HBitmwland bFONGERS Wekelijksch Overzicht 22 ENORME GEBR. PESSER, Dezelfde kwaliteit dezelfde garantie dezelfde veiligheid FONGERS' Agentschap: Koorstraat 43-45, Alkmaar. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. i_o; De volgende elftallen zullen in het veld i omen: -ederland: Van Male (Feijenoord) Weber v. Run (A.D.O.) (P.S V.) J. Paauwe Anderiessen Van Heel (F eijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Adam Mol (H.V.V.) (K.F.C.) (Initas) (Xerxes) (D.H.C.) Wels Lagendaal v. Nellen Scheidsrechter Ruoff (Zwitserland) bastin Cappelle Versyp (Antwerp) (Standard) (F.C.Brugge) Grimmonprez Voorhoof (R.C.Gent) (Liersche) Claessens Hellemans Simons (Union) (F.C.Mechelen) (Antwerp) Dedeken Lavigne (Antwerp) (R.C.Brussel) Van den Berghe (DaringC.B.) België. o De Sportkroniek teekent bij dit elftal het lolgende aan over spel en spelers: Voor zoover daarover momenteel te oor- deelen valt, zijn al onze spelers in conditie. Mol, die de vorige week ziek was, is hersteld en Wels, die tegen Coventry een lichte bles sure opliep, kan ook geheel fit in het veld verschijnen. Over Van Male, Van Run en An- tleriesen zijn de laatste berichten bijzonder junstig geweest, evenals over Adam's jongste prestaties voor de Grasshoppers. Er is voorts geen enkele reden om aan te nemen, dat La gendaal (die een paar aardige bekerwedstrij den met Xerxes achter den rug heeft), Weber en Van Nellen niet tenminste even goed op dreef zullen zijn als de vorige keer. :En wat Van Heel en Paauwe betreft, in Feijenoord mogen zij iets onder de verwach tingen blijven, maar hun besten vorm bewa ren zij blijkbaar voor de internationale wed strijden. Wij mogen gerust zeggen, dat een goede, strijdvaardige ploeg Zondag de arena betreden zal. Wij laten thans eenige bizonderheden over de spelers volgen: V a n M a 1 e is één van de vele jongeren, die in Feijenoord snel naar voren gekomen zijn. Hij is 21 jaar en speelt z'n tweeden in terlandwedstrijd. Weber, die in Maart j.1. pas 18 jaar ge worden is, heeft driemaal in het Ned. elftal gespeeld: te Kopenhagen, te Parijs en te Antwerpen, drie ontmoetingen die gewonnen werden. Hii heeft tot dusver enkel voor A.D O. gespeeld. Van Run, die uit Boxtel komt. is al vele jaren speler van P.S.V. Hij is 28 jaar en heeft 7 interlands achter den rug, zoowel op de recht- als op de linksachterplaats. Paauwe heeft eveneens zevenmaal mee gespeeld. De Feijenoorder, geboren en geto gen in de Rottérdamsche club, is 23 jaar. Anderiessen kreeg het eerst bekend heid als speler van 't Gooi, doch kwam pas in Ajax op het peil, dat hij nu bereikt heeft. Be halve een jaar, waarin hij voor de A.P.G.S. uitkwam, is hij nu al jarenlang Ajaxied. Hij is 28 jaar oud en fungeerde 9 maal als spil in het Ned. elftal. Van Heel kan al op 31 internationale wedstrijden terug zien en zal dus weldra de thans nog door De Korver bezette vijfde plaats achter Dénis, v. d. Meulen, Van Kol en Tap innemen. Ook een ras-Feijenoorder; leeftijd 28 jaar. Wels is, behoudens een tijdelijke afdwa ling, die hem een zeer kort poosje in N.A.C. bracht, altijd in Unitas geweest. De 23-jarige Gorcummer kan al op 4 interland-wedstrij den terugzien. Adam heeft er 7 op zijn naam. Hij is als junior in H.V.V. snel tot het eerste elftal der Haagsche club opgeklommen, doch komt thans, wegens tijdelijk verblijf m Zwitser land, reeds drie jaar voor de