Met de vuistjes dicht £and= enJ-uutfouw !Bucqzdiike Statui JUchtsaaAm Jiumt m Wetenschap JCeck Schoot Machthecichten JlxuUottieuws Sport INVOER VAN VERSCHILLENDE PRODUCTEN IN FRANKRIJK VERBODEN. 459e STAATSLOTERIJ Prol, v. d. Laan in de Karseboom. Grabowski, R.K„ naar Alkmaar. P- Groenwoudt, D.G., z.b., naar Heiloo. P. H. A. Neuschafer (echtgen. H. W. A. F. Wöhlert) E.L.,z.b., naar Duitschland. A. C. Grin, geen, machinist, naar Madoera. J. Jonk, R.K., dienstbode, naar Amsterdam. P. C. M. Janssen, R.K., z.b., naar Hille- gom. E. P. Kroon, R.K., z.b., naar Zana- voort. E. A. H. van Leeuwen (echtgen. w. A. Moen), N.H., z.b., naar Amsterdam. W. Krist, G.K., koopman, naar Waarder. E. J. Blom, R.K., z.b., naar Haarlemmer meer. Ingekomen personen. A. C Nijman. R K„ z.b., Loudelsweg 20, v Amsterdam. AC. M. Larsen. R K.. z.b., Loudelsweg 20, van Bovenkarspel M. C. Lücker, R.K.. z.b., Loudelsweg 20, van Den Helder. C. de Haan. R.K.. zb., Loudelsweg 20. van Lichtenvoorde. M. C Blaauboer, DG., dienstbode. Schapenlaan 20, van Lim- men. L. Doodeman, R K., dienstbode Breelaan 37. van Nibbixwoud. N. C. Roep (echtgen. Joh de Vos) D.G., z.b., Berger- weg 32, van Schagen. J. H. van Dijk R-K tuinman, Dorpsstraat 90, van Beugen en Rijkenvoort. J. Th. Kenter. R.K., opper man. Bergerweg 4, van Heerhugowaard. J. Jongkind. R.K.. z.b.. Bergeiweg 4, van Heerhugowaard. P. Schoen, geen, schilder, Bergerweg 173, van Workum. C Konijn, RK.. landbouwer. Kerkedijk 27, van Heer hugowaard. J. C. Grootes, N.H., timmer man. Russenweg 24, van Zijpe G. F. War denburg (echtgen. A. Tamis) E.L., z.b., Ber kenlaan 20, inw.. van Alkmaar. J. P. Vink, R.K., arbeider. Heerenweg 71, van Noord- wijk. A. 'Patrouilje, N.H., dienstbode. Bree laan 12, van Nibbixwoud. D. Haringman. N I., winkelbediende, Loudelsweg 35, van Amsterdam. P. Tielenburg, N.H., kapper, Loudelsweg 35, van Amsterdam. R. de Beurs, N.H., arbeider, Leo Gestelweg 1, van Hoogwoud. J. Leinweber, R.K., dienst bode, Russenweg 28, ambtshalve. A. C. P. Toorop, geen, kunstschilderes Buerweg 19, van Amsterdam. W. Timmer, R.K., dienst bode, Kerkstraat 2, van Alkmaar. J. M Lemmers, RK-, dienstbode, Dorpsstraat 51, van Alkmaar. H. C. Bastert (echtgen. J A. van Donselaar) G.K., z.b.. Sluislaan 17, van Doorn. C. Leijen, R.K., z.b., Kruisweg 46, van 's-Gravenhage. L. H. Jankus, È.L., dienstbode, Karei de Grootelaan 34, van Duitschland. A. Dobelman, R.K., religieuse, Loudelsweg 20, van Uitgeest. S. Schoor- stra, N.Hdienstbode, Kogendijk 46, van Alkmaar. G. Kamphorst( N.H dienstbode, Kastanjelaan 9, van Nijkerk. C. E. Weijers (echtgen. T. A. Sizoo) RK-, z.b., Hoopeg 6, inw van Den Helder. G. Strengholt, N.H z.b., Stroomerlaan 10, van Ginneken en Bavel H. Heineke, R.K., boerenknecht, Groene- weg 20, van Egmond-Binnen. N. H. H. J. Monné, N.H., electriciën, Tuindorpweg 7, van Amsterdam. G. Thijsse, N.H.. hotel houder, Breelaan 7, van 's-Gravenhage. G. Doesburg, E.D., z.b., Breelaan 7, van 's-Gra- venhage. N. H. Bost, N.H., dienstbode, Breelaan 45, van Leiden. A. C. Snel. R.K., slager, Dorpsstraat 52, van Alkmaar. D. Koning, R.K., dienstbode, Tuindorpweg 13, van ambtshalve. P. Maas, R.K., friseur, Lijtweg 20, van Amsterdam. W. P. J. Velt- man, R.K., stuurman, Dorpsstraat 