heiloo. zijpe. dirkshorn. winkel. heemskerk. egmond aan zee. koedijk. de werkgelegenheid bij de zuiderzeewe: ven. Woor kleine tuinen. bergen. begint het. U niest, krijgt rillingen, U bent verkouden. Neemt direct bij de eerste verschijn selen Aspirin-Tabletten, welke erger voorkomen en de pijnen verdrijven. de wereld Ut op den orenjebend. Prijs 15 ets. tuur, waarvan de voorbereiding veel geld kost, zoodat er wel terdege gelet moet worden op een goede voorbereiding. Vervolgens werden mededeelingen gedaan van de besprekingen en genomen besluiten der vergadering het vorige jaar gehouden. Gevraagd werd of weer gecombineerd aan de veiling gesorteerd zal worden en of mer. en bloc zal veilen. Daar deze methode vorige jaren steeds goed is verloopen, werd besloten zulks het nieuwe seizoen weer te doen met dien ver stande echter, dat vooral gezorgd moet wor den, dat het kwantum hetwelk voor le soor; gepresenteerd wordt, ook aan alle gestelde eischen daaraan njcet kunnen voldoen. Vervolgens werd aan de orde gesteld het aanstellen van een sorteerder-veiler. De voorzitter zeide, dat de sorteerder van het vorige en meerdere jaren, de heer C. Duif, zeker naar aller genoegen het werk heeft uit gevoerd op een manier, die allen lof verdient en daarom verheugt het spr., dat deze zich weer beschikbaar wil stellen om het ook dit jaar weer uit te voeren. Namens den heer Duif werd medegedeeld, dat deze het voor een verminderd loon van eng. 10 weer wil uitvoeren. Opgemerkt werd echter, dat de vergadering competent is om iemand aan te stellen wien zij wenscht, doch spr. kon den heer Duif ten zeerste aanbevelen. Uit de vergadering werd opgemerkt, dat als het werk publiek uitbesteed werd, het mis schien wel gcedkooper zou zijn. Daar de groote meerderheid der aanwezi gen ten zeerste tevreden was over de uitvoe ring der werkzaamheden van den heer Duif, iverd met algemeene stemmen besloten hem weer als zoodanig aan te stellen. Medegedeeld werd, dat de uniforme prijs voor de pootjes-bakken neg niet was vastge steld. doch dat deze waarschijnlijk tusschen 1520 cent per bak zal bedragen. Het werd zeer gewenscht geacht, dat de uniforme prijs zoo gesteld werd, dat er door de tuinders niets bijbetaald moest worden. Dit moet echter worden afgewacht. De huur voor de plukkisten en de sorteer machine werd weer gesteld cp 10 en 5 cent per 100 K.G. Besloten werd, dat degenen die uit de hand verkoopon, uit de combinatie geweerd zullen worden. Ten zeerste werd aanbevolen om de toma ten vccral droog te houden, terwijl werd be sloten om als grootste kwantum van één soort te veilen 4400 K.G., als zijnde een wagon lading. Bij de rondvraag werd naar voren ge bracht om ook eens een vergadering te hou den met de druivenkweekers, daar er dit jaar heel wat druiven zullen zijn. Den voorzitter verheugde het, dat dit uit de vergadering komt, want ook het bestuur van de veiling had daar reeds over gedacht om het op deze vergadering ter sprake te bren gen. Spr. zeide verder, dat het bestuur vol gaarne aan dien wensch voldoet en te gele gener tijd zullen de druivenkweekers opge roepen worden, om le het kwantum op te ne men en ten 2e een regeling te treffen voor het veilen. In overweging werd gegeven, om vooral de druiven goed te krenten, wat zeer ten voordeele is van het product. Ten slotte zeide de voorzitter, dat het er ook voor de tomaten niet zoo schitterend voor staat, maar toch wilde hij den wensch uit spreken, dat de groote moeite en kosten be loond moge worden, waarna onder dank voor de tegenwoordigheid en prettige samen werking de vergadering werd gesloten. SCHERMERHORN. Maandagavond was het bestuur van de Tuinbouwvereeniging „Schermerhorn en Om streken" in café Schreuder bijeen om den secretaris-penningmeester,- den heer J. de Groot, die dien dag 25 jaren die functie had vervuld, te hulaigen. Mede waren aanwezig