Grashoppers al daar uit. Hij is 23 jaren geleden in Indië ge boren Lagendaal behoort eveneens tot de jongeren in de ploeg; hij is n.1. j.1. Dinsdag 23 jaar geworden. In de acht internationale wedstrijden, waarin hij meespeelde, heeft hij 12 doelpunten gemaakt. Van z'n prille jeugd af is hij speler van Xerxes. M o 1 is een echte Koogsche jongen en van jongs af in K.F.C. opgekweekt. Hij is om' streeks twintig jaar en mocht al driemaal in de oranje-ploeg meedoen. VanNellen heeft op internationaal gebied de dubbele cijfers al behaald: hij was n.1. precies tienmaal van de partij. Hij "is al tijd in D.H.C. geweest en heeft thans den 22- jarigen leeftijd bereikt. De reserves zijn: doelman Veenendaal (Naaldwijk); achterspeler Lelieveld (V.U C.), middenspelers B. Paauwe (Feijenoord) en v. d. Wildt (V.U.C.), voorspeler Bonsema (Velocitas Gr Inplaats van v. d. Broek, die wegens z'n blessure heeft moeten bedanken, is Volkers (Ajax) aangewezen. Van deze reserves kwam v. d. Wildt eenige malen in 't Ned. elftal uit, Lelieveld éénmaal, de overi gen nog nimmer. o De ploeg van onze gasten vertoont een typische mengeling van jong en oud. De jeugd overheerschte weliswaar volkomen, maar in de voorhoede is klaarblijkelijk ge poogd meer doortastendheid te brengen door een paar oude, geroutineerde spelers op te stellen. Hoe gevaarlijk Bastin, ondanks zijn tactische tekortkomingen, nog kan zijn, be wees hij in Antwerpen nog. En nu mag het waar zijn, dat Grimmonprez bij vroegere ge legenheden in het Belgische elftal altijd on der de verwachtingen gebleven is, deze speler staat toch maar bekend als één van de beste voorspelers van onze Zuiderburen, een stevi ge speler met een goed schot. De rest van de voorhoede kennen wij thans wel voldoen de Jukt bet een beetje, dat moeten Van Heel en Van Run doorloopend hun volle kunnen vertoonen en dan zal het zeker noodig dat Mol af en toe te hulp komt. Of de Belgische middenlinie sterker is dan in den vorigen wedstrijd, is aan twijfel onderhevig, al luiden de berichten over den debutant Claessens zeer gunstig. Onze rechterwing zal o.i. tegen dezen speler en Dedeken de derde proefneming na de uittreding van Hoydonckx wel opge wassen zijn. Hellemans is in normale om standigheden de beste speler van het elf taf, Nouwens en Simons staan hun mannetje (ai zal eerstgenoemde ziin trouwen partner wel weer missen) en Van den Berghe is, zonder een groot speler te zijn, toch een doelman, die weinig of geen fouten maakt. Het elftal, dat als altijd vandaag al in onze hoofdstad aankomt, is door de volgende reserves vergezeld: Woestadt (Berch. Sport), Chantrine (F.C. Luik), Declercq (Antwerp), Secrétin (Monteu- née). Van Beeck (Antwerp), J. Diddens (R-C. Mechelen). De stand is thans: Nederland 46 21 9 16 51 10385 Belgie 46 16 9 21 41 85—103 De thuiswedstrijden (in Nederland) geven het volgende resultaat: Nederland 23 12 5 6 29 59—33 België 23 6 5 12 17 38—59 En de uitwedstrijden (in België) geven als stand weer: België 23 10 4 9 24 47—44 Nederland 23 9 4 10 22 44—47 K e g e le n. Het Alkmaarsche tiental naar Haarlem. Gisteravond is in de bestuursvergadering van den A. K. B. het volgende tiental kege laars aangewezen, dat voor den A. K. B. in den bonden-invitatie-wedstrijd te Haar lem zal uitkomen: L. D. Boom, G. J. Genefaas, A. Köll- mann, J. Diepen, A. J. Baart, dr. v. Dam, W. Massee, D. Oly, C. H. de Lange