Alkmaarsclte Courant. Amstecdmtsche ÏBmzs Honderd vier ea dertigste Jaargang. Donderdag 21 April (Gemeenteraad van Alkmaar van April 1032. 1»/, C O TH(f LKKKG A V A A H A I, A A Si E V S. i. A. KEESOM, STEENENBRUG, TEL. 152. LEERAAR M. O. BOEKHOUDEN. - ACCOUNTANT. No. 94 1932 De raad vergaderde heden ten 1 ure voltallig. De voorzitter sprak namens den raad een woord van gelukwensch tot den heer Govers, met zijn gouden huwe lijksfeest. Hij noemde de goede verhou ding tusschen den heer Govers en zijn echtgenoote een zegen en wees er op dat hij de zonnige zijde van het leven heeft weten te zien. (Applaus.) De heer Govers sprak een woord van erkentelijkheid, ook voor de ets en het bloemstuk, dat hij van den raad mocht ontvangen en hij noodigde na afloop van de vergadering de leden tot een gezellig samenzijn. (Applaus., De voorzitter hoopte dat de raad zich door deze vriendelijke uitnoodiging niet van zijn plicht zou laten afhouden en eerst de zaken zou afdoen. (Gelach). Ingekomen zijn: a. Een brief dd. 16 Maart 1932, nr. 50 van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Koninklijk besluit van 20 Febr. 1932 nr. 28, houdende ver lenging van de goedkeuring van de bij raadsbesluit van 24 Juli 1930 vastgestel de en aanvankelijk tot 1 Mei 1932 goed gekeurde verordening tot heffing van oocenten op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting, welke verlenging is ver zocht krachtens raadsbesluit van 16 December 1931. Aangenomen voor kennisgeving. b. E enbrief d.d. 30 Maart 1932, nr. 49 van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, daarbij de ontvangst berichtende van de bij raadsbesluit van 17 Maart 1932 vastgestelde verordening tot wijzi ging van de verordening betreffende den verkoop van bevroren vleesch. Als voren. c. Een brief dd. 6 April 1932, nr. 82 van hetzelfde College, ten geleide van he'. dcor hen goedgekeurd raadsbesluit van 17 Maart 1932 nr. 20, tot verkoop van bouwterrein nabij den Nieuwlander- singel aan C. de Bakker. Als voren. d. Een besluit dd. 13 April 1932, nr. 35 van hetzelfde College, tot verdaging hunner beslissing omtrent het raadsbe sluit van 17 Maart 1932, nr. 10, tot aan koop van grond i i den polder Overdie en Achtermeer. Als voren. e. Een besluit dd. 13 April 1932, nr. 23 van Gedeputeerde Staten dezer pro- ,vincie, tot verdaging hunner beslissing omtrent het raadsbesluit van 17 Maart 1932, inzake verhuring van de centrale bereidplaats voor consumtie-ijs. Als voren. f. Vier brieven dd. 6 April 1932, nrs. 85 en 81 van hetzelfde College, ten ge leide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten van 17 Maart 1932, nrs. 11 13, 15 en 17 tot verhuur van gemeen te-eigendommen. Als voren. g. Een brief dd. 6 April 1932, nr 80 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goed gekeurd raadsbesluit van 17 Maart 1932 nr. 14 tot aankoop van een strook grond aan het Baanpad van J. Habbé. Als voren h Drie brieven dd. 6 April 1932, nrs. 81 van hetzelfde College, ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbeslui ten van 17 Maart 1932, nrs. 18, 19 en 21 tc. verkoop van bouwterrein nabij den Nieuwlandersingel en aan de Fontein Verschuirstraat, resp aan P. Tuin, P. J. vr.n der List en J M. de Jong. Als voren. i. Het verslag van de Commissie tot w ering van schoolverzuim over het jaar 1931. Als voren. j. Een brief dd. 22 Maart 1932, nr. 2179, afd. V. H M O. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, daarbij goedkeurende het raads besluit van 18 Febr. 1932 tot toepassing eener tijdelijae korting op de salarissen van het personeel aan het Gymnasium, dt Handelsschool en de Handelsavond school Als voren. 