de heer B. Meindersma, burgemeester en de heer D. van Tiel, vertegenwoordiger van de vereeniging aan den afslag te Purmerend. De voorzitter, ce heer W. Le Mair, sprak een welkomstwoord en richtte zich tot den jubilaris, wien hij geluk wenschte, namens de vereeniging, met dit feest. Spr. zeide over tuigd te zijn dat door hem veel werk was ge daan in het belang van deze vereeniging en den tuinbouw en als blijk van waardeering in tfczen bood hij hom een fraaie wandelstok met zilveren montuur er inscriptie aan. Vervolgens sprak de burgemeester den ju bilaris toe, die hij prees om zijn ijver en goede leiding, welke hij als secretaris steeds aan de vereeniging had gegeven en die zeker had bijgedragen tot den Moei daarvan. Hij wenschte den jubilaris en de vereeniging ge- 'luk en hoopte dat de secretaris nog eenige jaren aan de vereeniging zijn krachten zou wijden. Hierna nam de jubilaris het woerd om in de eerste plaats den voorzitter dank te zeg gen voor de hartelijke woorden. Het bestuur bracht hij dank voor het stoffelijk blijk van waardeering. Gedurende die 25 jaar zeide spr., heb ik het genoegen gehad met elk der vele bestuursleden op de meest aangenam; wijze samen te hebben gewerk*. Spr. memo reerde de oprichting ran de tuinbouwvereeni ging, welke een groote kentering had te weeg gebracht in den tuinbouw te dezer plaatse. De crisis van thans buiten beschouwing ge laten is er in deze gemeente een meerdere welvaart ontstaan en voor spr. was het een genoegen, daaraan te hebben medegewerkt Den burgemeester bracht hij mede hartelijk dank voor de tot hem gerichte woorden, ter- wij"1 hij het op prijs stelde, dat deze belang stelde, niet alleen in deze vereeniging, maar in alle particuliere zaken in deze gemeente Op velerlei wijze had hij zijn streven en medewerking aan de vereeniging en den tuin bouw verleend, wat door spr. zeer werd ge waardeerd. Ook den lieer van Tiel bracht hij dank voor zijn aanwezig zijn te dezer plaatse. Hierna was het officiëele gedeelte afge'oo- pen en bleef men nog enkele uren gezellig bijeen. Jkcvinciaaf! Tlieuws Witte Kruis. De afdeeling van ,.Het Witte Kruis" hield Maandagavond vergadering in „De Rustende Jager". De slechte gewoonte getrouw begon de vergadering 40 minuten over tijd en de belangstelling was gering. Voorzitter was de heer A. N. K. Hopman. De financieele commissie, bestaande uit de heeren Schotvanger en Vkssing, bevend de boeken in orde. De penningmeester werd gedechargeerd. Daarna kwain aan de orde de begrooting 1932. De heeren die de vorige vergadering aandrongen op een begrooting. waren allen absent. De begrooting Witte Kruis werd bepaald op f 2 692,41. voordeelig saldo f 558.81. die van de tuberchioze bestrijding op f 2133.60, nadeelig saldo 45. De voorzitter zeide, dat het bestuur had begieten om in de kosten van ziekenvervoer een wijziging te brenger, daar om stelde het voor om den oost te verhoogen tot f 150. Men had voor één jaar gecontrac teerd met den heer Pouwels te Alkmaar, die den ziekenauto disponibel stelde voor 4.50 per keer. doch alleen naar de ziekenhuizen. Zij die niet per ziekenauto vervoerd worden, doch per luxe auto," kunnen gebruik maken van de garages van v d. Kommer en Ruiter, voor 75 per keer. Met nadruk wees het besi ur er op. da1: er alleen vervoer plaats heef- naar de ziekenhuizen te Alkmaar en niet lerug. Of men van den ziekenauto of luxe auto kan gebiuik maken, is ter beoo'-deeling aan de doctoren Indien men hiermede ac- coord gaat. komt het vervoer van alle zieken voör rekening van het W. K.. daar het zoo moeilijk is om ie bepalen, wie het wel en niet kunr.er betalen. Aldus goedgekeurd. Daarna bracht de heer van Diepen een keurig verzorgd jaarverslag uit van de stich ting Badhuis, onderafdeeling Witte Kruis. Uit het verslag bleek, dat de geidleening een fiasco was en een beroep op een obligatie- leening