Agenda ^AMMciacd Tlieuws £uchtmact £aatste AecicfUm Stad en O 'Uïe&Aeticht SNELGÖËDËRËMD1ËHST „Alkmaar- Packet". SNELGOEDERENDIEHST „Alkmaar-Packet". DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. MISLUKTE NOODLANDING. Dagelijks n.m. 12 uur van Alkmaar naar Amsterdam. Algemeene staking bij den Chineeschen Oosterspoorweg. Een manoeuvre van Japan? HIERVOOR WORDEN OOK GOEDEREN VAN HUIS AFGEHAALD. Woensdag 20 April. 7.30 uur. Cinema Americain: De kuische jozef (klucht); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De verliefde jongeling (klucht); 2. Scotland Yard (detectiveverhaal); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Afzwaaien (militaire klucht); voor eiken leeftijd. Donderdag 21 April. Ï30 uur, Cinema Americain: De kuische jozef (klucht); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1 De verliefde jongeling (klucht); 2. Scot land Yard (detectiveverhaal); boven 14 j. 7.30 uur, Victoria-Theater: Afzwaaien (militaire klucht); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Wilhelminalaan 21, ledenverga dering „Kinderzorg". SLAPTE IN HET MIJNBEDRIJF. 90 arbeiders ontslagen. Wij vernemen, dat met ingang van 13 dezer bij de mijn Laura en Vereeniging te Eichelshoven aan 90 arbeiders ontslag is aangezegd in verband met de huidige moei lijkheden. Het betreft hier voornamelijk bui tenlanders. In verband met gebrek aan afzet wordt a.s. Zaterdag op geen der vier staatsmijnen ge werkt. DOODELIJK ONGEVAL. Tusschen twee kranen bekneld ge raakt. Hedenmorgen is in de machinefabriek van Nering Bögel te Deventer de arbeider w. Lubfcers tusschen twee kranen bekneld ge raakt. L. werd ernstig gewond. Hij werd naar het St. Josefziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. TOT GELIJKE STOF VEROORDEELD. Jhr. J. F. v. B. v. cl. B., hans gedetineerd, die door de Rotterdamsche rechtbank tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van de pre ventieve hechtenis is veroordeeld wegens verduistering van 7CO.COO en valschheid in geschrifte is vanaafcg door het Haagsche gerechtshof tot een gelijke straf veroordeeld. BRAND. In de duinen bij Den Helder. Tengevolge van tot nu toe onbekende oor zaak is Maandag in de duinen bij Den Hel der een brand ontstaan, die de beplantingen over een oppervlakte van ongeveer een H A heeft vernield. Slechts enkele kleine stukken zijn door het vuur gespaard. Te Schee/nda. Gistermorgen is te Scheemda een woning, bewoond door drie gezinnen, n.1. de families H. Rcemeling, H. Groen en de wed. Dussel- jee, afgebrand. De inboedel van de familie Roemeling is slechts ten deele gered. De in boedel van de familie Groen was niet ver zekerd, de rest wel. BERGEN, De heer de Jonge opende zijn sigaren winkel ,,'t Kruispunt", hoek Dorpsstraat Raadhuisstraat. In het pand was voorheen sinds een der tigtal jaren een boekhandel gevestigd. De eerste jaren diende het tevens als postkan toor. Onder leiding van den architect Elders is het pand thans in een moderne sigarenzaak veranderd, waardoor het hoekje, mede door de verbouwing van de banketbakkerszaak van den neer Roos aan den anderen hoek, in aanzien belangrijk is verbeterd. Ock inwendig beantwoordt de zaak geheel aan het nieuwe doel. De sorteering sigaren en sigaretten is groot, ook in after dinners. Doordat de heer de Jonge in relatie is ge treden met de beste fabrikanten in ons land. vinden de liefhebbers van een goed sigaartje of een fijne sigaret hier de gewenschtc- keuze. HEILOO. De Nationale Bond „Het Mobilisatie- kruis" hield Dinsdagavond een druk bezoch te vergadering in café Admiraal. De voorzitter, de heer