23, van Harlincen. M. G. H. van der Veen (echtg. Lawerman) E.L., z.b., Berkenlaan 6, van Zutphen. T. Booij, N.H., werkmeisje. Ver- spijckweg 7, van St. Pancras. A. Purbst, E.L., huishoudster, Breelaan 31, van Amster dam. M. Kaiser, R.K., z.b., Loudelsweg 20. van 's-Gravenhage. N. A. Zuurbier, RK., zuivelbereider, Kerkelaan 30, van Was senaar. I. van der Wal (echtgen. H. Tromp) N.H., z.b., Westerweg 50, van Winkel. J. A. Abbo, R.K., handelsreiziger, Geeot- weg 8, van Amsterdam. S. F. Lawerman, geen. z.b., Berkenlaan 6, van Zutphen A. Th. E. Bellm (en gezin) R.K., hotelhouder, Breelaan 26, van Zandvoort. K. Derks, R.K., dienstbode. Dorpsstraat 110, van Heerlen. A. Durchholz, E.L., dientbode, Breelaan 79. van Amsterdam. C. C. J. de Groodt, N.H., dienstbode, Komlaan 6, van 's-Hertogenbosch. UITGEEST. Door electrischen stroom getroffen. Terwijl de electricien G. B. de stroom aan het meten was in een der transformator gebouwtjes, gebeurde het, dat door den wind een deur plotseling openwaaide. B. verschoot hiervan zoodanig, dat zijn hand uitschoot met het gevolg dat hij met een spanning van 380 Volt in aanraking kwam. De hand was ter plaatse deerlijk verbrand, zoodat B. zich terstond onder geneeskundige behande ling moest stellen. Openbare vergadering S.D.AJ3. Maandagavond hield de afd. Uitgeest van de S.D.A.P. een openbare vergadering in de zaal van den heer J. Rol Cz. alhier. Als spre ker voor dien avond zou optreden de heer Duijs. Daar deze evenwel door plotseling op komende omstandigheden hierin verhinderd was, trad thans als spreker op ir. Kramer. De zaal was heel goed bezet en naar de spre ker werd met aandacht geluisterd. OUDE NIEDORP. De bibliotheek der Ned Herv. gemeente fs weder gesloten. 32 personen, aan wien tezamen 542 boeken werden uitgeleend, maakten in den afgeloopen winter van deze instelling gebruik. In 1919 werd in 't Veld e.o. een afdee- ling van „De Hanze" opgericht, welke hoewel nimmer officieel opgeheven, toch reeds eenige jaren sluimerde. Op initiatief van eenige R K. middenstan ders zal getracht worden om deze organisa tie wederom nieuw leven in te blazen en nu zal een ambtenaar van het centraal Hanze bureau op Maandag 25 dezer op eene van wege dat bureau te beleggen vergadering, trachten dit doel te bereiken, waarbij gere kend wordt, dat de geheele middenstand aan wezig zal zijn. Hoewel de omstandigheden in het be drijsleven over de geheele linie in den land en tuinbouw, alsmede in het veehoudersbe- drijf slecht zijn, komt door bijzondere om standigheden het reeds voor enkele jaren be sproken sluisplan voor de W.O.L. polder wederom aan de orde. Tengevolge van de aan te leggen Provin dalen weg AlkmaarVerlaatSchagen wordt onze polder nog meer dan te voren ge ïsoleerd voor wat betreft de verbinding met het buitenwater. De Provinciale Waterstaat hiervan mede overtuigd zijnde, heeft dientengevolge ook dit plan bestudeerd en zal aan het polderbe- stuur een schriftelijke aanbieding toezenden, waarin wordt voorgesteld den bouw eener sluis aan de Weel. De directeur van den landbouw deelt mede, dat blijkens een telegrafisch be richt van den rijkslandbouwconsulent te Parijs het „Journal Official" van heden avond