1-.. Een adres dd. Februari 1932 van de Nationale Commissie tegen het alco holisme te Utrecht, verzoekende de Kroon te verzoeken om verlaging van het maximum aantal verloven A. tot 83. Burgemeester en Weth. stelden voor, te berichten dat het maimum thans r ed.' 72 bedraagt en er voor verlaging toi 83 derhalve geen aanleiding bestaat. Conform besloten. 1. Een adres dd. 4 April 1932 van H. Woerdeman, alhier, verzoekende in ver band met de inwerkingtreding der win kelsluitingswet zijn zaak op Zondag middagen gedurende eer.ige uren, open te mogen houden. Te behandelen bij punt 13. m. Een adres dd. 5 April 1932 van het Be. tuur van de vereen van handelaren in groenten en fruit „Steunt elkander alhier, verzoekende.' Ie onder de wer king van de winkelsluitingswet te bepa len, dat de winkels in visch en fruit op Zondagen van 9 uur voorm. tot 1 uur nam. open kunnen worden gesteld, '~e op Zondagmiddagen venters niet toe te laten en geen vaste standplaatsen te gunnen. Als veren. n. Een adres dd. 1 April 1932 van B. Heusy, alhier, verzoekende in verband met de inwerkingtreding der winkel sluitingswet zijn sigarenzaak des Zon dags van 15'A uur n.m. tijdens wed strijden open te mogen houden. Te behandelen bij punt 13- o. Een brief dd. 30 Maart 1932 van het Bestuur der R. K. Meisjesscholen, alhier, daarbij verzoekende de finan- ceele medewerking der gemeente, op grond van artikel 72 der L O. Wet 1920, ten behoeve van verandering van in richting van de Julia- en Mariascholen. In handen gesteld van B. en W. om be richt en raad. p. Een adres dd. 7 April 1932 van B. W. Smid te Musselkar.aal, verzoekende voor eene benoeming tot keurmeester in aanmerking te mogen komen. Afgewezen. q. Brieven dd. 16 April 1932 van J. E. Schwantje en Mw. N. Schwantje—Bruin, daarbij eervol ontslag verzoekende uit hun betrekking als onderwijzer en on derwijzeres, resp. aan de Lindenschool en de Gemeenteschool nr. 3. Eervol verleend. r. Een adres, ingekomen 20 April 1932 van het Drankweer-Comité, alhier, adhaesie betuigende aan het adres van de Nationale Commissie tegen het alco holisme te Utrecht, om aan de Kroon verlaging van het maximum aantal verloven A. te verzoeken. Berust op een misverstand, s. Het verslag over den toestand van het Gymnasium gedurende het jaar 1931. Voor kennisgeving aangenomen, t Een brief dd. 18 April 1932 van G. Vriesman, alhier, verzoekende in ver band met de inwerkingtreding der win kelsluitingswet zijn zaak op Zondagen gedurende enkele uren open te mogen houden. Te behandelen bij punt 13. Vragen van den heer Woldendorp. Beperking aantal verloven voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank. De heer Woldendorp heeft de volgende vragen gesteld: 1. Kunnen B. en W. mededeelen, of spoedig maatregelen kunnen worden tegemoet ge zien ten aanzien van de beperking van het aantal verloven in deze gemeente, zulks me de in verband met het betreffende punt van het werkprogram van het College? 2. Kunnen B. en W. mededeelen, hoevee'! nieuwe verloven in Alkmaar zijn toegestaan na 18 December 1931 (behandeling begroo ting)? 