J. Admiraal Nz. opende en heette bijzonder welkom de heereti Schouten en Kleef die na een langdurige ziekte weer in ons midden zijn. (Instem ming). Van het hoofdbestuur en het crisis-comité zijn missives ontvangen over aangevraag- den steun, waarover een uitvoerige corres pondentie is gehouden, doch tot heden is niets bereikt. Van de burgemeester van Heilbo was een missive ontvangen, waarin Jiij uiteenzette dat een Crisis-Comité hier geeii doel heeft, daar de gevallen evengoed worden onder zocht en de crisis-slachtoffers ook zonder co mité worden geholpen. De secretaris deelde mede dat de oud-voor zitter, die bestelling deed over onze vereeni ging, eieren voor zijn geld heeft gekozen en de schuld heeft betaald. Daarom was ervoor het bestuur geen reden aanwezig om aangifte te doen. Na een breedvoerige discussie werd besloten om gezamenlijk op te trekken om het ledental uit te breiden. Het bestuur kreeg mandaat een bedrag uit te trekken voor ver spreiding van de radiorede van oud-generaal Snijders, het handige boekje kost weinig en geeft de doelstelling van den bond volkomen weer. De penningmeester deelde mede dat deze winter 262.50 in natura is verstrekt. Het geheele bedrag is gekocht in de gemeente en wel bij onze donateurs en gegeven aan die gezinnen die er voor in aanmerking kwamen Daarna kwam aan de orde het houden eener verloting. Besloten werd aan B. en W. vergunning te vragen voor de uitgifte van 1000 loten ft 25 cent en als hoofdprijzen een rijwiel en eikenhouten theemeubel beschikbaar te stel len. Bepaald werd dat alle prijzen in de ge meente worden gekocht. Bij de rondvraag stelde de heer Brand voor om den naam te veranderen. Hij vond «'en naam „Bond van Oud-gemobiliseerden" beter op zijn plaats. De voorzitter gevoelde weinig voor wijziging. Besloten werd om het hoofdbestuur te pol sen of zij van naamverandering gediend is en zoo ja, zal van onze afdeeling een verzoek gedaan worden. Daarna had het bestuur verschillende dankbetuigingen te incasseeren voor den on dervonden steun. De secretaris zeide dat de bond hier steeds meer populair wordt en dat is het bestuur veel waard. Daarna sluiting. Het uitgaande vliegtuig de Specht is gis ter uit Bagdad vertrokken en te Djask geland Hedenmorgen omstreeks half 12 vloog het Fokkertoestel C 6 No. 620 op ongeveer oOO M. hoogte boven Amersfoort, toen de motor plotseling afsloeg. De bestuurder, sergeant- majoor J. J. Buwalda, wilde een noodlanding maken. Op ongeveer 300 M. hoogte begon de motor evenwel weer te loopen. Hij ging toen met het zoeken van een landingsterrein door, doch de motor weigerde opnieuw. De nood landing mislukte, daardoor met het gevolg, dat het toestel op een terrein nabij het Bor- neoglein neerstortte. De beide vleugels wer den' totaal versplinterd, terwijl de motor ge heel in den neus van het vliegtuig drong. De bestuurder kreeg slechts eenige lichte ver wondingen aan het oog. Het toestel, dat ge demonteerd zal moeten worden, is onder be waking gesteld van de militaire infanterie te Amersfoort. CORRESPONDENTIE. H. W. S. alhier. Noch het feit dat U niet Hendrikus Wilhelmus maar Hendrik Willem heet, noch de omstandigheid dat de bewuste gebeurtenis niet op een Donderdagavond maar op een Zondagochtend plaats vond, vinden wij belangrijk genoeg om een en ander te rectificeeren. Dat uw naam voluit genoemd werd was omdat u in deze zaak als getuige en niet als beklaagde optrad. Red. Alkm. Crt. Ongecorrigeerd. