JCetk Sxfiooi £aud= en KING WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN gezondheid pepermunt DE EERSTE SCHOOL WERKTUIN GEOPEND, 28 2 Aan de Koningin Geeft eerbiedig te kennen de Raad der gemeente Alkmaar: dat het krachtens art. 54, le lid, der Drankwet (S. 1931, Nr. 476) o.a. verbo len is in eene voor het publiek toegankelijke lokaliteit, waarvoor Burgemeester en Wethouders eene vergunning hebben verleend, personen beneden 16 jaar an ders toe te laten dan in gezelschap van een meerderjarige; dat de Kroon nochtans ten aanzien van eene gemeente op voorstel van den Gemeenteraad, Gedeputeerde Staten ge hoord, van bovenbedoeld verbod onthef fing kan verleenen, welke ontheffing kan worden gegeven met betrekking tot ééne, enkele of alle inrichtingen in de gemeente; dat voor het gebouw ,,'t Gulden Vlies", gelegen aan de Koorstraat Nr. 24, alhier en voor het gebouw „Harmonie", gele gen aan de Lombardsteeg Nr. 4, alhier, bij beschikkingen van Burgemeester en Wethouders resp. van 13 Juli 1911 en 4 October 1921 vergunning is verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop en dat deze vergunningen te vens gelden voor de in die gebouwen aanwezige lokaliteiten, waarin tooneei- en bioscoopvoorstellingen worden ge geven dat het verbod om bij deze voorstel lingen personen beneden den 16-jarigen leeftijd anders dan in gezelschap van een meerderjarige toe te laten voor de exploitatie dezer inrichtingen, voorna melijk voor wat betreft het bioscoopbe zoek, groote financieele schade mede brengt; dat zoowel deze inrichtingen als de exploitanten daarvan in deze gemeente gunstig bekend staan; Redenen waarom de Raad zich tot Uwe Majesteit wendt niet het eerbiedig verzoek dat het Haar moge behajren ten aanzien van lo. de tooneel- en bioscoop zaal in het gebouw ,,'t Gulden Vlies'", gelegen aan de Koorstraat No. 24 alhier en 2o. de tooneel- en bioscoopzaal in het gebouw „Harmonie", gelegen aan de Lombardsteeg Nr. 4, alhier, ontheffing te verleenen van het verbod vervat in art. 5?4. le lid, der Drankwet (S. 1931, Nr. 476). de Raad voornoemd, 't Welk doende Nog slechts een bescheiden begin, maar het volgende jaar zeker uitbreiding te wachten. Het wapperend dundoek de Alkmaar- sche vlag naast de vaderlandsche driekleur op de poort vóór het terrein van de volks tuintjes zei Zaterdagmiddag dat er iets bij zonders aan de hand zou wezen en toen te gen drie uur in den namiddag méér men- schen kwamen dan men er gewoonlijk aan treft en deze allen, ondanks den kouden wind, blijkbaar kwamen om langer dan een enkel oogenblikje te toeven, kon er geen twij fel meer bestaan over de vraag „of er wat te doen was". Ja, er was wat „te doen!" De vereeniging voor schoolwerktuinen vier maanden gele den pas opgericht met een handjevol enthou siaste leden was reeds in staat haar eerste complex tuintjes in gebruik te nemen, wel een bewijs aat er goede propagandisten schuilen onder de leden, waardoor belangrij ke uitbreiding van het aantal „contributie automaten" mogelijk was geworden. De jonge vereeniging had van de vereeni ging van volkstuinders, een organisatie die uit dezelfde grondgedachte is voortgespro ten, een stuk tuingrond in gebruik gekregen ter grootte van 300 M2, zeer zeker niet veel, maar méér kon zij ook al niet missen, veeleer had zij zelve nog een perceel grond er bij ge had. Maar nu het er om ging om een jonge zustervereeniging te helpen, had zij niet ge aarzeld. Met hoe weinig ook, de vereeniging voor schoolwerktuinen kon haar arbeid beginnen. Het terrein werd „bouwrijp" gemaakt en in vijftien stukken verdeeld, zóó dat men om ieder perceeltje kon heenloopen en toen bleek dat men nog bijna evenveel „tuintjes" te kort kwam! Voor dezen zal ongetwijfeld in het volgend jaar gezorgd worden. De opname van de vereeniging in grooter verband bij de Centrale van Vereenigin- gen voor Schoolwerktuinen heeft voor haar reeds nut en zelfs onmiddellijk voordeel afgeworpen: de kring Noordholland bood voor de vijftien jeugdige tuinders, onder wie ook meisjes, de eerste onmisbare gereedschap pen aan.