(Rechtszaken Tanden zoo blank als Parelen Stad, w Omgeving. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN wanneer U ze 's morgens en 's avonds met Odol-Tandpasta poetst. Ze wordt uit de fijnste grondstoffen samengesteld, die het tand-glazuur niet aantasten en toch de tanden prachtig blank polijsten. De heer Leher oordeelde de voorgestelde plaatsen, waar de spuiten gestationneerd zou den worden, ongeschikt. Te Eierland is het brandgevaar het grootst en daar zou geen spuit geplaatst worden. De voorzitter verzocht alleen over aankoop te beslissen, later kon de plaatsing besproken worden. Na nog eenige besprekingen werd conform het voorstel van B. en W. tot aankoop beslo ten De raad verleende verder eervol ontslag aan den heer Krüger als hoofd der school te Oudeschild, in verband met diens benoeming als Hoofd der School te Vijfhuizen. Een voorstel van B. en W. om een subsidie te geven aan de eigenaars voor sloopen van het wrak van het eenige jaren geleden bij de Koog gestrande houten schip de Hoydal, werd na eenige bespreking verworpen. De eigenaars hadden deze subsidie aangevraagd, omdat er geruimen tijd arbeid aan de sloo ping was, en dit een flinke werkverruiming zou geven, doch alleen de heeren weth Vla ming en Leber wilden hierop ingaan, de an deren niet, omdat verondersteld werd, dat dit besluit niet goedgekeurd zou worden. Bo vendien was in 't verzoek geen enkele aanwij zing over het uit te betalen loon. Bij de rondvraag werd verbetering van putten bij den Ruigen Dijk aangevraagd, ge wezen op 't te laag loon. dat door 't weeshuis betaald werd bij door de gemeente gesubsi dieerd loon. Aan een en ander zal aandacht geschonken worden. Nog werden eenige klachten geuit over 't neerwerpen van klei bij de Haven als gevolg van de Zuiderzeewerk- zaamheden. Medegedeeld werd, dat hieraan niet veel, te veranderen valt. Over 't doorgroeien van planten op de rijwielpaden werd eveneens ge klaagd, ook hier zal een onderzoek ingesteld worden. Hierna werd de vergadering gesloten. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. (Strafzitting van Maandag 18 April). EEN DETAILHANDELAAR IN CONFLICT MET POLITIE EN JUSTITIE. Veertien dagen geleden verscheen op de afternoon tea van den politierechter de 46- jarige heer Borchhardus Wilhelmus van B. een voormalig O. I.-militair, die echter blijk- baaPniet met de schatten van Lombok uit het schoone Insulinde was teruggekeerd, doch in zijn onderhoud voorzag met het uit venten van utiliteits- en schoonheidsartikel tjes. Deze handelsman bevond zich op 14 Juli te Egmond aan Zee, alwaar het aanbie den van handelswaar zonder vergunning niet geoorloofd is en aangezien nu genoemde heer van B. zich niet in het bezit had gesteld van een dergelijk consent, kreeg hij moeilijk heden met de politie die door de min of meer onwillige houding van den negociant, zóó hoog liepen, dat een heftig verzet volgde en niet alleen proces-verbaal werd gefabriceerd ter zake overtreding van het ventverbod, doch ook wegens enstige wederspannigheid. Bo vendien werd ook nog zijn kistje met negotie in beslag genomen en tot dusver niet terug gegeven. In verband met de overtreding der politie verordening te Egmond aan Zee, verscheen van B. op 19 Februari voor den kantonrech ter en werd alstoen veroordeeld tot 3 gulden boete of 3 dagen hechtenis. De wederspan nigheid, een delict van hoogeren rang in de criminaliteit, was ter berechting opgedragen aan den Politierechter, zooals hier boven door ons werd gereleveerd. De verdachte be weerde alstoen hevig te zijn mishandeld, omdat door hem was geweigerd zijn naam op te geven en hij zich niet wilde doen fouillee- ren. Voorts protesteerde hij krachtig tegen de inbeslagname van zijn negotiekist met in houd, waardoor hij zich ten zeerste gedu peerd achtte. Omdat het hem aan de nervus rerum, dat wil zeggen de noodige middelen ontbrak, hadden zijn pogingen zich van rechtsbijstand te voorzien (zijn juridische adviseur die zich op de publieke