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer behandelde heden middag o.m. het wetsontwerp tot rege ling der departementale indeeling. We s t e r d ij k acht de nieuwe indee ling weinig doelmatig. Beter ware het geweest, als een meer doelmatige in deeling niet te duur is, de hergroepee ring uit te stellen. Wanneer er geen afzonderlijk departement van landbouw kan komen, is een directeur-generaal ntodzakelijk. De G ij zeiaar verdedigt het stand punt, dat de Kamer verplicht is, het ontwerp aan te nemen. Minister Ruijs sluit zich aan bij den heer de Gijselaar. Hij verdedigt verder de voorge stelde indeeling en betoogt, dat de dienst van de landbouw niet te scheiden was. De landbcuw heeft een groot belang bij een goede economische voorlichting. Op 't oogen- blik heeft spr. geen behoefte aan een direc teur-generaal van den landbouw, maar spr. kan zich voorstellen, dat die behoefte kan ko men. Veel zal er dan van afhangen, of een geschikt persoon te vinden is. Het ontwerp wordt daarna z. h. st. aange nomen. De voorzitter sluit daarna de vergadering. stateeren. In normale tijden werd per dag 50 a 70 mille ingelegd, in de laatste dagen werd dit bedrag reeds 90 a 130 mille. Gister steeg het zelfs tot 215 millioen, vooral ook is het aantal nieuwe boekjes belangrijk meer dan normaal. TWEEDE KAMER De heer E b e 1 s w ordt aangewezen, om het voorstel in de Eerste Kamer te ver dedigen. Voortgezet wordt de behandeling der motie-Knottenbelt, betreffende de crisis- kosten c a., en de motie-Hiemstra inzake den invloed van de overheid op het be drijfsleven. De heer Co 1 ij n betoogt, dat velerlei redevoeringen geen invloed op de crisis hebben gehad. Loonsverlaging is niet he'. middel, doch een der vele middelen, om de export-mogelijkheid te behouden. De overheid zij voorzichtig met ingrijpen ir die mate ais sommigen het vvenschen. De overheid kan slechts indirect invloed op de loonen uitoefenen, bijvoorbeeld door voor te gaan in de overheidsbedrij ven en de loonen daar in overeenstem ming te brengen met het algemeene loonpeil. De macht der economische feiten alleen is beslissend en de interna tionale tariefmuren zijn de oorzaak- van de tegenwoordige crisis. Spr. bestrijdt de meening van den heer Kersten, dat de sociale lasten den ondergang van den landbouw beteekenen. Spr. zegt, dat de heer Kersten in oprui-vermogen den heer de Visser nabij kmt. N De heer Kuipers geeft zijn teleurstelling te kennen over de motie-Knottenbelt en de toelichting daarop. DE RUN OP DE NUTSSPAARBANK TE DEN HAAG. Ondanks de geruststellende verklaring, gister door ae directie der Nutsspaarbank in Den Haag afgelegd, hield ook vandaag de run op het hoofdkantoor eri de bijkantoren aan. Gister werden uitbetaald ruim 2000 posten tot een bedrag van ±12 ton. Naar wij vernemen heeft de bank voor heden verstrek kende maatregelen getroffen om haar directie liquiditeit te verzekeren. Er lag hedenochtend 1 'A millioen voor uitbetaling gereed. Meer opvragen is, met het oog op den tijd, prac- tisch niet mogelijk aangezien het gemiddeld bedrag per boekje 350 bedraagt. Sedert de déconfiture van Scheurleer is een aanmerkelijke stijging van inleggingen op de Rijkspostspaarbank te Den Haag te con- MEDEMBLIK. Bij Kon. Besluit is benoemd tot burge meester der gemeente Medembhk de heer P C. J. Peters te Laren. