WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Qemeentecadea scholen werbdijk aan redelijke eischen zou den voldoen, kunnen de piepjonge ingenieurs, zonder ervaring, zonder kennis der practijk, de functies vjan leiders van groote bedrijven niet vervul lei aMen moet dus honderden, dui zenden vreemdelingen werven, maar de ver houding, die dan ontstaat, is van dien aard, dat de indus Irie er meer nadeel dan voordeel van heeft. EX; haat tegen de buitenlandsche (vooral tegeii de Duitsche) ingenieurs heeft in Rusland ongekende afmetingen aangeno men en vele Duitsche ingenieurs verlaten nu het land. De officieel t bolsjewistische statistieken er kennen, dat die kostprijs, die volgens de plan nen voortdurend zou moeten dalen, in werke lijkheid stijgt, dat de kwaliteit der geprodu ceerde goederen zeer slecht is, dat de verhou ding tusschen de verschillende takken van het economische leven veel te wenschen overlaat. Een belangrijk bestanddeel van het plan vormt de col kïctivisatie van den landbouw. Die collectivis a tie van den landbouw,vreeijet Die collectivisatie wordt op hardvochtige, onraenschelijke wijze doorgevoerd. Honderd duizenden z.g. koelaki (rijke boeren), worden volkomen geruï neerd, naar het noorden ver bannen, tot slaven veranderd. Het lijden der boerenbevolking; in Rusland is niet te beschrij ven. En toch ia nu gebleken, dat de collecti visatie haar duel niet bereikt heeft, dat de productie van <len landbouw niet alleen niet gestegen is, mcear zelfs gedaald en daarbij in niet onbelangr ijke mate. dat het land opnieuw met den hongersnood bedreigd wordt. Overigens wfl'S het doel van Stalin niet al leen opvoering van de productie van den landbouw. De bolsjewiki willen het indivi dualisme doodeai, een nieuwen mensch schep pen, volgens eeit door hen zelf opgesteld schema. De mensch moet ophouden een indi vidu te zijn, hoe moet gestandardiseerd wor den, evenals de machines, de confectiepakken en schoenen. De mensch vormt slechts een onderdeel van hi?t plan, een der radertjes er van en zijn betee-kenis is niet grooter dan die der machines, eorder kleiner. De pjatiletka heeft de krachten van het land uitgeput eil het land aan den rand van hongersnood gefcracht. De Rus is geduldig van aard, hij onderscheidt zich door een uit houdingsvermogen, dat voor een Westerling volkomen onbegrijpelijk is. Hij kan zijn be hoeften aan voedsel, woonruimte, kleeren, schoeisel, tot heit uiterste beperken, hij kan onder de moeilijkste en meest onhygiënische omstandigheden leven, honger en kou lijden en alles verdragen. Doch zelfs het uithou dingsvermogen van den Rus heeft grenzen. En daarbij denken wij niet aan revolutie, ver zet. Zelfs indien wij deze mogelijkheden uit schakelen en aannemen, dat de Russische massa nooit in opstand zal komen, dat de menschen zonder morren alles zullen verdra gen, dan bestaat er nog altijd het feit, dat er physieke grenzen zijn. De ondervoede, slecht gehuisveste, in lompen gehulde mensch, ver liest geleidelijk een groot gedeelte van zijn productiekrachten, vervalt in een staat van willoosheid, uitputting. Geen enkel volk is physiek in staat te lang in voortdurende spanning te leven. Vroeger of later komt óf verzet óf totale uitputting, ontaarding. En dan kan zelfs de G.P.Oe niet meer helpen. Een ander gevaar, dat door de bewonde raars van de bolsjewiki volkomen verwaar loosd wordt, zijn de financieele moeilijkheden. De bouw der „giganten", zooals de bolsjewi ki hun groot bedrijven noemen, heeft tot nu toe plaats gevonden dank zij een in de gehee- le geschiedenis der menschheid ongehoorde uitpersing van de bevolking, de opvoering van de belastingen tot een hoogte, waarbij de mensch minder overhoudt dan het aller uiterste minimum. Daarnaast werd de schep ping van de giganten gefinancierd door ae kapitalistische landen. De sovjet-economen er kennen, dat een verdere opvoering van de uit persing der eigen bevolking onmogelijk