tribune bevond kon natuurlijk practisch als waardeloos worden uitgescha keld) schipbreuk geleden en op grond van deze beletselen in zijn verdediging verzocht de gedaagde uitstel van behandeling, mede in verband met de omstandigheid, dat hij ook nog getuigen a decharge naar voren wenschte te brengen. De officier scheen niet al te vurig bereid medewerking te verleenen. De man had ruim schoots gelegenheid gekregen, zijn verdedi ging voor te bereiden en handelde kennelijk op instigatie van een bezoeker van de pu blieke tribune. Verzette zich alzoo de officier tegen het uitstel, de politierechter dacht er wat milder over en wenschte den opposant met het volle kilo te bedienen, reden waarom de zaak werd voortgezet in de zitting van heden Laat ons vooraf echter onomwonden verkla ren, dcrt wij ons met de inbeslagname en eventuëele verbeurdverklaring van de kist met handelswaar niet zouden kunnen vereenigen, indien wij in aanmerking kwa men onze meening kenbaar te mogen maken. Afgescheiden van het in beginsel ontoelaat baar optreden van den verdachte, lijkt ons de inbeslagname van voorwerpen, die geen di rect verband houden met het misdrijf of over treding, in casu wapens, spaden, strikken, wild en dergelijke, toch wei wat ver gedreven. Uit het verloop der voortgezette behande ling zal echter blijken, hoe de juristen hier over dachten. De verdachte, in persoon present, werd thans verdedigd door mr. Winkel, advocaat en procureur te Alkmaar. Brigadier-titulair Bergsma, thans te Wieringen, was wederom als getuige aanwezig. Voila Tout! De verbalisant volhardde bij het door hem opgemaakt proces-verbaal en het voorgeval lene werd nog eens uitvoerig nagegaan. Ver dachte weigerde persé zijn naam op te geven en verzette zich krachtdadig. Door verdachte werd erkend, dat hij gevent had zonder ver gunning. voorts ontkende van B., dat Bergsma al direct paar zijn naam zou heb ben gevraagd, dit gebeurde eerst na de mis handeling. De politierechter maakte den verdachte duidelijk dat hij niet duldde, dat verdachte den getuige van mishandeling, beschuldigde zonder eenig bewijs, TA.NUIPASTA. eewild in 98 landen! De officier achtte zich voldoende ingelicht en gaf te kennen, dat de geheele aanhouding der zaak, zooals hij trouwens wel gedacht had, op niets uitliep. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Mr. Winkel pleitte voor zijn cliënt het op leggen eener geringe geldboete. De politie rechter wenschte evenwel alvorens te oordee len, een psychiatrisch rapport en zal de stuk ken stellen in handen van den heer Wiggers. Voortzetting der zaak op 27 Juni. AARDAPPELEN MET ZURE APPELTJES. Een achttienjarig jongeling, genaamd Oer. Mar. v. d. M., van beroep werkman, had in November misbruik gemaaakt van zijn posi tie als aardappelenlosser en ingepikt een zak blauwe piepers, als meel op de schotel, en dat consumptieartikel nota bene verkocht aan zijn eigen moeder voor den civielen prijs van 1.50. Hij spelde het goede mensch op haar mouw, dat hij zelf die aard appelen gekocht had. En ze waren nog bar slecht ook, zei moeder, diep verontwaardigd. Bovendien eigende hij zich nog wederrech telijk toe een kistje buitenlandsche tafelap pelen. Verdachte werd reeds meermalen ter zake diefstal veroordeeld door den Kinder rechter. De verdachte die in dienst was van den heer J. van Os, groentenhandelaar, was naar aanleiding van deze tamelijk brutale diefstallen in dienstbetrekking, door dezen ontslagen. Niet om slapte in het bedrijf, zooals het jonge mensch voorgaf. De kistjes appelen had van Os terugge kregen, maar de aardappelenrekening 1.5714 stond nog open. De heer Wiggers hoopte, dat het daar heen kon worden geleid, dat verdachte werd opgenomen in een stichting, die bereid is hem op te nemen. De officier memoreerde het treurige straf register van dit steelzuchtige jonge mench, doch met het oog op de jeugd van verdachte vorderde hij een 6 maanden voorwaardelijk met 3 proefjaren. Vonnis conform eisch en onder toezicht van een