en mr. J. P. Bosman. Reserves zijn J. Kuperus, G. A. Blauw, J. Verwey en J. Eickholt. Koekoek wint definitief den beker! Geen der 4 vijftallen mocht het gisteren avond gelukken Koekoek I van de bovenste plaats te verdringen. Central I gooide 260, Onze Club I 269 en Alcm. Victrix I en II respectievelijk 241 en 282. De beker is dus thans definitief eigendom van Koekoek ge worden. De Alcmarianen waren voor deze gelegen heid geheel in 't wit gestoken, hetgeen een keurig gezicht opleverde. Inderdaad een na volgenswaardig voorbeeld! In den stand der Vrije Baan Seniores kwam nagenoeg geen verandering, de heer de Lan ge gooide nogmaals 3 X 45, waarvan 2 X 45 achtereenvolgens, en heeft dus thans 14 X 45 op zijn naam staan. Ook de heer G. J. Genefaas gooide de 5 negens en staat nu met 3 X 45 op de 4e plaats. De heer Baart, die de 8e plaats in nam, is vervangen door den heer A. G. Blaauw. (2 X 44). Waar in de andere afdeelingen zoo goed als geen veranderingen zijn gekomen, kun nen we voor bijzonderheden gevoegelijk naar den stand, opgenomen in ons blad van giste ren, verwijzen. Aan den Eere-kcrpswedsirijd welke heden en morgen wordt gehouden nemen dus deel: le Koekoek 330, 2e Met z'n tienen 307, 3. Zou Er Kans Zijn? 300; 4. O. K. A. I 292; 5. de Burg I 290; 6. Op de Lat I 289; 7. Koekoek II 288; 8. Cubo I 287; 9. Alcm. Victrix II 281 en 10. Hard gaat Ie I Helder) 279. 2 Vijftallenprijs Koekoek 618. De damesclubs Onder Ons (283), heeft ze niet aan een touwtje (250) en houden Wint (237) zullen moeten uitmaken welke den prijs in den Eerekorpswedstrijd Dames wint. 2 Vijftallenprijs Ke Ki Ka 458. Eere-prijs Heeren A. Köllmann 78. Eereprijs Dames Mevr. Kokkes 67. Eereprijs heeren die niet in een vijftal uit komen: C. Sieuwerts 66. Eereprijs dames die niet in een vijftal uit komen: mevr. W. Scheepmaker 63. (Den Men Op ONTSLAG VAN MIJNWERKERS. Bij de staatsmijnen is aan 250 manvoornamelijk buitenlanders, ontslag aangezegd. Gisteren is, naar „Het Volk" meldt, bij de staatsmijnen, in verband met de afzetmoei- iijkheden, aan ongeveer 250 arbeiders, voor namelijk buitenlanders, ontslag aangezegd. In verband met een vroeger door de direc tie van de staatsmijnen gedane toezegging is het zeker, dat de staatsmijnen de buitenlan ders, die naar hun vaderland terug willen, daarbij zooveel mogelijk behulpzaam zullen zijn. DE NIEUWSTE SOORT TREIN. Zal de volgende maand in Nederland worden gedemonstreerd. Naar men meedeelt zal in Mei de Miche- line zooals men weet een auto-trein op luchtbanden, genoemd naar zijn uitvinder, den Franschman Michelin in Nederland komen, teneinde o.a. voor de directie van de Nederlandsche Spoorwegen te worden gede monstreerd. EEN ZELDEN VOORKOMENDE VEEZIEKTE. De veeartsenijkundige dienst neemt maatregelen. Oeen ge vaar voor den uitvoer. Het Nederl. correspondentiebureau in Den Haag meldt Eenigen tijd geleden openbaarde zich in de Rijnstreek, in de gemeente Bodegraven, een ziekte onder het rundvee, die gelukkig beperkt bleef tot drie boerderijen. Het verloop der ziekte was snel en doodelijk. De rijksseruminrichting, het wetenschap pelijk instituut van den veeartsenijkundigen dienst, stelde onmiddellijk een onderzoek in en het gelukte de ziekte te onderkennen. Het bleek te zijn een zelden voorkomende infectie ziekte, genaamd de ziekte van Auiesky, voor zoover bekend voorkomende vooral in Brazilië. De ziekte