is, omdat daardoor het proces van uitputting en dus van ineenstorting, verhaast zou worden. En het Westen wordt steeds armer en kan in steeds mindere mate credieten aan Moskou verschaffen. Hoe zal de industrialisatie ver der gefinancierd moeten worden? Wij willen ons van voorspellingen onthou den. Eén ding willen wij nog naar voren schuiven. Het communisme beperkt zich geenszins tot de economie alleen. Het wil te gelijkertijd een nieuwe samenleving schep pen en als middel tot verwezenlijking van dit doel gebruikt het terreur, massamoorden. On danks de talrijke terugtochten van Stalin blijft het hoofddoel toch steeds de verovering van de macht in de geheele wereld. De twee economische systemen zullen op den duur niet naast elkaar kunnen blijven bestaan, een er van zal moeten overwinnen. Wanneer Litwi- now te Geneve beweert, dat de bolsjewiki zich tot Rusland zullen beperken, dat de twee stelsels naast elkaar kunnen bestaan, dan is dat bedrog. Een van deze twee systemen zal ten gronde moeten gaan Maar wie zal de overwinnaar en wie de overwonnene zijn? Dr. BORIS RAPTSCH1NSKY. WIERINGERWAARD. Maandagavond vergaderde de raad vol tallig onder leiding van den burgemeester. Naar aanleiding der notulen wat betreft de hondenkwestie vroeg de heer Visser of er nog verzoeken zijn ingekomen. De voorzitter zeide dat er een verzoek is ingekomen in ver band waarmee B. en W. hebben gemeend voorloopig geen verandering aan te bren gen. Het verwonderde den heer Visser, want er zijn verschillende personen geweest die er met hem over gesproken hebben. De heer Koster merkte op dat zeggen ge makkelijker is, dan even een briefje te schrij ven, waaruit kan blijken dat 't bezwaar toch .wel niet zoo groot zal zijn. Van defl Minister van Arbeid was bericht ontvangen dat de winkelsluiting zooals die hier werd voorgesteld bij Kon. besluit is goedgekeurd. Besloten werd wel adhaesie te betuigen aan het verzoek van Ooststellingwerf. Een verslag uit de notulen der gehouden vergadering van den vleeschkeuringsdienst te Barsingerhorn alsmede een verslag der Commissie over 1931. De heer C. Blaauboer wilde even vragen over het tekort. Alleen den Helder nam e* genoegen mee. Moeten de anderen daar nu maar accoord mee gaan? De heer Koster zeide, dat verleden jaar met de verschillende kringen gesproker, werd over het afval en dat toen de begroo ting zoo was opgemaakt, dat deze sluitend gemaakt kon worden. De opbrengst was ecïr ter lager dan gedacht was, wat niemand had kunnen voorzien. Het tekorf zal komen voor rekening der commissie. De heer Blaauboer merkte op dat dan toch de opzet niet goed is geweest. Nu is er een tekort en had spreker gedacht dat het verplicht was, dat allen daaraan moesten betalen. Het had anders vastgelegd moeten worden. De heer Koster gaf toe dat dit een leemte is geweest. Ook de heer Visser had zich ten zeerste verwonderd aangezien door den voorzitter daar toch terdege op gewezen is en betreurde het dat de Commissie daar geen gevolg aan heeft gegeven. Het is een overeenkomst ge weest van ingrijpenden aard. De heer Blaauboer vond 't toch niet goed van die gemeenten, die zich nu daarvan ont trekken. De heer Speets vroeg nog eenige inlich ting over de noodslachtplaatsen. De voorzitter zeide, dat dit voor onze ge meente niet van toepassing is. De slacht plaats van Slikker wordt omgezet in een die aan de wet zal voldoen. Aangezien deze zaak later aan de orce komt, werd besloten een en ander voorloopig aan te houden. Een adres van de bewoners van den S'ik- kerdijk over aansluiting aan de waterlei ding. De voorzitter zeide dat B. en W. een on derhoud hebben gehad met de bewoners van den Slikkerdijk en den heer Bel. Een begroe ting van kosten is geraamd op 7040. Wanneer door belanghebbenden 60 wordt gedekt zal de provincie betalen 9856 en dan komt voor de gemeente voor; de eerste 10 f 49.28 en voor de 2e 10 56.21 in totaal 105.49. De bewon rs hebben dan te betalen 