3. Kunnen B. en W. mededeelen, of spoe dig „bericht en raad" kan worden tegemoet gezien op het adres van het Drankweercomi- té, welk adres in de vergadering van 18 De cember 1931 is behandeld? In de vergadering van'17 Maart gaf de heer Woldendorp een toelichting op deze vragen, waarvan de beantwoording door het college tot de vergadering van heden werd uitgesteld. De voorzitter oordeelde, dat het aan tal verloven geringer is, dan het maximum toelaat. Voor het overgaan tot verlaging ach ten B. en W. geen redenen aanwezig. Sedert 18 Dec. 1931 zijn 12 verloven verleend en ingetrokken 13 en 6 vervallen; zoodat er 7 minder zijn dan op 18 Dec. Bovendien is het aantal verloven op papier. Vele zijn aange vraagd om met het oog op de drankwet een zeker recht te krijgen. Sedert 18 December is er één café bijgekomen, of wel 3 tegen het sluiten van 2. In antwoord op vraag 3, zeide spr., dat het advies binnenkort zal worden uitgebracht. Spr. heeft voor zich een staat vanaf 1924 tot heden. In 1924: 81 vergunningen en 81 verloven. Het totaal heeft nog al eens ge wisseld en is nu totaal 152 (vergunningen en verloven), dus een belangrijke verminde ring, hoewel de bevolking met 30 pCt. toe nam. Nu zijn er 61 vergunningen en dit aan tal daalt automatisch verder. Het aantal verloven is toegenomen met 10 en dit zal ophouden, door de nieuwe drank wet. Tenslotte merkte spr. op, dat hij den in druk heeft gekregen, dat de vragen zijn in gegeven door een vrees ontstaan door de vele verlofaanvragen, die in de courant wer den gepubliceerd. Een groot aantal zijn, op grond van de nieuwe drankwet, geweigerd, wat bij de oude niet kon, aangezien de in richtingen aan de eischen voldeden. Nu kan men zich houden aan een maximum, ook bij verloven. Van de 15 verloven die geweigerd zijn, is één in hooger beroep gegaan, om dat het verzoek was ingediend vóór de nieu we drankwet. Spr. hoopte, dat hoogerhand de beslissing zal goedkeuren. De heer Woldendorp dankte voor de uitvoerige inlichtingen. Zijn vragen waren voor een deel ingegeven door de excessen, waartegen thans, tot zijn voldoening, door de politie wordt opgetreden. De heer Van Drunen zeide, dat nog adressen van drankweerorganisaties zullen inkomen om sterkere bepalingen ten aanzien van de eischen aan de verlofzaken. Voorstel om tot de Kroon het verzoek te richten om ontheffing van het verbod ten aanzien van een tweetal inrichtingen in deze gemeente. Voorgesteld wordt aan de Kroon te ver zoeken goed te keuren dat personen beneden 16 jaar ook zonder gezelschap de bioscoop voorstellingen in „Het Gulden Vlies" en de „Harmonie" mogen bezoeken. Z. h. s. aangenomen. Voorstel tot verhooging van het toegestaan crediet voor de werkverschaffing. Met overlegging van de adviezen van de Commissies van bijstand voor openbare wer ken en voor de financiën stellen B. en W. den Raad voor: a. goed te keuren, dat het schoonmaken van riolen en het uitbaggeren van singel grachten en vaarten te rekenen van 18 Maart j.1. tot 7 Mei a.s. wordt voortgezet; b. voor de onder a. genoemde werkzaam heden een extra-crediet van 5425 toe te staan boven de reeds eerder verleende cre- dieten c. de onder b. genoemde uitgave nader te regelen bij suppletoire begrooting. Alsvoren. Voorstel tot het vaststellen van veror deningen op de heffing en de invor dering van vergunningsrecht en een verlofsrecht. De betreffende bijlage no. 58 publi ceerden wij in ons nummer van Dinsdag B. en W. stelden den raad voor, de be staande verordeningen op te heffen en invorderen van het vergunningsrecht in haar geheel in te trekker en nieuwe verordeningen vast te stellen op het hef fen en invorderen van een vergunnings- recht verschuldigd voor gewone- en hotelvergunningen en van een verlofs recht. De voorzitter zeide, dat de minis ter verzocht heeft een vierde lid aan art. 5 toe te voegen, welke toevoeging werd voorgelezen. De heer Sietsma vroeg of de huur waarde, als deze vastgesteld