bracht slechts 1450 op. Het nieuwe bestuur heeft zich mtt veel moeite en opoffe ring door de ellende heen geslagen en het et ste jaar (van 9 Mei 1939 tot 31 Dec. 1931) heeft we! bewezen dat het badhuis aan een behoefte voldoet. Genomen zijn 7938 baden. Dit was niet onbevredigend, hoewel de schoolbaden grooter konden zn. Een opwek king werd gedaan om particuliere belang stelling, daar een geidleening over de Boeren leenbank niet goedkoop is. Trouwens het particulier initiatief moet het badhuis schragen. De balans sloot in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van 12424.56, de verües- en winstrekening met een eindcijfer van 2831.89. Het voordeelig saldo is 315.61. In de commissie tot nazien rekening werden benoemd de heeren J. Akkerman, B. Viessing en P. J. Schotvanger. Daarna kwam aan de orde het innen der contributie door brievenbestellers. De heer Brand deed den vorigen keer een voorstel om het te laten uitvoeren door werkeloozen. Dit is niet mogelijk omdat men de brievenbestel lers die lange jaren hun plicht deden niet aan den kant kan zetten en het werk te laten verrichten door werkloozer. is onuitvoerbaar. Een meldingspost voor Eerste hulp bij on gelukken op Kapel is niet uitvoerbaar geble ken, zoo lang alleen op plaatsen voor snel verkeer die meldingsposten komen. Een nieuwe post is gekomen aan den Rijksstraat weg bij de Kennemer Manege. De kwestie vervuilde beek aan den Heerenweg is nog niet onderzocht. De heer Brand had geen woord over werkloozen gesproken. De min achtende toon waarop de voorzitter over de werkloozen sprak beviel spr. niet. De post heeft een andere taak dan met kwitanties van het Witte Kruis te loopen en nieuwe' leden te werven. Als men den minister er op wees zou het spoedig uit wezen. De voorzitter had alleen betoogd dat het werk niet geschikt was voor werkloozen, niet meer. Het bestuur kan geen vrijheid vinden om de menschen aan den dijk te zetten. Als de minister hun het werk verbiedt, zal men naar andere personen om zien. De heer Smits vroeg medewerking van bestuur en medici voor opruiming van de beek aan den Heerenweg waarop toestem mend werd geantwoord. De heer Viessing vroeg naar het rapport omtrent rioleering, opruimen faecaliën enz. Spr. betreurde het dat het bestuur W. K. het werk uit handen had gegeven. Nu was het in handen van een Commissie uit den Raad, waar partij- en politiek belang een rol spelen. Het is een zaak waar het W. K. groot belang bij heeft en dat werk moet men niet uit handen geven. De voorzitter zeide dat men nog geen tijd had om het rapport te bestudeeren. Een al- schrift van het rapport hebben we niet. Spr. had voorgesteld om een commissie uit het W. K. aan de Commissie uit den raad toe te voegen, doch de vergadering had het ver worpen. De heer Viessing: „Neen, de vergadering wilde het rapport afwachten". Spr. betoogde dat het een zaak van het W. K. is, het is een zuiver gemeentebelang en geen politiek ob ject. Hij sprak den wensch uit dat het be stuur zijn aandacht aan dit vraagstuk zou wijden en betreurde dat het nu weer voor maanden (vermoedelijk is er voor Juni geen vergadering) wordt opgeborgen. De voorzitter zeide dat het bestuur het rap port zou behandelen en rekening houden met de geuite wenschen. Daarna sluiting. SINT PANCRAS. Het plaatselijk Crisiscomité alhier droeg aan de laagste inschrijvers, de heeren Klif fen en Ploeg, de levering op van 500 kilo tarwemeel en 300 kilo spek. De heer J. H. te Paske, kaasmaker aan de zuivelfabriek te 't Zand in deze gemeente, is in gelijke betrekking aangesteld "aan de zuivehabriek „Eendracht" te Den Burg Texel. Zondag gaf de tooneelver. „Nieuw Le ven", alhier, een openbare uitvoering in de zaal van den heer Pijper. Opgevoerd werd „Hanengevecht" van Scheffer, blijspel in drie bedrijven. Dit blij spel deed in opzet eenigszins denken aan „Gebroeders