de mededeeling bevat, da. bij wijze van reciprociteitsmaatregel de in- en doorvoer uit Engeland, Duitschland en Nederland is verboden van aardap pelen, versche groenten, levende plan- ten, bollen, knollen en wortelstokken. Zendingen voor 22 April afgezonden, worden nog toegelaten. Pootaardappelen zijn uitgezonderd van dezen maatregel, met dien verstan de, dat deze zonder een speciale invoer vergunning worden toegelaten, wanneer het betreft zendingen geselecteerde poters, vergezeld van een certificaat be treffende de selectie en gezondheid en afgegeven door den daartoe bevoegden officieelen autoriteit in het land van oorsprong. Ongekeurde en ongeselecteerde poters worden alleen toegelaten op een invoer vergunning, aan den Franschen impor teur af te geven door het Fransche de partement van landbouw. CURSUS VOOR MELKCONTROLEURS TE HOORN. De jaarlijksche cursus tot opleiding van melkcontroleurs voor rundveefokvereenigin- gen, zuivelfabrieken en melkinrichtingen, welke van half September 1931 tot half April 1932 vanwege het Rijkszuivelconsu- lentschap voor Noordholland is gegeven, werd gevolgd door 18 leerlingen. Na afgelegd eindexamen ontvingen 16 deelnemers het diploma, n.1.: H. Appelmelk, Leimuiden, C. Bakker Cz., Wieringerwadrd, H. Beets Pz., Purmerend, P. Betlem, Water gang, A. Butter Gz., Lutjewinkel, K. Dijk stra, Edam, N. de Groot, Beemster, Tj. Hek, Oostwoud, J. H. M. Helder, Bobeldijk, J. G. Impink, Oude Niedorp, C. Kay Vz., Twisk, Joh. Kuipers, H. Hugowaard, K Mienis, Sint Maarten. J. Oost, De Rijp, W. Zilver, Binnenwijzena, L. Zielman, Hoog- karspel. ALKMAAR. GETROUWD: Gerrit Pieter Hartland en Sophia Wilhel- mina Hoffman. GEBOREN: Reinouwtje d. v. Jan Otto en Trijntje Bierman. Michiel Frederik z. v. Christiaan Wiedijk en Margaretha Ringers. Antonius Rudolf z. v. Alphonsius de Caluwe en Nen- nigje Scholte. Gerard Eduard Petrus z. v. Jacob Tol en Johanna Smit. Matje d. v. Jan Kommer en Jantje Zijp. Willem Adrianus z. v. Jacobus Bierman en Johanna Godijn. HEEMSKEPK. Ondertrouwd: P. Baltus en E. v. d. Meulen. P. v. d. Steen van Wijkerhout en M. H. Bruin. L. M. Hoogewerff en C. Al- brink. E. Kas van Ede en R. v. Riessen. J. L. Rijs en C. Verver. Bevallen: H. Sinnig—Groenland z. EEN BEROOVINGSZAAK. De verdachte vrijgesproken. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft gister middag met gesloten deuren de zaak tegen mej. S. S. behandeld, die er van werd beschul digd, medeplichtig te zijn aan een te haren huize, van Hogendorpstraat te 's-Graven hage, gepleegde berooving. Mej. S heeft op dit gebied een zekere re putatie. daar zij eenige laren geleden reeds te Rotterdam terecht heeft gestaan wegens berooving van 23.000! Gisteren betrof het een poging tot beroo ving, daar het slachtoffer v. d. B. nog bij tijds een en ander had weten te verijdelen. De officier van justitie eischte wegens mede plichtigheid aan diefstal 1'A jaar gevangenis straf. Na enkele minuten in de raadkamer te zijn geweest, sprak de rechtbank verdachte vrij van het haar ten laste gelegde en beval haar onmiddellijke invrijheidstelling. VERDUISTERING VAN CA. 65.000. Tegen een kassier te 's-Graven hage wordt twee-en-een-half jaar geïiseht. Voor de Haagsche rechtbank