valt niet onder de bepalingen der Veewet; evenwel trachtte de inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst van het district, de heer de Vink, in samenwerking met den practiseerenden dierenarts, het ge meentebestuur en de veehouders, uitbreiding van de ziekte te voorkomen. Sedert eenige weken deden zich geen nieu we ziektegevallen voor; deze week echter wel. In verband hiermee stelde ue directeur van den veeartsenijkundigen dienst, prof. dr. Ber ger, vergezeld van den inspecteur van den PRIJSDALING veeartsenijkundigen dienst in algemeenen dienst, 't Hooft en den inspecteur de Vink voornoemd een onderzoek ter plaatse in. Vandaag zal prof. dr. Berger met deze in specteurs, dr. Lourens, den directeur van de tijksseruminrichting, dr. Frenkel, den direc teur van het staatsveeartsenijkundig onder zoekingsinstituut en met den practiseerenden dierenarts A. Burggraaf te Bodegraven, een bespreking houden en a s. Maandag zal een bespreking plaats hebben met het bestuur van de afdeeling Bodegraven van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, waartoe ook de burgemeester van Bodegra ven zal worden uitgenoodigd. Men heeft hoop, de uitbreiding op groote schaai der ziekte te voorkomen. Voor den uitvoer bestaat niet het minste gevaar, daar de hier te lande gebruikelijke quarantaine van het uit te voeren vee alle waarborgen biedt om tijdig eventueele geval len te onderkennen. NA HET OVERLIJDEN VAN DR. DE VISSER Koninklijke belangstelling. Namens de koningin-moeder is gister in briefvorm een betuiging van deelneming ge zonden aan de familie van wijlen dr. J. Th. de Visser. Prins Hendrik bracht Donderdag een be zoek van rouwbeklag. Herdenking voor de microfoon. Om 10 uur Donderdagavond heeft voor de microfoon van de N.C.R.V. prof. dr. P. S. Gerbrandy, lid van den radio-raad, over dr. De Visser gesproken. De teraardebestelling. De koningin zal zich bij de teraardebestel ling van het stoffelijk overschot van dr. J. Th. de Visser doen vertegenwoordigen door haar kamerheer i. b. d. G. C. baron van Asbeck, voorzitter van de Algemeene Reken kamer. Op uitdrukkelijk verlangen van den over ledene zal er bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot niet gesproken wor den. Een uitzondering heeft de overleden mi nister van staat evenwel gemaakt voor zijn neef, ds. J. de Visser uit Middelburg. DE STAKING IN HET VEEN- BEDRIJF. De staking in het veenbedrijf te Nieuw Weerdinge is algemeen geworden. Het aantal stakers loopt naar schatting om de 400, doch het is moeilijk aan te geven, omdat dit jaar aanmerkelijk minder vereveend zou worden dan in vorige jaren. Bij de rijkswerkverschaf fing waren reeds vóór de moeilijkheden 250 tot 300 meer arbeiders, uit het stakingsgebied, te werk gesteld dan verleden jaar het geval was In het stakingsgebied is het volkomen rus tig. Ook op een loonsverlaging van 10 pet. geen overeenstemming te bereiken. De staking te Nieuw Weerdinge is alge meen. Alle machines op één na, staan stop. De arbeiders van de machine die werkt, heb ben bij overeenkomst ingestemd met de be paling van het loon op 90 pet. van het loon van 1931 en zijn niet bereid het werk neer te leggen. In het Schoonebeekerveld zijn gisteren be sprekingen gehouden tusschen verveners en arbeiders. De verveners staan op het stand punt dat de loonen met 15 pet. verlaagd moe ten worden, al gaven zij te kennen dat, wan