- Zaterdagmiddag dan werd het complex tuintjes officieel in gebruik genomen. Van daar de aanwezigheid van een vrij groot pu bliek. Wij zagen daar o.m. den heer Bonsema, wethouder van publieke werken, den heer Margadant, directeur van gemeentewerken en 't dagelijksch bestuur van de Vereeniging van Volkstuinders. De burgemeester en vele andere heeren hadden bericht van verhinde ring gestuurd. Een telegram met gelukwensch was ingekomen van den heer Woteboom, lid van het dag. bestuur der controlevereeniging, na wiens propagandarede vier maanden ge leden de vereeniging te Alkmaar werd opge richt. De voorzitter der vereeniging, de heer A. N o u w e n, vond het een genoegen de aan wezigen welkom te kunnen heeten op dezen voor haar belangrijken middag, nu het be wijs voor haar levensvatbaarheid moest wor den geleverd. Spr. voor zich en de andere be stuursleden mét hem twijfelden daaraan geen oogenblik en daarom hadden zij het aangedurfd om nog dit jaar een aanvang met het eigenlijke werk te maken. De groei der vereeniging is zeer voorspoedig geweest en spr. meende, dat zij niet meer de zwakste spruit is van de Centrale vereeniging, welker jongste loot zij is. Bij het bestuur bestaat dan ook het vaste vertrouwen, dat een volgend jaar een grootere tuin zal kunnen worden geopend. Het eigenlijke openingswoord werd gesproken door i r. Pomp e, voorzit ter van den kring Noordliolland der Centrale Vereeniging van Schoolwerktuinen, die be gon met den heer Nouwen dank te betuigen voor het vele werk, dat in korten tijd hier is verricht in het belang der vereeniging en daarna het nut van schoolwerktuinen schet ste: zij zullen den kinderen netheid leeren en de noodzaak bijbrengen van opletten bij het werk Bij het wieden van den tuin immers is dit een eerste vereischte om te voorkomen dat allfen onkruid wordt verwijderd; netheid en orde in den tuin zal de plantjes gced doen gedijen en als de jonge tuinders een en ander goed hebben begrepen, zullen zij die orde en netheid ook betrachten in den school. Zoo zal de tuin van goeden invloed zijn op al het werk in de school. En dan komt daar nog bij dat het zeer gezond is te werken in de bui tenlucht, terwijl bovendien slechte eigenschap pen, zooals b.v. snoeplust, die kan leiden tot diefstal met als droevig einde de gevangenis, worden bestreden door bezigheid. Spr. uitte zijn beste wenschen voor den verderen bloei der vereeniging en den uit bouw van haar werkzaamheid en zegde toe, eenige vaste planten te zullen afstaan ter ver siering van den tuin. Namens de vereeniging van volkstuinders werd een woord van gelukwensch gesproken met het behaalde resultaat, terwijl de over tuiging werd uitgesproken dat de kinderen, voor wie de tuin bestemd is, met veel genoe gen het noodige werk zullen verrichten, dat niet zal nalaten goeden invloed uit te oefe nen op hun verder leven en op hun zin voor bescherming en bewaring van bloem en plant ook buiten dezen tuin en vooral in openbare parken en plantsoenen, waar het gemeente bestuur met zoo kwistige hand zorgt voor Flora's kinderen. Na een woord van dank van den heer Nouwen werden de tuintjes in beslag ge nomen door de jonge kweekers, die zich on der leiding van den heer Veldman beijverden om sla- en bloemkoolplantjes op juiste wijze en op onderling juiste afstanden aan den bo dem toe te vertrouwen. Wij spreken hierbij den wensch uit, dat zij veel genoegen zullen hebben bij hun werk in den tuin en succes zullen oogsten en dat de daarvan gekoesterde verwachtingen niet zul len worden beschaamd. Dan zal zeker in de toekomst de tuin belangrijke uitbreiding on dergaan. In tegenwoordigheid van B. en W. van Hoorn, de commissie van bijstand verte genwoordigers der Vereen, voor Volksonder wijs van den cursus 1931/32 der Middelbare Handelsavondschool. De heer Sindram heette als Voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom en dankte in het bijzonder het dagelijksch bestuur der gemeente voor de warme belangstelling, wel ke het gemeentebestuur voor deze onderwijs inrichting betoont. Spr. releveerde, dat de heeren Orabowsky en L. Visser 10 jaar aan de instelling verbonden zijn, respectievelijk als directeur en lid van het bestuur. In warme bewoordingen werden de ver diensten van de beide jubilarissen herdacht. De heer Eriks wees op het feit, dat ook de voorzitter, de heer Sindram zijn tienjarig jubileum als zoodanig herdacht en dankte den heer Sindram voor zijn groote toewij ding voor de school. Burgemeester Bisschop richtte zich tot be stuur, directeur en leeraren en getuigde, dat Hoorn trotsch is op deze zoo gunstig bekend staande onderwijsinrichting. Spr. hoopte, dat steeds de noodige gelden beschikbaar zullen blijven om de Middelbare Handels school haar bestaan te verzekeren. Hierna had de uitreiking der diploma's en rapporten plaats. Namens de leerlingen werd den heeren- Graboswsky, Sindram en Visser een fraaie lucifersdoos met inscriptie aangeboden. In een door de oudercommissie voor de openbare lagere school te Winkel gehouden ouderavond, werden tot leden der ouder commissie benoemd de dames A. van Zoonen- Molenaar en A. Tijssen-Vlugter en de heeren P. Honingh, J. Vethman, J. van Essen, S. P Vries en Th. de Prée. Donderdag werd in de openbare school te St. Pancras een ouderavond gehouden, waar een 50-tal ouders aanwezig, waren. Bij de opening riep het hóófd der schooi allen het welkom toe, vooral mevr. en den heer de Winter uit Alkmaar. De heer de Winter zou dezen avond een bespreking hou den over Buitengewoon Lager Onderwijs. Spreker herinnerde nog aan de zoo uitstekend geslaagde gehouden cursus voor rijpere jeugd waarvoor de aanwezigen werden be dankt voor hun steun en de oudercommissie voor haar initiatief in deze. Eenige mededeelingen werden gedaan waaruit wij aanstippen dat geprobeerd zal worden een vrouwenclub op te richten. De heer de Vries, voorzitter der ouder commissie, dankte het hoofd der school voor zijn leiding bij den gehouden cursus en vroeg of zooiets het volgende seizoen weer moest worden geprobeerd. Dit werd onder appiaus met algemeene stemmen aangenomen. Hierna werd t woord gegeven aan de heer de Winter. C_ eker begen met te zeggen, dat de publieke belangstelling voor het on derwijs aan misdeelde kinderen steeds toe neemt. Waren er in ons land in 1904 zes scholen, thans is dit gestegen tot 65. Gemid deld wordt het aantal leerlingen dat daaraan deelneemt op 2 pCt. geschat. Deze achterlijke kiuderen worden in 3 groepen gesplitst en welde idioten waarvoor geen onderwijs mo gelijk is, zelfs niet op die scholen. De imbe cielen voor welke hef alleen kan als er een z.g.n. bezinkingsklas aan verbonden is, waar hoofdzakelijk handenarbeid wordt ge geven. En dan de debielen, dat zijn zij, die voor plaatsing op de scholen in aanmerking komen. Deze zijn vaak op één of twee punten nog goed bij, terwijl voor andere vakken hun onderscheidingsvermogen absoluut onvol doende is. Hieruit zou men dus afleiden dat een zeker deel der hersens normaal weVkt, vaak blijkt uit het medisch onderzoek dat de schildklier de oorzaak is. Hoe vindt nu de toelating plaats? In de eerste plaats geeft het hoofd der ge wone lagere school jaarlijks aan 't gemeente bestuur op, welke kinderen naar zijn idee, hiervoor in aanmerking komen. Er wordt dan vervolgens aan de ouders gevraagd of zij idee hebben hun kind naar die school te sturen, wat dikwijls op verzet stuit, doch indien de toestemming wordF ver kregen, volgt een zeer nauwkeurig medisch onderzoek, en daarna een paedagogiscli onderzoek. Hoe dat *rt zijn werk gaat werd door den spreker duidelijk uiteen gezet, waaruit wel bleek dat niets aan het toevai werd overgelaten. Soms blijkt uit dit onderzoek dat plaatsing niet noodig is, dan blijft het kind op de ge wone school. Het aantal leerlingen in een klas bedraagt hoogstens 