E Stad eu Omgeving. Atiistecdamsche Jieacs vv. staatsleeningen. tabakken KINDEREN OVERREDEN. In de Viljoenstraat te Den Haag werd gistter het 7-jarig knaapje C. v. d. M. door een auto overreden en in de Newtonstraat het 7-jarig meisje M. v. J. Beide kinderen ïijn eenige uren later overleden. WERKTIJDINKRIMPING BIJ DE N. V. HEDEMNANFABRIEKEN. De N. V. Hedeman-textielfabrieken, deelt mede dat met ingang van '29 April a.s. de werktijd voor het gedeelte van haar bedrijf, dat tot nu toe nog de volle week draaide, wordt ingekrompen tot 4X dag per week. GEPANTSERDE BINNENZAKKEN. Wanneer het druk is in een stad, zijn vaak de zakkenrollers actief: de heeren hebben at en toe de gewoonte met een puntig mes jas sen open te rijten, zoodat zij bij de binnen zakken kunnen komen en eventueelé porte feuilles er kunnen uithalen. Een Duitsche firma heeft thans een patent gekregen op een soort „pantsering" van den binnenzak, door middel van dun kopervlechtwerk, dat soepel is en den drager geen hinder veroorzaakt. Voor messen is het vlechtwerk ondoordring baar. Bovenaan is een ritssluiting ter grooter .veiligheid. KORTE BERICHTEN. De chef van het Bureau Kinderpolitie te Amsterdam verzoekt namens de ouders in lichtingen betreffende de verblijfplaats van de minderjarige Maria Lentzen, geboren 2 Aug. 1914 te Kerkrade, dienstbode, die eeni- gen tijd geleden haar dienst zonder opgave van redenen heeft verlaten en sindsdien wordt vermist De bewindvoerders van de bankiersfir ma Scheurleer Zoonen deelen mede, dat het kantoor aan de Spuistraat 11 te Den Haag met ingang van 20 April a.s. 's morgens van 1012 uur geopend zal zijn. Naar wij vernemen geschiedt de openstel- iling ter afwikkeling der zaken. Gisteravond omstreeks kwart voor twaalf is op het spoorwegemplacement van het D. P. station te Rotterdam de eerste ma chinist bij de N. S., A. J. Kerkvliet, wonende in de le Middellandstraat, na zijn dienst volbracht te hebben, bij het huiswaarts gaan langs de spoorbaan van achteren door een electrischen trein van den dienst Rotterdam- Amsterdam gegrepen en op slag gedood. Te Oostburg heeft heden het bankiers kantoor Sanderse Co. zijn deuren geslo ten. Er zal surséance van betaling worden aangevraagd. WIJZIGING ALGEMEENE POLITIE VERORDENING. In bijlage no. 65 schrijven B. en W.: De bepalingen krachtens Raadsbesluit van 13 October 1921 (gemeenteblad nr. 771) en 24 April 1924 (gemeenteblad nr. 890) in de srtikelen 139a tot en met 139f der Algcyneene Politieverordening opgenomen ter voorko ming van drankmisbruik zullen in verband net het inwerkingtreden der Drankwet, S. 1931, nr. 476, herzien moeten worden. De artikelen 139b en 139c, die een verbod bevatten om in een voor het publiek toegan kelijke localiteit, waarvoor een verlof A. is verleend, personen in kennelijken staat van dronkenschap en personen beneden den leef tijd van 16 jaren toe te laten, zijn thans ver vallen door artikel 54, lid 22 der nieuwe Drankwet. Krachtens deze bepaling geldt ïetzelfde verbod in een zoodanige localiteit, waarvoor de burgemeester een schriftelijke nededeeling van verbod van toelating van de liervoor bedoelde personen (o.a. personen oeneden 16 jaar anders dan in gezelschap van een meerderjarige) aan de verlofhouders heeft uitgereikt, op grond van vrees voor fei ten in strijd met de openbare orde of zede lijkheid. Aangezien art. 54 lid 4 bovendien bepaalt: „Het is den verkooper van zwak-alcoholi- schen drank of zijn vervanger verboden in de uitoefening van het beroep aan personen be neden 16 jaar dien drank te verkoopen of te verstrekken", achten wij de regeling van de nieuwe Drankwet op dit punt ten aanzien van personen beneden 16 jaar afdoende. In verband daarmede kan artikel 139c der Al- gemeene Politieverordening gevoegelijk wor den ingetrokken. Anders staat het evenwel met artikel 139b, waarin maatregelen wor den getroffen tegen personen, die zich in ken nelijken staat van dronkenschap bevinden. Weliswaar is, gelijk reeds werd opgemerkt, deze