Kalkoen", met dit verschil, dat hier de mededingers huisvrienden, daar broe ders zijn. De mannen op gevorderden leeftijd komen hierin overeen, dat ze een jonge dame van 18 jaren nog wel aannemelijk achten. De heeren Wit en Schenk typeerden de beide fi guren zeer goed. De jongeheer Christiaan, die tent slotte met den buit gaat strijken, een moeilijke rol door de groenheid en onhandig heid, welke moest worden uitgebeeld, werd door den heer Bullooper goed vertolkt. De 18-jarige „Loes", mej. Annie Berkhou wer, kweet zich uitstekend van de haar opge dragen taak. Los en bevallig en toch met de vereischte terughouding speelde zij haar rol. Ook de dames BruinBrommer en Brommer —Van der Molen gaven met haar „zonnige" en „uitgestreken" gezichten als schoonzuster en de Engelsche Trixy mooi spel te genieten. En last not least, Mijntje de dienstbode, mej N. Bruin, heeft met de uit de mand „gewiep- ste" meloen het publiek ineens ingepakt. De scene tusschen Mijntje en Piet den besteller, den heer P. Hoogland, werd leuk gespeeld. Vlot spel werd geleverd, terwijl het toonee!, als altijd, goed was verzorgd. Vooral het schildersatelier maakte een keurigen indruk. Ook de grimeering was te prijzen. Men lette er slechts op, dat niet te zacht of te vlug werdt gesproken. Na aflcop gezellig bal onder de goede mu ziek vr.n de fr.m. Kos. OTERLEEK. Maandagavond hield de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering hare jaarvergadering in café de Vries. De op komst was, gezien het groot aantal leden, dat de vereeniging telt, niet groot. De voorzitter, dr. Heringa, verzocht de aanwezigen het overlijden van het oud-lid de heer P. Bontes, te herdenken, door zich een oogenblik van hun zetels te verheffen, waaraan door allen, onder eerbiedige stilte werd voldaan. Uit het jaarverslag sprak een opgewekte geest, de propaganda-avonden waren zeer goed bezocht en het ledental was toegeno men. De boeken van den penningmeester wezen aan een ontvangst van 280,85, een uitgaaf van 206,29, batig saldo 74.56. De penningmeester werd gedecharceerd voor zijn beheer. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering, welke Dinsdag 17 Mei te Amster dam zal worden gehouden, werd gekozen de heer S. Heringa. Als plaatsvervanger werd aangewezen de heer P. Slot. Het geheele bestuur was aftredend, doch werd met groote meerderheid herkozen, met uitzondering van den heer C. Krom, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. In zijn plaats werd benoemd de heer P. Slot. Het bestuur is dus thans als volgt samen gesteld: H. Heringa, J. Dekker Jz., G. Voogt, K. Verweel, D. de Bakker, R. Re- nooi en P. Slot. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de 32ste algemeene vergadering werd een voorstel om de salarissen der hoofdbestuursleden te verhoogen, aan critiex onderworpen. De afgevaardigde kreeg op dracht tegen dit voorstel te stemmen. Be zwaren zullen worden ingebracht tegen ce wijze van candidaatstelling voor H. B. lid. Algemeen was men van oordeel, dat de tijd daarvoor tekort was. Als candidaat voor het hoofdbestuur werd door de afdeeling gestelG de heer S. Heringa. De federaties van den Bond in Noord-Holland zullep worden ver zocht deze candidatuur te steunen. Ten opzichte van een voorstel-Drachten, om een z.g.n. politieke Raad te vormen uit verschillende politieke partijen, welke met het doel van den Bond sympathiseeren, werd de afgevaardigde vrij mandaat verleend Wel sprak de vergadering de vrees uit, dat men op die manier langs een achterdeurtje de „politiek" in den Bond zou halen. Ook voor de verdere voorstellen kreeg de afge vaardigde vrij mandaat. Bij de rondvraag bracht de heer S. He ringa naar voren, dat het hem wenschelijk voorkwam, de bekende brochure van ds. Hoeksema te bestellen. Werd goedgevonden De heer J. Dekker Jz. besprak de mogelijk heid om in den winter twee