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTZN. Heden is het geheele personeel van den Chineeschen Oosterspoorweg in algemeene staking getreden als protest tegen het feit, dat 40 beambten van dezen spoorweg gear resteerd zijn in verband met den dynamiet- aanslag op een trein met een Japansch troe pentransport. Het geheele spoorwegverkeer op den Chineesctfen Oosterspoorweg is stil gelegd. De Japansche divisies, die vandaag naar hun vredesgarnizoen uit Charbin zou den terugkeeren, moesten tengevolge van de staking in Charbin blijven. Uit Tsjangtsjoen wordt gemeld, dat op het oostelijk gedeelte van den Chineeschen Oos terspoorweg groote verwarring heerscht als gevolg van de actie der Chineesche vrijscha- ren, die volgens Japansche beweringen geor ganiseerd zijn door Maarschalk Tsjang Hsue Liang. In officieele Japansche kringen schat men de schade, die het spoorwegtraject heeft geleden, op ongeveer 25 millioen dol lar en men verklaart, dat jaren noodig zijn om deze schade weer goed te maken. De meeste Japanners hebben bescherming gezocht op Russisch grondgebied, waartoe zij van de Sovjetautoriteiten vergunning zou den hebben gekregen. Een Russische troepen- afdeeling uit Wladiwostok rukt in de rich ting van de Mantsjoerijsche grens op. In Russische kringen geeft men uiting aan de verdenking, dat de gebeurtenissen bij den Oost-Chineeschen spoorweg en in het bizonder de huidige algemeene staking ge schieden op aanstichting van Japan en dat de z.g. tegen Japan gerichte actie slechts een Japansche manoeuvre is ter verwezenlijking van den ouden Japanschen wensch, het ver keer van den Chineeschen Oosterspoorweg over te hevelen naar den onder Japansch beheer staanden Zuid-Mantsjoerijschen spoorweg. De Volkenbondscommissie naar Moekden vertrokken. On danks waarschuwing tegen het medenemen van Dr. Welling ton Koo. Ondanks de waarschuwing van de nieuwe Mantsjoerijsche regeering is de door den Volkenbond ingestelde commissie van onder zoek naar den toestand in Mantsjoerije uit Peking naar Moekden vertrokken. De voor malige Chineesche Minister van Buitenland- sche Zaken Dr. Wellington Koo is aan de commissie toegevoegd, doch hem werd tor nog toe door de Mantsioerijsche regeering toestemming tot het verblijf in Mantsjoerije geweigerd. De Mantsjoerijsche regeering heeft haar weigering gehandhaafd en de Volkenbondscommissie gewaarschuwd dat zij er niet voor kon instaan dat bij het verschij nen van Dr. Wellington Koo te Moekden geen betreurenswaardige incidenten zouden plaats kunnen vinden. Het Japansche opperbevel en de algemeene staking aan den Chineesch Ooster Spoor weg. Het Japansche opperbevel deelt mede, dat het zich ten krachtigste zal verzetten tegen de algemeene staking aan den Chineeschen Oosterspoorweg. Zoo noodig zullen alle be ambten en arbeiders vervangen worden door Japanners en Russische Witgardisten, aan gezien de spoorweg zijn bedrijf niet mag on derbreken. Bovendien worden maatregelen getroffen voor de bewaking der gebouwen langs den spoorweg, aangezien men geweld daden van Chineesche of bolsjewistische troepen vreest. Nieuwe Japansche troepen naar Mantsjoerije. De Japansche minister van Oorlog heeft in een persgesprek medegedeeld, dat de toe stand in Mantsjoerije in den laatsten tijd be langrijk verscherpt is. Hierdoor zullen nieu we trcepenzendingen naar Mantsjoerije noodzakelijk zijn. De Japansche regeering zal niet toestaan dat in Mantsjoerije nieuwe onlusten uitbreken. goederenwagon met hooi en stroo werd in brand gestoken. Drie personen, v de leider van de groep, werden gear resteerd Het bleken alle drie communis ten te cijn. DE ROODE FRQNTSTRIJDERSBOND. Wordt in 't geheim voortgezet. Het Berlijnsche politie-presidium deelt mede, dat langdurige waarnemingen en de gister gedane huiszoekingen bij functionarissen van den zgn. socialisti- sthen arbeidersweerbond en den anti- fascistischen strijdhond hebben uitge wezen dat de verboden roode frontstrij- dersbond ilegaal wordt voortgezet. Over den omvang en