bepaling door het inwerkingtreden van artikel 54 lid 2 der nieuwe Drankwet van rechtswege vervallen, maar een aanvullende regeling schijnt ons met betrekking tot deze aangelegenheid gewenscht. Immers een schriftelijke mededeeling van den burgemees ter, als bedoeld in artikel 54 lid 2, is alleen mogelijk ten aanzien van enkele verloflocali- feiten, namelijk die, waar feiten in strijd met de openbare orde of zedelijkheid zijn te duchten. Tegen toelating van de hierbedoelde personen in alle andere localiteiten, waar voor een verlof A. is verleend, kan niet op grond van de Drankwet worden opgetreden. De gemeentelijke wetgever blijft intusschen, naar ons voorkomt, bevoegd te verbieden, dat houders van een verlof A. of B. aan perso nen in kennelijken staat van dronkenschap dranken verstrekken. Wordt op deze wijze de mogelijkheid voor genoemde personen uitge sloten om verteringen te maken, dan zullen de verlofhouders op hunne aanwezigheid in hunne verlofslocaliteiten niet meer gesteld zijn. Artikel 139d regelt nagenoeg hetzelfde als artikel 54 lid 4 der nieuwe l>ankwet, zoo dat hiervoor geen nieuwe voorziening noo dig is, en artikel 139d zonder bezwaar kan worden ingetrokken. Het zelfde geldt, zij het om een andere reden, ten opzichte van artikei 139a der Algemeene Politieverordening, welk artikel verbiedt sterken drank of zwak-alco- holischen drank te verkoopen aan personen, die deelgenomen hebben aan de loting voor de Nationale Militie op den dag dier loting De loting voor den dienstplicht is namelijk thans centraal geregeld voor het geheele land, terwijl van actieve deelneming daaraan niet meer kan worden gesproken, in verband waarmede aan den dag der loting geen bij zondere beteekenis meer kan worden toege kend. Tenslotte is het gewenscht de in de artike len 139e en 139f der Algemeene Politiever ordening voorkomende uitdrukkingen te ver vangen door de thans in de Drankwet, S. 1931, nr. 476, vermelde. Naar aanleiding van een en ander stellen wij u voor het desbetref fend besluit te nemen. VERSTREKKEN VAN STERKEN EN/OF ZWAK-ALCOHOLISCHEN DRANK IN HET KLEIN OP DEN OPENBAREN WEG. In bijlage no. 64 schrijven B. en W.: In verband met de inwerkingtreding der nieuwe Drankwet, stellen wij u vóór over te gaan tot de vaststelling van een verordening op het verstrekken van sterken drank en/of van zwak-alcoholischen drank in het klein op den openbaren weg, als bedoeld in de artt. 15 en 46, vierde lid, der Drankwet (Staats blad 1931, nr. 476), ter vervanging van de verordening op het verstrekken van sterken drank in het klein op den openbaren weg, vastgesteld bij Raadsbesluit van 21 Juni 1905 (Gemeenteblad 1905 nr. 186), op grond van artikel 11 der Drankwet van 1904, welke verordening tegelijk met die wet op 1 April 1932 is vervallen. De regeling is thans uitgebreid met het verstrekken van zwak-alcoholischen drank in het klein. Overigens handhaaft zij wat tot dusver gold. De bepaling in de vorige veror dening, die verwees naar hetgeen feitelijk ge schiedde in Augustus 1904 (zie art. 1 sub a van het ter inzage liggende gemeenteblad nr. 186) is thans omgezet in een verwijzing naar den feitelijken toestand in Augustus 1931. Het volgend ontwerp besluit (waarvan de strafsanctie is opgenomen in artikel 60 lid 2, der Drankwet) bieden wij U ter vaststel ling aan: De Raad der gemeente Alkmaar besluit vast te stellen de navolgende verordening op het verstrekken van sterken drank en/of van zwak-alcoholischen drank in het klein op den openbaren weg. Artikel 1. Het verstrekken, door een vergunninghou der of een houder van een verlof A, van ster ken drank en/of zwak-alcoholischen drank in het klein op den openbaren weg is toege staan: a. voor die gedeelten, waar dit in Augus tus bij gunstig weder gebruikelijk was, zoolang hem die bevoegdheid niet is ontnomen krachtens art. 2; b. in bijzondere gevallen voor andere ge deelten, voor zoover daartoe door den burgemeester vergunning is verleend. Artikel 2. De bevoegdheid, aan een