Aqwda ^Binnenland Stad m Omgeving. lüeec&ecicfit mm Licht opi Zaterdag 16 April. 312 uur, De Unie, fancy fair van de Alkmaarsche Bovs. 3 uur, opening schoolwerktuin aan den Friescheweg. 7.30 uur, Cinema Americain: De kuische Jozef (klucht), boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De verliefde jongeling (klucht); 2 Scotland Yard (detectiveverhaal); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-TheaterAfzwaaien (militaire klucht); voor eiken leeftijd. 710 uur, huisvlijttentoonstelling café A. Rus te Heerhugowaard. Zondag 17 April. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van De kuische Jozef (klucht); boven 18 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van 1. De verliefde jongeling (klucht); 2. Scot land Yard (detectiveverhaal); boven 14 j. In Victoria-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van Afzwaaien (militaire klucht)voor eiken leeftijd. 25 en 710 uur, huisvlijttentoonstel ling café A. Rus te Heerhugowaard. 312 uur, De Unie, fancy fair van de Alkmaarsche Boys. 8 uur, De Rustende Jager te Bergen, op voering van „Haar laatste wil" door „Kunst na Arbeid". MET EEN DOODE AAN HET STUUR. Een stampvolle autobus te Blackburn heeft Donderdag, naar de Tel. vertelt, enkele mi nuten rondgereden met een doode aan het stuur. De chauffeur, een 50-jarig oud militair, was vermoedelijk door een hart verlamming plotseling gestorven. Eerst merkte niemand wat er gebeurd was, want de bus reeds nog een heel eind door langs het trottoir. Maar toen begon het gevaarte vreemd te doen. Het vloog den weg over, ramde een lantaarnpaal, schoot weer terug op het trottoir en stoof ten slotte in volle vaart tegen een huis op. De gevel van het huis stortte goeddeels in, maai gelukkig werd niemand van de inzittenden gewond. De bewoner van het huis, die in diepen slaap lag, was ras gewekt. „Ik voelde het heele huis schudden'', vertelde hij. GERAFFINEERDE OPLICHTERIJ. Scheepsbouwmaatschappij de dupe. Uit de gevangenis te Amsterdam is naar het Huis van Bewaring te Rotterdam over gebracht de Noord-Afrikaan Abbas Ali, die daar zal terecht staar, wegens oplichting van verschillende scheepsbouwmaatschappijen Bovendien is zijn uitlevering door België ver zocht. De man heeft het vorige jaar in verschil lende havensteden van Europa, in het bijzon der Duinkerken, op zeer geraffineerde wijze oplichtingen gepleegd. Speciaal zocht hij de schepen uit, die de haven maar kort aande den. Hij deed zich dan voor als eigenaar van een kantoor, die verschillende scheepsbenoo- digdheden kon leveren. Wanneer hij een be stelling kreeg, werd deze prompt uittgevoerd en werd de kapitein een nota ter accoord- teekening voorgelegd. Deze nota was even wel met verkleurbare inkt geschreven, zoodat de man, nadat het schip vertrokken was, een blanco nota voorzien van een handteekening van den kapitein in zijn bezit had. Hij vulde dan de nota met veel hoogere posten in, inde het bedrag bij den agent van de Maatschap- pil bij het hoofdkantoor en kreeg zoodoende groote bedragen in handen. Eerst wanneer de kapitein na een reis van maanden terug kwam, werd dan het bedrog ontdekt. Maar de man was dan gevlogen. Ook is het voorgekomen dat de kapitein zijn schriftelijke offerte beantwoordde met een briefje dat hij van zijn aanbieding geen gebruik kon maken. Op deze wijze kreeg de man dan ook handteekeningen, die hij na maakte om valsche nota's te kunnen indie nen. In November van het vorige jaar kwam hij te Rotterdam, waar hij o.a. de firma Ruys en Co. heeft opgelicht. Hij is daarna naar