propaganda- avonden te geven, dat gebeurde vroeger ook. Dit zal nader worden besproken op de vol gende vergadering bij het punt propa ganda. De voorzitter bracht nog een woord van dank aan 't scheidende bestuurslid, den heer C. Krom voor alles wat hij voor den Bonc én in 't bizonder voor de afdeeling had ge daan, waarna sluiting volgde. Tot leden van het bestuur van den Bona voor Staatspensioen werden benoemd de hee ren J. Romar en J. Smote Jbz. Tot candidaat voor het hoofdbestuur wordt gesteld de heer H. Limpers te Wieringerwaard. De rekening over 1931 wees aan in ontvangsten 343.8o, in uitgaaf 238.34, batig saldo 105.51. Getracht zal worden dit jaar weer een uit stapje te maken met de ouden van dagen, doch hoe en waarheen, zal moeten afhangen van de omstandigheden en de in te zamelen gelden. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering op 17 Mei a.s. werd behandeld en den afgevaardigde vrij mandaat gegeven Tot afgevaardigde werd benoemd de heei j A. de Ridder. Tot leden van het bestuur van het zieken fonds „Kracht door Samenwerking" zijn be noemd de heeren R. Keijzer, W. Smit Jzn. en G. van Raalte. In het afgeloopen jaar werden aan 5 leden 23 ziektekaarten verstrekt. Het ledental is ge daald tot 22 en het getal begunstigers tot 13. Het fonds beschikt thans nog over een reser ve van 1281.36. Aan den bode werd een gratificatie ver leend van 10. Om tot het fonds toe te tre den wordt een leeftijd gesteld van 1640 jaar. Een voorstel om gezien de veranderde tijds omstandigheden, het fonds op te heffen, kon geen steun vinden. Wegens aanvaarding eener andere be trekking heeft de bedrijfsleider, de heer V. Paschier. bedrijfsleider van het Prov. demon- stratiebedrijf tegen 15 Mei als zoodanig eer vol ontslag aangevraagd. Heden is het 30 jaar geleden dat het ge bouwtje van den Ned. Protestantenbondsafd., door wijlen ds. I. v. d. Berg te Zwolle in ge bruik genomen werd. Sinds 1911 is de afd. opgeheven terwijl het gebouw begrijpelijkerwijs reeds lang een an dere bestemming gekregen heeft. BEVERWIJK. Zijn gebit ingeslikt. Te Beverwijk heeft een marskramer in een volkslogement in zijn slaap zijn kunstge bit ingeslikt. Spoedig ter plaatse aanwezige medische hulp mocht het niet gelukken het gebit te verwijderen, waarom de man naar een der Haarlemsche ziekenhuizen gebracht is waar operatief ingrijpen wel noodig zal geoordeeld worden. URSEM. De subsidie van het Rijk ten behoeve van werkverschaffing en kosten steunregeling voor zelfstandige tuinders bedraagt voor de ze gemeente 25 pCt. van het uitgekeerde be> drag. De Prins Hendrik-Stichting hield Maan dag haar algemeene vergadering te Amster dam. De regenten, de heeren W. Ruys, P. den Tex en mr. A. H. Wertheim, werden bij accla matie herkozen. Maandagavond werd in de zaal van den heer De Weerdt alhier een vergadering ge houden ter bespreking van de oprichting van een vrijwillige brandweercorps. De heer Hart opende de vergadering en heette de aanwezigen (een 40-tal) welkom en deelde vervolgens mede, dat in verband met de mo derniseering van verschillende dingen, ook gedacht is dat door moderniseering van de brandweer, deze in betere banen kan wor den geleid. Volgens de thans bestaande bur gerplicht zijn een buitengewoon hoog aan tal personen bij de brandweer ingedeeld, ter wijl met een klein corps, dat voldoende des kundig is een brand evengoed kan worden bestreden. Spr. heeft zich met het college van B. en W. in verbinding gesteld en een conceptregeling opgemaakt en aan B. en W. toegelicht. Dit college heeft de regeling, voor zooveel noodig gewijzigd en aan spreker ver zocht te trachten een corps te vormen. De opzet is, dat het corps zelf voor een motorspuit zorgt en de gemeente een bedrag betaalt voor rente en aflossing. Wanneer tot de oprichting wordt besloten, moet in de eerste plaats vast staan, dat de leden van het