vergunninghou der of een houder van een verlof A. toeko mende krachtens art. 1, sub a, kan hem door den burgemeester ontnomen worden bij een met reden omkleed besluit: a. in het belang der openbare orde. van het verkeer of van de zedelijkheid; b. in geval van niet of niet behoorlijke na koming van de verplichtingen, genoemd in artikel 3. Artikel 3. Het gedeelte van den openbaren weg, waarop het verstrekken van sterken drank en/of zwak-alcoholischen drank is toegestaan, moet door den vergunninghouder of den hou der van een verlof A. behoorlijk worden ver licht, van een half uur na zonsondergang af, zoolang als van dat gedeelte, ook voor het verstrekken van andere dranken dan sterken of zwak-alcoholischen drank, wordt gebruik gemaakt. Artikel 4 Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging. TOEPASSING WINKELSLUITINGS WET. In bijlage no. 66 schrijven B. en W'.: Bij Raadsbesluit van 18 Febr. j.1. is de door B. en W. aanbevolen gedragslijn ten aanzien van de toepassing der Winkelslui tingswet 1930, S. 460, in overeenstemming met het advies onzer Commissie goedge keurd. Dienovereenkomstig zouden de beslis singen van de Kroon met betrekking tot ver ordeningen ingevolge artikel 6 der Winkel sluitingswet (verplichte sluiting gedurende een halven dag per week) van andere ge meenten eerst worden afgewacht, waarna een verordening ter uitvoering van de wet zou worden vastgesteld. Inmiddels is uit verschillende adressen, welke sedert dien zijn ingekomen, gebleken, dat een beslissing van den Raad meer in het bijzonder betreffende de sluiting op Zondag vóór den datum van inwerkingtreding der Winkelsluitingswet d.i. op 1 Mei 1932 op prijs wordt gesteld. Voorloopig derhalve buiten beschouwing latende de adressen, die aan den raad gericht zijn door vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers in het winkelbedrijf en die be treffende de al of niet toepassing van artikel 6 der Winkelsluitingswet, welke te zijner tijd in behandeling zullen komen, zal de raad thans zijn standpunt hebben te bepalen ten aanzien van de volgende aan hem en aan B. en W. gerichte verzoekschriften: a. van het Comité van Actie inzake de wettelijke regeling van den verkoop van melk e.d., d.d. 15 October j.1., strekken de tot vaststelling van een verbod om des Zondags den geheelen dag en op de eerste vijf werkdagen der week na 5 uur n.m. melk te venten en des Zon dags ntelkwinkels geopend te hebben behoudens van 812 uur v.m. en van 68 uur n.m.; b. van W. Hopman e.a.. melkslijters te Alkmaar, d.a. 1 Dec. j.1.. houdende ver zoek om in het belang der melkslijters en der consumenten aan het verzoek sub a, niet te voldoen en om te verbie den het venten van melk op Zondag na 10 uur v.m. en op de eerste vijf werkda gen der week na 8 uur n.m. c van Jb. Hoogland en Zonen te Alk maar. d.d. 6 Februari j.1. en H. J. Smit te Alkmaar, d.d. 9 Februari j.1., houden de verzoek om hunne vischwinkels op Zondag van 28 uur n.m. geopend te mogen houden; d. van dc Alkinaarscbe Sigarenwinkeliers- vereeniging, d.d. 15 Februari j.1., hou dende verzoek den verkoop door mid del van automaten geheel te verbieden of de exploitatie van automaten voor den verkoop van tabaksartikelen alleen toe te staan aan winkeliers in die artike len; e. van de winkeliers in de Spoorstraat, houdende verzoek om hunne winkels tot 10 uur n.m. te mogen openhouden; f. van de drie alhier gevestigde bakkers- patroonsvereenigingen, d.cL 15 Maart 1.1., houdende verzoek te bepalen, dat de banketbakkerswinkels des Zondags van 10 uur v.m. tot 1 uur n.m. en van 5 S uur n.m. geopend mogen zijn; g. van W. Harsevoort, alhier, d.d. 3 Apru j.1., houdende verzoek om zijn sigaren winkel des Zondagsnamiddags gedu rende enkele uren en voorts den dag van den Stillen Omgang tot 12 uur 's middags geopend te mogen hebben; h. van B. Heusy en J. Woerdeman, bei den wonende Nieuwpoortslaan alhier, resp. d.d. 1 en 4 April j.1., houdende verzoek hunne zaken met het oog op de nabijheid van het sportpark des