Amsterdam vertrokken, waar hij wegens op lichting volgens weer andere methoden werd gepakt en in de gevangenis gezet. Onlangs kwam uit dat de in Amsterdam in de gevan genis zittende man dezelfde moest zijn als de oplichter van de scheepsbouwmaatschappij en, zoodat hij thans naar Rotterdam is over gebracht in afwachting van zijn berechting alhier. VERKEERSONGEVALLEN. Door een tram overreden en gedood. Gistermiddag is op de Conradkade te 's- Gravenhage, tusschen de Laan van Meerder- voort en ae Groot-Hertoginnelaan, een ern stig ongeluk gebeurd. Een jonge man liep op de trambaan en werd door een wagen van lijn 11 gegrepen en overreden. De dood is onmiddellijk ingetre den. De geneeskundige dienst vervoerde het lijk naar het ziekenhuis aan den Zuidwal Gebleken is, dat het slachtoffer is de 26-jarige A. J. A. P. uit de Laan van Meerdervoort. Auto tegen een boom Gisternamiddag reeds de 24-jarige Fohr- mann uit Maastricht met een gesloten bestel wagen naar Arcen. Even voor Arcen sprong een band van een der voorwielen, hetgeen tengevolge had, dat dit wiel afbrak. De wa gen schuurde langs de boomen en werd ten slotte tegen een zwaren eik totaal versplin terd. De betuurder vond men hevig bloedend met een gat in het hoofd en een gebroken been. Een arts constateerde zware inwendige kneuzingen. Hij heeft het bewustelooze slacht offer met zijn auto naar het r.k. ziekenhuis te Venlo vervoerd. De toestand van den heer Fohrmann is zorgwekkend. ste moeite slaagde men er in, het vee te red den. De geheele inboedel ging verloren. De boerderij is tot den grond afgebrand Het vuur tastte ook de aangrenzende boer derij van de wed. L. v. Rooy aan. De brand weer was ook hier spoedig ter plaatse, maar ze kon weinig uitrichten. Deze boerderij werd eveneens een prooi van de vlammen. Enkele stuks klein vee zijn in het vuur omgekomen. INBRAAK IN EEN HULPSECRETARIE TE AMSTERDAM. Onbekende daders zijn in den nacht van 13 op 14 dezer binnengedrongen in de hulpsecretarie aan den Nieuwendam- mredijk. Eenige kasten en lessenaars zijn doorzocht, doch er wordt niets ver mist In een nabij de hulpsecretarie gelegen perceel zijn eveneens onbevoegden ge weest. Er wordt ook daar niets vermist. UITSTEL VAN BETALINGEN. Nop peen tijd voor wettelijke maat regelen. In haar gisteren gehouden vergadering besloot de Kamer van Koophandel voor Friesland op het verzoek van den minis ter om advies inzake dé wenschelijkheid van wettelijke maatregelen te treffen t a. v. uitstel van betaling enz. te ant woorden, dat verzoeken tot uitstel van betaling weliswaar welwillend moeten worden beoordeeld, maar dat het de tijd nog niet is voor wettelijke maatregelen. KORTE BERICHTEN. De rijksmiddelen brachten in Maart ruim drie millioen gulden minder op dan in Maart 1931 en bleven voor het eerste kwar- taal een half millioen onder de raming. BRANDEN. Twee boerderijen bij Oss afge brand. Donderdag is brand ontstaan in de met stroo bedekte boerderij van G. van Grinsven, op de Heegt te Gefen. bij Oss. Met de groot ALBERT SCHWEITZER. Ds. A. J. P. Boeke te Schoorl schrijft: De naam, die hierboven staat, wordt ge dragen door een man, die algemeen onder de allergrootsten van ons huidig menschenge- slacht wordt erkend. Men leze enkel maar de opsomming zijner werkzaamheden als: predikant, geneesheer, orgelist en tevens or gelbouwer, schrijver, musikoloog, philosoof en hoogleeraar. Die in de laatste functie ver schillende aanbiedingen van meerdere leer stoelen ook aan andere universiteiten dan in zij vaderland afsloeg; en eindelijk als Zen deling-arts