WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Jteov-inciaat Umenland ling wegens schuld heling geen onvoorwaar delijke gevangenisstraf op te leggen. Na geannimeerde re- en dupliek werd de uit spraak bepaald op 3 Mei. DOOD DOOR SCHULD. De rechtbank te Leeuwarden heeft giste ren J. van A., 21 jaar. chauffeur te Leeu warden, ter zake van dood door schuld ten gevolge van een aanrijding aldaar tot J 25 boete of tien dagen hechtenis veroordeeld met een maand ontzegging van de bevoegd heid om motorrijtuigen te besturen. De eisch was een maand hechtenis en een jaar ont zegging. UITLOKKING TOT BRAND STICHTING. De Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank is gister voortgegaan met de be handeling van de zaak van een bloembollen handelaar te Uithoorn, die terecht stond we gens uitlokking tot brandstichting of brand stichting. De verdachte zou getracht hebben een caféhoudster te bewegen brand te stich ten in een door haar bewoond en aan hem in eigendom toebehoorend huis. hetgeen niet ge lukte, omdat de vrouw er niets voor voelde. Niettemin ontstond er twee keer in of nabij het café begin van brand, en in den nacht van 5 op 6 Juni brandde het café af. De be woners moesten vluchten en er kon practisch niets worden gered. Daarna zou de verdachte zijn vroegeren compagnon en diens vrouw hebben aangezet in hun huis brand te stich ten dit zou worden gedaan om van de ver zekeringsgelden een nieuwe bollenschuur te bouwen. Er ontstond ook hier begin van brand, en de compagnon en zijn vrouw wer den inmiddels wegens brandstichting tot ge vangenisstraffen veroordeeld. In de beide voorgaande terechtzittingen zijn 45 getuigen gehoord. Gister werd, alvorens cie officier requisitoir nam, eerst de verdachte nog gehoord. Hij bleef er bij onschuldig te zijn. Dat hij toegegeven had aan door som mige lieden op hem uitgeoefenden drang om geld te geven, had hij uitsluitend gedaan, omdat hij bang voor hen was, niet om zich van hun zwijgen te verzekeren. De officier van justitie, mr. D. Reillingh, meende dat het vaststond dat verdachte ver schillende malen heeft gepoogd de caféhoud- stcr te bewegen brand te stichten, evenwel zonder resultaat, en daarna trachtte een schilder daartoe over te halen onder toezeg ging van een belooning van honderd gulden. Met betrekking tot den brand in het huis van den gewezen compagnon van verdachte zeide spr. niet te gelooven dat die compagnon hier heeft verklaard om den verdachte extra zwaar te belasten. Deze compagnon en zijn vrouw zouden indertijd waarschijnlijk zijn vrijgesproken, indien hii riet had bekend. Deze man heeft alies hekend en moest toen de rol van verdachte uiteenzetten, hetgeen hij thans als getuige noodzakelijkerwijze heeft moeten herhalen. De officier eischte tenslotte wegens opzet telijke brandstichtirg. waarvan 'evensgevaar was te duchten oor anderen, en voorts we gens uitlokking tot brandstichting, vier jaar gevangenisstraf, onder aftrek var den tijd in ■'oorloopige hechtenis doorgebracht. Uitspraak 4 Mei. BEROOVING VAN EEN POSTKANTOOR TE 's-GRAVENHAGE. Voor het Haagsche gerechtshof is gister behandeld de zaak tegen den eenig-overgeble- ven verdachte in de berooving van ongeveer 18.000 aan het postkantoor nabij de Witte Brug te 's-Gravenhage in den avond van 29 September j.1. Verdachte was door de recht bank veroordeeld tot vier jaar gevangenis straf. Verdachte heeft steeds ontkend, dat hij schuldig is aan deze zaak. Hij werd echter o m. veroordeeld op de bezwarende verkla ring