Zon dagsmiddags enkele uren open te mo gen houden; j. van het bestuur van de Vereeniging van handelaren in groenten en fruit „Steunt elkander", alhier, d.d. 5 April j.1. houdende verzoek te bepalen, dat de winkels in visch en fruit op Zonda gen van 9 uur v.m. tot 1 n.m. open kun nen worden gesteld en op Zondagmid dagen venters niet toe te laten en geen vaste standplaatsen te gunnen; k. van G. Koopman, Kennemersingel 16, alhier, houdende verzoek zijn sigaren winkel op Zondagmorgen geopend te mogen houden ten dienste der kerkbe zoekers. Met betrekking tot de adressen van de be langhebbenden bij den melkhandel merken wij het volgende op. Het Comité van Actie voor een wettelijke regeling van den verkoop van melk e.d. wenscht ten aanzien van de Zondagssluiting der melkwinkels een bepa.- ling, die reeds voorkomt in de Winkelslui tingswet, ja zelfs gaat deze nog verder door sluiting van alle melkwinkels des Zondags na 12 uur 's middags voor te schrijven, ter wijl adressant deze winkels ook geopend wil hebben van 6—8 uur n.m. op Zondag. Inge volge artikel 7 van genoemde wet is het te vens verboden ten aanzien van alle winkels gedurende de uren van winkelsluiting van den winkel uit voorwerpen of stoffen ter af levering aan het publiek uit te zenden, en ingevolge artikel 8 om op de eerste vijf werk dagen der week na 8 uur n.m. en op Zondag den geheelen dag te venten, te verkoopen of te koop aan te bieden op of aan voor het openbaar verkeer openstaande land- en wa terwegen, zoodat dus in verband met artikel 7 der wet uit melk-, visch- en fruitwinkels, waarvoor een afzonderlijke regeling geldt met betrekking tot de Zondagssluiting, tot 12 uur des Zondagsmiddags bediend en bezorgd mag worden. Onder winkels worden volgens de Winkelsluitingswet verstaan alle open of besloten ruimten waar of van waaruit voor werpen of stoffen aan het publiek in het klein plegen te worden verkocht. Nu derhalve de Winkelsluitingswet zelve reeds tegemoet komt aan de wenschen van het Comité van Actie en bovendien het Rustdagbesluit voor transportarbeiders te land 1929, S. 306, aan werknemers in het melkventersbedrijf één vrijen rustdag per week waarborgt, schijnt het ons voorshands niet gewenscht in te gaan op het verzoek van het Comité om op werk dagen, behalve op Zaterdag, het venten 'ia 5 uur n.m. te verbieden. Daar komt bij, dat wij er niet gaarne toe zouden medewerken om de bedrijven, aangesloten bij het Comité .an Actie, in een monopoliepositie te brenven tot schade van de melkgebruikers. Immers een verbod om melk op de eerste vijf werkdagen der week na 5 uur n.m. uit te venten is alleen bestaanbaar, wanneer de melkleveranciers over inrichtingen beschikken om de melk, die 's avonds wordt gewonnen, te bewaren. Deze inrichtingen bezitten de adresseeren- de melkslijters W. Hopman e.a. niet. En in dezen tijd moeten alle maatregelen, die de strekking hebben het product duur te maken worden vermeden. Wij meenen daarom, dat naast de bepalingen der Winkelsluitingswet voor den melkhandel geen andere bepalingen noodig zijn Ten aanzien van de vraag, of de plaatsing van verkoop-automaten moet worden beperkt, heeft de Minister van Arbeid. Handel en Nij verheid in zijn circulaire van 20 Febr. j.1., nr. 3416 medegedeeld, dat de gemeenten ter re geling van onderlinge concurrentieverhou dingen geen voorschriften mogen geven. Hier kan dus voornamelijk worden opgetreden in 't belang der openb. orde. zedelijkheid of ge zondheid. Dit zou b.v. het geval kunnen zijn, wanneer de automaten uit een vckeersor_~- punt bezwaar zouden opleveren. Intusschen hebben B en W. reeds een jaar gel- den een iegeling getroffen ten aanzien van plaatsing van automaten op of boven openbaren ge meentegrond, waardoor grootendeels aan de wenschen van belanghebbenden wordt vol daan. In de voorwaarden van de vergunnin gen voor het plaatsen van automaten worci n.1. de bepaling opgenomen, dat zij alleen mogen worden aangebracht aan winkels, die dezelfde waar verkoopen als de