diende gister de zaak tegen een 44-jarigen kassier van een Haagsche bankinstelling, verdacht dat hij in de jaren 1920 tot '31 herhaalde malen opzet telijk gelden, in totaal ongeveer 55.000 a 65.000, toebehoorende aan de banlc, welke gelden hij als kassier van genoemde bank had ontvangen, zich wederrechtelijk heeft toegeëigend. Als eerste getuige werd een der firmanten gehoord, die op een vraag van den president antwoordde, dat hij geconstateerd had, dat in December j.1. bij de kascontrole een bedrag van 65.000 bleek te kort te zijn. Een volgende getuige verklaarde, dat zijn collega («Je verdachte) tegenover hem heeft bekend de vercluisteringen te hebben ge pleegd. Mr. A. C. E. M. de Groot, advocaat en procureur, wordt, na door den president op verzoek van verdachte van zijn ambtseed te zijn ontslagen, als getuige a décharge ge hoord. In November 1930 is verdachte bij getuige op kantoor gekomen en legde de zaak bloot, daarbij mededeelende, dat de bank tegen benadeeling door derden was ver zekerd. Met de firma, bij wie de bank verze kerd was, is toen getracht een schikking te treffen, doch de door getuige aangewende pogingen om door middel van afbetaling van eenige duizenden guldens per jaar de zaak in oer minne te schikken hadden geen succes. Verder verklaarde mr. De Groot, dat ver dachte sedert jaren zeer gebukt ging onder hetgeen hij misdaan had. Verdachte bekende het hem ten laste ge legde. Hij had zijn broer geholpen en specu leerde. Hierna verklaarde verdachte op de vraag, hoe hij ruim zes-en-een half duizend gulden per jaar zoek bracht, dat hij te groot heeft geleefd en café's en schouwburgen bezocht. Ter zake van verduistering in dienstbetrek king eischte het O. M. ten slotte twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak 3 Mei. EEN REMBRANDT VERLOREN GEGAAN. Bij den brand van het slot Sinaja in Roe menië, dat eigendom van de koninklijke fami lie was, moet Rembrandt's schilderij „Ha- man voor Esther en Ahasverus", een werk uit 1665, verloren zijn gegaan. In verband met de ongesteldheid van den heer J. Geerts is tot tijdelijk onderwijzer aan de r.k. school te Hippolytushoef aangesteld de heer J. J. Out te Beverwijk. De Prov. Gron. Crt. vermeldt, dat in de Geref. Kerk te Zuidhorn een zuster der gemeente, die ruim 20 jaar ziek is en gere geld per telefoon de godsdienstoefeningen volgt, ook per telefoon belijdenis des geloofs heeft afgelegd. Twee ouderlingen waren bij de zieke thuis om haar ja woord te kunnen aanhooren. AFLOOP V ER KOOP ING EN. Uitslag veiling, gehouden bij opbod te Alk maar, op Maandag 18 April 1932 ten over staan van den te Alkmaar gevestigden nota ris Mr. C. J. de Lange, van de volgende per- ceelen te Alkmaar, als: 1. Huis en erf, aan de Stuartstraat No. 56 groot 81 cA. 2850. 2. Huis en erf aan de Leeghwaterstraat No. 11, groot 87»cA. 2980. 3. Huis met afz. bovenwoning en erf, aan de Tulpstraat nos. 8 en 8a. groot 1 A 3 cA. 4500. 