18. Hoe het onderwijs geschied werd door den heer de Winter breedvoerig uiteengezet, waaruit bleek welk eindeloos geduld en welke toewijding van het onderwijzend personeel worden gevergd. Met tal van voorbeelden toonde spreker aan wat alzoo bereikt is Verchillende werk stukken liet hij zien, want de handenarbeid neemt hier een voorname plaats in. Een eer ste vereischte is ook dat de kinderen voelen dat ze meegeteld worden en niet achteruit gezet en geplaagd worden door hun mede leerlingen. Ook na het verlaten der school worden ze niet aan hun lot overgelaten. De meesten worden wel bij een baas geplaatst doch komen soms nog wel eens twee of drie keer terug voor het goedgaat. Avondonderwijs wordt hun ook verstrekt en tevens wordt er op gelet wat zij in hun vrijen tijd doen. Voor hen die nog niet in de maatschappij kunnen is de Vereeniging voor Nazorg opgericht waarvoor een apart kojo- niehuis te Éde is gesticht. De spreker eindig de zijn schitterende uiteenzetting met de hoop dat deze iets mocht bijdragen om een overzicht te krijgen van het werk dezer scholen. De voorzitter dankte den spreker en door het applaus dat volgde bleek wel, dat dit aller instemming had. In de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd en menige vraag tot het onderwij zend personeel gericht waarna de thee werd gereserveerd. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredenden mevr. Volkers, Kuiper, C. de Jong en Jb. de Vries met bijna algemeene stemmen werden herkozen. Met dank aan de vergadering namen zij hun benoeming we derom aan. Verzoek verlaging der schoolgelden. Door den heer C. de Jong werd uiteengezet dat de schoolgelden op St. Pancras nogal hoog zijn. Dit zal onderzocht worden en als dit blijkt waar te zijn, aan den gemeenteraad worden verzocht om verlaging. De heer van Gracht bracht met de rond vraag naar voren, de ouderdom van sommige landkaarten. Het hoofd der school gaf echter als zijn meening te kennen dat door het ge meentebestuur alles wordt gedaan om de leermiddelen in orde te brengen. Reeds is tweemaal zooveel gebruikt als was aange vraagd, dus moeten wij wel dankbaar zijn voor deze bereidwilligheid. De heer de Vries wilde een paar avonden per winter, avondjes voor de jeugd organi- seeren. Tevens deelde spreker mede, dat reeds 17 dames zich voor een damesclub hebben opgegven. Het hoofd der school dankte de aanwezi gen voor dezen zoo gezellig verloopen avond, doch kon niet nalaten, zijn grooten dank te betuigen aanmeester v. d. Tak, die zoo be reidwillig was geweest, om, toen de zaak scheef liep, omdat in de hoogste klasse 56 kinderen waren en maar 48 zitplaatsen, hij onmiddellijk heeft gezegd: ik kan de 5e klas er wel bij hebben. Thans door de verhooging is die klas weer bij mij gekomen, zeide spr., en ik kan zeggen dat deze kinderen schitte rend zijn onderwezen. Een daverend applaus kon meester van der Tak van de aanwezigen in ontvangst nemen. Hierna sluiting. DE CENTRALE STIERENKEURING TE ALKMAAR OP 22 APRIL 1932. De Centrale Stierenkeuring met de daar aan voorafgaande plaatselijke voorkeurin gen worden door de Prov. Commissie tot Be vordering van de Rundveefokkerij georgani seerd. Deze keuringen hebben tot doel streeks gewijs en centraal het aanwezige mannelijke fokmateriaal te toonen en te beoordeelen, om een indruk te krijgen van de kwaliteit van dat mannelijk fokmateriaal, om te kunnen con- stateeren of er vooruitgang is ja dan neen, om te constateeren of hare maatregelen ter bevordering der fokkerij nog voldoende effect afwerpen ,al of geen wijziging of aanvulling behoeven, om de fokkers voor te lichten door te doen aanwijzen door een deskundige jury wat de beste stieren zijn en zoo mogelijk ze ir. rangorde naar de kwaliteit te plaatsen. Op de plaatselijke voorkeuringen verschijnt zoo mogelijk al het aanwezige mannelijk fok materiaal, wat wordt verdeeld in „aangehou den" en „niet aanhouden", alle aangehouden of goedgekeurde één-jarige stieren