van zijn vroegeren medeverdachte, een groentenhandelaar. die door den officier van justitie, nadat deze groentenhandelaar vol ledig had bekend, buiten vervolging is ge steld. Op een vraag van den president verklaar de verdachte in hooger beroep te zijn gegaan omdat hij de berooving niet heeft gepleegd. Er werden nu eenige getuigen-deskundigen gehoord, wat geen nieuwe gezichtspunten op leverde. Eén van de getuigen, een koopman, ver klaarde dat te zijnen huize over den overval is gesproken. De advocaat-generaal, mr. J. A. de Visser, wijdde in zijn requisitoir beschouwingen aan de psychiatrische rapporten. Wat het uit schakelen van den adderen verdachte aan gaat, zeide spr., dat het de justitie alleen te doen is geweest om de materieele waarheid en om den werkelijken dader van het mis drijf te straffen. Resumeerende, zeide spr., dat de bewijscon- structie compleet is. Volgens spr. is verd. schuldig. Hij staat zeer ongunstig bekend. Spr. concludeerde tot bevestiging van het vonnis van de rechtbank: vier jaar gevange nisstraf. Arrest op 4 Mei. ONWARE BALANSEN OPENBAAR GEMAAKT. De rechtbank van Leeuwarden heeft be handeld de zaak van het bestuur der Coöp. Vereeniging „De Friesche In- en Verkoop- Centrale" (Fic), aan hetwelk ten laste was gelegd, dat het telkenjare gedurende het tijdsverloop van 1926 tot en met 1931 te Leeuwarden opzettelijk een op voornoemd bedrijf betrekking hebbende onware balans heeft openbaar gemaakt. Uit het verhoor van verdachten bleek, dat de „Fic" in de oorlogsjaren een groot verlies had geleden, n.1. van 112.000. Teneinde de leden niet te verliezen en de leveranciers hun geld te doen toekomen, werd de waarde van fictieve voorraden op de balans gezet. De president wees de verdachten erop, dat hun houding is te laken en dat nieuwe leden door de geflatteerde balans den indruk zou den kunnen krijgen, dat de financieele toe stand volkomen gezond was. De verdachten wezen er nog op. dat de leden slechts tot een bedrag van 250 aa.i sprakelijk zijn, zoodat zij zfili, verdachten, voor 55.000 bij de fabrikanten borg zijn geworden. Verdachten erkenden, dat zij een fout hebben begaan, doch niet om zichze'.t te bevoordeelen, maar om de leden en de fabrikanten aan hun geld te kunnen helpen. De officier van justitie, mr. Wassenbergh, achtte de ten laste gelegde feiten bewezen. Hij zou de rechtbank willen adviseeren, geen gevangenisstraf op te leggen, doch een geld boete. Verdachten zijn vast voornemens het tekort in het Vervolg op een meer reëele en minder theoretische wijze weg te Eisch tegen ieder der verdachten 300 boe te of vijftig dagen hechtenis. SCHOORL. een Ook in deze gemeente had zich Comité van Ad ie gevormd tegen het wets ontwerp-Terpstra tot herziening van <te Lager Onderwijswet, en Maandagavond was door dit comité een openbare bijeenkomst be legd in de Roede Leeuw, waar de heer 1 heo Thijssen uit Amsterdam namens het Lande lijk Comifé van Actie als spreker op'rad. Toen de vergadering door den heer A Gutter werd geopend, en de spreker zijn be toog aanving, was de opkomst nog niet groot, doch even later vulde de zaal zich en was de belangstelling van dien aard, dat het comité tevreden, ja zeer tevreden kon zijn. In breede trekken ging de spreker den school strijd na. welke jaren terug is gevoerd, en welke zijn einde nam, toen het ministerie Cort van der Linden de wet op de gelijk stelling van 't Lager onderwijs tot stand bracht. Deze nieuwe onderwijswet, product van vruchtbare samenwerking van alle partijen