in Lambarene in Centraal-Afri- ka zijn eigenlijke levensdoel vond. Beminne lijk, eenvoudig, plichtsgetrouw Christen- mensch ten slotte en daardoor vooral verdie nende dat als voorbeeld en leider aan hem door elk medemensch volle aandacht worde geschonken. Nadat hij nu al weer 'n vijftal jaren ge leden voor het eerst als orgelist en spreker een rondreis door ons land maakte en zich toentertijd ook voor Alkmaar en Omstreken een Comité had gevormd om een optreden in de Groote Kerk, onze gewestelijke Frater- naai voor te bereiden, moest die tournée on verwacht worden afgebroken door 'n sterfge val, dat hem als ook zorgvol familielid plot seling naar zijn vaderland terugriep. En om dat hij niet lang daarna zijn terugreis naar Lambarene-weer moest ondernemen, was bij de meesten, die destijds dadelijk ook met en thousiasme voor zijn ontvangst hier in Ken- nemerland zich bereid hadden verklaard, het denkbeeld eigenlijk al vrijwel prijs gegeven, dat daarvan ooit nog eens iets komen zou, tot nu voor korten tijd de mededeeling ver scheen, dat Albert Schweitzer zijne toezeg ging nog niet was vergeten en bij zijn her nieuwde rondreis door ons land ook te Alk maar zou komen. Ja, zelfs dat daarbij tevens aan den destijds nog uitgesproken wensch der vroegere commissie zou worden voldaan, dat hij zoowel het beroemde Groote Kerk orgel wilde komen bespelen, als een rede houden over zijn zendingswerk in Lamba rene. Nu was de organisatie van een nieuw kletn werk-comité natuurlijk maar de bemoeienis van een paar dagen. Een veel grootere com missie van aanbeveling is tegelijk al in voor bereiding. Van de zijde der kerkvoogdij werc andermaal onmiddellijk de meest mogelijke medewerking verkregen met betrekking tot de beschikbaarstelling van de Groote Kerk en consistorie voor de voorbereidende bijeen komsten. Op Schweitzers eigen verzoek, om bij zijn orgelconcert op da aanvulling door een klein koor te mogen rekenen, verklaarden een aantal sympathiseerende leden van koren uit Alkmaar en omgeving zich dadelijk be reid en zijn hunne oefeningen van de opge geven Bach-koralen reeds aangevangen. In één woord zooals trouwens wel niet an ders te verwachten was ook Alkmaar en omgeving zal niet nalaten alles te doen, dezen beminnelijken mensch en zendeling, die de geheele Christewereld toebehoort, een waardige ontvangst te bereiden. En opdat zoovelen mogelijk dan straks bij zijn komst ook eenigszins op de hoogte mogen zijn van de veelzijdigheid der personlijkheid die deze beroemde naam draagt, zal met de eveneens dadelijk toegezegde medewerking van de re dactie der Alkmaarsche Courant en allen, die de hier te publiceeren gegevens zullen wil len overnemen en helpen doorgeven, in enke le artikelen zijne beteekenis achtereenvolgens als geneesheer, als musicus, als wijsgeer en ten slotte als zendeling-dokter worden uit eengezet. De datum van zijn bezoek aan Alkmaar is vastgesteld op Zaterdag na Pinksteren, 21 Mei a.s. PUZZLERUBRIEK. Wij geven hier de tweede en zesde naam van de nieuwe puzzle-opgave uit dit nummer nogmaals (verbetering) 2. ir. A. F. E. C. TUUFHAX. 6. E. U. MACREUSDOP. FANCY FAIR VAN DE ALKMAARSCHE BOYS. Heden en morgen zal het in de bovenzaal van de Unie daveren van de gezelligheid en vroolijkheid. Daar zal het koekrad draaien, daar schuiven de schijven van den sjoelbak, daar knallen de buksen voor de schiettent, daar dondert de voetbal door een rond gat in een net tegen het beschot, daar kletteren dq ballen tegen een geheimzinnig luikje om een deur van een nog geheimzinniger soort tost open te gooien, waarna een oud moedertje op een wagentje te voorschijn komt; daar draaien de „wij zers" van een rad van avontuur in klein for maat; daar zalmaar moeten we nog meer vertellen van wat er gaat gebeuren op een fancy fair? 