corps zich verbinden om alles vrijwillig en gratis te doen, zoowel de werk zaamheden bij de exercities en bij brand, als de werken voor het onderhouden van spuit en materiaal. Hierna las spreker de conceptregeling voor. In verband met het gesprokene werden ver schillende vragen gesteld en door den voor zitter beantwoord. Vooral betreffende het drogen van slangen traden verschillende bezwaren naar voren, doch de voorzitter meende, dat, wanneer zich eenmaal een corps heeft gevormd, ook hier voor wel een oplossing zal worden gevon den. Ook voor nabluschwerk zal een regeling moeten worden getroffen. De kosten voor aanschaffen van motorspuit en eenig ander materiaal zijn geraamd op 2000, waarvan de jaarlijksche kosten voor rente en aflossing worden geraamd op 200^ welk bedrag aan de gemeente als bijdrage zal worden ge vraagd. Voor wat betreft het oproepen van het corps zal nog nader worden onderzocht wat de kosten zullen zijn bij het aanbrengen van een bel-systeem. De heer S. Smit wees er nog op, dat de bedoeling voorzit dat de kosten voor de ge meente verlaagd worden. Hierna vroeg de voorzitter opgave van de deelnemers en meldden zich 32 van de aan wezigen als lid van het corps aan. In ver band met dezen uitslag achtte de voorzitter het gewenscht 3 personen aan te wijzen, in het concept genoemd als commandant en on dercommandanten, ter verdere voorbereiding van de verschillende maatregelen die moeten worden genomen. Als commandant werd benoemd de heer P. Hart met 30 stemmen en als onder-comman danten de heeren S. Smit en C. Spaan, met resp. 20 en 17 stemmen. Alle drie namen hunne benoeming aan, waarna de vergadering werd gesloten. B. en W. vau Wieringen hebben zich niet een adres gewenc. tot den minister van waterstaat, waarin er op gewezeu wordt, dat de uitvoering der Zuiderzee werken, voor zoover Wieringen en naaste omgeving betreft, haar voltooiing begint *te naderen. Een vraagstuk van dringenden aard zal dan de aandacht vragen en wel dit: wat moet er gebeuren met de duizenden arbeidskrachten, die de laatste jaren te Wieringen werk heb ben gevonden? Voor de gemeente is deze vraag van het hoogste belang, daar Het planten van Dahlia's en de voorjaaarssnoei. De Dahlia's zijn of worden weer uit de be waarplaats gebracht en kunnen worden uit- geplant. Waar niet direct kan worden ge plant of waar we veel last ondervinden van slakken, die de jonge spruitjes afvreten, kun nen we ze eerst op een beschutte hoek, dicht bijeen opkuilen. Wanneer de scheuten een handbreedte hoog zijn, planten we ze dan uit op de bestemde plaats. De jonge Dahlia scheuten bevriezen spoedig, en over een der gelijk kuilhoekje kunnen we in geval van dreigende nachtvorst gemakkelijk een mat aanbrengen. Zware knollen worden in stuk ken gedeeld waarbij we zorgen dat elk deel voorzien is van een of meer knoppen. Ook af hebben we er voldoende, planten we toch liefst geen zware knollen, daar deze te veel scheuten voortbrengen. We houden vooral de soorten uit elkander opdat we bij het planten rekening kunnen houden met kleur en hoogte. Door bij het planten rekening te houden met de in elkanders nabijheid te gebruiken bloem soorten kunnen we zorgen, dat alles voordee lig uitkomt We verwijderen nu ook het win- terdek van niet winterharde vaste planten; voor overgang beschermen we deze nog met eenig fijn vertakt rijshout. Groenblijvende planten als: Prunus Laurocerasus of laurier- kers, Aucuba, Boxus of palmboomen, Ilex of hulst, tal van Coniferen, enz, kunnen nu worden gesnoeid, waarbij we ons voorname lijk bepalen tot het wegknippen van uit groeiende takken, waardoor deze planten op den duur kaal zouden worden. Knip van deze planten vooral geen bepaalde vormen en doe hun natuurlijke groeiwijze zoo min mogelijk geweld aan. Alleen waar we Buxus voor randen en hulst voor hagen gebruiken zijn we genoodzaakt er