onder de leiding van dr. Bos en met steun van Troelstra en de Savornin Lohman (de commissie van 14) gaf vele verbeteringen op onderwijsgebied, terwij! door bovengenoem de samenwerking het als 't ware een wet was, gewiia door 't geheele Nederlandsche volk. Dat de bijzondere school door deze gelijk stelling een goede kans kreeg, was door de mannen van links natuurlijk voorzien. Men vond dit billijk. Doch met heeft men kunnen voorzien dat door deze wet de mogelijkheid werd geopend voor een vlucht en den bouw van allerhande bijzondere scholen en school tjes. niet door den geestelijken drang van de ouders, doch door allerhande omstandig heden en onderlinge geschillen, buiten de be doeling van de wet om. Een fout in de wet was, dat de splitsing veel te ver kon gaan en in werkelijkheid ook veel te ver ging, tot schade van 's lands mid delen. Men wilde dit temperen. Men wilde bezui nigen, mannen van gezag als Troelstra en Ketelaar wezen voor deze bezuiniging den weg en gaven de middelen tevens aan, om de vlucht van scholenbouw te wijzigen, zon der dat de school en 't kind er schade van zouden hebben. De toen aan 't bewind zijnde ministers wilden van dezengoeden raad echter niets weten, doch hadden in 1925 toch toe te geven aan den drang van de Kamer en daarbuiten, cm op 't gebied van scholenbouw te bezuini gen. Een commissie werd hiervoor in 't leven geroepen, de later zoo tekende commissie- Rutgers. Deze commissie heeft 4 a 5 jaren gepraat en gedebatteerd. Nog heden debat teert de voorzitter met de leden van zijn vroegere commissie, en 't einde was een totale mislukking. Wat echter deze commissie niet vermocht tot stand te brengen, gelukte aan den huidigen minister van onderwijs, den heer Terpstra, binnen enkele maanden. Men bracht hem daarom hulde, doch wat bleek? Het wetsontwerp-Terpstra was eenvoudig een overname van de conclusiën van de meerderheid van de commissie-Rutgers; de hulde werd daardoor wat minder. En als we nu dit wetsontwerp nader be zien, merken we, dat alle voordeelen, welke de wet op het Lager Onderwijs van 1920 ons gaf, weer heel zorgvuldig worden terug genomen. Wat blijft, dat is de gelijkstelling, welke zonder grondwetsherziening ook niet weg zou kunnen. Ook de zevenjarige leer plicht blijft Geen wonder! Denk eens aan dat in deze tijden van crisis en werkloosheid de kinderen nog weer een jaar jonger de maatschappij zouden worden ingestuurd. Doch teniet gedaan wordt de betere op leiding van het onderwijzerskorps. In den breede deed spreker uitkomen hoe nadeelig dit zal zijn, ook en vooral voor 't kind. Deze betere opleiding, waarvoor de wet van 1920 een overgangstermijn van 20 jaar stelde, en welke broodnoodzakeliix is, wordt door het ontwerp-Terpstra eenvoudig weer teniet gedaan. Toch zal eenmaal deze betere opleiding welke hoegenaamd geen meerdere kosten zal meebrengen, stellig nog komen, doch het zal weer jaren van propaganda en van strijd moeten kosten. Verder besprak de heer Thijssen nog de kwestie van medezeggingschap van den klasseonderwijzer, alsmede de in dit ontwerp neergelegde verscherping van het straifen- stelsel, 't welk zoo funest zal werken voor 't gezag van den onderwijzer en dat hij in de school zoo noode kan missen. Hierna besprak de inleider de nieuwe leer- lingenschaal. de vrfeoogiag van 't leerlingen tal en de klasse, en deed duidelijk de groote gevaren voor 't onderwijs, voortspruitende uit dezen maatregel, uitkomen. Jaren en jaren is gewerkt om kleinere klas sen te krijgen, waardoor 