gezinshoofd gesteld. De heer Wiggers werd met deze voorname taak bedacht. BEMOEI U NIET MET DE ZAKEN DER POLITIE! De heeren G. en H. de J., werklieden te Alkmaar, hadden in den avond van Zater dag 20 Februari het den agent van politie van der Valk nogal lastig gemaakt, toen deze agent zich verplicht achtte tegen zeke ren Jan Fluit ambtelijk op te treden, aange zien hij door dezen persoon werd beleedigd en getart. De verbalisant was door ziekte verhinderd en zijn procesverbaal werd voor gelezen. Hieruit bleek dat bovengemelde heeren, die thans achtereenvolgens voor hun onge paste bemoeizucht terecht stonden, zich ta melijk onhebbelijk hadden misdragen. Volgens verklaring van een der verdach ten, berustte zijn activiteit op een vergissing Hij dacht aan een paar vechtende boeren! Voorts was een rijkelijk gebruik van geest krachtige dranken aan dit optreden niet vreemd. Eisch tegen eersten verdachte 30 boete of 30 dagen. Vonnis 25 boete of 25 dagen. Nummer twee werd veroordeeld tot een ge lijksoortige straf. Het mag in 't voordeel der veroordeelden worden aangemerkt, dat zij spijt gevoelden en hun verontschuldiging aan den heer v. d. Valk hadden aangeboden. OOK GEEN POLITIEVRIEND. De niet verschenen heer Hinderikus E. te Helder had op 27 Februari den agent van politie de Haan niet alleen gruwelijk uitge scholden, maar zich ook met alle beschik bare kracht verzet en getracht den agent te slaan. Deze had hem toen met de sabel tot kalmte gebracht. Verdachte werd meermalen veroordeeld en is dus geen nieuweling in de criminaliteit. Eisch 6 weken gevangenisstraf. Uitspraax 4 weken dito. EEN PROPAGANDIST VOOR DE WERELDREVOLUTIE! Een te Hoorn wonend voorstander der di recte actie genaamd Hendr. Cornelis H. had in het laatst van januari cp den hoek der Nieuwsteeg aldaar aan zekere mej. Ensing een gedrukt papier overhandigd waarin het menschdom (speciaal de arbeiders) werd aangespoord tot plundering van magazijnen, diefstal en geweldpleging. Ook mej. Kramer werd met een dergelijk prachtexemplaar ge lukkig gemaakt. Zij beweerde nu het pamflet niet te hebben gelezen, wat erg jammer was. De heer H., die heden terecht moest staan wegens opruiing, was niet verschenen. Zeker te druk met revolutie maken. Het schijnt ech ter, dat hij alle kennis aan bedoelde opruien de geschriften heeft ontkend, wat den politie rechter niet erg mannelijk toescheen. Maxi mum straf van 5 iaar gevangenisstraf, doch de officier achtte 50 boete voor ditmaal ge noeg. Vonnis 50 boete of 50 dagen, eisch. EEN WEERBARSTIGE KASSIER OF EEN MISVERSTAND? De heer Arie S., kassier te Schagen, stond terecht ter zake het tamelijk ernstige feiu dat hij in den avond van 9 Februari op het Keern, in de gemeente Zwaag, niet had ge stopt, toen hem dit door den rijksveldwach ter IJpma en den gemeente-veldwachter A. Faber door middel van het bekende stoptee- ken werd gelast, zulks ter controle van rij- en nuromerbewijs en wegenbelasting. De heer S., persoonlijk aanwezig, beweer de de twee veldwachters niet te hebben opge merkt. Hij had geen enkele reden, om door te rijden. Hij had in Alkmaar een conferen tie gehad met een directeur der Twentsche bank en vervolgens iemand met zijn wagen naar Hoorn gebracht. De gemeente-veldwachter van Zwaag ver klaarde dat de heer S. met zooveel geweld was doorgereden, dat een aan den weg staand wielrijder op zij moest springen om niet geraakt te worden. Den officier was de zaak zoo onbegrijpe lijk, doch het wilde er bij hem niet in, dat verdachte die veldwachters en dien wielrij der niet had opgemerkt. Voorts had ver dachte even te voren gas afgesloten. Eisch derhalve 25 boete of 25 dagen. Vonnis 50 boete of 50 dagen. Verdachte nam onder flauw protest ge noegen met dit vonnis. EEN POLITIEAGENT MISHANDELD. De 26-jarige bankwerker Jan de B. had in den nacht van 13 op 14 Februari op den Havenweg te Helder den agent van politie Zondervan in het gelaat geslagen. De bank werker verkeerde in staat van dronkenschap en maakte