neer op basis van 90 pet. van het loon van 1931 overeenstemming kan worden bereikt, er een groote kans bestaat, dat zij hiermede genoegen zullen nemen. De arbeiders wei gerden echter om in deze situatie een ander voorstel te aanvaarden dan handhaving van het bestaande loon, zoodat de conferentie zon der resultaat bleef. MISLUKTE CONTINGENTEERING. In de heden verstreken drie maanden werd bijna twee en een half maal zooveel Deensch vleesch ingevoerd, dan op grond der contin genteering veroorloofd was en dat komt, om dat de regeering haar eerste Kon. Besluit uit vaardigde op 26 Januari, dat was dus precies elt dagen na het in werking treden (terug werkende kracht er van). Doch in die elf da gen was, naar wij toen reeds meenden te mo gen veronderstellen, méér Deensch vleesch ingevoerd en onderweg, dan het hééle con tingent voor drie maanden. Deze eerste contingenteering is dus in alle opzichten een méér dan zotte mislukking ge weest, want in de eerste plaats heeft de maatregel in den meest volstrekten zin zijn doel gemist, omdat er liefst twee-en-een-halt maal zooveel vleesch is ingevoerd dan de be doeling der regeering was. In de tweede plaats wordt op de veemarkten nog steeds voor afbraakprijzen verkocht en in de derde plaats heeft de regeering het contingent voor de twééde drie maanden dusdanig herzien, dat Denemarken thans ruim het dubbele van het vorige (papieren) contingent zal mogen invoeren. Ook siaa* in het nieuwe, noch in het oude Kon Besluit te lezen, dat de hoeveelheid, die in de eerste eriode te veel wedr ingevoerd, in mindering zal worden gebracht gedurende de tweede drie maanden. Ten aanzien van deze éérste proeven \an contingenteering kan de regeering dus een „non possumus" uitspreken want haai doel (een invoer van slechts 565 ton) is in geen velden en wegen bereikt en haar opzet (60 van 1928, 1929 en 1930) heeft zij - om wélke begrijpelijke redenen dan ook moeten veranderen voor de tweede ronde, daardoor dus stilzwijgend toegevende, dat de aanvankelijke opzet ondoelmatig of in oppor-, tuun is gebleken. DE AMERSFOORTSCHE KEI. Bij de inschrijving inzake het verplaatsen van den Amersfoortschen Kei (die in het plantsoen bij de meisjesschool wordt ge plaatst), kwamen o.a. inschrijvingsbiljetten in van 345 tot ruim 900. De Afd. Amersfoort van den N A B. over handigde den burgemeester, die persoonlijk de biljetten opende, een inschrijvingsbiljet, van perkament met Gotisch schrift, van den navolgenden inhoud: t Aan B. en W. der gemeente Amersfoort: Hooggeachte Burgemeester! Hooggeachte B. en W.! Namens d'Amersfoortsche sectie Van den grooten N.A.B. Deelen w'U eerbiedig mede Door dit schrijven, dat ook w ij Graag bereid zijn tot verhuizing Van den Amersfoortschen Kei. Het bedrag dat wij U vragen, Is betrekkelijk zéér laag, Want wij voelen, deze Kei ligt Zwaar op d'Amersfoortsche maag. 't Mag geen Kei des aanstoots worden Voor ons drukke stadsverkeer, Daarom leggen wij hem netjes Ginder bij de meisjes neer. Niettemin is 't jammer, dat hij Nu bij het „Bureau" weg gaat: Bij 't Bureau van de Politie Is een „kei" nog niet zoo kwaad. En wat maakt hij een promotie! Eerst: de Varkensmarkt (knor, knor), Toen: Politie, toen: de meisjes, Steeds gaat hij excelsior. Aan de Kei wordt niets beschadigd, Heusch, dat garandeeren wij, Want wij weten: 't is de liev'ling Van de heele Burgerij. Mochten wij hem laten