't kind meer naar aard en aanslag, individueel zijn onderwijs kan krijgen. \X at is de geest daardoor verbeterd, t Spijbelen komt haast niet meer voor, en de vroegere afkeer voor de school heeft plaats gemaakt voor begeeren naar de school. Met de in dit wetsontwerp voorgestelde verhooging van het leerlingenaantal gaat al dat mooie van het zelfstandigheidsonderwijs weder verloren. Getracht zal nog worden door den onderwijzer om 't even goed te doen. doch 't zal hetn te eenenmale misluk ken en men krijgt weer den toestand van voor heen, dat de onderwijzer 't massa-onderwijs zal gaan geven, en 't mooie contact met 't individu gaat totaal en absoluut verloren. Spr. herinnerde aan eer. zwak gewaagde poging, indertijd in de Kamer gedaan, om bij 't leger te bezuinigen. Zij die daar onder wijzen in 't gebruik der wapenen, de z g. in structeurs. hebben een gehoor van sa» reeruten. Men wilde deze klassen wat ver- grooten. 't Zou best kunnen, meende men De minister van defensie wees dit af t Onder wijs in 't gebruik van „teere" dingen als machinegeweren en dergelijke maakte deze kleine klassen tot een eisch. Dit zelfde ministerie'durft de Kamers voor tc dragen om ten gunste van 't kind, een min stens even „teer" onderwerp als een machine geweer, de klassen tot 45 te brengen. Na een korte pauze kwam de spr. tot het eigenlijke doel dat hij beoogde, n.i. te trach ten dat ook vanuit Schoorl de landelijke actie zal gesteund worden om de zaak van t kind nog zoo goed mogelijk te maken, al thans te trachten naar de meest gunstige oplossing. Hierbij stond spreker nog uitvoerig stil bij wat ons de practijk zal brengen, wanneer de bepaling van grootere klassen wet zal wor den. Ook wat dit wetsontwerp ons zal bren gen op 't gebied van standenschooltjes Laten we veronderstellen, dat op godsdienstig en politiek gebied de splitsing zijn beslag heeft gekregen. Doch dit ontwerp stelt haast erger nog dan voorheen der. bouw van scholen en schooltjes voor allerhande groepen en stan den wagenwijd open, en dit is in ons land waar ieder gezelschap zijn eigen groepje vormt, een buitengewoon groot gevaar. De fouten in de wet van 1920 worden nog eens extra vergroot. Men spreekt wel eens van mazen in de wet. doch dit wetsontwerp is één groote maas, en zal daardoor een verslechte: g beteekenen in hooge mate van 't lager onderwijs. Voor enkelen, die 't kunnen betalen, zal de wet met haar mazen voordeel geven, voor de kinderen van de groote massa, voor 't Neder landsche volkskind, beteekent het een groot gevaar. Duidelijk deed spreker tevens uitkomen, dat dit wetsontwerp op papier bezuinigen zal, doch in de practijk al zeer weinig. Na een sterke aansporing tot de aan wezigen, om mede te werken tot behoud van 't mooie en goede onderwijs van thans be sloot de inleider zijn eenvoudig, helder be toog, en had den dank van de talrijke aan wezigen in ontvangst te nemen. E>e bekende motie van 't Landelijk Comité van actie werd door den voorzitter voorge lezen en in stemming gebracht. Met op één na algemeene stemmen werd ze aanvaard onder applaus. Door de goede zorgen van het Landelijk Comité zal ook 't besluit van deze vergade ring aan den betrokken minister ter hand worden gesteld. Met een woord van dank sloot de voorzit ter deze bijeenkomst. WESTWOUD. Onder groote belangstelling is door notaris Leeuw te Blokker publiek verkocht de waardevolle veestapel van den heer C. Posch te Binnenwijzend. Alle exemplaren waren gecontroleerd stamboekvee en t. b. c.