het den personen, die uit het Casi nogebouw kwamen, nogal lastig, reden waarom de agenten Zondervan en Huidinga tusschen beiden kwamen. Verdachte beweerde door Zondervan ach terover te zijn geworpen. Hij had later den agent zijn excusies aangeboden. Eisch en vonnis 'f 25 boete of 25 dagen. EEN VERNIELZUCHTIGE CLIENT. De verdachte Jan de Gr. uit den Helder, niet ter zitting tegenwoordig, zou in den avond van 5 Maart in het café van den heer Veenstra aan den Kanaalweg aldaar een vier tal bierglazen en eenige caféruiten hebben vernield. Deze heer V. scheen een wonderlijk heerschap te zijn, daar hij in bedoeld café ook nog sterken drank had geconsumeerd, die hij in een flesch bij zich droeg. De scha de bedroeg 9. Gerequireerd werd tegen verdachte, ettelijke malen veroordeeld, 1 maand gevangenisstraf. Vonnis conform. GEEN VOORBEELD VAN ONKREUKBARE EERLIJKHEID. Een 46-jarige winkelier te Bergen, Gijs- bertus R., die tevens was belast, in kwaliteit van bode, met de inning der contributiën van de aldaar gevestigde vereeniging voor zieken- huisverpleging, stond terecht ter zake ver duistering van 803.70, welk bedrag hij zich gedurende het tijdperk 1 October 1931 tot Februari 1932 wederrechtelijk had toege- eigend. Door verdachte werd dit feit trkend. Als getuigen werden gehoord de heeren A. Glerum en B. de Jonge. De heer Glerum was penningmeester geweest van de zieken- huisvereeniging „Helpt elkander". Hem was gebleken, dat verdachte het hierboven ge noemde bedrag had achter gehouden. Deze had feitelijk het eene gat met het andere ge stopt, tot eindelijk het gat onstopbaar werd. De officier achtte een nader onderzoek door den heer Wiggers in te stellen noodzakelijk. De verdediger, mr. Winkel, had geen be zwaar. Hervatting op 27 Juni e.k. WEDERRECHTELIJK MET DE WONDERKUIL GEVISCHT? De heeren Machiel en Fred. SI., respectie velijk vader en zoon, twee stevige zeebonken, wonende te Helder, hadden op 7 Maart met de wonderkuil gevischt op de Waddenzee, niettegenstaande de opzichter de Vlieger hen had gelast daarmede op te houden, en ston den heden te dier zake terecht. Door vader SI. werd echter beweerd, dat hij voor dit visschen consent had. Volgens beschikking van den minister in Novem 1931 was het visschen in een gedeelte v de Waddenzee met wonderkuil en kornet ver boden, deelde de verbalisant de Vlieger mede en meer kon hij er ook niet van zeggen. Een en ander houdt verband met den afsluitdijk der Zuiderzee. De officier legde dit nader uit en vorderde tegen ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis conform eisch. EEN MINIATUUR DONDERDAGAVOND RELLETJE IN DE 40 PLUS RESIDENTIE. Volgens de oude tradiiie is de Donder dagavond, wanneer in vroeger dagen het kooitje van het bedienend vrouweüjk perso neel werd opengezet, altijd in Alkmaar wat meer geanimeerd dan gewoonlijk cn zoo heerschte in den laten avond van Donderdag 6 Maart in den omtrek Kraanbuurt-Visch- markt en environs een opgewekt klein-stads- leven, waaraan ook de koopman en boek binder Hendrikus Wilhelmus Swilders opge wekt deelnam. De omstandigheid echter, dat een aanlokkelijke jonge dame, die zich in be vallige pose op de stoep van een kruideniers winkel had opgesteld, door hem werd ver eerd met het lied: An der Donau hab ich mein Madl gekust, gaf den arbeider Arie de V., 'n afstammeling der Batavieren, wiens handjes nogal los aan het lijf zitten, motief den boekbinder 'n doffer op zijn gelaat toe te dienen van zoodanige kwaliteit, dat volgens meening van den getroffene diens oogen finaal werden dicht geslagen. Natuurlijk verkeerde de boekbinder door deze kunstbewerking in een stadium van vol slagen kleurenblindheid en was hij niet bij machte, het Verdronkenoord van de Lange- straat te onderscheiden. Echter, den agent van politie Heydentri'k, belast met de handhaving der orde, was deze droeve toestand vol komen onbewust en hij maakte tegen den boekbinder proces-verbaal op, toen deze heer niet voldeed aan de lastgeving, zich