is, vastge steld blijft? De voorzitter: Naar aanleiding van een beroep kan herschatting plaats vinden. Een belasting staat vast voor het jaar. Z. h. s. aangenomen. Voorstel tot wijziging van de verorde ningen op het beheer van de gemeentebedrijven. De krachtens het vroegere artikel 114 bis der gemeentewet vastgestelde veror deningen zijn sedert de herziening van de gemeentewet niet meer met de voor schriften van die wet in overeenstem ming. Gedeputeerde Staten verzoeken in de ttans vast te stellen wijzigingsverorde- ningen de bepaling op te nemen, dat deze zullen gelden voor het tijdvak 15 April 1931 tot 1 Januari 1933. De verordeningen dezer gemeente hebben met inachtneming van het bovenstaande, enkele wijzigingen noo dig, welke B. en W. voorstellen er in aan te brengen. Als voren. Voorstel inzake de verpachting van het Stedelijk Muziekpark. B. en W. stellen voor den termijn van ver pachting van het muziekpark met drie maan den te verkorten, deze te doen eindigen op 31 Januari 1933 en den pachter over genoem de drie maanden restitutie van een gedeelte der pachtsom toi een bedrag van 693.75 te verkenen. Den heer K e ij s p e r had het verwonderd, dat de pachter gevraagd heeft te pachten tot Nov. en dat de commissie meent, dit te moe ten doen tot Febr. Spr. oordeelde, dat drie maanden voor een nieuwen pachter een on voldoende tijd was voor voorbereiding en hij zou daarom tot Nov. willen pachten. "Ieder is met de commissie overtuigd, dat de pachter zijn best heeft gedaan. Spr. heeft de cijfers gezien en hij begreep niet waarom de commissie dit niet deed. Spr. wil den man tegemoet komen. Weth. Klaver oordeelde drie maanden voldoende voor een nieuwen pachter. Er is geen aanleiding voor een meening afwij kende aan die van de commissie. Het finan- cieele resultaat is afhankelijk van den ge- heelen pachttijd. Spr. oordeelt het voorslel billijk. De lieer K e ij s p e r oordeelde, dat de wet houder langs hem heen praat. De man moest er al 10.000 laten zitten en de vraag om verlaging van pacht is billijk. Als het colle ge aan het eind van de vier jaar het totaal wil overzien dan neemt spr. daarmede genoe gen. Op verhuring tot Nov. blijft hij aan dringen. Weth. Klaver handhaafde verhuring tot Febr. Drie maanden voorbereiding is vol doende tijd. De heer Vogelaar oordeelde eveneens drie maanden voldoende en inschrijving op 1 Nov. niet voordeelig voor de gemeente. De heer K e ij s p e rMen huurt toch voor 5 jaar. Z.h.st. werd hierop conform het voorstel besloten. Voorstel tot verkoop van nabij den Nieuwlandersingel gelegen grond. B. en W. stellen den Raad voor een per ceel bouwterrein, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie F. nr. 2313, gedeeltelijk, en nr. '2842, gedeeltelijk, gelegen nabij den Nieuwlandersingel, ter grootte van onge veer 414 M2., voor de som van 10 per M2., aan C. van Etten, alhier, of zijn lastgevers tc verkoopen, onder bepaalde voorwaarden. Conform besloten. Voorstel inzake verhuur van grond. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor hun college te machtigen de in den polder Overdie en Achtermeer gelegen perceelen weiland, kadastraal bekend ge meente Alkmaar, sectie F., nrs. 19 en 20, samen groot 1.51.90 H.A., te rekenen met in gang van Kerstmis 1931, voor den tijd van ten hoogste drie jaren te verhuren aan een door hen aan te wijzen huurder, tegen een door hen te bepalen huurprijs, welke niet minder den 120 per jaar in totaal mag be dragen en voorts op de door bedoeld college nader te stellen voorwaarden; Voorts stellen B. en W. voor om tot Kerst mis 1932 aan T. Nieuweboer, alhier, te ver huren het ten N.