- vrij. De prijzen variëerden van 200 tot 325. De beste exemplaren werden verkocht naar de Zuidhollandsche eilanden. Het ver schil in prijs bij het vorig jaar en nu van den gehee'.en veestapel bedroeg naar schatting minstens 8000. HOORN. Als gevolg van het z.g. Kprtingswetje stellen B. en W. den Raad voor: 1. te verklaren, dat ook naar het oordeel van den Raad geen termen bestaan om het z.g. kortingswetje toe te passen op de daarin bedoelde Rijksuitkeering aan de gemeente Hoorn; 2. te bepalen, dat, indien niettemin op deze gemeente de hoogerbedoelde korting onver hoopt mocht worden toegepast, de door of vanwege deze gemeente vastgestelde salaris sen met ingang van 1 Mei e.k. tijdelijk zullen worden verlaagd overeenkomstig de inge voerde tijdelijke korting voor de Rijkssalaris sen, n.1. gedurende een tijdperk van drie jaren. Het groote zangersfeest van den Bond van gemengde zangvereenigingen in Noord holland zal dit jaar -"ederon. hier ter stede worden gehouden op 19 Juni a.s. in den Parktuin. Door het zilveren jubileum van den Bond zal het feest een bijzonder karakter dragen. Als samenzangnuminers voor ongeveer 1200 koristen zijn gekozen „De Heem'len verhalen" van Haydn, een koraal van Joh. Sel. Bach en „Schaemt U niet 't armoedig schijnen" door Fricso Molenaar. De leiding van het gezamenlijke koor berust bij den heer R. Sasburg te Bennerigbroek. Voorts zullen de deelnemende koren ieder een vrij nummer zingen, terwijl eenige kin derkoren het programma zullen aanvullen. Des avonds te 7 uur zal in ie Groote Kerk een herdenkingsplechtigheid plaats vinden ter nagedachtenis aan den overleden voor zitter, den heer Jacob de Jong Hieraan wer ken o.m. mede George Robert, Wognum s Zangkoor en eenige solisten. De zangersdag wordt besloten met een avondfeest in he! Park, waaraan verschillende koren medewer- Reeds heeft de Hoornsche Middenstands- vereeniging medewerking toegezegd; aan het Gemeentebestuur is een verzoek om steun ge richt. TEXEL. Naar wij vernemen bereiken reeds tal van aanvragen om logies de directie van de Jeugdherberg Panorama. Daar de gelegenheid voor logies nog zeer is uitgebreid, kan een groot aantal personen tegelijk in deze herberg hun intrek nemen Zoo zullen er gedurende de Pinksterdagen 70 personen logeeren. Als 't nu maar mooi weer wil worden. Brand te Oost. Dinsdag sloeg te Oost in de woning van den heer Fenijn, bij het vuiler, van een ben zine kooktoestel, de vlam in de benzinebus, waardoor de keuken direct in brand stond. Onmiddellijk werd de brandspuit van Den Burg gealarmeerd, doch daar de afstand vandaar vrij ver is, poogden de omwonen den den brand te blusschen. Daar de woning met riet gedekt was, werd deze bedekking er afgetrokken, nog voor de vlammen haar kon den bereiken. Hierdoor bleef de brand beperkt tot het achterhuis, dat echter geheel uitbrandde. Toen de brandspuit arriveerde, was men den brand reeds meester. Huis en inboedel waren verzekerd. HEEMSKERK. Aanbesteding Dinsdagmoigen is ten raadhuize aan besteed het maken van een wegdek van porphier-bristor in de Marquettelaan. Ingeleverd waren 10 biljetten. N.V. Aann. Mij. Horrik te Amsterdam 24.876; H. J. Kuil te Wijk-aan-Zee en Duin 43.550; G. den Adel te Velsen Noord 24 680; N.V. Geruischl. weg te Heemstede 20.190; fa. A. Groot en Zn. te Akersloot 20.678; N.V. Mij. Wegenbouw te Utrecht 22.230; K. Vens te Zaandam 22.480; J. Pleyt te Assendelft 24.300; N.V. Bouw en Aann. Mij. Bussum 17.900; N.V. Ned. Basalt Mij. Zaandam 20.80C. Gunning aangehouden. Hier is Dinsdagochtend aan den Noorder laan een chevrolet van den heer S te Zaan dam verbrand. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het wrak is naar de vuilnisbelt gesleept. MEDEMBLIK. De nieuwbenoemde burgemeester van deze gemeente, de heer P. C. J. Peters (roomsch-katholiek) is in Maart 1891 te Weert geboren. De heer Peters is thans secretaris van de gemeente Laren (N.-H.) en admini strateur van het gemeentelijk gasbedrijf aldaar. Hij is secretaris van de afdeeling Noord-Holland van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten en lid van de vaste commissie voor uitbreidingsplannen in de provincie Noord-Holland. CASTRICUM. De Rijkswerkverschaffing gezet. stop- Bij ministerieel besluit is de werkver schaffing van de gemeenten Haarlem en Zaandam te Castricum stopgezet. Dit besluit is een gevolg van een Maandag j 1. uitgebroken wilde staking. AMERIKAANSCH VERZET TEGEN DE EUROPEESCHE CONTINGENTEER1NG. Het Staats- en Handelsdepartement te Washington bereiden nota's voor aan een aantal Europeesche en Zuid-Amerikaansche regeeringen, waarin gedreigd wordt met rancune-maatregelen wegens het toepassen van uitzonderingstarieven op Amerikaansche goederen. Deze nota's zullen in de eerde plaats gezonden worden aan Frankrijk en Spanje en verder ook aan Duitschland, Oos tenrijk en Argentinië In hooge regeerings- kringen rekent men met het oog op de ge spannen Fransch-Amerikaansche handelsbe trekkingen op de mogelijkheid van een han delsoorlog met Frankrijk. Het staatsdeparte- ment heeft een lijst opgesteld van 150 Ame rikaansche warengroepen, waarop Frankrijk speciale tarieven heE. De Amerikaansche re geering wil de antwoorden op de nota's af- wachtens alvorens tot tegenmaatregelen over te gaan. (In verband met het bovenstaande verwij- zij we nog naar de mededeeiing dezer dagen omtrent de te nemen maatregelen van Ame- rika tegen de contingenteering in de diverse landen). VERDUISTERING DOOR EEN HOOFDAMBTENAAR DER GEMEENTE AMSTERDAM. Een pl.m. 40-jarige hoofdklerk van den Gem. Woningdiensr te Amsterdam, heeft de gemeente voor 2 a 3 mille benadeeld. Hij had 'n.1. kwitanties geïnd en de bedragen niet h» de gemeentekas gestort. De man zegt niet te weten, waar het geld gebleven is, doch er zijn voldoende termen om hem verduistering in dienstbetrekking ten laste te leggen. De klerk is gister ter bschikking van de justitie gesteld. VOEDSELVERGIFTIGING Een kind overleden. In het gezin van de familie Groenen te Mook bij Nijmegen werden twee kinderen plotseling ernstig ongesteld. Een der kleinen is aan de gevolgen overleden. Het tweede is thans herstellende. Het vermoeden bestond, dat men met een geval van voedselvergiftiging te doen had. De inspecteur van de volksgezondheid te Nij megen stelde een onderzoek in, waarna alle eetwaren in beslag genomen en naar het centraal laboratorium gebracht werden. Het onderzoek heeft tot dusver nog geen defini tief resultaat opgeleverd. In andere gezin nen, die hun eetwaren betrokken bij denzelf den'leverancier als de familie Groenen, heb ben zich geen ziekteverschijnselen voorge daan. DE ELECTRISCHE FIETS. In ons nummer van gister hebben wij eenige mededeelingen opgenomen omtrent de nieuwe vinding van Philips, n.1 de electrische fiets Een nieuwigheid, waarvoor ongetwij feld veel belangstelling zal bestaan Want we zien juist in dezen tijd een groot aantal lichte motorrijwielen, of beter rijwielen met lichte motoren, ia den handel komen en vrij snel burgerrecht verkrijgen. De directie