verschij- In de tegenwoordige zenuwsloopende tijd heeft wel ieder be hoefte aan een dage lijksch middel ter opwekking en verfris- sching. Duizenden kiezen hiervoor de origineele KING pepermunt. Aan het edele natuurproduct waaruit is bereid, is de gunstige uitwerking toe te schrij ven. Wie dit éénmaal heeft ondervonden, wil het niet meer missen. tevens veelal een gunstig kwaliteits-oordeel in veel minder mate op, waarmede een derge. lijke indeeling in stammen meer een soort oriëntatie omtrent de afstamming wordt Wat de jarige stieren op de Centrale keu- ring betreft, treden naast slechts een 15-tal stieren, afstammende van diverse vaderdieren een 3-tal stammen op den voorgrond, n.1. d» Emma's Wodan, Jonge Meine 22 en Max Albert 2 stammen, waarvan Emma's Wodan en Max Albert 2 met ongeveer evenveel na zaten. Gemakshalve geven we hier voor insiders, waarvoor dit artikel toch is bestemd, de na volgende indeeling: Emma's Wodan-stam Aantal via Wodan 3 Wodan Jan 2 2 Wodan Jan 5 8 Wodan Jan 7 6 n Wodan Melkbron 7 Suzanna's Wodan Jonge Emma's Wodan Triens Wodan 1 via Wodan 7 Wodan—Wodan Riek 1 Wodan Jan Wodan Jan 5 (2785) 2 Wodan Jan Emma's Wodan Jan 2 Max Albert 2-stam. Totaal 30 via Frans 104 nen op de Centrale Keuring te Alkmaar, van de aangehouden 2-jarige en oudere stieren worden allen die opgeroepen, welke de keu ringscommissie daarvoor geschikt acht. Waar een groot deel der 1-jarige stieren in andere handen moet overgaan, dus verhandeld moet worden, waarvoor de Centrale Keuring de gelegenheid is, acht men het ongewensch: van de aangehouden 1-jarige stieren een groep kantnummers t? weren, hetgeen zeker voor den indruk van de keuring zijn voordeel zou hebben. Ook de fokkers kunnen op een dergelijke keuring veel leeren. De keuring zelf is hoofd zakelijk een keuring op exterieur. De daar voor aangewezen jury heeft tot taak uit alle aangeboden stieren één groep of 2 groepen van de allerbesten te halen en de dieren groepsgewijs in rangorde te plaatsen, met het doel de fokkers te laten zien, wat volgens de jury wat betreft het exterieur het fokdoel moet zijn. Waar het in de fokkerij niet gaat om correct en sterk gebouwde stie ren maar hoofdzakelijk om de voortbrenging van correct en sterk gebouwde zeer produc tief vrouwelijke rundvee, bij de voortbrenging waarvan de stier een zeer belangrijk middel is, versterkt de Prov. Commissie in de cata logus van elke stier de afstamming tot in de 3 generaties met zooveel mogelijk productie cijfers omtrent de daarin voorkomende vrouw voorouders, met het doel een ieder in staat te stellen, zich eenigszins een oordeel te kunnen vormen omtrent het erfelijk productie-vermo gen van de stieren. Waar zulks buitengewoon moeilijk is en kennis van zeer veel factoren en hunne mate van invloed vereischt, heeft de Prov. Commissie ter wille der voorlichting, tevens gemeend een commissie aan te moeten wijzen, welke elk jaar tot opdracht heeft, haar oordeel omtrent de afstamming der aange boden stieren in een letter uit te drukken, welke letter bij elke stier in de catalogus staat vermeld. Deze letter, met de daarbij be- hoorende kwalificatie, omvat dus het oordeel der commissie omtrent afstamming afstam ming- exterieur, afstamming-productie en eventueele andere afstammingsbijzonder- heden. Wat de N.H. commissie betreft, kunnen we hier gerust vermelden, dat de afstammings- productiegegevens het oordeel sterk be- invloeden. In de catalogus van de a.s Cen trale keuring staan 131 nummers vermeld, waarvan 96 1-jarige stieren, 23 2-jarige en 12 oudere. Het is in de fokkerij en ook bij de samen stelling der catalogus gebruikelijk, de stieren in te deelen in verband met hun afstamming van vaderszijde, hetgeeen in vaktermen luidt, dat ze worden ingedeeld bij de „stam" waar bij ze behooren. Het aantql stieren, behooren- de bij een bepaalde stam, demonstreert eeni- germate de invloed welke de stamvader op de geheele georganiseerde fokkerij „wellichr' in den toekomst