412.50. B. en W stelden voor gunstig te beschikken op dezelf de bepalingen als voor den Walingsweg. Al len voor. Een adres van den heer J. F. Goosens e.a. met verzoek om bijdrage van vervoerkos'en naar de Wieringermeer zijnde 2 per per soon. B. en W. stelden voor dit in comité !e be spreken omdat dit over personen gaat Een schrijven van Ged. Staten betreffende niet goedkeuring raadsbesluit rekening-cou rantovereenkomst met de Boerenleenbank. Er moet n.1. een andere wijze van waarborg gemaakt worden. B. en W. hebben een onderhoud gehad met het bestuur der Boerenleenbank. Deze wil nu in pand geven twee grossen van Hypothe ken op grond ter waarde van 45000 met dien verstande dat die verbonden worden met de 24000 van de gemeente. Ten opzichte dezer overeenkomst is er nu een ontwerp ge maakt dat werd voorgelezen. B. en W stel den voor dit aan Ged. Staten voor te leg gen en vertrouwden dat men hiermee accoord zal gaan. Een adres van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme, inzake beperking van het aantal verloven der drankwet. B. en W. stelden voor dit voor kennisge ving aan te nemen. Het maximum aantal vergunningen alhier is 4 en dat der verlo ven 3. Voorgesteld werd een besluit te nemen dat er niet meer dan 3 verloven mogen zijn. Ingevolge de nieuwe verordening moet er voor vergunningsrecht voortaan 40 wor den betaald: dit was 25. Voor de verloven was dit vrij, terwijl het nu op 25 is be paald. Na toelichting door den voorzitter werd aldus besloten. Wat betreft de aanwijzing der wijken blijft alles zooals het thans is. Het laatste punt is Vaststelling verorde ning regelende de benoeming enz. van een veldwachter. Dit punt was op de agenda gebracht om dat de voorzitter een schrijven gehad heeft van den Commissaris der Koningin met de mededeeling dat Wieringerwaard een plaats is waar een gemeente-veldwachter kan wor den aangesteld, zoodat het geen agent van politie moet zijn doch een veldwachter. De voorzitter zeide dat we dit voorloopig niet kunnen doen omdat het een raadsbesluit is geweest. De heer Visser vroeg of dit wet is, of dat verzocht kan worden de zaak hier te laten zooals het is. De voorzitter antwoordde hierop dat de Commissaris er prijs op stelt dat hier een veldwachter is. De nieuwe verordening werd voorgelezen en met algemeene stemmen vastgesteld. De voorzitter wilde echter nog wel eens persoonlijk met den Commissaris spreken. Rondvraag. Mevrouw Boerman vroeg of er ook iets gedaan kan worden in den vorm van steun aan de werkloozen en of na 1 Mei een steun regeling getroffen kan worden. Een huisge zin met b.v. 4 kinderen kan toch van 't be drag uit de werkloozenkas niet rondkomen. Den voorzitter was het niet bekend dat er velen rondloopen. De Polder heeft zooveel mogelijk werk verschaft en nu komt pas de toestand van werkloosheid. Als er geen werk komt, aldus de voorzit ter, ben ik het volkomen met U eens dat er gesteund moet worden. De heer Goosens zeide voorbeelden te we ten dat iemand reeds 5 weken rondloopt. De voorzitter: Heeft die zich aangemeld? De heer Goosens: Dat weet ik niet. De voorzitter: In 't algemeen is er voor gezorgd, wat u mij zal moeten toegeven. De Polder heeft nu geen werk meer, dus zal er gesteund moeten worden. Ik wil U wel toe zeggen dat B. en W. in overleg zullen tre den met het Burgerlijk Armbestuur. De heer Goosens kwam nog eens terug op een adres van verleden jaar, dat toen werd verworpen en waarbij toen door den burge meester werd gezegd dat hier geen armoede zou worden geleden, doch van 10.20 uit de werkloozenkas kan men toch niet rondko men. De voorzitter zeide dat die enkelen nooit iets gevraagd hebben. De heer Goosens zeide dat die juist te veel eergevoel hebben om te vragen. Verder vroeg spreker of het waar is dat niet-aangeslotenen wel te werk zijn gesteld en aangeslotenen niet. De voorzitter antwoordde hierop dat dit veronderstellingen zijn. De heer P. Visser zou in verband met het