een stijf geheel van te ma ken. We snoeien nu ook onze Ligustrumhagen en zorgen hierbij dat de basis breeder blijft dan het bovengedeelte, daar deze hagen an ders benedenaan kaal worden. We snoeien nu ook onze struik- en stamrozen. We beginnen hierbij met het wegknippen van het fijne hout en van alles wat dood is. De rest wordt naar behoeven uitgedund, zoodat alle takken goed vrij staande overblijvende knippen we in tot op 3 tot 8 oogen. De lengte waarop we deze inknippen hangt af van de soort en groei wijze. Zwakke groeiers knippen we kort in en sterk groeiende lang. Na het snoeien worden de rozen flink bemest. Van klimrozen behouden we de lange, krachtige jonge takken welke opnieuw wor den aangebonden; het oude en fijne hout wordt zooveel we het kunnen missen wegge knipt. A. G. in de huidige moeilijke omstandigheden de kzns op werk elders zeer gering is. Het inoet. uitgesloten worden geacht, dat de gemeente Wieringen dan in staat za* zijn om al deze menschen te ondersteu nen. Dit zou stellig leiden tot den finan- cieelen ondergang van de gemeente. De gevreesde gevolgen zouden ten deele te voorkomen zijn door voortzet ting van de Zuiderzeewerken en droog making van den Noordoostelijken polder Daarom wordt een dringend beroep op de regoering gedaan om bij de overwe ging van al- of niet-voortzetting der Zuiderzeewerken met de belangen der gc-meente ernstig rekening te houden. In een adres aan dei: minister van binnenlandsche zaken en landbouw wordt er verder op gewezen, dat ook bij voortzetting der Zuiderzeewerken alle moeilijkheden voor de gemeente niet zijn verdwenen. Er zal in elk geval een over gangstijd ontstaan, waarin de werkloos heid zal toenemen. Reeds thans, nu alle werken nog volop in gang zijn, staan een 8C-tal werkloozen ingeschreven; de dichting van den afsluitdijk is een kwestie van korten tijd en het is te voorzien, dat het aantal werkloozen ge regeld zal stijgen om in het najaar een hoogtepunt te bereiken. De medewer king van de regeering wordt daarom ingeroepen, om een regelmatige afvloei ing der arbeiders te bevorderen. Niet. alleen mag het een redelijk verlangen heeten, dat de arbeiders, die voor het groote rijkswerk hierheen zijn gekomen, met rijkshulp weer vertrekken, doch de regeering alleen ook beschikt over de noodige middelen en bevoegdheden om dit doel te bereiken. WIERINGERWAARD. Bij de verkiezing van drie hoofdingelan den werden 41 stemmen uitgebracht, waar van 2 van onwaarde. Herkozen werden de heeren J. A. Bakker en F. A. F. Groneman, terwijl in de plaats van den heer R. Bakker, die als heemraad was benoemd, de heer K. Schenk na herstem ming met den heer K. Schagen werd gekozen. De heer Schenk verkreeg bij de herstem ming 19 stemmen en de heer Schagen 6 stem men. Vertrokken persone n. M. C. Abbo, R.K., z.b., naar Velsen. J. Smit, D.G., kellner (o), naar Alkmaar. G. C. van Dorp, N.H., banketbakker, naar Rotterdam. B. van der Zee, geen, z.b., naar Almelo. J. C. M. Mook (wed. H. Wielinga), N.H., z.b., naar Voorburg. D. W. Baas, R.K., z.b., naar Grootebroek. A. M. Konijn, R.K., z.b., naar Uitgeest. M. M. Boogmans, R.K., z.b., naar 'sGra- venhage. A. J. M. Twaalfhoven, R.K., z.b., naar 's-Gravenhage. G. A. M. Hen- siog, R.K., z.b., naar 's-Gravenhage. L M. Kouwenberg, R.K., dieustbode, naar Alk maar. G. Hofma, G.K., arbeider, naar Arnhem. J- C. de Jong, R.K., z.b., naar Bennebroek. H. Maaskant, Ger., bakker, naar Hilversum. P. J. J- Cuijpers, R.K., beambte N.S., naar Alkmaar. PSmit, N.H., monteur, naar Anna Paulowna. A. Zikken, geen, dienstbode, naar Odoorn. W. M. E. Geers, R.K., z.b., naar Uitgeest. D. Grolman, R.K.. caféhouder, naar Am sterdam. H. W. A. F. Wöhlert, geen, bakker, naar Ronsdorf. G. van de Pol, N.H., dienstbode, naar Alkmaar. E. van Beek. geen. dienstbode, naar Alkmaar. a.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7