4. Huis en erf, op Torenburg No. 6 groot 57 cA. 259GL 5. Huis en erf, aan de Voormeer No. 15, groot 38 cA. 790. De afslag en eindtoewijzing zullen plaats heb ben op Maandag 25 April 1932, des avonds 7 uur, in het café „Het Wapen van Haar lem" van den heer N. Kerssens, aan de Nieuwesloot te Alkmaar. VOORJAARSVEEMARKT. ALKMAAR, 20 April 1932. Op de heden gehouden voorjaarsveemarkt waren in totaal 1751 stuks vee aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: Ka'.fkoeien 125—250; Geldekoeien 90220; Geldevaarsen f 110—160; Pinken 40150 en Pink stieren 50200. Handel matig. Verleden jaar waren aangevoerd 2123 stuks vee. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 20 April 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 220 vette kalveren, le kw. 5662 cent, 2e kw. 4654 cent, 3« kw. 38 44 cent per K.G., levend gewicht; 118 Nuchtere kalveren 2—4.50; 760 Var kens, vleeschvc.rkens, wegende van 90110 K G., 2728 cent, zware varkens 2426 ct., vette varkens 2223 cent per K.G. slachtge- wicht. Vette kalveren met iets mindere aanvoer, over het geheel betere prijzen en overal de le kw. kalveren duurder. Nuchtere kalveren met behoorlijke aanvoer, dp prijzen iets lager dan vorige noteering -m geen vraag. Varkens met ruime aanvoer, de vleeschvarkens met iets lagere prijzen, de vette varkens met slechte handel en de afloop zeer laag. BROEK OP LANGENDIJK, 20 April'32 Langendijker Groentenveiling. 27000 K-G. Roode Kool le s. 2.10-/ 3.60, 2e s. 1.60 2.80; 50.000 K.G. Gele Kool le s. 2.40-/ 5.90; 70.000 K.G. Deensche Witte Kool 1.303.10; 1750 K.G. Bieten 3.2, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 19 April 1932 1200 K.G. Uien, Drielingen 7.10, Uien 10.7011.10, Grove Uien ƒ9.8010; 580 K.G. Peen (kleine) 1.80; 3600 K G Kroten 1.80-/ 2.50; 197600 K.G. Roode Kool 1.70—4.10, doorschot 0.80—3; 200500 K.G. Deensche Witte Kool 1.60— 2.70, doorschot 1.50--ƒ 2.10; 70200 K G. Gele Kool 35.80, doorschot 2 3.60; Taaie gele 1 3.60, alles per ÏUVJ K-U. WARMENHUIZEN, 19 April 1932 Roode Kool le s. 1.20—4.10, 2e s. 0.60 2.90; Gele Kool le s. 2.704.20, 2e s. 1.80-/ 2.u0; Witte Kool le s. 1.80- 2.80, 2e s. 0.60—1 50. Aanvoer: 88500 K G. Roode Kooi; 5200 K.G. Gele Kool; 69500 K.G. Witte Kool. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 19 April '32. (Weekber Afdeeling eieren. 202237 stuks Eendeieren 2—2.10 en 189283 stuks Kippeneieren, ongestoord en uren lang slaapt Lw kindje, als gij de gewonde, gesmette of ontstoken plekjes van aijn huidje verzacht en geneest door ze in te wrijven met Mgnharats Kinderzalf. Doos 25, Tube 40 ct. Bg Apoth. en Drogisten. waarvan de prijzen als volgt: ^0—80 KG 3.10-/ 4.20; 65-66 2.50-/ 3; 63- 64 2.40-/ 2.80; 60-62 2.30-/ 2J0, 58—59 2.30—2.50; 56—57 K.G. ƒ2.20 - 2 40; 53-55 2.20-f 2.30; 50-52 2.102.20; 45—49 ling Pluimvee. Prijs per stuk: Oude Kippen o.901.30 en Oude Hanen 1— J L2b- Prijs per K.G.: Oude kippen 48—52 cent en Jonge Hanen 8592 cent. TEXEL, 18 April 1932. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en P*}Jz®n als volgt: 4 kalveren 15f 25; 68 Nuch tere kalveren 2.5076 Schrammen f -ƒ 8; 17 Biggen 2—5; 3 Koeien; 2 Rammen en 2 korven kippen, waarvan de prijzen niet genoteerd. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 18 April 1932. Op de hedenge houden eierenvei'ing waren in totaal 164581 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 5862 K.G. (per 100) '2.15 -ƒ 2.40; 62-66 2.3<W 2.80; Kleine eieren 1.70-2.20; Eendeneieren 2.05 2.20; Oude kippen 0.50 cent per K.G. RADIO MUZIEK VAN DE KOMENDE DAGEN. Donderdag. Het morgenconcert van de A.V.R.O. brengt eenige pianosoli en aria's uit verschillende- opera's. Des middags komt over Frankfurt— Mühlacker en Langenberg het door de pianiste Lubka Kolessa gespeelde f-moll pianoconcert van Chopin. Op het eind van den middag geeft de N.C.R.V. een vioolreci- tal. In het begin van den avond komt over Boedapest een pianorecital, gevolgd door een cello-recital. Midland Regional brengt een gevarieerd orkest-concert met o.m. de suite uit het ballet Casse Noisette van Tsjaikofski, en geeft daarna met North Regional het pro gramma door van London Regional, dat o.m een aantal liederen voor altstem van Schu- bert en Schumann en pianowerken van Cho pin en Debussy omvat. Het concert van het Vlaamsche Brussel brengt een zeer gevarieerd programma, waarin instrumentale en vocale werken elkaar afwisselen. Over Radio Suisse Romande komen strijkkwartetten van Mozart en Beethoven (e-moll, op. 59 nr. 2); de drie kwartetten op. 59, opgedragen aan den Rus- sischen graaf Rasumovsky behooren tot de mooiste werken, die Beethoven ons heeft na gelaten. Het concert van Kalundborg wordt als Europeesch concert door een groot aan tal andere zenders overgenomen, o.a. door eenige Duitsche zenders (o.a. Königswuster- hausen en Langenberg, Warschau, Buda- pest, Praag en Oslo)het programma omvat liederen en orkestwerken van verschillende Deensche componisten. Voor de microfoon van Leipzig zingt het bekende Dresdner Kreuzchor werken van Bach, Mendelssobn en Mozart. Te München is de groote Liszt- vertolker Josef Pembauer solist met Liszt's Totentanz, de paraphrase op het Dies Irae, voor piano en orkest; het programma ver meldt verder o.m. de briliante geïnstrumen teerde ouverture-fantasie La Grande Paque Russe van Rimski-Korsakoff. Over Daventry komt Mozart's zevende serenade (K. V. 250, D-dur, de Haffner-serenade voor viool en orkest), waarin de soloviool-partij wordt ver tolkt door den leider van het Catterall-kwar- tet, dat dikwijls voor de microfoon concer teert. Opera's en operettes. Bratislava brengt een opera van den Tsje- chischen nationalen toondichter Smetana, ge titeld Le mur du diable; deze opera is het laatste muziekdramatische werk van den componist. Over Radio Paris gaat (op gra- mofoonplaten) de bekende opera Cavalleria Rusticana, van Pietro Mascagni. Heilsberg geeft een operette, Das Dreimadlerhaus, waarvan de partituur op handige wijze sa mengesteld is uit melodieën en thema's van Schubert. Voetbal. Wedstrijden om den A. P. S. V.- wisselbeker. Gisteren hebben drie politie-elftallen uit Leiden, Haarlem en Alkmaar elkaar in diverse wedstrijden bevochten, om uit te maken, wie van hen den zilveren wisselbeker voor een jaar in het bezit zou krijgen. Ondanks verschillende pogingen van de A P. S. V. was het niet gelukt, een vierde politie-elftal van hier te krijgen, zoodat tenslotte het Kweekschool-elftal mede in 't veld mocht komen, om tegen de drie andere clubs z.g. afmattingsw ed- strijden te spelen. De Kweekschool heeft zich fraai van die taak gekweten. Van de drie wed strijden werden er twee gewonnen en een gelijk gespeeld. In al deze ontmoe tingen bleek, dat de jongere Kweek school-voetballers