vallen Op een Amersfoortschen teen Wie het beter kan, die werpe Dan den allereersten steen. d'Aanneemsom, dien wij U vragen, Is: nul gulden en nul cent; En héél graag een steentje bij. Maar wij zijn er mee content. Keurig komt hij op zijn voetstuk, Stram en stevig zal hij staan, 't Dankbaar nageslacht zal zeggen: Dat is keiig, goed gedaan. Ziet, wij bieden onze diensten Voor het nut van 't algemeen, Want ons keientrekkershart is Vóór dien Kei, en niet van steen. Accepteert U dus ons aanbod, Want voor d'Amersfoortschen Kei Dragen wij een hart vol liefde Het bedrag is zeer bescheiden Het vers was Van Clinge Doorenbos verder onderteekend door het afd. bestuur. en CHR. BOND VAN BELASTING AMBTENAREN. De Chr. Bond van Belastingambtenaren is Donderdag te Arnhem in algemeene vergade ring bijeengekomen onder voorzitterschap van den heer J. Kooyman te Delft. De verga dering werd o.a. bijgewoond door vertegen woordigers van het C. N. V. en van het Per manent Comité. In zijn openingsrede wees de voorzitter er op, dat de bond wat de salarisactie betreft getracht heeft om langs regelmatigen weg actie te voeren tegen de plannen der regee ring tot loonsverlaging. De omstandigheden zijn sedert gewijzigd. De organisaties hebben nu een verdedigende houding aangenomen. Spr. wees op de staking in Twente; was van de zijde der fabrikanten beter overleg ge pleegd, dan had veel leed voorkomen kunnen worden. Beter overleg ook bij de salarisactie zou in het belang der organisatie zijn. De Chr. Vakbeweging is in den afgeloopen pe riode sterk vooruitgegaan; het C N. V. telt meer dan 100.000 leden. Het aantal leden van den Bond steeg tot bijna 1400. VERSCHENEN IS DE NIEUWE DRANKWET, zooals zij zou zijn uiteengezet voor de radio microfoon, aangevuld met de uitvoeringsbe sluiten, door B. de Brey, inspecteur van de Volksgezondheid, belast met het toezicht op de naleving dier wet. Het werkje dat is uit gegeven door G. W. van der Wiel en Co. te Arnhem geeft zeer uitvoerig de strekking der nieuwe wettelijke bepalingen weer, wat wel hieruit blijkt, dat de samensteller niet minder dan 4 uur noodig zou gehad hebben om een en ander voor de radio uiteen te zetten. Al len die met de nieuwe drankwet wat te ma ken hebben, vinden in dit werkje de meest uitvoerige gegevens. ZIEKENGELD EN LOSSE ARBEIDERS. De havenarbeiders te Ijmuiden, De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft beantwoord de vragen van het lid der Tweede Kamer den heer Drop in verband met een door den Centralen Raad van Be roep gedane uitspraak, krachtens welke art. 4 van het K B. van 27 Febr. 1930 betreffende aanspraak van losse arbeiders op ziekengeld, in strijd wordt verklaard met art. 52 der Ziektewet. Het heeft de aandacht van den minister, dat de Centrale Raad van Beroep art. 4 van het K. B. van 27 Febr. 1930 bevattende de bepa ling, dat losse arbeiders onder bepaalde om standigheden aanspraak op ziekengeld be houden indien zij in de twee maanden onmid dellijk voorafgaande aan het einde der verze kering ten minste zestien kalenderdagen in loondienst arbeid hebben verricht, in strijd heeft verklaard met art. 52 der Ziektewet, zoodat het vermelde artikel van het K B geen toepassing kan vinden, wijl het „een onderwerp regelt, waaran de regeling niet aan den algemeenen maatregel van bestuur is overgelaten". De stelling als zouden daardoor onder meer zoo goed als