automaat be vat en dat zij alleen mogen worden gevuld ten tijde dat de winkel geopend is. Zooals uwe vergadering bekend is, behelst artikel 225a der Algemeene Politieverorde ning een verbod om "tabaksartikelen aan kin deren beneden 14 jaar te verkoopen. Wil men dit verbod handhaven, dan zou onder verkoo pen, te koop aanbieden of verstrekken ook be grepen moeten worden verkoopen of verstrek ken door middel van automaten. Maar ten dergelijke uitbreiding van het artikel is niet zonder bedenking, omdat de winkelier elke controle op den verkoop-automaat, die door gaans aan den voorgevel van den winkel is bevestigd, mist. Het schijnt ons daarom raad zaam, dat in het belang van de handhaving van artikel 225a der Algemeene Politieveror dening verboden wordt in automaten tabaks artikelen ter aflevering voorradig te hebben. Wat aangaat het aan B. en W. gerichte adres van de wirfkeliers van de Snoo-straa:, die hunne winkels tot 's avonds 10 uur zou den willen open houden, omdat zij nadeel on dervinden van de omstandigheid, dat iiei ver keer naar en van het station niet meer uit sluitend gaat door de Spoorstraat, zijn wij van meening, dat hierop niet behoort te we den ingegaan. Verlenging van het sluitings uur na 8 uur n.m. achten wij voor Alkmaar niet noodig en evenmin zijn er o.i. termen aanwezig om voor de Spoorstraat andere af wijkende bepalingen vast te stellen. Wij kun nen niet inzien, dat de belangen van de win keliers aan het Scharloo en den Stationsweg en elders in de gemeente van anderen aard zijn dan die van de winkeliers in de Spoor straat. Intusschen verkeeren de winkels in de na bijheid van het gemeentelijk sportpark wel in een bijzondere omstandigheid, omdat deze zijn aangewezen op den verkoop aan bezoe kers van de verschillende wedstrijden en sluiting op Zondag ook voor de meeste be zoekers van het sportpark een groot ongerief zou beteekenen. Wij zouden daarom mede in verband met een tweetal daaromtrent ingeko men adressen willen voorstellen de winkels in consumptie-artikelen in dat rayon toe te staan van 12 uur—5V£ uur op Zondagmid dag hunne winkels open te hebben. Het moeilijkst evenwel is de regeling der sluiting op Zondag. Mede naar aanleiding van de verschillende adressen, waarin ge vraagd wordt om te dien aanzien afwijkende bepalingen van de Winkelsluitingswet vasr te stellen, hebben B en W. hieromtrent advies gevraagd van de Alkmaarsche Vereeniging voor den Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand, van de R.K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze", afdeeling Alkmaar, en van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Zij allen adviseeren om aan artikel 9 lid 1 der Winkelsluitingswet in deze gemeente een soepele toepassing te geven eir zooveel moge lijk in overeenstemming met de belangen van de verschillende groepen van winkeliers. Met genoemde organisaties zijn wij van oordeel, dat er in deze gemeente gegronde redenen zijn voor den Zondag afwijkende bepalingen vast te stellen. Alkmaar toch verkeert in een bijzondere positiehet is het centrum van een groote omgeving; tal van bewoners van dor pen in den omtrek begeven zich des Zondags naar Alkmaar, waartoe de vele in Alkmaar samenkomende verkeersmiddelen het hunne bijdragen. Op Zondag komen hier velen van elders voor ziekenbezoek in de beide hier aanwezige ziekenhuizen, voor bezichtiging der stad, en verder als tusschenstation voor een bezoek aan de Zuiderzeewerken, den Wieringermeer- polder, de bloembollen velden benoorden Alk maar, Bergen, Egmond, Schoorl en andere vreemdelingencentra, terwijl in Alkmaar voorts op dien dag velen ontspanning zoeken bij motorraces, draverijen, feestelijke bijeen komsten, voetbalwedstrijden, tooneel- en mu ziekuitvoeringen en bioscoopvertoningen Aldus brengen velen, al kunnen zij in hei algemeen niet als vreemdelingen in den eigen lijken zin des woords worden beschouwd des Zondags in Alkmaar heel wat vertier, waar zan de zakenlieden in deze stad, voor zoovei zij consumptie-artikelen verkoopen, profitee- ren. Zijn er duë bijzondere omstandigheden voor Alkmaar aanwezig om van de bepalin. gen der Winkelsluitingswet af te wijken voot wat de Zondagsluiting betreft, aan den an- deren kant mogen deze afwijkingen niet zoo ver gaan, dat aan alle gevraagde verlangens wordt voldaan en de controle op de naleving der wet illusoir zou worden. Derhalve ware te bepalen, dat liet geoor loofd is de volgende winkels op Zondag ge opend te hebben: a. winkels, waar uitsluitend of in hoofd, zaak brood, banket, suikerwerk en cho colade wordt verkocht, van 10 v.m.