't Is de voetbalclub Alkmaarsche Boys, die dezen bazar onderneemt, in de hoop hierin een middel te hebben gevonden om het tekort in kas weg te werken, een tekort dat zeker niet bevorderlijk kan zijn voor een goede ont wikkeling van deze jonge, hard werkende vereeniging. In een kort woord schetste de voorzitter, de heer Van der Horst, den toestand der club, die het eerst bespeelde veld aan den Heilooërdijk niet heeft kunnen houden, omdat een kleine regenbui haar daar reeds het spe len belette, reden waarom zij moest verhui zen naar den Westerweg onder de gemeente Heiloo. Een en ander heeft veel geld ge- ëischt, zóóveel dat de offers die de leden zich getroostten, niet groot genoeg waren Vandaar deze bazar met daarnaast een verloting, waarvoor nog een paar honderd loten te plaatsen. Met groote waardeering ge waagde spr. van het enthousiasme onder de leden en de offervaardigheid ook onder vrien den en vriendinnen. Ieder die een kijkje komt nemen, kan zich daarvan overtuigen, want op lange tafels lig gen honderden artikelen uitgestald, die alle tegen vastgestelde vooral niet te hooge! prijzen te koop zijn. Vele dezer artikelen zullen menigeen naar de beurs doen grijpen waar het natuurlijk om te doen is. Zie b.v. die mooie luidspreker, gemaakt door een paar jongeren, en die vele fraaie handwerken kleedjes, kussens en wat dies meer zij en al die andere voorwerpen, gemaakt door vaardige handen. En dan nog het vele, dat kennelijk door winkeliers, kennissen of vrien den van de leden der club, is aangeboden! Bijna alles is gratis afgestaan. Nauwelijk had de heer Van der Horst zijn openingswoord uitgesproken, of de gezellige drukte nam een aanvang. Een orkest met flink slagwerk zette inde menschen van het koekrad een jonge man met een heerlijk buikje, geassisteerd door een clown zon gen mee en verkocht^ hun kaarten; er kwam leven en beweging Sn de andere hoekjes van vermaak en gezelligheid en daartusschendoor brachten vriendelijke verkoopsters verschil lende voorwerpen aan den man en lieten de bezoekers zich gaarne 'n lot in de loterij ver- koopen. In één woord: er kwam een prettige, vroo- lijke stemming, een der onafwijsbare voor waarden voor het welslagen eener fancy fair. Nog twee dagen zal de Uniezaal onher kenbaar zijn, nog twee dagen zal gulle vroo lijkheid er den toon aangeven en dan moet de „zaak" uitverkocht zijn, dan moet het doel der onderneming bereikt zijnDe komst van veel publiek is daarvoor noodig, maar we moesten ons al zeer vergissen, als dit niet het geval wordt. Wij hopen het beste van heden en morgen voor de Alkmaarsche Boys, die door hun serieus werken reeds hebben bewezen een goede cl.ub te zijn. Uet staat als een paal boven "water, dat de Hollander niet over één nacht ijs gaat, vooral niet de Hollandsche huisvrouw, waar het iets nieuws betreft. Maar als ze eenmaal kennis heeft gemaakt met het systeem van „DE VELUWE" van leve ring aan huis van haar verpakte kruidenierswaren, is het pleit gewonnen. Het staat ook als een paal boven water, dat goede waar tegen behoorlijke prijzen de minderwaardige waar tegen lage prijzen overtreft. De prima waren in smaakvolle verpakking, meest in blik of car- ton, de concurreerende prijzen en tenslotte de groote „VELUWE" voordeelen: hooge korting of spaarbons voor luxe- en huis houdelijke artikelen