alle havenarbeiders te IJmuiden in strijd met de bedoeling der Ziektewet niet verzekerd blijken te zijn of als voor hen pre mie wordt betaald, geen recht op ziekengeld kunnen doen gelden, is in haar algemeenheid niet geheel juist. Door de bedoelde uitspraak worden de losse arbeiders niet van de verze kering volgens de ziektewet uitgesloten. Wel zal echter naar die uitspraak de losse arbei der, die ziek wordt na zijn laatste dienstbe trekking, alleen dan aanspraak op ziekengeld kunnen maken, indien voldaan wordt aan de voorwaarden van art. 52 der Ziektewet. Aan die voorwaarden zullen de losse arbeiders echter in den regel niet kunnen voldoen. Het in voorbereiding zijnde ontwerp van wet tot wijziging der Ziektewet zal o.m. een voorstel bevatten, waardoor de thans in art. 4, lid 2, van het K.B. \&n 27 Febr. 1930 op genomen regeling den noodig gebleken wet telijken grondslag zal verwerven. NIEUWE SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM. Nadat Mme Sylvia door B. en W. vergub ning was verleend om opnieuw op de oudt begraafplaats te Zaandam naar een verbor gen schat te graven mits tegen het storten van een cautie, heeft men sindsdien niets meer van de schatgraafster gehoord. Thans zijn te Zaandam twee Duitscheis gearriveerd, majoor Henny en zijn broer ingenieur Henny, beiden uit Berlijn. Zij heb ben met instrumenten opmetingen verricht en wenschen thans naar den schat te gaan zoe ken. Een borgstelling van 500 gulden hebben zij op het gemeentehuis gestort. UITVOER VAN ZUIVELPRODUCTEN. Naar Duilschland. Naar de N.R.Crt. verneemt, wordt over groote leveringen van Nederlandsche zuivel producten naar Duitschland onderhandeld tegen bijzondere betalingsvoorwaarden van den kant van Duitschland. FONDSEN. 9 April 11 April 12 April 13 April 14 April 15 April 6 obl. Nederl. 1000 1922 45* idem 1000 '17 4 idem 1000 '31 6 O.-Ind 1000 '22 6 idem 100 23 55* idem 1000 '21 D 5 idem 1000 '17 45* idem 1000 '30 II Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij, Cert. v. 1000. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent Küchenm. Acc Calvé Delft Cert Nederl. Ford Ned. Kabelfabr Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult Algem Explor Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am, lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie *Ex-dividen<L lOli 96f 904 83 76 83* 754 47* 534 65 25 19* 444 2jf 874 203 541 984 14* 34%a 36* 1555 107 97 10i 71 107J 119* 3e 29. 47* 50 98 102* 152 15f 591 1 101 96| 91 83* 774 85* 7ö§ 45* 55* 66* 18* 44* 2* 88 206 53| 100 114 l5l8/io 359/i6 1W16 37 1564 108 102* 104 105* 120} 16 2Qi 6" 31* 48 50 99 103 125 is: 59* 1 96* 92 83# 77i 851 77i 44 52* 65 25* 15 45 24 85 205 54 98# ]l7/r6 4 34«/i« 153* 105 101# 105* 1 l8i 3' 29# 6* 46* 48 90 102* 119 14 54# 1 101* 97* 93 84 77# 87" 76* 47, 55* 65', 28 19 49 2* 924 210" 62# 101# 123/w 6* 35* 1| 37* 158* 108 1064 16 63 lil 124} 3* 32# 8 24 313 49 J 47 90* 11M* 117 144 54 1 101* 97 i 101* 9S 92# 924 85 864 74* 78# 89* 78 79 484 50* 564 574 67 69 29 29 22 18 48# 48* 2# 2# 97 M2 210 63 64; 103| 103# 1 T'/ic 12* 143/;# 15* 5 53/i« 6# 6; 34* 1* 35* H 384 40 158# 164* 111 113 108* 112* 14; 14# 66* 69* 111" 113 123* 1254 3'/i« 34 30 j 314 84 9* 24 3i 36 49 50 4S 95 1004 106 110 1161 1181 12; 154 51 55| 1 1 «t reeas meaeücueeiu, uai uaar vuixcnuc uugoi

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10