gesprokene door mevr. Boerman in overwe ging willen geven dat overeenstemming werd getroffen met werkgevers en werknemers. De voorzitter zeide dat dit een moeilijke zaak is, waar wij als raad niets aan kunnen doen. Wel kunnen we de wenschelijkheid uit spreken, dat de werkgevers zooveel mogelijk nalaten vreemde krachten te nemen. De heer Visser zeide dat dit ook zijn be doeling was. Hierna ging de raad in comité BROEK OP LANGEND1JK. Algemeene Vergadering van de Coöp. Boerenleenbank op Maandag 18 April 1932, "s avonds half acht, in het lokaal van Vijze laar. Aanwezig 139 leden. De voorzitter, de heer S. Wagenaar. con stateerde aan de hand van de Raffeisenbode, dat de solidariteit der Centrale en der Boerenleenbanken door de crisis niet is aan getast. De Centrale heeft een koersverlies geleden en verschillende Lokale Banken hebben ver liezen moeten boeken op voorschotten of credieten. Het gewone bedrijf der Centrale heeft echter, ondanks de ongunstige om standigheden, nog winst opgeleverd. Trou wens het bedrijf onzer Locale Banken, als één geheel genomen, zonder twijfel ook. De schadeposten, die er zijn, zijn in ieder geval niet van dien aard. dat zij de soliditeit ook maar in de verte zouden kunnen aan tasten. In dit verband verdient ongetwijfeld ver melding, dat de winst, door onze gezamen lijke Locale Banken over 1930 gemaakt (het cijfer daarvan is zoo juist bekend geworden) een recordcijfer is: ruim anderhalf millioen gulden. De reserve's der Locale Banken zijn dus op 1 Jan. 1931 nog met ruim VA millioen versterkt. Het uitvoerige artikel, waarin gedocumen teerd de soliditeit van de controle in lokale boerenleenbanken werd belicht, las de voor zitter in extenso voor Tot bestuurslid werd met bijna algemeene stemmen herkozen de heer W. Slot Kz. Uit het jaarverslag van den kassier, bleek, dat op 31 Dec. 1931 in kas was 34265.55, ontvangen van de Stichting Spaarbank 110.194 62, terug betaalde voorschotten 24920,94, ontv. in loopende rekening van de leden f 505.655,41, van de Centr. Bank 222.226,52, afschrijving brandkast f 50, op de reserve gebrachte winst 1930 161.48, ontv. rente van voorschotten 10561,06. ontv. rente in loopende rekening 11995,06, provisie 506.24, diversen 86.89. Totaal ontvangsten 920623,77. Uitgaven: Terugbetaald aan de Spaarbank 125962,01', gegeven voorschotten 52619,88, uitgaven loopende rekening aan leden 482585,81, aan de Centr. Bank 211979,14, aandeel Centr. Bank 50, uitgaven rente spaarbank 7355,87, in loopende rekening 1114.5S, Centr. Bank 8851.76, Bijdrage Centrale Bank 349,99, salaris kassier f 1700, afschrijving meubilair 50, diversen 2809,19, op de reserve gebrachte winst 161.48, inhoud kas 31 Dec. 1931 25034,06, totaal 920.623,77. Balans. Bezittingen: Inhoud kas op 31 Dec. 1931 25034,06, uitstaande voorschot ten 234.215,63, tegoed in loopende reke ning 269 421,26, aandeelen Centrale bank 310, grondkapitaal Bank 100, meubilair 250, nog te vorderen rente f 574,43, totaal 529.905,38. Schulden: aan de spaarbank 217.333,92, in loopende rekening 26.958,62, centrale bank f 261.381,42, reservefonds 22739 13, winst 1931 1492,29, totaal 529.900,38. Balans spaarbank. Te vorderen van de Coöp. boerenleenbank f 217.333,92, spaar gelden 217.283,92, stichtingskapitaa'. 50, totaal 217.333,92. In 1931 zijn 1078 posten geboekt op de spaarbank en 3002 op de leenbank. Het. leden tal was op 1 Jan. 1932, 319 Aan de rekeninghouders wordt verzocht de saldi-biljetten en verzamelnota's steeds per omgaand bij de bank terug te bezorgen, daar anders in het vervolg eerst de ge.ee- kende stukken afgewerkt worden voordat de betaalde rekeningen uit handen gegeven worden. De rentevoet is het geheele jaar onge wijzigd gebleven, niettegenstaande de Cen trale bank verandering aanbracht. Ter herinnering werd er op gewezen, dat met ingang van 1 April j.1. de rente voor spaargelden en deposito's in loopende reke ning is 3 A en voor voorschotten en schuld