geven daar bij niet weinig den doorslag. N, V. HANDEL MIJ. „DE VELUWE" 's-Gravenhage. Scheepmakersstraat. Tel. 771850. DIRECTEUR VAN „WESTERIICHT" BENOEMD. Tot directeur van de stichting „Wester- licht" alhier is gisteravond uit een 244-tal sollicitanten benoemd de heer Maats uit Haarlem, vroeger werkzaam bij de Ned Koopvaardij. GESLAAC-D. Geslaagd voor 3e stuurman groote stoomvaart de heer C. Vasbinder te Alk maar. DE NIEUWE DIENSTREGELING DER SPOORWEGEN TER INZAGE. Bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Hollands Noorderkwartier, Oudegracht 182 te Alkmaar, ligt voor belanghebbenden ter inzage het tweede en vastgestelde ontwerp der dienstrege ling, welke op 22 Mei a.s. in werking treedt. RAAD VAN ARBEID. Bij den Raad van Arbeid te Alkmaar wa ren op 1 Maart 1932 toegekend krachtens de Invaliditeitswet: 3236 ouderdomsrenten tot een totaal be drag per jaar van 484112.72; 382 weezenrenten tot een totaal bedrag per jaar van 61683.38; 691 weduwenrenten tot een totaal bedrag per jaar van 112925.54; 1023 Invaliditeitsrenten tot een totaal be drag van 145511.81- Bovendien werden 3 afkoopsommen wedu- wenrente verleend tot een totaal bedrag van 602.10 en 1 afkoopsom weezenrente tot een totaal bedrag van 22.74. In 1667 gevallen werd geneeskundige be handeling en verpleging krachtens de Inva liditeitswet toegestaan, terwijl nog 88 ver zekerden in observatie zijn genomen. EEN BOTSING WAARBIJ MELK VLOEIDE. Hedenmorgen half tien reed in de Boter- straat een boerenwagen tegen een melkwagen van den heer de G. De melkbussen tuimelden er af en de witte inhoud vloeide nutteloos over de straat. De boer reed door, maar werd door den gedupeerden melkhandelaar achterhaald. BEZOEK AAN DEN AFSLUITDIJK. Ten bate van het Crisiscomité. De directie van de Zuiderzeewerken heeft, zooals bekend, sedert Paschen den toegang tot den afsluitdijk naar Friesland voor het publiek opengesteld tegen betaling van 10 cent voor een voetganger of rijwiel en 1 voor een auto. Ondanks het gure weer be droeg het aantal afgegeven kaarten op Don derdag 14 April reeds resp. 2178 en 239. Indien mooie dagen aanbreken, wordt een druk bezoek verwacht. De opbrengst komt ten goede aan het Nationaal Crisiscomité. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Districts- Arbeidsbeurs. Geopend van 912 uur. Voor werkgevers van 9—12 uur en van 2—5 uur. Op Maan dag en Donderdagavond van 7—8 uur. Be middeling voor kantoorpersoneel op Maan dag en Donderdagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonderlijke ingang. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven 1 autogene lasscher, 7 bakkers, 16 bankwer kers, 3 beh. stoffeerders, 3 betonwerkers, 2 boekbinders, 1 boekdrukker, 7 boerenarbei ders, 1 borstelmaker, 17 chauffeurs, 1 chem. reiniger, 10 electriciens, 1 fitter, 61 grond werkers, 1 instrumentmaker, 2 incasseerders, 15 kantoorbedienden, 5 kellners, 3 ketelma kers, 1 kleermaker 7 klinkers, 2 koetsiers, 1 letterzetter, 6 loodgieters, 3 mach. hout bewerkers, 7 machinisten, 1 mach. zetter, 5 magazijnbedienden, 5 metaaldraaiers, 25 metselaars, 12 meubelmakers, 8 monteurs, 23 opperlieden, 13 pakhuisknechts, 3 plaat werkers, 3 scheepsbouwers, 2 schilders, 1 schoenmaker, 2 radio-monteurs, 5 reizigers, 1 rietwerker, 1 rijwielhersteller, 30 sigaren makers, 4 smeden, 2 steenbikkers, 1 tegelzet ter, 45 timmerlieden, 3 tuinlieden, 1 tand techniker, 3 vormers, 2 vuurwerkers, 4 wa genmakers, 3 winkelbedienden 20 ijzerwer kers, 200 losse arbeiders, 30 transport arbeiders. Geplaatst: 19 werkzoekenden. Alkmaar, 16 April 1932. De directeu. voornoemd, Ed. VAN DEN HEUVEL. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 17 April is de apotheek van H. J. F. Wanna, Ritsevoort5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de failissementen van G. J. Kuijn, kellner, Hoorn. R.c. mr. H. M. Fruin. Cur. mr. P. Langeveld, Alkmaar en C. H. Dontje, slager, Hoorn. R.c. mr. A. M. Ledeboer. Gur. mr. H. Scholten, Alkmaar. Hedenavond voo rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19,29 uur licht op. AFZWAAIEN. Een bijzondere militaire klucht in het Victoria Theater. Opnieuw is bewezen, dat de Duitsche filmspelers- en regisseurs een militaire klucht kunnen brengen als geen ander. De film „Afzwaaien" (Reserve hat Ruh) laat op kos telijke wijze zien, tot welke komische situaties het opkomen van de landweer kan leiden. Dr. Egon Breitner, een primus in de astrono mie, blijkt een groot geleerde, maar een on wetend kind op het gebied der liefde. Maar hij wordt voor de landweer opgeroepen en dat tijdje onder dienst, maakt van hem een heel ander mensch. Daar zorgt Paul Zapp wel voor. Deze is al wat langer bij de land weer en weet overal raad op De kapitein van het regiment zou o zoo graag majoor wor den. Alleen prachtig geslaagde manoeuvres zouden hem kunnen helpen. Ën nu moet men zien hoe de dokter en Paul er in hun on wetendheid voor zorgen, dat kapitein Sauer majoor; wordt. Natuurlijk spelen eenige aar dige vrouwtjes ook geen onbelangrijke rol in het soldatenleventje, dat tal van komische avonturen brengt. Bijzonder gespeeld wordt in deze film door Paul Hörbiger, die van den geleerde een schitterend type maakt en zich steeds weet te hoeden voor overdrijving. Frits Kampers is de joviate Paul en hij speelt deze rol met een aanstekelijke vroolijkheid. Lucie English weet op charmante wijze den onhandigen dokter aan het verstand te brengen, dat zii hem gaarne mag en dat Claire Rommer op velen groote aantrekking uitoefent, is best te begrijpen. Senta Söneland maakt van de be zorgde huishoudster van den dokter een zeer komisch type Albert Paulig ais altijd op en top een militair. De toeschouwers hebben zich bij de vroolijke geschiedenis uitstekend geamuseerd en velen zullen dit nog doen. Het voorprogramma brengt naast Para- noiint-nienws Srreen-Sonir en Holl Nieuws naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773,9 mM. te Akureyn. Laagste barometerstand 750,1 mM. te Boedapest. Verwachting, geldig tot den avond van 17 April: Krachtige tot matige, later afnemende OoS' telijke tot Noordelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring; weinig of geen neerslag; weinig verandering in tem peratuur. Overzicht. De veranderingen in de luchtdrukverdee- lingen blijven zich snel ontwikkelen. De de pressie, die zich gisteren van Ierland tot Zuid-Frankrijk uitstrekte, ligt nu vereenigd met die over Zuid Duitschland over het ge heele Zuiden van het vaste land. De druk- stijging in het N. W. hield aan, en het ge bied van hooge druk, dat zich over IJsland vormde, hangt samen met dat over Scandi navië. Een depressie, die uit het Noord-Wes- ten in Noord-Scandinavië doordringt, zal waarschijnlijk dit aanhangsel aan het Oce- aangebied van hooge druk doen verdwijnen waardoor voor onze streken een krimpen van den wind naar Noord is te verwachten, waar mede samen gaat een tijdelijke afneming van de bewolking. Van de richting die deze depressie in Noord-Scandinavië neemt, zal het afhangen of deze opklaring al eer spoedig door nieuwe zware bewolking met regenkansen zal wor den