de beteeker.is hiervan kunnen nog geen nadere mededeelingen worden gedaan. Ook guiten Berlijn is hetzelfde feit geconstateerd. VUURGEVECHT TUSSCHEN POL ITIE EN COMMUNISTEN TE HINDENBURG. In den afgeloopen nacht tegen half twee traden in de Brojastrasse te Hin denburg in Silezië eenige politieagenten op tegen een vijftal personen, dat hin derlijk straatrumoer maakte. Er ont stond een woordenwisseling en de man nen pleegden verzet tegen de politie, zoodat deze van de gummistok gebruik maakte. Op den hoek van de Theinba- benstrasse stuitte zij op een groep van veeratig personen, die de politieagenten aanvielen. Er vielen eenige schoten die door de politie beantwoord werden. De beide agenten moesten zich op de bin nenplaats van de kantoren der mijn Ostfeld terug trekken er. een hagel van steenen werd naar de agenten geworpen, zot dat alle ruiten van het mijngebouw werden ingeworpen. Van weerszijden werden schoten gewisseld, doch toen een Ueberfall-kommando arriveerde, vlucht te d6 menigte naar het station, waar een GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Ons raadslid, de heer D. J. Govers, her denkt heden den dag, waarop hi' voor y> jaar in den echt werd verbonden. Als een echte Westfriesch stelt hij feest dagen bijzonder op prijs en het is zeker zijn geluk, dat hij in dit opzicht zijn eclrigenoote. mevrouw H. GoversSchermerhorn, aan zijn zijde vindt. Hoewel de heer Goveis een gezelligheids- mensch is bij uitnemendheid, is het mevrouw Govers steeds gelukt, hem om 6 uur, geen minuut over tijd, aan tafel te krijgen. W ij hebben ons daarover steeds verwonderd, doch zijn vanmorgen achter het geheim ge komen. hoe dit mogelijk is. Dit geheim zullen wij niet verklappen, doch wij gelooven wel, dat mevrouw Govers bereid is, om aan huis moeders. die in dit opzicht moeilijkheden ondervinden, van advies te dienen. Wij zijn overtuigd, dat het volgen van dit advies tot succes zal leiden. De heer en mevrouw Govers zijn beiden in de Schermeer geboren, doch vestigden zich met hun huwelijk op de boerderij aan den Schermerweg, waar de heer Govers 31 lange jaren met succes de vetweiderij beoefende, zoodat hij thans reeds 19 jaar zijn paleisje aan den Nieuwlandersingel bewoont. Zoowel de heer Govers als zijn echtge- noote hebben thans den 70-jarigen leeftijd be reikt. Wij troffen hen hedenmorgen kwiek en monter te midden van een schat van bloe men in hun woning en verwonderden ons geenszins over de gedachte, dat dit harmo nische echtpaar nog eens het 70-jarig huwe lijksfeest zal beleven. De heer Govers wordt op zulke feestdagen 10 jaar jonger. Vol trotsch toonde hij ons een mooie ets van de Groote Kerk, welke hij als geschenk van B. en W., ce raadsleden en den secretaris mocht ontvangen. De polder Overdie en Achtermeer en de Eendrachtspolder schonken een mooie sche merlamp, terwijl de Huiswaarder Polder het echtpaar met een mooi tafeltje vereerde. Van de bloemstukken noemen wij dat van den raad van Alkmaar, dat van het dagelijksch bestuur van de Uitwaterende Sluizen, van het dagelijksch bestuur van de Schermeer en van het hoofdbestuur van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw. E>e heer Govers was, met een korte onder breking van 1A jaar, van 1908 af raadslid der gemeente Alkmaar, tot Januari Hoogheem raad van de Uitwaterende Sluizen en is Heem raad van de Schermeer, voorzitter van den polder Overdie en Achtermeer van den Een- drachts- en van den Huiswaarderpolder en kan zich er nog maar niet mede vereenigen, dat hij, krachtens het nieuwe Waterschaps reglement, dit iaar, wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd, voor