zal hebben, hellicht omdat niet het aantal nakomelingen maar in het bijzon der de innerlijke kwaliteiten (bedoeld de in nerlijke samenstelling) alsmede de kwaliteit der vrouwelijke dieren waarmee deze stieren gepaard zullen worden, van doorslag geven de beteekenis zijn voor den naam van den be- wusten stamvader. Fokkunaig moet men aan een dergelijke indeeling in stammen of bloed lijn en kwalitatie niet een overdreven waarde hechten, omdat in een fokdistrict als Noord holland deze stammen kris-kras door elkaar loopen Onderscheidene stieren via vaders zijde behoorend tot een bepaalden stam be hooren vaak via moederszijde tot een andere stam, terwijl zulks bij de grootouders weder om kan varieeren In een nog betrekkelijk jong fokgebied, waarin slechts enkele stammen zijn te onder scheiden en welker nakomelingen niet of vrij wel niet aan elkaar verwant zijn, sluit het behooren tot één dezer stammen fokkundig Frans 116 Frans 116 Frans 110 Frans 111 Frans 151 Frans 156 Frans 129 Frans 145 Frans 126 Frans 124 Dirk Frans Max 9 Frans Gerard Willem Frans 150 Frans 152 Jonge Meine 22-stam. via Jonge Meine 23 via Lena's Meine Totaal 1 3 3 4 1 4 2 r 2 2 2 2 1 18 Totaal 20 Voorts nog 3 zoons van Blok Max 138 van Stompetoren, deze stier behoort via vaders zijde Abrahams—Frans van Hoorn) J. Frans 29 tot de Jonge Max-stam, welke stier tevens de grootvader is van stam Max Al bert 2 voornoemd Van de te Alkmaar verschijnende 2- en 3- jarige stieren geven we hieronder een soort gelijke indeeling. Emma's Wodan-stam via Wodan 7 Wodan Jan 2441 Wodan Jan (2371 NH) Wodan 3 Wodan Melkbron Wodan Jan 2 (2350 NH) Jonge Wodan 3 aantal 2-j. 3-j. 1 Totaal Jonge Meine 22-stam via Jonge Meine 22 Jonge Meine 23 Max Albert I I-stam. Via Frans 104 Frans 145 Frans Frans 110 116 Frans Frans 111 Frans 106 Albert 2 5 2 1 1 I 3 1 2 1 1 1 1 10 Totaal Abraham-stam. via Blok Max 4 Blok Max 138 3 Blok Max 6 2 Abraham 3 Sophie's Botermijn 1 Totaal 6 Voorts verschijnen te Alkmaar nog een 2- en 3-jarige stieren, welke nauw verwant zijn aan een der bovengenoemde stammen, als een 2-jar. zoon van Frans Nicolaas, wiens vader een kleinzoon is van Jonge Max en daardoor dus verwant aan de Max Albert II-stam; een 2-jar. zoon van Wodan van Anna 8, zoon van Marie's Wodan, welke weer een klein zoon is van Wodan 4, de vader Emma's Wcdan en van de hiervoor genoemde Marie's Wodan verschijnt er een 3-jar. zoon, beide voorgaande stieren zijn dus verwant aan de Emma's Wodan-stam. De eenige stier, welke op deze keuring verschijnt en die de eenige jaren geleden zooveel voorkomenden naain Constantijn draagt is de 3-jar. Constantijn 87. Tenslotte nog enkele minder bekende af stammelingen, w.o. één afkomstig uit De Wijk, Drente, n.I. Johan v. d. Stapel, gestat, te Wieringen. De eenige 4-jarige stier in Frans 116, zoon van Max Albert II. Voor de keuring van groepen van zoons betaande uit minstens 4 zoons van 1 vader dier, dingen de navolgende groepe mede: Emma's Wodan-stam. Een groep van 2 1-jar. en 2 3-jar. van Wodan Jan 2; een groep van 8 1-jar. van Wodan Jan 5; een groep van 6 1 jar. van Wodan jan 7; een groep van 7 1-jar en 1 2- jar. van Wodan Melkbron. i. i.I, 213. Zoo weer heelemaal vrij, ging Tuimeltje den tuin van het paleis eens bezichtigen. Daar was hij in langen tijd niet weer geweest. Kikker Karei vergezelde hem. De tuin zag er mooi uit. Overal hingen appels en peren, lek kere pruimen met roode en gele vellen pronkten aan de boomen en daar vonden ze waarachtig een heele mooie banaan. Met die banaan zullen wij nog pleizier maken, riep mmeltje uit, en hij zei tegen kikker Karei, toe Kareltje, help eens mee die banaan optillen- Wij zullen daar eens een fijne wip van maken. Kikker Karei, die nog nooit in een wip gezeten had, zag wel aan het gezicht van Tuimel tje, dat dat iets fijns moest zijn en vlug tilde hij de banaan op en hielp 1 uimeltje om de banaan weg te brengen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6