in be paalde richting te verwijderen, welke aange legenheid is geregeld bij artikel 195 der alge- meene politieverordening. Als gevolg van dezf ambtelijke handeling stond de boekbinder op 18 Maart voor den kantonrechter terecht, doch hij beriep zich toen op de ontvangen liefkozing van Arie de V., die hem het juiste onderscheidingsvermo gen had ontnomen. Maar Let was zijn bedoe ling geweest zich naar het politiebureau te begeven, teneinde van de ondergane mis handeling een klacht in te dienen. En zooveel kon hij dan toch nog wel waarnemen, dat hij, indien hij moes* zijn aan het eind van de Langestraat, zich niet in de richting van het accijnstorentje moest begeven. Het verweer van den „verdacht^gaf den kantonrechter aanleiding de zaalT" aan te houden en af te wachten wat het resultaat zou zijn van de strafzaak contra den vuist vechter Arie de V. en het was dan dezen Maandagmiddag, dat de zitting van den politierechter met dit zaakje werd besloten. De verdachte heer Arie de V. was niet aanwezig om zijn strafbare krachtverspilling nader toe te lichten, dus was die kous al heel gauw afgebreid. Gerequireerd werd f 15 'ooefe of 15 dagen hechtenis. Vonnis dito dito. De nog in portefeuille berustende zaak voor den kantonrechter kan alsnu ook tot een goed einde worden gebracht. overtreding Motor- en Rijwielwei, de le n boete of 1 week tuchtschool, de 2e 056 boete of 1 cag hechtenis, de 3e, 10e leder f 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 4e. 13e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 5e. 8e li* ieder 10 boete of !0 dagen hechtenis, de 6e J f 7 boete of 1 week tuchtschool, de 7e 2 V f 0.50 boete of 2 X 1 dag hechtenis, de 9e 30 boete of 30 dagen hechtenis, de 12e f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 14e 4 ooete of 4 dagen hechtenis. HET VERKEER VAN RECHTS GAAT VOOR. Voor het gerechtshof te Arnhem is gepro. cedeerd over schade veroorzaakt bij een aan rijding tusschen twee auto's. Een der auto's werd zwaar beschadigd en de eigenaar eisch- te een schadevergoeding van 650, omdat z.i. de schuld te wijten was aan den chauf feur van den anderen auto. Het gerechtshof overwoog, dat art. 5 van het motor- en rij- wielreglement onvoorwaardelijk voorschrijft, dat akn het van rechts komende verkeer voorrang moet worden verleend; dat in strijd met dit voorschrift de aanrijdenden auto geen voorrang heeft verleend aan den van rechts komenden auto. Gedaagde had aangevoerd, dat de tegenpartij de linkerzijde van den weg bereed, maar dit ontsloeg hem naar het oordee! van het Hof niet van den plicht om art. 5 na te leven. Voorts over woog het Hof, dat de overtreding van een gebodsbepaling betreffende het verkeer op de naleving waarvan ieder ander auto bestuurder mag vertrouwen voor den autobestuurder, die in overtreding is, altijd schuld oplevert. Het Hof wees de vordering tot betaling van 650 schadevergoeding toe. Tegen deze uitspraak is cassatie aange- teekend. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 15 April 1932. J. v. K. te Zwaagwesteinde, in staat van dronkenschap de orde verstoren, 10 boete of 10 dagen hechtenis. Jn. de W., Jb. de W., P. K. te Koedijk, straatschenderij, de le en 3e ieder f G boete of 1 week tuchtschool, de 2e 6 boete of 6 dagen hechtenis. A. K. te Egmond aan Zee, loopen over ver boden grond, f 2.50 boete of 2 dagen hechte nis. J. M. W. te Amsterdam, overtreding Vis- scherijwet, f 4 boete of 4 dagen hechtenis. A. K. te Heiloo, overtreding Kieswet, 0.50 boete of 1 dag hechtenis. W. J. K. te Uitgeest, G. B. te Zaandijk, overtreding Arbeidswet, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. P. B. te Den Helder, J. S. te Alkmaar, op gave valschen naam, ieder 5 boete of 6 dagen hechtenis. W. Z. Tz., A. Z. te Egmond aan Zee. H. J. Z. te Alkmaar, dronkenschap, de le 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 2e 3 dagen hechte nis en 6 maanden opzending, de 3e 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. S. te