deze functies moet bedanken. De Staten, die dit reglement vaststelden, kiezen Gedeputeerden, die ouder zijn en in Duitschland herkiest mer. zelfs een president die den 85-jarigen leeftijd heeft bereikt. De heer Govers is overtuigd, dat het voor zitterschap van een polder een gewichtige functie is, doch terecht van oordeel, dat het lidmaatschap van Ged. Staten en het presi dentschap van de Duitsche republiek toch belangrijker zijn en het strijdt tegen zijn rechtsgevoel, dat voor de eene functie een leeftijdsgrens is gesteld en voor de andere niet. Als Vrijheidsbonder wil hij echter voor alles den legalen weg bewandelen, zoodat er niets anders op zit dan, zij het ook met een bloedend hart, in dit opzicht zich te onder werpen aan de wetten des lands. Het zij den heer Govers tot troost, dat het raadslidmaatschap, alsmede het voorzitter schap van de afd. Alkmaar van de H. M. v. L., dat van de Kennemer Sportclub en dat van de Slachtveeverzekering, welke functies door hem ook worden waargenomen, niet aan een leeftijdsgrens is gebonden, en wij verwachten dan ook, dat deze organisaties in de toekomst nog meer de voordeelen zuilen plukken van zijn organisatie-talent en energie. De belangstelling, die het echtpaar heden mocht ondervinden, kwam ook tot uiting in een groote hoeveelheid kaartjes, brieven" en telegrammen en kwam hedenmiddag tijdens de leceptie in hotei Proot. waar o.m. ver schillende deputaties verschenen, tot uit drukking. De heer Govers, die steeds voor zijn mee ning is uitgekomen, mag zich zeker in een groote populariteit verheugen onder alle kringen der bevolking. Hij toonde zich dan ook ten zeerste ingenomen met een paar bloemstukken, die hij van een eenvoudig vee- drijver en van de werkster mocht ontvangen. R-eds tal van jaren is hij ook een warm vriend van de Alkmaarsche Courant en ook wij brengen het jubiieerend echtpaar gaarne op deze piaats onze harteliiken gelukwensch. AANBESTEMNGSNIEUWS. Uitslag van de heden te Utrecht voor de Nederlandsche Spoorwegen gehouden open bare aanbesteding voor het afbreken van wo ning no. 28 met kolenkist en afrastering bij K.M. 29.485 van den spoorweg Den Helder Amsterdam te Noordscharwoude Ingeko men 8 biljetten, t.w.: A. K. Pik te Barsinner- horn 84 aan N. S. te betalen; J. Brouwer te Alkmaar 82.50 aan N.S. te betalen- I Habbé te Alkmaar 77 aan N. S. te betalen- N. Loos te Hoorn 61 aar. N. S. te betalen' A. Morsch te Haarlemmermeer 50 aan n' S. te betalen; J. Nijman te Heemskerk 10 door n. S. te betalen; P. de Vries te Zuid- scharwoude 50 aan N. S. te betalenH. w. Oudboii en Co. te Alkmaar l 106 naar waarnemingen, verricht in den mor^n van 20 April. g Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.8 mM te Jan Mayen. Laagste barometerstand 745.3 mM. te Stornoway. Verwachting, geldig tot den avond van 21 April: Meest matige wind uit Zuidelijke richtin- gen; betrokken tot zwaar bewolkt tijdelijk eenige regen; weinig verandering in tempe- ratuur. I Overzicht. De depressie in het Noordwesten ver- plaatst zich slechts zeer langzaam, en ligt thans met een iets dieperen kern bij Schot- land. In den Zuidelijken sector daalt de luchtdruk regelmatig. In het Oosten en Zui den wordt de depressie begrenst door rug- gen van hoogen luchtdruk. Bij IJsland was de barometer gisteravond nog sterk stijgen de bij zeer lage temperaturen. Bij het geringe luchtdrukverval zijn overal de winden zwak en komen in de streken waar de nacht helder was lage ochtendtemperaturen voor. Bij de geringe beweging der depressie en de dalin gen van de luchtdruk in het kanaal