van de N.V. Simplex Machine- en Rijwielfabriek te Amsterdam één van de vijf gister genoemde fabrikanten van het nieuwe rijwiel heeft de volgende techni sche gegevens verschaft: E>e electrische fiets zal rijden op accu en motor de accu's van Varta, de motoren van Emi te Utrecht volgens een door Phi lips ontworpen systeem, waarbij een snel heid van 22 K.M. bereikt en op de geladen accu 80 K.M. afgelegd kan worden. Men kan thuis, bijvoorbeeld 's nachts, de accu bij laden met behulp van een bij radio-menschen welbekenden gelijkrichter. De levering van den gelijkrichter is bij den prijs van het rij wiel inbegrepen en deze prijs zal minimaal 230 bedragen. Dit is dus méér dan de rij wielen met lichten motor kosten. De electrische fiets krijgt haar accu's laag tusschen trappers en voorwiel gemonteerd, den motor even beneden het zadel. De voort beweging geschiedt door ketting-overbren ging op het achterwiel Men bedient den mo tor door middel van draaibare handvatten van het bestuur; er zijn géén versnellingen. Het bijzondere van het electrische rijwiel zal de geruischlooze gang zijn, als door den wind voortbewogen of door een onzicht baar koord getrokken, zullen de fietsers langs de wegen gaan- Vermoedelijk zullen de electrische fietsen in Mei a.s. in den handel komen; wielen, frame, e.d. zijn van speciale constructie. De electri sche fiets is één geheel, een gewoon rijwiel kan niet „electrisch" worden gemaakt. In hoeverre de nieuwe „karretjes" in een behoef te zullen voorzien en hoe zij in de practijk zullen voldoen, zal de naaste toekomst moe ten leeren! EEN GROOTSCH PLAN VOOR WERKVERSCHAFFING. Plannen liggen gereed voor verbetering van de Oude IJssel en haar zijwatergangen. De kosten zullen voor de hoofdstroom be dragen 160.000, waarvan f 125,000 aan loonen; voor het geheele werk f 475 000. Het Rijk zal vermoedelijk volle 100 bijdragen in de loonen Dezer dagen valt hier de beslis sing. Ook zijn reeds besprekingen gevoerd over het gebied, gelegen tusschen Oude IJs sel en Rijn; een geweldig groot complex. waarin nog veel te doen is. DE RELLETJES TE ROTTERDAM. V>. De heer De Visser heeft aan den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: Is het der regeering ook bekend, dat het be- Maart j.1. door de politie te Rotterdam een inval werd gedaan in het gebouw van de In ternationale Zeemansclub, waarbij 29 zee lieden werden gearresteerd? Is het met instemming van de regeerinf, 219. Dat duurde zoo een tijdje en toen ze verder wan delden, zagen ze een lekkere pium liggen. Wie er het eerste bij is, mag hem opeten, zei Tuimeltje en begon heel hard naar de pruim te rennen. Maar het was wel of kik ker Karei met dat muizenstaartje aan veel harder kon loopen, want hij was het eerste bij de pruim en nam hem beet. Toen liep hij naar een brugje en liet zijn staart door een gaatje glijden, iuimeltje smeekte om een stukje van de lekkere pruim, maar kikker Karei zei: Nee hoor, ik zal die eens fijn alleen opsmulleo* T.JLJr Vm4 ,0U maar een echte éie»ge kikker, pruilde ïmeltje. Toen werd kikker Karei kwaad. Hij beet een groot stuk uit de pruim en plaagde Tuimeltje zoo hard hij Z Ki£i,Ma£r Wfl Was dat? Dat kon ^ch niet want Jn a .a W,er,d eensklaPs de laagte ingetrokken, kikker Karll00 u7SCi jad '.n zi>* staart £ebeten en ho« i v ,ook trok. de visch liet de staart niet lo*. Kikker Karei schreeuwde luidkeels om hulp, maar toen w -ts iet de beurt van 1 uimeltje om ook eeils te plagen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6