. 1932. Van den kantoorhouder der P. T. en T. alhier een mededeeling, dat een nachtelijke doorverbinding is aangevraagd door de dok toren in het café van Van der Oord; dat deze alleen zal worden aangelegd als een tweede doorverbindinge wordt aangevraagd, welke doorverbinding voor de gemeente zou moeten aangenaam zou vinden een Chinees als mede dinger te hebben. Het was de eerste keer, dat Spencer ge toond had, dat hij haar vleierijen had opge merkt, en Nina voelde, dat zij vorderingen maakte. Lee Wang is jaloersch op je, Spencaire, zei ze schalksch. Spencer knikte. Dat maak jij hem, Nina. Geheel onnoodig, heusch. De kerel bedreigt me soms met een mes, zoodat ik hem wel eens hard heb moeten aanpakken. Messen en Chineesche minnaars hooren bij elkander, heb ik wel eens gelezen, en dat schijnt waar te zijn. Nina lachte een heerlijk klinkend lachje, waarvoor zij veel uren had moeten oefenen. Hij zal je dooden, Spencaire, niet? Wie weet? antwoordde Spencer onver schillig. Hij nam plotseling zijn officieele houding weer aan. Nu is het genoeg, zei hij deftig. Verlaat de kamer als 't je blieft, voordat sir Peter je hier vindt. Als om er een eind aan te maken, keerde Spencer haar zijn rug toe en deed of hij naar een andere courant zocht. Nina keek naar zijn rug met half gesloten op roerige oogen, en haar toon was spottend. Je bent bang voor sir Peter, Spencaire. Zoo? antwoordde Spencer onverschillig. Het i s zoo! Hij is een varken! I k zou hem in een zak sloppen en verdrinken, dat zou ik.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5