in loopende rekening 51/4 Iedere week werd bestuursvergadering ge houden, soms gecombineerd met den R. v. T. Een woord van dank werd gebracht aan bestuur en R. v. T. voor de bereidwilligheid en jeiding betreffende de bankzaken. Het verslag sluit met den wensch, dat wat betreft de uitkomst der bedrijven 1932 een gunstig jaar moge zijn. De heer K. M. Kans zei naar aanleiding van het verslag, dat het verschil zoo groot is van de rechten die genomen en gegeven worden. Medegedeeld werd dat door de Centrale Bank er op gewezen was, dat het reserve fonds op hooger peil gebracht werd, zoodat het bestuur genoodzaakt was een 1/4 rente meer te heffen. De heer Jb. Huibers vroeg hoe het moge lijk is, dat andere banken leeningen tegen 4'A terwijl zulks bij ons 5 1/4 is. Het verslag luidt gunstig en toch worden de spaargelden weer 1/4 gedrukt. Medegedeeld werd dat zulks hoofdzake lijk daarin is gelegen, dat het geld komt van de Centrale bank en niet van spaarders, was dat het geval, dan zou ook goedkooper ge werkt kunnen worden. Tot lid van de Raad van Toezicht werd herkozen de heer S. Wagenaar. Bij monde van den heer F. Kuitwaard werd medegedeeld, de rekening in orde te hebben bevonden, weshalve werd geadviseerd tot goedkeuring. Tot plaatsvervangende bestuursleden wer den herkozen de heeren S. Wagenaar en C. Spaans. De voorzitter zei hierna aan het adres van diegene, welke niet op tijd de spaarboekjes ingeleverd hebben, hieraan in den vervolge toch te voldoen, ter voorkoming van veel moeite, waarna met woorden van dank voor de trouwe opkomst, gemakkelijke leiding en de hoop op een gunstig jaar de vergadering werd gesloten. WARMENHUIZEN. Overzicht „C.V.V." van 11 tot met 16 April 1932. en De handel in roode kool was in deze week over het algemeen weer slechter dan in de week van 4 tot en met 10 April 1932. in de vorige week is nog eenmaal 3.20 per 100 K.G. voor de eerste kwaliteit roode kool be taald. Prijzen als 2.70 en 2.80 kwamen toen ook eenige malen voor. In deze week werd voor de allerbeste roode kool ten hoog ste/, 2.70 per 100 K.G. betaald. Op Vrijdag j 1. bedroeg de noteering van de roede kool (eerste kwaliteit) van 0.602.20. De prijzen van de roode kool waren op Zaterdag j 1 wat beter. De kleine roode kool eerste kwa liteit bracht op laatstgenoemden dag op van 0.802.60 per 100 K.G. De tweede kwa liteit roode kool is in deze week verkocht voor 0.60—1.70 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg in deze week 252.950 K.G. tegen 366700 K.G. in de vorige week. Voor de verkocper van gele kool was het een meevaller, dat de prijzen van de gele kool op hun peil bleven. Vergeleken met de noteering van Zaterdag 9 April j.1. zijn de prijzen niets veranderd. De eerste kwaliteit gele kool ging evenals dit tweede kwaliteit vlug van de hand. De noteering van de eersri kwaliteit bedroeg van 0.70—2.70 en die van de tweede kwaliteit van 0.701.80 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg in deze week 78.200 K.G. tegen 83075 K.G. in de vorige week. De prijzen van de Deensche witte kool lie pen in deze week nogal uiteen. In het begin van deze week werd voor de eerste kwaliteit Deensche witte kool ten hoogste 1.50 per 10-0 K.G. betaald. Op het laatst van deze week kon men voor één partijtje nog i bedingen. De laagste noteering van de eerst, kwaliteit Deensche witte kool bedroeg f o 7q De tweede kwaliteit Deensche witte kooi i« verkocht voor 0.601.20 per 100 K.G De aanvoer bedroeg in deze week 159 j\n K.G. tegen 288825 K.G. in de vorige week 250 K.G. kleine peen is verkocht voor 1.50 per 100 K.G. Bieten zijn verkocht voor 1.50 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg slechts 325 K.G. tegen eveneens 325 K.G. in de vorige week. De aanvoer van uien loopt op een af- snijer". In deze week is slechts 325 K.G. ge wone uien verkocht voor 9.60 per 100 K.G. De vorige week bedroeg de aanvoer nog 5650 K.G. DE INVOER VAN BOTER BEPERKT. Waar komt