veel sneller waren, veel gemakkelijker trapten en veel meer uithouuingsvermogen hadden. Zij hebben een zeer vlotte partij gespeeld en mede daardoor spijt het ons, dat ze den vorigen Zaterdag zoo onverdiend uit de schoolwedstrijden raakten, dank zij eenige grove blunders van een fluitist' De Kweekschool deed dus mee en. niet mee! Er bleven dus in den strijd om den beker drie politieelftallen over t.w. Haarlem, Leiden en Alkmaar. Terwijl Alkmaar tegen de kweek school speelde, begonnen op het groote veld Leiden en Haarlem elkaar te be vechten en zij deden Alkmaar al dade lijk een groot genoegen, door gelijk te spelen. Vervolgens wist Alkmaar eerst Leiden en daarna Haarlem te kloppen, terwijl terzelfder tijd de Kweekschool die Alkmaar reeds verslagen had, Haar- (Niet officieel). 3e Klasse, 3e Lijst. Trekking: van Woensdag 20 April 1932 Hooge prijzen. 1388 ƒ1000. 9310, 11661 ƒ400. 1321, 5917, 14805, 20183 ƒ100. Prijzen van ƒ45.—. 95 122 128 170 177 207 223 3u 413 531 562 578 583 594 620 673 707 712 778 825 902 923 1095 lm 1188 1209 1212 1295 1410 1425 1427 1470 1555 1565 1587 1612 1711 1810 1834 1852 1868 1929 1933 1935 1971 1995 2039 2070 2153 2160 2168 2207 2216 2248 2281 2309 2326 2352 2445 2462 2587 2659 2766 2797 2830 2841 2852 2858 2883 2910 2917 2935 3058 3071 3076 3110 3121 3124 3199 3340 3390 3468 3505 3564 3571 3580 3581 3678 3687 3758 3812 3879 3909 4008 4079 4090 4116 4146 4175 4203 4301 4309 4321 4363 4380 4397 4426 4436 4457 4476 4490 4511 4520 4522 4539 4545 4681 4721 4727 4741 4796 4803 4905 4946 4973 5099 5118 5138 5189 5269 5273 5429 5447 5462 5478 5516 5601 5635 5638 5663 5681 5756 5782 5828 5842 5934 5936 5974 5992 6021 6078 6080 6108 6237 6320 6348 6361 6369 6375 6472 6489 6513 6556 6642 6678 6742 6760 6814 6833 6928 6969 6971 7058 7060 7110 7170 7344 7350 7379 7417 7449 7469 7548 7584 7632 7652 7702 7737 7789 7815 7818 7833 7983 8007 8034 8043 8054 8077 8093 8096 8195 8252 8291 8335 8351 8358 8377 8384 8411 8450 8504 8514 8575 8585 8613 8625 8627 8629 8642 8667 8682 8750 8796 8858 8881 8940 8961 9017 9045 9074 9178 9223 9233 9289 9311 9334 9368 9497 9513 9588 9599 9608 9647 9847 9892 10046 10056 10108 10118 10133 10209 10252 10282 10302 10317 10360 10371 10403 10433 10458 10462 10514 10594 10717 10718 10800 10812 10845 10932 10953 10978 11056 11067 11158 11195 11324 11364 11460 11465 11501 11503 11537 11552 11580 11584 11592 11636 11663 11700 11724 11750 11832 11896 11925 12006 12055 12101 12125 12215 12226 12246 12280 12301 12345 12374 12401 12444 12541 12545 12554 12611 12701 12744 12817 12847 12904 13027 13055 13087 13093 13142 13220 13283 13304 13315 13339 13354 13419 13456 13590 13637 13642 13668 13700 13774 13846 13889 13936 14080 14099 14119 14164 14166 14241 14255 14279 14286 14316 14328 14360 14384 14530 14540 14606 14630 14672 14677 14682 14804 14810 14815 14850 14873 14884 14895 14976 15019 15034 15214 15218 15374 15411 15419 15427 15479 15489 15504 15520 15758 15852 15942 16011 16024 16036 16094 16238 16252 16254 16262 16447 16458 16480 16497 16590 16594 16596 16607 16635 16678 16686 16702 16740 16749 16752 16759 16888 16940 16962 16986 17123 17168 17205 17271 17292 17443 17499 17513 17653 17680 17691 17710 17747 17779 17814 17818 17822 17889 17939 18029 18140 18194 18211 18268 18289 18300 18354 18365 18393 18452 18478 18609 18695 18702 18720 18741 18765 18770 18828 18842 18850 18861 18866 18886 18920 19072 19100 19135 19253 19348 19389 19446 19454 19473 19485 19489 19499 19517 19527 19690 19705 19714 19791 19835 19891 19937 19940 19955 20020 20185 20198 20236 20315 20340 20401 20410 20431 20536 20556 20577 20767 20779 20886 20983 Verbeteringen: 2e lijst 3e klasse. 