-Oosten van den Bergerweg gelegen perceel gemeentegrond, kadastraal hekend gemeente Alkmaar, sectie C, nr. 787, een en ander voorzoover bedoeld perceel in verband met de ter plaatse in uitvoering zijn de werken als hooi- of weiland kan worden benut, tegen een door Burgemeester en Wet houders te bepalen huurprijs, welke niet min der dan 125 in totaal mag bedragen, on der bepaalde voorwaarden. Als voren. Voorstel tot vaststelling eener verordening op het verstrekken van sterken drank en of van zwak-alcohoMschen drank in het klein op den openbaren weg. Het betreffende voorstel publiceerden wij in ons nummer van Woensdag. Als voren. Voorstel tot wijziging der Algemeene Politieverordening in verband met de inwerking treding der drankwet. Het betreffende voorstel publiceerden wij in ons nummer van Woensdag. Als voren. Voorstel inzake toepassing winkel sluitingswet. De betreffende bijlage publiceerden w ij in j ons nummer van Woensdag. De heer Vogelaar oordeelde den tijd i van voorbereiding voor den raad te kort. Pas Maandag kregen de raadsleden de bijlage in hun bezit. Hij wil aanhouding tot de vol gende week. Devoorzitter oordeelde billijk hetgeen de heer Vogelaar heeft voorgesteld. Hij wilde het aanhouden tot na het volgende punt. Aldus werd besloten. Voorstel omtrent de toepassing van de Wet inzake de tijdelijke korting op de uitkeering uit het gemeentefonds. De betreffende bijlage publiceerden wij in ons nummer van Maandag. De gemeente kan de 3 korting voor komen wanneer zij: 1. de wedden en loonen van haar perso neel zoodanig verlaagt, dat het peil dier wed den en loonen. inbegrepen her verhaal der pensioensbijdragen, op 1 Me; van elk der jaren 1932. 1933 en 1934 gemiddeld 3 of meer percent lager is dan gedurende het jaar 1931; 2. geen progressie toepast bij de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting; 3. de overige heffingen tot redelijke be dragen heeft opgevoerd; 4. meer dan 40 opcenten heft op de ge meentefondsbelasting. De minderheid in het college van B. en W. bestaande uit den burgemeester en de heer Klaver wenscht zich naar den eisch der wet te voegen en is van meening dat. hoezeer ook zij het stelsel der wet allerminst bewondert, de gemeente zich in dezen tijd n!et kan ver oorloven. ook maar de geringste inkomst prijs te geven en dat het voldoen aan de wet thans te meer geboden is, nu de gemeente de korting zou kunnen ontgaan en een be sparing op de bezoldigingen zou verkrijgen, zoodat het verschil practisch over 1932 ruim 30.000 zou beieekenen. De meerderheid van B. en W.. te weten de heeren Westerhof. Bonsema en Van Slinger land, stelt den Raad op de door haar aange geven gronden voor, thans de progressie en dientengevolge het peil der salarissen en loo nen te handhaven en bij ae behandeling der begrooting 1933 te beslissen of het met het oog op de omstandigheden zooals die zich dan zullen voordoen noodzakelijk is, de door de korringswet '/erlangde wijzigingen aan te brengen. De heer Ven u e k e t oordeelde de behan deling van de materie niet gelukkig. Wordt besloten de progressie te veranderen, dan loopen wij vooruit op een beslissing van het G. O. Z. i. had men de zaak moeten omdraaien en eerst het advies van het G. O. vragen. Het G. O. had dan geheel vrij gestaan tegenover de wet. Het deed hun leed deze zaak te moeten be handelen en hij betreurde het door de wet nemen van den maatregel, waartoe men door het kortingswetje wordt genoopt. Het stand punt, dat hij inneemt wordt