—i uur n.m. en van 58 uur n.m., doch uitsluitend voor den verkoop van die waren; b. visch- en fruitwinkels tot 12 uur 's mid dags en van 2—8 uur n.m., doch uit sluitend voor den verkoop van visch en fruit; c. de winkels in tabaksartikelen, choco- lade en suikerwerk, gelegen in de on- middellijke nabijheid van het- gemeente lijk sportpark, doch uitsluitend voor den verkoop van die waren. Tenslotte zullen nog ingevolge artikel 9 lid 3 der Winkelsluitingswet door Uwe ver gadering de dagen kunnen worden aange- wezen tot een maximum van 21 per jaar, waarop de bij die wet voorgeschreven bepa lingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden of voor die dagen een later sluitings uur zal kunnen worden bepaald. Als zooda nig komen naar onze meening in aanmer king: de dagen, waarop de kermis en de land. bouwtentoonstelling wordt gehouden, de dag van de viering van Alkmaar's ontzet en den daaraan voorafgaanden dag, de verjaarda gen van de Koningin en Prinses Juliana, zoo mede de dag volgende op den Stillen omgang tot 9 uur 's morgens. Onder opmerking, dat een minderheid on zer commissie zich ten aanzien van een enkel punt haar stem vóórhel'oudt, geven wij Uwe vergadering in overweg.lig met inachtneming van het bovenstaande de noodige verordenin gen vast te stellen en daartoe de desbetreffen de besluiten te nemen. Nader aangegeven worden een ontwerp ver ordening ter uitvoering van de Winkelslui tingswet 1930 St.bl. 460 en een ontwerp-ver- ordening tot wijziging der algemeene politie verordening der gemeente Alkmaar. van 20 April 1932. Opa ave van loordhollaintsch Randbon weredief (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: Bezit 5 Nederl. 1932 -• 4y, Nederl. 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Haneldsbank D. Reichsbank industr. ond. b1nnenl. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Ace. Nederl. Ford Philips Gloeit. Gem Unilever industr. ond. bu1tenl Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U S Leatber Zweedsche Lucifers cultuur maatsch. H V a -. Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg Explor Mij Boeton Kediang Lebong PETROLEUM. Dordlsche Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber llessa kubber Serbad|adi Interc. Rubber scheepvaarten. Holl. Amerika lijn -Gem Eig Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah amer. spoorwegen. Atchison lopeka Southern Railw Cert. Union Pacific Wabash *Exdividend fExclaim. 32'/, 8Va 10 8> 2% 1% 10'/, 10'/, 468/, 96 48li 108 113 44% 8% 54% 2"/l6 PROLONGATIE Vorige koers Vorige koers iooiy]0 981/, 92% 65'/, 47% 53 80 26% 16 44 2Va 102'/, 60% 99% - 11 12%6 2%„ 14 '/o %'l6 2'/i6 327/16 6V, 1% 58/r 153 115 64'/, 37% 2210 110'/, "4% 78 1081/, 119% 85'/, 5 3'A pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 47 53 - 26 26'/, 44 100 62% 1C0% J%<> 62% 627, 2°/ld 1) 121-7, 27j« 148/, 4% H%- J 14% 31% 6% 1% 159 115 65 39 158i/,.9 158'/, 108% 15 78 1C911 no.% 120 84 119.% H9-% 3Vs I 33'/, 8 10 7 t 48% 96 5 108 113 - 8 54 2»/, 1 DCt. Heden 1 pCu WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Looden Berlijn Brussel (Belga) Baze! Weenen p Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Osio New.York Italië Vorige koers 9.35 58.57'/, 9.74 34.60 47.97% 51 00 45 20 46 12.70 Koer, op lieden 2 uur 9.31% 58.60 9.73% 34.58 1 48 CO 51 00 45 50 45 25 216 V, 12,70

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10