5652 ma 5651, lem eveneens klopte en tegen Leiden ge lijk speelde. Wat zullen we over het spel zeggen. We hebben wel eens betere politie-elf tallen gezien, wat trouwens niet zoo'n wonder is, want alle elftallen kwamen onvolledig op. Daarbij komt, dat drie wedstrijden op een dag eigenlijk te veel is voor de oudere voetballers, die zoo'n laatste ont moeting vrij stijf zijn en dan met veel moeite den tijd kunnen uitspelen. Over 't algemeen verandert het sy steem niet. Nog steeds wordt er zeer forsch gespeeld en komen harde botsin gen dikwijls voor. Dat is echter niet da delijk ruw spel, maar moet worden toe geschreven aan onbekwaamheid, ge paard gaande met durf. Gelukkig echter deden zich geen ernstige ongelukken voor, zoodat mede door de goede verstandhouding de wedstrijden geslaagd mogen heeten. o— Na de wedstrijden reikte commissarii Walraven de prijzen uit met het tradi- tioneele speechje. Ook hij vond de wed strijden goed geslaagd en was er natuur lijk over verheugd, dat Alkmaar de beker had gewonnen. De Kweekschool werd hulde gebracht voor de volbrenging van haar taak, waarin ze zeer goed geslaagd is. Mede werd dank gebracht aan den directeur dier school, die de jongens in de gele genheid had gesteld, om te spelen. Als herinnering ontving de Kweekschool een lauwertak. Ook de andere vereenigingen gingen met prijzen naar huis, beschikbaar ge steld door verschillende ingezetenen. Zoo waren er prijzen van de heeren Otto, Hartland en Oudes, terwijl de heer de Waal vier kaasjes beschikbaar had gesteld voor de vier aanvoerders. De verschillend'e aanvoerders bedank ten, er werd nog even hulde gebracht aan de A. P. S. V. en toen was 't feest wee. voorbij. De Alkm. Politie sportvereeniging heeft weer een mooie dag gehad. Biljarten. Gisteravond heeft de biljartmatcü plaats gehad tusschen professor v. d. Laan en onzen stadgenoot, den heer J. H<3maiï in „De Karseboom" alhier. Ondanks het hardnekkig kamp geven van den heer Homan, wist de heer v. d. Laar, de eindstreep te behalen in 10 beurten, aldus een gemiddelde van 60. Le heer Homan behaalde een mavenne van ruim 7, voorwaar geen slecht resul taat, gezien het overweldigende spel van den professional. Uit deze match kunnen wij niet nala ten eenige series te noemen van den heer v. d. Laan nl. 109, 111, 161 en een keurige gespeelde 93 waarmede de partij werd besloten. Hierop volgde de gebruikelijke serie kunststooten, waarbij wij gaarna op" mei ken dat eenige kalmte van de zijde van den kunstspeler zeker aan te beve len is, hetgeen ten goede zal komen aan zijn succes. Hei was, gezien ook de opkomst van het publiek, een zeer geslaagden avond, w aarop de heer Luuferzt met genoegen kan terug zien.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8