zal de wind in het Zuiden blijven zonder groore kracht te bereiken en is te voorzien dat' de lucht betrokken zal blijven met kans op tijde lijk lichte neerslag en zonder veel verande ring van temperatuur. GESLAAGD. De heer W. C. Rijpma alhier slaagde te Amsterdam met lof voor het examen machine- schrijven Hij bereikte daarbij een snelheid van 110 lettergrepen per minuut. VAN WIE IS HET PINCHERTJE? Bij den inspecteur van „Dierenbeschei* ming", den heer Verwer, Oudegracht hoek Baanstraat, heeft zich een klein, wit-geel pin- chertje met gecoupeerde oortjes aange meld met verzoek hem een goed tehuis te ver schaffen. E>e eigenaar wordt uitgenoodigd zich hedenavond tusschen 7 en 8 uur tot den heer Verwer te wenden. KENNEMER BLOEMENDAG. Men schrijft ons: De jaarlijksche Bloemendagen, die om streeks Pinksteren in Kennemerland worden georganiseerd ten bate van de bekende Stichtingen voor Toevallijders te Haarlem en Heemstede, komen weer aller aandacht vragen. Natuurlijk zal een ieder op die da gen door zich met een bloemetje te tooien gaarne meehelpen dezen schoonen arbeid, die allerwege zoo wordt gewaardeerd, te be vorderen! Deze Bloemendagen hoopt men te houden op Zaterdag, 14 Mei te Alkmaar, op den 2den Pinksterdag, dus 16 Mei in ae ge meenten Haarlem, Velsen, Beverwijk, Cas- tricum, Heemskerk en Bennebroek, en op Dinsdag 17 Mei te Bloemendaal, Heemstede en Egmond. Dames, die als collectrices hare medewer king willen verleenen tot het slagen van dit sympathieke doel, worden vriendelijk opge wekt zich daartoe aan te melden bij Broeder Jac. Kortenhoeven, Postlaan 11 te Heemste de. Zij mogen de overtuiging hebben, dat haar arbeid bizonder zal worden gewaar deerd en dat zij op die wijze tevens mede werken het lot van zoovele beklagenswaardi ge kranken te verzachten! Misschien hebt gij het nog nooit gedaan en ziet er daarom tegenop! Dat is heusch niet noodig, probeert U het eens en U zult ondervinden dat het niet alleen meevalt, maar dat het inderdaad ook een aangename dag voor U zal worden. Mogelijk heeft U in vorige jaren reeds dapper meegeijverd tot het welslagen van deze inzameling, dan zijn wij er van overtuigd, dat U ook nu weer gaarne uw welkome diensten zult aanbieden! Pak dus even een briefkaartje en schrijft dat U met vreugde een der bovengenoemde da gen uw diensten beschikbaar stelt voor den Kennemer Bloemendag en U kunt rustig na dere instructies afwachten? Is het voor U misschien gemakkelijker dit even per telefoon te melden? Dat kan natuurlijk ook, U belt dan maar even op: Haarlem: 2 8 6 3 7. Stel ons niet teleur! Wij kunnen uw steun niet missen! Uw dag zal goed besteed zijn! Meldt U spoedig aan! DE VEEMARKT. De aanvoer op de heden gehouden vee markt bedroeg 1751 stuks (vorig jaar 2123). De handel was matig en de prijzen als volgt: Kalfkoeien 125 tot 250 (vorig jaar 230430)Gelde koeien f 90220 (vorig jaar 200—360); Gelde vaarzen 110—160; Pinken 40—150 (vorig jaar 140200); Pinkstieren 50-ƒ 200 (vorig jaar 150—300.) Cijfers zijn leerzaam en wie de cijfers van thans vergelijkt met die van het vorig jaar heeft geen beschouwing noodig om te begrip pen, dat de tijden voor onze veehouders slecht zijn. Ze zijn zelfs zoo slecht dat het vorig jaar door vele vetweiders het onge vee duurder werd ingekocht dan het vette vee op de najaarsmarkt opbracht. Een troost is, dat de prijzen van thans doen verwachten, dat het dit jaar op de na jaarsvc markt niet Eet geval zal zijn. LICHT OP! I Iuicnavond voor rijwielen en motorrijtuL gen en andere voertuigen te 19,36 uur 1'Cï op.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2