de contingenteering van den boterinvoer op neer? vraagt het Hbld en het antwoord hierop: De invoer bedroeg: K.G. 1928 2.324.000 1929 2.027.000 1930 1.994.000 Totaal 6.345.000 Gem. per jaar 2.115.000 Gem. per kwartaal 528.750 Het contingent voor de maanden April, Mei en Juni 1932 bedraagt 100 dus 528.750 K.G. Het Kon. besluit bepaalt echter, dat de hoeveelheid boter, van 1 Maart af in ons land ingevoerd, in mindering zal won >n gebracht van het voor de maanden Ap l- Juni vastgestelde contingent. We krijgen dus: K.G. contingent April-Juni 528.750 invoer over Maart 307.000 De boterinvoer zal dus tot 30 Juni mogen bedragen 221.750 DE BACON-INVOER IN ENGELAND. 1 Naar Reuter uit Londen meldt, hebben de Engelsche minister van Landbouw en de Staatssecretaris van Schotland een toeüch- ting gegeven oo de plannèn van de commis sie tot reorganisatie van den invoer van land bouwproducten ten aanzien van den handel in varkens en varkensvleesch. De commissie zal o.a. onderzoeken een quantitatieve regeling van den invoer van varkens en bacon en al of niet verschillende andere regelingen van den invoer van andere producten van varkensvleesch. Zij onder zoekt, hoe dergelijke regelingen het beste ge troffen kunnen worden in het algemeen on lang. Andere eventueel te nemen maatregelen zal de commissie eveneens in studie nemen. Colo nel Lanefox is voorzitter. Het Hbld. teekent hierbij aan: Onderzoek naar „een quantitatieve rege ling" heet in de moderne terminologie zonaer meer „contingenteering". En aangezien levende varkens en versch varkensvleesch sedert 4 Juni 1926 niet meer uit Europa in Engeland mogen worden ingevoerd uit vrees voor insleeping van mond. en klauw- zeervirus, naar het heet komt het hééle bericht er op neer, dat de Engelsche regee ring, op aandrang van de „National Far mers Union", door een officieele commissie een contingenteering van den baconinvoet zal laten ontwerpen. Wij herinneren er voorts nog aan, dat En geland per jaar voor ongeveer 42 millioen pond sterling aan bacon importeert. Nederland zendt per jaar vijftig millioen K.G. bacon naar Engeland, nJ: in 1928 55 millioen K.G. 1929 48 1930 44 1931 48 ln normale jaren bedroeg de waarde van den uitvoer rond vijftig millioen gulden, doch in 1931 was dit cijfer reeds gedaald tot nog niet ten volle 32 millioen gulden, n.1.: in 1928 53 millioen gulden 1929 50 1930 43 Ï931 32 De Engelsche boerenbond stelt zich op he standpunt, dat alle benoodigde varkens in Engeland zélf kunnen worden gefokt, mits de regeering een loonenden prijs garandeert. De regeering staat dus voor de keuze: öf een tarief öf een contingenteering en zij geeft aan laatstgenoemde methode om politieke redenen de voorkeur klaarblijkelijk. BROEK OP LANGEND1JK. Vergadering van tomatenkweekers in het betaalkantoor. De voorzitter, de heer S. de Boer, riep allen een hartelijk welkom toe en zeide, dat het steeds een goede gewoonte is om voor dat de pluk van tomaten begint, de kweekers op te roepen ter vergadering om te bespreken de uitvoering van sorteeren en veilen. Gezien de groote opkomst is het van groot belang zulks te doen. Voor velen hier tegenwoordig is de tomatenkweekerij reeds een belangrijke cui- 217. Nou moesten we maar eens iets anders gaan doen, zei Tuimeltje. En ze liepen samen druk lachend over den schommel, waar ze uitgevallen waren, door de velden, toen kikker Karei plotseling een harde gil gaf. Kijk eens, zei hij, daar ligt een muizenstaartje met een touwtje er aan. Ik denk, dat een muisje dat verloren heeft. Weet jij iets leuks, Tuimeltje, om er mee uit te voeren? antwoordde Tuimeltje. Jij moet dat staartje ndoen. Kom maar eens hier, dan zal ik het om je heen kikktrK l T j®. nam het staartie en bond het om al, eZ Sm L ardtiS- SPr°ng dat h6t Cen lüSt wa*. net 1 echte muis en Tuimeltje moest zoo verschrikkelijk buik hield, °P 6rond viel en zijn handen op zijn

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6