gevolgd. Zachter weer is, afgezien van een voorbij gaand effect vah een tijdelijk opklaren, nog niet te zien. van Polygoon, een nieuwe tweeacter van Gharley Chase, getiteld: Een puike dirigent. In het Hollan-dsch Nieuws is aan de sport: biljaiten, schermer en boksen een groote plaats ingeruimd. DE TANTE VAN CHARLEY. s Bioscooptheater Harmonie. Goede wijn behoeft geen krans en De tante van Charley is een successtuk, dat op de planken reeds zoovéél'jaren een overweldi gend succes had, dat'zeker verwacht mag worden, dat de daarmee overeenstemmende film niet minder de algemeene belangstelling zal hebben. De korte inhoud is als volgt: In dén tijd toen Koningin Victoria nog m Engeland regeerde, laat ons zeggen iegen het eind der vorige eeuw, gingen de meisjes nog niet zonder chaperone op visite bij studenten, die in het stijve Oxford logeerden en stu deerden en beslisten voogden soms nog on belemmerd over de vraag met wie(n) hun pupillen of bloedverwanten in het huwelijk zouden treden. Zoo is het te verklaren, dat de oude heer Spettigue kon weigeren zijn toestemming te geven tot het huwelijk van zijn volwassen nicht Amy en zijn volwassen pupil Kitty Ver dun met de studenten Charley Wijckham en Jack Chcsney, want door iezen stap, zou het geld wegblijven, dat hij voor zijn voogdij schap opstreek. De oude heer Spettigue dreigt de beide meisjes naar Schotland mee te riemen, als hij ontdekt, dat zii op Charley Wijckham en Jack Chesney verliefd zijn en deze jonge mannen, die nog geen gelegenheid hadden haar officieel ten huwelijk te vragen invi teeren de jonge dames op de lunch om hun aanzoek te doen, wat wordt mogelijk gemaakt door het aangekondigde bezoek uit Brazilië, Donna Lucia D'Alvadorez, die als chaperone bij die lunch zal kunnen optreden. De meisjes komen, maar de tante komt niet! Alles zou dus mislukt zijn, als Charley en Jack hun vriend Babbs (Lord Fancourt Babberly) niet hadden overgehaald, nu hij toch voor een liebhebberijtooneelopvoering een oudedames- costuum moet passen, de rol van de ont brekende tante te vervullen Thans beginnen de verwikkelingen, die hier onmogelijk kunnen worden beschreven, men moet ze zien. om zich verder over te geven aan den guiien lach. welke al deze koddigheid ojrwekt. Niemand doorziet Babbs vermom ming, de oude Spettigue zoowel als Jack s vader willen met de gewaande Donna Lucia (doch vooral met haar millioenen) trouwen, Babbs vindt het meisje, waar hii zelf op ver liefd is, weer als de pupil van de later ver schijnende echte Donna Lucia, die de bedrie ger slechts ontmaskert bij het slot, als de toestemming aan den dwazen ouden Spettigue is ontfutseld. De lach is niet van de lucht en alles komt natuurlijk op z'n pootjes terecht. Charley Fuggles en Jar.e Collyer vervullen in deze film op uitstekende wijze de hoofd rollen. Het bijprogramma is zeer gevarieerd. „Russische bommen", aardige films „The armer en „Barsand Strips" en als gewoon lijk een uitgebreid journaal. CINEMA EN THEATER. Behalve de wekelijksche rubrieken, verhalen, vervolgroman, geeft C. en Th. in no. 429 o. a. J. v. d. Linde Jr., de por tretschilder, door Guus Betlem Jr-« waarbij o.a. een portr et van wijlen Louis Bouwmeester en een van .Jacques Urlus Goethe s Faust (le deel) opgevoerd door de Vereenigde Spelers, door E. W., In en om de Filmstudio, enz. Het nummer wordt voltooid door vele zeer mooi uitgevoerde portretten, filn?" Photo s, en het goed geslaagde Üed.'e Als 't lente is, van Difraeu, met muziek van Franz Goetze, r'

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2