Haarlem, P. C. B. te Uitgeest, W. v. d. B. te Nieuweschans, H. K. te "Alkmaar, overtreding Politieverordening, de le en 3e ieder f 3 boete van 3 dagen hechtenis de 2e f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 4e 4 boete of 4 dagen hechtenis. S. P. E. te Heemstede, G. W. te Heems- k kerk, P. B., J. B. te Heiloo, T. v. d. W. te Bergen aan Zee, A. A. K., W. B. te Alkmaar, P. de G. te St. Par.cras, J. J. K., J. G. te Akersloot, J. B., D. J. W. B. te Amsterdam, M. V. te Rustenburg, O. W. S. te Winkel, MEINEED DOOR DEN VELD- WACHTER? Negen maanden ge'éiscM. Vooi de rechtbank te Middelburg had zich Vrijdagmiddag te verantwoorden een 37-ja- rige gemeenteveldwachter uit Duivendijke (Schouwen), die er van verdacht wordt op 29 Januari in strijd met de waarheid te heb ben verklaard, dat iemand zich te zijnen huize aan huisvredebreuk heeft schuldig ge maakt. Verschillende getuigen kwamen verkla ren, dat de bedoelde man niet in de woning is geweest, doch wel er voor bleef staan en dat er niet gezegd is, dat hij er uit moest gaan, doch dat hij er niet zou komen. De eisch luidde wegens meineed neget maanden gevangenisstraf. HEFFEN VAN EEN VERGUNNINGS RECHT EN EEN VERLOFSRECHT. In bijlage nr. 58 schrijven B. en W.: In verband met de inwerkingtreding def Drankwet (Staatsblad 1931, nr. 476) op 1 April 1932, op welk tijdstip de Drankwet van 1904 is vervallen, zal de verordening op het heffen van het gemeentelijk vergunnings recht, op grond van het eerste lid van artikel 78 der nieuwe wet, voor zooveel noodig, over eenkomstig de bepalingen der nieuwe wet bin nen 6 maanden na den dag, waarop deze in werking treedt, moeten worden herzien Evenzoo zal op grond van het tweede lid van dit artikel binnen dezen termijn moeten wor den vastgesteld een verordening, regelende het heffen van een verlofsrecht, welke heffing, betrekking hebbende op verloven voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank, thans voor het eerst mogelijk is. Wij stellen Uwe vergadering vóór, de be staande verordeningen op het heffen en in vorderen van het vergunningsrecht, vastge steld op 8 Februari 1905 en opgenomen in Gemeenteblad 1905 nr. 183 in haar geheel in te trekken en nieuwe verordeningen vast te stellen op het heffen en invorderen van een vergunningsrecht verschuldigd voor gewone- en hotelvergunningen en van een verlofs- recht. De heffing van het gemeentelijk vergun ningsrecht is in de Drankwet (Stol. 1931, nr. 476) geregeld in de artikelen 23 tot en met 25, welke B. en W. in deze bijlage publicee- ren. B. en W. stellen ten slotte voor vast te stel len de volgende verordening op het heffen van een vergunningsrecht en van een verlofs recht in de gemeente Alkmaar. Artikel 1. In de gemeente Alkmaar wordt op grond van de Drankwet (Staatsblad 1931, nr. 476) een vergunningsrecht en een verlofsrecht ge heven overeenkomstig de volgende bepalin gen. Artikel 2. 1. Voor hotelvergunningen wordt het ver gunningsrecht bepaald overeenkomstig het geen daaromtrent op grond van art. 23, lid 4 der Drankwet (Staatsblad 1931, nr. 476) bij algemeenen maatregel van bestuur is of zal worden voorgeschreven. 215. In de nabijheid van dc keuken hielden ze stil. Tui- meltje sloop heel stil naar de keuken en haalde er een groote kurkentrekker uit de kast. Toen zetten zij de ba naan rechtop en kikker Karei moest de kurkentrekker in de banaan booren. Het was een heel karwei, want Tui- meltje kon de banaan bijna niet recht op houden, maar eindelijk waren ze klaar en begon het lieve leven. 16. luimeltje en kikker Karei klommen ieder op de Kurkentrekker en de banaan schommelde lekker heen en weer. Wat was dat gezellig. Tuimeltje wilde hoe langer hoe harder wippen en kikker Karei, die veel dikker was clan 1 uimeltje, kon zich niet goed meer vasthouden en viel er af. En de banaan, die nog altijd heftig heen «n weer ging, maakte een duikeling en daar lag Tuimeltje naast kikker Karei op den grond.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6