beheerscht door den financieelen toestand. De opbrengst uit belastingen zal be langrijk gaan dalen. Dit leert Amsterdam en zoo zal het ook hier gaan. De aanslagen van vele menschen zijn belangrijk lager dan wij konden denken. Velen kunnen door werk loosheid niet aan hun belastigplicht voldoen. De opcenten op de vermogensbelasting zul len lager zijn en de geraamde marktgelden zullen niet binnenkomen. Bovenal zullen de uitgaven, verhooging rentetype, tuinderscre- dieten, werkloozen en subsidieverhooging 30000 meer zijn dan waarop bij de begroe ting kon worden gerekend. M. H. zal inplaats van 250000 zooals geraamd werd voor 1931 400000 kosten. Ook als men op mee vallers rekent, is het toch zeer moeilijk den dienst van 1932 sluitend te maken en daar om achtte hij het niet verantwoord om een deel van de uitkeering uit het gemeentefonds prijs te geven. Voor hem is de progretdc^ti hoog goed, doch hij heeft becijferd, or^ier verschil voor de aangeslagenen tot 2COO gering is. Het hoogste bedrag is f 1.47. Steeds werkte spr. mee aan de sociale maatregelen van het college en hij zal dit blijven doen. Is de maatregel zoo ondemocratisch? Spr. ontkende dit en betoogde, dat als men verla ging van de hoogeren wil voorkoren, men de opcenten voor allen op 30 moet brengen Hij wees er op dat van de 1100 gemeenten er 62 zijn die progressie kennen in de opcen ten op de gemeentefondsbeiasting, 10 zijn daarvan te vergelijken met Alkmaar en 2 daarvan (Lonneker en Haarlem) kwamen daarop terug. In Amsterdam bestrijdt het college, waarin 3 soc.-dem. zitten, ten sterkste opcenten op de gemeentefondsbeiasting en spr. zou met een variant op het .,men behoeft niet Roomscher te zijn dan de Paus", willen zeggen „men behoeft niet democratischer te zijn dan wethoudei Kropman in Amster dam''. Brengt men nu niet den financieelen toestand Opgave van Aoordhollaiiilsel» liiiiHlbtHiwcreflief Koers van heden te: (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 5 Nederl. Iv32 4J4 Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Kücbenm Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gom Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service Geueral Aviation Steel comin. Studebaker U S Leather Zweedsche Louters CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij Boeton Redjaog Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amslerd Rubberv Deli Bal. Rubber Hessa Robber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaao Scheepvaart Unie TABAKKEN Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific Wabash 'Exdividend. fExciaim. 45»/, 8»/s 54 PROLONGATIE Vorige koers 1 Vorige koers 100'%. 98Vs 93 663/, 46 52 Va 80 26'/, 1"/, 43% 2"/l6 100'/, 62% 100 11 n';y,o 2' 't 14'V,0 4''"n; 31"'-,; 67 I3/. 5'/s 158% 115 61'/, 39 23 00 103 12»/, 75 1031/, 119% 85»/, 5"is 3'/i 32% 8% 10 2 U/s 10'/, 10'/, 47'/, 908/, 4% 108 113 pl.m. 1.30 45 52 26i/, 42 J00 60 y/ 10'/, ii'/, 2", 14»/, 4 Va 31 Vs 6 153 112 03 28 101»/, 12 75 98 10bt/, iü 3Vs 31'/, 7 10 s> pl.m. 1.45 96% 14»/ 152-3 pl.m. 2.00 25 95?-6j 111- Hf-'/i; 1- vv. pl.ui. 2.15 2!'/ts 53-'/, y5'/,-f n*/is 152'/, 152-1/, 102.2'/, 107%-8 106?-7 76 80 3Vio 30-'/, 46'/, 91 5 107 111 27/s pCt. Heden 1 pCt. ioi;-ói 29'. 30 46 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen Betlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië Vorige koers 9.31»/, 58.60 9.738/, 34.58 48 00 5L00 45.50 45.25 2468/, 12.70 Koers op heden 2 uur 9.30 58.60 9.73 34.57'/, 47.96 51 00 4575 45.50 246.7a 12 70

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9